L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-15, 14:40   #61
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Erato wygrzebałam ze starych notatek robionych skrupulatnie, jak BU było aktywne, informacje odnośnie oznaczeń stopnia ochrony UVA, i tak:

UVA + PPD od 2 do mniej niż4
UVA ++ PPD od 4 do mniej niż 8
UVA +++ PPD 8 i powyżej
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 20:23   #62
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

8!!! Śmiechu warte Mam nadzieję, że to jednak jest choć trochę więcej, niż 8...
Dziękuję Conti
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 20:26   #63
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Proszę bardzo. Mnie to skurecznie przystopowało przed zakupem.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 22:57   #64
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Czyli już wiem, że mleczka nie zakupię Dzięki Contuś
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 17:22   #65
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

mckabi proszę bardzo
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 17:00   #66
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

DZiewczyny a używałyście to mleczko o pojemności 150ml SPF 40+++??bo ja nie wiem czy kupić , nie wiem czy nie wyskoczą mi jakieś niespodzianki i czy jest on skuteczny?? a przydałby sie jakiś filtr, a on nie jest taki drogi(35zł), więcej nie jestem wstanie dać w tej chwili na filtr(przechulałam ;p)...
Kupić czy NIE?
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 18:55   #67
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Hogatko, ja nie używałam akurat tego filtra , więc nie wiem jak się zachowuje na twarzy. L'oreal raczej nie zapychają, ochrone maja dobrą. więc na pewno warto zaryzykowac. Tylko pamiętaj o tym, że w tych filtrach alkohol jest wysoko w składzie .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-17, 20:14   #68
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

a alkochol powoduje jakieś skutki uboczne?? co w nim jest złego??
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 20:38   #69
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Alkohol może wysuszać, podrażniać - coś za coś, bo polepsza wchłanianie i nadaje lekkości kosmetykom. Poza tym złem w alkoholu już same cuda
żart
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 08:49   #70
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Cytat:
Napisane przez hogatk@
DZiewczyny a używałyście to mleczko o pojemności 150ml SPF 40+++??bo ja nie wiem czy kupić , nie wiem czy nie wyskoczą mi jakieś niespodzianki i czy jest on skuteczny?? a przydałby sie jakiś filtr, a on nie jest taki drogi(35zł), więcej nie jestem wstanie dać w tej chwili na filtr(przechulałam ;p)...
Kupić czy NIE?
Ja go używałam do ciała i sprawował się bardzo dobrze, nic a nic się nie opaliłam (ramiona i nogi, opaliły mi się jedynie stopy, bo je niestarannie maziałam) choć zdarzało mi się wychodzić z domu w godzinach południowych. Przerzuciłam się teraz na Rossmanowskiego Ozona, i tu jestem trochę mniej zadowolona, bo zbrązowiły mi się delikatnie ramiona i dekolt. Nie wiem jak będzie się ten L'Oreal sprawiał na twarzy, ale moim zdaniem można zaryzykować. A! Przypomniało mi się, że czasami trochę mi się wałkował na ramionach. Mi to akurat nie przeszkadzało. Odczekiwałam troszkę, przecierałam ramiona wilgotną chusteczką i smarowałam się jeszcze raz.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:45   #71
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

uuu... ale ja bym sie chciała troche opalić... bym go stosowała tylko na twarzy a na ciało jakiej inne filtry...
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-18, 09:54   #72
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Cytat:
Napisane przez hogatk@
uuu... ale ja bym sie chciała troche opalić... bym go stosowała tylko na twarzy a na ciało jakiej inne filtry...
No to jak chcesz się opalić to polecam Rossmanowskiego Ozona dla dzieci z spf 30 (tani kosztuje poniżej 20 zł). Ja się przy nim lekko opaliłam i gdyby pogoda dopisała, to pewnie koloru nabierałabym z dnia na dzień.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 13:40   #73
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Cytat:
Napisane przez Erato
Natknęłam się dziś w drogerii na filtry L'Oreal z serii Solar Expertise. Licząc na Mexoryle zerknęłam na składy tych o najwyższych faktorach - tzn. w wydaniu L'Oreal SPF 40. Rzeczywiście, mexoryle są. Z faktorem 40 jest mleczko o pojemności 150 ml - 39 zł, spray dla dzieci, oraz cóś w malutkiej buteleczce, nazwane Sun Pocket - 30 ml, 24 zł. Oczywiście kupiłam z ciekawości właściwej filtromaniaczkom

Pełna nazwa: L'Oreal Solar Expertise Sun Pocket Emulsja Zaawansowana Ochrona. SPF 40, "UVA +++" , czyli nie wiadomo jakie PPD
Skład:
Aqua, Octocrylene (chemiczny filtr UVB), Cyclopentasiloxane, Alcohol Dent., Cyclohexasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789), Titanium Dioxide (! filtr mineralny UVA), Dimethicone, Propylene Glycol, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Nylon-12, Ethylhexyl Triazone, Polymethylsilsesquioxane, Silica, Phenoxyethanol, TherephtalideneDicamphor Sulfonic Acid (Mexoryl SX), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Triethanolamine, Methylparaben, Diphenyl Dimethicone, Alumina, Glycine Soja/Soybean Oil, Tocopherol, Pentasodium Ethylenediamine, Tetramethylene Phosphonate, Vitreoscilla Ferment, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Limonene, Linalool, Parfum/Fragrance (FIL C22702/1)

Cóż. Mexoryl jest SX, a nie XL, czyli ten "starszej generacji" i tylko jeden, a na dodatek jakoś daleko w składzie.No ale jest. Poza tym parsol, dwutlenek tytanu i octocrylene. Poza tym na moje oko fura silikonów i konserwantów.

Po przyjściu do domu nie wytrzymałam, zmyłam Biodermę i reaplikowałam "toto" - wrażenia:
Konsystencja jak najbardziej "komercyjna" - na opakowaniu napisano "ultralekka", ja bym raczej powiedziała "ultrasilikonowa". Bardzo płynna, czuć alkohol, ale nie szczypał mnie. Po nałożeniu i odczekaniu około 10 minut mialam na twarzy coś, co jako żywo przypominało w dotknięciu bazę pod podkład. Takie ślisko-oleisto-jedwabiste dotknięcie. Nie świeci się, nie bieli. Ma intensywny, dla mnie przyjemny i świeży zapach.

Moja konkluzja: od biedy ujdzie chociaż nie wiem, jakie ma PPD. Przyjemność stosowania niezaprzeczalna. Na opakowaniu mleczka napisano, że ma ono Mexoryl "S" i "L". Ale składu nie doczytałam dokładnie. Mleczko ma taki sam SPF 40 i to "UVA+++". Jeżeli ma oba Mexoryle, to może warto się nim zainteresować. Bo i cena przyjemna (39 zł za 150 ml).
Ciekawe, czy udało mi się załączyć zdjęcie
!
Mam pytanko.Ty napisałaś skład i opis tego małego mleczka z L'oreala tak? CZy on ma większą wersję? Bo ja widziałam takie 150ml mleczko SPF 40 i nie wiem czy to jest to samo co Sun pocket czy nie. Czy ma ten sam skład... bo kurde nigdzie nie moge znaleźć zdjęcia i składu tego mleczka 150ml, a nie wiem czy nadaje sie do twarzy...
bardzo bym was prosiła o odpowiedź na to pytanieo to mleczko 150ml. Czy to jego skład napisała Erato??
hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 20:02   #74
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

Podbijam wątek, bo mam pytanie: Jakie inne wysokie filtry SE przypomina w działaniu? Jest to mój pierwszy filtr (mam konkretnie ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12043), o dziwo w ogóle nie zapchał mnie, mimo, że tłuścioch straszny - błyszczę się jak przysłowiowe psu... Czy istnieje jakiś filtr, który mogę w miarę bezpiecznie kupić, spodziewając się podobnych właściwości, z tą różnicą, że nie będę się tak błyszczeć?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 23:19   #75
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: L'Oreal Solar Expertise - co to jest warte?...

uzywam z powodzeniem do ciala wersje 50+ dla dzieci dzis nie majac nic lepszego pod reka uzylam do twarzy; efekt - podraznienie; nie moglam niczego nalozyc na twarz gdyz pieklo niesamowicie zostane przy nim jako filtrze do ciala najprawdopodobniej ma w skladzie obydwa filtry mexoryl
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.