Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 20:15   #1831
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A antyutleniacz to nie to samo, co antyoksydant? W tym specyfiku jeszcze ascorbyl palmitate nim jest. Panthenol to natomiast substancja odżywiająca/łagodząca, o jej właściwościach antyutleniających nie słyszałam. L_V, popraw mnie proszę, jeśli się mylę.

Aha, Hałas, co do zapchania - uważaj na isopropyl palmitate, tutaj może być groźny.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 20:49   #1832
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
A antyutleniacz to nie to samo, co antyoksydant? W tym specyfiku jeszcze ascorbyl palmitate nim jest. Panthenol to natomiast substancja odżywiająca/łagodząca, o jej właściwościach antyutleniających nie słyszałam. L_V, popraw mnie proszę, jeśli się mylę.

Aha, Hałas, co do zapchania - uważaj na isopropyl palmitate, tutaj może być groźny.
Zgadza się i co do antyoksydantów i pantenolu
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 22:55   #1833
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziekuje bardzo za wszystkie uwagi, rzeczywiscie antyoksydant to nie to samo co antyutleniacz, teraz juz bede pamietac.
dziekuje bardzo
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-27, 23:20   #1834
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez hałas Pokaż wiadomość
(...) antyoksydant to nie to samo co antyutleniacz,
Właśnie to to samo.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 00:48   #1835
hałas
Wiele hałasu o nic.
 
Avatar hałas
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Zachodnniopomorskie
Wiadomości: 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Racja to samo, Ja dzisiaj jakas dzisiaj zakrecona jestem, mysle co innego a pisze co innego.

Jak analizowalam sklad to tez mi cos switalo ze to jednak ta sama rodzina, ale wolalam najpierw wyszczegolnic, ciagle sie ucze.

Co do panthenolu, to w wizazowym slowniku skladnikow kometycznych, znalazlam nast. opis:
Panthenol
Pochodzenia chemicznego. UV-absorbent, substancja przeciwsloneczna, filtrujaca szczególne promieniowanie UV, chroniaca skóre przed przedwczesnym starzeniem, a takze poparzeniem slonecznym. srodek, który w produktach do pielegnacji wlosów ma za zadanie ulatwic rozczesywanie i zapobiegac elektryzowaniu sie wlosów.

Uznalam ze skoro filtruje promieniowanie UV i chroni skore przed przedwczesnym starzeniem, to mozna go uznac za antyoksydant/utleniacz.
Stad moja wczesniejsza interpretacja.
__________________
Na ochronę przed hałasem organizm zużywa ogromne ilości energii.
hałas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 09:41   #1836
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy mogłabym prosić o analizę tego scrubu? Mam trochę naczynek koło nosa i szukam delikatnego peelingu do buźki. Oto skład:

Oriflame, Optimals, Comfort Scrub (Nawilżający scrub)
Skład: aqua, cetearyl alcohol, polyethylene, caprylic/capric triglyceride, butylene glycol, ethylhexyl stearate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, butyrospermum parkii, lactic acid, ceteareth-20, helianthus annuus, dimethicone, parfum, methylparaben, imidazolidinyl urea, sodium hydroxide, propylparaben, rubus chamaemorus , tocopheryl acetate, panthenol, sodium lauroyl lactylate , ceramide 3 , phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, xanthan gum , carbomer, ceramide 1, ci 17200.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 10:34   #1837
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Co myslicie o tym filtrze?Moge na niego stosowac wszystkie podklady?

To jest filtr Avene Very High Protection Lotion SPF 50+
Niby sie mowi, ze na wszystkie Avenki mozna stosowac pudry z Talkiem, ale on jest nowy i nie ma go na KWC, dlatego sie tutaj was pytam.

Sklad: Avene Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Water, Cyclomethicone, Isodecyl Neopentanoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methyloxyphenyl Triazine, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Butylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Disodium EDTA, Parfum, Methylparaben, o-Cymen-5-OL, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Propylparaben, Sorbic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Glucoside, Triethoxycaprylylsilane, Trimethoxycaprylylsilane, Xanthan Gum, Zinc Oxide.

Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2007-08-28 o 11:01
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 10:57   #1838
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Fruity, podaj pełna nazwę produktu.

A ja przypominam o mojej prośbie, post 1811.
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 11:01   #1839
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Juz zmienilam.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 11:31   #1840
keythh26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 493
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez keythh26 Pokaż wiadomość
bardzo prosze o analize filtra - kremu do twarzy spf 20+ firmy ladival

sklad:aqua, isoamyl p-methoxycinnmate, alcohol denat,
butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, ethylhexyl salicylate, octocrylene, cetearyl alcohol, caprylic\capric triglyceride, octyldodecanol, ethylhexyl triazone, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, methyl glucose sesquistearate, panthenol, tocopheryl acetate,
cetyl ricinoleate, hydrogenated coco-glycerides, vitis vinifera seed extract, tocopherol, ubiquinone, lecitin, ascorbyl tetroisopalmitat, diisopropyl adipate, xanthan gum, sodium carbomer, disodium edta

czy krem ten ma stabilne filtry, czy nadaje sie do noszenia go "po domu" bez makijazu, czy jednak jest za niski, jakie kosmetyki moga go destabilizowac. dodam ze nie uzywam kwasow.
dziekuje i pozdrawiam
hej dziewczyny pomozcie
keythh26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 12:50   #1841
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez ufola Pokaż wiadomość
a takie:
cream e45

white soft parafin bh, light liquid parafin ph eur,hypoalergenic anhydrous lanolin, glyceryl monostearate,citric acid monihudrate,cetyl alcohol,sodium hydroxidesodium cetostearyl sulphate,carborner [carbomer? - dop. S.],methyl hydroxybenzoate,propyl,purified water

co siedzi w tym kremie??
Na zielono - substancje odżywiające/zmiękczajace
Na czerwono - konserwant i stabilizator
Na brązowo - związek powierzchniowo czynny.

Krem powinien bardzo dobrze zmiękczać, koić skórę. Dobry przy większym przesuszeniu. Nie powinien podrażniać, ani szkodzić alergikom. Ale to chyba jakiś specyfik na przesuszone/podrażnione miejsca, nie krem na co dzień.
Do zadań specjalnych - podoba mi się.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-28, 14:17   #1842
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dafne75 Pokaż wiadomość
Proszę o zanalizowanie kremu Ava Zatrzymać czas Krem na dzień.

Teraz informacja producenta o kremie : Zawarte w nim substancje aktywne: DNA morskie z dużą ilością protein i mikroelementów, fitohormony bogate w izoflawony potrzebne skórze w celu utrzymania jej młodego wyglądu, witaminy C i E, algi morskie oraz naturalne oleje - z ryżu Inków i winogronowy - działają intensywnie na komórki skóry, skutecznie wygładzając istniejące zmarszczki i zapobiegając powstawaniu nowych. Witaminy C i E przenoszone są w głębsze warstwy naskórka, pobudzając jego odnowę i chroniąc przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Moje pytanie czy krem faktycznie będzie posiadał właściwości przeciwzmarszczkowe , nawilżające ,odżywcze???

A teraz sedno sprawy czyli skład: Aqua, Vitis Vinifera,Glycerin, Quinoa Oil (Chenopadium Quinoa Willd extract) Trifolium pratense flower extract , Butylene Glycol,Lecithin, Sodium DNA, Polyacrylamide, C 13-14 Isoparaffin, Laureth 7, Isopropyl Myristate, Algae, Petrolatum, Phenoxethanol, DMDM Hydantion, Methylparaben, Propylparaben, Tocopherol Acetate,Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Xanthan Gum, Behenylalcohol, Perfume, EDTA.

Przepisałam mam nadzieje ze nie ma pomyłek z góry dziekuje za analize

Polyacrylamide – wiem ze to złe ale interesuja mnie głównie te wyciągi roslinne
Na cienozielono - emolienty, w tym zapychający myristanian izopropylu i pochodne parafiny - uważaj na nie (pogrubiłam).
Na jasnozielono - wyciąg z winorośli, z nasion komosy ryżowej (czy wg producenta "ryżu Inków), owe "DNA morskie" - mają dobre właściwości zmiekczające/odżywiające.
Na jasnoniebiesko - wyciąg z kwiatów koniczyny, ma właściwości ściągające i algi - tonizują, koją, nawilżają.
Na pomarańczowo - wit. C i E, antyoksydanty.

Jeżeli chodzi o substancje aktywne - krem ma przyzwoity skład, powinien skutecznie odżywiać, napinać skórę; pielęgnując ją, może optycznie wygładzić zmarszczki, nadać cerze zdrowy koloryt. Żaden krem nie przywróci młodości, może co najwyżej zrobić to, co opisałam powyżej. Wyjątkiem są preparaty z silniejszymi formami wit. A, tej jednak tutaj brak nawet w najłagodniejszej postaci.

Jednak ma paskudne dodatki - oprócz wpsomnianego przez Ciebie poliakrylamidu, b. dużo konserwantów, więcej niż witamin C i E - wolę nie myśleć, co by było gdyby te ostatnie rzeczywiście, jak zapewnia producent, "przenoszone były w głębsze warstwy naskórka" (bajki), przytłoczone taką ilością substancji drażniących - prędzej podrażnienie, niż ochrona. Odradzam wrażliwcom. Inni mogą wypróbować. Jeżeli ktoś wie, że po zwykłym kremie nie można się spodziewać cudów, może być zadowolony. Oczywiście, ze względu na poliakrylamid, odradzam permanentne stosowanie.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 15:45   #1843
michalina121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 219
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

a to ja poprosze jescze o to :


Skład: Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Squalane, Tocopheryl Acetate, Sunflower Seed Oil Glyceride, Ginko Biloba Extract, Parfum
michalina121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-28, 19:53   #1844
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez michalina121 Pokaż wiadomość
a to ja poprosze jescze o to :


Skład: Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Squalane, Tocopheryl Acetate, Sunflower Seed Oil Glyceride, Ginko Biloba Extract, Parfum
Proszę uzupełnić nazwę produktu i producenta.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 07:19   #1845
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Na cienozielono - emolienty, w tym zapychający myristanian izopropylu i pochodne parafiny - uważaj na nie (pogrubiłam).
Na jasnozielono - wyciąg z winorośli, z nasion komosy ryżowej (czy wg producenta "ryżu Inków), owe "DNA morskie" - mają dobre właściwości zmiekczające/odżywiające.
Na jasnoniebiesko - wyciąg z kwiatów koniczyny, ma właściwości ściągające i algi - tonizują, koją, nawilżają.
Na pomarańczowo - wit. C i E, antyoksydanty.

Jeżeli chodzi o substancje aktywne - krem ma przyzwoity skład, powinien skutecznie odżywiać, napinać skórę; pielęgnując ją, może optycznie wygładzić zmarszczki, nadać cerze zdrowy koloryt. Żaden krem nie przywróci młodości, może co najwyżej zrobić to, co opisałam powyżej. Wyjątkiem są preparaty z silniejszymi formami wit. A, tej jednak tutaj brak nawet w najłagodniejszej postaci.

Jednak ma paskudne dodatki - oprócz wpsomnianego przez Ciebie poliakrylamidu, b. dużo konserwantów, więcej niż witamin C i E - wolę nie myśleć, co by było gdyby te ostatnie rzeczywiście, jak zapewnia producent, "przenoszone były w głębsze warstwy naskórka" (bajki), przytłoczone taką ilością substancji drażniących - prędzej podrażnienie, niż ochrona. Odradzam wrażliwcom. Inni mogą wypróbować. Jeżeli ktoś wie, że po zwykłym kremie nie można się spodziewać cudów, może być zadowolony. Oczywiście, ze względu na poliakrylamid, odradzam permanentne stosowanie.
Selekcjonerko dziekuje ślicznie za analize . Czytam biochemie od dawna i mam swiadomosc tego co działa faktycznie na skóre czyli owe silniejsze formamy wit. A poniewaz od roku stosuje Rein-A i widze skutki jego działania .No ale jak to babka jestem łakoma i zachłanna lepszych jesze efektów takze szukam dziennych produktów rowniez dobrze dzialajacych na skóre i jak na razie z owego kremu jestem bardzo zadowolona sprawdza sie doskonale pod podklad przez cały dzien
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 10:16   #1846
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Odpowie mi ktos na moje pytanie na stronie 61??
Please..
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 17:48   #1847
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Avon serum do twarzy Sake i Ryż

skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981


czy coś oprócz alkoholu ma tu działanie szkodzące skórze?

dziękuje
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-29, 21:30   #1848
Surprise
Raczkowanie
 
Avatar Surprise
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 180
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Przede wszystkim witam Was wszystkie

Mam 14 lat i chcę dobrać odpowiednie kosmetyki dla mojej cery (mieszana, z delikatnym trądzikiem i chyba też naczynkowa (te rumieńce...) . A więc zaczęłam sprawdzać składy kosmetyków (jestem w tym kompletnie zielona ) i próbuję je rozszyfrować śledząc wątki na Wizażu . Dowiedziałam się już, że mam paskudny żel (SLS) i tonik (Alcohol Denat. na drugim miejscu). Ale prosiłabym Was o analizę trzech kremików...

Under Twenty, Anti Acne - krem nawilżająco - matującySkład: Aqua, Isononyl Isononanoate, Cyclomethicone, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Methyl Gluceth-20, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Propylene Glycol, Allantoin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, BHA, Laminaria Saccharina Extract, Laureth-7, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Parfum, Limonene, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Butylphenyl Methylpropional, Alpha Isomethyl Ionone, Hydroxyisohexyl-3Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, CI 42090.Clearasil, Total Control - krem nawilżająco - matujący SPF15

Skład: Aqua, C12-15 alkyl benzoate, Ethylhexyl methoxycinnamate, Butylene glycol, Butyl methoxydibenzolmethane, Sorbitan stearate, C18-36 acid glycol ester, Kaolin, Phenoxyethanol, Cetyl alcohol, Lauryl methacrylate/glycol dimethacrylate cross polymer, Tocopheryl acetate, Parfum, Methylparaben, Propylene glycol, Propylparaben, Carbomer, Sucrose cocoate, Glyceryl stearate, Camellia oleifera, Xanthan gum, PEG-10 stearate, Retinyl palmitate, Tetrasodium EDTA, Potassium hydroxide, BHT, Butylparaben, Isobutylparaben, Ethylparaben, Tocopherol

Clearasil Ultra - Krem ,,3 dni" bezbarwny

Skład: Aqua, PPG-14 Butyl Ether, Cetearyl Alcohol, Salicylic Acid, PEG-20 Stearate, Hydrogen Peroxide, Parfume, Sodium Hydroxide, Sodium Stannate.

Bardzo źle? Z góry dziękuję
Surprise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 09:00   #1849
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
Avon serum do twarzy Sake i Ryż

skład: Aqua, Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone, Methylparaben, Parfum, Sodium Hydroxide, Mica, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Silicate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Milk Protein, Oryza Sativa Bran Oil, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Polyacrylate, Pvm/ma Copolymer, Rice Ferment Filtrate(sake), Camellia Sinensis Extract, Glycine Soja Extract, Ci 77981


czy coś oprócz alkoholu ma tu działanie szkodzące skórze?

dziękuje
No, jak na serum to ta receptura jest kiepska. Substancje pomocnicze na samym początku składu (Butylene Glycol, Alcohol Denat., Peg-6, Peg-32, Glycerin,Carbomer, Dimethicone), potem konserwant i kompozycja zapachowa (Methylparaben, Parfum) i jeszcze inne mało ciekawe składniki, i na końcu substancje aktywne: pochodna wit C, wit E, pantenol, proteiny mleka, olej z ryżu, kwas hialuronowy, , sake, ekstrakt z zielonej herbaty i soji.

A co tu szkodzi skórze? Na pewno cera wrażliwa, trądzikowa i z rozszerzonymi naczynkami nie powinny stosować tego preparatu. dużo alkoholu, wysoko w składzie konserwant, no i PEG-i(polietylenoglikole) jako solubilizatory (niektórzy nie przepadają za tymi związkami).
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-30, 10:31   #1850
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam Przeanalizujcie dla mnie dwa kremy pod oczy.

Pollena-Eva, Eva Natura Len, Krem pod oczy i na powieki z biokompleksem lnianym.
Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Octanoate, Polycglyceryl-3 Methylglucose Distearatye, Caprylic/ Capric Triglyceride, Cetearyl Isononanoate, Paraffinum Liquidum, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Euphrasia Officinalis (Eyebright) Extract, Glycerin, Cetylalkohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Caprylic Capric Triglyceride/ Sodium Acrylates Copolymer, Parfum, PEG-8/ Tocopherol/ Ascorbyl Palmitate/ Ascorbic Acid/ Citric Acid, 2-Bromo-Nitropropane-1-3-Diol

Uroda, Kwiaty Polskie - Mak, Nieperfumowany krem pod oczy i na powieki.
Skład: Aqua, Isohexadecane, Paraffinum Liquidum, Vitis Vinifera, Polygryceryl-3-Methylglucose Distearate, Glycerin, Persea Gratissima, Helianthus Annuus, Carthamus Tinctorius, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Sodium Hyaluronate, Papaver Rhoeas, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Sodium Ascorbyl, Phosphate, Panthenol, Allantoin, Disodium EDTA, BHT, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.

Chodzi mi to o profilaktykę przeciwzmarszczkową, nawilżanie, a w przypadku tego pierwszego, czy jest w nim coś co może podrażniać? Bo sporadycznie miałam po nim oczy jak królik.

W ogóle mam do Was pytanie, czy może zetknęłyście się przy analizowaniu kosmetyków z jakimś dobrym kremem nawilżającym do cery odwodnionej. Przeglądałam wątek i z waszych opisów wynika, że kremów tych jest dużo, tyle że np. Avene Hydrance czy Pharmaceris są dla mnie za słabe. Zastanawiam się nad LRP Hydraphase Riche, ale gdybyście mogły podzielić się opinią, to byłabym wdzięczna
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 10:39   #1851
Waniencja
Raczkowanie
 
Avatar Waniencja
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Vichy, Skinset

Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum

Ja dostrzegam jedynie alkohol wysoko w składzie i nieco dalej kwas glikolowy niewskazany dla naczynkowców. Prosiłabym o analizę kremu pod kątem nawilżenia i tej normalizacji, którą obiecuje producent.
__________________
This band rox !
Waniencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 11:06   #1852
agiii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hongkong
Wiadomości: 1 490
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja mam pytanie co do kremu tonującego ziaja nuno, wiem było juz o nim ale zaledwie tyle:

"Wg mnie krem nie będzie odpwoiedni do cer tłustych - ma tłuste emolienty" masło shea, alkohol cetarylowy, glicerynę, oleje roślinne, itp. Wg mnie nie zmniejszy wydzielania sebum. Co do krycia i efektu tonującego - nie potrafię się wypowiedzieć."

ja chciałam zadac pytanie inne. Bo cery tłustej raczej nie mam- ostatnio wrecz lekko suchą.
Czy ten krem ma jakieś potencjalne składniki zapychające, komedogenne?

Oto skład:
aqua, butylene glycol dicaprylate/dicaprate, aluminum starch, octelynsuccinate, cetearyl glucoside, cetearyl alcohol, octyldodecanol, glycerin, titanium dioxide, butyrospermum parkii butter, ceteareth20, cyclomethicone, dimethicone, elaeis guineensis oil, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyly glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, sodium acrylate/sodium acryolyldimethyl taurate copolymer, isoheadecane, polysorbate 80, panthenol, propylene glycol, porphyra umbilicalis extract, tocopheryl acetate, sodium polyacrylate, diazolidinyl urea, phenoxyethanol, methylparaben, prpylparaben, 2 bromo 2 nitropropane 1,3 diol, cl 77492, cl 77491, cl 77499, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, benzyl salicylate, geraniol, citronellol, limonene, hexyl cinnamal, cinnamyl alcohol, citric acid
agiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 14:16   #1853
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
W KWC pojawiła się nowa maseczka Yves Rocher, Masque Aqua Tonic.

Skład: Aqua, Hamamelis Virginiana Water, Glycerin, Propylene Glycol, Urea, Vitis Vinifera Juice, Caprylic/Capric Trygliceride, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Methylparaben, Sodium Hydroxide, Parfum, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylparaben, Tetrasodium Edta, CI 17200

Wysoko wyciągi roślinne i mocznik, to lubię. Ale poza tym czy ta maseczka bedzie należała to intensywnie nawilżających?
Na jasnozielono - wyciągi roślinne: wodny roztwór esencji
zapachowych kwiatów oczaru wirginijskiego - świetnie normalizuje i koi skórę oraz odżywiający sok z winogron.
Na niebiesko - nawilżacze.
Na zielono - substancje odżywiające/zmiękczające.
Na brązowo - rozpuszczalnik.
Na czerwono - konserwanty i inne potencjalne podrażniacze. Nie wyglądają tu jednak groźnie.
Zawiera też kojącą alantoinę.
Potencjalne zapychacze pogrubiłam.

No, ten skład mi się podoba. Nawet bardzo Ma wysoko w składzie skuteczne nawilżacze, świetne substancje uspokajające skórę, porządną dawkę odżywiaczy. Niewiele konserwantów; wyjątkowych wrażliwców może podrażnić chyba jedynie ten rozpuszczalnik. Osoby z dużą skłonnością do zapychania powinny uważać. Generalnie jednak polecam wszystkim bez ekstremalnych problemów z cerą (b. tłusta/b.wrażliwa). Zwłaszcza osobom z przesuszoną skórą. Maseczka powinna koić, uspokajać skórę, skutecznie odżywiać, być może poprawi koloryt i znormalizuje pracę gruczołów łojowych osobom maltretującym na co dzień swą skórę wysuszającymi i agresywnymi preparatami.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 14:47   #1854
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Selekcjonarka dzięki
Trójglicerydy mnie potrafią porządnie zapchać, ale też nie zawsze, może spróbuję. Promocyjna cena - 15 zł - też zachęca
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 16:20   #1855
anna42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 55
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny a co może mnie zapychać w tym pudrz? Bo od kiedy go używam w miejscu nakładania (na policzkach) wychodzą mi paskudne paskudztwa.

Estee Lauder, Amber Bronze, Cool Bronze Loose Powder SPF 8 (Puder sypki brązujący)

Skład: water (aqua purificata) purified, polyethylene, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, titanium dioxide, silica silylate, amber powder, sodium hyaluronate, alumina, sodium polyacrylate, c8-18 fluoroalcohol phosphate, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, benzyl alcohol, phenoxyethanol, metylparaben [+/- (may contain) mica, iron oxides (CI 77491), CI 77492, CI 77499)]
anna42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 17:03   #1856
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
proszę o skład kremu Eva Natura

Chciałabym, aby ktoś z używających krem Eva Natura nawilżająco-matujący 18+ podał jego skład. Nie chciałabym kupować kolejnego bubla, który zapcha mi pory, coraz więcej wiem na temat składników kosmetyków i ich roli w tworzeniu zaskórników. Szkoda, że wiele osób zgłaszających kosmetyki nie podaje ich składu, gdyby podawały to ułatwiło by to o tyle, że nie trzebabyłoby ganiać po sklepach, żeby tylko sprawdzić skład danego kosmetyku. Pozdrawiam wizażanki
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 17:55   #1857
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Selekcjonerka Pokaż wiadomość
Na jasnozielono - wyciągi roślinne: wodny roztwór esencji
zapachowych kwiatów oczaru wirginijskiego - świetnie normalizuje i koi skórę oraz odżywiający sok z winogron.
Na niebiesko - nawilżacze.
Na zielono - substancje odżywiające/zmiękczające.
Na brązowo - rozpuszczalnik.
Na czerwono - konserwanty i inne potencjalne podrażniacze. Nie wyglądają tu jednak groźnie.
Zawiera też kojącą alantoinę.
Potencjalne zapychacze pogrubiłam.

No, ten skład mi się podoba. Nawet bardzo Ma wysoko w składzie skuteczne nawilżacze, świetne substancje uspokajające skórę, porządną dawkę odżywiaczy. Niewiele konserwantów; wyjątkowych wrażliwców może podrażnić chyba jedynie ten rozpuszczalnik. Osoby z dużą skłonnością do zapychania powinny uważać. Generalnie jednak polecam wszystkim bez ekstremalnych problemów z cerą (b. tłusta/b.wrażliwa). Zwłaszcza osobom z przesuszoną skórą. Maseczka powinna koić, uspokajać skórę, skutecznie odżywiać, być może poprawi koloryt i znormalizuje pracę gruczołów łojowych osobom maltretującym na co dzień swą skórę wysuszającymi i agresywnymi preparatami.
Ooo, to ja zgłosiłam tą maseczkę - kupiłam ją w ciemno, bo zapach mi się spodobał Cieszę się, że skład jest dobry

Po jednokrotnym użyciu stwierdzam, że faktycznie koi, jest bardzo delikatna, dobrze nawilża, skóra wygląda promiennie Mam cerę suchą.



Przy okazji chciałabym prosić o analizę kremu Hydrabio Riche Biodermy:
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance

Edytowane przez snowqueen
Czas edycji: 2007-08-31 o 07:43
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 18:03   #1858
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez anna42 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co może mnie zapychać w tym pudrz? Bo od kiedy go używam w miejscu nakładania (na policzkach) wychodzą mi paskudne paskudztwa.

Estee Lauder, Amber Bronze, Cool Bronze Loose Powder SPF 8 (Puder sypki brązujący)

Skład: water (aqua purificata) purified, polyethylene, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, titanium dioxide, silica silylate, amber powder, sodium hyaluronate, alumina, sodium polyacrylate, c8-18 fluoroalcohol phosphate, potassium sorbate, sodium dehydroacetate, benzyl alcohol, phenoxyethanol, metylparaben [+/- (may contain) mica, iron oxides (CI 77491), CI 77492, CI 77499)]
Jedyne co przychodzi mi na myśl to mieszanka polimerów i silikonów. Brak tu tradycyjnych zapychaczy
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 18:09   #1859
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: proszę o skład kremu Eva Natura

Olivko, wystarczy dobrze poszukac.

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1139
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-08-30, 19:41   #1860
olivvka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 157
Dot.: proszę o skład kremu Eva Natura

Chyba nie sprecyzowałam wcześniej o który krem mi chodzi, a chodzi mi o ten krem http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16879
olivvka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.