ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-06, 23:56   #211
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
no tak, ceny są rozna, taka była na KWC. Jednak dla mnie to i tak za dużo, mama chyba też nie będzie mi na razie kupować pudrów za 100, a fajnie byłoby sie lekko maznac jakims ta bladosc juz mnei troszkę dobija
Eh, mnie tez troche bolało wydać 140 zł na puder, ale dziewczyny tak go reklamowały...
Na biochemię powinno sie wchodzić z wypchanym portfelem. Biochemiczki strasznie kuszą Po lekturze tutejszych wątkow mam juz cała liste "must have". Niestety nie wszystko na raz. 2 tygodnie temu kupiłam lucidity, za jakiś czas kupię coś innego. Czasem tata kupuje mi coś w strefie bezcłowej, jak gdzieś leci, ale ostatnio jest na miejscu i nici z tanszych kosmetykow.
Eh, gdyby te studia nie były takie drogie - opłaty pochlaniają lwią część mojego wynagrodzenia :/

Ale mogę Ci polecić puder matujacy prasowany z oriflame. Na skrobię jak nalożysz, to chyba sie nic nie stanie, a matowi na długo: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11954
Jest najlepszy w swojej kategorii na KWC
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 00:35   #212
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
No rzeczywiście, nie wiem, czemu ja cały czas myślałam o Matmate

Cieszę się, ze ci się spodobał

Teraz jest tylko numer 06, ale trzeba regularnie sprawdzac, bo mają co jakiś czas dostawy. Kosztuje 106 zł.

Na strawberry mają takie promocje: jak się kupi 3 produkty, to wtedy płaci się 5% taniej. Jak ktoś jest stałym klientem, to za każde zamówienie ma tez ileś % taniej. Zamawiam z koleżanką (to ona ma kartę kredytową) i ostatnio zapłaciłyśmy 12,5% taniej. Lucidity kosztowal mnie ok 90zł.
Niestety mam pas na karty kredytowe od dluzszego czasu a moze to i dobrze,bo czesciej buszowalabym po Strawberry-niemniej warto tam czasami pokusic sie o zakupy ale pamietam tez posty na temat Truskawki niezbyt pochlebne,ze nie zawsze trafia sie kolorowka pierwszej swiezosci
Osobiscie mam kilka flakonow perfum z Truskawy ale....po przeliczeniu kosztow pozniej wyszlo mniej wiecej jak z Allegro od pewnych Sprzedawcow.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
U Dalli czy Kosmy można kupować kolorówkę z zamkniętymi oczami - zawsze świeży, orginalny towar.
Ceny dobre i szybkie przesyłki.

margaretko ty też masz 01?

Ja mam kurcze jeszcze ochotę na kompakt lucidity, oraz sypki ingenious.
Wlasnie jakis czas temu zastanawialam sie nad zakupami u Dalli ale pozniej kupowalam u Jamiolka
Kosme to polecala chyba nawet sama Smoczyca swojego czasu-tak mi sie cos wydaje

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość




Offa ciąg dalszy.

Erato tym wątkiem zabiła ploty
Troche poplotkowac trzeba,nie sa sie zyc jedynie zwatpieniem filtrowym


Dzieki Ash mam probke slynnego Ludicity ale niestety 02 jest za ciemny dla mnie,zobaczymy jak sie bedzie jutro spisywac-pokombinuje w domu

Co do Matmate osobiscie jestem zadowolona i podoba mi sie efekt jaki nim osiagam;tak samo oddaje hold jedwabnemu H. bo byl jakis czas,ze go nie docenialam.

Moje nowe odkrycie to podklad Clinique Stay True-idealnie trzyma sie na filtrach Avenei twarz wyglada promiennie.
Poza tym skusilam sie na nowego ColorStaya SoftFlex Revlonu i...bajka-duzo lepszy niz klasyczny,stary ColorStay dzieki ktoremu mozna bylo miec mega tapete na twarzy zasychajaca w mega tempie.


To tak w temacie OT a co!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 08:51   #213
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość


Offa ciąg dalszy.

Erato tym wątkiem zabiła ploty
A tam zabiła... Jak widać "plotować" można wszędzie A ja jestem twarda jak musztarda, mam Translucida i nałożyłam sobie embargo - żadnego nowego pudru dopóki tego nie skończę Więc nie przylączam się do plot pudrowych.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 09:10   #214
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
A tam zabiła... Jak widać "plotować" można wszędzie A ja jestem twarda jak musztarda, mam Translucida i nałożyłam sobie embargo - żadnego nowego pudru dopóki tego nie skończę Więc nie przylączam się do plot pudrowych.
A ja wręcz przeciwnie jestem na etapie ich kupowania

I mam do Ciebie Erato pytanie - jaki masz numer Transa, bo coś mi chodzi po głowie, że 04. Ostatnio dostałam próbkę 02 i poza tym, że jest ciemny to jeszcze strasznie żółty. Jak masz rzeczywiście 04 to czy ona jest też tak żółta, czy wpada w beż?
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 09:15   #215
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A ja wręcz przeciwnie jestem na etapie ich kupowania

I mam do Ciebie Erato pytanie - jaki masz numer Transa, bo coś mi chodzi po głowie, że 04. Ostatnio dostałam próbkę 02 i poza tym, że jest ciemny to jeszcze strasznie żółty. Jak masz rzeczywiście 04 to czy ona jest też tak żółta, czy wpada w beż?
Jeśli 02 jest dla Ciebie za ciemny, to znaczy, że Trans w ogóle nie dla Ciebie 04 jest jeszcze ciemniejszy, chociaż odcień ma inny - powiedziałabym, że jest to beż o lekko różowym odcieniu. Jak chcesz to mogę Ci podesłać odsypkę, z tym, że mam go już lekko wymieszanego ze skrobią (ale koloru to nie zmieniło).
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 09:45   #216
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Jeśli 02 jest dla Ciebie za ciemny, to znaczy, że Trans w ogóle nie dla Ciebie 04 jest jeszcze ciemniejszy, chociaż odcień ma inny - powiedziałabym, że jest to beż o lekko różowym odcieniu. Jak chcesz to mogę Ci podesłać odsypkę, z tym, że mam go już lekko wymieszanego ze skrobią (ale koloru to nie zmieniło).
Erato dzięki , nie będę Cię fatygować. Wezmę próbkę z perfumerii, ostatnio tam gdzie byłam nie mieli właśnie 04 w sprzedaży. Tak czy inaczej chciałam transa do mieszania, nie do używania solo, tylko one maja takie zdecydowane kolory, że sama już nie wiem. Po prostu muszę popróbować
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 12:57   #217
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Aż mi gały wyszły jak przeczytałam Wasze zdania na temat filtrów

Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie nakładałam przepisowej ilości. Nakładam tak, żeby czuć filtr na twarzy. LRP DP wchłania się błyskawicznie, więc nakładam bez problemu podkład.

Używam filtra jako kremu na dzień, pd makijaż. Jest to czynność całkowicie mechaniczna, nie zastanawiam się ile nakładam ani po co.

Problemem jest filtrowanie gdy wybieram się na siłownię. Tam strasznie się pocę, musze więc umyć twarz. Nie mogę wiecznie brać ze sobą sterty kosmetyków, bo jednak chciałabym szybko wracać do domu.
To są momenty, w których czuję się strasznie, bo nie che mi się filtrować.

Jedno jest pewne: gdyby nie to, że używam kwasów (Diroseal, Effaclar K) na pewno wyrzuciłabym filtry z mojego życia
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 13:07   #218
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

dziewczyny - robicie się nudne z tymi off topami :P

jeśli panowałby tu "zasadniczy" moderator to juz dawno wyleciałybyście nie tylko z tego wątku ale i forum ...na kosmetyczkę
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 14:27   #219
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

jako moderator tego forum czuję się w obowiązku zamknąć ten skandaliczny wątek, godzący w podstawy istnienia forum biochemia i siejący zwątpienie wśród forumowiczów.










żartowałam

ja sama mam do filtrów podejście zdroworozsądkowe - używanie ich jest dla mnie ważne (ochrona przed przebarwieniami i fotostarzeniem - tak, myślę o tym, jak będę wyglądać za 20 lat ), dlatego filtry fotostabilne, wysokie, w przepisowej ilości - raz odmierzonej, nakładanej już automatycznie. ale względy praktycznie wzięły górę. filtry wchłaniają mi się w zasadzie tylko od szyi w dół, na twarzy pozostają niewchłonięte, niezależnie od ilości czasu, jaki im daję na wchłonięcie, w postaci widocznych mazów itp. nałożenie na to podkładu jest niewykonalne, a dołożenie do tego skrobi powoduje powstanie ciasta. dlatego robię rzecz karygodną, która wywołuje u mnie wyrzuty sumienia i nawet liczba wpisów w tym wątku ich nie zmniejsza - przykładam do twarzy chusteczkę. jedynie wtedy mogę nałożyć podkład czy puder. z innych karygodnych występków: nie reaplikuję filtrów (poza plażą), nie nakładam ich na powieki (które dokładnie zamalowuję ), zimą zdarza mi się używać SPF 20-25 (nawet niestabilnych, choć sporadycznie), a czasami jeszcze mniej (ale zwykle tylko w przypadku nieplanowanego posiadania próbki np. kremu z SPF 8 itp.), używam pudru rozświetlającego (mika) na parsolowce itp. itd.

ale i tak jestem od filtrów trochę uzależniona, lubię ten poranny rytuał, tę świadomość dbania o siebie. zwątpienie dopada mnie tylko wtedy, kiedy jeszcze przed przypudrowaniem zobaczy mnie ktoś z domowników i zapyta, czy nie za długo trzymam na twarzy tę maseczkę albo gdy wypróbuję nowy filtr i utworzy on na twarzy tynkową maskę, która nadaje się tylko do zmycia, a ja muszę wyjść natychmiast z domu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 20:32   #220
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Eh, mnie tez troche bolało wydać 140 zł na puder, ale dziewczyny tak go reklamowały...
Na biochemię powinno sie wchodzić z wypchanym portfelem. Biochemiczki strasznie kuszą Po lekturze tutejszych wątkow mam juz cała liste "must have". Niestety nie wszystko na raz. 2 tygodnie temu kupiłam lucidity, za jakiś czas kupię coś innego. Czasem tata kupuje mi coś w strefie bezcłowej, jak gdzieś leci, ale ostatnio jest na miejscu i nici z tanszych kosmetykow.
Eh, gdyby te studia nie były takie drogie - opłaty pochlaniają lwią część mojego wynagrodzenia :/

Ale mogę Ci polecić puder matujacy prasowany z oriflame. Na skrobię jak nalożysz, to chyba sie nic nie stanie, a matowi na długo: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11954
Jest najlepszy w swojej kategorii na KWC
Dziękuje bardzo Ash. Ja juz nie patrze, czy sie filtr, zetrze, czy ma jakis destabilizujacy składnik, mówi sie trudno. Zawsze tej ochrony coś zostaje, chociaz wiem, ze nie powinnam - zoracuje się. Ten puder ma swietne recenzje, chyba poprosze o taki na mikołajki
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 21:24   #221
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Oj, dołącza się do was kolejna rozgrzeszona .

Używam filtrów regularnie od maja tego roku. Nidgy nie zmobilizowałam się, żey kupić miarkę i zawsze miałam wyrzuty sumienia, że za mało filtra nakładam....
Ale widzę po tym wątku, że filtrowe guru wcale nie popadają w przesadę.
I od teraz nie będę już miała wyrxutów

Nie znalazłam jeszcze mojego idealnego filtra. Stosowałam Anka XL 50 i Antka AL, ale oba mają alkohho, a na moje naczynka trochę się go boję kłaść.

Biodermy Photoderm Max Lait rozsmarowywałam na twarzy jak smalec na patelni - nie chciał się wchłaniać i zostawiał paskudną białą powłoczkę. Fuj.

Ciągle szukam tego jedynego
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-07, 22:13   #222
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Ja uzywam Avenek od kwietnia, obecnie mleczka, nakladam duzo, bez miarki, ale tak w ilosci maseczki i wszystko mi sie ladnie wchlania, z tym, ze musze uwazac, bo lubi zostawiac smugi. Jestem wiec zadowolana z buzi, choc po uzywaniu zoracu przez miesiac ciagle dochodze do siebie i niestety ciagle cos mi wylazi ale nie bylabym kobieta, gdybym nie myslala o czyms nowym, kusi mnie antek DP i mimo, ze wiem, ze go troche zdestabilizuje pudrem to dalej kusi A filtry uwielbiam
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 23:50   #223
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo Ash. Ja juz nie patrze, czy sie filtr, zetrze, czy ma jakis destabilizujacy składnik, mówi sie trudno. Zawsze tej ochrony coś zostaje, chociaz wiem, ze nie powinnam - zoracuje się. Ten puder ma swietne recenzje, chyba poprosze o taki na mikołajki
Cieszę się, że mogłam pomóc Ja czasem destabilizuję się ziemią słoneczną, ale najpierw nakładam solidnie pudru H, wiec moze nakładaj skrobię, a potem ten puder ori nie powinien zaszkodzic moze az tak strasznie, jak nam sie wydaje....
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 06:07   #224
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

jestem początkującą filtromaniaczką

i przyznam ze wstydem że odrazu wiedziałam, iż nie będę nakładała przepisowej ilości ... dlaczego? za długo starałam się o czyste pory, o to, by moja skóra się nie świeciła, o to, by zmniejszyć wydzielanie łoju - tylko po to, żeby zapchać to teraz filtrem (taką tendencje ma moja skóra)

wiec nakładam tyle, ile wlezie (że tak brzydko powiem)

myję buzie rano, nakładam filtr, patrzę jak się wchłania (robiąc inne rzeczy przy okazji) , w ciągu dnia kiedy potrzebuję robię ponowną aplikację

a tak poza tym - witam was
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 10:22   #225
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Wink Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

No to moze teraz ja :
filtruje sie od roku zawsze w przepisowej ilosci.Przechodzilam rozne fazy od uwielbienia do znienawidzenia.
Az do momentu jak w koncu trafilam na swoj filtr spray 40+ avene,wchlania sie cudnie,zadne smugi nie zostaja,pelen zachwyt.Uzywam dopiero od kilku dni wiec mam nadzieje ze nie zapcha.Filtry nakladam codziennie,zorakuje sie wiec to obowiazek, ale od kilku dni w koncu przyjemnosc.Z tego co sie orientuje to dosc niskie ppd, no ale trudno.Cos za co cos. Dziewczyny a moze wiecie ile wynosi dokladnie PPD tego spray 40+????
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:02   #226
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
No to moze teraz ja :
filtruje sie od roku zawsze w przepisowej ilosci.Przechodzilam rozne fazy od uwielbienia do znienawidzenia.
Az do momentu jak w koncu trafilam na swoj filtr spray 40+ avene,wchlania sie cudnie,zadne smugi nie zostaja,pelen zachwyt.Uzywam dopiero od kilku dni wiec mam nadzieje ze nie zapcha.Filtry nakladam codziennie,zorakuje sie wiec to obowiazek, ale od kilku dni w koncu przyjemnosc.Z tego co sie orientuje to dosc niskie ppd, no ale trudno.Cos za co cos. Dziewczyny a moze wiecie ile wynosi dokladnie PPD tego spray 40+????
zadzwoń na infolinię Pierre-Fabre i się zapytaj nr tel jest na polskiej etykiecie
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:17   #227
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
zadzwoń na infolinię Pierre-Fabre i się zapytaj nr tel jest na polskiej etykiecie
Nie ma po co dzwonić - oni tam nie mają pojęcia co to PPD.

W produktach Avene wynosi ono z tego co pamiętam między 18-20.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:23   #228
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Nie ma po co dzwonić - oni tam nie mają pojęcia co to PPD.

W produktach Avene wynosi ono z tego co pamiętam między 18-20.
jak to nie maja pojęcia? przecież to ich marka to oni nie wiedzą co sprzedają niezłe jaja
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:32   #229
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
jak to nie maja pojęcia? przecież to ich marka to oni nie wiedzą co sprzedają niezłe jaja
O innych sprawach też nie mają pojęcia - jaja to fakt.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 13:38   #230
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
jak to nie maja pojęcia? przecież to ich marka to oni nie wiedzą co sprzedają niezłe jaja
Obecnie nie ma nałożonego na producenta obowiązku określenia wysokości PPD produktu z filtrem, wystarcza wskażnik SPF. Od przyszłego roku taki obowiązek będzie obowiązywał i w nowym sezonie letnim będą już określone wysokości PPD.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:39   #231
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
O innych sprawach też nie mają pojęcia - jaja to fakt.
o kurcze to ciekawe po co im ta infolinia
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:42   #232
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Obecnie nie ma nałożonego na producenta obowiązku określenia wysokości PPD produktu z filtrem, wystarcza wskażnik SPF. Od przyszłego roku taki obowiązek będzie obowiązywał i w nowym sezonie letnim będą już określone wysokości PPD.
aaaa no to wszystko wyjaśnia,a swoją drogą skoro nie informowali o tym to moze ten wskaźnik był bardzo niski, dzięki Contax
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:47   #233
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
aaaa no to wszystko wyjaśnia,a swoją drogą skoro nie informowali o tym to moze ten wskaźnik był bardzo niski, dzięki Contax
Avene ma najniższe PPD w swoich produktach. I niestety w praktyce było to widać => mnie po filtrach avene wychodziły piegi mimo, że dużo kładłam dużo preparatu i reaplikowałam w ciągu dnia.

PPD w przedziale między 18 - 20 miało wyliczone w przybliżeniu mleczko do ciała SPF 50+. A wiadomo im lżejsza konsystencja produktu tym niższe PPD.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:49   #234
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
o kurcze to ciekawe po co im ta infolinia
O! Dobre pytanie.
Można zadzwonić i ich zapytać
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 13:59   #235
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Avene ma najniższe PPD w swoich produktach. I niestety w praktyce było to widać => mnie po filtrach avene wychodziły piegi mimo, że dużo kładłam dużo preparatu i reaplikowałam w ciągu dnia.

PPD w przedziale między 18 - 20 miało wyliczone w przybliżeniu mleczko do ciała SPF 50+. A wiadomo im lżejsza konsystencja produktu tym niższe PPD.
no to żeczywiście kapota po tak drogim produkcie dostać piegów , to się troszkę zmartwiłam bo w moim ukochanym fluidzie vichy PPD wynosi 20 a to w takim razie chyba troszkę za mało? co o tym myślicie.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:02   #236
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

tu sa podane ppd avenek:

http://makeupalley.com/user/notepad/sunscreens
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:13   #237
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no to żeczywiście kapota po tak drogim produkcie dostać piegów , to się troszkę zmartwiłam bo w moim ukochanym fluidzie vichy PPD wynosi 20 a to w takim razie chyba troszkę za mało? co o tym myślicie.
to zależy jak będziesz przebywać w pełnym słońcu przez większą część dnia to może rzeczywiście okazać się za małe; szczególnie jak ma się tendencję do przebarwień; jednak teraz jak mamy krótki dzień to wg mnie może być
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:24   #238
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
to zależy jak będziesz przebywać w pełnym słońcu przez większą część dnia to może rzeczywiście okazać się za małe; szczególnie jak ma się tendencję do przebarwień; jednak teraz jak mamy krótki dzień to wg mnie może być
nie mam tendencji do przebarwień ale jak już używam filtrów to chcę aby ta ochrona była solidna także zużyję moje zapasy i testuje dalej może uda mi sie znaleźć coś równie fajnego dla mojej buzi i z większą ochroną PPD
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:26   #239
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Contax jakiego ty używasz filtra?
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-08, 14:30   #240
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Contax jakiego ty używasz filtra?
w lato używałam antków LRP, fluidu Biodermy, miałam też fluid i dzieciaczka Vichy; teraz wracam do Avene
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:10.