egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 187 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-15, 15:30   #5581
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

to prawda że nie będzie punktowana sonoforeza ale najfajniejsze jest to jak ktoś się nabija z innych nie mając o tym pojęcia

chociaż wrażnie na egzaminatorze będzie większe jak pisząca dodaje coś od siebie tzn że ma pojęcie o czym pisze

Edytowane przez gosialek89
Czas edycji: 2011-06-15 o 15:31
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:31   #5582
sonya1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Tak się zastanawiam, bo skoro nie odejmują punktów za błędy, to można np. bezkarnie zrobić peeling gruboziarnisty na cerze naczynkowej? Coś mi się wierzyć nie chce, bo wyszłoby na to, że lepiej pisać wszystko co do głowy przyjdzie, bo może się uda napisać coś dobrze.
sonya1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:36   #5583
dj-sweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 50
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gosialek89 Pokaż wiadomość
to prawda że nie będzie punktowana sonoforeza ale najfajniejsze jest to jak ktoś się nabija z innych nie mając o tym pojęcia

chociaż wrażnie na egzaminatorze będzie większe jak pisząca dodaje coś od siebie tzn że ma pojęcie o czym pisze
po to sa wykazy aby sie ich trzymac i nie dodawac niczego od siebie i wrazenia raczej tym nie zrobisz,co najwyzej egzaminatorowi nie bedzie sie chcialo tego czytac i nie dostanie sie punktu.
__________________
Wszystko na co mam ochotę jest niemoralne, nielegalne albo tuczące

08.04.10- kosmetyczny-góra
26.07.10-metal-dół
dj-sweet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:36   #5584
gosialek89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

no raczej nie bo przesadzić w obie strony nie można no nie wierze że znajdzie się ktoś taki po 2 latach że do cery problematycznej naczyniowej da peeling gruboziarnisty.. chyba że się myle
gosialek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:38   #5585
mucia18
Zakorzenienie
 
Avatar mucia18
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z pięknego miasta
Wiadomości: 30 796
GG do mucia18
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mucia18 Pokaż wiadomość
a jakie dałytscie przeciwwskazania do zabiegu?
a co do maski lift.to ja niewiem jaka mialabyc nie mowie ze byc nie mogla tylko pisze co laski dały

ja dalam przeciwwsk.
-przerwana ciaglosc skory
-łuszczyca
-AZS
-Epilepsja
-Hemofila
-uczulenie na skladniki aktywne
__________________
WYMIANA
mucia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:38   #5586
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez sonya1984 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam, bo skoro nie odejmują punktów za błędy, to można np. bezkarnie zrobić peeling gruboziarnisty na cerze naczynkowej? Coś mi się wierzyć nie chce, bo wyszłoby na to, że lepiej pisać wszystko co do głowy przyjdzie, bo może się uda napisać coś dobrze.
nie odejmuja punktow po prostu za takie cos 1pkt nie przyznaja bo np jesli trzeba bylo uzyc peelingu enzymatycznego a ktos uzyl gruboziarnistego to nie daja 1pkt
__________________




Edytowane przez gonia1203
Czas edycji: 2011-06-15 o 15:39
gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:38   #5587
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziefczynki co myslicie? ja wiem ze dopiero teraz racjonalnie mysle. co stres to stres. ale ja zrobilam tak:
demakijaz. peeling enzymat. na wapozonie(oczywiscie teraz bym go nie dala ale zasugerowalam sie tym ze klientka ma lekkie teleangiektazje i to mnie zmylilo) tonizacja. ampułka nawilzajaco rozjasniajaca hehe i na to jonoforeza bo stwierdzilam no galwana nie ma w zalaczniku a aparat do elektrostymulacji podchodzi mi pod galwan bo to pracy są wiec zrobilam jonoforeze. tonizacja. zel do masażu masaż manualny sobye bez rocierania i ugniatania. tonizacja. serum takze na oczy. maska algowa zmikronizowana na to oczywiście bez kladzenia na oczy i usta bo to byla chlodzaca z mentolem i wit c. wiec dałam płatki kosmetyczne suche na oczy klientki na to wlasnie maske algową i załączylam solux niebieski. na maske 20 minut. na koniec krem pod oczy i na twarz.

wogole powiedzcie mi jaka jest roznica miedzy zmikronizowanymi algami a algami gumowymi?. maska algowa mikronizowana a maska algowa gumowa? tylko niemowcie ze ta zmikronizowana sie zmywa? bo chyba umre!!!
i czym dezynfekowaliscie narzedzia spirytusem salicylowym? bo nic innego nie bylo

i co jeszcze napisalyscie w pielegnacji domowej? bo ja uwzglednilam mlecko zel do mycia. tonik peeling enz. maska do zmywania krem na dzien na noc na twarz i oczy. serum. oczywiscie dieta. i zaprzestanie opalania sie. kremy z blokerami. cos jeszzce mialam uwzglednic?
ktora to napisala ze solux nieb. nie dziala na masce algowej??
na stronie bielendy pisze dokladnie ze solux niebieski daje sie podczas maski algowej. wlasnie tam jest cera naczynkowa. maska algowa chlodzaca z wit c i rutyna.
z tym galwanem pewno przesadzilam i moze wapozon troche tez. ale coz ujemnych punktow nie ma wiec o tyle dobrze
oj nie jestem z siebie zadowolona. moglam lepiej napisac projekt.
WAZNE ZE NIE BYLO MAKIJAZU!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 15:39   #5588
Aizam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 41
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gosialek89 Pokaż wiadomość
to prawda że nie będzie punktowana sonoforeza ale najfajniejsze jest to jak ktoś się nabija z innych nie mając o tym pojęcia

chociaż wrażnie na egzaminatorze będzie większe jak pisząca dodaje coś od siebie tzn że ma pojęcie o czym pisze
Wrażenie może być chyba tylko takie że nie umie się korzystać z tego co się ma i wymyśla się swoje rzeczy aby tylko coś napisać...
Aizam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:40   #5589
Panterka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ehhh dziewczyny ja to raczej oblałam bo zmyliły mnie te urzadzenia i przybory i zrobiłam lekkie oczyszczanie do tego, tzn tylko wycisniecie pojedynczych zaskróników bo zmyliło mnie to że to jest zabieg PIELĘGNACYJNY a nie nawilżający. I był wymieniony wapozon, rekawiczki, darsonwal do dezynfekcji, spirutys, woda utleniona, rekawiczki, i tak mi sie nasuneło to oczyszczanie napisałam oczywiście że tylko delikatne oczyszczenie kilku zaskórników

czy myślicie ze to oczyszczanie zalicza sie do zabiegu pielegnacyjnego czy nie bardzo? Pewnie oblałam?
Panterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:43   #5590
sonya1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 12
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
nie odejmuja punktow po prostu za takie cos 1pkt nie przyznaja bo np jesli trzeba bylo uzyc peelingu enzymatycznego a ktos uzyl gruboziarnistego to nie daja 1pkt
No dobrze, może peeling to zły przykłąd. A gdyby ktoś np. zrobił darsonwalizację?
sonya1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:43   #5591
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

POZA TYM ja tez dopisywalam na koncu rozne rzeczy ktore mi sie przypomnialy miedzy wierszami. mam nadzieje ze poczytaja moje pismo. pisalam drukowanymi
za czytelna przejzysta prace sa dodatkowe punkty na samym koncu w kluczu. jesli ktos nagryznmolil komisja bedzie miala wiecej pracy z odczytaniem i dodatkowych punktow za przejzystosc pracy nie bedzie
dodatkowe punkty sa jesli praca zostala napisana wg kolejnosci zabiegu. esli ta kolejnosc zostala pominieta to nie ma dodatkowych punktow na koncu ktore sa przyznawane po prostu za merytoryke starannosć slownictwo kosmetyczne itp.
jesli chodzi o kolejnosc zabiegu wystarczy ze napiszecie taka kolejnosc ktora w razacy sposob nie zaszkodzi klientce. np ktos robil by demakijaz na koncu!!! hie hie.
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 15:44   #5592
Marlenkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja zrobiłam : wywiad -> demakijaż -> diagnoza -> peeling enzymatyczny -> ampułka na naczynka, na to delitkany masaż -> serum wybielajaco-odrzywcze -> maska algowa z koziego mleka -> krem nawilżający z wit. A, E, C.
Zaluje, że nie posmarowałam oczek kremem pod oczy ;/
A najgorsze to to, że nie wystarczyło mi miejsca (mimo, że pisałam kratka w kratke ) i nie mogłam dostać kolejnej kartki dlatego pod koniec ( algi, krem, ocena i zalecenia ) msuiałam bardzo streszać zdania i przez to nie napisałam tyle ile bym chciała... Masakra..
A Tytuł: Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u 34-letniej klientki zabiegu pielęgnacyjnego skórę twarzy, wraz z zaleceniami do pielęgnacji w warunkach domowych
Marlenkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:45   #5593
mags1974
Raczkowanie
 
Avatar mags1974
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 71
GG do mags1974 Send a message via Skype™ to mags1974
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a co to jest aparat do elektrostymulacji? uugggmmm/ stymulacji czego przepraszam ggghhmmm:rolley es:
__________________
Paznokciowe szkolenia on-line. Zapisz się i zgarnij kurs "Podstawy Stylizacji Paznokci."
mags1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:45   #5594
niiebieska
Przyczajenie
 
Avatar niiebieska
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

właśnie, padło już pytanie:
która maska algowa była lepsza? zmikronizowane algi czy gumowa?
i dlaczego?
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
niiebieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:46   #5595
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam do Was pytanie a jakie dałyście składniki aktywne bo ja dałam aloes, kwas hialuronowy, witaminę c
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:48   #5596
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez mags1974 Pokaż wiadomość
a co to jest aparat do elektrostymulacji? uugggmmm/ stymulacji czego przepraszam ggghhmmm:rolley es:
Elektrostymulacja



Zabieg, w którym wykorzystuje się prądy małej częstotliwości w celu wywołania skurczu (pobudzenie) mięśni lub nerwów. Prądy te złożone są z impulsów o różnym przebiegu i częstotliwości, które można dowolnie regulować i dowolną ilość razy powtórzyć. Istnieją dwie metody: jednobiegunowa (elektrodę przykłada się w miejscu gdzie nerw wnika bezpośrednio do mięśnia) lub dwubiegunowa (2 elektrody przykłada się w pobliżu przyczepów mięśnia odnerwionego - włókna straciły zdolność przewodzenia impulsów).
DZIAŁANIE:
  • przeciwbólowe,
  • zmniejszenie napięcia mięśni,
  • usprawnienie procesów odżywczych mięśni,
  • Poprawa ukrwienia tkanek, gimnastyka mięśni.
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:50   #5597
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Panterka90 Pokaż wiadomość
ehhh dziewczyny ja to raczej oblałam bo zmyliły mnie te urzadzenia i przybory i zrobiłam lekkie oczyszczanie do tego, tzn tylko wycisniecie pojedynczych zaskróników bo zmyliło mnie to że to jest zabieg PIELĘGNACYJNY a nie nawilżający. I był wymieniony wapozon, rekawiczki, darsonwal do dezynfekcji, spirutys, woda utleniona, rekawiczki, i tak mi sie nasuneło to oczyszczanie napisałam oczywiście że tylko delikatne oczyszczenie kilku zaskórników

czy myślicie ze to oczyszczanie zalicza sie do zabiegu pielegnacyjnego czy nie bardzo? Pewnie oblałam?
ale przecież w temacie nie było mowy o zaskórnikach? wiec po co utrudniać sobie życie ? robiąc oczyszczanie ... to nie był cel zabiegu.. / ale juz po wszystkim i tak nie zmienisz
__________________
01.01.2011 - SZCZĘŚCIE --> zaręczyny
(długo oczekiwane)

13, 15 06.2011 - egzamin !

16.06.2011 - wyjazd do Belgii ( mały strach)
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 15:53   #5598
Panterka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 33
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dziewczyna2009 Pokaż wiadomość
ale przecież w temacie nie było mowy o zaskórnikach? wiec po co utrudniać sobie życie ? robiąc oczyszczanie ... to nie był cel zabiegu.. / ale juz po wszystkim i tak nie zmienisz
no własnie wiem i nawet nie zamierzałam tego robić, ale zmyliły mnie te urzadzenia..... wapozon, darsonwal, rekawiczki, spirytus, WSZYSTKO pasowało mi do oczyszczania ale czułam że to nie bardzo pasuje i zaznaczyłam że tylko LEKKIE oczyszczenie pojedynczych zaskórnikow
czyli myślisz ze to oczyszanie nie zalicza sie do zabiegu pielegnacyjnego?

siedziałam nad tym 15 min, zmylił mnie że PIELEGNACYJNY a nie nawilżający i pomyślałam że oszczyszanie podchodzi pod pielegancje
Panterka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:01   #5599
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gwiazdi Pokaż wiadomość
teleangiektazje są przeciwwskazaniem do wapozonu
Niekoniecznie. Po piersze mozna ustawic na wapozonie parę zimną, po drugie wiekszosc wapoznow ma regulowana moc i temperature pary, po trzecie jezeli wapozon nie ma regulacji, ani zimnej pary, mozna bylo napisac ze ustawilam wapozon w znacznej odleglosci od twarzy klientki i jezeli tylko na masaz czyli ok 10 min (gdy skora jest zabezpieczona gruba warstwa kremu) to wszystko jest w porzadku i zgodne z zasadami

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nica77 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie a jakie dałyście składniki aktywne bo ja dałam aloes, kwas hialuronowy, witaminę c
ja dalam olej ze slodkich migdalow, witaminy A i E, aloes, propilos, ekstrak z arbuza, wyciag z lisci oliwnych, arnike, ogorek, kompleks NNKT, flawonoidy, rutyne itp

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez niiebieska Pokaż wiadomość
właśnie, padło już pytanie:
która maska algowa była lepsza? zmikronizowane algi czy gumowa?
i dlaczego?
Gumowa maska algowa (poprawna nazwa to alginat) jest lepsza do zabiegow z naczynkami, gdyz lekko ochladza skore. Zabieg z alga mikronizowana przeprowadza sie troche inaczej: na skorze rozprowadzamy zel, suche platki na oczy, na to gaza zwilzona w toniku, na to nakladamy alge mikronizowana rozrobiona z ciepla woda, na alge nakladamy folie aluminiowa, gdyz algi mikronizowane ktore zaschna nie daja sie zmyc ze skory. Polecane sa do cer tlustych, lojotokowych, zanieczyszczonych, dostarczaja duzo mineralow i detoksykuja skore. A do naczynek nie nadaja sie poniewaz daja efekt rozgrzewajacy. Zmywa sie ja w taki sposob, ze najpierw sciagamy calosc razem z gaza i folia aluminiowa, a pozniej domywamy reszte wacikiem. Dlatego w projekcie byla do wyboru folia aluminiowa

Edytowane przez toothyy
Czas edycji: 2011-06-15 o 16:05
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-15, 16:01   #5600
dodala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez niiebieska Pokaż wiadomość
właśnie, padło już pytanie:
która maska algowa była lepsza? zmikronizowane algi czy gumowa?
i dlaczego?
wydaje mi się ze te zmichronizowane algi to te "p0rawdziwe" smierdzące algi o konsystencji półpłynnej a algi gumowe to są alginaty. ja użyłam maske algową gumową...ale można było yeż użyc zamiast tego te powyższe przedstawione czyli zmichronizowane....
dodala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:01   #5601
migonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Oczyszczania nie trzeba było ponieważ nie było wzmianki w poleceniu i zadnych zaskórnikach

zrobiłyście masaż bo ja mialam straszny dylemat, zaczelam go opisywać ale skreśliłam... Niby były preparaty do wykonania go ale na naczynka nie robi sie masażu... ale w sumie nie były one takie duże... eh w tym sie pogubiłam.

Ledwo kartek kazdej starczyło:/ Najgorsze, że nauczycielka nam mówiła, że kartki będą dodatkowe a jak zaczełysmy pisac to po jakimś czasie nas powiadomiła komisja że nici z dod. kartek! Dziewczyny były złe ze tak późno powiedzieli... mnie tknelo aby pisac od razu nic na brudno na szczescie.

moje przeciwwskazania:
-przerwana ciaglosc skory
-opryszczka na twarzy
-stany alergiczne skory
-stany zapalne skory
-metalowe implanty
-stany rakowe i przed rakowe
-uczulenie na kosmetyki

a zaleceń do domu napisałam 15 :P
migonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:02   #5602
ilikeit77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a ja stwierdziłam, że jest to cera sucha zamiast naczynkowa w diagnozie!!



mam wieksze zmartwienie, w tescie ABCD nie zaznaczyłam arkusza ' X ' ... co w takiej sprawie ?
ilikeit77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:04   #5603
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja zrobilam tak:
-wstepna diagnoza, wywiad
-demakijaz
-tonizacja
-diagnoza skory pod lampa lupa
-stwierdzenie ponowne braku przeciwskazan
-peeling enzymatyczny
-tonizacja
-delikatny masaz twarzy z serum z wit c i arnika technika itp
-zel pod oczy, ze swietlikiem i aloesem i delikatne oklepywanie opuszkami palcow w kierunku przebiegu miesni
-na to maska algowa gumowa
uwaga i tu dalam gafe straszna nie wiem czemu pozniej wogole dalam sollux niebieski na maske algowa:P
-krem na zakonczenie zabiegu
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:05   #5604
dodala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dodala Pokaż wiadomość
wydaje mi się ze te zmichronizowane algi to te "p0rawdziwe" smierdzące algi o konsystencji półpłynnej a algi gumowe to są alginaty. ja użyłam maske algową gumową...ale można było yeż użyc zamiast tego te powyższe przedstawione czyli zmichronizowane....
A czy któraś z was użyła aparat do elektrostymulacji, podobno można było go użyc pod warunkiem ze omijam policzki czyli tam gdzie są teleangiektazje...? ;/
dodala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:05   #5605
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilikeit77 Pokaż wiadomość
a ja stwierdziłam, że jest to cera sucha zamiast naczynkowa w diagnozie!!



mam wieksze zmartwienie, w tescie ABCD nie zaznaczyłam arkusza ' X ' ... co w takiej sprawie ?

ale cera sucha laczy sie z naczynkowa bo tez jest cienka i plytko ukrwiona nie martw sie zreszta bylo zaznaczone ze zaczely w okolicach policzkow pojawiac sie teleangiektazje. nie panikujmy
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:08   #5606
martakobrzeniecka
Przyczajenie
 
Avatar martakobrzeniecka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

moim zdaniem wszystkie arkusze byly X wiec nie martw sie na zapas

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
ale cera sucha laczy sie z naczynkowa bo tez jest cienka i plytko ukrwiona nie martw sie zreszta bylo zaznaczone ze zaczely w okolicach policzkow pojawiac sie teleangiektazje. nie panikujmy
teraz i tak nic dziewczyny nie zmienimy zamiast panikowac idzcie na piwo z kumpelami aby się odstresować ;D
martakobrzeniecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:09   #5607
Marlenkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Składniki aktywne jakie miałam w projekcie: kwas hiauronowy, wit A, E, C, d-panthenol, mikrokolagen, alantoninę, rutynę, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z morwy, ekstrakt z lukrecji, alginiat, kozie mleko, oczar wirgijski, olej ze słodkich migdałów, olej z avokado, ekstrak z owoców drzewa Tara, subtylizyna, proteiny mleczne, chyba tyle..
Marlenkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:09   #5608
ilikeit77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ah, najgorzej jest wlasnie medytować nad tym wszystkim, zastanawiać sie a może tak, a może tak... eh, szkoda że wyniki tak pózno ! ; )
Mam jednak nadzieje, ze jesli nie zaznaczylam na teście arkuszu X to mi uznają !
ilikeit77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:10   #5609
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A jaki byl schemat tego zabiegu to nigdy sie nie dowiemy nie?
Tj klucz?

Ja pisalam o galwanizacji(tez o lekkim masazu,serum przed masazem i masce liftingujacej).. kolezanki o jonoforezie..
Kazda u nas inaczej napisala..

A jesli tego nie bylo w kluczu a mysmy to popisaly?
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 16:15   #5610
katka86h
Raczkowanie
 
Avatar katka86h
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 38
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

chcialabym wam tylko napisac ze te teleangiektazje to niebyly takie "prawdziwe" one byly delikatne po przeuszeniu skóry od słońca i moja pani mgr. kosmetolog powiedziala ze mozna bylo zrobic i wapozon i normalny masaz tylko zeby zaznaczyc ze delikatnie

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Przeciwwskazania
choroby wirusowe skory twarzy
choroby bakteryjne i grzybicze skory twarzy
ekstrakcja zeba
klaustrofobia
zmiany alergiczne o charakterze ropnym na skorze twarzy
katka86h jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.