Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-07-15, 13:19   #4081
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Co sądzicie o tej torebce? https://www.emonnari.pl/torebki_i_po...lyskiem_4.html
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 13:39   #4082
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Zależy jak trafisz. Mój ulubiony stanik trzymający się świetnie bez ramiaczek, który zaliczył ze mną już niejedną imprezę, pochodzi z H&M. Mój rozmiar to 65D.
Mam uraz do biustonoszy z H&M, bo wszystkie po ok. pół roku rozciągały się i podchodziły "do góry", ale każdy ma inne doświadczenia. Ja wolę kupować np. w Esotiq lub Intimissimi.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 14:06   #4083
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Mam uraz do biustonoszy z H&M, bo wszystkie po ok. pół roku rozciągały się i podchodziły "do góry", ale każdy ma inne doświadczenia. Ja wolę kupować np. w Esotiq lub Intimissimi.
Na pewno dużo zależy od modelu, kroju czy materiału. Zdarzają się buble, ale z większości jestem zadowolona.

Nie agituje w ogóle za stanikami z sieciowki, bo wiadomo, nie ma jak profesjonalny salon z biustonoszami, po prostu w mojej ocenie da
się znaleźć coś sensownego nawet w sklepach typu H&M. Pamietam ze jeszcze w Cubusie bylo spoko.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-15, 14:17   #4084
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Pamietam ze jeszcze w Cubusie bylo spoko.
O tak A najlepsze, to mieli stroje kąpielowe. Jeden mam do dziś i wygląda jak nowy, chociaż kupiłam go 7 lat temu.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 12:45   #4085
asiulka66
Raczkowanie
 
Avatar asiulka66
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 180
Dot.: Replay Jeans

cześć dziewczyny

będę świadkową na ślubie brata
kupiłam sukienkę (w sklepie wydawało mi się że jest szara)
a teraz mam mieszane uczucia czy nie jest za bardzo biała

w zasadzie ma jakby lawendową podszewkę i białą koronkę
ciężko to uwidocznić na zdjęciu

co sądzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20120822_1505200679542641_1231729706_n.jpg (32,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20158520_1505200759542633_545562082_n.jpg (35,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20158548_1505200686209307_257529657_n.jpg (21,9 KB, 30 załadowań)
asiulka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 12:46   #4086
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Jakie masz dodatki, buty, torebkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 12:47   #4087
Krzywobuta
Raczkowanie
 
Avatar Krzywobuta
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 470
Dot.: Replay Jeans

Cytat:
Napisane przez asiulka66 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

będę świadkową na ślubie brata
kupiłam sukienkę (w sklepie wydawało mi się że jest szara)
a teraz mam mieszane uczucia czy nie jest za bardzo biała

w zasadzie ma jakby lawendową podszewkę i białą koronkę
ciężko to uwidocznić na zdjęciu

co sądzicie?
Moim zdaniem za biała. Na Twoim miejscu kupiłabym inną, a tę zostawiłabym na inną okazję albo zwróciła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Krzywobuta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-16, 14:36   #4088
asiulka66
Raczkowanie
 
Avatar asiulka66
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 180
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jakie masz dodatki, buty, torebkę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myślałam o srebrnych butach i liliowej/lawendowej torebce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09bba61e4804ab5319de1bfcb999.jpg (65,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33b279ce49bdaeee395e581036ef.jpg (57,1 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez asiulka66
Czas edycji: 2017-07-16 o 14:42 Powód: dodanie zdjęć
asiulka66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-16, 14:48   #4089
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Moim zdaniem powinnaś kupić inną. Ta jest zdecydowanie zbyt biała.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 08:25   #4090
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Na pewno dużo zależy od modelu, kroju czy materiału. Zdarzają się buble, ale z większości jestem zadowolona.

Nie agituje w ogóle za stanikami z sieciowki, bo wiadomo, nie ma jak profesjonalny salon z biustonoszami, po prostu w mojej ocenie da
się znaleźć coś sensownego nawet w sklepach typu H&M. Pamietam ze jeszcze w Cubusie bylo spoko.

da się o ile ma się mały biust...

Cytat:
Napisane przez asiulka66 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny

będę świadkową na ślubie brata
kupiłam sukienkę (w sklepie wydawało mi się że jest szara)
a teraz mam mieszane uczucia czy nie jest za bardzo biała

w zasadzie ma jakby lawendową podszewkę i białą koronkę
ciężko to uwidocznić na zdjęciu

co sądzicie?

za biała

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość

dla starszej pani w garsonce
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 09:06   #4091
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Zależy jak trafisz. Mój ulubiony stanik trzymający się świetnie bez ramiaczek, który zaliczył ze mną już niejedną imprezę, pochodzi z H&M. Mój rozmiar to 65D.
Przecież H&M nie produkuje takiego rozmiaru...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 09:17   #4092
sylwia_karolinka_mitrega
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Proszę doradźcie! ☺

Kupiłam sukienkę ( zdjęcie w za łączniku ) zastanawiam się w jakim kolorze dobrać dodatki : cielisty czy może jasny popiel ? A może zupełnie inny kolor? Jeśli chodzi o dodatki to : torebka , buty ( nie wiem czy sandałki czy może zwykle szpilki ?) marynarka lub narzutka , biżuteria ( kolczyki naszyjnik bransoletka )
Mam nadzieje ze coś mi doradzicie ☺☺☺
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg received_1984209635159654.jpg (212,0 KB, 64 załadowań)
sylwia_karolinka_mitrega jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 12:27   #4093
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Przecież H&M nie produkuje takiego rozmiaru...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To prawda. Mają natomiast 75D który pasuje idealnie. Trzeba mierzyć.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia_karolinka_mitrega Pokaż wiadomość
Kupiłam sukienkę ( zdjęcie w za łączniku ) zastanawiam się w jakim kolorze dobrać dodatki : cielisty czy może jasny popiel ? A może zupełnie inny kolor? Jeśli chodzi o dodatki to : torebka , buty ( nie wiem czy sandałki czy może zwykle szpilki ?) marynarka lub narzutka , biżuteria ( kolczyki naszyjnik bransoletka )
Mam nadzieje ze coś mi doradzicie ☺☺☺
Dodatki raczej nude. Bez marynarki i narzutki (chyba ze bedzie serio chlodno to ja bym wybrała marynarkę). Zrezygnuj z naszyjnika. Lepiej tylko bransoletka (albo duży pierścionek) i kolczyki.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 13:06   #4094
Platynka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 342
Dot.: Proszę doradźcie! ☺

Cytat:
Napisane przez sylwia_karolinka_mitrega Pokaż wiadomość
Kupiłam sukienkę ( zdjęcie w za łączniku ) zastanawiam się w jakim kolorze dobrać dodatki : cielisty czy może jasny popiel ? A może zupełnie inny kolor? Jeśli chodzi o dodatki to : torebka , buty ( nie wiem czy sandałki czy może zwykle szpilki ?) marynarka lub narzutka , biżuteria ( kolczyki naszyjnik bransoletka )
Mam nadzieje ze coś mi doradzicie ☺☺☺
Cieliste dodatki. Postawiłabym na gładkie szpilki zamiast sandałków później możesz wykorzystać nie tylko latem w kolorze nude lub w kolorze tej ciemniejszej koronki na górze. Na sukience dużo się dzieje jest koronka, są falbany wiec tylko delikatne kolczyki bym wzięła srebrne i nic więcej z biżuterii torebka też gładka prosta. Jak zimno będzie to ramoneska lub marynarka ale taka krótsza lepiej.

Edytowane przez Platynka88
Czas edycji: 2017-07-17 o 13:09
Platynka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 13:20   #4095
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Słyszałam ostatnio zażartą dyskusję nt. kolorów złota.
Wiem, że ostatnio modne jest w Polsce złoto białe i różowe, ale dziwi mnie nagłe krytykowanie żółtego złota.
Ja lubię żółte złoto, kupuję biżuterię próby 585. Dla mnie to jeden z symbolów klasyki. Rozumiem, że ktoś może żółtego złota nie lubić, ale skąd nagle taka fala oceniania żółtego złota jako tandety? Spotkałam się z tym głównie w temacie obrączek ślubnych.
Co myślicie o żółtym złocie?
Ktoś może wie, skąd dokładnie bierze się tak negatywna ocena żółtego złota?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 13:26   #4096
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Słyszałam ostatnio zażartą dyskusję nt. kolorów złota.
Wiem, że ostatnio modne jest w Polsce złoto białe i różowe, ale dziwi mnie nagłe krytykowanie żółtego złota.
Ja lubię żółte złoto, kupuję biżuterię próby 585. Dla mnie to jeden z symbolów klasyki. Rozumiem, że ktoś może żółtego złota nie lubić, ale skąd nagle taka fala oceniania żółtego złota jako tandety? Spotkałam się z tym głównie w temacie obrączek ślubnych.
Co myślicie o żółtym złocie?
Ktoś może wie, skąd dokładnie bierze się tak negatywna ocena żółtego złota?
Nie spotkałam się z czymś takim. Kto i w jakim kontekście krytykował żółte złoto?
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 13:35   #4097
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie spotkałam się z czymś takim. Kto i w jakim kontekście krytykował żółte złoto?
Różni ludzie. Słyszałam to wiele razy kątem ucha, widziałam takie opinie w internecie. Temat mi się przypomniał, bo usłyszałam w pracy dyskusję, wręcz kłótnię, które złoto lepsze. Widzę po moich znajomych, że kupując "biżuterię z wyższej półki" albo decydując się na obrączki, pierścionki zaręczynowe albo pamiątkowe, wybierają białe złoto. Moi znajomi mówią,że im się po prostu bardziej podoba - przypuszczam, że to kwestia mody. Jest też coraz więcej biżuterii i zegarków z białym lub różowym złotem.
W jakim kontekście... Po prostu, że jest brzydkie albo tandetne. Jeszcze kilka lat temu nie słyszałam, żeby ktoś tak mówił o żółtym złocie i mnie to dziwi. Nie spodziewałam się, że coś tak klasycznego i uniwersalnego może się stać niepopularne.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 14:12   #4098
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Różni ludzie. Słyszałam to wiele razy kątem ucha, widziałam takie opinie w internecie. Temat mi się przypomniał, bo usłyszałam w pracy dyskusję, wręcz kłótnię, które złoto lepsze. Widzę po moich znajomych, że kupując "biżuterię z wyższej półki" albo decydując się na obrączki, pierścionki zaręczynowe albo pamiątkowe, wybierają białe złoto. Moi znajomi mówią,że im się po prostu bardziej podoba - przypuszczam, że to kwestia mody. Jest też coraz więcej biżuterii i zegarków z białym lub różowym złotem.
W jakim kontekście... Po prostu, że jest brzydkie albo tandetne. Jeszcze kilka lat temu nie słyszałam, żeby ktoś tak mówił o żółtym złocie i mnie to dziwi. Nie spodziewałam się, że coś tak klasycznego i uniwersalnego może się stać niepopularne.
Mnie też się bardziej podoba białe - pierścionek i obrączkę mam w białym złocie. Ot, kwestia gustu. Nigdy nie słyszałam, żeby ktoś mówił o jakimkolwiek złocie, że jest tandetne, mam znajome które wybierają żółte złoto, ale dyskusji i o zgrozo kłótni na temat wyższości jednego nad drugim jeszcze nie spotkałam.

Żółte złoto było przez wiele lat bardzi popularne, być może niektórzy zwolennicy białego wybierają je bo myślą, że to bardziej oryginalne.

Złoto to złoto, to chyba wyłącznie kwestia estetyki.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 14:20   #4099
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jeszcze kilka lat temu nie słyszałam, żeby ktoś tak mówił o żółtym złocie i mnie to dziwi. Nie spodziewałam się, że coś tak klasycznego i uniwersalnego może się stać niepopularne.


taka moda i tyle, był czas kiedy białe złoto było bardziej modne ale teraz od paru lat żółte złoto wróciło ze zdwojoną siłą wystarczy np. popatrzeć na popularność złotych (żółto-złotych) łańcuszków czy pierścionków u wszystkich celebrytek
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-17, 16:04   #4100
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
To prawda. Mają natomiast 75D który pasuje idealnie. Trzeba mierzyć.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------


Dodatki raczej nude. Bez marynarki i narzutki (chyba ze bedzie serio chlodno to ja bym wybrała marynarkę). Zrezygnuj z naszyjnika. Lepiej tylko bransoletka (albo duży pierścionek) i kolczyki.
Teraz tym bardziej mnie zdziwiłaś... 75D ma miskę o 2 rozmiary większą niż 65D (miska w 75D ma taką objętość jak 65F mniej więcej) i obwód aż o 10 cm większy, więc raczej nie ma prawa pasować, no chyba że jakiś wyjątkowo ścisły i z gigantycznym push upem w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2017-07-17 o 16:15
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:28   #4101
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Teraz tym bardziej mnie zdziwiłaś... 75D ma miskę o 2 rozmiary większą niż 65D (miska w 75D ma taką objętość jak 65F mniej więcej) i obwód aż o 10 cm większy, więc raczej nie ma prawa pasować, no chyba że jakiś wyjątkowo ścisły i z gigantycznym push upem w środku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No co ja Ci poradzę, mogę zrobić zdjęcie stanika i metki żebyś się przekonała Ja bym raczej nie zakładała ze rozmiarowka z H&M ma ręce i nogi lub jest zgodna z aktualną wiedzą szerzoną przez brafitterki. Nie, po prostu jakimś cudem znalazłam w H&M staniki które na mnie pasuja idealnie i rozmiar z metki to właśnie 75D. Jest to rozmiarowka totalnie od czapy, nie kłócę się, ale nie będę się rozmiarowki czepiać jeśli coś po prostu dobrze leży.

Mam i push upy, i zwykle, bez wypełnienia.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:37   #4102
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Słyszałam ostatnio zażartą dyskusję nt. kolorów złota.
Wiem, że ostatnio modne jest w Polsce złoto białe i różowe, ale dziwi mnie nagłe krytykowanie żółtego złota.
Ja lubię żółte złoto, kupuję biżuterię próby 585. Dla mnie to jeden z symbolów klasyki. Rozumiem, że ktoś może żółtego złota nie lubić, ale skąd nagle taka fala oceniania żółtego złota jako tandety? Spotkałam się z tym głównie w temacie obrączek ślubnych.
Co myślicie o żółtym złocie?
Ktoś może wie, skąd dokładnie bierze się tak negatywna ocena żółtego złota?
Ja bardzo lubię żółte złoto i jeśli chodzi o biżuterię, to nie wybieram nic innego. Nie chodzi tylko o to, że mi się podoba, ale także o to, że bardzo pasuje do mojego typu urody.
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 16:44   #4103
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Słyszałam ostatnio zażartą dyskusję nt. kolorów złota.
Wiem, że ostatnio modne jest w Polsce złoto białe i różowe, ale dziwi mnie nagłe krytykowanie żółtego złota.
Ja lubię żółte złoto, kupuję biżuterię próby 585. Dla mnie to jeden z symbolów klasyki. Rozumiem, że ktoś może żółtego złota nie lubić, ale skąd nagle taka fala oceniania żółtego złota jako tandety? Spotkałam się z tym głównie w temacie obrączek ślubnych.
Co myślicie o żółtym złocie?
Ktoś może wie, skąd dokładnie bierze się tak negatywna ocena żółtego złota?
Z obrączkami może być tak, że wszystko, co się kojarzy tradycyjnie jest tandetne, czyli tak samo klasyczne wzory jak i kolory. Poza tym często pierścionki zaręczynowe są białe, bo jakoś diamenty ze złotem są mało popularne. No to jak zaręczynowy taki, to już obrączkę trzeba dobrać odpowiednią.

Poza tym rzeczywiście tania, metalowa biżuteria udająca srebro/ białe złoto jest niezłej jakości a ta udająca złoto jest dość tandetna. A ponieważ się ją często spotyka, to też to robi złą opinię złotym wyrobom.

Ja nie lubiłam złota, ale przed ślubem się przekonałam i nawet wszystko pasuje. Zaręczynowy noszę na jednej ręce (złoto z szafirem), na drugiej złotą obrączkę i srebrny z turkusem - nie na sąsiednich palcach, ale i tak nie przeszkadza.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-17, 17:44   #4104
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Ja co do złota mam zupełne inne obserwacje. Mam wrażenie że z 10 lat temu białe złoto było mega popularne, a żółte było uważane za tandetne. A teraz te wszystkie złote zegarki - żółte czy różowe są super popularne. Obrączki ślubne też widuję głównie klasyczne złote.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 10:52   #4105
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Ja co do złota mam zupełne inne obserwacje. Mam wrażenie że z 10 lat temu białe złoto było mega popularne, a żółte było uważane za tandetne. A teraz te wszystkie złote zegarki - żółte czy różowe są super popularne. Obrączki ślubne też widuję głównie klasyczne złote.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Być może moja wiedza w tym temacie jest sporo opóźniona, przyznaję
Jestem w takim wieku, że moi znajomi zaczęli się pobierać najwcześniej 5 lat temu i niektórzy zarabiają też od niedawna, czyli dopiero od niedawna kupują kosztowną biżuterię. Jako studentka nie rozmawiałam za dużo o złocie i srebrze
Ja po raz pierwszy z tak ostrą opinią nt. żółtego złota spotkałam się około 2,5 roku temu, kiedy szukałam obrączek. Być może ta krytyka żółtego złota to echo mody sprzed kilku lat

Jeszcze przy okazji zapytam: o co chodzi z tym brylantem w kobiecej obrączce? Słyszałyście o tym? Wybierając obrączki usłyszeliśmy, że to taka tradycja, że w kobiecej obrączce jest brylant. Jako żyję, nie słyszałam o takiej tradycji. Nie znam nikogo z pokolenia przede mną, kto ma takie cudo. Uznaliśmy, że to taki pretekst dla jubilera do wyciągnięcia kasy od klientów Zwłaszcza, że w obrączkach, które my oglądaliśmy, brylantu nie było widać na pierwszy rzut oka, wyglądało to raczej jak dziura na śrubkę w obrączce, a podnosiło cenę obrączki o około 300zł. W naszym zamówieniu figurowały dwie męskie obrączki, czyli zwykłe złote bez kamienia
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 14:11   #4106
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jeszcze przy okazji zapytam: o co chodzi z tym brylantem w kobiecej obrączce? Słyszałyście o tym? Wybierając obrączki usłyszeliśmy, że to taka tradycja, że w kobiecej obrączce jest brylant. Jako żyję, nie słyszałam o takiej tradycji. Nie znam nikogo z pokolenia przede mną, kto ma takie cudo. Uznaliśmy, że to taki pretekst dla jubilera do wyciągnięcia kasy od klientów Zwłaszcza, że w obrączkach, które my oglądaliśmy, brylantu nie było widać na pierwszy rzut oka, wyglądało to raczej jak dziura na śrubkę w obrączce, a podnosiło cenę obrączki o około 300zł. W naszym zamówieniu figurowały dwie męskie obrączki, czyli zwykłe złote bez kamienia
A bo sa kobiety, które wybierają diamenty do swojej obrączki, znam sporo takich. To zwykła kwestia gustu. Oczywiście, podnosi to koszta.
Jeśli jubiler cos mówił o tradycji, to chyba tylko takiej, co wyciąga kasę z kieszeni a nie żadnej innej
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 15:43   #4107
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Zgadzam się. Jakiś naciągacz, raczej bym u niego nic nie kupiła.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 16:23   #4108
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Jeszcze przy okazji zapytam: o co chodzi z tym brylantem w kobiecej obrączce? Słyszałyście o tym? Wybierając obrączki usłyszeliśmy, że to taka tradycja, że w kobiecej obrączce jest brylant. Jako żyję, nie słyszałam o takiej tradycji. Nie znam nikogo z pokolenia przede mną, kto ma takie cudo. Uznaliśmy, że to taki pretekst dla jubilera do wyciągnięcia kasy od klientów Zwłaszcza, że w obrączkach, które my oglądaliśmy, brylantu nie było widać na pierwszy rzut oka, wyglądało to raczej jak dziura na śrubkę w obrączce, a podnosiło cenę obrączki o około 300zł. W naszym zamówieniu figurowały dwie męskie obrączki, czyli zwykłe złote bez kamienia
To zdecydowanie żadna tradycja, skoro nie znam nikogo starszego o 30 lat i więcej, kto miałby takie. To jest dość niedawny wymysł, tak samo jak pierścionki zaręczynowe z tej samej kolekcji, co obrączka. Wiadomo, że część kobiet wolałaby nosić coś z kamieniami zamiast gładkiej obrączki, to czemu tego nie zrobić.

No, chyba że się odwołujemy do tradycji z osiemnastego wieku i wcześniej - wtedy chyba rzeczywiście kobieta dostawała bardziej pierścionek niż obrączkę a mężczyźni chyba wcale nie nosili nic. Ale to wiedza z fabularnych filmów i książek, to może w ogóle było inaczej
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-18, 18:49   #4109
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

odnośnie złota, to przez lata różowe złoto miało zła sławę (z dzieciństwa pamiętam określenie "ruskie" złoto i było to oczywiscie mocno pejoratywne określenie). od kilku sezonów nieziemsko modne i obecne na salonach (choć osobiście ultra eleganckiej oprawy moim zdaniem nie tworzy, za to na codzień - uwielbiam). żółte i białe - nie spotkałam sie, by ktoś mówił o nich źle, natomiast to białe było w ostatnich latach b. popularne

określeniu jakości złota służy próba - im wyższa tym lepsza (w sensie jakości - trwałości) i droższa (biżuterię na obrączki robi sie z 18karatowego złota (próba 750), 14karatowego (585 - najpopularniejsza) i 8karatowego (333 - jest dość kruche wiec nie jest polecane)). różne próby maja rożny kolor i choć najszlachetniejsze jest to 18 karatowe znam babki, które wybiorą to 8k, bo lubią ten jasnozłoty kolor. wspomniany różowy kolor to próba 583. natomiast białe złoto w naturze nie występuje w naturze i do jego uzyskania używa sie niklu (bardziej żółte) lub palladu (bardziej białe). pallad jest droższy, na nikiel warto uważać zwłaszcza, gdy ktoś miewa skłonności do alergii.

co do brylantu w obrączce, to wg mnie to naciągactwo i bzdura - wszelkie łączenie stopów (np białego i żółtego), kamyki i frezowania powodują, że za kilka lat obrączki nie bedzie można powiększyć. gładkie i jednorodne sa w tym wypadku o niebo bardziej praktyczne. moim zdaniem rownież bardziej eleganckie, ale to juz rzecz gustu.

odnośnie natomiast tradycji związanych ze ślubna biżuteria, to znam tylko jedna - pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, co 3-miesięczna pensja. w dzisiejszych czasach i wobec planowanych wydatków związanych ze ślubem - to chyba kolejna tradycja, która należy traktować z przymrużeniem oka
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2017-07-18 o 18:53
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-19, 09:17   #4110
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość

odnośnie natomiast tradycji związanych ze ślubna biżuteria, to znam tylko jedna - pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, co 3-miesięczna pensja. w dzisiejszych czasach i wobec planowanych wydatków związanych ze ślubem - to chyba kolejna tradycja, która należy traktować z przymrużeniem oka
Patrząc na zarobki chłopaka z którym się teraz spotykam to bałabym się nosić taki pierścionek
Tak jak mówisz - "tradycja" z przymrużeniem oka
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.