Leki na alergię - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 22:24   #91
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

no widać, ale też założę się że większość siedzi na kanapie i nawet nie pomyśli by wybrać się do lekarza i pokombinować jakoś wspólnie nad sensownym rozwiązaniem
ostatnio spędziłam kilka dni za granicą i jakieś świństwo pyliło, do tego wiał ogromny wiatr-tak mnie to dobiło! no miałam tabletki przy sobie na szczęście, bez nich już nigdzie się nie ruszam, ale chodziłam taka opuchnięta coś potwornego
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 22:34   #92
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

To bardzo współczuje bo pewnie i zwiedzac za bardzo nie miałas jak. Dobrze, ze mialas tabletki przy sobie i dobrze, ze juz wrociłas do naszych polskich alergenów
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 11:50   #93
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

właśnie to był smutek, bo chciało się jak najwięcej zobaczyć rzecz jasna i nie wyobrażałam sobie by się zamknąć w pokoju hotelowym, by uchronić się NAWET przed taką masakrą, która mnie tam spotkała to nic, że z nosa leciało, że na twarzy wyglądałam jakby mnie pogryzło stado wściekłych owadów wiem, że niektórym w takich sytuacjach pomaga nawet wapno marzenie
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 21:40   #94
Jessia89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Leki na alergię

Ja nie zauważyłam takiej zależności... Też biorę leki na alergię, mam na zwierzęta, i jakoś nie zaczęłam tyć. Co prawda jestem senna w niektóre dni, ale ani większego apetytu, ani tycia nie ma może to nie ma nic wspólnego jedno z drugim, myślę sobie?
Jessia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:31   #95
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Leki na alergię

Też nie widziałam, żeby ktoś nadmiernie tył po lekach na alergię. Po sterydach to owszem, ale w lekach na alergię raczej nie ma, chyba że w maściach, no ale to też nie powoduje tycia.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 22:07   #96
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

kazdy czlowiek jest inny i inaczej reaguje na leki. jedni tyja, a inni nie. Jednak wiekszosc ludzi skarży sie na sennosc po wiekszosci leków przeciwalergicznych.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 12:44   #97
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

no mnie również tycie po lekach na alergię dziwi ale jeśli już idzie o senność, to niestety potwierdzam. kiedy biorę mniej leków organizm zachowuje się totalnie normalnie
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 13:57   #98
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

bo to chodzi z tego co wiem o jakis składnik aktywny, bo sa rózne. Jedne przenikaja przez uklad nerwowy a inne nie i własnie te nie powoduja tej senności. Musisz zapytac sie dokładnie zapytac, powinien doradzic.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 22:00   #99
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Leki na alergię

No moim zdaniem to nadmiar sterydów w niektórych lekach na alergię może powodować tycie. A tak jak ktoś jest senny po lekach to ja bym doradzała właśnie z lewocetryzyną szukać, nie obniża koncentracji.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 22:43   #100
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

leki ze sterydami to na pewno sa tylko leki na recepte, w takich dostepnych bez recepty niema na pewno sterydów.O tym skladniku tez slyszalem dobre opinie.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:27   #101
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

to próbuj dalej moze i Ty bedziesz miala w koncu szczeście. Szukaj uparcie bo przeciez jest tyle roznych dostepnych, nawet z róznymi skladnikami aktywnymi. moze ktorys ci bardziej podpasuje.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-29, 23:30   #102
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

ze sterydami nigdy nie miałam, więc w sumie się nie wypowiadam ostatnio w temacie leków u mnie w miare dobrze, ale cicho sza-nie zapeszam
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 22:28   #103
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

co to znaczy ze w temacie leków jest wszystko dobrze?Tzn ja sie bardzo ciesze, ze znalazłas cos w koncu dla siebie odpowiedniego.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 07:40   #104
opti free 42pln
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11
Dot.: Leki na alergię

Ja biorę ekstrakt z pachnotki, do kupienia w zielarskim, daje poprawę i nie wywołuje senności.
opti free 42pln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 21:45   #105
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Nie sadze żeby zioła pomogły ludziom, którzy nawet nie potrafia jednego dnia przeżyc bez leku bo po prostu maja straszne objawy alergii wlacznie z dusznościami.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 20:22   #106
aniolek_22
Raczkowanie
 
Avatar aniolek_22
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 137
Dot.: Leki na alergię

No tak od razu to ni pomogą, na efekty trzeba raczej poczekać, a często tego czasu nie ma.
aniolek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 22:29   #107
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Ha1 Czekac! fajnie Jak ktos ma mega objawy alergii to nie da rady czekac bo to jest straszne-oczy, skora, cieknacy nos, ból głowy itp. Wyobrazasz sobie tak funkcjonowac?
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 08:39   #108
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

Cytat:
Napisane przez opti free 42pln Pokaż wiadomość
Ja biorę ekstrakt z pachnotki, do kupienia w zielarskim, daje poprawę i nie wywołuje senności.
o, a to coś ciekawego. nie słyszałam nidy o takich ziółkach. chętnie wypróbuję póki co jestem na tabletach, ale o dziwo coś w końcu zadziałało na dłuższą metę, więc zioła jeszcze poczekają do jakiegoś załamania
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 22:47   #109
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: Leki na alergię

Ziółka... hmmm. Na pewno pomocne i pomagaja w niktórych schorzeniach. Na alergie nie próbowałem ale watpie czy same dałyby rade.
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-23, 18:45   #110
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Leki na alergię

też u mnie stoją pod znakiem zapytania, ale może to dlatego że sama nigdy nie miałam z takowymi styczności ale poważnie chętnie wypróbuję, tylko muszę nabrać na tyle odwagi by odstawić tabletki. a żalll bo czuję się teraz tak super no ale nigdy nie mów nigdy
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-25, 13:10   #111
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Leki na alergię

Co do sterydów w lekach na alegrię - są to dwie osobne grupy leków, nigdy nie występują razem w jednej tabletce. Chyba, że mówimy o astmie - teraz najczęściej stosuje się preparaty łączone: steryd i betamimetyk (rozszerzacz oskrzeli) w jednym preparacie.
W typowych lekach antyhistaminowych - czyli tabletkach na alergię wszelkiej maści, z jakąkolwiek substancją czynną działającą w ten sposób sobie wymyślicie - nigdy nie stosuje się połączenia ze sterydem. Takich leków po prostu nie ma. Jeżeli ktoś tyje po lekach na alergię (a może się to zdarzyć, choć naprawdę bardzo, bardzo rzadko) to nie dopatrywałabym się tu sterydu, a pobudzenia ośrodka łaknienia, które czasami występuje.
Albo innej, bardzo, bardzo prozaicznej rzeczy: niektórzy ludzie przy alergii puchną, gdy są narażeni na alergen. Biorą leki antyhistaminowe które niwelują swędzenie, ale nie redukują opuchlizny. Dlatego wydaje im się, że przytyli. To takie proste wytłumaczenie, dlaczego spodnie czy bluzka nagle zrobiły się przyciasne, natomiast powiększenia o rozmiar bądź dwa dopatrywałabym się w żarciu zbyt dużo
Mnie trochę zaczyna śmieszyć pogląd 99% alergologów, że od sterydów wziewnych się nie tyje - oczywiście, większość ludzi nie utyje więcej niż kilogram, ale np. ja jestem przykładem, że można utyć. Odkąd leczę się na astmę, przybyło mi pięć kilo mimo trzymania diety. Wziewne sterydy, choć w mikroskopijnych dawkach, też przenikają do krwiobiegu i widocznie jestem na nie bardzo wrażliwa. Paru alergologów przeszłam, wszyscy prawie mnie wyśmiali - poza tym, do którego teraz chodzę
Głupi fakt - brałam Alvesco 180, było ok. Nie przytyłam, źle się nie czułam. Nadszedł czas, że musiałam zmienić na dawkę 360 - nagle ubrania zrobiły się za małe. Po paru tygodniach wróciłam do dawki 180, wszystko wróciło do normy. Tak jest.
Teraz biorę Salmex - przy dawce 250mcg miałam niewielkie skurcze, wypłukiwał mi trochę magnez z organizmu, ale udało się sobie z tym poradzić Asparginem. Po zaostrzeniu przeszłam na dawkę 500 - i tu zaczęła się masakra. Skurcze które budzą, nie mogłam się zgiąć bo łapały mnie skurcze nawet w mięśniach przy kręgosłupie. Serducho biło nierówno. Badam sobie poziom magnezu - a tu 1,0 przy normie od 1.5 do 2.5. Wystarczyły dwa tygodnie. Opinia mojego alergologa? Ten steryd tak na mnie działa, ale jednocześnie działa najlepiej na moją astmę - dlatego biorę kilogramy magnezu w tabletkach i regularnie się badam. Nie ma zmiłuj.
Od paru miesięcy biorę też Dasseltę - antyhistaminową, z desloratadyną. Utrzymuje swe działanie długo, pomaga niemal natychmiast i nawet bardzo opuchnięta nie jestem.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 23:50   #112
einar_1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Leki na alergię

Od leków bez recepty nie tyje się na pewno. Juz niejeden przetestowałam, pomagają i nie powodują skutków ubocznych. Mimo to stosuję tylko okresowo, gdy wiosną i latem jest silne pylenie xxx roślin. Później robię sobie przerwę i nic mi nie dolega. Mówicie o sterydowych specyfikach,nigdy bym się nie odważyła,mogą w organizmie nieźle namieszać, powodując długotrwałe zmiany.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-22 o 09:14 Powód: reklama
einar_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 10:12   #113
kingafalkowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 36
Dot.: Leki na alergię

Jest to całkiem możliwe. Sama jestem alergikiem i biorę od dłuższego czasu tabletki.
Otóż chyba każdy lek antyhistaminowy xxx, który redukuje skutki wydzielania histaminy (proces ten zachodzi podczas zachodzenia reakcji alergicznej) po części wypływa na ośrodki takich układów jak nerwowy i właśnie łaknienia w efekcie czego często odczuwamy wzmożony apetyt. Ostatecznie więc nie jest to wina samych tabletek a naszej niezbyt silnej woli.

Na początku również obwiniałam tabletki oraz lekarza, który mi je przepisał

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-24 o 13:07 Powód: reklama
kingafalkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 10:54   #114
Riciaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10
Dot.: Leki na alergię

Leków na alergię jest całe mnóstwo. Są silniejsze na receptę i te tradycyjne, które kupisz bez problemu. Ja teraz chciałabym wypróbować Alnosin od Medarfa. Co prawda nie jest to lek, a produkt pro zdrowotny jednak pokładam w nim spore nadzieje. Stosował go ktoś? Jakie macie wrażenia?
Riciaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-20, 10:20   #115
majka420
majka420
 
Avatar majka420
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Dot.: Leki na alergię

Ja od dłuższego czasu biorę Allertec WZF i zauważyłam, że po nim sporo przytyłam. Także wydaje mi się, że jest to kwestia indywidualna każdego organizmu.
majka420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 11:20:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.