Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-04, 13:00   #1
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Question

Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych


Cześć dziewczyny!
Być może miałyście podobny problem do mojego, więc chciałam się Was poradzić.

Jakieś dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez rok czasu i zauważyłam, że moje włosy zaczęły nadmiernie wypadać. Wiem, że to wszystko pewnie przez zachwianą równowagę hormonalną po odstawieniu tabletek i że organizm potrzebuje czasu, żeby to wszystko się unormowało i tutaj właśnie rodzi się moje pytanie - Jak to wyglądało w Waszym przypadku i po jakim czasie Wasze włosy przestały lecieć z głowy jak szalone?

Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, to będę wdzięczna za odpowiedź!
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 18:41   #2
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez magneresestamor Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Być może miałyście podobny problem do mojego, więc chciałam się Was poradzić.

Jakieś dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez rok czasu i zauważyłam, że moje włosy zaczęły nadmiernie wypadać. Wiem, że to wszystko pewnie przez zachwianą równowagę hormonalną po odstawieniu tabletek i że organizm potrzebuje czasu, żeby to wszystko się unormowało i tutaj właśnie rodzi się moje pytanie - Jak to wyglądało w Waszym przypadku i po jakim czasie Wasze włosy przestały lecieć z głowy jak szalone?

Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, to będę wdzięczna za odpowiedź!
Co prawda nie odstawiałam tabletek, ale z dwuskładnikowych, przeszłam na jednoskładnikowe więc swoje też przeżyłam. Moje wypadanie zaczęło sie krótko po przestawieniu (bez żadnych przerw, jedne skończyłam brać, a następnie zaczęłam te drugie), czyli po około 2-3 tygodniach. Na początku nie widziałam problemu, bo był okres jesienny,a wtedy wzmożone wypadanie się zdaża. Po około 2 miesiącach włosy leciały juz bardzo mocno. Kupiłam Jantar i balsam do włosów wypadających Seboradin i efekty zobaczyłam praktycznie po 3 tygodniach.

Nie wiem czy w tej sytuacji da się dużo pomóc poprzez wzrorowanie na innych przypadkach. Kuracje hormonalne sa chyba środkami o najbardziej zróżnicowanym wachlarzu skutków ubocznych.

Proponuję, żebyś uzbroiła sie w cierpliwość i ewentualnie odżywiała się zdrowo, stosowała jakieś kuracje wewnętrzne. Jeśli nawet organizm musi odchorować hormony, niech będzie bez niedoborów, które mogłby jeszcze wzmagac wypadanie Możesz oczywiścei uzbroić się w zestam kosmetyków. Jeśli kiedykolwiek używałaś specyfików zmniejszających wypdanie, przyspieszających porost itp i wiesz co Twój skalp lubi - zastosuj to.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 00:28   #3
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Co prawda nie odstawiałam tabletek, ale z dwuskładnikowych, przeszłam na jednoskładnikowe więc swoje też przeżyłam. Moje wypadanie zaczęło sie krótko po przestawieniu (bez żadnych przerw, jedne skończyłam brać, a następnie zaczęłam te drugie), czyli po około 2-3 tygodniach. Na początku nie widziałam problemu, bo był okres jesienny,a wtedy wzmożone wypadanie się zdaża. Po około 2 miesiącach włosy leciały juz bardzo mocno. Kupiłam Jantar i balsam do włosów wypadających Seboradin i efekty zobaczyłam praktycznie po 3 tygodniach.

Nie wiem czy w tej sytuacji da się dużo pomóc poprzez wzrorowanie na innych przypadkach. Kuracje hormonalne sa chyba środkami o najbardziej zróżnicowanym wachlarzu skutków ubocznych.

Proponuję, żebyś uzbroiła sie w cierpliwość i ewentualnie odżywiała się zdrowo, stosowała jakieś kuracje wewnętrzne. Jeśli nawet organizm musi odchorować hormony, niech będzie bez niedoborów, które mogłby jeszcze wzmagac wypadanie Możesz oczywiścei uzbroić się w zestam kosmetyków. Jeśli kiedykolwiek używałaś specyfików zmniejszających wypdanie, przyspieszających porost itp i wiesz co Twój skalp lubi - zastosuj to.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Zaczęłam właśnie pić drożdże i wcieram wodę brzozową, więc mam nadzieję, że jakoś się tym podratuję. Jednak masz rację co do tej cierpliwości, trzeba jakoś przeżyć ten okres wypadania i mieć nadzieję, że nie wyłysieję.
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 10:28   #4
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez magneresestamor Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Zaczęłam właśnie pić drożdże i wcieram wodę brzozową, więc mam nadzieję, że jakoś się tym podratuję. Jednak masz rację co do tej cierpliwości, trzeba jakoś przeżyć ten okres wypadania i mieć nadzieję, że nie wyłysieję.
Powodzenia

Jasne, że nie wyłysiejesz, nie Ty pierwsza i nie ostatnia stosowałaś hormony, kobiety mają też poporodowe wypadanie i jakoś to przechodzą. Trzeba po prostu poczekać.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 11:16   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Poczekać.
Moja siostra miała odstawiane i wypadła jej połowa włosów.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 18:54   #6
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Powodzenia

Jasne, że nie wyłysiejesz, nie Ty pierwsza i nie ostatnia stosowałaś hormony, kobiety mają też poporodowe wypadanie i jakoś to przechodzą. Trzeba po prostu poczekać.
Dziękuję za wsparcie!

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Poczekać.
Moja siostra miała odstawiane i wypadła jej połowa włosów.
Współczuję Twojej siostrze. :/ Mam nadzieję, że w moim przypadku nie będzie aż tak źle. U Twojej siostry unormowało się to po jakimś czasie i odrosły nowe włosy, czy nadal utrzymuje się ten sam stan, jeśli mogę zapytać?
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 20:03   #7
Tisiana
Raczkowanie
 
Avatar Tisiana
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Zielonka
Wiadomości: 76
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Mam ten sam problem Trwa to już czwarty miesiąc i zaczyna mi się kończyć cierpliwość do czekania aż hormony się unormują.. Łykałam Biosilicę, stosuję placentę drugi miesiąc, używam szamponu Dermeny przeznaczonego do włosów wypadających ale efekty są mało zadowalające
Tisiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-05, 20:50   #8
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Poczekać.
Moja siostra miała odstawiane i wypadła jej połowa włosów.
No a co innego można zrobić?

Niestety tego nie da się w żaden sposób przewidzieć ani zapobiec. Jedna z nas straci 1 cm i włosy powypadają jej 1-2 miesiące, inna straci 3 razy tyle. Niestety takie ryzyko.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-05, 23:17   #9
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Tisiana Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem Trwa to już czwarty miesiąc i zaczyna mi się kończyć cierpliwość do czekania aż hormony się unormują.. Łykałam Biosilicę, stosuję placentę drugi miesiąc, używam szamponu Dermeny przeznaczonego do włosów wypadających ale efekty są mało zadowalające
Czytałam gdzieś, że podobno organizm potrzebują pół roku, żeby dojść do siebie, ale nie wiem jak jest w rzeczywistości. Pół roku byłabym w stanie jeszcze wytrzymać, ale jak to się będzie ciągnęło latami, to ja dziękuję. ;/
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 11:21   #10
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Nowe odrastają już normalne - gęste i zdrowe, ale te od połowy długości zostały przerzedzone, a nie chce ich ściąć
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 15:58   #11
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nowe odrastają już normalne - gęste i zdrowe, ale te od połowy długości zostały przerzedzone, a nie chce ich ściąć
Czyli jest nadzieja. Ja moje już ostatnio podcięłam, bo takie wiszące trzy piórka nie prezentowały się zbyt dobrze. ;P
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-07, 17:01   #12
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez magneresestamor Pokaż wiadomość
Czyli jest nadzieja. Ja moje już ostatnio podcięłam, bo takie wiszące trzy piórka nie prezentowały się zbyt dobrze. ;P
Jest
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 17:17   #13
ZoskaImin080
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Katowice/Lublin/Wwa
Wiadomości: 95
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nowe odrastają już normalne - gęste i zdrowe, ale te od połowy długości zostały przerzedzone, a nie chce ich ściąć

podcinanie często działa pozytywnie na problem z wypadaniem
ZoskaImin080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 22:54   #14
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez ZoskaImin080 Pokaż wiadomość
podcinanie często działa pozytywnie na problem z wypadaniem
Działa pozytywnie wizalnie, bo pozwala się pozbyć brzydko wyglądających przerzedzonych końców, ale na tym pomoc sie kończy. Magiczne podcięcie końcówek nie spowoduje zmiejszenia wypadania.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 19:09   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez ZoskaImin080 Pokaż wiadomość
podcinanie często działa pozytywnie na problem z wypadaniem
Na wypadanie nie działa, zupełnie. Po prostu ścięcie postrzępionych włosów zapobiega ich dalszemu rozdwajaniu się, na tym cuda się kończą, więc nie powtarzaj mitów.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 21:16   #16
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Na wypadanie nie działa, zupełnie. Po prostu ścięcie postrzępionych włosów zapobiega ich dalszemu rozdwajaniu się, na tym cuda się kończą, więc nie powtarzaj mitów.
Ludzie często myślą, że podcięcie rozwiąże problem z wypadaniem, bo jak mamy krótkie włosy, to wtedy nawet jeśli wypadną sprawiają wrażenie, że jest ich mniej.
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 12:05   #17
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Miałam(chyba już mogę użyć stwierdzenia w czasie przeszłym) ten sam problem. Odstawiłam tabletki i włosy zaczęły wypadać po ok 2 miesiącach, lecą już 5 miesiąc, ale w znacznie mniejszej ilości niż na początku. Biorę skrzyp, wcieram preparat w skalp od dermatologa, obchodzę się delikatnie z włosami, nie trę ręcznikiem i ostrożnie czeszę.

Tak jak dziewczyny radzą - trzeba czekać, powinno samo sie unormować.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 13:04   #18
magneresestamor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 9
Dot.: Wypadanie włosów po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Miałam(chyba już mogę użyć stwierdzenia w czasie przeszłym) ten sam problem. Odstawiłam tabletki i włosy zaczęły wypadać po ok 2 miesiącach, lecą już 5 miesiąc, ale w znacznie mniejszej ilości niż na początku. Biorę skrzyp, wcieram preparat w skalp od dermatologa, obchodzę się delikatnie z włosami, nie trę ręcznikiem i ostrożnie czeszę.

Tak jak dziewczyny radzą - trzeba czekać, powinno samo sie unormować.
Dokładnie. Postaram się uzbroić w cierpliwość, u mnie leci dopiero trzeci miesiąc, jak nie biorę tabletek, więc pewnie jeszcze trochę sobie poczekam.
magneresestamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-15 13:04:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.