Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-05, 21:55   #1
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Unhappy

Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu


Witam drogie wizażystki, włosomaniaczki. Mam olbrzymi problem z którym borykam się już od roku ( bowiem od tego czasu zaczęłam zwracać szczególną uwagę na moje włosy, a raczej jak się później okazało - siano) Opiszę na czym polega mój problem.
Otóż na ubiegłorocznych wakacjach zapragnęłam zmiany. Pobiegłam do pierwszej lepszej drogerii i kupiłam rozjaśniacz. Zafascynowana obiecywanymi przez producenta efektami postanowiłam czym prędzej zmienić moje ciemne blond włosy na te, w jaśniejszym odcieniu. Po zastosowaniu tego genialnego zabiegu moje włosy przybrały żółtą barwę jak ta emotka . Na drugi dzień popędziłam do zaufanej fryzjerki i pofarbowała je na brązowo. Efekt odwrotny od zamierzonego.. a wraz z tym:
- włosy stały się kompletnie suche, pozbawione blasku
- przypominały siano
Więc trzeba było je odbudować. Skorzystałam z maski od tej fryzjerki ( nazwy nie pamiętam, efektów też ). We wrześniu poszłam do szkoły z internatem więc miałam więcej kasy żeby je odbudować. Stosowałam różne specyfiki. Postanowiłam zmienić szampon na Farmone - Herbac Care - Skrzyp polny ( mam tez odżywkę z tej samej serii którą stosuje do dziś ) . W późniejszym stadium mojej wiedzy na temat włosomani zdałam sobie sprawę, że skład ten nie jest zadowalający. Od niedawna stosuje szampon Fitomed - ten do włosów suchych. Ponadto od grudnia (?)regeneruje moje włosy maską firmy Bioteika - Crema di Essenza, zawiera w swoim składzie aloes i kokos oraz proteiny mleczne co myślę jest dużym plusem. Zainwestowałam również w olejek rycynowy ( luty [?]) oraz arganowy ( marzec [?]) i staram się sumiennie olejować nimi moje włosy. Od miesiąca stosuje nafte kosmetyczną, od dwóch tygodni wcierke Jantar ( nowa wersja ). Co tydzień pielengnuje moje włosy również maseczką z żółtka, oliwy z oliwek + opcjonalnie cytryna, wspomniane wyżej olejki. Dziś zdecydowałam się na laminowanie włosów. Za każdym razem gdy przeciągam rozwartą dłonią począwszy od skóry po końcówki zauważam kilka włosów, nie wspomnę już o wannie gdzie roi się od włosów. Zaczęły mi wypadać ! Cóż począć? Myślałam o ścięciu ich na długości szyi ( są po łopatki )Drogie wizażystki proszę Was o radę.
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 22:58   #2
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Łał! sporo tych specyfików stosujesz, mi by się nie chciało Ja jakieś 2 miesiące temu rozjaśniłam włosy z brązu na jasny blond. Początkowy efekt: 'super' siano. Zaczęłam stosować szampon Dove do włosów farbowanych, maskę Pantene do farbowanych i zamiennie odżywkę Garniera Goodbye Damage (jest świetna!). Moczę włosy, nakładam odżywkę albo maskę, czekam chwilę, na to nakładam szampon i dopiero spłukuję, następnie znowu maska albo odżywka, spłukuję i "włala" włosy piękne i miłe w dotyku I jeszcze kocówki zabezpieczam jedwabiem. Czasami użyję odżywkę b/s ale to rzadko.

A i słyszałam gdzieś, że suche włosy należy nawilżać, a nie natłuszczać (to tak a propos olejowania), ale nie wiem ile w tym prawdy. Może jakaś specjalistka się wypowie?
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.

Edytowane przez mingunia
Czas edycji: 2013-07-05 o 23:01
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 23:03   #3
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez mingunia Pokaż wiadomość
Łał! sporo tych specyfików stosujesz, mi by się nie chciało Ja jakieś 2 miesiące temu rozjaśniłam włosy z brązu na jasny blond. Początkowy efekt: 'super' siano. Zaczęłam stosować szampon Dove do włosów farbowanych, maskę Pantene do farbowanych i zamiennie odżywkę Garniera Goodbye Damage (jest świetna!). Moczę włosy, nakładam odżywkę albo maskę, czekam chwilę, na to nakładam szampon i dopiero spłukuję, następnie znowu maska albo odżywka, spłukuję i "włala" włosy piękne i miłe w dotyku I jeszcze kocówki zabezpieczam jedwabiem. Czasami użyję odżywkę b/s ale to rzadko.

A i słyszałam gdzieś, że suche włosy należy nawilżać, a nie natłuszczać (to tak a propos olejowania), ale nie wiem ile w tym prawdy. Może jakaś specjalistka się wypowie?
Próbowałam myć włosy metodą OMO, spektakularnych efektów nie zauważyłam. I jak kondycja Twoich włosów ?
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 23:08   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażystki, włosomaniaczki. Mam olbrzymi problem z którym borykam się już od roku ( bowiem od tego czasu zaczęłam zwracać szczególną uwagę na moje włosy, a raczej jak się później okazało - siano) Opiszę na czym polega mój problem.
Otóż na ubiegłorocznych wakacjach zapragnęłam zmiany. Pobiegłam do pierwszej lepszej drogerii i kupiłam rozjaśniacz. Zafascynowana obiecywanymi przez producenta efektami postanowiłam czym prędzej zmienić moje ciemne blond włosy na te, w jaśniejszym odcieniu. Po zastosowaniu tego genialnego zabiegu moje włosy przybrały żółtą barwę jak ta emotka . Na drugi dzień popędziłam do zaufanej fryzjerki i pofarbowała je na brązowo. Efekt odwrotny od zamierzonego.. a wraz z tym:
- włosy stały się kompletnie suche, pozbawione blasku
- przypominały siano
Więc trzeba było je odbudować. Skorzystałam z maski od tej fryzjerki ( nazwy nie pamiętam, efektów też ). We wrześniu poszłam do szkoły z internatem więc miałam więcej kasy żeby je odbudować. Stosowałam różne specyfiki. Postanowiłam zmienić szampon na Farmone - Herbac Care - Skrzyp polny ( mam tez odżywkę z tej samej serii którą stosuje do dziś ) . W późniejszym stadium mojej wiedzy na temat włosomani zdałam sobie sprawę, że skład ten nie jest zadowalający. Od niedawna stosuje szampon Fitomed - ten do włosów suchych. Ponadto od grudnia (?)regeneruje moje włosy maską firmy Bioteika - Crema di Essenza, zawiera w swoim składzie aloes i kokos oraz proteiny mleczne co myślę jest dużym plusem.
Nie musi być plusem, jeśli włosom nie pasuje coś z tego zestawu.


Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Zainwestowałam również w olejek rycynowy ( luty [?]) oraz arganowy ( marzec [?]) i staram się sumiennie olejować nimi moje włosy. Od miesiąca stosuje nafte kosmetyczną, od dwóch tygodni wcierke Jantar ( nowa wersja ). Co tydzień pielengnuje moje włosy również maseczką z żółtka, oliwy z oliwek + opcjonalnie cytryna, wspomniane wyżej olejki. Dziś zdecydowałam się na laminowanie włosów. Za każdym razem gdy przeciągam rozwartą dłonią począwszy od skóry po końcówki zauważam kilka włosów, nie wspomnę już o wannie gdzie roi się od włosów. Zaczęły mi wypadać ! Cóż począć? Myślałam o ścięciu ich na długości szyi ( są po łopatki )Drogie wizażystki proszę Was o radę.
Jak Twoje włosy wyglądają po tej masce?
Ścięcie części pomogłoby pozbyć się najgorszych zniszczeń, więc pomysł jest dobry.
Co do wypadania - wypadają całe włosy z cebulkami czy ukruszone kawałki?

Cytat:
Napisane przez mingunia Pokaż wiadomość
A i słyszałam gdzieś, że suche włosy należy nawilżać, a nie natłuszczać (to tak a propos olejowania), ale nie wiem ile w tym prawdy. Może jakaś specjalistka się wypowie?
Nawilżać, potem natłuszczać, bo coś musi to nawilżenie we włosie zatrzymać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 23:16   #5
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Po masce z żółtka są okej, odpowiednio nawilżone, sypkie i miękkie.. Zauważyłam na pojedyńczych włosach kropeczki i wraz z delikatnym pociągnięciem urywa się do momentu tej kropeczki. Gdy przeczesuje włosy ręką wypadają w sporej ilości, bez cebulek
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 00:02   #6
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Zrobiłam rzecz podobną, również załatwiłam włosy rozjaśniaczem i poprawiłam farbą

Od roku walczę o ich powrót do formy i moje spostrzeżenia są następujące:
- i tak muszę ściąć te najbardziej zniszczone końce, podcinam je regularnie, bo jednocześnie zależy mi na długości
- moje włosy po tych zabiegach nie lubią się z silikonami
- najlepiej działa na nie olejowanie (KONIECZNIE NA MOKRE, nie tylko zwilżone, ale zmoczone jak do mycia, WŁOSY), potem mycie dwa razy szamponem BD, potem na godzinę odżywka (tu mam różne typy, ale najlepiej się sprawdza Fruit Passion z tego, co używałam) i potem daję im samym wyschnąć, a jak są suche, to na końce kuracja z olejkiem arganowym Marion. Po tych zabiegach włosy mi się nie puszą, nie są suche.

Niestety nadal się łamią - aczkolwiek ZDECYDOWANIE mniej niż rok temu.
Myślę, że mam jeszcze 7-10 cm łącznie do ścięcia. Ale co poradzić, odżywianie na już mocno zniszczone włosy niewiele pomoże, podcięcie na pewno, a na te tylko lekko zniszczone fragmenty te metody działają dobrze
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 13:38   #7
mingunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 155
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Próbowałam myć włosy metodą OMO, spektakularnych efektów nie zauważyłam. I jak kondycja Twoich włosów ?
u mnie OMO sprawdziło się super. Włosy się nie puszą, są znacznie bardziej nawilżone i dobrze się układają. Próbowałam też początkowo stosować maskę mleczną ale ona zdecydowanie mi nie służyła (przed farbowaniem sprawdzała się świetnie a po rozjaśnianiu już nie).
__________________
19.01.2013r.
28.06.2014r.
mingunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-06, 22:49   #8
Trzy_metry_nad_niebem
Raczkowanie
 
Avatar Trzy_metry_nad_niebem
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 136
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Moje włosy były bardzo zniszczone rozjaśnianiem, ale uratowały je kosmetyki Kerastase.Niestety trochę kosztują, ale zdecydowanie warto.

http://www.kerashop.pl/sklep-kosmety...--1000-ml.html
Trzy_metry_nad_niebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:16   #9
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażystki, włosomaniaczki. Mam olbrzymi problem z którym borykam się już od roku ( bowiem od tego czasu zaczęłam zwracać szczególną uwagę na moje włosy, a raczej jak się później okazało - siano) Opiszę na czym polega mój problem.
Otóż na ubiegłorocznych wakacjach zapragnęłam zmiany. Pobiegłam do pierwszej lepszej drogerii i kupiłam rozjaśniacz. Zafascynowana obiecywanymi przez producenta efektami postanowiłam czym prędzej zmienić moje ciemne blond włosy na te, w jaśniejszym odcieniu. Po zastosowaniu tego genialnego zabiegu moje włosy przybrały żółtą barwę jak ta emotka . Na drugi dzień popędziłam do zaufanej fryzjerki i pofarbowała je na brązowo. Efekt odwrotny od zamierzonego.. a wraz z tym:
- włosy stały się kompletnie suche, pozbawione blasku
- przypominały siano
Więc trzeba było je odbudować. Skorzystałam z maski od tej fryzjerki ( nazwy nie pamiętam, efektów też ). We wrześniu poszłam do szkoły z internatem więc miałam więcej kasy żeby je odbudować. Stosowałam różne specyfiki. Postanowiłam zmienić szampon na Farmone - Herbac Care - Skrzyp polny ( mam tez odżywkę z tej samej serii którą stosuje do dziś ) . W późniejszym stadium mojej wiedzy na temat włosomani zdałam sobie sprawę, że skład ten nie jest zadowalający. Od niedawna stosuje szampon Fitomed - ten do włosów suchych. Ponadto od grudnia (?)regeneruje moje włosy maską firmy Bioteika - Crema di Essenza, zawiera w swoim składzie aloes i kokos oraz proteiny mleczne co myślę jest dużym plusem. Zainwestowałam również w olejek rycynowy ( luty [?]) oraz arganowy ( marzec [?]) i staram się sumiennie olejować nimi moje włosy. Od miesiąca stosuje nafte kosmetyczną, od dwóch tygodni wcierke Jantar ( nowa wersja ). Co tydzień pielengnuje moje włosy również maseczką z żółtka, oliwy z oliwek + opcjonalnie cytryna, wspomniane wyżej olejki. Dziś zdecydowałam się na laminowanie włosów. Za każdym razem gdy przeciągam rozwartą dłonią począwszy od skóry po końcówki zauważam kilka włosów, nie wspomnę już o wannie gdzie roi się od włosów. Zaczęły mi wypadać ! Cóż począć? Myślałam o ścięciu ich na długości szyi ( są po łopatki )Drogie wizażystki proszę Was o radę.
Wszystko podkreślone przeze mnie to proteiny - możesz z nimi z czasem przesadzić uzyskując efekt gorszy niż masz. W masce ponadto masz olej kokosowy, nie każdemu musi on służyć. Poszukaj i kup jakieś odżywki emolientowane - spis Kascysko, możesz poszukać jej bloga, link też jest w pierwszym poście w wątku o pielęgnacji włosów. Spróbuj innych olei - np oliwa z oliwek, winogronowy, kupisz je np w biedronce za niewielkie pieniądze. Zabezpieczasz czymś silikonowym końcówki? Odżywka bez spłukiwania? Jaką odżywkę używasz na co dzień?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:48   #10
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Zabezpieczasz czymś silikonowym końcówki? Odżywka bez spłukiwania? Jaką odżywkę używasz na co dzień?
Czasami po umyciu nakładam na końcówki niewielką ilość olejku arganowego, tak poleciła mi fryzjerka. Niestety robię to sporadycznie gdyż kilka razy już nabrałam zbyt dużą ilość olejku w wyniku czego włosy były tłuste i musiałam myć je jeszcze raz, a więc dużo zabawy z tym .

A co do odżywki to tak : od 2 tyg wcierka Jantar zaraz po umyciu i w sumie ułatwia też rozczesywanie gdy jednak nie poradzi sobie sama na ratunek przychodzi Herbal Care - Skrzyp polny.

Przejrzałam również tę listę kascysko, posiadam maskę Kallos Jasmine. Wcześniej jeszcze myślałam o olejku migdałowym, nie wiem natomiast czy będzie odpowiedni dla moich włosów o dość wysokiej porowatości.
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:59   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Czasami po umyciu nakładam na końcówki niewielką ilość olejku arganowego, tak poleciła mi fryzjerka. Niestety robię to sporadycznie gdyż kilka razy już nabrałam zbyt dużą ilość olejku w wyniku czego włosy były tłuste i musiałam myć je jeszcze raz, a więc dużo zabawy z tym .
To jest OLEJEK (czyli produkt złożony z kilku różnych składników) czy OLEJ arganowy? Większość nagminnie myli te dwie nazwy, a one co innego znaczą i efekty też mogą dawać inne.

Olej może przetłuszczać włosy, olejek (zwłaszcza jak ma silikony) często jest lżejszy.

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
A co do odżywki to tak : od 2 tyg wcierka Jantar zaraz po umyciu i w sumie ułatwia też rozczesywanie gdy jednak nie poradzi sobie sama na ratunek przychodzi Herbal Care - Skrzyp polny.
W tej odżywce też są proteiny. Być może stosujesz też za dużo ziół, one z reguły wysuszają (większość).

Na włosach, które przeszły inwazyjne zabiegi i się kruszą przydałyby się silikony i ogółem coś bardziej filmotwórczego, a Twoje kosmetyki są raczej lekkie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 15:09   #12
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

To jest olej 100% naturalny

Skoro wysuszają to mogłabyś mi polecić jakąś dobrą odżywkę, która faktycznie nie będzie grzeszyć składem + dobrze nawilży włosy
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !

Edytowane przez balasowa
Czas edycji: 2013-07-07 o 15:11
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 15:55   #13
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Czasami po umyciu nakładam na końcówki niewielką ilość olejku arganowego, tak poleciła mi fryzjerka. Niestety robię to sporadycznie gdyż kilka razy już nabrałam zbyt dużą ilość olejku w wyniku czego włosy były tłuste i musiałam myć je jeszcze raz, a więc dużo zabawy z tym .
Kup coś silikonowego ale bez protein, np serum biovax A+E. Bez zabezpieczenia silikonowego ciężko zwykle zadbać o końcówki włosów.

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
A co do odżywki to tak : od 2 tyg wcierka Jantar zaraz po umyciu i w sumie ułatwia też rozczesywanie gdy jednak nie poradzi sobie sama na ratunek przychodzi Herbal Care - Skrzyp polny.

Przejrzałam również tę listę kascysko, posiadam maskę Kallos Jasmine. Wcześniej jeszcze myślałam o olejku migdałowym, nie wiem natomiast czy będzie odpowiedni dla moich włosów o dość wysokiej porowatości.
Wcierka Jantar to nie odżywka. Ma sporo ziół a te wysuszają. Tej drugiej nie znam, ale ma skrzyp więc pewnie też może wysuszać. Z dobrych odżywek do stosowania na co dzień są polecane między innymi Garnier Oleo i Fruite Passion, oraz Awokado i Karite, mi przypadła do gustu też Olejek arganowy i żurawina. Bez odżywki po umyciu ciężko zadbać o włosy. Z masek, ale do stosowania na co dzień polecane są maski BingoSpa. Po odzywce/masce użyj odżywki b/s np coś z serii Joanna Naturia. Na koniec serum zabezpieczające na końcówki.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:38   #14
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Nie jestem dobra w analizowaniu składu kosmetyków. Obawiam się, że te drogeryjne odżywki typu Garnier mogą obciążyć włosy. Zreszta, czy to dobre połączenie - sylikonowa odżywka pełna chemicznych specyfików + lekki szampon na bazie ziół ? może powinnam zmienić szampon na ten, w skład którego wchodzą SLSy ?
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:50   #15
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
To jest olej 100% naturalny
Tak jak pisałam olej może być cięższy niż olejek/serum, bo te drugie mają silikony, które niwelują tłustość innych składników. U mnie właściwie żaden olej nie nadaje się po myciu, bo każdy przetłuszcza nawet w małej dawce. Ewentualnie mogę oleju używać tylko w mieszance z odżywką i wodą, którą po myciu stosuję dla wygładzenia i opanowania puchu.
Jako końcowy produkt możesz używać np jedwabiu Green Pharmacy (nie zawiera wcale protein jedwabiu), serum A+E Biovaxu, eliksiru olejowego z Gliss Kura albo Syossa.

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Skoro wysuszają to mogłabyś mi polecić jakąś dobrą odżywkę, która faktycznie nie będzie grzeszyć składem + dobrze nawilży włosy
Tak jak pisała Limone, spróbuj emolientowych Oleo Repair albo Awokado i Karite Garniera. Typowy nawilżacz to Aloes i Granat Alterry, ale z kolei ma alkohol, więc może być różnie (dobrze najpierw kupić malutką wersję w Rossmanie). Możesz spróbować Isanę np tę nową.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:50   #16
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Nie jestem dobra w analizowaniu składu kosmetyków. Obawiam się, że te drogeryjne odżywki typu Garnier mogą obciążyć włosy. Zreszta, czy to dobre połączenie - sylikonowa odżywka pełna chemicznych specyfików + lekki szampon na bazie ziół ? może powinnam zmienić szampon na ten, w skład którego wchodzą SLSy ?
Podane przeze mnie odżywki są polecane w wątku o pielęgnacji włosów i silikonów nie mają, albo mają bardzo lekkie (nie wszystko co drogeryjne musi od razu być złe, to błąd popełniany przez większość początkujących włosomaniaczek). Obciążyć Cię może wszystko, kwestia użytych ilości, wszystkich użytych kosmetyków w danej chwili, no i tego czy coś Ci służy czy nie. Trzeba szukać i sprawdzać na sobie. Szampon możesz używać spokojnie w połączeniu z tym co napisałam. Zmieniać całkiem nie musisz, ale szampon z SLS jest jak najbardziej polecany raz na jakiś czas, aby włosy oczyścić. Zresztą SLS wcale nie są takie złe, kwestia obserwacji swoich włosów, czy służą, czy nie. A to że jakieś odżywki są chemiczne to co z tego? Ekstrakty ziołowe wcale nie są bezpieczniejsze - mają ogromny potencjał wysuszający i wywołujący alergię. Kwestia połączenia odpowiedniego kilku różnych produktów. Standardowa pielęgnacja na wątku o pielęgnacji to: olejowanie i/lub kremowanie, mycie, odżywka lub maska, wcierka i odżywka bez spłukiwania, serum na końcówki (dotyczy zwłaszcza osób z dłuższymi włosami), stylizatory.
Polecam lekturę wątku o pielęgnacji włosów, blogi Kascysko i Anwen.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2013-07-07 o 16:52
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:57   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Nie jestem dobra w analizowaniu składu kosmetyków. Obawiam się, że te drogeryjne odżywki typu Garnier mogą obciążyć włosy. Zreszta, czy to dobre połączenie - sylikonowa odżywka pełna chemicznych specyfików + lekki szampon na bazie ziół ? może powinnam zmienić szampon na ten, w skład którego wchodzą SLSy ?
Mogą, bo to dość treściwe odżywki. Ale włosy zniszczone takich potrzebują. Poza tym odżywki nie nakłada się przy samej skórze głowy, a jak jest bardzo ciężka to zawsze można ją zmieszać z lżejszą.
To że odżywka ma silikon nie oznacza, że jest pełna "chemicznych specyfików". To co stosujesz teraz też nie jest jakoś super eko, poza tym że ma zioła, które moim zdaniem pogarszają problem. Już od dawna jestem zdania, że ziołowe specyfiki są dla zdrowych włosów, dla zniszczonych mogą być gwoździem do trumny.

Nie każdy silikon wymaga SLS do zmycia, więc nie musisz zmieniać szamponu, albo możesz stosować różne zamiennie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 10:34   #18
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez balasowa Pokaż wiadomość
Witam drogie wizażystki, włosomaniaczki. Mam olbrzymi problem z którym borykam się już od roku ( bowiem od tego czasu zaczęłam zwracać szczególną uwagę na moje włosy, a raczej jak się później okazało - siano) Opiszę na czym polega mój problem.
Otóż na ubiegłorocznych wakacjach zapragnęłam zmiany. Pobiegłam do pierwszej lepszej drogerii i kupiłam rozjaśniacz. Zafascynowana obiecywanymi przez producenta efektami postanowiłam czym prędzej zmienić moje ciemne blond włosy na te, w jaśniejszym odcieniu. Po zastosowaniu tego genialnego zabiegu moje włosy przybrały żółtą barwę jak ta emotka . Na drugi dzień popędziłam do zaufanej fryzjerki i pofarbowała je na brązowo. Efekt odwrotny od zamierzonego.. a wraz z tym:
- włosy stały się kompletnie suche, pozbawione blasku
- przypominały siano
Więc trzeba było je odbudować. Skorzystałam z maski od tej fryzjerki ( nazwy nie pamiętam, efektów też ). We wrześniu poszłam do szkoły z internatem więc miałam więcej kasy żeby je odbudować. Stosowałam różne specyfiki. Postanowiłam zmienić szampon na Farmone - Herbac Care - Skrzyp polny ( mam tez odżywkę z tej samej serii którą stosuje do dziś ) . W późniejszym stadium mojej wiedzy na temat włosomani zdałam sobie sprawę, że skład ten nie jest zadowalający. Od niedawna stosuje szampon Fitomed - ten do włosów suchych. Ponadto od grudnia (?)regeneruje moje włosy maską firmy Bioteika - Crema di Essenza, zawiera w swoim składzie aloes i kokos oraz proteiny mleczne co myślę jest dużym plusem. Zainwestowałam również w olejek rycynowy ( luty [?]) oraz arganowy ( marzec [?]) i staram się sumiennie olejować nimi moje włosy. Od miesiąca stosuje nafte kosmetyczną, od dwóch tygodni wcierke Jantar ( nowa wersja ). Co tydzień pielengnuje moje włosy również maseczką z żółtka, oliwy z oliwek + opcjonalnie cytryna, wspomniane wyżej olejki. Dziś zdecydowałam się na laminowanie włosów. Za każdym razem gdy przeciągam rozwartą dłonią począwszy od skóry po końcówki zauważam kilka włosów, nie wspomnę już o wannie gdzie roi się od włosów. Zaczęły mi wypadać ! Cóż począć? Myślałam o ścięciu ich na długości szyi ( są po łopatki )Drogie wizażystki proszę Was o radę.
Heh, skąd ja to znam Przez wiele lat rozjaśniania miałam tak, że pociągajac za włosy, urywałam sobie ich kawałki. Mi pomogło tylko ścięcie, a potem maksymalne odżywianie. Mogę polecić zestaw rekonstruujący Chenice (na all ok. 20 zł saszetki, mi starcza na 2 użycia, czyli 2 tyg). Ale ścięcie Cię moim zdaniem nie minie
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:35   #19
minou
Raczkowanie
 
Avatar minou
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Netland
Wiadomości: 70
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Na pewno szampony delikatne bez sls i silikonów (bo silikony tylko maskują problem - nie jestem zupełnym wrogiem silikonów, jednak tutaj bym ich unikała) Jeżeli chodzi o maski to raczej odpadają te drogeryjne, bardzo dobry i polecany jest olej kokosowy. Wiele dziewczyn chwaliło sobie olejek Sesa, u mnie się nie sprawdził, ale możliwe że byłam wyjątkiem. Najważniejsza w odbudowie włosów jest dieta - pij pokrzywę, jedz razowe pieczywo, otręby, kasze, płatki owsiane.
__________________
każdy kogoś ma
minou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-14, 12:38   #20
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Na pewno szampony delikatne bez sls i silikonów (bo silikony tylko maskują problem - nie jestem zupełnym wrogiem silikonów, jednak tutaj bym ich unikała) Jeżeli chodzi o maski to raczej odpadają te drogeryjne, bardzo dobry i polecany jest olej kokosowy. Wiele dziewczyn chwaliło sobie olejek Sesa, u mnie się nie sprawdził, ale możliwe że byłam wyjątkiem. Najważniejsza w odbudowie włosów jest dieta - pij pokrzywę, jedz razowe pieczywo, otręby, kasze, płatki owsiane.
Olej kokosowy przy rozjaśnianych, wysokoporowatych włosach nie jest zbyt polecany. Najlepiej zacząć od powszechnie dostępnych, oliwie z oliwek, winogronowym, lnianym
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 13:11   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Na pewno szampony delikatne bez sls i silikonów (bo silikony tylko maskują problem - nie jestem zupełnym wrogiem silikonów, jednak tutaj bym ich unikała)
To jest bardzo szkodliwa opinia. Silikony to emolienty, to tak jakby powiedzieć "unikaj emolientowych odżywek, to Ci tylko wygładzi włosy i zamaskuje problem". Maskowanie uszkodzeń to tylko jedna z funkcji, jaką silikony pełnią w kosmetykach.


Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o maski to raczej odpadają te drogeryjne, bardzo dobry i polecany jest olej kokosowy. Wiele dziewczyn chwaliło sobie olejek Sesa, u mnie się nie sprawdził, ale możliwe że byłam wyjątkiem.
Olej raczej mało komu zastąpi odżywkę czy maskę. Niektórym nie da żadnych efektów, a kokos, jak już napisano, często nie nadaje się do zniszczonych włosów.
W drogerii można znaleźć wiele porządnych kosmetyków, choćby Elseve Total Repair, NaturVital aloesową, Alterrę granat i aloes, w Hebe są maski Sleek, Kallos, L'oreal.


Cytat:
Napisane przez minou Pokaż wiadomość
Najważniejsza w odbudowie włosów jest dieta - pij pokrzywę, jedz razowe pieczywo, otręby, kasze, płatki owsiane.
Ja bym powiedziała, że najmniej ważną. Oczywiście jak ktoś będzie jechał na frytkach i zupkach chińskich, to może się to w końcu odbić na kondycji włosów, ale zdrowa dieta wcale nie odbuduje włosa z tej prostej przyczyny, że jej składniki do niego nie docierają, nie odżywiają go.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 14:05   #22
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W drogerii można znaleźć wiele porządnych kosmetyków, choćby Elseve Total Repair, NaturVital aloesową, Alterrę granat i aloes, w Hebe są maski Sleek, Kallos, L'oreal.
Ja bym dodała tutaj jeszcze Garniery: Awokado i karite, Fructis Oleo i Passion Fruit, oraz maski BingoSpa (Tesco, Auchan) i Biovax (apteki).
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-15, 21:36   #23
Karrolajnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Muszę podzielic się z Wami moją przygodą z włosami.
Mam ten sam problem. Zapragnęłam zmiany, i stało się, z czarnych jest blond. Rozjaśniam już kilka lat, ale dopiero teraz udało mi się naprawic włosy.
To do jakiego stanu je doprowadziłam doprowadza mnie do dreszczy, jak sobie o tym przypomnę. Mega siano, kruszące się włosy w długości około 5 cm, ciągle bezskuteczne zapuszczanie. Masakra
W miarę udało mi się je odbudowac, są dużo ładniejsze, mocne.
Ale zmartwie Was. Jeżeli nie odłożycie prostownicy i suszarki - nic z tego.
Kiedyś wmawiałam sobie że prostownica aż tak moich włosów nie niszczy. Ale jednak niszczy, i to bardzo!
Nie prostuje włosów jakieś 3 miesiące. Również szusze suszarką bardzo rzadko. Nie są zbyt pięknie ułożone jeśli ich nie wyprostuje, ale nauczyłam się nareszcie nosic je związane Robię sobie koczka, też bardzo ładnie wygląda
Prostuje tylko grzywkę.
Włosy przed umyciem olejuję olejkiem ze słodkich migdałów firmy Bajaj, i czasami używam maseczki Garniera Masło Karite i Avokado. I oczywiście szampon bez silikonów, Fructis Grapefriut Tonic.
I co najważniejsze, urosły mi włosy!!!! nareszie, po chyba 4 latach zapuszczania! i mam zamiar nadal ich nie prostowac, wiem że urosną jeszcze dłuższe.

Edytowane przez Karrolajnn
Czas edycji: 2013-07-15 o 21:38
Karrolajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 22:07   #24
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

jesli juz mowa o rozjasnianych wlosoach , tam wyzej ktos wspomnial o olejku sesa, czy on sie nadaje do stosowania NA CALA DLUGOSC WLOSOW rozjasnianych wysokoporowatych ?

dzis go kupilam, wlasnie siedze i masuje go w skore od 15 minut juz mnie reka boli:P no i przeciagnelam go tez na cale wlosy, zobaczymy co bedzie.


ja jeszcze dodam od siebie ze na konce uzywam ostatnio serum z mariona , to arganowe ale dodalam do niego kilka kropel oleju z arganu i z takiego polaczenia jestem bardzo zadowolona, nie obciaza a wiem ze dobrze robi moim wlosom. (zaraz mi ktos pewnie powie ze to serum z mariona jest okropne i wcale dobrze nie robi , znajac moje szczescie do kosmetykow:PP )
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 12:37   #25
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Czy marion jest dobry ? słyszałam, że nie ale to tylko moja opinia, więcej na wizażu. Od siebie mogę polecić serum do końcówek z Schwarzkopf, Gliss Kur . Włosy o wysokiej porowatości, bo też takimi zostałam odbarzona, a może tak je doprowadziłam, lubią następujące olejki
- oliwa z oliwek
- z avokado
- arganowy
- tamanu
- ryżowy
- baobabu
- ze słodkich migdałów
- migdałowy
- sezamowy
- lniany
- słonecznikowy
- z wiesiołka
- z kiełków pszenicy
- z orzechów laskowych
- z pestek brzoskwini, wiśni, moreli, śliwki, dyni
- kukurydziany
- sojowy
Olejek sesa jest doskonały dla włosów ale o niskiej porowatości, może kiedyś...
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 21:14   #26
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

szkoda , myslalam ze nada sie rowniez na dlugosc , no coz przynajmniej starczy na dluzej przy samy olejowaniu skalpu, chociaz nie wiem co ja zrobie ze 180 ml butelka bede miec na kilka lat.

ale powiem szczerze ze liczylam, ze nada sie na dlugosc zwlaszcza ze mimo iz olejuje wlosy od dwoch lato olejami dla wlosow wysokoporowatych to takiego ladnego efektu jak po sesie na cala dlugosc jeszcze nie mialam ale nie bede jej stosowac, jesli ma zaszkodzic
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 22:11   #27
balasowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 120
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Każde włosy mają indywidualne potrzeby. Nie sądzę, żeby to miało zaszkodzić, może jedynie nie przynieść żadnych efektów. Ponieważ są to włosy wysokoporowate niewiele składników potrafi dotrzeć do nich. Te, które potrafią właśnie wypisałam powyżej. Może Sesa Ci akurat służy i stanowi wyjątek
__________________
jesteśmy świadkiem przemian nas system nie złamał!


23.01.2013r.

16.07. 2013 -----> picie skrzypokrzywy,
wcierka z kozieradki
START!


24.07.2013 -----> łykanie tabletek Calcium Pantothenicum
START !
balasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:43   #28
Karrolajnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Dziewczyny, a skoro już mowa o porowatości włosów, proszę oświećcie mnie, czy jest w ogóle możliwe uzyskać włosy o niskiej porowatości, jeśli je dobrze pielęgnujemy, olejujemy itp???
Czy jednak już na zawsze musimy mieć włosy wysokoporowate??
Karrolajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 12:35   #29
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ratunek dla włosów po rozjaśnianiu

Cytat:
Napisane przez Karrolajnn Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a skoro już mowa o porowatości włosów, proszę oświećcie mnie, czy jest w ogóle możliwe uzyskać włosy o niskiej porowatości, jeśli je dobrze pielęgnujemy, olejujemy itp???
Czy jednak już na zawsze musimy mieć włosy wysokoporowate??
Zależy jak bardzo są zniszczone, jeśli to jest powodem wysokiej porowatości. Jeśli bardzo, to nie liczyłabym na przywrócenie niskiej porowatości, przynajmniej mi się to nie udało na włosach po trwałej i farbowaniu na blond. Obecnie mam najprawdopodobniej nisko porowate, ale to są już te odrośnięte.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.