odchudzanie a problemy z tarczyca:/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-22, 06:11   #1
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665

odchudzanie a problemy z tarczyca:/


czy nadczynnosc tarczycy moze powodowac problemy z chudnieciem? bo ja wlasnie na to cierpie. i tak sie zastanawiam.
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-22, 07:11   #2
Ptysiulka
Rozeznanie
 
Avatar Ptysiulka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 462
GG do Ptysiulka
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

NIEDOCZYNNOŚĆ powoduje, że przybieramy na wadze, przy NADCZYNNOŚCI waga spada.
__________________
Ptysiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 22:15   #3
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Sensowna dieta na problemy z tarczyca.

Hej
To tak - jak wiele osob na tym forum chcialabym zrzucic pare kilo,wiec prosilabym jakies bardziej doswiadczone osoby o rade.
Moj przypadek jest taki - waze 60 kg przy 167 cm wzrostu, marzy mi sie zrzucenie 3- 4 kg.Poki co jest to ciezkie przy niedoczynnosci tarczycy ( nie zakwalifikowalam sie na leczenie hormonalne,ale przyjmuje jod ) .Przegladalam troche watkow na podobny temat,tyle ze tam dziewczyny duzo wiecej cwiczyly i byly jeszcze przed leczeniem endokrynologicznym.A ja chcialabym schudnac nawet powoli,ale nie katujac sie bardzo restrykcyjnymi dietami.
Jaki dzienny limit kalorii doradzilybyscie przy siedzacym trybie zycia ? Albo nazwe diety ? Wiem,ze powinnam uwzglednic aktywnosc fizyczna, wiec doliczam dziennie pol godziny szybkiego marszu.Wkrotce dojdzie raz w tygodniu aerobik.
Bo poki co problemu nie mam z niejedzeniem po 18 ,z jadlospisu wykluczylam duza ilosc zakazanych rzeczy typu jasne pieczywo itp.
Dziekuje za wszelkie rady
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 02:09   #4
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: Sensowna dieta na problemy z tarczyca.

jeśli nawet nie kwalifikujesz się na suplementację hormonalną to znaczy że twój stan nie jest poważny, tarczyca sama funkcjonuje i potrzebuje tylko "wsparcia" jodem więc w zasadzie wszystko gra i problemu większego nie ma, dieta normalna powinna pomóc. To że przy niedoczynność tarczycy = nadwaga z którą nic nie można zrobić to na obecnym poziomie leczenia mit i przesąd, jeśli postarasz się to napewno waga będzie niższa i tarczyca w tym nie przeszkodzi.
stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 11:16   #5
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Mam niedoczynność tarczycy i chciałabym schudnąć.
Czy powinnam skorzystać z pomocy lekarza?
jak tak, to jakiego? Dietetyka, endykonologa?
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 15:02   #6
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez czarna_niun Pokaż wiadomość
Mam niedoczynność tarczycy i chciałabym schudnąć.
Czy powinnam skorzystać z pomocy lekarza?
jak tak, to jakiego? Dietetyka, endykonologa?
myślę, że jeden i drugi może pomóc dietetyk ułoży dietę a endokrynolog może przepisać odpowiednie leki
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-08, 15:07   #7
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

ja też mam niedoczynność ważę 56kg a ty ile? Nie korzystam z rad dietetyka tak sama komponuję nie wiem czy dobrze ale waga jest ok w miarę. Ale nie odradzam lekarza. jakie bierzesz leki? Ja Euthyrox 75 . Ostatnio nie robiłam badań muszę się wybrać
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-08, 17:39   #8
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ewa podaj jeszcze wzrost Ja przy 164cm ważę 50-52 kg. Kiedyś było dużo więcej ale dzieki diecie jakoś się trzymam. Dietowałam sama i nie za dobrze się to skończyło więc jak najbardziej polecam lekarza. Ja od 2 lat jestem na Euthyroxie 50, wczesniej była nawet setka, na szczęście jest troszkę lepiej
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 22:05   #9
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

z Waszych słów wynika, ze przy mojej nadczynnoscxi powinnam chudnac. a tak wcale nie jest. juz od maja jem mniej, nie jem tlustych rzeczy, slodkie tak sporadycznie, pije hektolitry wody i herbaty czerwonej pu-erh i nic z tego. fakt, ze malo sie rszam, ale po prostu nie mam kiedy cwiczyc albo cos. co o tym myslicie?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 08:48   #10
dimar
Raczkowanie
 
Avatar dimar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 282
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

To moze prz okazji niech ten watek niedoczynniakow juz zostanie, piszmy o tym jak wspomagac odchudzanie w niedoczynnosci ja tez sie doweidzialam ze mam i mimo ruchu zdrowej diety, jest nie bardzo przy 171 mam 64 kilo i jest to jzu dla mnie o 4 kilo ponad granice normy. Mowicie ze najlepiej do dietetyka isc, mysle ze to swietny pomysl . Ja tez na Euthyroxie 50 jestem. Pozdrowionka dla niedoczynniakow
__________________
------------------- napisze jak cos osiagne,
dimar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 09:05   #11
stokrotka007
Rozeznanie
 
Avatar stokrotka007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 544
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

prawda jest taka- każda osoba z niedoczynnością tarczycy schudnie normalnie o ile ma precyzyjnie dobraną, odpowiednia ilość euthyroxu. niestety często lekarze dobierają ją trochę "na oko", więc dopóki się normalnie nie chudnie to trzeba drążyć, wypytywać, upierać się i rozmawiać do oporu z lekarzem, aż dobrana zostanie taka dawka, przy której organizm funkcjonuje totalnie-normalnie, tj chudnie podczas odchudzania oraz nie tyje przy normalnym jedzeniu.
__________________
"...Dun Laoghaire. To tutaj w powietrzu czuje się energię, a ludzie wciąż jeszcze mają dla siebie czas. Wciąż jeszcze ze sobą rozmawiają..."

stokrotka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-11, 17:50   #12
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
Ewa podaj jeszcze wzrost Ja przy 164cm ważę 50-52 kg. Kiedyś było dużo więcej ale dzieki diecie jakoś się trzymam. Dietowałam sama i nie za dobrze się to skończyło więc jak najbardziej polecam lekarza. Ja od 2 lat jestem na Euthyroxie 50, wczesniej była nawet setka, na szczęście jest troszkę lepiej
Sylwia mam tyle wzrostu co ty czyli164.Macie rację dawka jest ważna .Boję się żeby się nie rozytć .Trzeba kontrolować to TSH. A jakie macię ? Ja znalazłam wynik z lutego miałam 2,707 i dawkę euthyroxu 75 .
W przyszłym tygodniu mam wizytę ale nie wiem czy lekarka będzie bo często jej nie ma.
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:39   #13
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Witam, jestem tu nowa. Niedoczynność stwierdzono u mnie w lutym 07 miałam wtedy TSH 6,2. W marcu robilam znów wyniki i wyszlo 1,8 bez leczenia. a w maju znów wskoczyło na 4,4 czyli ponad normę. teraz od miesiaca biorę Euthyrox 25. Mój metabolizm zaczął pracować, nie jest jeszcze tak jak było zanim zauważyłam sumptomy choróbska. Dzis odebrałam wyniki i teraz TSH mam3,71 czyli ok. ale przeraziła mnie ilosc przeciwciał anty-TPO - normy 0-34 a ja mam 166!!!, robiłyście kiedyś te wyniki. jakie są wasze??
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 09:47   #14
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

dwi071, ja wlasnie przed chwila odebralam wyniki badan krwi. i antyTPO mam jeszcze wiecej niz Ty, bo az 251,3. tez sie martwie ze tego tak duzo. wychodzi na to ze mam niedoczynność tarczycy i to porzadna... :/
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 12:08   #15
dimar
Raczkowanie
 
Avatar dimar
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 282
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

a ja ma TSh 1,5 a w wartosciach referancyjnych jest ze pwinno byc miedzy 0,25 -5 czyli chyba mam ok nie??? niekumam wlasnie bo tez dostalam euthyrox 50 , tylko u mie problem jest z tym ze tarczyca jest za mala , jej prawy plat powinin iec tam chyba z 15 mm a ja mam 3 i jakies zwloknienia mam.
__________________
------------------- napisze jak cos osiagne,
dimar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 14:09   #16
goisha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 10
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

kochane wizazanki mam kilka pytan...wiem ze moje tsh jest ciut za wysoki(okolo5) i mam wszelkie objawy niedoczynnosci dlatego mysle o rozpoczeciu leczenia...niestety niedlugo wyjezdzam na kilka miesiecy z kraju stad moje pytania...czy sam wynik tsh wystarczy aby lekarz przepoisal mi leki....jesli nie to jeszcze chcialabym wiedziec czy usg tarczycy mozna zrobic"od reki" i ile ewentualniue czeka sie na wyniki....przepraszam ze tak duzo ale jestem zielona w tym temacie...z gory dzieki za odpowiedzi
goisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 16:41   #17
bambrownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Służba zdrowia niestety szwankuje-pewnie wyznaczą Ci termin-przy założeniu, że dostaniesz się do endokrynologa w najbliższych tygodniach. Jeżeli to twoja pierwsza wizyta zapewne lekarz zleci oznaczenie hormonów. Nie martw się na zapas- Twoje TSH jest na pograniczu normy. Jeżeli nie zdążysz przed wyjazdem to radzę zapisać się na wizytę już teraz. Niestety kolejki do specjalistów nie maleją z końcem roku-wręcz przeciwnie. Wiem co mówię. Męczę się z moją chorą tarczycą juz kilka lat.
bambrownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 18:37   #18
Foresight
Przyczajenie
 
Avatar Foresight
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to Foresight
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Podwyższone TSH to najważniejszy wskaźnik, który informuje o niedoczynności tarczycy. Jeśli jeszcze do tego dochodzą objawy to praktycznie mamy pewne rozpoznanie. Badanie T3, T4, USG, przeciwciała anty-TPO i anty-TG to są dodatkowe badania, które pomagają ukierunkować leczenie i rozpoznanie. Dlatego radzę najpierw skontaktować się z lekarzem i ustalić właściwą dawkę hormonów, a dopiero potem spokojnie wyjechać, bo nieleczona niedoczynność może Ci skutecznie utrudnić życie i być przyczyną innych powikłań np. przy niedoczynności bardzo rośnie cholesterol, co może się wiązać ze zwiększonym rozwojem miażdżycy. Nic nie jest tak ważne żeby rójnować swoje zdrowie ..... Jestem lekarzem i dietetykiem i wiem o czym mówię. Życzę dużo zdrowia....
Foresight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 12:03   #19
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ważę 58kg przy wzroście 160cm. Jak na moją budowę (nigdy nie byłam chucherkiem), nie jest to jakoś strasznie dużo, ale wiadomo w dzisiejszych normach szczupłości wolałabym ważyć mniej. Chciałabym schudnąć 5kg.

Lekarz mi powiedział, żebym nei wierzyła w to, że od samego leczenia się chudnie. To może jedynie wspomóc odchudzanie.

Biorę również euthyrox 50.
Ostatnie badania robiłam w lutym, moje TSH wynosiło wtedy 4,97.

Skierowanie na badania (te pierwsze) dostałam od lekarza rodzinnego, potem poszłam jednak prywatnie. Na USG i konsultacje z lekarzemw poradni państwowej czekałabym do jesieni albo nawet do grudnia.
Poszłam więc prywatnie. Niestety mój doktor (ponć bardzo dobry) jest z Poznania i w moim mieście mamokazję na wizytę jedynie raz albo dwa w miesiącu, więc trzeba się pilnować.
Po wizycie u niego właśnie przepisał mi leki i polecił zrobić badania powtórkowe TSH i jakieś Anty TPO.
Jak poszłam do mojej lkarki po skierowania (swoją droga pod koniec maja, niestety matury sprawiły, że przegapiłam termin zgłoszenia się na badania i teraz biorę trochę leki tak jakby bez kontroli).
Przez moją lekarkę zostałam dosłownie ochrzaniona, jak śmiałam pójść prywatnie, przecież dała mi skierowanie do panstwowej.
Ostro powiedziałam tej pani, że tak się śmiesznie sklada, że wolałam zapłacić za wizytę i brać już leki, a nie czekać kilka miesięcy an wizytę :/ Potem zaczeła się wtrącac, że jeszcze powinien zalecić mi jakieś tam badanie (dodam, że jak przychodziłam z objawami traktowała mnie jak hipochondryczkę, w końcu sama przyszłam i powiedziałam jej co najprawdopodobniej jest moim problemem!).
Koniec końców nie dostałam skierowania na badania, na mojego doktora muszę czekać do lipca. Trochę z własnego gapiostwa, a trochę z winy NFZ namieszałam sobie sama z tą tarczycą :/
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 12:05   #20
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez bambrownik Pokaż wiadomość
. Jeżeli to twoja pierwsza wizyta zapewne lekarz zleci oznaczenie hormonów. Nie martw się na zapas- Twoje TSH jest na pograniczu normy.
5 na pograniczu normy, owszem ale zalezy jak na to spojrzeć!
Niby na pograniczu, a przecież żeby ciąża była bezproblemowa trzeba mieć mniej niż 1 lub 2 nie pamiętam dokladnie w tej chwili...
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 13:22   #21
bambrownik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Czarna-niun ja wcale nie twierdzę , że TSH=5 to wymarzony wynik. Ale nie najgorszy.Masz rację , że w czasie ciąży lepiej jeżeli oscyluje ok.1. Jednak goisha nie pisała nic o ciąży.

Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z tą chorobą wie jak może skompikowć życie.
bambrownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 15:41   #22
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Ale to nie był atak na Ciebie, że nie masz racji Ja doskonale wiem, co miałaś na myśli z tym, że to jest na granicy normy. Chciałam tylko zaznaczyć, że ta norma jest pojęciem względnym, bardzo dużo dziewczyn nie ma nawet pojęcia, że powinno się zrobić badanie na TSH przed ciążą

Komplikuje życie, ale jak dobrze że teraz można przez neta się nawzajem powspierać
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 18:30   #23
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Dzisiaj byłam u lekarza 'na rozmowie'. Miałam sporo pytań odnośnie swojego organizmu, bazowaliśmy na badaniach które niedawno robiłam (jutro jeszcze idę na pomiar cukru, na czczo a potem po obiedzie 2h ).
Jeśli chodzi o tarczycę, miałam wynik: 1,39
Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale nie zapamiętałam jaka jest norma, dlatego też byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi napisał ten przedział
To badanie było dla mnie bardzo ważne, zwłaszcza że odchudzałam się jakiś czas temu...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 17:27   #24
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez czarna_niun Pokaż wiadomość
5 na pograniczu normy, owszem ale zalezy jak na to spojrzeć!
Niby na pograniczu, a przecież żeby ciąża była bezproblemowa trzeba mieć mniej niż 1 lub 2 nie pamiętam dokladnie w tej chwili...
maxymalnie 2,5 juz uregulowane, bez wachan - wiem wczoraj pytalam moją endokrynolog,, bo byłam z moimi wynikami u kontroli. Teraz mam dawke 37,5.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 17:31   #25
dwi071
Doncia
 
Avatar dwi071
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 100-milowy las
Wiadomości: 1 652
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam u lekarza 'na rozmowie'. Miałam sporo pytań odnośnie swojego organizmu, bazowaliśmy na badaniach które niedawno robiłam (jutro jeszcze idę na pomiar cukru, na czczo a potem po obiedzie 2h ).
Jeśli chodzi o tarczycę, miałam wynik: 1,39
Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale nie zapamiętałam jaka jest norma, dlatego też byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi napisał ten przedział
To badanie było dla mnie bardzo ważne, zwłaszcza że odchudzałam się jakiś czas temu...
Norma jest 0,27 do 4,2. ja wląsnie po odchudzaniu - dieta tzw. nżt i ćwiczenia co prawda raz w tygodnu ale zawsze - zauwaźyłam zmiany, lepiej sie odżywiałam a metabolizm mi wysiadł i troche mnie to zaniepokoiło, Lekarz pierwszego kont. zasugerował ze pewnie mam nadczynność bo schudlam prawie 20 kg, i zlecil mi badania TSH, w których to okazalo sie ze mam niedoczynnośc.
dwi071 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 14:20   #26
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Przy nadczynności chudnie się mimo apetytu, więc jak się odchudzałaś to nie rozumiem skąd pomysł, że to nadczynność

A osłabiony metabolizm jest od niedoczynności ale równie dobrze mogłaś go spowolnić przez dietę, jeśli naprawdę mało jadłaś.
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:07   #27
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

to jednak mam niedoczynnosc. a w zwiazku z tym problem ze schudnieciem. postanowilam wiec, ze kupie sobie aplefit. na pewno slyszalyscie o tych tabletkach. co o tym myslicie?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 12:20   #28
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
postanowilam wiec, ze kupie sobie aplefit. na pewno slyszalyscie o tych tabletkach. co o tym myslicie?
Jest temu poświęcony osobny wątek na forum. Poszukaj
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 12:36   #29
czarna_niun
Raczkowanie
 
Avatar czarna_niun
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: znad morza
Wiadomości: 392
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Z tego, co wiem Aplefit zawiera chrom albo jód. Nie pamiętam, wiem, że przeczytałam o tym właśnie na wizażu.
W każdym razie ja po tabletkach z chromem czułam się fatalnie :/ Nigdy wcześniej tak nie reagowała, teraz jak wziełam go przy lekach, przez kilka dni czułam się fatalnie (mniejwięcej tak jak przed leczeniem) po kilku dniach przeczytałam, że te tabletki zawierają jód, odstawiłam i teraz jest już w normie
__________________
Stoję naga w majowej samotni, żaby skaczą deszcz kroplą w mej dłoni...
czarna_niun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 17:55   #30
ewaw71
Zakorzenienie
 
Avatar ewaw71
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 3 378
GG do ewaw71
Dot.: odchudzanie a problemy z tarczyca:/

Właśnie, na opakowaniu aplefitu pisze że przy chorobach tarczycy skonsultować to z lekarzem. Ja zaczęłam to brać ale przestałam zrobiłam się otępiała po tym. myślę że przy apleficie euthyrox słabo się wchłania ale to tylko moje przypuszczenia. Ja go nie biorę.

Edytowane przez ewaw71
Czas edycji: 2007-06-18 o 17:57 Powód: błąd
ewaw71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.