typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-22, 16:24   #391
trusskawka743
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 17
GG do trusskawka743
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Czytałam te wasze opisy "typowej Polki" i wychodzi na to, że mało mi wspólnego z Polką. Ja jestem szeroka w biodrach:| niestety i nie mam drobnej budowy ciała. Ale oczy mam soczysto niebieskie. Twarzy tez raczej płaskiej nie mam. A co wy rozumiecie pod pojęciem "płaska twarz" czym to sie charakteryzuje?

Aha i jak chcecie żyć stereotypowo to macie....szukajcie różnic:

O Angielkach:
http://www.pinezka.pl/content/view/1850/204/
O Niemkach:
http://www.pinezka.pl/content/view/1848/204/

Edytowane przez trusskawka743
Czas edycji: 2009-03-22 o 16:42
trusskawka743 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 19:54   #392
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Unhappy Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ostatnio szlam w holandii z kolega z niemiec i jakis koles na ulicy cos do mnie sie odzywal "polska, polska " potem pytalam sie mojego kolegi czy to tak widac ze jestem z polski a on mnie bardzo zdenerwowal i powiedzial ze on rozpoznaje wszystkie polki, że polki chodza obciachowo ubrane (tandetnie) i ze jak byl w polsce i w slowacji to nie widzial zadnej fajnej kobiety, zdenerwowalo mnie to bardzo..
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 21:53   #393
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
ostatnio szlam w holandii z kolega z niemiec i jakis koles na ulicy cos do mnie sie odzywal "polska, polska " potem pytalam sie mojego kolegi czy to tak widac ze jestem z polski a on mnie bardzo zdenerwowal i powiedzial ze on rozpoznaje wszystkie polki, że polki chodza obciachowo ubrane (tandetnie) i ze jak byl w polsce i w slowacji to nie widzial zadnej fajnej kobiety, zdenerwowalo mnie to bardzo..
Eee, fajny kolega :/
Kolega mojej mamy ( też z Niemiec ) stwierdził że jak idzie się ulicą w Polsce, to przynajmniej 8 kobiet na 10 wygląda pięknie
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 12:31   #394
bysilence
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 142
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Różnie to bywa za granicą W Anglii np. Polki z reguły zachwycają urodą Każdy ma na pewno inny gust, ja raczej do typu słowiańskiego nie zaliczam się raczej:P bo taka troche jakby wymieszana jestem:P Jak byłam mała to mnie chinka przezywali bo miałam skośne oczka I jak się uśmiecham to mam dziurki w policzkach ale tak z 2 cm pod oczami Tak jakoś dziwnie. Ale dobiegłam od tematu troszke:P Jak byłam w Anglii ale w takim mieście co Polacy w ogóle nie mieszkają, to podpytywali skąd pochodzimy bo byłam z TŻ moim, a w pracy proponowano mi jakieś tam sesje, ale wracałam już do Polski więc nie zagłebiałam sie w temat, chociaż przed 2 tygodnie codziennie mi o tym gadali hehe Tak nawet miło z ich strony, choć wcale tu w Polsce za piękność się nie uważam, taka o przeciętna kobitka ze mnie
bysilence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 19:57   #395
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Zależy od regionu wszystko, kto na jaki region napadał. Ogółem Polacy to od popielatego blondu do ciemnego blondu. Ciemny blond to taki, który w słońcu wygląda jak jasny blond a w cieniu jak brąz. I jest to raczej odcień chłodny, na pewno nie czekoladowy brąz.

Na północy i zachodzie znajdziecie sporo jasnego blondu po Wikingach i Niemcach, na Wschodzie z kolei po Białorusinach.

Ciemni Polacy to albo Ukraińcy albo z południa.

Co do oczu- niebieskie są Polskie, Rosyjskie albo Germańskie, brązowe są Ukraińskie, Węgierskie albo jeszcze inne, zielone natomiast ponoć są Żydowskie. Ale zielony to po prostu kolor tęczówki pomiędzy niebieskim a brązem, mógł wyjść podczas mieszania się Ukraińców z Polakami.

Polacy mają też trochę azjatyckie rysy, małe skośne oczy, wszystko osadzone bardziej na środku twarzy, zaokrąglony profil. Zachodni mają po prostu więcej Niemieckiej krwi(a północni od Wikingów), więc tego nie widać. Poza tym trzeba też wziąć pod uwagę czasy, gdy byli tu Mongołowie i inni przybysze z Azji, trochę genów zostawili.

No i zdecydowanie jesteśmy niżsi niż Germanie. K0biety średnio 160-170 cm, mężczyźni 170-180. Jeżeli ktoś jest wyższy to zasługa zachodnich genów.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 21:42   #396
Deborah23
Zadomowienie
 
Avatar Deborah23
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 027
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Jak dla mnie ucieleśnieniem polskiej urody jest Pola Raksa
Co Wy na to? ^^


Pola Raksa.jpg

Pola Raksa 1.jpg

pola.jpg

27.jpg

3-pola-raksa-d.jpg
Deborah23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 22:32   #397
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Trochę za jasna jak na Polkę.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 22:49   #398
Deborah23
Zadomowienie
 
Avatar Deborah23
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 027
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Na niektórych zdjęciach ma rozjaśniane włosy.Głównie chodzi mi o rysy twarzy.
Deborah23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 23:21   #399
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A rysy to tak.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 10:07   #400
nayana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ja wyglądam jakoś tak dziwnie... bo mój tata jest włochem z czarnymi włosami i zielonymi oczami a mama jest typową polką: blondynka z niebieskimi oczami ja mam niebieskie oczy, kasztanowe włosy oraz ciemną oprawę oczu- we Włoszech mi mówią, że widać ze nie jestem włoszką natomiast w Polsce tak samo- widać, że nie jestem 100 % polką... xDD

a figurę to mam podobna do latynoamerykanek niestety ;/ szerokie biodra, dość duży biust... ech ;//

Edytowane przez nayana
Czas edycji: 2009-04-13 o 10:34
nayana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 12:08   #401
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Polacy mają też trochę azjatyckie rysy, małe skośne oczy, wszystko osadzone bardziej na środku twarzy, zaokrąglony profil.
Zgadzam sie. Widac to przede wszystkim u mezczyzn. Oczywiscie wiadomo nie kazdy, ale bardzo bardzo wielu. Mi sie to nie podoba. Male oczka, ble.... chociaz sama w sumie tez naleze do tej grupy.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 13:11   #402
agusiek2323
Raczkowanie
 
Avatar agusiek2323
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 216
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ja chyba jestem jakąś mieszanką xD Mam szeroką twarz, bez wyraźnych kości policzkowych, ciemnoblond włosy, a to cechy słowiańskie, ale z 2 strony są też zielone oczy i dosyć wydatne usta
agusiek2323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:46   #403
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Ależ tu sprzeczne opinie można znaleźc.Według wszelkich dostępnych źródeł statystyczny słowianin/Słowianka przedstawiał się tak:

Dośc mocna budowa ciała , krępy korpus niezbyt długie kończyny,
Wzrost średni - w stosunku np. do skandynawów byliśmy dośc niscy
Kolor włosów to "niestety" wbrew stereotypom nie jest wcale jasny blond !! typowy Słowianin /Słowianka posiada włosy koloru bardzo ciemnego blondu w chłodnym szarawym - mysim odcieniu , również szatyni/szatynki również osoby o rudawych odcieniach ! .Kolor oczu albo zielony we wszystkich odcieniach albo szary lub mieszany - czyli tęczówka składa się z tysięcy punkcików o kolorach szarym i zielonym, oczy zupełnie błękitne nie były cechą słowian włosy o złocistym kolorze też nie ...Twarz patrząc z profilu dośc płaska , nos średni ale wydatny - profil nosa płaski czoło proste nie pochylone , linia czoła i nosa nie pokrywają się( tak jak to często spotyka się u ludów semickich) !
Oczy niezbyt szeroko rozstawione głęboko osadzone o kształcie lekko migdałowatym ale nie skośne. Cera rumiana łatwo opalająca się czasem lekko piegowata , niewielki łagodny podbródek , profil twarzy łagodny-owalny kości policzkowe łagodne ogólnie twarz dośc "pulchna" , usta niewielkie !

Dam przykłady:

Dziewczyna - zdjęcie poglądowe z jakiegoś bloga nawet opisane jako "słowianka w kratkę" ktoś trafił w dziesiątke !
http://republika.pl/blog_vw_486708/8...slowianka1.jpg

Ps. Swoją drogą prześliczna dziewczyna

A faceci to jak to słowianie - pełne gęby krępe ciało z tendencją do "brzuszka" rumiana gęba , nieco dziecięce rysy twarzy czyli to na co narzekają polki wzdychając do różnych obcokrajowców od siedmiu boleści :P

Ps2.Ja jestem dumny ze swojej Słowiańskiej urody a co :P
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 17:54   #404
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ManY pozwolę sobie zadać takie niedyskretne pytanie: te informacje zebrałeś ot tak - przeglądając dostępne źródła, czy może kształcisz się na jakimś kierunku, na którym taka tematyka jest poruszana?
Pytam się z ciekawości, bo bardzo mnie interesują tematy z dziedzin bliskich antropologii.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 08:31   #405
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Studiuję Socjologię , a antropologią się interesuje , mam wielu znajomych którzy studiują historię, archeologie itp.. kierunki .Tak poza tym jestem Rodzimowiercą Słowiańskim(Poganinem) więc tym bardziej interesują mnie tematy związane z ludem Prasłowiańskim . Odpowiedziałem w temacie - bo chciałem obalić nieprawdziwy mit - że słowianin/słowianka miała/ma włosy blond i niebieskie oczy.

Jeszcze raz powtarzam : Szatyn/Szatynka ew. bardzo ciemne blondy proste lub lekko kręcone/falowane, prosty nos średniej wielkości ,
dośc wysokie czoło ,łagodne rysy twarzy twarz owalna wąski podbródek z profilu linia czoła nie pokrywa się z linią nosa zaś czoło proste nie pochylone. Jednym słowem to co uważa się za "wyjątkowo przeciętną swojską urodę" jest właśnie urodą słowiańską !! W Polsce jest bardzo dużo ludzi mających typowo słowiańską urodę , pewnie dlatego że badania genetyczne wykazały , że najwięcej cech genotypowych odpowiadającym słowiańskiemu pochodzeniu zachowało się wśród następujących narodów:

Serbów, Polaków,Ukraińców , Białorusinów,Rosjan, Słowaków, Czechów

Jak widzicie najbardziej "czystymi genetycznie" Słowianami są Serbowie zaś następnie My Polacy !

Ps. Uważam że warto zachować naszą(słowian) odrębnośc zarówno rasową , jak i kulturalną - żadna inna nacja (może jeszcze skandynawowie) nie ma tylu pięknych tradycji i zwyczajów - co prawda niektóre są już zapomniane , ale warto je wskrzeszać.



Ps.nie jestem rasistą , jednak popieram pewien "separatyzm rasowy"

Pozdrawiam
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 12:21   #406
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Studiuję Socjologię , a antropologią się interesuje , mam wielu znajomych którzy studiują historię, archeologie itp.. kierunki .
Ja co prawda też studiuję na kierunku humanistycznym, ale z tą tematyką zupełnie nie mam styczności (a szkoda).


Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Tak poza tym jestem Rodzimowiercą Słowiańskim(Poganinem) więc tym bardziej interesują mnie tematy związane z ludem Prasłowiańskim . Odpowiedziałem w temacie - bo chciałem obalić nieprawdziwy mit - że słowianin/słowianka miała/ma włosy blond i niebieskie oczy.
Ogólnie rzecz biorąc do tej pory bardziej interesowałam się kulturą ludzi północy, mitologią nordycką etc. etc. (ale przez pewien czas czytałam też sporo o wierze starosłowiańskiej...a to chyba pod wpływem muzyki, której słucham ).


Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Jeszcze raz powtarzam : Szatyn/Szatynka ew. bardzo ciemne blondy proste lub lekko kręcone/falowane, prosty nos średniej wielkości ,
dośc wysokie czoło ,łagodne rysy twarzy twarz owalna wąski podbródek z profilu linia czoła nie pokrywa się z linią nosa zaś czoło proste nie pochylone. Jednym słowem to co uważa się za "wyjątkowo przeciętną swojską urodę" jest właśnie urodą słowiańską !!
Z tego wynika, że gdyby nie ciemne oczy i ciemne włosy, to mogłabym szczycić się typowo słowiańską urodą

Pozdrawiam serdecznie.

Edit: byłabym wdzięczna za podesłanie mi paru tytułów książek o tej tematyce
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-04-27 o 12:35
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 14:35   #407
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Ależ tu sprzeczne opinie można znaleźc.Według wszelkich dostępnych źródeł statystyczny słowianin/Słowianka przedstawiał się tak:

Dośc mocna budowa ciała , krępy korpus niezbyt długie kończyny,
Wzrost średni - w stosunku np. do skandynawów byliśmy dośc niscy
Kolor włosów to "niestety" wbrew stereotypom nie jest wcale jasny blond !! typowy Słowianin /Słowianka posiada włosy koloru bardzo ciemnego blondu w chłodnym szarawym - mysim odcieniu , również szatyni/szatynki również osoby o rudawych odcieniach ! .Kolor oczu albo zielony we wszystkich odcieniach albo szary lub mieszany - czyli tęczówka składa się z tysięcy punkcików o kolorach szarym i zielonym, oczy zupełnie błękitne nie były cechą słowian włosy o złocistym kolorze też nie ...Twarz patrząc z profilu dośc płaska , nos średni ale wydatny - profil nosa płaski czoło proste nie pochylone , linia czoła i nosa nie pokrywają się( tak jak to często spotyka się u ludów semickich) !
Oczy niezbyt szeroko rozstawione głęboko osadzone o kształcie lekko migdałowatym ale nie skośne. Cera rumiana łatwo opalająca się czasem lekko piegowata , niewielki łagodny podbródek , profil twarzy łagodny-owalny kości policzkowe łagodne ogólnie twarz dośc "pulchna" , usta niewielkie !

Dam przykłady:

Dziewczyna - zdjęcie poglądowe z jakiegoś bloga nawet opisane jako "słowianka w kratkę" ktoś trafił w dziesiątke !
http://republika.pl/blog_vw_486708/8...slowianka1.jpg

Ps. Swoją drogą prześliczna dziewczyna

A faceci to jak to słowianie - pełne gęby krępe ciało z tendencją do "brzuszka" rumiana gęba , nieco dziecięce rysy twarzy czyli to na co narzekają polki wzdychając do różnych obcokrajowców od siedmiu boleści :P

Ps2.Ja jestem dumny ze swojej Słowiańskiej urody a co :P
Hm z tego opisu widze, ze ja byc moze niekoniecznie. Lecz..

- wlosy mam w kolerze ciemy blond, oczy niebieskie, z duzym dodatkiem szarosci, mieszane (czyli ujda)
- jednak twarz i tu zaczyna sie problem, poniewaz moja twarz jest dosc "kanciata", wydatne kosci policzkowe i mocno zarysowana linia zuchwy
Dolaczam zdjecie i poprosze o opinie jesli moge bo... jesli nie Slowianka to kto jestem?

I zastanawiam sie tez, jak wyglada typowy Slowianin. Czy dysponujesz jakimis zdjeciami?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg olmale.jpg (13,0 KB, 229 załadowań)
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 14:56   #408
Ciarra
Raczkowanie
 
Avatar Ciarra
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 340
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez libresse12 Pokaż wiadomość
a propos definicji charakterystycznego typu polki. Zawsze, ZAWSZE zawsze ma ten błysk w oku. Porównajcie sobie zdjęcia modelek polskich i zagranicznych, ich oczy są... puste. Przynajmniej dla mnie. Może każdy rodak odczuwa do swoich to samo?Jak myślicie?

myslisz podobnie do mnie ja za granica rozpoznaje polakow po oczach - maja takie "rozumiejace" oczy, niewiem jak to okreslic, inni maja "puste"
__________________
All you need in this life is ignorance and confidence; then success is sure.

Ciarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 16:17   #409
Deborah23
Zadomowienie
 
Avatar Deborah23
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 1 027
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Ciarra Pokaż wiadomość
myslisz podobnie do mnie ja za granica rozpoznaje polakow po oczach - maja takie "rozumiejace" oczy, niewiem jak to okreslic, inni maja "puste"
Dokładnie, ja też po tym rozpoznaję Polaków
Deborah23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-27, 17:45   #410
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
ostatnio szlam w holandii z kolega z niemiec i jakis koles na ulicy cos do mnie sie odzywal "polska, polska " potem pytalam sie mojego kolegi czy to tak widac ze jestem z polski a on mnie bardzo zdenerwowal i powiedzial ze on rozpoznaje wszystkie polki, że polki chodza obciachowo ubrane (tandetnie) i ze jak byl w polsce i w slowacji to nie widzial zadnej fajnej kobiety, zdenerwowalo mnie to bardzo..
Tak? Niezły dziad. Ja bywam często w Hiszpanii i oczywiście od razu wiadomo, że Polka. Koledzy, koleżanki z południa mówili mi, że zawsze Polkę, czy Rosjankę poznają, ja nie wiem po czym, bo przecież u nas typowych słowianek nie jest zbyt wiele. Ale rzeczywiście z moich obserwacji, w krajach południowych wyróżniamy się bardzo. Ale nie strojem, bo jest zazwyczaj modny i zdecydowanie ładniejszy od mieszkanek ale specyficzną urodą. (którą w sumie ciężko jest nam samym określić, ale jak się jest wśród "innych" to to zdecydowanie widać).
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 08:40   #411
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Słowiańskie kobiety są bardzo ładne i przede wszystkim naturalne , jeśli nawet Słowianka jest lekko przy kości i tak jest ładniejsza od swojej puszystej koleżanki z niemiec czy angli ! Jest taka zagadka - Jak poznać gdzie zaczyna się granica polsko-niemiecka ?? - tam gdzie krowy na łące zaczynają być piękniejsze niż lokalne kobiety . Kobiety z zachodnich krajów albo są przeraźliwie tłuste albo kanciaste na twarzy i zołzowate
Niestety Polskie kobiety coraz częściej narzekają na urodę Polaków , że to tłuste na twarzy że rumiane jak bułgary itd.... a to już właśnie taka Słowiańska uroda nie pozwala nam mieć twarzy jak Silvester Stalone albo jaki szwarceneger :P ....była kobieta teraz będzie facet -czyli ja - tak wygląda uroda słowiańska - czywiście słowianin może być przystojniejszy niż ja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JA.jpg (29,6 KB, 165 załadowań)
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:18   #412
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Słowiańskie kobiety są bardzo ładne i przede wszystkim naturalne , jeśli nawet Słowianka jest lekko przy kości i tak jest ładniejsza od swojej puszystej koleżanki z niemiec czy angli ! Jest taka zagadka - Jak poznać gdzie zaczyna się granica polsko-niemiecka ?? - tam gdzie krowy na łące zaczynają być piękniejsze niż lokalne kobiety . Kobiety z zachodnich krajów albo są przeraźliwie tłuste albo kanciaste na twarzy i zołzowate
Niestety Polskie kobiety coraz częściej narzekają na urodę Polaków , że to tłuste na twarzy że rumiane jak bułgary itd.... a to już właśnie taka Słowiańska uroda nie pozwala nam mieć twarzy jak Silvester Stalone albo jaki szwarceneger :P ....była kobieta teraz będzie facet -czyli ja - tak wygląda uroda słowiańska - czywiście słowianin może być przystojniejszy niż ja
A co z moim pytaniem?
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 11:48   #413
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hmmm jak dla mnie to nie masz typowo słowiańskich rysów twarzy....no ale oczywiście nic w tym złego , po tylu tysiącleciach ludzie się w europie solidnie wymieszali....nie ma już człowieka który w 100% pasuje do dawnych cech antropologicznych.Najbard ziej charakterystyczne dla słowian jest owalna twarz o bardzo łagodnych rysach , i dość płaskiej twarzy oraz głęboko osadzonych oczach - to cechy które wywnioskowano z badań czaszek, z tym że byli to słowianie z późniejszych okresów , gdyż na początku słowianie palili zwłoki !

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

A tu proszę - następny przykład :

http://plfoto.com/zdjecia/672622.jpg

Przeczytałem cały temat, ależ ludzie bzdury wypisują....włosy jasny blond czy też złoty blond niestety są naleciałościami ze skandynawi, niewysocy bruneci brązowych oczach to naleciałość z terenu węgier , lub pozostałość po tzw. sarmatach , hunach oraz typu alpejskiego - spotykanego w górzystych rejonach krajów zachodnio-europejskich . Słowianie są jednym z ostatnich ludów Aryjskich które przywędrowały ze stepów położonych na terenie dzisiejszej południowo wschodniej rosji. Popatrzcie dokładnie i rozejrzyjcie się , takich niepozornych "pyzatych" i rumianych niewysokich szatynów jest u nas w Polsce mnóstwo - bo to jak już mówiłem właśnie uroda słowiańska.Tak w ogóle to błędem jest sam tytuł tematu , nie ma typowo Polskiej urody gdyż Polska była od zawsze wielokulturowa i wiele ludów tu zamieszkiwało , Uroda Słowiańska to niejako uroda Rdzennych mieszkańców ziem tych jak i sąsiednich !

Ps.jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć o Prasłowianach - to jeśli tylko będę wiedział - to chętnie odpowiem.

Sława !

Edytowane przez ManY?
Czas edycji: 2009-04-28 o 12:18
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:10   #414
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Najbardziej charakterystyczne dla słowian jest owalna twarz o bardzo łagodnych rysach , i dość płaskiej twarzy oraz głęboko osadzonych oczach(...)
Chmm...ja mam raczej płytko osadzone oczy i szerszą twarz, ale rysy są faktycznie dość łagodne i "płaskie".
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-04-28 o 14:15
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:33   #415
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Hmmm jak dla mnie to nie masz typowo słowiańskich rysów twarzy....no ale oczywiście nic w tym złego , po tylu tysiącleciach ludzie się w europie solidnie wymieszali....nie ma już człowieka który w 100% pasuje do dawnych cech antropologicznych.Najbard ziej charakterystyczne dla słowian jest owalna twarz o bardzo łagodnych rysach , i dość płaskiej twarzy oraz głęboko osadzonych oczach - to cechy które wywnioskowano z badań czaszek, z tym że byli to słowianie z późniejszych okresów , gdyż na początku słowianie palili zwłoki !

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

A tu proszę - następny przykład :

http://plfoto.com/zdjecia/672622.jpg

Przeczytałem cały temat, ależ ludzie bzdury wypisują....włosy jasny blond czy też złoty blond niestety są naleciałościami ze skandynawi, niewysocy bruneci brązowych oczach to naleciałość z terenu węgier , lub pozostałość po tzw. sarmatach , hunach oraz typu alpejskiego - spotykanego w górzystych rejonach krajów zachodnio-europejskich . Słowianie są jednym z ostatnich ludów Aryjskich które przywędrowały ze stepów położonych na terenie dzisiejszej południowo wschodniej rosji. Popatrzcie dokładnie i rozejrzyjcie się , takich niepozornych "pyzatych" i rumianych niewysokich szatynów jest u nas w Polsce mnóstwo - bo to jak już mówiłem właśnie uroda słowiańska.Tak w ogóle to błędem jest sam tytuł tematu , nie ma typowo Polskiej urody gdyż Polska była od zawsze wielokulturowa i wiele ludów tu zamieszkiwało , Uroda Słowiańska to niejako uroda Rdzennych mieszkańców ziem tych jak i sąsiednich !

Ps.jeśli ktoś chciałby coś wiedzieć o Prasłowianach - to jeśli tylko będę wiedział - to chętnie odpowiem.

Sława !
Hm no coz jakos to przezyje chociaz sama uwazam, ze wlasciwie blizej mi do Slowian niz do kogokolwiek innego, ale wiadomo, po drodze ktoz wie z kim tam moja rodzina sie zmieszala.

Uwazam tez, ze jest cos takiego jak typowo polska uroda, mieszkajac w Anglii bez problemu i od razu potrafie rozpoznac Polke czy Polaka po twarzy, figurze i stylu ubierania. Wiec cos w tym jest. Nie mowie, ze wszyscy wygladamy tak samo, ale pewne wzorce wygladowe jednak sa. Z Anglikami nie da sie nas pomylic. Oczywiscie nie twierdze, ze potrafie rozpoznac kazdego Polaka, (bo tez w kilku przypadkach bylam zdziwiona )lecz na pewno wielu.
__________________





Edytowane przez Daenerys
Czas edycji: 2009-04-28 o 19:39
Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 19:49   #416
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Daenerys Pokaż wiadomość
Uwazam tez, ze jest cos takiego jak typowo polska uroda, mieszkajac w Anglii bez problemu i od razu potrafie rozpoznac Polke czy Polaka po twarzy, figurze i stylu ubierania.
Ja natomiast mam wielkie problemy z rozpoznawaniem rodaków za granicą (może szkopuł tkwi w tym, że wśród moich znajomych mało jest "typowych" Polaków i to mi namieszało w głowie ).
Natomiast Niemców z reguły typuję bezbłędnie (szczególnie kobiety).
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 20:05   #417
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam wielkie problemy z rozpoznawaniem rodaków za granicą (może szkopuł tkwi w tym, że wśród moich znajomych mało jest "typowych" Polaków i to mi namieszało w głowie ).
Natomiast Niemców z reguły typuję bezbłędnie (szczególnie kobiety).
Tak.. Niemcy i Anglicy są szczególnie wyraziści..
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:15   #418
ManY?
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 118
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Nie ma żadnej "Polskiej urody" !!! Jeszcze raz powtarzam, że Polska była niemal od początku wielokulturowa składała się z wielu nacji ! Natomiast Państwo Polskie zostało założone przez jedno z plemion Słowiańskich czyli Polan z których wywodziła się m.in. Dynastia Piastów. Tak więc możemy mówić o urodzie Słowiańskiej a nie Polskiej, bo Polska nie jest i nigdy nie była krajem jednolitym rasowo, u mnie się akurat tak zdarzyło że przynajmniej do 4 pokoleń wstecz wszyscy w mojej rodzinie (po obydwu stronach) mają typowo Słowiańskie korzenie , z jednej strony stary ale niestety zubożały ród szlachecki zaś z drugiej strony zwyczajni rolnicy z Białorusi , żeby było śmieszniej to jesteśmy w rodzinie b. podobni , moi kuzynowie od strony sióstr mojej mamy są niemal identyczni różnimy się głównie wzrostem

Ps.Ktoś pisał o cechach antropologicznych Żydów - to co przeczytałem to kolejne bzdury , Żydzi to bardzo duża nacja ! są grupy które z wyglądu niczym właściwie się nie różnią od przeciętnego Indoeuropejczyka-czyli jak kto woli Aryjczyka , tylko ci Żydzi którzy mieszkają wciąż na terenie z którego pochodzą ludy semickie mają
charakterystyczne cechy wyglądu ! Zresztą Arabowie wyglądają bardzo podobnie !
ManY? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 12:54   #419
moccacino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dla mnie typową Słowianką jest znana i lubiana rosyjska tenisistka... nie, nie Kurnikova - ona ma za mocne kości policzkowe i zbyt skośne oczy, co jest moim zdaniem cechą charakterystyczną dla wschodniej, azjatyckiej urody (czyli, że Anna jest wg mnie typem słowiańsko-wschodnim). Słowianką w 100% jest za to moim zdaniem Maria Sharapova na zdjęciach poniżej jest opalona i ma zafarbowane włosy, ale na jej zdjęciach z dzieciństwa wyraźnie widać ten dobrze nam znany, szary latem i trochę brązowiejący na zimę, kolor włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maria_sharapova-3689.jpg (26,5 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Maria-Sharapova-11.jpg (42,3 KB, 120 załadowań)
moccacino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:11   #420
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez ManY? Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "Polskiej urody" !!! Jeszcze raz powtarzam, że Polska była niemal od początku wielokulturowa składała się z wielu nacji ! Natomiast Państwo Polskie zostało założone przez jedno z plemion Słowiańskich czyli Polan z których wywodziła się m.in. Dynastia Piastów. Tak więc możemy mówić o urodzie Słowiańskiej a nie Polskiej, bo Polska nie jest i nigdy nie była krajem jednolitym rasowo, u mnie się akurat tak zdarzyło że przynajmniej do 4 pokoleń wstecz wszyscy w mojej rodzinie (po obydwu stronach) mają typowo Słowiańskie korzenie , z jednej strony stary ale niestety zubożały ród szlachecki zaś z drugiej strony zwyczajni rolnicy z Białorusi , żeby było śmieszniej to jesteśmy w rodzinie b. podobni , moi kuzynowie od strony sióstr mojej mamy są niemal identyczni różnimy się głównie wzrostem
Ale tu nie chodzi o antropologię a może ściślej antropogenezę tylko o fakt, który jest rzeczywiście prawdziwy. My, Polacy odróżniamy się od innych narodów. I nie chodzi tutaj o typy urody, ale o sposób bycia, ubiór, zachowanie. Tym się właśnie odróżniamy. Co do Twojej wypowiedzi na temat antropologii, całkowicie się zgadzam. Dziewczyny po prostu poszły dalej, nie ograniczając się do samych cech historyczno-antropologicznych.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.