Farbowanie henną - część III - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-10, 21:50   #1141
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37013239]Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Perfume
Wszystko naturalne.

Te dodatkowe składniki nie reagują z farbami chemicznymi. Są to rzeczy powszechnie spotykane w kosmetykach do włosów np. oleje albo kilka pozycji z końca składu. Do farbowania służy to co zwykle.[/QUOTE]

ooo, jeśli tak to bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam, bo wahałam się między khadi a lushem i zrobiłam khadi właśnie ze względu na to, co przeczytałam o naturalności kosmetyku (planuję potomka przy odrobinie szczęścia w ciągu najbliższego roku i chciałabym ustalić sobie nieszkodliwą dla organizmu pielęgnację)

...ale dalej mam mieszane odczucia (http://en.wikipedia.org/wiki/Eugenol#Toxicity; http://en.wikipedia.org/wiki/Limonene#Safety) z drugiej strony koniec składu to śladowe ilości...
__________________
NAKARM ZWIERZAKI

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-10-10 o 21:59
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 22:07   #1142
Ignis00
Raczkowanie
 
Avatar Ignis00
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 136
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Chyba u wielu dziewczyn tak się dzieje.
Henna trzyma się lepiej na wlosach które wcześniej były farbowane chemią.
Zrób 2 raz same odrosty,powinno się już lepiej trzymać.
Dzięki Pytałam bo na początku roku farbowałam henną khadi a&j też na chemicznie farbowane i mi nie schodziła w ogóle. W maju wróciłam do chemii, a teraz znów do henny i ten odrost mi coś teraz złazi
Ignis00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 22:11   #1143
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
ooo, jeśli tak to bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam, bo wahałam się między khadi a lushem i zrobiłam khadi właśnie ze względu na to, co przeczytałam o naturalności kosmetyku (planuję potomka przy odrobinie szczęścia w ciągu najbliższego roku i chciałabym ustalić sobie nieszkodliwą dla organizmu pielęgnację)

...ale dalej mam mieszane odczucia (http://en.wikipedia.org/wiki/Eugenol#Toxicity; http://en.wikipedia.org/wiki/Limonene#Safety) z drugiej strony koniec składu to śladowe ilości...
Katie , ja akuratnie juz oczekuje potomka i powiem ci ze pokazywalam sklady mojej doktorce z ktora duzo rozmawialam na temat farbowania wlosow etc. , sprawdzala - powiedziala ze bez problemu moge uzywac lusha , jak i sante czy henne zwykla wiec spokojna twa glowa o ile nie bedzie przeszkadzal ci zapach , bo mi akurat cos ostatnio zwykla henna smierdzi za bardzo , wrecz wymiotnie w przeciwienstwie do lusha czy sante .
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-10-10 o 22:14
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 22:15   #1144
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Katie , ja akuratnie juz oczekuje potomka i powiem ci ze pokazywalam sklady mojej doktorce z ktora duzo rozmawialam na temat farbowania wlosow etc. , sprawdzala - powiedziala ze bez problemu moge uzywac lusha , jak i sante czy henne zwykla wiec spokojna twa glowa o ile nie bedzie przeszkadzal ci zapach , bo mi akurat cos ostatnio zwykla henna smierdzi za bardzo , wrecz wymiotnie w przeciwienstwie do lusha czy sante .
dziękuję Ci dobra kobieto!
dobranoc
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 00:03   #1145
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szukałam w wątku, nie znalazłam odpowiedzi (chyba, że źle szukałam! Jeśli tak to najmocniej przepraszam).
Czy zamiast soku z cytryny mogę wlać kwasek cytrynowy (taki w butelce)? Jak mam znowu tyle cytryn wyciskać to mnie chyba coś trafi..
A jeśli mogę to rozcieńczyć go z wodą, tak?
Nie można stosować kwasku cytrynowego.
A ile chcesz tych cytryn wyciskać,1-2 wystarczą przecież


Lisbeth
To czym jest biokap,zwykłą chemiczną farbą która tylko udaje te zdrowe?
Boże...ja się już gubię w tym wszystkim
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 07:36   #1146
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Nie można stosować kwasku cytrynowego.
A ile chcesz tych cytryn wyciskać,1-2 wystarczą przecież
Ja prawie całą wodę zastępuję sokiem z cytryny dla mocniejszego koloru Ostatnio tych cytryn poszło mi 8
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 08:53   #1147
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Farbowanie henną - część III

wymieszalam henne khadi miedziana z henna ciemny braz, dodalam soku z cytryny i cieplej wody odstawilam a 12 godzin na kaloryfer,dzis rano dodalam soli i cieplej wody.Zalezy mi na jak najbardziej mocnym efekcie ale zeby nie wyszly czarne. Jak myslicie ile powinnam trzymac? na ulotce pisze od 30 minut do 2 godzin,a wiem ze niektorzy trzymaja nawet cala noc. Sa dziewczyny ktore maja doswiadczenia podobne do moich z henna?dodam jeszcze ze okolo miesiac temu farbowalam henna orzechowy braz i trzymalam okolo godzinke, i kolor szybko sie zmyl i malo bylo go widac, mam wlosy jasny brąz nie farbowane chemicznie. po starej henie nie ma juz sladu
__________________


Edytowane przez maneo444
Czas edycji: 2012-10-11 o 09:42
maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 11:46   #1148
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Sante mi splynela doslownie , dwa razy umylam glowe i ... zero efektow, połysku ,siwki powychodzily

nałożyłam właśnie henne Shehnaz, będę trzymać co najmniej do 18 o
Nie wiem co ostatnio z ta Sante ( moze jakas stara mam ) , ale czym ją więcej/dłużej nakladam tym .. mniejszy efekt
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 19:51   #1149
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Farbowanie henną - część III

po dzisiejszym hennowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1210560.jpg (62,8 KB, 41 załadowań)
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 20:17   #1150
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

porządnie tym razem te moje włosy złapalo ale 6 godzin trzymania na włosach , kolor? ja zadowolona jestem
zobaczę jeszcze w świetle dziennym jutro..


maneo444- ładny jaśniutki kolor ci wyszedł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg henna10.jpg (192,9 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (162,0 KB, 102 załadowań)
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-10-11 o 20:19
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 20:20   #1151
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
porządnie tym razem te moje włosy złapalo ale 6 godzin trzymania na włosach , kolor? ja zadowolona jestem
zobaczę jeszcze w świetle dziennym jutro..


maneo444- ładny jaśniutki kolor ci wyszedł
dziekuje Twoj tez ladniusi.

ja bym chciala zeby sciemnial jeszcze
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 08:21   #1152
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Farbowanie henną - część III

Witajcie.
Dzisiaj będę robić swoje pierwsze hennowanie. Wybrałam hennę khadi jasny brąz.
Mam włosy farbowane chemicznie od x lat, obecnie na średni brąz w kierunku do ciemnego , plus odrost ze sporą iloscią siwych.
Po ostatnim farbowaniu włosy zaczeły mi wychodzić dosłownie garściami , stąd moje zainteresowanie henną.
Przeczytałam dużą część wątku i teoretycznie wiem co i jak, ale wolałabym się upewnić
- Mam zamiar zastosowac hennowanie jednoetapowe, mam nadzieję że henna chwyci też odrost, w tej chwili mam nierówny kolor, częściowo wymyty więc podejrzewam że i tak nie chwyci równo, ale oby cokolwiek chwyciło.
- Przed hennowaniem mam zamiar umyć włosy glorią z rzepą (SLES) i tu pierwsze pytanie: w zwiazku z tym że jestem pewna że będę mieć na głowie siano czy mogę dać odrobinkę maski gloria dosłownie na moment żeby łatwiej rozczesać? Boję się ze jak sie zacznę z nimi szarpać to resztę wyrwę
- Potem mam zamiar nałożyć hennę na leko wilgotne włosy (pisałyście ze nie ma różnicy czy suche czy wilgotne), potrzymac jakieś 2- 2,5 godziny i zmyć.
Jasnego brązu nie trzeba zakwaszać, odstawiać na ileś godzin itp.? (wole się upewnić)
- Po zmyciu - w zależności od efektu ("suchosci" włosów) ewentualnie na same końce znowu ciut glorii albo biovaxa(tylko wtedy gdyby siano wyszło)
- Pierwsze mycie szamponem w niedzielę, przedtem olejowanie amlą dabur.
- Ewentualnie gdyby coś poszło nie tak - za kilka dni poprawka henną na same odrosty, ewentualnie gloss na całosć.

Czy mój tok rozumowania jest dobry? Trochę się boję ale mam włosy w takim stanie że już mi wszystko jedno
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:47   #1153
20101988
Raczkowanie
 
Avatar 20101988
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Tatoonka Twój tok rozumowania jest ok
Pewnie henna nie pokryje włosów równo,ale miejmy nadzieje ze nie będzie to mocno widoczne.
Co do odzywki to jeżeli musisz to zastosuj,nie ma sensu wyrywać włosów.
Część dziewczyn dodaje odżywkę nawet do samej henny i tez jest ok.
Brązów się nie zakwasza i nie odstawia do rozwinięcia.

moee
Ładnie Ci ten kolor wyszedł.
Kurcze,tylko mi tak paskudnie wychodzi na tej nieznośnej czuprynie?
20101988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:58   #1154
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
moee
Ładnie Ci ten kolor wyszedł.
Kurcze,tylko mi tak paskudnie wychodzi na tej nieznośnej czuprynie?
Słonce , ja z henna/chną miałam rożne problemy - łapała nie równo , nie farbowała mi odrostów , bawię się z nią już od jakiś 15,16 lat - po czym wracałam do chemii bo zadowolona właśnie nie byłam z efektów i nie łapania mi odrostów etc. wiec rożnie u mnie bywało

odkąd zaczęłam używać szamponów, masek i odzywek bez SLE , SLES, parabenów i PEG . Czyli całkowicie naturalnych - moje włosy odmieniło , z odrostami i farbowaniem nie mam problemów żadnych - ale jak mowie żadnych odstępstw w pielęgnacji nie robię już od 2 lat, tylko natura i zauważyłam dużaaaa różnice w "łapaniu henny na włosach"
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 11:00   #1155
martfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 10
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny poradźcie proszę.
Na włosy z odrostem mysiego koloru, farbowane chemicznie na ciemny brąz (tzw. farbą profesjonalną bez amoniaku), nałożyłam (jeden raz) mieszankę henna + amla + indygo. Teraz chciałabym rozjaśnić włosy, opcje mam 2:
- chłodny rudy, jeśli się odważę
- szatyn.
Zastanawiam się czy włosy po hennie i farbie chemicznej mogę poddać dekoloryzacji chemicznej (naturalnie chyba się nie da) i na to położyć mieszankę ziół? Może macie inny pomysł na rozjaśnienie?

martfa

Edytowane przez martfa
Czas edycji: 2012-10-12 o 11:51
martfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 11:18   #1156
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Tatoonka Twój tok rozumowania jest ok
Pewnie henna nie pokryje włosów równo,ale miejmy nadzieje ze nie będzie to mocno widoczne.
Co do odzywki to jeżeli musisz to zastosuj,nie ma sensu wyrywać włosów.
Część dziewczyn dodaje odżywkę nawet do samej henny i tez jest ok.
Brązów się nie zakwasza i nie odstawia do rozwinięcia.
Dziękuję ślicznie
Maskę użyję tylko w stanie wyższej konieczności A na pewno po malwie z rzepą będą sianowate, ale jeśli się dadzą rozczesać to nie będę dawała.
Najbardziej martwię się o te siwe odrosty ale zaryzykuję, nie mam wyjścia, obawiam się ze kolejne farbowanie chemiczne dobije moje włosy ostatecznie (a farba podobno delikatna, profesjonalna i przy okazji baaardzo droga ).
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 15:32   #1157
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez 20101988 Pokaż wiadomość
Lisbeth
To czym jest biokap,zwykłą chemiczną farbą która tylko udaje te zdrowe?
Boże...ja się już gubię w tym wszystkim
Biokap to farba chemiczna o obniżonej zawartości substancji toksycznych i większą ilością naturalnych wyciągów roślinnych. Jest zdrowsza, ale zasada działania jest taka sama jak zwykłej farby.
Cytat:
Napisane przez martfa Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie proszę.
Na włosy z odrostem mysiego koloru, farbowane chemicznie na ciemny brąz (tzw. farbą profesjonalną bez amoniaku), nałożyłam (jeden raz) mieszankę henna + amla + indygo. Teraz chciałabym rozjaśnić włosy, opcje mam 2:
- chłodny rudy, jeśli się odważę
- szatyn.
Zastanawiam się czy włosy po hennie i farbie chemicznej mogę poddać dekoloryzacji chemicznej (naturalnie chyba się nie da) i na to położyć mieszankę ziół? Może macie inny pomysł na rozjaśnienie?

martfa
Cóż to jest chłodny rudy?

Jeśli chodzi o dekoloryzację, to możesz ją zrobić. Użycie henny nie ma wpływu na ten proces. Część włosów farbowana na ciemny brąz może być i tak ciężka do rozjaśnienia. Po całej operacji możesz spokojnie używać ziół.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 08:03   #1158
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Pomocy!! Nałożyłam hennę lush na noc i przed chwilą ją zmyłam. Kolor jest super, ale po wysuszeniu włosów są one tłuste!!!! Dzisiaj wieczorem mam ważne wyjście, co robić? Lusha przecież zmywa sie dopiero po 24 godzinach...
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 08:40   #1159
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Pomocy!! Nałożyłam hennę lush na noc i przed chwilą ją zmyłam. Kolor jest super, ale po wysuszeniu włosów są one tłuste!!!! Dzisiaj wieczorem mam ważne wyjście, co robić? Lusha przecież zmywa sie dopiero po 24 godzinach...
Kilka razy juz było pisane ze po spłukaniu Lusha ma się wlosy jak po olejowanu, tłuste mocno-> do pierwszego umycia

Chyba nic innego ci nie pozostaje zrobić , tylko je umyć , tudzież ozdobny turban na głowę nałożyć albo czapkę

zaryzykuj , myślę ze kolor już do wieczora spokojnie złapie

Ja Lushem farbuje zawsze rano jak nie wychodzę nigdzie,spłukuje , zostawiam włosy na pół dnia i noc tłuste , rano normalnie myje głowę , chyba tak najlepiej jest nim farbować.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 08:44   #1160
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Kilka razy juz było pisane ze po spłukaniu Lusha ma się wlosy jak po olejowanu, tłuste mocno-> do pierwszego umycia

Chyba nic innego ci nie pozostaje zrobić , tylko je umyć , tudzież ozdobny turban na głowę nałożyć albo czapkę

zaryzykuj , myślę ze kolor już do wieczora spokojnie złapie

Ja Lushem farbuje zawsze rano jak nie wychodzę nigdzie,spłukuje , zostawiam włosy na pół dnia i noc tłuste , rano normalnie myje głowę , chyba tak najlepiej jest nim farbować.
Czyli myślisz że po 10 godzinach już mogę spokojnie umyć? Szkoda by mi było stracić taki ładny odcień, zawsze taki chciałam uzyskać i dopiero po lushu sie udało
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 08:49   #1161
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Czyli myślisz że po 10 godzinach już mogę spokojnie umyć? Szkoda by mi było stracić taki ładny odcień, zawsze taki chciałam uzyskać i dopiero po lushu sie udało
Myślę ze powinien złapać , ja często zwykła hennę zmywam od razu szamponem, nakładam maskę i wierz mi ze z kolorem nic się nie dzieje ( a też piszą żeby nie myć , tylko zostawiać )
Chyba nie zostaje ci nic innego , jak przed wyjściem samym je umyć.. skoro spotkanie ważne , no chyba ze czapka jak wyżej pisałam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 09:20   #1162
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Umycie włosów po hennowaniu nie jest zakazane, tylko najwyżej niewskazane. Może być tak, że wcale nie zepsuje to koloru. Ja niedawno zrobiłam mieszankę henny z olejem i potem zmyłam błoto detergentem. Kolor trzyma się dobrze Warto sprawdzić na własnych włosach jak zachowauje się kolor po myciu szamponem, bo może się okazać, że męczenie się z okropnymi włosami nie miało żadnych podstaw.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 10:15   #1163
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

A jak już jesteśmy przy myciu, jak ma się ten fragment ze strony Khadi do rzeczywistości?:

Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania

Bo mi chodzi o to, żeby właśnie nie ściemniał. Ten kolor, który wychodzi od razu po zmyciu błota wodą jest gites, ja nie chcę ciemniejszego, który potem wyłazi

Czyli co - jak umyję sobie głowinę na drugi dzień po hennowaniu to jakoś może chociaż częściowo zatrzymam proces ciemnienia koloru?
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 10:59   #1164
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Czyli co - jak umyję sobie głowinę na drugi dzień po hennowaniu to jakoś może chociaż częściowo zatrzymam proces ciemnienia koloru?
Tak, to właśnie działa w ten sposób.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 12:15   #1165
katie100
Wtajemniczenie
 
Avatar katie100
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 247
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny macie jakieś porównanie co najskuteczniej kryje siwulce? Lush, Khadi czy Sante?
__________________
NAKARM ZWIERZAKI
katie100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 12:28   #1166
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;37049103]Tak, to właśnie działa w ten sposób.[/QUOTE]

super super, super

już się mogę doczekac następnego farbowania
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 18:26   #1167
Afiore
Rozeznanie
 
Avatar Afiore
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 502
Dot.: Farbowanie henną - część III

Dzięki za rady, dziewczyny
Umyłam już włosy, niestety kolor zrobił się bardziej czerwony. Ale to nic, nadal mi się podoba.
Wrzucam zdjęcie, użyłam henny lush, dwie kostki: caca maroon i caca brun.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BCD1E28A-A024-46F8-911F-F6DCF5BBC33B-11301-00000EE535DBB955.jpg (227,0 KB, 94 załadowań)
__________________
Zapuszczam włosięta

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:21   #1168
Azime
Raczkowanie
 
Avatar Azime
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 434
Dot.: Farbowanie henną - część III

Pochwalę się- właśnie jestem w trakcie rozrabiania swojej pierwszej w życiu henny. Khadi naturalna, do tego trochę wody, półtora cytryny i trochę czerwonego wina Wydaje mi się, że konsystencja jest ok- taka papkowata. Ciekawa jestem, jaki kolor mi wyjdzie
Azime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 19:37   #1169
Desiderata89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 12
Dot.: Farbowanie henną - część III

Lisbeth a jaki Ty masz naturalny kolor włosów ? chciałabym ufarbować khadi z amlą i jatrophą ale boje się że mi odrostu nie chwyci
to są moje naturalne włoski i zaraz po farbowaniu loreal'em pure paprika.
Czy wogule jest możliwe uzyskać efekt trochę zbliżony do tego co po chemii ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nat włoski.jpg (18,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg farba.jpg (13,4 KB, 47 załadowań)
Desiderata89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 22:12   #1170
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Afiore Pokaż wiadomość
Dzięki za rady, dziewczyny
Umyłam już włosy, niestety kolor zrobił się bardziej czerwony. Ale to nic, nadal mi się podoba.
Wrzucam zdjęcie, użyłam henny lush, dwie kostki: caca maroon i caca brun.
Kolor świetny I włosy jak się cudownie układają!
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:56.