Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-12, 14:25   #4261
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy nie rozpusci sie w wodzie. Rozpusci sie w oleju I alkoholu.
rozpuści się i w wodzie
http://zrobsobiekrem.pl/pl/i/Bezalko...k-alantoina/42
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 15:56   #4262
Natashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej wszystkim. Zaczynam dopiero swoją przygodę z olejami i chyba juz się skończyła ;<
Pisałam na forum kilka dni temu, że moja mieszanka wielu olejów chyba wysusza mi skórę i dlatego poszłam za rozsądną radą i zaczęłam stosować przez ostatnie kilka dni mieszankę 2 olejów: avocado i jojoba.
Odstawiłam wszystkie inne kosmetyki i efekt jest okropny.
Stan mojej skóry pogarszał się z dnia na dzień i nie wiem, czemu wcześniej nie zrezygnowałam.
Skóra wcześniej była trochę sucha- teraz jest ekstremalnie sucha- jak myję twarz, nawet tonikiem to mnie boli, cała skóra jest jakby ,,martwa" dlatego zaczęła się łuszczyć. Wczoraj w nocy i dziś cały dzień miałam na twarzy tylko maść z witaminą A i już widzę różnicę. Mogę umyć twarz i nie czuję bólu, tylko lekkie ciągnięcie jak wcześniej- no ale skóra teraz musi mi zejść.
Nie wiem, co się stało, czy jest możliwe żebym nie mogła w ogóle stosować jakiegokolwiek oleju?
Natashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 16:37   #4263
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A nakladalas na sucha czy wilgotna cere?
Oleje moga wysuszac.
Ja jak uzywalam oleji na sucha skore ciala to po miesiacu mialam sachare. Teraz uzywan na wilgotna i na buzie tez i jest dobrze. Jak przyjdzie zima i bede czula niedosyt dosmaruje sie kremem na wierzch albo nawet zwykla wazelina. Poki co jest dobrze, no i uzywam shea a ten tluszcz ma pewien stopien niezmywalnosci, wiec na dluzej pielegnuje. Myje buzie tez naturalnym mydlem, makijaz zmywam mleczkiem jak poczulam ze przy jesiennych chlodach zel to juz za malo. Nawilzam sie serum z HA i psikam sie hydrolatem albo termalka i na wilgotna skore nakladam olej z shea bo inaczej pewnie nie bylo by za fajnie, a przynajmniej kiedys nie bylo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 19:45   #4264
Natashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Najpierw stosowałam na suchą skórę, a ostatnie kilka dni na wodę termalną. Dziwię się, dlaczego był taki efekt, ale podobnie miałam z kwasem hialuronowym nakładanym też na wodę termalną- sucha skóra. Chyba moja skóra jest nienormalna xD
Natashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 20:38   #4265
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Wlasnie widzialam ten przepis na ten tonik . A tu napisali co innego http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Salicylowy/87

Cytat:
Napisane przez Natashi Pokaż wiadomość
Najpierw stosowałam na suchą skórę, a ostatnie kilka dni na wodę termalną. Dziwię się, dlaczego był taki efekt, ale podobnie miałam z kwasem hialuronowym nakładanym też na wodę termalną- sucha skóra. Chyba moja skóra jest nienormalna xD
Olej jojoba nie jest polecany do skory suchej.
Wez sobie olej z Olivek 5 kropel I dodaj krople HA zmieszaj w dloni I wsmaruj w buzie. Powiedz mi jak sie czulas.
Avocado to taki olej dla kazdej cery,ale jak sie ma sucha taka jak Ty opisujesz to naprawde trzeba poszukac cos odpowiedniego,jedynego.
A jakie masz jeszcze oleje?
Gdybys miala lanoline, Shea to moglabys sobie ukrecic krem na ta Twoja bolaca buzke. Czy oprocz olejow stosujesz jakies toniki nawilzajace,jakies serum? Jak widac sam olej moze nie wystarczac dla Ciebie.
I na ten czas proponuje zebys nie myla buzi woda I zadnym zelem. Musisz twarz przetluscic. Twoje sebum musi wrocic do normy
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 09:51   #4266
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Wlasnie widzialam ten przepis na ten tonik . A tu napisali co innego http://zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kwas-Salicylowy/87



Olej jojoba nie jest polecany do skory suchej.
Wez sobie olej z Olivek 5 kropel I dodaj krople HA zmieszaj w dloni I wsmaruj w buzie. Powiedz mi jak sie czulas.
Avocado to taki olej dla kazdej cery,ale jak sie ma sucha taka jak Ty opisujesz to naprawde trzeba poszukac cos odpowiedniego,jedynego.
A jakie masz jeszcze oleje?
Gdybys miala lanoline, Shea to moglabys sobie ukrecic krem na ta Twoja bolaca buzke. Czy oprocz olejow stosujesz jakies toniki nawilzajace,jakies serum? Jak widac sam olej moze nie wystarczac dla Ciebie.
I na ten czas proponuje zebys nie myla buzi woda I zadnym zelem. Musisz twarz przetluscic. Twoje sebum musi wrocic do normy
wydaje mi się, że reakcja z sodą pozwala rozpuscić kwas w wodzie. (do pewnego steżenia)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-13, 11:50   #4267
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Natashi mnie czyste HA tez wysuszalo i mglam sobie darowac nakladnie kremow itp. Teraz mam Ha z panthenolem, gliceryna, mocznikiem itp, wsadzilam do serum wszystkie nawilzacze ktore moja skora lubi i dzieki temu mnie juz kwas HA nie wysusza. Shea tez moze byc lepszym odpowiednikiem delikatnych olejow. Ogolem jesli twoja cera bardziej woli nawilzanie to przy pielegnacji olejowej mozesz miec problem i skora nadal bedzie sucha.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-13, 12:36   #4268
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że reakcja z sodą pozwala rozpuscić kwas w wodzie. (do pewnego steżenia)
Tak, kwas rozpuszcza się dzięki salifikacji (tworzeniu soli) z udziałem wodorowęglanu sodu.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post23805387
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 08:43   #4269
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

czy to mozliwe ze macerat z kasztanow mogl mnie zapchac? jak jest z jego komedogennoscia? bo nie moglam nic znalezc
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 09:05   #4270
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

a na jakim oleju jest zrobiony?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 10:47   #4271
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
a na jakim oleju jest zrobiony?
o ile sie nie myle to na oleju slonecznikowym.

kupiłam go na zrobsobiekrem, kawalek jego opisu:

jest metodą maceracji nasion kasztanowca zwyczajnego w oleju słonecznikowym. Produkt ten zawiera oprócz bogactw oleju słonecznikowego, zawierającego 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych (linolowy 73%, oleinowy 16%, alfa-linolenowy, oleopalmitynowy), ok 10% nasyconych kwasów tłuszczowych, naturalne tokoferole, woski, lecytynę, karoteny oraz inne rozpuszczalne w tłuszczach substancje aktywne z ekstraktu z nasion kasztanowca.
Nasiona kasztanowca zawierają 2-5% kwasów tłuszczowych, w tym głównie kwas oleinowy, linolenowy, stearynowy i palmitynowy,
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-14, 20:30   #4272
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
czy to mozliwe ze macerat z kasztanow mogl mnie zapchac? jak jest z jego komedogennoscia? bo nie moglam nic znalezc
Z tego co Wiem to jest on polecany do skory tlustej tradzikowej. Odstaw go na jakis czas I zobaczysz
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 19:15   #4273
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

odstawiłam na razie i zaczełam stosowac olejek konopny + kwas hialuronowy+ niacynamid

mam pytanie bo zielona jeszcze jestem... do kw hialu. daje troszeczke b3, tak na oko.... (potem daje olejek i mieszam w zaglebieniu dloni)...czy mozna tak na oko dodawac b3?
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 20:21   #4274
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
odstawiłam na razie i zaczełam stosowac olejek konopny + kwas hialuronowy+ niacynamid

mam pytanie bo zielona jeszcze jestem... do kw hialu. daje troszeczke b3, tak na oko.... (potem daje olejek i mieszam w zaglebieniu dloni)...czy mozna tak na oko dodawac b3?
Niektore dziewczyny tak robia,ale ja bym tak nie robila. B3 powinno sie najpierw w wodzie rozpuscic. Zrob sobie lepiej tonik z b3 bedzie najprosciej, a na to daj HA z olejem
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:28   #4275
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Zrob sobie lepiej tonik z b3 bedzie najprosciej, a na to daj HA z olejem
rozpuszczałam b3 w HA bo gdzieś właśnie przeczytałam że ktoś tak robił....

a jakie proporcje powinny byc do tego toniku?
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 10:06   #4276
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
rozpuszczałam b3 w HA bo gdzieś właśnie przeczytałam że ktoś tak robił....

a jakie proporcje powinny byc do tego toniku?
Wejdz sobie na watek "Co dzis ukrecilas Wizazanko? Nasze zmagania z recepturami" I Od konca cofnij po stronie I tam Wizazanka Lorri podawala przepis. Tak mi sie zdaje,ze tam
Pisze z tel I ciezko mi teraz znalezc
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 12:19   #4277
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dziekuje za odpowiedz
__________________


Edytowane przez Niuuula
Czas edycji: 2012-11-16 o 13:02
Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 19:50   #4278
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy istnieje wogole olej,OLEJEJ do twarzy -ktory zmniejsza pory(widocznosc porow ) ?? i LIKWIDUJE Wagry?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 14:51   #4279
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy istnieje wogole olej,OLEJEJ do twarzy -ktory zmniejsza pory(widocznosc porow ) ?? i LIKWIDUJE Wagry?
Tamanu jest w tym niezły.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 14:54   #4280
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Tamanu jest w tym niezły.
Tak jak i w zapychaniu
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:21   #4281
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy istnieje wogole olej,OLEJEJ do twarzy -ktory zmniejsza pory(widocznosc porow ) ?? i LIKWIDUJE Wagry?

Żaden olej nie oczyści porów, chyba że dodasz do niego kwas salicylowy, wtedy jest szansa Ze zwężeniem porów jest trochę łatwiej, u mnie bardzo dobrze działa mieszanka frakcja+konopny+pachnotka +kwas hialuronowy - w moim przypadku taka mieszanka zaczyna działać po kilku dniach: zwęża pory i zmniejsza przetłuszczanie strefy T. Podejrzewam, że dodanie do tego mazidła kwasu salicylowego pomogłoby w oczyszczeniu porów, ale nie wiem czy frakcja sojowa nie będzie się ważyła, to jest dosyć chimeryczny składnik
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:44   #4282
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Mnie sie pory zwezily jak zmienilam calkiem pielegnacje czyli zmywanie buzi przy pomocy szmarki z mikrofazy od Tchibo( mialam wczesniej z Rossmanna od RdL, ale ona byla mi za ostra i zbyt odtluszczajaca cere, nic dla mojej wrazliwej) rano przy pomocy samej wody. Na wieczor uzywalam zelu do mycia i sciagalam go szmatka, teraz uzywam mleczka i sciagam go szmatka. To juz poprawilo cere. Do tego przed latem zaczelam mieszac moje wslane serum na kw . hyaluronowym z innymi dodatkami ktore nawilzaja i moja cera je lubie( sam HA mnie wysusza) i to uzywalam jako pielegnacja nocna, na dzien jak zawsze filtr. Na jesien wieczorem po mikrofazie myje dodtakowo buzie mydlem solnym i to dalo odrazu widoczne efekty. Buzia uspokojona, rozjasniona, pory czysciejsze i sciagniete. Potem hydrolat i na wilgotna cere kilka kropli oleju albo w tej chwili shea zmieszane z olejem jojoba. Na dzien w tej chwili po myciu sama mikrofaza zmoczona w wodzie bez zadnego srodka do mycia. Mieszam HA z 2 kroplami bi-oil( dzis uzylam jojobe, ale jednak na chlody olej mineralny lepiej chroni moja buzie przed zimnem) i na to filtr i makijaz( testuje mineraly). Od kiedy ograniczylam kosmetyki, od kiedy wybieram kosmetyki z krotkim skladem i /lub mieszam sama lub uzywam oleju cery juz nie zaklajstrowuje jak kremami i mimo odzywczosci co niektorych skladnikow moja cera jest czysciejsza, nie rumieni sie, nie jest juz wrazliwa i pory sa w lepszym stanie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 17:00   #4283
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A mnie masło shea totalnie zapycha, wystarczy tylko, że dotknę skóry ręką na której są resztki masła - tragedia gotowa
Masło mogę stosowac tylko pod oczy, na policzki i szyję, ale po nałożeniu muszę umyć ręce, żeby nie przenieść na strefę T. Tak samo działa na mnie olej z pomidora, arganowy, masło kakaowe i wszystkie inne z dużą zawartością kwasu olienowego. Nie wiem jak dziewczyny z cerą mieszaną mogą używać np. oleju migdałowego, dla mnie to prawdziwa klęska.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 19:35   #4284
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Od kiedy ograniczylam kosmetyki, od kiedy wybieram kosmetyki z krotkim skladem i /lub mieszam sama lub uzywam oleju cery juz nie zaklajstrowuje jak kremami i mimo odzywczosci co niektorych skladnikow moja cera jest czysciejsza, nie rumieni sie, nie jest juz wrazliwa i pory sa w lepszym stanie.
Moja skora jest bardzo zanieczyszczona,wagry,roz szerzone pory baardzo do tego bardzo wrazliwa
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 21:03   #4285
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Tak jak i w zapychaniu
olej tamanu zapycha????
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 16:43   #4286
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
olej tamanu zapycha????

Mnie zapycha jeśli dodam więcej niż 5-10%. Olej tamanu zawiera dużo kwasu oleinowego i dlatego może zapychać, chociaż nie wszystkich więc trzeba testować.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 22:37   #4287
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny jedno mnie zastanawia czy olejek,olej moze powodowac powstawanie wagrow?(czarnych punkcikow)?? obecnie uzywam olejku JOJOBA Bio ,firmy PRIMAVERA ,czy on moze powowdowac powstawanie wagrow?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 07:16   #4288
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny jedno mnie zastanawia czy olejek,olej moze powodowac powstawanie wagrow?(czarnych punkcikow)?? obecnie uzywam olejku JOJOBA Bio ,firmy PRIMAVERA ,czy on moze powowdowac powstawanie wagrow?
Wg mnie jak najbardziej tak. Mi np zanieczyszcza pory olej konopny (co jest dosyć ciekawe, bo jest zalecany do tłustych cer), ostatnio - wydaje mi się - szkodzi mi też mój ulubiony olej z tamanu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 17:31   #4289
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny jedno mnie zastanawia czy olejek,olej moze powodowac powstawanie wagrow?(czarnych punkcikow)?? obecnie uzywam olejku JOJOBA Bio ,firmy PRIMAVERA ,czy on moze powowdowac powstawanie wagrow?
owszem może. Mnie prawie każdy zapycha. Musisz odpowiednio oczyszczać cerę.
__________________
kosmetolog szuka pracy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 22:32   #4290
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
olej tamanu zapycha????
Zależy kogo.
Mnie nie zapychał, ale jest spora grupa dziewczyn, które na zapychanie się skarżyły.

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny jedno mnie zastanawia czy olejek,olej moze powodowac powstawanie wagrow?(czarnych punkcikow)?? obecnie uzywam olejku JOJOBA Bio ,firmy PRIMAVERA ,czy on moze powowdowac powstawanie wagrow?
Każdy olej może (choć nie musi) zapychać i powodować powstawanie nowych zmian.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:53.