Zaczynamy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-02, 08:12   #1
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462

Zaczynamy :)


Zgodnie z prośbami i dyskusją nt. receptur na kosmetyki - macie do dyspozycji podforum

Miłego recepturowania!

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:47   #2
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Zaczynamy :)

Dziękujemy.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:06   #3
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Zaczynamy :)

Dziękujemy
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:59   #4
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Zaczynamy :)

Dziękujemy

Wam dziewczyny chcę podziękować za pomysł i realizację, naprawdę brakowało takiego KWC
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 23:16   #5
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

Tylko pojawia sie mały problem - nie można sie zabezpieczyć przed tym, żeby posty były tylko recenzjami :| Czy moderatorzy moga usuwać posty nie na temat?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 00:07   #6
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Tylko pojawia sie mały problem - nie można sie zabezpieczyć przed tym, żeby posty były tylko recenzjami :| Czy moderatorzy moga usuwać posty nie na temat?
Zacznijmy od tego,ze watek z sonda ma spelnic funkcje katalogu z receznjami i wszelkie OT nie sa zbyt mile widziane a jezeli takowe sie pojawia beda wycinane natomiast watek plotkowy mozemy jak najbardziej umiescic

Takie jest moje zdanie,poniewaz jezeli bedzie inaczej to zrobi sie smietnik-a tego nie chcemy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 00:22   #7
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

popieram w 100%
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 00:29   #8
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zaczynamy :)

Jeszcze jedno o czym juz pisalam w watku o zakupach na BU ale tutaj ponownie

Kochane,jeszcze jedna prosba-szczegolnie tez do tych z Was,ktore juz wprowadzily watki z sonda dot.danej rzeczy-prosze umiescic nazwe sklepu poza nazwa tak jak np.Hydrolaty(BU);Maseczka truskawkowa(BU) itd.chodzi o to by ulatwic mi prace bo zaczne tworzyc spis tresci ale o wiele szybciej to pojdzie jezeli wiem pod jaki sklep mam to podpiac

Dziekuje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 01:40   #9
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zaczynamy :)

na razie widze glownie watki dot. gotowych zestawow z biochemii urody, a z mazidel tylko hydrolaty. w zwiazku z tym mam takie techniczne pytanko:
czy watki z recenzjami maja dotyczyc tylko 'produktow' - czyli w przypadku BU moga to byc gotowe zestawy, a z mazidel tylko polpodukty, czy tez moga to byc tez kosmetyki ukrecone wedlug zamieszczonych w mazidlach przepisow?

ja tu widze pewien dylemat, mianowicie z jednej strony wiekszosc produktow z mazidel jest stosowane tylko w formulacjach (prawie wszyskie poza olejami i hydrolatami) co przemawia za recenzowaniem formulacji, ciezko tez moze byc ocenic wplyw konkretnego skladnika w formulacji, a stosowanie go w roznych stezeniach moze przyniesc inne efekty, co rowniez przemawia za ocena formulacji.
z drugiej strony jednak wiele osob wprowadza modyfikacje, a 'ten sam' krem z uzyciem innych olejow, zamiana hydromanilu na kwas hialuronowy etc. przestaje byc tym samym kremem...nalezaloby chyba okreslic kryteria opisujace czy i na ile zmienione formulacje moga byc oceniane w 1 watku. a moze mocno zmodyfikowane przepisy zasluguja na osobny watek?
i ogolniej: czy wymyslone samodzielnie przepisy rowniez mozna zamieszczac?

jako zapalona mazidlomaniaczka czekam niecierpliwie na odpowiedz
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:35   #10
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Zaczynamy :)

Dzięki

Ala, hm, no właśnie też o tym myślałam.
I wyszperałam jeszcze takie dwa watki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3asnor%EAcznie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3asnor%EAcznie
może w celu opisywania mocno przetworzonych i/lub własnych formulacji któryś by się nadał
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:40   #11
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Zaczynamy :)

Dziewczyny jesteście WIELKIE cudowne to KWC
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 10:06   #12
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Zaczynamy :)

Ja proponuję założycielkom wszystkich wątków na BKWC, żebyśmy na samej górze opisu dały linka do sklepu - już wczoraj się okazało że jest to potrzebne :P
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:13   #13
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Zaczynamy :)

no rzyczywiscie jak juz ktos powiedzial i slowo stalo sie cialem
boskie to jest
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:31   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
na razie widze glownie watki dot. gotowych zestawow z biochemii urody, a z mazidel tylko hydrolaty. w zwiazku z tym mam takie techniczne pytanko:
czy watki z recenzjami maja dotyczyc tylko 'produktow' - czyli w przypadku BU moga to byc gotowe zestawy, a z mazidel tylko polpodukty, czy tez moga to byc tez kosmetyki ukrecone wedlug zamieszczonych w mazidlach przepisow?

ja tu widze pewien dylemat, mianowicie z jednej strony wiekszosc produktow z mazidel jest stosowane tylko w formulacjach (prawie wszyskie poza olejami i hydrolatami) co przemawia za recenzowaniem formulacji, ciezko tez moze byc ocenic wplyw konkretnego skladnika w formulacji, a stosowanie go w roznych stezeniach moze przyniesc inne efekty, co rowniez przemawia za ocena formulacji.
z drugiej strony jednak wiele osob wprowadza modyfikacje, a 'ten sam' krem z uzyciem innych olejow, zamiana hydromanilu na kwas hialuronowy etc. przestaje byc tym samym kremem...nalezaloby chyba okreslic kryteria opisujace czy i na ile zmienione formulacje moga byc oceniane w 1 watku. a moze mocno zmodyfikowane przepisy zasluguja na osobny watek?
i ogolniej: czy wymyslone samodzielnie przepisy rowniez mozna zamieszczac?

jako zapalona mazidlomaniaczka czekam niecierpliwie na odpowiedz
Alu,takze nad tym myslalam i jestem jak najbardziej ZA umieszczaniem przepisow wg wlasnego pomyslu lub wg gotowej receptury-wazne tylko aby znalazl sie opis-jakie skladniki,wjaki sposob przygotowany itd.
Do tego nie dodawalabym sondy,jedynie w watku Redakcyjnym umiescila jeszcze jedna opcje jako Kosmetyki wg wlasnego pomyslu/ oraz Kosmetyki wg gotowych receptur-cos w tym stylu Zostana tak samo skatalogowane i nic nie zniknie.


Cytat:
Napisane przez IlonaP
Dzięki

Ala, hm, no właśnie też o tym myślałam.
I wyszperałam jeszcze takie dwa watki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3asnor%EAczn ie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...3asnor%EAczn ie
może w celu opisywania mocno przetworzonych i/lub własnych formulacji któryś by się nadał
Calkiem zapomnialam o tych watkach moge je przesunac tutaj i podczepic na gorze albo zrobic odnosnik do nich w watku redakcyjnym,co Wy na to?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:35   #15
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

Sklepy już zrobione Na razie dodałam BU, Mazidła, EcoSpa, Biolander i naturalne piękno.
Ma prośbę do dziewczyn robiących zakupy u Thanatosa - może któraś z Was podjęłaby się opisania jego sklepu w kilku zdaniach? Na jakiego stronie nie ma nic takiego, a nie czuję się kompetentna do stworzenia takiego opisu samodzielnie
Jesli nikt sie tego nie podejmie:P to po prostu w wątku o tym sklepie umieszczę tylkko link do niego z krótką informacją o tym, jakie produkty mozna tam zakupić.



Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Ja proponuję założycielkom wszystkich wątków na BKWC, żebyśmy na samej górze opisu dały linka do sklepu - już wczoraj się okazało że jest to potrzebne :P
Dlatego zaproponowałam, żeby wątki z ocenami sklepów były przypięte na samej górze. No ale racja, to tez może sie nie sprawdzić:P
Mam jeszcze prośbe do Ciebie Mona - mogłabys wyedytować kilka swoich wątków m.in. z maseczkami i dodać na końcu w nawiasie z jakich sklepów pochodzą?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 11:56   #16
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Dlatego zaproponowałam, żeby wątki z ocenami sklepów były przypięte na samej górze. No ale racja, to tez może sie nie sprawdzić:P
Mam jeszcze prośbe do Ciebie Mona - mogłabys wyedytować kilka swoich wątków m.in. z maseczkami i dodać na końcu w nawiasie z jakich sklepów pochodzą?
już pędzę
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:26   #17
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Alu,takze nad tym myslalam i jestem jak najbardziej ZA umieszczaniem przepisow wg wlasnego pomyslu lub wg gotowej receptury-wazne tylko aby znalazl sie opis-jakie skladniki,wjaki sposob przygotowany itd.
Do tego nie dodawalabym sondy,jedynie w watku Redakcyjnym umiescila jeszcze jedna opcje jako Kosmetyki wg wlasnego pomyslu/ oraz Kosmetyki wg gotowych receptur-cos w tym stylu Zostana tak samo skatalogowane i nic nie zniknie.

super tylko zastanawiam sie, w jakiej formie w takim razie powinny byc watki z recepturami. dotychczasowe dot. np. BU w pierwszym poscie zawieraja tylko opis prosto z BU, a w kolejnych oceny. czy w takim przypadku rowniez zachowac taka konwencje czyli zrobic 'post pod postem'? chyba tak bedzie najlepiej? czy tez zamiescic swoja ocene w 1szym poscie?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 13:45   #18
joanaros
Zakorzenienie
 
Avatar joanaros
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 260
Dot.: Zaczynamy :)

Dziękujemy
joanaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:31   #19
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
super tylko zastanawiam sie, w jakiej formie w takim razie powinny byc watki z recepturami. dotychczasowe dot. np. BU w pierwszym poscie zawieraja tylko opis prosto z BU, a w kolejnych oceny. czy w takim przypadku rowniez zachowac taka konwencje czyli zrobic 'post pod postem'? chyba tak bedzie najlepiej? czy tez zamiescic swoja ocene w 1szym poscie?

W takiej sytuacji duzo lepiej bedzie jezeli stanie sie to watkiem post pod postem-a dlaczego?poniewaz wiem,ze kazda z Nas w pewien sposob modyfikuje receptury na swoja modle i dobrze bedzie to zaznaczac i od razu pisac jakie sa tego efekty.
Jezeli zaczniemy tworzyc oddzielne watki to wtedy namnozy sie ich bardzo duzo i szukanie badz katalogowanie ich stanie sie meczace

Powstaje watek,opisujemy co i jak,wystawiamy ocene i opisujemy-nastepna osoba pisze kolejny post i opisuje czy kierowala sie podstawowym przepisem czy modyfikowala go np/dodajac inny skladnik lub inne proporcje itd.

Mam nadzieje,ze czytelnie pisze bo mam dosc juz tej straszliwej pogody uuuupalnie......
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-03, 14:38   #20
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Zaczynamy :)

ale fajnie, ze takie cos powstalo. ulatwi to niesamowicie poszukiwania zarowno bywalczyniom jak i nowicjuszkom.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji duzo lepiej bedzie jezeli stanie sie to watkiem post pod postem-a dlaczego?poniewaz wiem,ze kazda z Nas w pewien sposob modyfikuje receptury na swoja modle i dobrze bedzie to zaznaczac i od razu pisac jakie sa tego efekty.
Jezeli zaczniemy tworzyc oddzielne watki to wtedy namnozy sie ich bardzo duzo i szukanie badz katalogowanie ich stanie sie meczace

Powstaje watek,opisujemy co i jak,wystawiamy ocene i opisujemy-nastepna osoba pisze kolejny post i opisuje czy kierowala sie podstawowym przepisem czy modyfikowala go np/dodajac inny skladnik lub inne proporcje itd.

Mam nadzieje,ze czytelnie pisze bo mam dosc juz tej straszliwej pogody uuuupalnie......
ano goraco, ja z domu wychodze tylko po zmroku
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:54   #21
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

Ja jednak byłabym za tym, zeby do wątków opisujacych przepisy dodać tez sondy:PMimo wszystkie bedzie to troche bardziej czytelne zwłaszcza jeśli w danym wątku namnozy się sporo postów
I może w tytule wątków zaznaczać w jakis sposóo, że nie chodzi o gotowy za zakupienia zestaw? np. w nawiase z nazwa sklepu mozna by byo umieszczac slowo-klucz "przepis" => "serum antyoksydacyjne (Mazidła-przepis)"
Co o tym sądzicie? Myślę, że to ułatwiłoby połapanie sie o co codzi nowicjuszkom/nowicjuszom
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:00   #22
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja jednak byłabym za tym, zeby do wątków opisujacych przepisy dodać tez sondy:PMimo wszystkie bedzie to troche bardziej czytelne zwłaszcza jeśli w danym wątku namnozy się sporo postów
I może w tytule wątków zaznaczać w jakis sposóo, że nie chodzi o gotowy za zakupienia zestaw? np. w nawiase z nazwa sklepu mozna by byo umieszczac slowo-klucz "przepis" => "serum antyoksydacyjne (Mazidła-przepis)"
Co o tym sądzicie? Myślę, że to ułatwiłoby połapanie sie o co codzi nowicjuszkom/nowicjuszom
w sumie sama pomyslalam o tym dopisku "przepis", ale niestety po tym, jak juz utworzylam 1szy watek :/ jesli to mozliwe moze bys Hexxano dopisala to w tytule? bo ja niestety nie moge edytowac tytulu:/
a sonda... na pewno nie zaszkodzi, najwyzej bedzie w niej malo glosow
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 15:04   #23
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
ale fajnie, ze takie cos powstalo. ulatwi to niesamowicie poszukiwania zarowno bywalczyniom jak i nowicjuszkom.



ano goraco, ja z domu wychodze tylko po zmroku
Teraz bedziemy mialy w zasadzie duze ulatwienie na BK a podforum jak najbardziej przyda sie wszystkim

najgorsze jest to,ze w dzien jest bardzo goraco a noze zimne przynajmniej u mnie....nie wiem jak w innych miastach ale roznica temp.zawrotna

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja jednak byłabym za tym, zeby do wątków opisujacych przepisy dodać tez sondy:PMimo wszystkie bedzie to troche bardziej czytelne zwłaszcza jeśli w danym wątku namnozy się sporo postów
I może w tytule wątków zaznaczać w jakis sposóo, że nie chodzi o gotowy za zakupienia zestaw? np. w nawiase z nazwa sklepu mozna by byo umieszczac slowo-klucz "przepis" => "serum antyoksydacyjne (Mazidła-przepis)"
Co o tym sądzicie? Myślę, że to ułatwiłoby połapanie sie o co codzi nowicjuszkom/nowicjuszom
Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
w sumie sama pomyslalam o tym dopisku "przepis", ale niestety po tym, jak juz utworzylam 1szy watek :/ jesli to mozliwe moze bys Hexxano dopisala to w tytule? bo ja niestety nie moge edytowac tytulu:/
a sonda... na pewno nie zaszkodzi, najwyzej bedzie w niej malo glosow
OK,przyjmuje Wasze pomysly
zaraz "naprawie"tytul

************************* ************************* ****************

Oficjalnie informuje ze do grona Moderatorow BKWC dolaczyla Niezamienna_juz_na_nic
Gratuluje
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:00   #24
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

Niezamienna - gratuluje i zazdroszczę
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:07   #25
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zaczynamy :)

gratuluje
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:09   #26
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Zaczynamy :)

niezamienna - gratulacje
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:13   #27
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Zaczynamy :)

Ale fajnie
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:14   #28
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja jednak byłabym za tym, zeby do wątków opisujacych przepisy dodać tez sondy:PMimo wszystkie bedzie to troche bardziej czytelne zwłaszcza jeśli w danym wątku namnozy się sporo postów
I może w tytule wątków zaznaczać w jakis sposóo, że nie chodzi o gotowy za zakupienia zestaw? np. w nawiase z nazwa sklepu mozna by byo umieszczac slowo-klucz "przepis" => "serum antyoksydacyjne (Mazidła-przepis)"
Co o tym sądzicie? Myślę, że to ułatwiłoby połapanie sie o co codzi nowicjuszkom/nowicjuszom
Jeśli się umieści sondę w przepisach a tam będą modyfikacje w jednym wątku to wtedy nie wiadomo co się będzie oceniać. Właśnie miałam to samo pytanie co Ala, tylko w innym wątku, czy się będzie oceniać poszczególne półprodukty czy tylko całe przepisy?
No i mam podobne odczucie co Schaetzchen, że na mazidłach pod każdym produktem i przepisem można oceniać i to jest łatwiej robić zakupy w sklepie i mieć już tam oceny w kupie. Z tym kopiowaniem o też bym się pytała o zgodę tak jak Ilona napisała. Jak dla mnie to za dużo jest nakopiowane i się robi taki długi wpis, powinno być tak jak na KWC krótki opis kosmetyku, niektórzy sami go piszą, a niektórzy biorą od producenta, ale nikt tam nie podaje jak się coż używa tylko potem jest ocena, a jak ktoś chce więcej to idzie do sklepu i sobie czyta. Podoba mi się jak confused girl to robi, zwiężle i krótko, tak jak w KWC.
Tutaj nie wiem jak to zrobić jeśli każdy robi przepis inaczej trochę. I jeszcze czy można wpisywać oleje różnych firm np Oleofarm?
A oceny sklepów to myślałam, że to będą wszystkie sklepu, no bo na biochemii przecież opisuje sie też różne kosmetyki, czy sklepy co sprzedają naturalne i te mniej też będą oceniane? Bo jeśli nie to mamy sobie oceniać tylko 5 sklepów na krzyż i tyle?
I na koniec zauważyłam już duble kosmetyków, z tym będzie trudno, jak się zrobi 100 stron. [Dubel już chyba wykasowany to nie ważne już!]
Aha i jeszcze w KWC jak oceniam muszę dać gwiazdki czy tutaj też muszę, przymusu nie ma bo jak nie dodam to też wejdzie, ale jak to ma być, można same gwiazdki bez pisania lub odwrotnie?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:43   #29
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zaczynamy :)

Dziękuję bardzo, dziewczyny
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 16:47   #30
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Zaczynamy :)

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Jeśli się umieści sondę w przepisach a tam będą modyfikacje w jednym wątku to wtedy nie wiadomo co się będzie oceniać. Właśnie miałam to samo pytanie co Ala, tylko w innym wątku, czy się będzie oceniać poszczególne półprodukty czy tylko całe przepisy?
No i mam podobne odczucie co Schaetzchen, że na mazidłach pod każdym produktem i przepisem można oceniać i to jest łatwiej robić zakupy w sklepie i mieć już tam oceny w kupie. Z tym kopiowaniem o też bym się pytała o zgodę tak jak Ilona napisała. Jak dla mnie to za dużo jest nakopiowane i się robi taki długi wpis, powinno być tak jak na KWC krótki opis kosmetyku, niektórzy sami go piszą, a niektórzy biorą od producenta, ale nikt tam nie podaje jak się coż używa tylko potem jest ocena, a jak ktoś chce więcej to idzie do sklepu i sobie czyta. Podoba mi się jak confused girl to robi, zwiężle i krótko, tak jak w KWC.
Tutaj nie wiem jak to zrobić jeśli każdy robi przepis inaczej trochę. I jeszcze czy można wpisywać oleje różnych firm np Oleofarm?
A oceny sklepów to myślałam, że to będą wszystkie sklepu, no bo na biochemii przecież opisuje sie też różne kosmetyki, czy sklepy co sprzedają naturalne i te mniej też będą oceniane? Bo jeśli nie to mamy sobie oceniać tylko 5 sklepów na krzyż i tyle?
I na koniec zauważyłam już duble kosmetyków, z tym będzie trudno, jak się zrobi 100 stron. [Dubel już chyba wykasowany to nie ważne już!]
Aha i jeszcze w KWC jak oceniam muszę dać gwiazdki czy tutaj też muszę, przymusu nie ma bo jak nie dodam to też wejdzie, ale jak to ma być, można same gwiazdki bez pisania lub odwrotnie?

1. myślę, że oleje oleoframu mozna tez spokojnie dodać
2. Na razie dodałam tylko te sklepy, z których najwięcej produktow jest w watkach. Ale oczywiscie jesli ktos chce zglosic jakikolwiek inny sklep z półproduktami to może jak najbardziej zalozyc odpowiedni do tego watek Wiecej sklepow po prostu nie przyszlo mi na razie do glowy:P Oprocz Thanatosa - ale juz wczesniej pisalam, ze prosilabym, zeby jego sklep opisal ktos kto robil tam juz zakupy, bo na stronie nie ma zadnego konkretnego info
3. gwiazdek nikt dawac nie musi:P ale mysle, ze przy wiekszej ilosci wpisow taka sonda bedzie bardzo pomocna, zeby zorientowac sie jak procentowo rozkladaja sie oceny produktu
4. chciałam tylko dodac od siebie, zebysmy dodawaly tylko takie produkty/polprodukty, ktore nie kwalifikuja sie do klasycznego kwc, bo nie ma co dublowac recenzji:P
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.