Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-03, 21:53   #151
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Postaram się poprawić - ja chyba w genach mam to zadawanie pytań, powinanm zostać dziennikarką chyba:P
Wszystko to powoli czytam, staram się przebrnąć, zapamiętać i zrobić notatki, ale zamówiłam już Effaclar a jutro chcę zebrać próbki filtrów, kupić Diacneal i zacząć jak najszyciej, żeby latem zrobić przerwę (nie chodzi mi o nawet o to nieszczęsne opalanie ale właśnie o odpoczynek dla skóry, no i sama będę czuć się mniej zetresowana że przy takim słońcu traktuję buźkę kwasem- mimo filtrów mam opory Stąd ta cała "presja" i świadome odkłądanie pewnych wątków na później- wiem, że wszystkiego i tak nie uda mi się ogarnąć w tydzień.
Także przepraszam za to ciągnięcie za rękaw i uspokajam się

No dobrze, na koniec zadam jeszcze dwa małe pytania:P
1. najpierw diacneal, potem effeclar- czy retinaldehyd ma wzmocnić skórę przed kwasem (głupoty pewnie piszę:P) - czyli czy to ma jakieś szczególne znaczenie?
2. czy jednym i drugim można smarować te malutkie zmarszki zaraz pod dolnymi rzęsami czy to już za blisko oka?
3. czy kiedy odstawię je latem jest coś, co mogłabym wprowadzić w zastępstwie, jako "kuracja letnia"?

Cieszę się, że te podkłady w ogóle da się rozprowadzić, spróbuję znaleźć taki który wraz z filtrem da efekt przynajmniej dobry
Dermo-Pediatrics też jest na mojej liście- prawdę mowiąc gdyby udało mi się zdobyć tak po 3 próbki każdego filtra z listy (po jednej to raczej dużo mądrzejsza nie będę:/) to mogłabym zakup przełożyć spokojnie na marzec
Skrobię testowałam już z samego rana:P Nałożyłam ten filtr z nivei żeby sprawdzić, czy rzeczywiście tak zmatowi. No i jest! Za to po dosypaniu cynamonu zrobiły się grudki straszne, jakby to mokre było.
Trochę kiepsko z tym hydrolatem- cytrynowy jakoś nieszczególnie przypadł mi do gustu Ale rzeczywiście był taki wątek, gdzie dziewczyny zastanawiały się gdzie ten hydrolat wcisnąć w program dnia
No i do pozycji do czytania doszedł ten retin nieszczęsny- sporo tego
Ech, no i miałam nadzieję że co do Hauschki to uniknę zakupów przez internet- od świąt nic nie robię tylko latam na poztę i z powrotem po te paczki;P

Idę sobie w głowie poukładać.
Jeszcze raz dziękuję za prowadzenie za rękę- to naprawdę bardzo pomaga
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:48   #152
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dobrze, ze teraz doczytalam o tym zeby odczekac po hydrolacie z nakladaniem wit c. Mam dwa pytania. Czy hydrolat wystarczajaco zmyje acne derm z nocy? Drugie odnosi sie do tego, ze w ktoryms watku czytalam, ze dziewczyny nawilzaja sie kremem czy zelem do pielegnacji sutkow babydream. Co myslicie o tym, czy to nie zapcha?
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:08   #153
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Dobrze, ze teraz doczytalam o tym zeby odczekac po hydrolacie z nakladaniem wit c. Mam dwa pytania. Czy hydrolat wystarczajaco zmyje acne derm z nocy? Drugie odnosi sie do tego, ze w ktoryms watku czytalam, ze dziewczyny nawilzaja sie kremem czy zelem do pielegnacji sutkow babydream. Co myslicie o tym, czy to nie zapcha?
Sama sie nad tym zastanawiam czy hydrolat da rade..ale wkoncu hydrolat jest jak tonik ma za zadanie tonizowac i chyba nie poradzi sobie ze zmyciem tego ze skory...wydaje mi sie ze polecane sa micele np czyli wody z emuglatorem ktory ma za zadanie rozpuszczenie tych wszystkich brudkow i tluszczu z buzki, gdzies doczytalam watek jak dziewczyny robily sobie same te micele na bazie hydrolatu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...le#post3101350

Ten Polysorbate mozesz zakupic na mazidlach, jesli wolisz micel wlasnorecznie zrobiony od tych kupnych..tylko teraz sama nie wiem czy dodaje ten 80 czy 85 bo sa dwa jego rodzaje
A co do tego kremu sutkowego z lanolina to musisz sama na skorze przetestowac czy cie nie zapcha bo to indywidualna sprawa..niektorzy chwala inni twierdza ze to tluscioch...polecany z tanszych jest tez physiogel
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:40   #154
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wiesz jak pisalam retinoidy po dlugotrwalym stosowaniu wzmacniaja skore..wiec moga to byc lata stosowania...poczatkowo rowniez podrazniaja skore w zaleznosci od stezen..w tym zestawie diacneal i effaclar masz 3 rodzaje srodkow aktywnych..retinaehyd, AHA (w diacneal)i BHA (effaclar). Kazdy z nich dziala inaczej odrobine wiec sie uzupelniaja i dzialaja jednoczesnie bardziej skutecznie. Kazda skora woli inny rodzaj srodka aktywnego, jedna toleruje dobrze wszytskie te rodzaje kwasow inne np naczynkowe cery i wrazliwe powinny unikac kwasow AHA
Sama zobaczysz co Twoja skora lubi i co jej sluzy....skora przyzwyczaja sie np do kwasow AHA i po jakims czasie przestaja dzialac wiec nalezaloby robic przerwy...BHA i retinoidy mozna stosowac z dobrym skutkiem nieprzerwalnie.
Dziewczyny zaprawione w bojach smaruja skore pod oczami diacnealem...i innymi srodkami z retinoidami...ale musisz wiedziec ze najpierw skora sie tam wysuszy i nie bedzie to wygladalo zbyt ladnie wiec dodatkowo trzeba ja mocna nawilzac w innych dniach...ja rowniez uzywam diacneal pod oczka ale nie w kazdej aplikacji i nie codziennie!

Jak juz pisalam effaclar mozesz stosowac latem on ma b male stezenie ok 1.5% jesli nie bedziesz sie opalac....rowniez retinoidy ale najlepiej bez kwasow AHA w skladzie moga byc stosowane latem jezeli nie opalamy sie i stosujemy filtry ( np Retin A- dosyc tresciwy w skladzie, Zorac- jest w wersji zelowej i kremowej, Atrederm-na bazie alkoholu wiec dziala b silnie i wysusza-wszytskie na recepte)
Ja tez sie sama zastanawiam co mam uzywac na okres wakacji..napewno bede uzywala effaclar, moze dorzuce Zorac na wiosne..pozatym pracuje w biurze wiec nie spedzam na sloncu duzo czasu i zamierzam sie grubo filtrowac..pozatym zostalo do tego czasu jeszcze kilka miesiecy wiec mam nadzieje ze do tego czasu skora bedzie juz ladnie wygladac i beda mogla troszke juz przykrucic te wszytskie srodki na ten okres

A co do filtrow to wez pod uwage ze trzeba je nakladac w sporej ilosci aby dzialaly skutecznie wiec nie ludz sie ze te probki wystarcza ci na b dlugo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:59   #155
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A nie myslalas o zastapieniu diacneala ....diroselem Avene? on jest polecany do cer naczynkowych
Broń Boże Diacneal do cer naczynkowych!!

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
czy gdzies tu mozemy wlozyc Glycol A-pod wzgledem sily dzialania, jesli tak, to na ktorej pozycji?
wiem, ze zawiera tretynoine, a nie retinaldehyd, ale to tez pochodna retinu.
Tu mamy ,małe zamieszanie. Glyco-A zawiera 12% kwas glikolowy, nie ma nic wspólnego z witaminą A pod zadną z postaci. Kwas glikolowy w takim stężeniu będzie "wyciągał" zanieczyszczenia spod skóry, wygłądzi cerę, odświeży jej koloryt i spłyci pierwsze zmarszki. Trzeba liczyc sie z tym, ze 12% to bardzo wysokie stęzęnie i wszytskei objawy podrażnienia charatketystyczne dla kwasów moga w tym przypadku być nasilone.

Tretinoina, retinaldehyd nie są pochodnymi retinu To różne formy witaminy A.

Cytat:
Napisane przez Lunawera Pokaż wiadomość
2. Mam cos takiego jak Glycol-A 12%, wiem, ze to mocne dosc i nie uzywam tego wiecej jak dwa razy na tydzien.
Rozumiem, ze preparaty z wit. A stosujemy na problemy z trądzikiem i zmarszczkami. Czyli to ma dosc duze działanie przeciwzmarszczkowe i to nalezy stosowac tylko na wieczor ?
Czy ten preparat ma podobne działanie jak Redermic, Diacneal...?

Oba te preparaty działaj na mnie raczej wysuszajaco i zluszczajaco, dlatego nie wiem co stosowac najlepiej do nawilzenia ?

Żeby to wszystko ogarnac, bo mam za duzy metlik, jaka byla by najlepsza pielegnacja jesli zalezy mi na pozbyciu sie drobnych zmarszczek na czole, w kącikach usta i wokół skóry oczu
Działąnie Glyco-A opisałam wyżej. To bardzo mocny preparat. Dwa razy w tygoodniu to dla początkujących maksymalna dawka. I zawsze na noc. Uzywając Glyco-A odpuszczamy sobie chwilowo inne kwasy. Z uwagi na bardzo wysokie ryzyko podrażneia, nie łaczyłabym go z retinoidami.

Działą inaczej niż Redermic, chociaz tez może rozjaśnic i uelastycznic skórę. Diaqcneal natomiast zawiera 6% kwasy glikolowego, a Glyco A az 12%. Nie łaćzymy Glyco-A i dieacnealu. Z redermikiem tez bym uwazala, bo przy podrażnionej skórze, te 5% witaminy C w Redermiku może szczypać.

Cytat:
Napisane przez Zuza88 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie
Tez sie dolacze
od ok. pol roku bawie sie w te kwasy, filtry... ehhh i niekiedy to juz dosc mam normalnie ;(

CERA: Mieszana (jakies zaskorniki, przebarwienia)

Demakijaż: La Roche Posay, Effaclar, Gel Moussant Purifiant (żel do mycia twarzy) dalej Tonik Effaclar

Na dzień: iwostin solecrin 40
Na noc: najpierw Effaclar K, a teraz avene Diacneal
no i jak mnie bardzo wysuszy to avene Cicalfate - tylko ze mnie zapycha ;(( cos ostatnio.

No i wlasnie czytm o tych kremach nawilzajacych i juz sama nie wiem ktory zapycha a ktory nie

Ostatnio nabylam Avene, Creme pour peaux intolerantes (Krem do skóry nadwrażliwej) - ale mnie slabo nawilza i wyobrazcie sobie ze jakos mnie szczypie tak a niby dla wrazliwcow ( no chyba ze ja to jakis super wrazliwiec jestem )

pozdrawiam
Cicalfate to krem gojący, może trochę zapychać, bo jest tłustawy. Nie znam natomiast tego kremy do skóry nadrwazliwej. Byc moze szczypie Cie po diacnealu. Kiedy uzywałam Diacnelu na noc, a rano COod Creamu, tez mnie szczypało. Obstawiam, ze to podraznienie po diacnealu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:07   #156
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Broń Boże Diacneal do cer naczynkowych!!
Dla mnie te baty?!
Przeciez pisze ze lepiej zastapic diacneala diroselem ;P
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:15   #157
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Dla mnie te baty?!
Przeciez pisze ze lepiej zastapic diacneala diroselem ;P

Nie dla Ciebie, dobrze napisałaś

baty profilaktycznie, dla tych co się niedouczyli
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 10:20   #158
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie dla Ciebie, dobrze napisałaś

baty profilaktycznie, dla tych co się niedouczyli
Ufff
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:48   #159
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzieki
zamiast EFFACLARU bede sotoswac maseczke aspirynowa bo szkoda mi juz kasy na dodatkowe kremy
Dziewczyny stosowalam Diacneal przez ostatnie 2 noce pod rzad dzisiaj zrobie przerwe ale nic zupelnie sie nie dzieje, nie szczypie i wysusza iwec ok
Wiec tego hydrolatu oczarowego jako toniku nie powinnam stosowac przed serum z wit C i przed Diacnealem?? bo juz sie znowu pogubilam
buzka
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 10:57   #160
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
dzieki
zamiast EFFACLARU bede sotoswac maseczke aspirynowa bo szkoda mi juz kasy na dodatkowe kremy
Dziewczyny stosowalam Diacneal przez ostatnie 2 noce pod rzad dzisiaj zrobie przerwe ale nic zupelnie sie nie dzieje, nie szczypie i wysusza iwec ok
Wiec tego hydrolatu oczarowego jako toniku nie powinnam stosowac przed serum z wit C i przed Diacnealem?? bo juz sie znowu pogubilam
buzka
Mozesz ale odczekaj 15 min powiedzmy..ja tez juz sama nie wiem czy mozna czy nie przed kwasami....szczegolna ostroznosc najlepiej zachowac przed wit C
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:08   #161
marsjanka81
Raczkowanie
 
Avatar marsjanka81
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 148
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

czesc wizazynki!!!bardzo sie ciesze ze jest taki watek bo ja przyznaje jeste strasznie zielonaw prawdzie od kilku dni podczytuje biochemie zeby zaczac wprowadzac jakies zmiany i powstal mi w glowie straszny mentlkinajpierw napisze jjak wyglada moj dotychczasowy program:
mam cere mieszana z tym ze strefa T jest normalna a policzki (zwlaszcza na kosciach policzkowych bardzo suche)z pryszczami nie mam raczej problemu ale ostatnio zauwazylam wagry na nosie
-rano myje twarz zimna woda i przecieram tonikiem garniera z wyciągiem rozy a na to krem z garniera odzywczy do cery suchej i wrazliwej oprocz tego podklad nawilzajacy z GOSHA i puder
-wieczorem strefe T myje zelem JEDWABISCIE KREMOWYM LIRENE a oczy i policzki myje mleczkiem garniera z wyciagiem rozyi przecieram tonikiem(strefeTtraktuje inaczej poniewaz mleczko strasznie zpychalo mi te miejsca a z koleji zel wysusza mi policzki ,wiem ze moze wystarczy zmienic zel ale poki go mam musze sie jakos przemeczyc)i krem z lirene na noc
wiem, wiem nie stosuje filtrow i to wlasnie chce najbardziej zmienic tylko mam taki problem ze nie stac mnie zabardzo na jakis z tych najbardziej polecanych przez was mam wiec pytanie czy ten z iwostinu do cery bardzo suchej tez sie nada albo czy moglabym sie smarowac zwyklym nawilzaczem i na to mleczko z lirene dla dzieci z filtrem35 czy oba przypadki mnie zabardzo nie zapchaja jesli nakladam potem podklad:confuse d:
filtr nalozony z rana ponoc po paru godzinach sie ulatnia i trzeba czynnosc powtarzc wiec czy nie jest to syzfowa praca bo przeciez makijazu kilka razy dziennie nie bede robic czy poprostu wystarczy nalozyc kolejna porcje na podklad(tylko czy to mnie nie pozatyka:confus ed:
-pare razy w tygodniu nakladam maseczki nawilzajace a raz na tydzien oczyszczajaca i tu wlasnie pojawia sie nastepny problem bo te maseczki swietnie oczyszczaja czolo i policzka tylko po nich moje policzka sa jeszcze bardziej suche a rano mam takie male bezbarwne wypryski wiec chyba powinnam dac sobei spokoj z policzkami i oczyszczac tylko strefe T
matko ale sie rozpisalamjak widzicie jeste zielona i poczatkujaca wiec prosze o wyrozumialosc i z gory dzieki tym co poswieca mi chwile
__________________
start 1.01.2009
76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-60
Anka jestem
marsjanka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 18:22   #162
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzień dobry

Marea, jestem Ci winna duże piwo (albo wino może raczej- dla antyutleniaczy
Temat retinoidów na razie odsuwam w czasie: przeczytałam ten artykuł i póki co nie chcę sobie mieszać. Będę zresztą potrzebować trochę czasu by zrozumieć jakim cudem ten strasznie złuszczający Zorac ma mi poprawić stan skóry, no a przede wszystkim jak można być piękną łuszcząc się? I dlaczego nie być piękną w wieku 30-stu lat by być piękną w wieku 40-stu?
Póki co mam nadzieję dzięki diacnealowi i effaclarowi wyglądać latem na 18
No, góra na 21

"Odmładzacze" zamówione, pozostaje mi tylko pielgrzymowanie po aptekach (dziś zaliczone 3, próbek: 0! chyba nie ta pora roku:/). Wiesz, założyłam że jedna próbka ma wystarczyć na jeden raz, więc 10 typów po 3 próbki z każdego daje akurat miesiąc Mam nadzieję, że w większych aptekach mają jakieś zapasy, bo jestem chora i dziś obleciałam tylko "podwórko"

Co do płynu micellarnego to myślałam, że używa się go tylko PO filtrach, nie rano. Ale skoro tak to nawet lepiej: po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji skusiłam się na Sensibio Przypadkiem znalazłam też dwufazowy płyn do demakijażu oczu Ziaji oraz kupiłam podkład City Matt. Kupiłam też ananasa, witaminę A i witaminę E w kapsułkach, choć nie mam zielonego pojęcia co niby mam z tym zrobić Moja sterta rośnie już przy zakupach "wkoło bloku" (jak to kiedyś mówiła moja mama) a co będzie jak się wypuszczę w centrum czy założę konto na BU czy mazidłach?

To chyba już jakieś nowe hobby, nie?
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 20:10   #163
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hehe dokladnie tak nie popadaj w przesade i wprowadzaj pomalu nowe rzeczy bo skora zwariuje. Pozatym wprowadzajac odrazu wszytsko nie bedziesz w stanie wybadac co Ci ewentualnie nie sluzy..
Takze pomalutku pomalutku;p

No i powodzenia


Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Marea, jestem Ci winna duże piwo (albo wino może raczej- dla antyutleniaczy
Temat retinoidów na razie odsuwam w czasie: przeczytałam ten artykuł i póki co nie chcę sobie mieszać. Będę zresztą potrzebować trochę czasu by zrozumieć jakim cudem ten strasznie złuszczający Zorac ma mi poprawić stan skóry, no a przede wszystkim jak można być piękną łuszcząc się? I dlaczego nie być piękną w wieku 30-stu lat by być piękną w wieku 40-stu?
Póki co mam nadzieję dzięki diacnealowi i effaclarowi wyglądać latem na 18
No, góra na 21

"Odmładzacze" zamówione, pozostaje mi tylko pielgrzymowanie po aptekach (dziś zaliczone 3, próbek: 0! chyba nie ta pora roku:/). Wiesz, założyłam że jedna próbka ma wystarczyć na jeden raz, więc 10 typów po 3 próbki z każdego daje akurat miesiąc Mam nadzieję, że w większych aptekach mają jakieś zapasy, bo jestem chora i dziś obleciałam tylko "podwórko"

Co do płynu micellarnego to myślałam, że używa się go tylko PO filtrach, nie rano. Ale skoro tak to nawet lepiej: po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji skusiłam się na Sensibio Przypadkiem znalazłam też dwufazowy płyn do demakijażu oczu Ziaji oraz kupiłam podkład City Matt. Kupiłam też ananasa, witaminę A i witaminę E w kapsułkach, choć nie mam zielonego pojęcia co niby mam z tym zrobić Moja sterta rośnie już przy zakupach "wkoło bloku" (jak to kiedyś mówiła moja mama) a co będzie jak się wypuszczę w centrum czy założę konto na BU czy mazidłach?

To chyba już jakieś nowe hobby, nie?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:03   #164
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Exclamation Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziwczyny mam problem
zauwazym ze mam troche popękane naczynka na skrzydelkach nosa i tuz pod nosem, niemam chyba cery naczynkowej, nidgy nie mialam ale moze zawsze bylam tak mocno opalona ze niewidzialam bo jest to niewielkie
i co teraz??? nie moge stosowac Diacnealu?? czy zuzyc jedno opakowanie i zmienic?? jesli zmienic to na co? co jest rownie dobre aby zmnieszyc pory, przebarwienia i wygladzic zmarszczki??
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 21:09   #165
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam problem
zauwazym ze mam troche popękane naczynka na skrzydelkach nosa i tuz pod nosem, niemam chyba cery naczynkowej, nidgy nie mialam ale moze zawsze bylam tak mocno opalona ze niewidzialam bo jest to niewielkie
i co teraz??? nie moge stosowac Diacnealu?? czy zuzyc jedno opakowanie i zmienic?? jesli zmienic to na co? co jest rownie dobre aby zmnieszyc pory, przebarwienia i wygladzic zmarszczki??

Witam.Podłączam się pod pytanie anitki7.Co można stosować na oczyszczenie i zmniejszenie porów przy rozszerzonych i popękanych naczynkach( u mnie na całym nosie)?Poza tym mam kilka przebarwień po słońcu.Chciałabym używać jakiś krem z kwasem a do tego coś z wit.C oraz Diroseal.Rano pod filtr serum z wit.K Farmony.Co radzicie?Czy to dobra kombinacja? A jeżeli tak to jak ją wprowadzić w życie?Prosze o radę

Edytowane przez Iwona75
Czas edycji: 2008-02-04 o 21:57
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:10   #166
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Dziwczyny mam problem
zauwazym ze mam troche popękane naczynka na skrzydelkach nosa i tuz pod nosem, niemam chyba cery naczynkowej, nidgy nie mialam ale moze zawsze bylam tak mocno opalona ze niewidzialam bo jest to niewielkie
i co teraz??? nie moge stosowac Diacnealu?? czy zuzyc jedno opakowanie i zmienic?? jesli zmienic to na co? co jest rownie dobre aby zmnieszyc pory, przebarwienia i wygladzic zmarszczki??

A co z pozostałą częścią twarzy? Nie ma tam popękanych naczynek?

Jeśłi nie - omijaj okolice nosa przy aplikacji Diacnealu.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:10   #167
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie.
Ja do kwasów wracam co jakis czas, wydaje mi się- że po kilku klęskach- w końcu znalazłam to, co mi pasuje.
Tylko nie wiem, czy nie przesadzam.
Używam:
-retin-a co drugą/trzecią noc,
-diacneal: co czwartą noc (mniej więcej)
-effaclar k: jak wyżej
-retin-ox: jak wyżej
-na dzień: krem nawilżający pollena-eva z melisą, 3 psiki filtra klorane (więcej nie wchłonę)

Myślę nad kupnem Humektanu.

Co sądzicie?
Generalnie sie nie łuszczę, tzn po retin-a czasem odłażą pojedyncze skórki.
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:23   #168
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Ja do kwasów wracam co jakis czas, wydaje mi się- że po kilku klęskach- w końcu znalazłam to, co mi pasuje.
Tylko nie wiem, czy nie przesadzam.
Używam:
-retin-a co drugą/trzecią noc,
-diacneal: co czwartą noc (mniej więcej)
-effaclar k: jak wyżej
-retin-ox: jak wyżej
-na dzień: krem nawilżający pollena-eva z melisą, 3 psiki filtra klorane (więcej nie wchłonę)

Myślę nad kupnem Humektanu.

Co sądzicie?
Generalnie sie nie łuszczę, tzn po retin-a czasem odłażą pojedyncze skórki.

Dużo tego. Ja bym nie stosowała wszystkiego na raz. I retin, i Diacneal i Effalcar? Wg mnie - jak masz retin, to odstaw Diacneal. Mozesz łączyc go z Effaclare, o ile skóra na to pozwoli.
Aha, jeszcze masz retinol w retinie Ox. Jednak zdecydowanie za duzo tego. Moja rada: diacneal i retin-ox zostaw sobie dla podtrzymania efektów po retinie-a.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 08:35   #169
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Dużo tego. Ja bym nie stosowała wszystkiego na raz. I retin, i Diacneal i Effalcar? Wg mnie - jak masz retin, to odstaw Diacneal. Mozesz łączyc go z Effaclare, o ile skóra na to pozwoli.
Aha, jeszcze masz retinol w retinie Ox. Jednak zdecydowanie za duzo tego. Moja rada: diacneal i retin-ox zostaw sobie dla podtrzymania efektów po retinie-a.
Dziękuję za tak szybką ocenę
Jako pierwszy odstawię chyba retin-ox. To pierwszy krem, po którym czuję mrowienie. Pozostałych w ogóle nie czuję na twarzy.

Pozdrawiam,
Basia
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 10:26   #170
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Exclamation Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Poza nosem nigdzie wiecej nie widze ale nos rowniez chcialabym smarowac bo mam na nim najwiecej czarnych punkcikow, wiec L_V pliss co jest rownie dobre aby zmnieszyc pory, przebarwienia i wygladzic zmarszczki??
z gory dzieki
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 10:51   #171
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wlasnie sie zbieram na zakupy w mazidlach i chyba bede ten micel robic, albo jakis olejek do mycia. Calma zaczyna mnie coraz bardziej wkurzac, bo wszystko niby ok, ale jeszcze przed Acne dermem mialam sucha skore. Jesli chodzi o krem to zainteresowalam sie Humektanem, ale musze o nim tu wiecej poczytac. Najbardziej mi chodzi o to, aby nie zapychal. Mozecie sobie pogratulowac, ze otworzylyscie mi oczy, jak pomysle co ja wczesniej stosowalam . Wychowalyscie sobie nowa biochemiczke Moj TŻ jest coraz bardziej przerazony i najchetniej by mi zablokowal dostep do Wizazu, no ale koniec OT.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 11:01   #172
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez basiao84 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tak szybką ocenę
Jako pierwszy odstawię chyba retin-ox. To pierwszy krem, po którym czuję mrowienie. Pozostałych w ogóle nie czuję na twarzy.

Pozdrawiam,
Basia
Basiu, ale ja teraz mam retin (już resztki) i effaclar (tez resztki) i powiem Ci ak to u mnie wygląda. Jak przesadze z retinem, to przez 3 dni mam względny spokój, nic się nie dzieje. 4 dnia swędzi mnie skóra, a 5-tego budze się i mam odstające skórki na twarzy. Dodaj do tego Diacneal, który tez ma opóźniony zapłon...nie chcę żebyś się nabawiłą poważnego podrażnienia, bo potem ciężko będzie ukoić skórę.
Nikt nie jest az takim nosorożcem (myslałam że ja mam taką skórę), ażeby znieśc BHA (effacler) + AHA i retinal (diacneal) + tretinoina (retin) + retinol (roc)

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
Poza nosem nigdzie wiecej nie widze ale nos rowniez chcialabym smarowac bo mam na nim najwiecej czarnych punkcikow, wiec L_V pliss co jest rownie dobre aby zmnieszyc pory, przebarwienia i wygladzic zmarszczki??
z gory dzieki
Na zaskórniki na nos mozesz stosowac tonik aspirynowy. BHA mozna stosowac przy problemach naczyniowych. Na resztę buzi - Diacneal.

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
Wlasnie Mozecie sobie pogratulowac, ze otworzylyscie mi oczy, jak pomysle co ja wczesniej stosowalam . Wychowalyscie sobie nowa biochemiczke Moj TŻ jest coraz bardziej przerazony i najchetniej by mi zablokowal dostep do Wizazu, no ale koniec OT.
Hehehe, garulujemy sobie

TZta trzymaj z dala od kompa! (przyzwyczai się, don't worry).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 11:05   #173
*moonlight eyes*
Raczkowanie
 
Avatar *moonlight eyes*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 405
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ja mam głupie pytanie, ale wolę się zapytać niż nie wiedzieć używam retinu-a (trądzik ). Czy aplikowanie o tej porze roku filtru raz dziennie wystarcza czy trzeba częściej? Mam biodermę photoderm max fluid 50+.
*moonlight eyes* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 11:28   #174
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
ja mam głupie pytanie, ale wolę się zapytać niż nie wiedzieć używam retinu-a (trądzik ). Czy aplikowanie o tej porze roku filtru raz dziennie wystarcza czy trzeba częściej? Mam biodermę photoderm max fluid 50+.
To chyba zalezy jak czesto przebywasz na dworzu..jesli caly dzien spedzasz np w biurze, szkole to mysle ze nie trzeba ponownie aplikowac filtra..ja bynajmniej siedze w biurze od 9 do 17 i nie wyobrazam sobie babrac sie z tym w lazience w ciagu dnia i reaplikowac ponownie wlacznie z makijzem..
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 15:36   #175
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Oj ja też raz dziennie, dokładam filtra jak jest lato i jestem ciągle na zewnątrz i wtedy się nigdy nie maluję.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 17:47   #176
anitka7
Raczkowanie
 
Avatar anitka7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 118
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny dzieki
ale dzisiaj sie dokladnie przyjzalam i mam rowniez lekkie pajaczki na policzkach, kurcze nawet nie wiem kiedy mi sie zrobily
chyba bede musiala odstawic Diacneal , wiec L_V jeszcze raz prosze napisz czym mam go zastapic - chodzi mi jak juz pisalam o zwezenie porow, wyrownanie przebarwien i zmarszczki
Dzieki
anitka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 19:35   #177
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez anitka7 Pokaż wiadomość
dziewczyny dzieki
ale dzisiaj sie dokladnie przyjzalam i mam rowniez lekkie pajaczki na policzkach, kurcze nawet nie wiem kiedy mi sie zrobily
chyba bede musiala odstawic Diacneal , wiec L_V jeszcze raz prosze napisz czym mam go zastapic - chodzi mi jak juz pisalam o zwezenie porow, wyrownanie przebarwien i zmarszczki
Dzieki
Ze wzgledu na naczynka unikaj kwasow AHA, mozesz go zastapic Diroselem z Avene badz Retin A- na recepte + jak juz wczesniej na strefe T szczegolnie cos z BHA czyli np effaclar badz aspirynke
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 22:47   #178
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To jest moja pielegnacja, którą opsałam wcześniej i uzyskałam potrezbne porady z a co bardzo dziękuję raz jeszcze ale teraz mialabym kolejne pytanie bo dzieje się coś dziwnego.

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
Może i ja poprosze o ocenę mojej pielęgnacji - zastanawiam się czy aby nie za dużo tego wszystkiego - czy może coś ograniczyć? Wiele dziewczyn na forum wypowiada się, że im mniej tym lepiej i już sama nie wiem - po 2 miesiąc widzę poprawę stanu skóry, ale też nie jest to to czego bym oczekiwała.

CERA: mieszana - strefa T bardzo tłusta, policzki normalne w kierunku suchych. rozszerzone pory na nosie i na policzkach pod oczami (niestety jeszcze nie do konca oczyszczone), na brodzie i policzkach zaskórniki zamknięte, podskórne. naczynka wokół płatków nosa widoczne po naciągnięciu skóry, bez naciągania widac po prostu zaczerwienienie.

PIELĘGNACJA

RANO: hydrolat różany/oczarowy
serum C+E+HA na zmianę z serum z 2% Niacynamidem
filtr - klorane mleczko lub avene krem

WIECZOREM: demakijaż robię w kilku krokach od momentu, gdy poczytałam trochę o pielęgnacji Japonek (Bioderma sensibio --> olejek BU --> delikatna pianka lirene bez sls --> hydrolat)

1 noc: Effaclar K
2 noc: AcneDerm
3 noc: nawilżanie - jakiś olej plus HA plus jedwab
4 noć: Effaclar itd...

Raz w tygodniu robie tez maseczkę z glinki zielonej i w razie potrzeby peeling z bromeliany i papainy.

Dodam, że właśnie jestem na etapie myślenia zmiany acne dermu na diacneal - mam dziwne wrazenie ze AD nic z moja buzia nie robi a jest taki maśćiowaty ze nie wiem czy czasem mnie nie zapycha diacnealu chciałabym używać na czoło brodę i boczne partie policzkow tam gdzie mam te podskórne zaskórniki a wiem, że są to obszary niezagrożone pod względem pękających naczynek. byłoby tak dobrze?
Od 2 miesięcy używam tylko tych wymienionych kosmetyków - nic więcej. A od jakiegoś tygodnia zauważyłam dziwne zjawisko, mianowicie mam różową brodę, tzn. zaróżwoiona skórę na brodzie tylko w miejscu dokładnie pod ustami, a przy dotykaniu wacikiem czy rękami np. myciu robi się prawie czerwona. Nic mnie tam nie piecze, nie boli, skóra nie schodzi nie mam pojecia co to może być - tereny potencjalnie naczynkowe jaśniutkie a ta broda

czy któś może mi poradzic co z tym fantem zrobić??
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 22:50   #179
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ella to może pasta do zębów, jak używam kwasy częściej to wtedy koło ust mi się częściej skóra czerwieni i przeczytałam że to może być od pasty.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 22:55   #180
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ella to może pasta do zębów, jak używam kwasy częściej to wtedy koło ust mi się częściej skóra czerwieni i przeczytałam że to może być od pasty.
z tym, że to nie jest bezpośrednio pod ustami tylko na brodzie ale tylko i wyłącznie na szerokość ust, taka okrągła plama, więc na pewno nie od pasty bo aż tam mi nie ścieka i nie na takim obszarze ale dziękuję za poradę, będę w razie czego uważać, żeby dodatkowo się od pasty czegoś nie nabawić.

Obszar gdzie mi sie coś takiego zrobiło i wielkość zaznaczyłam na zdjęciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg plama.jpeg (17,4 KB, 66 załadowań)
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:35.