Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-19, 08:44   #61
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko, nie zrozumiałyśmy się do końca. Żeby obliczyć, ile masz dodać mocznika, żeby otrzymać stężenie 10% czy 2%, musisz wiedzieć, ile mniej więcej będzie mazidła w sumie. Np. jeśli przewidujesz, że będziesz miałam 10 gram mazidła, a chcesz uzyskać 10% stężenia jakiejś substancji, to powinnaś dodać jej 1 gram.
Przecież to matematyka z podstawówki
Osobną i trudniejszą sprawą jest przeliczanie stężeń na objętość, bo część z nas (ja też) nie ma wagi, tylko łyżeczki miarowe. Mnie się zwykle nie chce liczyć i podglądam w mazidłowych przepisach - pani Lidia była tak miła, że podaje ilość i w gramach, i w mililitrach Np. kwas hialuronowy - 1 gr = 1ml; niacyniamid 0,2 gr = 0,3 ml. Jeśli więc chcesz stężenie niacyniamidu 2%, to na 10 ml powinnaś dać 0,2 gr, czyli 0,3 ml witaminki.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 09:24   #62
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dokładnie mi o to chodziło - nie mam wagi elektronicznej - dzięki niezmienna.Przy okazji wiem, że nie skończy się moje zamówienie na 20 zł

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-19 o 16:47
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 00:24   #63
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Ile dodawać glyceryl cocoate do oleju (mam próbki po 2ml).
Zerknij na mazidłowe przepisy na olejki hydrofilne: http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=20&Itemid=2 - generalnie wyjściowa proporcja oleju/olejów do emulgatora/emulgatorów to 9:1 i najlepiej zacznij od tego, jeśli nie masz bardzo tłustej cery. Wtedy raczej 8:2, jak w tym przepisie: http://www.mazidla.com/index.php?opt...id=24&Itemid=2.
Ja przy cerze przetłuszczającej się weszłam w ułamki - 8,5 części oleju na 1,5 części emulgatora.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 06:53   #64
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Adore dzięki, a w jakich proporcjach mam dodać niacymid do hydrolatu (wrazie co mam kwas mlekowy i papierki). i ile dodać mocznika do balsamu?
Dodatkowo dzisiaj sprawdziłam co mi brakuje - do jakich przepisów:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2 - tu mi brakuje ekstraktu z rozmarynu
To też chcę zrobić http://mazidla.com/index.php?option=...id=86&Itemid=2 ale mi brakuje:
cromolientu
crodamolu
oleju z alg
ekstraktu z rozmarynu.
Tylko do hydrolatu mam wszystko. A zapomniałam - gdzie ja mam dodać ten kwas hialurinowy?
Teraz muszę najpierw spojrzeć na przepis a potem zamawiać.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-20 o 09:31
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 00:34   #65
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Adore dzięki, a w jakich proporcjach mam dodać niacymid do hydrolatu (wrazie co mam kwas mlekowy i papierki). i ile dodać mocznika do balsamu?
Dodatkowo dzisiaj sprawdziłam co mi brakuje - do jakich przepisów:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2 - tu mi brakuje ekstraktu z rozmarynu
To też chcę zrobić http://mazidla.com/index.php?option=...id=86&Itemid=2 ale mi brakuje:
cromolientu
crodamolu
oleju z alg
ekstraktu z rozmarynu.
Tylko do hydrolatu mam wszystko. A zapomniałam - gdzie ja mam dodać ten kwas hialurinowy?
Teraz muszę najpierw spojrzeć na przepis a potem zamawiać.
Werko, ja Ci celowo nie doradzałam konkretnych przepisów, żebyś najpierw przetestowała same składniki i ich proste połączenia pod kątem alergii. Teraz już możesz powoli wprowadzać kolejne składniki, korzystać z mazidłowego receptariusza i wymyślać własne formulacje
Ekstrakt z rozmarynu przeciwdziała oksydacji oleju. Jeśli zrobisz małą porcję przy użyciu próbki glyceryl cocoate (bo taki zdaje się dostałaś) to nie musisz dodawać olejowego ekstraktu z rozmarynu. Na przyszłość - do olejków myjących pasuje olejek eteryczny z szałwii muszkatołowej. To jeden z niewielu, które nie gryzą się z detergentami (chociaz pewnie można dawać i inne olejki, glyceryl cocoate nie jest takim typowym detergentem jak betaina czy glukozyd decylowy, ale o to już musisz Limarię zapytać).
Olejek myjący do ciała możesz zrobić także z innych olei czy wręcz ze zwykłego oleju "kuchennego" - jeśli jako alergiczka nie tylko chcesz, ale wręcz musisz używać olejku myjącego do ciała, to wyjdzie to zdecydowanie taniej.
Kwas hialuronowy możesz stosować solo pod filtr czy olej - zobaczysz, czy się nie wałkuje (generalnie jest to opcja dla bardzo tłustych cer). Możesz HA mieszać na dłoni z olejem i nakładać taka jednorazową porcję na twarz - dzięki temu olej zostawia mniej tłusty film na skórze. I wreszcie możesz kwasu HA dodawać do serum wodnego - jakieś 10-20%, zalezy od stanu skóry, pory roku i tego, co kładziesz na wierzch. Można go też używać na włosy
Serum z niacynamidem - zacznij od 2% i sprawdź na skórze przedramienia. Niacynamid jest wspaniały, ale są osoby, które podrażnia. Mocznik też najpierw sprawdź rozpuszczony w hydrolacie (z dodatkiem mlekowego w celu wyregulowania pH) zanim zaczniesz go dodawać do gotowego balsamu. Ale prościej ukręcić własny - mocznik zmieni pH gotowego kosmetyku i nie wiem, jak z jego trwałością.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 16:08   #66
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Ach to dlatego. Dziękuję Adore za wyjaśnienie. W przyszłym tygodniu znowu zamawiam. Oleje muszę i te drobiazgi co mi brakują (najpierw będę się opierać na mazidlanych) przepisach. A co do olejku to sobie go kupię. Możesz mi tylko jeszcze wyjaśnić co to ta "oksydacja" - nie wiem co to . A z panią Lidią kontakt mam dobry, więc napewno spytam odnośnie olejków pasujących dla mnie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 17:30   #67
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werka a jak Paraben K? Doszedl juz?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 17:43   #68
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

jeszcze nie, mazidła go prześcigneły (a proitetem poczty polskiej szły)
Wrazie co to polecę na pocztę - może będzie już.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 14:54   #69
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Moniu, paraben K już jest - dzięki serdeczne
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 01:24   #70
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko, mam nadzieję, że olejek myjący do ciała Ci się spodoba, ale na pasku "najnowszych recenzji" zobaczyłam dobrą recenzję pewnego mydła, kliknęłam - większość recenzentek, między innymi alergiczek, bardzo sobie je chwali. Przypomniały mi się Twoje problemy, więc wrzucam link, jeśli nie Tobie, to może jakaś inna alergiczka tu zawędruje i akurat jej to pomoże: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20860
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 10:53   #71
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

W poniedziałek zamawiam dalszą partię. Nie, białego Jelenia to sobie nie kupię, nie mi coś trzeba nawilżającego, a nie zwykłe mydło. Olejek do twarzy jest super - nie mam po nim wyprysków, skóra jest mięka, delikatna, matowa.
Edit małe pyt: ile mam użyć hydrolatu, a ile niacymide by otrzymać 2% stężenie niacymide (butelka 50ml, hydrolat 50ml)?

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-25 o 17:07 Powód: dopisek
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-29, 21:01   #72
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Po dłuższej przerwie zamawiam. Wciąż ponawiam swoje pytanie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 23:41   #73
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Edit małe pyt: ile mam użyć hydrolatu, a ile niacymide by otrzymać 2% stężenie niacymide (butelka 50ml, hydrolat 50ml)?
Jeśli nie masz wagi, musisz nauczyć się przeliczać ciężar na objętość, do czego potrzebna jest tabela ciężarów właściwych: http://mazidla.com/index.php?option=...id=31&Itemid=2
Butelka 50 ml, wagę toniku przyjmujemy na 50 gram, czyli te 50 gram to 100% mazidła.
Jeśli niacynamidu ma być 2%, to hydrolatu będzie 98%, a więc:
100% to 50 g
98% to ?
? = 98 x 50 gram : 100 = 49 g
Ponieważ Twoje mazidło jest dwuskładnikowe, to wystarczy wyliczyć jeden składnik i odjąć go od całości: 50 g - 49 g = 1 gram drugiego składnika.
Ale dla celów szkoleniowych liczymy:
100% - 50 g
2% - ?
? = 2 x 50 g : 100 = 1 gram
(łatwiej jest robić mazidła 10 gramowe - wystarczy żądany procent podzielić przez 10 i wychodzi potrzebna waga)
A teraz, przy braku wagi, trzeba przeliczyć gramy na mililitry. Z wodą i hydrolatami jest prosto - wg tabeli ciężarów właściwych 1 gram hydrolatu to 1 mililitr, czyli 49 g hydrolatu to 49 mililitrów.
Ale 1 gram niacynamidu to nie jeden mililitr - jego ciężar właściwy wynosi 1,4. Potrzeba jeszcze wzoru do przeliczania ciężaru na objętość: http://mazidla.com/index.php?option=...id=32&Itemid=2
1 / ciężar właściwy danego półproduktu x ciężar = objętość
w naszym przypadku 1 / 1,4 (ciężar właściwy) x 1 (ciężar 2% w 50 gramach) = 0,71 ml

czyli 2% tonik niacynamidowy wymaga 49 ml hydrolatu i 0,71 ml niacynamiu.

W praktyce - wsyp 5 płaskich łyżeczek 0,15 ml do 50 ml hydrolatu. To nie kwas, gdzie pół procenta ma znaczenie
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 09:37   #74
werka89
Zakorzenienie
 
Avatar werka89
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30 775
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Treść usunięta
werka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:49   #75
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dawno dziewczyny nie pisałam co się u mnie dzieje. Z mazidłami nieźle mi idzie. Znalazłam dobrą mieszankę (olej bawełniany + olej z komosy), tylko pewnie będę musiała kupić inny olejek do zmywania oczu bo po tym mnie oczy pieką..
Teraz kupię na mazidłach 3 buteleczki na twory i olej.
Moniu, Adore i Elfie - serdecznie dziękuję za wszystkie wyjaśnienia... Jestem za to wam bardzo wdzięczna (przesyłka Moniu na bank się przyda..).
Choć prawdopodobnie moje problemy biorą się głównie z strzaskanych nerwów..
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.