problemy z tesciem:( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-07, 09:00   #61
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dodam ,ze miałam okazje obserwowac podobna sytuacje rodzinna,ojciec -starszy pan ,majętny i jego dzieci czekajace na spadek w postaci mieszkania na dobrym osiedlu i konta bankowego az tu nagle starszy pan zapoznal panią i wziął z nią slub,w testamencie zapisal jej wszytsko :-D
po jego smierci oczywiscie dzieci probowaly podwazyc testament ,trwalo to latami ,żona ich ojca okazala sie sprytna bestią i co rusz przestawial w sądzie dowody ,że dzieciom się nie należy .
trwalo to dosc dlugo w tym czasie pani -ich macocha-mieszkala sobie w tym mieszkaniu i korzystala z konta.nie wiem jak sie sprawa zakonczyla ale pani nadal mieszka w tym mieszkaniu ,co sezon ma piekne futerka i jest swietnie utrzymana starsza babcią :-D

malo prawdopodobne. tesciu nikogo nie chce zameldowac w tym mieszkaniu a jeszcze nie dawno to wymeldowywa swoja corke eksmisyjnie. a majatkow zupelnie nie ma. 600 zl renty.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 09:56   #62
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
pierwsza spprawa to napewno nie to ze tesc jest schorowany i my czekamy az kopnie w kalendarz. bo tesc ma dopiero 63 lata i spokojny tryb zycia. zadnych problemów ze zdrowiem fizycznym.
Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
malo prawdopodobne. tesciu nikogo nie chce zameldowac w tym mieszkaniu a jeszcze nie dawno to wymeldowywa swoja corke eksmisyjnie. a majatkow zupelnie nie ma. 600 zl renty.
Coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem. Teść zdrów jak ryba, stosunkowo młody i z nędzną rentą. W obecnej sytuacji, ani nie macie więc co liczyć na jego śmierć ani tym bardziej na to, że kupi wam mieszkanie. Wygląda więc na to, że jeśli sami nie weźmiecie spraw w swoje ręce i nie wyprowadzicie się, przez jakieś kilkanaście lat (może i więcej przy dobrym stanie zdrowia teścia) będziecie mieszkać z dzieckiem w jednym pokoju. Dzieckiem, które wiecznie niemowlakiem nie będzie.

Nawet gdyby teść się z Wami na pokój zamienił i jakimś sposobem zamienił w czyścioszka, jak wyobrażacie sobie życie na kilkunastu metrach kwadratowych z dzieckiem (kiedyś nastoletnim)?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:17   #63
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
malo prawdopodobne. tesciu nikogo nie chce zameldowac w tym mieszkaniu a jeszcze nie dawno to wymeldowywa swoja corke eksmisyjnie. a majatkow zupelnie nie ma. 600 zl renty.
malo nie malo ,milosc jest slepa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:34   #64
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
malo prawdopodobne. tesciu nikogo nie chce zameldowac w tym mieszkaniu a jeszcze nie dawno to wymeldowywa swoja corke eksmisyjnie. a majatkow zupelnie nie ma. 600 zl renty.
tak śledzę sobie ten wątek...
śmiać mi się chce, bo tak naprawdę wy żyjecie mrzonkami czy wy w ogóle myślicie? sorry, ale czy wy naprawdę wierzycie w to, że osoba, która ma 600 zł na miesiąc dostanie jakikolwiek kredyt na mieszkanie??? teściu w życiu wam nie zdoła kupić mieszkania!!! a siedzenie i czekanie na mannę z nieba to szczyt nie powiem czego.
poza tym jesteście młodzi, może by należałoby się usamodzielnić, wyprowadzić i próbować na swoim???
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:42   #65
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
tak śledzę sobie ten wątek...
śmiać mi się chce, bo tak naprawdę wy żyjecie mrzonkami czy wy w ogóle myślicie? sorry, ale czy wy naprawdę wierzycie w to, że osoba, która ma 600 zł na miesiąc dostanie jakikolwiek kredyt na mieszkanie??? teściu w życiu wam nie zdoła kupić mieszkania!!! a siedzenie i czekanie na mannę z nieba to szczyt nie powiem czego.
poza tym jesteście młodzi, może by należałoby się usamodzielnić, wyprowadzić i próbować na swoim???
nie kasza z manny tylko te mieszkanie jest caly czas na sprzedaż i on chce za te jedno kupic 2. dl siebie i dla syna.ale nie ma kupca.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:45   #66
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
nie kasza z manny tylko te mieszkanie jest caly czas na sprzedaż i on chce za te jedno kupic 2. dl siebie i dla syna.ale nie ma kupca.
a zdajesz sobie sprawę, że tak można czekać w nieskończoność? teściowi to na rękę, że siedzicie, bo dostaje dodatkowe pieniądze, a że marudzi to marudzi i będzie pewnie dalej...
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:51   #67
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
nie kasza z manny tylko te mieszkanie jest caly czas na sprzedaż i on chce za te jedno kupic 2. dl siebie i dla syna.ale nie ma kupca.
Za jedno dwupokojowe mieszkanie chcecie kupić dwa?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 10:51   #68
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Coraz mniej z tego wszystkiego rozumiem. Teść zdrów jak ryba, stosunkowo młody i z nędzną rentą. W obecnej sytuacji, ani nie macie więc co liczyć na jego śmierć ani tym bardziej na to, że kupi wam mieszkanie. Wygląda więc na to, że jeśli sami nie weźmiecie spraw w swoje ręce i nie wyprowadzicie się, przez jakieś kilkanaście lat (może i więcej przy dobrym stanie zdrowia teścia) będziecie mieszkać z dzieckiem w jednym pokoju. Dzieckiem, które wiecznie niemowlakiem nie będzie.

Nawet gdyby teść się z Wami na pokój zamienił i jakimś sposobem zamienił w czyścioszka, jak wyobrażacie sobie życie na kilkunastu metrach kwadratowych z dzieckiem (kiedyś nastoletnim)?
ale nie o to chodz ze mu wisimy nadd głowa. Ja stoje w tzw padzie.mozemy wynajac sobie pokoj i mieszkac osobno ale wtedy tesciu sie obrazi ze podzielam rodzine.na kupno mieszkania nas nie stac bo mamy długi i ja nawet nie mam umowy na stałe. wiec zyjemy jak zyjemy tylko ja ztym ze nie moge sie wogóle dogadac. caly czas mu zle. ze nie mowie do niego tato, ze moja rodzina powiina sie dolozyc do mieszkania bo on kupuje synowi to jeszcze moi rodzice powinni mu dac połowe, ze ja sie rzadze bo chce go wypieprzyc z pokoju i jakies remonty robic. a juz przegial pałe jak powiedzial do mnie "badz biedna a dobra" <to ja mam wielce w dupe wchodzic bo mi tata mieszkania nie kupil>aj ak mailam zagrozona ciaze i musialam przestac pracowac to afere robił ze teraz to juz nigdy do pracy nie pojde i bede leżec a jego syn sie wykonczy.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:53   #69
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Za jedno dwupokojowe mieszkanie chcecie kupić dwa?
no oni twierdza ze za tyle sprzedadza. to jest duzy metraz a w dodatku w centrum krakowa.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:54   #70
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
n to jest duzy metraz
tzn?
wcześniej pisałaś trochę inaczej...
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:56   #71
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
a zdajesz sobie sprawę, że tak można czekać w nieskończoność? teściowi to na rękę, że siedzicie, bo dostaje dodatkowe pieniądze, a że marudzi to marudzi i będzie pewnie dalej...

no i wlasnie!!! ile ja nocy przeplakalam i prosilam meza zebysmy sie wyprowadzili!!!!ale nie da rady. i teraz tak jak na poczatku watku zaznaczylam jak mam życ z nim pod jednym dachem.albpo moze jest jakies alternatywne wyjscie o ktorym ja sobie
nie zdaje sprawy
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 10:59   #72
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
tzn?
wcześniej pisałaś trochę inaczej...
nie pisalam inaczej o tym mieszkaniu. 65 metrow kw.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:10   #73
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
nie pisalam inaczej o tym mieszkaniu. 65 metrow kw.
Ja bym tego dużym metrażem nie nazwała. Nie wspominając już o tym, że mieszkanie jednopokojowe o dwa razy mniejszym metrażu na pewno nie kosztuje połowę ceny
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:14   #74
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

za 400 tys nie kupisz 2 mieszkan??ja nie mowie o apartamentach tylko zwykle mieszkania gdzies na osiedlu.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:17   #75
kamyczek89
Zadomowienie
 
Avatar kamyczek89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 309
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
nie pisalam inaczej o tym mieszkaniu. 65 metrow kw.
65 m2 to nie tak źle. ja mam podobne mieszkanie i 3 pokoje z kuchnią. a jak wy macie 2 pokoje to nie są one wcale takie małe.
__________________
Konkurs fotograficzny Dziękuję za każdy głos Klik

kamyczek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:25   #76
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kamyczek89 Pokaż wiadomość
65 m2 to nie tak źle. ja mam podobne mieszkanie i 3 pokoje z kuchnią. a jak wy macie 2 pokoje to nie są one wcale takie małe.
o wlasnie nie powiedzialalaby ze pokoje sa duze. wlasnie to mnie denerwuje. ten jeden pokoj jest wielki<co mieszka w nim teśc>ale nasz jest mały-okolo 12 m kw. za to kuchnia jest nie potrzebnie<25 m kw> duza.ale takie sa juz mieszkania w starym budownictwie.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:46   #77
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: problemy z tesciem:(

A ja zapytam inaczej-po groma braliście ślub skoro nie jesteście samodzielni i nie stać Was na to,żeby mieszkać na swoim?
W moim mniemaniu człowiek najpierw się usamodzielnia, idzie na swoje,a potem bierze ślub,a nie mieszka kątem u rodziców i narzeka.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 11:54   #78
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
A ja zapytam inaczej-po groma braliście ślub skoro nie jesteście samodzielni i nie stać Was na to,żeby mieszkać na swoim?
W moim mniemaniu człowiek najpierw się usamodzielnia, idzie na swoje,a potem bierze ślub,a nie mieszka kątem u rodziców i narzeka.





czytaj caly watek od ppoczatku do konca.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:03   #79
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
pierwsza spprawa to napewno nie to ze tesc jest schorowany i my czekamy az kopnie w kalendarz. bo tesc ma dopiero 63 lata i spokojny tryb zycia. zadnych problemów ze zdrowiem fizycznym
ale mowiłaś o problemach psychicznych (psychotropy) i do tego sie odnosze - z jego psychika bedzie tylko gorzej.

watek mamy - mowilas o ojczymie, z ktorym sie rozwiodla, a ktory zalozyl nowa rodzine i ma male dziecko, potem o jej problemach chyba alkoholowych i nieodpowiedzialnym zachowaniu - takie rzeczy zawsze bardzo mocno obciazaja psychike dzieci, niewazne czy masz 3 lata czy 33... wierz mi, to ma wpływ, chociazby na twoje podejscie do obecnej sytacji, byc moze to wszystko naraz przeroslo cie, stad taki dramatyczny apel o pomoc/rade, w dodatku jestes w ciazy.

mowisz, ze nie mialas trudnego zycia, ze było tak komfortowo, ze nie musialas pracowac - skad wiec teraz brak zdolnosci kredytowej i tak beznadziejne perspektywy finansowe?

mowisz, ze tesc chce, byscie zostali z nim, nie chce byc sam na starosc - co z tego, ze on chce, skoro dla was to taka meczarnia??? nie znosisz go, jest odpychajacy i nie idzie na ugody - sprawa jasna - samodzielnosc. kropka. chyba, ze caly czas szukacie usprawiedliwienia dla, przepraszam za słowo, żerowania.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-07, 12:05   #80
olla83
Rozeznanie
 
Avatar olla83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 731
Dot.: problemy z tesciem:(

nie do pomyślenia jest dla mnie żerowanie na rodzicach, a już w ogóle w głowie mi się nie mieści jak syn może liczyć na nagłą śmierć ojca i spadek po nim. Być może zostałam inaczej wychowana, postawa roszczeniowa jest mi obca i ciśnienie mi się podnosi jak czytam o takich ludziach jak twój mąż i jego ojciec. Jak w ogóle można miec pretensje do żony o to, ze nie dostała nic w "posagu", żadnego mieszkania, żadnego zabezpieczenia finansowego. to jest chore.

Moi rodzice mają dużo pieniędzy, mają własny dom i mieszkanie w bloku, wykształcili mnie, wychowali i za to jestem im wdzięczna. nawet przez myśl mi nie przeszło, zeby łasic się na ich majątek..to jest po prostu obrzydliwe, nie mają żadnego obowiązku, absolutnie żadnego! aby oddać mi lub też mojemu bratu tego co jest wyłącznie ich własnością.

Jeśli kiedyś sprzedadzą mieszkanie to mam nadzieję, ze pierwsze co zrobią to pomyślą wreszcie o sobie, zafundują sobie godną emeryturę i długie ekskluzywne wakacje.

Co więcej, przez te wszystkie lata studiów było mi głupio, że tak dużo łożą na moje wykształcenie, a ja nie daję nic w zamian. Więc teraz czuję się w obowiązku jakoś im się za to zrewanżować. Uważam , ze dzieci na starość powinny wspierać finansowo rodziców a nie na odwrót! Ja nie mam dużo pieniędzy, żyję skromnie, ale godnie. Nie mam zamiaru brać od nich pieniędzy na moje ewentualne wesele-choć pewnie będą bardzo chętni, aby pomóc. Wszystko sobie sama zorganizuję. Bardzo cenię samodzielność i niezależność. Jeśli twój mąż jest wygodnickim pasożytem,a na to wygląda, to nie wróżę wam świetlanej przyszłości. Ma 32 lata?? Takiego dziecka już raczej nie zmienisz...
olla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:10   #81
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
czytaj caly watek od ppoczatku do konca.
Uwierz,przeczytałam,a mimo to nie znalazłam odpowiedzi.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:14   #82
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
czytaj caly watek od ppoczatku do konca.
a w którym miejscu to, co powiedziała moooniaaaa, świadczą o nieprzeczytaniu przez nią całego wątku?
ja też uważam, że trzeba się żenić/pobierać, gdy ma się sensowny pomysł na życie. a z całą pewnością tylko wtedy starac się o dziecko. sorry za brutalna szczerość.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:35   #83
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kinghah Pokaż wiadomość
ale mowiłaś o problemach psychicznych (psychotropy) i do tego sie odnosze - z jego psychika bedzie tylko gorzej.

watek mamy - mowilas o ojczymie, z ktorym sie rozwiodla, a ktory zalozyl nowa rodzine i ma male dziecko, potem o jej problemach chyba alkoholowych i nieodpowiedzialnym zachowaniu - takie rzeczy zawsze bardzo mocno obciazaja psychike dzieci, niewazne czy masz 3 lata czy 33... wierz mi, to ma wpływ, chociazby na twoje podejscie do obecnej sytacji, byc moze to wszystko naraz przeroslo cie, stad taki dramatyczny apel o pomoc/rade, w dodatku jestes w ciazy.

mowisz, ze nie mialas trudnego zycia, ze było tak komfortowo, ze nie musialas pracowac - skad wiec teraz brak zdolnosci kredytowej i tak beznadziejne perspektywy finansowe?

mowisz, ze tesc chce, byscie zostali z nim, nie chce byc sam na starosc - co z tego, ze on chce, skoro dla was to taka meczarnia??? nie znosisz go, jest odpychajacy i nie idzie na ugody - sprawa jasna - samodzielnosc. kropka. chyba, ze caly czas szukacie usprawiedliwienia dla, przepraszam za słowo, żerowania.



nie musialam pracowac bo rodzice mnie utrzymywali a ja jeszcze chodzilam do liceum.dlatego mowie ze bylo komfortowow domu zawsze bylo czysto i moja matka nie musiala sie z nikim uzerac zeby wymienil posciel albo przewietrzył. jak my mozemy na nim żerowac??? ja twierdze ze jemu to wszystko na reke. placimy wiekszosc czesc za mieszskanie, kupujemy opal moj maz pali sam wpiecu. tesciowi jest dobrze. jak kiedys zapytalam sie czy dorzuci to powiedzial ze palczaem nie bedzie:/ale z tym to masz racje. wszystko zaczelo mi przeszkadzac od kad zaszlam w ciaze.zaczelam sie po prostu martwic co dalej.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:39   #84
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

slub wzielismy 4 miesiace temu. a 2 lata mieszkamy z tesciem. to ze nie mamy mieszkania nie moglismy sie pobrac????to zeby miec dziecko i wziasc slub trzeba byc dobrze ustawionym finasowa, miec mieszkanie i dobra prrace?? to bym miala dziecko w wieku 40 lat:/



odp na post moniiii
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:40   #85
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kinghah Pokaż wiadomość
a w którym miejscu to, co powiedziała moooniaaaa, świadczą o nieprzeczytaniu przez nią całego wątku?
ja też uważam, że trzeba się żenić/pobierać, gdy ma się sensowny pomysł na życie. a z całą pewnością tylko wtedy starac się o dziecko. sorry za brutalna szczerość.


ja nie twierdze ze nie.dzidzi nie bylo planowane
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:42   #86
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
nie musialam pracowac bo rodzice mnie utrzymywali a ja jeszcze chodzilam do liceum.dlatego mowie ze bylo komfortowow domu zawsze bylo czysto i moja matka nie musiala sie z nikim uzerac zeby wymienil posciel albo przewietrzył. jak my mozemy na nim żerowac??? ja twierdze ze jemu to wszystko na reke. placimy wiekszosc czesc za mieszskanie, kupujemy opal moj maz pali sam wpiecu. tesciowi jest dobrze. jak kiedys zapytalam sie czy dorzuci to powiedzial ze palczaem nie bedzie:/ale z tym to masz racje. wszystko zaczelo mi przeszkadzac od kad zaszlam w ciaze.zaczelam sie po prostu martwic co dalej.
cieszę się, że umiesz przyjąć uwagi krytyczne;-)

przechodzisz okres ciążowego "wicia gniazda" i stąd twoje lęki. i nie chodzi o twoje huśtawki nastrojów spowodowane zmianami hormonalnymi - zaczęłaś widzieć rzeczy takimi, jakie są, bardzo trzeźwo i realistycznie. jest fatalnie, życie z teściem sie nie udało - powiedzcie to sobie szczerze, ale czas nagli, więc trzeba działać już.

p.s. żerowanie = czekanie na obiecane mieszkanie+mieszkanie z obrzydliwym teściem w zamian za niskie koszty utrzymania.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:45   #87
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
slub wzielismy 4 miesiace temu. a 2 lata mieszkamy z tesciem. to ze nie mamy mieszkania nie moglismy sie pobrac???? to zeby miec dziecko i wziasc slub trzeba byc dobrze ustawionym finasowa, miec mieszkanie i dobra prrace?? to bym miala dziecko w wieku 40 lat:/
można nie mieć mieszkania i byc po slubie. i wtedy się wynajmuje. i nie trzeba byc "ustawionym finansowo", wystarczy umieć sie samodzielnie utrzymać. nie wierzę, że nie potraficie tego we dwoje.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:46   #88
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
slub wzielismy 4 miesiace temu. a 2 lata mieszkamy z tesciem. to ze nie mamy mieszkania nie moglismy sie pobrac????to zeby miec dziecko i wziasc slub trzeba byc dobrze ustawionym finasowa, miec mieszkanie i dobra prrace?? to bym miala dziecko w wieku 40 lat:/



odp na post moniiii
Widzisz,dla Ciebie to normalne,a dla mnie nie do wyobrażenia. Nie zdecydowałabym się na dziecko mieszkając w jednym pokoju,z teściem za ścianą. Ba,nawet na ślub bym się wtedy nie zdecydowała. Sami sobie zgotowaliście taki los. Więc teraz dla dobra dziecka zróbcie coś z tym i idźcie na swoje, choćby najmniejsze,choćby najskromniejsze,ale ze świętym spokojem. Dziecko podrośnie,będzie potrzebowało własnego pokoju,co wtedy zrobicie?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:56   #89
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez kinghah Pokaż wiadomość
można nie mieć mieszkania i byc po slubie. i wtedy się wynajmuje. i nie trzeba byc "ustawionym finansowo", wystarczy umieć sie samodzielnie utrzymać. nie wierzę, że nie potraficie tego we dwoje.
dokladnie.
bierzesz pod uwage kolejna ciaze ?i co wtedy ?

rok temu ci nie przeszkadzalo takie mieszkanie ?

zreszta problemem nie jest ani slub/ciaza czy nawet tesc ale twoj uparty,leniwy,niezaradny, wygodny mąż .

szkoda ,ze w tak mlodym wieku wpakowalas siebie i dziecko w taki uklad.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:58   #90
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: problemy z tesciem:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
slub wzielismy 4 miesiace temu. a 2 lata mieszkamy z tesciem. to ze nie mamy mieszkania nie moglismy sie pobrac????to zeby miec dziecko i wziasc slub trzeba byc dobrze ustawionym finasowa, miec mieszkanie i dobra prrace?? to bym miala dziecko w wieku 40 lat:/



odp na post moniiii
nie widze nic zlego w tym aby miec planowane ,chciane nic nie koplikujace dziecko w wieku lat 40 i posiadanie wlasnego mieszkania i spokoju finansowego .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.