bezdech u noworodków:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-11, 15:48   #1
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329

bezdech u noworodków:(


Hej dziewczyny, jestem w 20 tyg ciazy i nie dawno mama mi opowiadalo o tzw.śmierci łozeczkowej. zastanawiam sie nad kupnem takiej maty ktora sygnalizuje ze np. dziecko nie oddycha powyzej 20 sek. czy to jest skuteczne??moja mama mowi ze na przez pierwsze 2 tyg jak urodzila poprostu spala z dzidzia<bo wtedy jeszcze nie było takiego sprzetu>bardzo sie mat=rtwie tym,czy to tylko jest u wczesniaków?
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 17:41   #2
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: bezdech u noworodków:(

prawde mowiac nie slyszalam o takiej macie
ja tez schizuje i ciagle latam i sprawdzam czy mala oddycha - cos mi sie wydaje ze to dzieci do
1-ego miesiaca

na co musisz uwazac a co jest podejrzewane o powodowanie smierci lozeczkowej u maluszkow:

- palenie przy dziecku , ale takze branie na rece dziecka zaraz po tym jak sie palilo- chodzi o to zeby nie wdychalo zapachu papierosow z ubran

- kladac dziecko do spania kladz je w nogach lozeczka a nie w wezglowiu chodzi o przegrzewanie dzieciaczka - najwieksza czesc ciepla ucieka przez glowe, zrezygnuj tez z ochraniaczy w lozeczku, maskotek i kolderek, lepiej dodac jeden kocyk

- temp w pokoju powinna wynosic 20'C

- do spania zawsze ukladaj dziecko na plecach

smierc lozeczkowa zdarza sie tez w wozeczkach czy siedzonkach samochodowych
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 18:51   #3
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: bezdech u noworodków:(

zdarza sie to gdy mama w ciąży pali, dziecko po prostu jest przyzwyczajone do podduszeń i nie reaguje
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:20   #4
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: bezdech u noworodków:(

ta mata to Monitor oddechu AngelCare Ja mam i bardzo sobie chwalę Na początku zdarzało się, ze kilka razy sie uaktywnił. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, ze podjełam słuszną decyzję kupując go Mały ma 1,5 roku i nadal używam monitora, czuję się z nim bezpiecznie

link http://www.angelcare.pl/index_start.html
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:08   #5
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: bezdech u noworodków:(

dramat strasznie sie przestraszylam teraz.moze przez ten pierwszy miesiac mala powinna spac ze mna..
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 20:13   #6
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: bezdech u noworodków:(

a co robic jak dziecko bedzie na bezdechu?usta-usta?ile kosztuje ta mata bo nie jest nigdzie napisane
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 21:15   #7
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: bezdech u noworodków:(

orientacyjna cena
http://www.allegro.pl/item544005839_...7_dpd_0zl.html

nie wiem czy spiąc z dzieckiem uda się wyłapać bezdech, dzecko poprostu przestaje oddychac. Mój syn jak się zatrzymywał to wyglądało to mniej więcej tak: oddychał normalnie po czym brał powietrze i zatrzymywał się, po kilku sekundach robił 3 szybkie wdechy. Jak za długo to trwało to monitor zaczynał pikać i mały od razu łapał oddech.

PS u mnie nikt nie palił nigdy zadnych papierosów...
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 21:18   #8
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: bezdech u noworodków:(

Bezdech występuje nie tylko u noworodków, ale i u niemowląt. Generalnie może się zdarzyć do ukończenia pierwszego roku życia.
Do grupy ryzyka wystąpienia zespołu nagłego zgonu (Sudden Infant Death Syndrome - SIDS): należą niemowlęta z rodzin obciążonych zgonem rodzeństwa, oraz z objawami klinicznymi zaburzeń oddychania (zespół ALTE - Apparent Life Threatening Event).
Istnieją teorie, ze dzieci karmione piesią sa mniej zagrożone SIDS.
Dużo informacji na ten temat (m.in. profilaktyka) można znaleźć tutaj:
http://sids_bezdech.webpark.pl/
ale nie wiem na ile są one zgodne z obecnym stanem wiedzy, bo strona może być starsza.
Euphoria, ja ze swej strony mogę Ci doradzić jedno. Zrób wszystko byś czuła się spokojna, ale nie daj się też zwariować takim informacjom. Bo niektórzy życzliwi ludzie
wręcz uwielbiają straszyć przyszłe i młode mamusie tym, jakie to nieszczęścia mogą przydazyć się dzieciom. Większośc takich rozmów najlepiej od razu uciąć (oczywiście nie mówię o rozmowie z mamą ).

Co do temperatury dla maluchów, to moja lekarka twierdzi, że optymalna jest wyższa - 21 - 22 st. C. Ale moja córa spała przy 18 - 19 i otwartym oknie przy plusowych temperaturach nawet w zimie (oczywiście plus ogrzewanie) i ma się dobrze

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2009-02-11 o 21:22
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:28   #9
asiak1981
Rozeznanie
 
Avatar asiak1981
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 966
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
- do spania zawsze ukladaj dziecko na plecach
A ja układałam na boczku, raz jednym raz drugim. Tak nauczyły mnie położne w szpitalu. Leżąc na pleckach dziecko może się zakrztusić mleczkiem, jeśli uleje.

Będąc w ciąży też się zastanawiałam nad monitorem oddechu, ale ostatecznie nie kupiłam.
asiak1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:35   #10
elsi
Zakorzenienie
 
Avatar elsi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 187
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
A ja układałam na boczku, raz jednym raz drugim. Tak nauczyły mnie położne w szpitalu. Leżąc na pleckach dziecko może się zakrztusić mleczkiem, jeśli uleje.
Dokładnie tak. Mnie radzono identycznie.

Edytowane przez elsi
Czas edycji: 2009-02-12 o 14:04
elsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 13:21   #11
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: bezdech u noworodków:(

hmm

dziewczyny jak urodzicie to zobaczycie co bedzie wam potrzebne, ja tez czytalam o roznych przykrych hostoriach i smierciach itp, nie mozna sie dac zwariowac..

na pewno kazda kochajaca matka tak jest wyczulona po porodzie ze wystarczy ze dziecko piknie to ona juz na nogi wryta...

mozna kupic taka mate jak ktos chce kiedys nie bylo i jakos dzieci sie chowaly
dopiero masz 20 tydz ciazy zobaczysz jak urodzisz czy potrzebne ci to bedzie i czy dzidzia ma bezdech
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 22:05   #12
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Thumbs up Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jestem w 20 tyg ciazy i nie dawno mama mi opowiadalo o tzw.śmierci łozeczkowej. zastanawiam sie nad kupnem takiej maty ktora sygnalizuje ze np. dziecko nie oddycha powyzej 20 sek. czy to jest skuteczne??moja mama mowi ze na przez pierwsze 2 tyg jak urodzila poprostu spala z dzidzia<bo wtedy jeszcze nie było takiego sprzetu>bardzo sie mat=rtwie tym,czy to tylko jest u wczesniaków?
hej ja miałam to i jest to bardzo skuteczne.mi sie kilka razy właczyło. i to sei może zdarzyc każdemu dziecku bez wzgledu na to czy jest wczesniakiem czy zrowym bobasem

http://www.allegro.pl/search.php?str...personal_rec=0
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 22:09   #13
joanna1978
Raczkowanie
 
Avatar joanna1978
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 300
Dot.: bezdech u noworodków:(

te i co tak przez całą noc. ja tam wolałam se pospac i miec monitor oddechu
joanna1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 16:43   #14
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez joanna1978 Pokaż wiadomość
te i co tak przez całą noc. ja tam wolałam se pospac i miec monitor oddechu

no kurcze tylko nie kazdy se moze na to pozwolic<500zł>)
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 18:49   #15
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: bezdech u noworodków:(

340 zł, 500 to monitor plus niania. Masz jeszcze trochę czasu do porodu jak Ci zalezy to odkładaj po trochę pieniędzy
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-14, 19:44   #16
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
340 zł, 500 to monitor plus niania. Masz jeszcze trochę czasu do porodu jak Ci zalezy to odkładaj po trochę pieniędzy
nie wiem moze poprostu na to becikowe przeznacze.
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 07:16   #17
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: bezdech u noworodków:(

dzień dobry ja też jeszcze w ciąży ale ja już na samym początku ciąży kupiłam http://www.allegro.pl/item545506781_...rier_0_zl.html

bardzo się boję o moje dzidzio,wiem,ze jest naprawdę bardzo mało przypadków dzieci,które umierają z powodu SIDS...ale ja jestem alergikiem,powoli zakrawającym na astmatyka,więc obawiam się o oddychanie moejgo szkraba.A ta niania którą zakupiłam oprócz monitora ma zwykłą nianię,co powinno ułatwić nam funkcjonowanie mam nadzieję,że monitor okaże się zbędnyi moja niunia nie będzie miała takich problemów,ale faktycznie jak jesteś w połowie ciąży,to raz w miesiącu odłóż sobie po 100zł i jak Ci się urodzi dzidzio to sobie kupisz wiem,że polecają jeszcze te monitory
http://www.allegro.pl/item557132275_...y_wys_0zl.html

ale są też tańsze na rynku,np angelcare bez niani ,trzeba się rozglądnąć,ja za swój zapłaciłam na allegro 430zł z przesyłką. A jak masz kontakt w anglii to poproś żeby ktoś Ci kupił,bo tam są duzo tańsze niż w Polsce

może nie skorzystamy z tego wogóle i nie sądzę,żeby dzięki temu moja czujność była uśpiona,ale mimo wszystko będę się czuć z tym bardziej komfotowo
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 22:55   #18
kristi75
Zakorzenienie
 
Avatar kristi75
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Wiadomości: 5 492
GG do kristi75 Send a message via Skype™ to kristi75
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez asiak1981 Pokaż wiadomość
A ja układałam na boczku, raz jednym raz drugim. Tak nauczyły mnie położne w szpitalu. Leżąc na pleckach dziecko może się zakrztusić mleczkiem, jeśli uleje.

Będąc w ciąży też się zastanawiałam nad monitorem oddechu, ale ostatecznie nie kupiłam.

Z tego co ja wiem to noworodków nie wolno kłaść na boczku bo mu boiderka sie będą źle zrastać dziecko powinno mieć nóżki szeroko a jak się jejpołoży na boczku to ma nóżki razem


A ta mata z czujnikiem oddechu jest bardzo dobra i polecam

A z tego co wiem to raczej do tej pory są nie znane przyczyny śmierci łóżeczkowej
kristi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 20:46   #19
kasia_sloneczko
Zadomowienie
 
Avatar kasia_sloneczko
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sulistrowice
Wiadomości: 1 326
Dot.: bezdech u noworodków:(

moj synek ma w tej chwili 11 miesiecy i zdecydowalam sie odstawic na polke monitor oddechu. mialam zagrozona ciaze i bardzo balam sie o synka wiec byl to jeden z lepszych zakupow. do teraz nie zaluje ze wydalam te 400 zl. moglam spac spokojnie a maly spal w lozeczku. nie budzilam sie na kazde jego westchniecie przynajmniej i nie biegalam co chwile zajrzec do lozeczka, a wiem ze od takiego stalego czuwania i zmartwiania sie o maluszka mozna "zwariowac". na naszym watku byla mamusia ktora tak sie bala o dziecko ze w nocy nie mogla spac i "zafundowala" sobie depresje. wiadomo ze kazdy jest innej konstrukcji psychicznej. ja wolalam zaplacic i miec swiety spokoj. niania nie raz mi wyla w nocy jak synek byl malutki budzilam sie wtedy i widzialam jak pod wplywem alarmu niani dziecko zaczynalo oddychac. a spanie z dzieckiem hmm... nie sadze by to byl dobry sposob. kobieta po porodzie jest tak zmeczona opieka nad dzieckiem ze spi jak kamien i budzi sie tylko na placz dziecka. bezdechu sie nie slyszy jednak....
kasia_sloneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 08:29   #20
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: bezdech u noworodków:(

Wiecie dużo osób mówi,że monitor to zbędny gadżet....całkiem możliwe,że okaże się nie przydatny,ale komfort psychiczny jaki jest w stanie dać Ci takie urządzenie moim zdaniem jest wart tych pieniędzy.Przecież nie jesteśmy w stanie cały czas ślęczeć nad dzieckiem i sprawdzać czy oddycha...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 22:45   #21
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
a co robic jak dziecko bedzie na bezdechu?usta-usta?ile kosztuje ta mata bo nie jest nigdzie napisane
u małych dzieci wykonuję się resuscytację metodą usta-nos-obejmując ustami jednoczesnie, i pamiętając, że potrzeba jest zaledwie 1/3 wdechu z naszych dorosłych płuc.Najbezpieczniej jest obserwować (nagą)klatke piersiową.W momencie unoszenia- to znak iż powietrza znalazło się optymalnie.
katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 06:57   #22
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: bezdech u noworodków:(

komfort psychiczny to w zasadzie jedyna przyczyna, dla ktorych moznaby rozwazyc kupienie monitora. Choc monitor, jak pisza na stronie bezdechom nie zapobiega, tylko je sygnalizuje. Bezdech do 10s moze byc "fizjologiczny". MOnitor reaguje od 20s. Nie wiem czy ustawia sie glebokosc ruchow klatki piersiowej, przy ktorej zaczyna wyc, ale podejrzewam ,ze tak.

Co do spania w jednym lozku z dzieckiem jest to jeden z czynnikow ryzyka SIDS, oczywiscie Twoja mama nie mogla o tym wiedziec.

Warto dodac, ze definicja SIDS nie obejmuje w ogole noworodkow, czyli dzieci do skonczenia pierwszych 28dni zycia. Wtedy przyczyny bezdechu rozpatruje sie troche inaczej.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:57   #23
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: bezdech u noworodków:(

Monitor najpierw pika jeden raz jak "wyczuje" bezdech, jesli dziecko nie złapie powietrza załącza się alarm, wtedy przeważnie dziecko łapie oddech ( przewaznie)
można ustawić czujność urządzenia ( przynajmniej Angelcare)

Mówi się, ze matka śpiąc z dzieckiem śpi czujniej ale znam kilka przypadków ( może plotki, może nie), że zmęczona kobieta przysnęła "za bardzo" i dziecko się udusiło ( było karmione lub przygniecione). Takze z tym spaniem tez trzeba uważac. Niestety nie ma 100% skutecznej metody by dzieci były bezpieczne
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 21:29   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Wiecie dużo osób mówi,że monitor to zbędny gadżet....całkiem możliwe,że okaże się nie przydatny,ale komfort psychiczny jaki jest w stanie dać Ci takie urządzenie moim zdaniem jest wart tych pieniędzy.Przecież nie jesteśmy w stanie cały czas ślęczeć nad dzieckiem i sprawdzać czy oddycha...
idac tym tokiem rozumowania nalezy dziecko zamknąc w szklane kuli w koncu nie jestesmy w stanie cale zycie z nim byc,prawda?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 08:40   #25
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
idac tym tokiem rozumowania nalezy dziecko zamknąc w szklane kuli w koncu nie jestesmy w stanie cale zycie z nim byc,prawda?

taki monitor jest dla niemowlaków,a niemowlaki niestety są na tyle nie poradne,że jak się niechcący przekręcą i zaczną dusić,to nie wrócą do poprzedniej pozycji...wtedy monitor Cię informuje o tym,że dziecko nie oddycha to był jeden z wielu przykładów,ale dziecko z niemowlaka wyrasta...więc tu chyba nie ma mowy o zamykaniu w szklanej kuli...bo chyba nie będziesz siedzieć cały czas nad dzieckiem i patrzeć czy oddycha?A tu masz problem z głowy,potrzebujesz wyjść do innego pomieszczenia na kilka minut,to masz urządzenie sprawujące kontrolę nad oddechem dziecka...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:42   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
taki monitor jest dla niemowlaków,a niemowlaki niestety są na tyle nie poradne,że jak się niechcący przekręcą i zaczną dusić,to nie wrócą do poprzedniej pozycji...wtedy monitor Cię informuje o tym,że dziecko nie oddycha to był jeden z wielu przykładów,ale dziecko z niemowlaka wyrasta...więc tu chyba nie ma mowy o zamykaniu w szklanej kuli...bo chyba nie będziesz siedzieć cały czas nad dzieckiem i patrzeć czy oddycha?A tu masz problem z głowy,potrzebujesz wyjść do innego pomieszczenia na kilka minut,to masz urządzenie sprawujące kontrolę nad oddechem dziecka...
ja nie twierdze ze to urzadzenie jest zle ale uwazam ze czesto to zwykle popadnie w paranoje
a reklamowanie tego to zwykle żerowanie na naiwnosci rodzicow,zreszta nie tylko to urzadzenie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 18:46   #27
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
a reklamowanie tego to zwykle żerowanie na naiwnosci rodzicow,zreszta nie tylko to urzadzenie
rozumiem gdyby to urządzenie nie było przydatne ale np. dla mnie było zbawieniem i nie uważam, zeby ktoś zerował na mojej naiwnosci nie chcesz nie kupujesz, przeciez Cie nikt nie zmusza
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 23:51   #28
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
Co do spania w jednym lozku z dzieckiem jest to jeden z czynnikow ryzyka SIDS, oczywiscie Twoja mama nie mogla o tym wiedziec.
Jeżeli rodzic jest trzeźwy, nie ma znacznej nadwagi, jest zdrowy, nie pali, okrywa dziecko jego własną małą kołderką, dziecko śpi na płaskim i miejsca jest wystarczająco to mała szansa, żeby mama obok była przyczyną bezdechu.

A co do spania na plecach czy na boku, to fakt, że dla bioderek lepiej na plecach ale z kolei ulewanie...
Dlatego ja córkę z dysplazją kładłam na boku, dopiero po godzinie przewracałam na plecki, znów na plecki.

Jeśli taki monitor to warunek Twojego spokoju to się nie wahaj.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2009-02-22 o 09:22
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 09:25   #29
euphoria87
Raczkowanie
 
Avatar euphoria87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 329
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Jeżeli rodzic jest trzeźwy, nie ma znacznej nadwagi, jest zdrowy, nie pali, okrywa dziecko jego własną małą kołderką, dziecko śpi na płaskim i miejsca jest wystarczająco to mała szansa, żeby mama obok była przyczyną bezdechu.

A co do spania na plecach czy na boku, to fakt, że dla bioderek lepiej na plecach ale z kolei ulewanie...
Dlatego ja córkę z dysplazją kładłam na boku, dopiero po godzinie przewracałam na boczek, znów na plecki.

Jeśli taki monitor to warunek Twojego spokoju to się nie wahaj.

no ja sie nie wahamtylko to jest dla mnie spory wydatek.Mąż mowi ze wczesniej takich urzadzen nie bylo jakos dzieci normalnie spałypatrzyłam nawet w taakim punkcie co wypozyczaja na pół roku ale cena w sumie sie nie rozni od tego jakbym kupiła:/myśle ze moze po urodzeniu zapytam sie lekarza czy rzeczywiscie w moim przypaku ta mata byłaby niezbedna
euphoria87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 09:57   #30
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: bezdech u noworodków:(

Cytat:
Napisane przez euphoria87 Pokaż wiadomość
no ja sie nie wahamtylko to jest dla mnie spory wydatek.Mąż mowi ze wczesniej takich urzadzen nie bylo jakos dzieci normalnie spały
Dzieci i rodzice obchodzili się bez wielu rzeczy, które mamy dziś, często rzeczy obecnie ustawowo obowiązkowych. Nie znam badań na ten temat, nie wiem jaka jest wykrywalność bezdechów przez te urządzenia, jak to wygląda statystycznie.

U nas obeszło się bez monitora, wiele mam sobie chwali. Myśle, ze rozmowa z lekarzem to dobry pomysł. Do porodu masz jeszcze trochę czasu, może znajdziesz jakąś okazję, może uzbiera się trochę grosza.
Życzę Ci lekkiego porodu, spokoju w ciąży i zdrowia dla dzieciątka
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.