Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 17:57   #1
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597

Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka


Dziewczyny macie pomysl jak zrobic puder jedwabny taki jak ma Dr.Hauscha bo on jest najlepszy TYLKO STRASZNIE DROGI a moze samemu da sie go wykonac -taniej wyjdzie
-zeby nie wysuszal
-zeby nie zapychal
-zeby nie podraznial-lagodzil
-zeby nie bielil
-zeby nie robil twarzy plaskiej,tepej ,nie wyostrzal rysow
-matowal
-nie wazy sie
-nie podkresla wloskow na twarzy
-nie wlazi w niedoskonalosci ,nie podresla ich ,jak inne..
-nie podkresla suchych skorek
-nie podraznia oczu
-nadaje sie do cery zanieczyszczonej
-skora po nim jest mieciutka
-nie schodzi plackami z twarzy
-odbija swiatlo
-nie wlazi w zmarszczki


- wrecz chlodzi twarz

Taki wlasnie jest ten puder Dr.Hauschka Seidepuder do ciala
tutaj jego sklad :Skład: Oryza sativa, Serica, Silica, Parfum, Gentiana lutea, Quercus robur, Salvia officinalis, Solum Diatomeae
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...idenpuder.html

Puder Dr.Hauschka otrzymywany jest z naturalnego jedwabiu w postaci sproszkowanej. Wzbogacony wyciągami roślinnymi z szałwii, gencjany oraz kory dębu, puder posiada przyjemny zapach i lekki efekt odświeżający. Stabilizuje naturalną mikroflorę skóry. Stosowanie pudru zapewnia skórze niezawodną ochronę, pielęgnuje ją, nadaje miękkość i zabezpiecza przed podrażnieniami. Ułatwia on naturalną wymianę gazową skóry. Puder nie zawiera substancji mogących wywoływać podrażnienia skóry. Skóra staje się naturalnie matowa i uzyskuje, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych partiach, niezawodną ochronę. Możliwości zastosowania pudru są wszechstronne : jako puder do ciała i stóp, jako delikatny dezodorant, suchy szampon do włosów, do pielęgancji niemowląt, jako środek pielęgancycjny w przypadku otarć naskórka i podrażnień skóry z towarzyszącym świądem (np. przy ospie lub po ukaszeniach owadów).

Skład:Oryza Sativa, Serica, Silica, Parfum, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Coumarin*, Gentiana Lutea, Quercus Robur, Salvia Officinalis, Solum Diatomeae.
*składnik naturalnego olejku eterycznego
Szperam po necie i tutaj znalazlam ciekawy artykul http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?topic=601.0

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-03-08 o 21:32
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 19:44   #2
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Skocz z tym składem na forum Kolorówki albo napisz bezpośrednio do sklepu kolorowka.com na pewno pomogą cos stworzyć Powodzenia!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 19:53   #3
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Skocz z tym składem na forum Kolorówki albo napisz bezpośrednio do sklepu kolorowka.com na pewno pomogą cos stworzyć Powodzenia!
na kolorowka.pl? myslisz ze zrobili by mi taki sam puder jak Dr.Hauschka ? Wyczytalam gdzies ze ten puder to w wiekszosci maka ryzowa ?

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-03-03 o 20:10
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 10:16   #4
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

jedwab mozesz zamówić z mazideł i dodać go do skrobi, co prawda nie bedzi taki jk ten, ale ja lubię uzywac moją mieszankę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 12:22   #5
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Cytat:
Wyczytalam gdzies ze ten puder to w wiekszosci maka ryzowa ?
raczej puder ryżowy, drobniej zmielony - mąka byłaby widoczna na twarzy...


Cytat:
Skład:Oryza Sativa, Serica, Silica
Podstawowe składniki znajdziesz na Kolorówka.com - pomieszasz i voila! - ekipa Kolorówki powinna podpowiedzieć Ci w jakich proporcjach i może jeszcze jakiś składnik zaproponują dla poprawienia własciwości pudru. Pozostałe składniki ciężko będzie dostać, ale wg mnie możesz ukręcić przyzwoity puder jedwabny bez takich gadżetów

Edytowane przez MysiaJadwisia
Czas edycji: 2012-03-04 o 12:24
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:58   #6
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie pomysl jak zrobic puder jedwabny taki jak ma Dr.Hauscha bo on jest najlepszy TYLKO STRASZNIE DROGI a moze samemu da sie go wykonac -taniej wyjdzie
-zeby nie wysuszal
-zeby nie zapychal
-zeby nie podraznial-lagodzil
-zeby nie bielil
-zeby nie robil twarzy plaskiej,tepej ,nie wyostrzal rysow
-matowal
-nie wazy sie
-nie wlazi w niedoskonalosci ,nie podresla ich ,jak inne..
-nie podkresla suchych skorek
-nie podraznia oczu
-nadaje sie do cery zanieczyszczonej
-skora po nim jest mieciutka
-nie schodzi plackami z twarzy
-odbija swiatlo
-nie wlazi w zmarszczki


- wrecz chlodzi twarz

Taki wlasnie jest ten puder Dr.Hauschka Seidepuder do ciala
tutaj jego sklad :Skład: Oryza sativa, Serica, Silica, Parfum, Gentiana lutea, Quercus robur, Salvia officinalis, Solum Diatomeae
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...idenpuder.html

Puder Dr.Hauschka otrzymywany jest z naturalnego jedwabiu w postaci sproszkowanej. Wzbogacony wyciągami roślinnymi z szałwii, gencjany oraz kory dębu, puder posiada przyjemny zapach i lekki efekt odświeżający. Stabilizuje naturalną mikroflorę skóry. Stosowanie pudru zapewnia skórze niezawodną ochronę, pielęgnuje ją, nadaje miękkość i zabezpiecza przed podrażnieniami. Ułatwia on naturalną wymianę gazową skóry. Puder nie zawiera substancji mogących wywoływać podrażnienia skóry. Skóra staje się naturalnie matowa i uzyskuje, zwłaszcza w najbardziej wrażliwych partiach, niezawodną ochronę. Możliwości zastosowania pudru są wszechstronne : jako puder do ciała i stóp, jako delikatny dezodorant, suchy szampon do włosów, do pielęgancji niemowląt, jako środek pielęgancycjny w przypadku otarć naskórka i podrażnień skóry z towarzyszącym świądem (np. przy ospie lub po ukaszeniach owadów).

Skład:Oryza Sativa, Serica, Silica, Parfum, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Coumarin*, Gentiana Lutea, Quercus Robur, Salvia Officinalis, Solum Diatomeae.
*składnik naturalnego olejku eterycznego
Szperam po necie i tutaj znalazlam ciekawy artykul http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?topic=601.0
Daj znac,co Ci odpowiedza na kolorówce,jestem ciekawa czy sa w stanie zmajstrowacć cos takiego i za ile to wyjdzie
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:44   #7
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Szukałam tego samego na stronie kolorówki, znalazłam recepturę 24 (puder wykańczający) który jest bardzo podobny do składu Hauschki:

puder ryżowy 70 %
krzemionka 10 %
puder jedwabny 8 %
stearynian magnezu 8 %
pigmenty 4%

Puder Hauschki ma więcej jedwabiu niż krzemionki, poza tym jest perfumowany, ale generalnie receptura wydaje się być bardzo podobna.

Osobiście nie lubię pełnego matu więc chcę troszkę zmienić powyższą recepturę i dodać trochę składników rozpraszających światło (różne mikrosfery). Ale to dopiero pomysł na przyszłość, jak przyjdą składniki i puder się uda to dopiszę tu recepturę.
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-16, 11:38   #8
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Cytat:
Napisane przez Aurita Pokaż wiadomość
Szukałam tego samego na stronie kolorówki, znalazłam recepturę 24 (puder wykańczający) który jest bardzo podobny do składu Hauschki:

puder ryżowy 70 %
krzemionka 10 %
puder jedwabny 8 %
stearynian magnezu 8 %
pigmenty 4%

Puder Hauschki ma więcej jedwabiu niż krzemionki, poza tym jest perfumowany, ale generalnie receptura wydaje się być bardzo podobna.

Osobiście nie lubię pełnego matu więc chcę troszkę zmienić powyższą recepturę i dodać trochę składników rozpraszających światło (różne mikrosfery). Ale to dopiero pomysł na przyszłość, jak przyjdą składniki i puder się uda to dopiszę tu recepturę.
Oo, przyda sie Co prawda krzemionki nie mam, więc po testach mikrosfer silikonowych [jeśli nie zapchają] podmienię jej zawartość na nie właśnie + puder bambusowy + kaolin. I dodam czystego jedwabiu, bo taki też posiadam, ale w większych proporcjach [już na sobie testowałam]. Ryżu dodam mniej. Mam trochę tych prochów, trzeba zużyć.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:01   #9
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Zrobiłam puder w oparciu o produkty z kolorówki. Skład:
puder ryżowy (zwykły) 30g
puder jedwabny 5g
stearynian magnezu 2,5g
mikrosfery silikonowe ?g (2,5ml)

Wychodzi prawie 40g, czyli ilość podobna do pudru Hauschki (tam jest 50g). Zawartość jedwabiu wynosi ok. 13%. Krzemionki nie użyłam bo puder już jest wg mnie bardzo matujący. Jest transparentny i miły. Nie zauważyłam jednak, żeby tak mała ilość mikrosfer jaką dodałam cokolwiek zmieniła.

Koszt składników: ok. 33zł (gdybym zrezygnowała z mikrosfer wszystko kosztowałoby ok. 28zł)
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 13:10   #10
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Wlasnej Roboty PUDER JEDWABNY Dr.Hauschka

Cytat:
Napisane przez Aurita Pokaż wiadomość
Zrobiłam puder w oparciu o produkty z kolorówki. Skład:
puder ryżowy (zwykły) 30g
puder jedwabny 5g
stearynian magnezu 2,5g
mikrosfery silikonowe ?g (2,5ml)

Wychodzi prawie 40g, czyli ilość podobna do pudru Hauschki (tam jest 50g). Zawartość jedwabiu wynosi ok. 13%. Krzemionki nie użyłam bo puder już jest wg mnie bardzo matujący. Jest transparentny i miły. Nie zauważyłam jednak, żeby tak mała ilość mikrosfer jaką dodałam cokolwiek zmieniła.

Koszt składników: ok. 33zł (gdybym zrezygnowała z mikrosfer wszystko kosztowałoby ok. 28zł)
Wczoraj także zrobiłam, jednak pominęłam pigmenty i także dodałam mikrosfer - jakieś 10%; krzemionka także się znalazła w moim składzie. Ja jednak zrobiłam niewielką ilość, w sumie nie więcej niż pól słoiczka 10ml, gdyż nie wiem, jak sprawdzi się na mojej skórze, więc wolę nie porywać się na znaczące ilości
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.