Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 15:14   #1
magda_lena123
Raczkowanie
 
Avatar magda_lena123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61

Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)


Witajcie kochane wizażanki.

Bardzo proszę was o pomoc! Zapewne ten problem pojawił się kolka razy na forum, ale nijak nie wiem jak się podczepić do wątków, a także chciałabym , aby "moja historia została rozpatrzona indywidualnie"
Zacznę od charakterystyki mojej niełatwej skóry: ma lat 18, na policzkach naczynkowa i sucha, na czole niby też sucha, ale po nałożeniu makijażu, czy nawet zwykłego lekkiego kremu nawilżającego świeci się. Jednak największym moim problemem jest powstawanie zaskórników zamkniętych na czole i rzadziej, na płatkach nosa i poniżej kącików ust.

Jeśli chodzi o pielęgnację to: myję na noc mydłem Aleppo 25%, na dzień myję pianką Rivall de Loop, na noc nakładam olejek konopny, na dzień krem Natura Siberica do skóry mieszanej na noc, tonik Oeparol, peeling Bingo Spa błoto z Morza Martwego

Jeśli chodzi o make up to obecnie używam minerałka z Bare Minerals.
Chciałabym przejść na kremy bb lub na eko krem tonujący firmy typu np. Lavera. Rok temu kupiłam Skin79 Hot Pink, ale zasypał mnie zaskórnikami, próbowałam oczyszczać twarz olejami, ale to zupełnie nie dla mnie, pogorszyło to tylko sprawę, do tej pory jedynym kremem tonującym jaki mogę używać jest Ziaja Nuno, ale nie ma żadnego filtru, a stosowanie oddzielnie filtru i make upu kończy się dla mnie zaskórnikami.
Najchętniej zakupiłabym jakiś azjatycki bb cream, bo mają duże filtry, są w jasnych odcieniach, są wydajne i naturalnie wyglądają na twarzy. Ale przygoda z "Hot Pink" trochę ostudziła mój zapał. Dziewczyny pomóżcie, czy któraś z Was ma kapryśną skórę, a mimo to znalazła "bebika", który nie zapchał?
__________________
Z butów sterczy słoma, literaturę zna z opracowań lektur, buraczana dama. Kto rodzi się prostakiem, prostakiem przemija, choćby słoma w butach ze złota była.





Była plama, nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich
magda_lena123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 16:33   #2
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)

Przy problemach z zapychaniem azjatyckie BB raczej odpadają bo są napakowane silikonami. Naprawdę lepszym wyborem byłoby pozostanie przy minerałach i zapytanie o dobry filtr który nie zapycha Kiedyś używałam filtra Eucerin 30 w buteleczce z różową pompką, nie zapychał ale niestety nie jest dostępny w Polsce prawdę mówiąc nie wiem czy w ogóle go jeszcze produkują. Pocieszające na pewno będzie to że skoro znalazł się jeden filtr niezapychający to pewnie jest ich już więcej tym bardziej że było to parę lat temu. Podobno bardzo dobrym produktem jest krem na dzień Josie Maran z filtrem 40+, nie zapycha ale i dużo kosztuje. Zapytaj w dobrej dużej aptece o próbki kilku filtrów dedykowanych pod makijaż - zazwyczaj są lżejsze i bardziej płynne może coś Ci podpasuje

A co do samej pielęgnacji - przy zamkniętych zaskórnikach warto odwiedzić dermatologa.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 17:50   #3
201711281122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 17 591
Dot.: Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)

A na pewno dobrze zmywałaś Hot Pink? Bo to jest najczęściej jedyny problem zapychania przez BB - złe zmywanie.
201711281122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 18:52   #4
magda_lena123
Raczkowanie
 
Avatar magda_lena123
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)

U dermatologa byłam rok temu w sprawie zaskórników, ale dostałam maść która nic mi nie pomogła, zwykła Benzacne bez recepty pomaga mi więcej. Poza tym pani doktor zaproponowała mi serię wysuszających, typowo przeciwtrądzikowych produktów, więc nie zrozumiała mojego problemu, gdyż nie mam typowej cery tłustej, gdyby coś takiego istniało, swoją cerę nazwałabym "suchą z tendencją do zaskórników". Co do filtrów, to musiałby to być naprawdę lekki filtr, bo pod dużą warstwą kosmetyków moja skóra się dusi. Testowałam 2 filtry, pierwszym była Soraya 45 balsam do opalania, świetnie nawilżała, była lekka, nie bieliła, ALE zapychała. Drugi był Lirene mineralna emulsja chroniąca przed słońcem 50 ale tu już było biało, lepko, nie współpracował z make upem i również zapchał. Wtedy z filtrami skończyłam. Momentem kiedy nie miałam na buzi ani jednego zaskórnika był a taka pielęgnacja: krem do skóry suchej Synergen (nie ma już go w sprzedaży) na dzień, Fitomed krem nawilżający na noc, żel do mycia twarzy Nivea do skóry mieszanej 2X dziennie, podkład mineralny w kompakcie Clinique, tonik ( tu panuje dowolność, nie szkodzą mi, pod warunkiem, że nie mają alkoholu).

Co do zmywania "Hot Pinka" to najpierw próbowałam OCM (ale to już był zamach na moją twarz), potem zmywałam żelem i też było źle.
__________________
Z butów sterczy słoma, literaturę zna z opracowań lektur, buraczana dama. Kto rodzi się prostakiem, prostakiem przemija, choćby słoma w butach ze złota była.





Była plama, nie ma bluzki, bo ten proszek był od ruskich
magda_lena123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 10:42   #5
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)

Masz skórę dokładnie taką jak ja i u mnie jedynym dobrym sposobem stałego usunięcia zaskórników okazała się kuracja Zorac'iem. W przypadku suchej skóry używanie retinoidów jest ryzykowne, dla mnie wiązało się z rezygnacją z podkładów (naprawdę przy masie suchych skórek żaden podkład nie wygląda dobrze) na rzecz treściwych kremów na glicerynie (akurat u mnie gliceryna się sprawdza - unikam parafiny i silikonów) i wysokich filtrów nakładanych kilkakrotnie w ciągu dnia - ale było warto. Teraz na stałe zmieniłam pielęgnację, metodą prób i błędów znalazłam składniki kosmetyków które mnie zapychały i unikam ich. Poza tym zrezygnowałam z pilingów mechanicznych które co prawda oczyszczały mi skórę ale mocno "otwierały" pory które potem zapychały się jeszcze szybciej. Zauważyłam że teraz moja skóra jest znacznie mniej podatna na różne wypryski i grudki.

Traktuj skórę delikatnie, sprawdzaj składy kosmetyków i metodą prób i błędów szukaj składników które Cię zapychają a potem ich unikaj. Jeśli masz bardzo dużo grudek odwiedź innego dermatologa i rozważ kurację retinoidami
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 16:42   #6
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Jaki krem bb do problemowej cery ? (Problem zapchania)

Ja też mam problem z zaskórnikami i używam właśnie mineralnych pudrów i podkładów, bo mnie nie zapychają, w przeciwieństwie do kremów BB, więc w tej kwestii nic Ci nie doradzę

Ale jeśli chodzi o ochronę twarzy przed promieniowaniem, to używam tego: http://www.laroche-posay.pl/produkty...uid-p4164.aspx

I to jest chyba jedyny niezapychający kosmetyk z filtrem, z jakim się spotkałam
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.