Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 22:04   #1531
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
jp91prześlicznie zapakowane jest to mydełko
Spirulinę też używam, nazywam ją ogrową maseczką.

Dziewczyny, mam ważne pytanie: jakie kremy z filtrem używacie na plaży?

I co sądzicie o tym kremie:
Skład: Aqua Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Glyceryl Stearate Citrate, Bisethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Caprylic/Capric/Myrystic/Stearictrigliceride Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol Panthenol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, VP/Eicosene Copolymer, MIicrocrystalline Cellulose, Behenyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Simethicone, Xanthan Gum, Benzoic Acid, Cellulose Gum, Dehydroacetic Acid, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Methylisothiazolinone Tocopherol.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...50.html&next=1
Tak Czekam aż będę sama w domu, żeby ją wypróbować

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
A czy ona nada sie na twarz? czytalam, ze ma super wlasciwosci i tak sie zastanawiam, ze mozna by ja zmieszac wlasnie z olejem i nalozyc na twarz. Tylko sie obawiam, ze moze byc za ostra na buzie?
Obiecuję, że jutro opiszę wrażenia po tym peelingu Ten proszek jest na prawdę bardzo drobny. Myślę, że będzie delikatny
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 22:08   #1532
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
A czy ona nada sie na twarz? czytalam, ze ma super wlasciwosci i tak sie zastanawiam, ze mozna by ja zmieszac wlasnie z olejem i nalozyc na twarz. Tylko sie obawiam, ze moze byc za ostra na buzie?

Używam na twarz wlaśnie z olejem, wlaściwie z przeróżnymi kombinacjami. Sól ta nie drapie jakoś mocno, jest drobniutka, tyle co normalny peeling, ale niestety bardzo szczypie, chociaż po kilku razach już nie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 22:13   #1533
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Używam na twarz wlaśnie z olejem, wlaściwie z przeróżnymi kombinacjami. Sól ta nie drapie jakoś mocno, jest drobniutka, tyle co normalny peeling, ale niestety bardzo szczypie, chociaż po kilku razach już nie.
Eh, wiec chyba sie na nia skusze, lubie bardzo peelingi solne i od dawna chcialam jakis wyprobowac na twarz Szczypanie mam nadzieje przezyje, bo w sumie lubie intensywne peelingi. Dzieki Dziewczyny
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 01:43   #1534
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Chciałam pochwalić olejek lawendowy do kąpieli Naturally Thinking - fajnie osiada na skórze, ale nie jest tłusty, zostawia taką aksamitną powłokę. Świetny sposób na nawilżanie skóry bez ciapania się w balsamach i masłach (za czym ja osobiście nie przepadam).
I ma bardzo ładny zapach prawdziwej lawendy.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-24 o 01:44
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 06:42   #1535
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah, jakie kupujesz filtry dla dziecka? Jak możesz to napisz mi proszę również gdzie je kupujesz. Muszę kupić coś rozsądnego dla mojego Maluszka
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:26   #1536
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zai, nie mam pojęcia co kupić. Filtr to u nas delikatna sprawa, dlatego, że co roku zużywamy tylko część opakowania i nie lubię strasznie placić wysokich cen za filtry, bo nam się po prostu marnują. Ja sama zamierzam opalać się tylko na olejach, tylko czasem będę dziecku podkradać filr, gdy np ramiona i Twarz będą wystawione caly dzień na slonce. Opalam się rozsadnie po godzince-dwie dziennie z przerwami, nie lubię się smażyć w ukropie, więc oleje mi wystarczą. Natomiast dla syna szukam filtra 15-20 ( ma ciemniejszą karnację i nie jest już dzidziusiem) w cenie do 30-35 zl, ale najlepiej jak najtaniej i male opakowanie do 100ml. Oczywiście nie cierpimy się kleić od kremów, ani żeby bielily, ale musza nawilżać. Nie mam pojęcia co kupić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:33   #1537
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Superpharm:
-balsamy do ust Lip Smackers 100% Natural po 9,99 takie jak tu: http://kotwilka.blogspot.com/2011/05...-kuszenie.html
- Seria Be Eco z Flos-Leku (krem na dzień, na noc, pod oczy, maseczka, masło do ciała, peeling do ciała) (http://2.bp.blogspot.com/-xOVUsiHKWd...0/flos-lek.bmp)
-wszystkie kosmetyki Dr. Scheller (krem do rąk z nagietkiem jest boski)
-wszystkie kosmetyki Sanoflore (w częsci aptecznej)

I chyba tyle
Bardzo dziękuję rzadko tam bywam, więc jak już zajdę to nie chcę czegoś "głupiego" nabyć

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Oj Dziewczyny, kusicie kusicie i tez kupilam mydelka na Lawendowej Farmie Czerwony Witrazyk, Mydlo Kleopatry oraz Miod i Wanilia Kusilo jeszcze pare innych, ale sa niedostepne, portfel i TZ odetchneli z ulga
Kuszenie lawendową farmą łatwo idzie, niestety
Koniecznie wrzuc zdjęcia, opisz jak pachną, jak Ci się je używa - wszystko o nich napisz
Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
A ja się pochwalę, że wygrałam w konkursie lawendowej farmy. Hurra, będę robiła sobie sama mydełko w domu! Nie mogę się doczekać tak samo jak Ty anula

Mydełka już dzisiaj zostały mi wysłane

http://lawendowafarma.blogspot.com/
Widziałam ten konkurs - łatwy nie był, wymagał dużej pomysłowości i elastyczności intelektualnej (których mi całkowicie zabrakło) więc ogromne gratulacje i czekam na relację
Nie czuję, że rymuję....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 09:45   #1538
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zai, nie mam pojęcia co kupić. Filtr to u nas delikatna sprawa, dlatego, że co roku zużywamy tylko część opakowania i nie lubię strasznie placić wysokich cen za filtry, bo nam się po prostu marnują. Ja sama zamierzam opalać się tylko na olejach, tylko czasem będę dziecku podkradać filr, gdy np ramiona i Twarz będą wystawione caly dzień na slonce. Opalam się rozsadnie po godzince-dwie dziennie z przerwami, nie lubię się smażyć w ukropie, więc oleje mi wystarczą. Natomiast dla syna szukam filtra 15-20 ( ma ciemniejszą karnację i nie jest już dzidziusiem) w cenie do 30-35 zl, ale najlepiej jak najtaniej i male opakowanie do 100ml. Oczywiście nie cierpimy się kleić od kremów, ani żeby bielily, ale musza nawilżać. Nie mam pojęcia co kupić.
ja mam ten sam problem. Tylko ja nie zamierzam się wcale opalać, ale potrzebowałabym jakiejś ochrony dla siebie i dziecka np jak wyjeżdżam na rower. Wszystkie oleje mają filtr?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:51   #1539
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anakazar, otrzymałam informację z Biolandera - african earth będzie niestety dopiero na przełomie czerwca i lipca (mam nadzieję, że bardziej w czerwcu, niż lipcu..). I opakowania i skład mają pozostać takie jak były.
Ja będę czekac i jeszcze dokupię krem pod oczy. Próbki, którą dała mi koleżanka, uzywałam aż do dziś i na dzień i na noc. Jestem zachwycona - na początku skóra piła ten krem, z dnia na dzień zmniejszałam dawkę, bo skóra mniej go potrzebowała. Mam paszczę tak gładką i delikatną, jak już wiele lat nie miałam. Dla mnie to chyba odkrycie roku ciężko będzie, ale zaczekam i chyba kupię od razu ze 2 na zapas...
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 10:15   #1540
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Anakazar, otrzymałam informację z Biolandera - african earth będzie niestety dopiero na przełomie czerwca i lipca (mam nadzieję, że bardziej w czerwcu, niż lipcu..). I opakowania i skład mają pozostać takie jak były.
Ja będę czekac i jeszcze dokupię krem pod oczy. Próbki, którą dała mi koleżanka, uzywałam aż do dziś i na dzień i na noc. Jestem zachwycona - na początku skóra piła ten krem, z dnia na dzień zmniejszałam dawkę, bo skóra mniej go potrzebowała. Mam paszczę tak gładką i delikatną, jak już wiele lat nie miałam. Dla mnie to chyba odkrycie roku ciężko będzie, ale zaczekam i chyba kupię od razu ze 2 na zapas...
Trudno.Nic się nie zrobi.Szkoda,że nie ma w jakimś innym sklepie.
Daj znać jak tylko będziesz wiedziała,że są to też zamawiam od razu.Teraz kupię olejek Hauschki-musi być coś na pocieszenie hehe
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-05-24 o 10:16
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 11:10   #1541
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Podzielę się z Wami moimi majowymi zakupami
(przepraszam za kiepską jakość zdjęć)
1. Wellness & Beauty peeling pod prysznic Algi i Minerały Morskie - cudny jest! super zdzierak, skóra po nim jest pięknie nawilżona, natłuszczona i gładka
2. Żel pod prysznic Alterra - nie odpowiada mi ten zapach...
3. Odżywka do włosów Alterra - bomba!
4. Szampon Alterra - mój ukochany
5. W białych pojemniczkach: masło shea nierafinowane i olej kokosowy.
Shea jeszcze nie używałam, ale kokos jest cudowny! Używam go do ciała i do włosów. Efekty są świetne a zapach powalający. Otwieram lodówkę i wącham go, by poprawić sobie humor
6. Spirulina - też jeszcze nie miałam czasu jej użyć.
7. Olej z orzecha włoskiego - zachwycam się nim każdego dnia, już zawsze będę go kupować.
8. Macerat z kasztanowca.
9. Korektory Pixie - jasnobeżowy i próbeczka żółtego.
10. Alverde krem tonujący - bardzo podoba mi się efekt jaki zostawia na twarzy
11. a ten worek to sól himalajska - proszek

Ogromne podziękowania dla Korah Dzięki niej mam masło shea, olej kokosowy, olej z orzecha włoskiego i próbkę kremu tonującego Alverde.

Na drugim zdjęciu jest prezencik dla Mamy z Lawendowej Farmy. Zobaczcie jak pięknie zapakowane i pachnie lawendą!
Super zbiór! To mydełko jest przeurocze
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 12:18   #1542
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
ja mam ten sam problem. Tylko ja nie zamierzam się wcale opalać, ale potrzebowałabym jakiejś ochrony dla siebie i dziecka np jak wyjeżdżam na rower. Wszystkie oleje mają filtr?

maslo kakaowe, shea, olej kokosowy, jojoba, avocado. Tak się sklada, że mam kilka z nich i zamierzam wlasnie ich używać, gdyż one są najbardziej zalecane na slońce.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 12:59   #1543
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
maslo kakaowe, shea, olej kokosowy, jojoba, avocado. Tak się sklada, że mam kilka z nich i zamierzam wlasnie ich używać, gdyż one są najbardziej zalecane na slońce.
Dzięki Korah . Mam kokosowy i avocado to będę się nimi ratowała.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 13:42   #1544
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję rzadko tam bywam, więc jak już zajdę to nie chcę czegoś "głupiego" nabyć

przypomniało mi się jeszcze, ze certyfikat EcoCert mają produkty z Plante System (ale nie polecam: miałam od nich 2 produkty: balsam do ust, który był koszmarnie twardy, nie do rozsmarowania i miał bardzo krótki okres ważności po otwarciu. I miałam micel chyba do skóry wrażliwej i też był do bani, nie zmywał makijażu) i Bourjois Bio Detox (fluid i puder w kompakcie ma EcoCert)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 14:19   #1545
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Użyłam wczoraj peelingu sól himalajska + olej z orzecha włoskiego. I efekt jest cudowny. Skóra pięknie oczyszczona, gładziutka, nawilżona. Na noc nie nakładałam już żadnego kremu ani oleju, a rano cera była nawilżona i taka fajna, że stałam, patrzyłam w lusterko i się cieszyłam Polecam serdecznie!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 15:03   #1546
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
maslo kakaowe, shea, olej kokosowy, jojoba, avocado. Tak się sklada, że mam kilka z nich i zamierzam wlasnie ich używać, gdyż one są najbardziej zalecane na slońce.
Oo dobrze wiedzieć.I jeszcze olej malinowy zdaje się.
Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
przypomniało mi się jeszcze, ze certyfikat EcoCert mają produkty z Plante System (ale nie polecam: miałam od nich 2 produkty: balsam do ust, który był koszmarnie twardy, nie do rozsmarowania i miał bardzo krótki okres ważności po otwarciu. I miałam micel chyba do skóry wrażliwej i też był do bani, nie zmywał makijażu) i Bourjois Bio Detox (fluid i puder w kompakcie ma EcoCert)
a jak się te kosmetyki sprawują?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 15:17   #1547
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Oo dobrze wiedzieć.I jeszcze olej malinowy zdaje się.

a jak się te kosmetyki sprawują?
nie mam ich
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 15:34   #1548
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Oo dobrze wiedzieć.I jeszcze olej malinowy zdaje się.

a jak się te kosmetyki sprawują?
właśnie dzisiaj kupiłam w rossmanie puder/kompakt za 42 zł. Jest promocja
Pierwsze wrażenie dobre ale jeszcze sie nie wypowiadam
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 16:49   #1549
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, co sądzicie o serii Ava bio rokitnik?
Miała któraś z Was? Składy idealne nie są...
aha, i czego używacie jak macie worki pod oczami? Ten korektor Pixie całkiem nieźle kryje cienie, ale wory zostają...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 17:03   #1550
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

kotwilka dziekuje za paczke, doszla do mnie dzisiaj tylk ze w stanie USZKODZONYM (wina poczty ;() kperta byla przedarta i nie wiem czy ktos czegos nie wyjal w kazdym badz razie bardzo dziekuje

co najlepsze paczke, ktora wyslalam do zai wrocila do mnie dzisiaj jako rowniez uszkodzona, adres byl tak przedarty ze niemozliwy do odczytania wiec odeslali nadawcy ;/ ja nie wiem co sie wyrabia na tej poczccie! eh gr..

az mnie brzuch rozbolal

przepraszam musialam sie wyzalic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 17:44   #1551
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
kotwilka dziekuje za paczke, doszla do mnie dzisiaj tylk ze w stanie USZKODZONYM (wina poczty ;() kperta byla przedarta i nie wiem czy ktos czegos nie wyjal w kazdym badz razie bardzo dziekuje

co najlepsze paczke, ktora wyslalam do zai wrocila do mnie dzisiaj jako rowniez uszkodzona, adres byl tak przedarty ze niemozliwy do odczytania wiec odeslali nadawcy ;/ ja nie wiem co sie wyrabia na tej poczccie! eh gr..

az mnie brzuch rozbolal

przepraszam musialam sie wyzalic
ojej jak szkoda 4 próbeczki były w środku, a ile doszło?

Na poczcie w ogóle nie szanują przesyłek..
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 18:19   #1552
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zai, nie mam pojęcia co kupić. Filtr to u nas delikatna sprawa, dlatego, że co roku zużywamy tylko część opakowania i nie lubię strasznie placić wysokich cen za filtry, bo nam się po prostu marnują. Ja sama zamierzam opalać się tylko na olejach, tylko czasem będę dziecku podkradać filr, gdy np ramiona i Twarz będą wystawione caly dzień na slonce. Opalam się rozsadnie po godzince-dwie dziennie z przerwami, nie lubię się smażyć w ukropie, więc oleje mi wystarczą. Natomiast dla syna szukam filtra 15-20 ( ma ciemniejszą karnację i nie jest już dzidziusiem) w cenie do 30-35 zl, ale najlepiej jak najtaniej i male opakowanie do 100ml. Oczywiście nie cierpimy się kleić od kremów, ani żeby bielily, ale musza nawilżać. Nie mam pojęcia co kupić.
Napisz konkretnie jakich olejów używasz i jak dużą zapewniają ochronę, bo pilnie czegoś potzrebuję. Chociaż ja ani trochę się nie opalam i chronię się przed słońcem, jak tylko mogę.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 18:23   #1553
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Użyłam wczoraj peelingu sól himalajska + olej z orzecha włoskiego. I efekt jest cudowny. Skóra pięknie oczyszczona, gładziutka, nawilżona. Na noc nie nakładałam już żadnego kremu ani oleju, a rano cera była nawilżona i taka fajna, że stałam, patrzyłam w lusterko i się cieszyłam Polecam serdecznie!
No to juz na pewno kupie

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o serii Ava bio rokitnik?
Miała któraś z Was? Składy idealne nie są...
aha, i czego używacie jak macie worki pod oczami? Ten korektor Pixie całkiem nieźle kryje cienie, ale wory zostają...
Ja z tej serii AVA uzywalam jedynie micela i bylam zadowolona, bardzo dobrze oczyszczal, nie wysuszal, a tanszy od aptecznych. Niestety nie mialam okazji przetestowac nic wiecej
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 18:35   #1554
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Napisz konkretnie jakich olejów używasz i jak dużą zapewniają ochronę, bo pilnie czegoś potzrebuję. Chociaż ja ani trochę się nie opalam i chronię się przed słońcem, jak tylko mogę.
Nie do mnie, ale sie wypowiem.
Praktycznie żadną, SPF 2-4 (tyle to pewnie ma skóra białego człowieka?), przed UVA nie chronią wcale. Nie ma też jak ocenić ile trzeba użyć żeby te znikoma "ochrone" osiągnąc. Jeśli masz jasną cere, nie opalasz sie i chronisz przed słońcem to w żadnym razie nie polegaj na tego typu naturalnych "filtrach" bo tylko sobie krzywde zrobisz
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 18:47   #1555
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie do mnie, ale sie wypowiem.
Praktycznie żadną, SPF 2-4 (tyle to pewnie ma skóra białego człowieka?), przed UVA nie chronią wcale. Nie ma też jak ocenić ile trzeba użyć żeby te znikoma "ochrone" osiągnąc. Jeśli masz jasną cere, nie opalasz sie i chronisz przed słońcem to w żadnym razie nie polegaj na tego typu naturalnych "filtrach" bo tylko sobie krzywde zrobisz
hey, moja ciekawość - używasz na co dzień filtrów (przez cały rok)?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 19:04   #1556
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27102505]hey, moja ciekawość - używasz na co dzień filtrów (przez cały rok)?[/QUOTE]
W sumie tak, jesienią i zimą tylko 15/20 w kremach na dzień, wiosną i latem 30/50 - z dwoch przyczyn: cały czas jade na kwasach (lub retinoidach), po za tym nie znosze opalenizny, szczególnie na sobie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 19:14   #1557
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
W sumie tak, jesienią i zimą tylko 15/20 w kremach na dzień, wiosną i latem 30/50 - z dwoch przyczyn: cały czas jade na kwasach (lub retinoidach), po za tym nie znosze opalenizny, szczególnie na sobie
A czy mogłabyś napisać czego używasz? Przejrzałam wątki o filtrach i nie wiem nic. Po za tym już tyle filtrów wypróbowałam że ... Cały czas szukam czegoś co mi podpasuje a nie mam już pomysłów.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 19:22   #1558
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie do mnie, ale sie wypowiem.
Praktycznie żadną, SPF 2-4 (tyle to pewnie ma skóra białego człowieka?), przed UVA nie chronią wcale. Nie ma też jak ocenić ile trzeba użyć żeby te znikoma "ochrone" osiągnąc. Jeśli masz jasną cere, nie opalasz sie i chronisz przed słońcem to w żadnym razie nie polegaj na tego typu naturalnych "filtrach" bo tylko sobie krzywde zrobisz
Zgadzam się w 100%! Pamiętajcie również o tym, że optymalne kosmetyki to z SPF 20-30 max, powyżej skuteczność filtru nie rośnie proporcjonalnie i aby uzyskać większy SPF należy dodać zdecydowanie więcej filtru - chemii, a po co nam to Ja używam kosmetyków z filtrem przez cały rok , ale szukam filtrów mineralnych np. ditelenek tytanu, lub cynku. Są to filtry mnieralne i na 100% nie przenikaja w głąb skory, działają na powierzchni, poprzez rozpraszanie cząsteczek promieniowania docierajacych do naszej skóry.
cle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 19:32   #1559
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

malujecie sie używając filtrów mineralnych ?
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 19:37   #1560
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Witam wszystkich
Bardzo fajny wątek, czytam regularnie, korzystam z informacji i postanowiłam się ujawnić.
Oto moje zbiory które oczywiście mam zamiar powiększać

zdj1. od lewej
ekologiczny hydrolat lipowy
hydrolat migdałowy
ekologiczny hydrolat z róży damasceńskiej
hydrolat rumianku rzymskiego
ekologiczny hydrolat z lawendy
glinka multani mitti

testuję hydrolat różany, pachnie obłędnie i mam wrażenie że działa kojąco na skórę, ale ogólnie nie spodziewam się po hydrolacie wielkich efektów ma tonizować skórę, nie śmierdzieć i nie podrażniać.

glinki jeszcze nie stosowałam, ale mam zamiar używać ją jako maseczka na twarz i włosy mieszając z olejem lub wodą

zdj2
babydream fur mama - olejek do pielęgnacji ciała
Alterra intensiv- mleczko do ciała
masło Shea z biochemii urody
olej ze słodkich migdałów
olej z avocado

mleczko Alterra jest świetne. Mieszam je zwykle z olejkiem babydream lub pozostałymi olejami i wtedy to już w ogóle cud miód. Robi się idealna emulsja o bardziej natłuszczających właściwościach.

oleje stosuję też do olejowania włosów, a masło Shea na usta, dłonie( super do skórek) i stopki

zdj.3
Mydełka z Lawendowej Farmy i Twardy balsam naturalny
oliwkowe Shea
jogurtowe
cynamonowe
kleopatra
dwa gratisiki: aktywny węgiel i indiańskie lato.

Przetestowałam tylko twardy balsam i jestem zauroczona. pachnie pięknie woskiem pszczelim, bardzo fajnie natłuszcza skórę. Zobaczymy jak będzie z jego wydajnością

zdj.4
mydełka TULi
miodowe
czekoladowa owsianka
mleczne
próbki: glinka różowa, rhassoul, kawowy peeling
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hydrolaty.jpg (58,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciało.jpg (53,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mydełka.jpg (73,5 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110411555.jpg (94,3 KB, 48 załadowań)
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.