Zwątpienie minerałowe - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 19:30   #481
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
sprawdź składy. Jeśli powtarza się skłądnik, to pewnie to. I jeśli po wszystkich trzech to obstawiałabym mikę niestety...
niestety masz rację,sprawdziłam w dwóch mika stoi na pierwszym miejscu ,a w trzecim na trzecim.Przejrzałam skład wszystkich podkładów mineralnych i chyba nie ma takiego,co nie posiada w składzie miki
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 22:07   #482
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Minerałów już nie używam,ale wątek mam jeszcze w subskrypcji..Widzę że niektóre z Was nie tolerują miki.
Myślałam że to akurat bezpieczny składnik,który mniej zapycha jak np.talk.
Dlaczego w takim razie mika nie jest dla niektórych dobrym składnikiem,jak może zaszkodzić?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 23:03   #483
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Zwątpienie minerałowe

mnie akurat nie zapycha,ale mam objawy przypominające uczulenie
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 00:31   #484
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj na "Snobce" pojawił się artykuł o Titanium Dioxide, pisze tam m.i.n że w połączeniu ze słońcem przyspiesza proces starzenia się skóry, co o tym myślicie?
Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
TiO2 moze dzialac stymulujaco jesli chodzi o starzenie: nano-TiO2 dziala nie tylko rozpraszajaco (jako filtr fizyczny), ale takze fotokatalitycznie: produkuje wolne rodniki. W filtrach przeciwslonecznych to dzialanie jest minimalizowane przez dobor odpowiednich form TiO2 (malo aktywnych), jak i dodatkowe skladniki, w tym silikony, ktore uniemozliwiaja to autokatalityczne dzialanie.

Ponadto dzialanie nano-TiO2 odbywa sie na zewnatrz, gdyz nie penetruje on warstwy rogowej naskorka - nie ma sie co obawiac. Snobka to nietragiczne zrodlo informacji w tym przypadku - dyskusja na ten temat na wielu forach trwa
Temat wypłynął na Biochemii. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości albo szukał konkretnych źródeł:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post28814592
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post28819141


Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
O ile się orientuję, chyba wszystkie firmy mineralne nie używają nanocząsteczkowego TiO2, a składnik ten jest stosowany jako filtr także w kremach, itp. kosmetykach...
Niestety nie. Rok temu miałam dane na temat kilkunastu podkładów zawierających nanotlenki. Teraz widzę, że większość firm usunęła ze stron informacje na ten temat i nie wiadomo, czy miało to związek ze zmianą składników, czy po prostu producenci nie chcą się przyznawać do stosowania nanocząstek.

W zestawieniu składów obecność nanocząstek (potwierdzoną lub prawdopodobną) oznaczałam literką [M], ich brak (deklarowany przez producentów) - [NM]. Zestawienie wymaga aktualizacji, niektóre firmy zakończyły działalność, niektórych formuł już nie ma w sprzedaży, pojawiły się nowe. Wiele sklepów nie podaje już składów na stronach. Będę pisać maile, postaram się wyciągnąć od producentów informacje na temat nanocząstek. Szczerze mówiąc, miałabym duże opory przed zamawianiem czegokolwiek z jakichś maleńkich sklepików amerykańskich, prowadzonych przez osoby, które być może nie mają nawet świadomości, że ich produkty zawierają nanocząstki.

Plurabello
, nanotlenki w emulsjach krzywdy nie zrobią, jak już powiedziano - nie penetrują w skórę. Natomiast narażenia inhalacyjnego nie należy lekceważyć, nie ma dostatecznych danych, aby można było wykluczyć zagrożenia zdrowotne ze strony nanocząstek wnikających do organizmu tą drogą.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 11:17   #485
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Lorri, a dlaczego istnieje to ograniczenie zawartości do 25% dwutlenku tytanu i tlenku cynku?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 19:44   #486
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Takie stężenia uznano za bezpieczne. Ograniczenia do 25% obowiązują w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii (w Australii użycie tlenku cynku bez ograniczeń), Chinach, Korei, państwach Ameryki Południowej należących do MERCOSUR, państwach azjatyckich należących do ASEAN (tutaj maks. stężenie tlenku cynku do 20%). W Japonii dwutlenek tytanu i tlenek cynku mogą być stosowane bez limitów.

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
Przejrzałam skład wszystkich podkładów mineralnych i chyba nie ma takiego,co nie posiada w składzie miki
Coś się znajdzie. Z godnych uwagi (tyle że mogą dość mocno podsuszać):

Earth's Beauty, Mineral Colours Plus Foundation Powder
Maranta Arundinacea (Arrowroot) Starch, Kaolin, Magnesium Stearate, Zinc Stearate, Zinc Oxide, Iron Oxides. [NM]

Rejuva Minerals, Foundation
Boron Nitride, Kaolin, Oryza Sativa (Rice) Powder, Iron Oxides, Punica Granatum (Pomegranate), Vitis Vinifera (Grape), Rosmarinus Officinalis (Rosemary).


A tych nie polecam (w dwóch pierwszych przekroczone dopuszczalne stężenia tlenków, w trzecim prawdopodobnie też; nie wyobrażam sobie malowania się 1. i 2. - totalna maska):

Alienor, Mineral Foundation "Velvet Matte"
Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Kaolin.

Cory Cosmetics, Original Mica Free Foundation
Titanium Dioxide, Iron Oxides, [+/- Chromium Oxide Green, Ultramarines].

Cory Cosmetics, Rice Starch Mica Free Foundation

Oryza Sativa (Rice) Starch, Titanium Dioxide, Iron Oxides, [+/- Chromium Oxide Green, Ultramarines].

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-19 o 22:16
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 20:38   #487
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Takie stężenia uznano za bezpieczne. Ograniczenia do 25% obowiązują w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii (w Australii użycie tlenku cynku bez ograniczeń), Chinach, Korei, państwach Ameryki Południowej należących do MERCOSUR, państwach azjatyckich należących do ASEAN (tutaj maks. stężenie tlenku cynku do 20%). W Japonii dwutlenek tytanu i tlenek cynku mogą być stosowane bez limitów.
Dzięki za odpowiedź. Czyli jest to raczej wymysł z kosmosu? Czy istnieją jakieś naukowe powody dla zakazu używania 26% tlenku cynku i dwutlenku tytanu? Kiedy 25% jest już spoko
Nie wiem, 25% się nie przedostaje do krwioobiegu(o ile w ogóle to robi) a 26 już tak?
W takim razie pewnie ukręcę sobie jakiś podkłado-korektor bez miki a za to z dużą ilością TiO2 oraz ZnO.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-08-19 o 20:41
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 20:52   #488
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Niestety nie. Rok temu miałam dane na temat kilkunastu podkładów zawierających nanotlenki. Teraz widzę, że większość firm usunęła ze stron informacje na ten temat i nie wiadomo, czy miało to związek ze zmianą składników, czy po prostu producenci nie chcą się przyznawać do stosowania nanocząstek.

W zestawieniu składów obecność nanocząstek (potwierdzoną lub prawdopodobną) oznaczałam literką [M], ich brak (deklarowany przez producentów) - [NM]. Zestawienie wymaga aktualizacji, niektóre firmy zakończyły działalność, niektórych formuł już nie ma w sprzedaży, pojawiły się nowe. Wiele sklepów nie podaje już składów na stronach. Będę pisać maile, postaram się wyciągnąć od producentów informacje na temat nanocząstek. Szczerze mówiąc, miałabym duże opory przed zamawianiem czegokolwiek z jakichś maleńkich sklepików amerykańskich, prowadzonych przez osoby, które być może nie mają nawet świadomości, że ich produkty zawierają nanocząstki.

Plurabello
, nanotlenki w emulsjach krzywdy nie zrobią, jak już powiedziano - nie penetrują w skórę. Natomiast narażenia inhalacyjnego nie należy lekceważyć, nie ma dostatecznych danych, aby można było wykluczyć zagrożenia zdrowotne ze strony nanocząstek wnikających do organizmu tą drogą.
Lorri, przestraszyłaś mnie tymi nanocząsteczkami. Pamiętam, że zamawiając próbki swego czasu zwracałam uwagę na deklarację firm, że nie stosują nanocząsteczek. Po historii z EGM mam coraz większe wątpliwości wobec firm mineralnych... BTW. Trochę mnie korci, żeby napisać do tej formulatorki, czy mogłaby ujawnić, co było w tych kosmetykach naprawdę (używałam głównie podkładów EGM prawie przez rok).
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 21:47   #489
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Czyli jest to raczej wymysł z kosmosu? Czy istnieją jakieś naukowe powody dla zakazu używania 26% tlenku cynku i dwutlenku tytanu? Kiedy 25% jest już spoko
Nie wiem, 25% się nie przedostaje do krwioobiegu(o ile w ogóle to robi) a 26 już tak?
Regulacje tego typu nie biorą się z kosmosu. Tworzą je odpowiednie dla danego regionu instytucje, opierając się na opiniach dostarczanych przez specjalistyczne organy doradcze gromadzące ekspertów, np. w UE organem wykonawczym jest Komisja Europejska, a opinie wydaje Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS). Podstawą do wydania opinii są zawsze solidne dane naukowe. Oczywiście stężenie dopuszczalne danego składnika jest często wartością umowną, co jest zrozumiałe, bo przecież są to regulacje przeznaczone dla producentów, a Ci muszą mieć konkretne wytyczne.

EDIT: Dowiedziałam się, że ograniczenie do 25% dotyczy tylko użycia TiO2 jako filtra UV (czyli najczęściej w emulsjach). Jako pigment może być stosowany bez ograniczeń (szczegóły).

TiO2 nie przenika do krwiobiegu (o ile nie jest to postać nanocząsteczkowa w kosmetyku, który może być wdychany). Poszukaj sobie kart charakterystyki w sieci (titanium dioxide msds), znajdziesz w nich dane na temat działania substancji w stężeniu 100%.


Plurabelle, a co to za historia z EGM?

Osobiście mam wiele zastrzeżeń do małych firm amerykańskich sprzedających proszki, a kosmetyków pielęgnacyjnych nie odważyłabym się u nich zamawiać. Najbezpieczniej jest zamawiać minerały produkowane albo dystrybuowane przez firmy europejskie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-30 o 01:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 12:27   #490
jowinia
Raczkowanie
 
Avatar jowinia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: polska zet
Wiadomości: 114
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Lori, a jakich Ty minerałów używasz?
jowinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 14:27   #491
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

Plurabelle, a co to za historia z EGM?

Osobiście mam wiele zastrzeżeń do małych firm amerykańskich sprzedających proszki, a kosmetyków pielęgnacyjnych nie odważyłabym się u nich zamawiać. Najbezpieczniej jest zamawiać minerały produkowane albo dystrybuowane przez firmy europejskie.
Zgadzam się.

Co do EGM to niedawno, jakiś rok po "tajemniczym zniknięciu" firmy część klientów dostała maila od byłej formulatorki ich kosmetyków, która napisała m.in, że ich skład nie ma wiele wspólnego z tym podawanym na stronach, warunki przechowywania pozostawiają wiele do czynienia, a firma znikła z powodu problemów prawnych. Na wątku o EGM była o tym mowa. Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać na PW ten mail.
Myślę, żeby napisać do tej osoby z prośbą o informację o tym składzie kosmetyków. Mnie służyły dobrze (używałam tylko kolorówki, głównie podkładu), ale zastanawia mnie, co w nich było...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 20:35   #492
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez jowinia Pokaż wiadomość
Lori, a jakich Ty minerałów używasz?
Własnych (składniki z TKB i Conservatorie).

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Co do EGM to niedawno, jakiś rok po "tajemniczym zniknięciu" firmy część klientów dostała maila od byłej formulatorki ich kosmetyków, która napisała m.in, że ich skład nie ma wiele wspólnego z tym podawanym na stronach, warunki przechowywania pozostawiają wiele do czynienia, a firma znikła z powodu problemów prawnych. Na wątku o EGM była o tym mowa. Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać na PW ten mail.
Myślę, żeby napisać do tej osoby z prośbą o informację o tym składzie kosmetyków. Mnie służyły dobrze (używałam tylko kolorówki, głównie podkładu), ale zastanawia mnie, co w nich było...
Ciekawe... Podeślij, podeślij. Poczytam wątek EGM w wolnej chwili.

Zastanawiam się, ile z tych "firemek" podaje rzeczywiste składy i na ile spełniają one wymogi nomenklatury (jeżeli chodzi np. o kolejność składników wg malejących stężeń).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-23 o 08:02
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 00:37   #493
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Własnych (składniki z TKB i Conservatorie).
Ciekawe... Podeślij, podeślij. Poczytam wątek EGM w wolnej chwili.
Nie mogę znaleźć, ale podeślę, gdy tylko wyszperam. Na pewno mam to w poczcie zarchiwizowanej. Postaram się jutro znaleźć.
Za to znalazłam tu na forum skład podkładów EGM i Titanium Dioxide jest na pierwszym miejscu... Chyba, że to błąd...
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 07:38   #494
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Takie stężenia uznano za bezpieczne. Ograniczenia do 25% obowiązują w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii (w Australii użycie tlenku cynku bez ograniczeń), Chinach, Korei, państwach Ameryki Południowej należących do MERCOSUR, państwach azjatyckich należących do ASEAN (tutaj maks. stężenie tlenku cynku do 20%). W Japonii dwutlenek tytanu i tlenek cynku mogą być stosowane bez limitów.



Coś się znajdzie. Z godnych uwagi (tyle że mogą dość mocno podsuszać):

Earth's Beauty, Mineral Colours Plus Foundation Powder
Maranta Arundinacea (Arrowroot) Starch, Kaolin, Magnesium Stearate, Zinc Stearate, Zinc Oxide, Iron Oxides. [NM]

Rejuva Minerals, Foundation
Boron Nitride, Kaolin, Oryza Sativa (Rice) Powder, Iron Oxides, Punica Granatum (Pomegranate), Vitis Vinifera (Grape), Rosmarinus Officinalis (Rosemary).


A tych nie polecam (w dwóch pierwszych przekroczone dopuszczalne stężenia tlenków, w trzecim prawdopodobnie też; nie wyobrażam sobie malowania się 1. i 2. - totalna maska):

Alienor, Mineral Foundation "Velvet Matte"
Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides, Kaolin.

Cory Cosmetics, Original Mica Free Foundation
Titanium Dioxide, Iron Oxides, [+/- Chromium Oxide Green, Ultramarines].

Cory Cosmetics, Rice Starch Mica Free Foundation

Oryza Sativa (Rice) Starch, Titanium Dioxide, Iron Oxides, [+/- Chromium Oxide Green, Ultramarines].
Ten Cory Cosmetics, Original Mica Free Foundation miałam, był moją przyczyną zwątpienia w kosmetyki mineralne swego czasu. Fakt robił maskę, ale używałam go po czasie zwykłych płynnych podkładów, więc był podobny efekt. Za to skóra po zmyciu go wyglądała tragicznie: szara zmęczona, rozszerzone pory, jakieś drobne zmarszczki, normalnie kilka lat starzej, pojawiały się maleńkie ropne krostki itd. Myślałam wtedy, że to tak ogólnie moja skóra się z minerałami nie lubi, a tu widzę, ze może wina nie do końca dobrego składu.
Teraz używam podkładu mineralnego z małej firmy, ale zadowolona jestem bardzo (Adorned with Grace minerals), bo nic mi się ze skórą nie dzieje.
W takim razie skoro firmy w większości oszukują ,to tylko pozostaje robienie samemu, czy są jakieś bezpieczne i pewne firmy mineralne?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 10:10   #495
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
W takim razie skoro firmy w większości oszukują ,to tylko pozostaje robienie samemu, czy są jakieś bezpieczne i pewne firmy mineralne?
Nie można założyć, że większość firm oszukuje, można jedynie przypuszczać, że niektórym spośród osób prowadzących małe biznesy mineralne (głównie w Stanach) brakuje kompetencji i profesjonalizmu. Świadczą o tym nie tylko składy, ale również różne bzdurne informacje na temat składników rozsiane po stronach internetowych, brak oznakowania terminów trwałości produktów i bezpodstawne twierdzenia o ich wiecznej przydatności do użytku, a także mocno nieprecyzyjne informacje na temat wagi produktów (odmierzanie łyżeczkami; tak było np. w Blusche, po zważeniu przeze mnie refila podkładu i informacji do sklepu, że to tylko ok. 6 g, a nie 9, wprowadzono zmiany w opisach na stronie, ale oczywiście nie ma gwarancji, że zaczęli korzystać z wagi przy konfekcjonowaniu).

W USA każdy może otworzyć sklep, mieszać proszki w warunkach niekontrolowanych i sprzedawać je bez żadnych testów i specjalistycznych opinii. Wiadomo, że duże szanujące się firmy nie mogą sobie pozwolić na uchybienia jeżeli chodzi o jakość i bezpieczeństwo produktów, zwłaszcza jeśli chcą mieć dystrybutorów na rynkach zagranicznych o bardziej restrykcyjnym prawie, dlatego np. kosmetyki EDM można zamawiać bez obaw; to samo dotyczy komercyjnych drogeryjnych marek (które jednak często nie zachwycają składami). Na terenie UE żaden kosmetyk nie może trafić do konsumenta, jeśli nie zostanie przebadany, dlatego spokojnie można kupować minerały od producentów lub oficjalnych importerów europejskich. Jeśli chodzi o produkcję to poza Lily Lolo i rodzimym Pixie chyba żadna niedrogeryjna marka nie cieszy się u nas popularnością, a może warto byłoby się rozejrzeć.

Przy okazji planowanej aktualizacji zestawienia formuł i składników podkładów postaram się wyszukać trochę interesujących firm europejskich. Pozaznaczam również które produkty są importowane do UE, kto deklaruje brak nanocząstek, a kto się nie chce przyznać, podkłady z nanotlenkami zostaną bezwzględnie napiętnowane . Produkty mało znaczące, których nie ma sensu zamawiać (ze względu na mizerną gamę kolorystyczną, podejrzane składy czy przesadnie wysokie koszty) zostaną usunięte z zestawienia.

Byłabym wdzięczna za zgłaszanie mi na pw podkładów aktualnie nieobecnych na liście, a godnych uwagi w Waszej opinii.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-23 o 08:08
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 14:04   #496
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ufff...to rozumiem, że Lumiere jest raczej bezpieczny, skoro trafił tu na rynek, ma polskiego dystrybutora (allegro).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 16:24   #497
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;28888326]Ufff...to rozumiem, że Lumiere jest raczej bezpieczny, skoro trafił tu na rynek, ma polskiego dystrybutora (allegro).[/QUOTE]

EDIT: Niestety Plurabellle ma rację (post niżej). Wysłałam maila do tej pani i przyznała, że "prace są w trakcie" (dopiero tłumaczy dokumenty od producenta, wypełniła zgłoszenie do KSIoK). Kosmetyki nie były przebadane, nie posiadają jeszcze dossier (zawierającego m.in. ocenę bezpieczeństwa) i polskich opisów.

Oczywiście to nie oznacza, że są niebezpieczne, ale jest to przykry dowód na to, że w Polsce "oficjalna dystrybucja" nie oznacza jeszcze legalnej sprzedaży. Na pocieszenie dodam, że dystrybutorka obiecała przebadanie kosmetyków, jak tylko będzie w stanie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-30 o 00:43
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:27   #498
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość

W USA każdy może otworzyć sklep, mieszać proszki w warunkach niekontrolowanych i sprzedawać je bez żadnych testów i specjalistycznych opinii. Wiadomo, że duże szanujące się firmy nie mogą sobie pozwolić na uchybienia jeżeli chodzi o jakość i bezpieczeństwo produktów, zwłaszcza jeśli chcą mieć dystrybutorów na rynkach zagranicznych o bardziej restrykcyjnym prawie, dlatego np. kosmetyki EDM można zamawiać bez obaw; to samo dotyczy komercyjnych drogeryjnych marek (które jednak często nie zachwycają składami). Na terenie UE żaden kosmetyk nie może trafić do konsumenta, jeśli nie zostanie przebadany, dlatego spokojnie można kupować minerały od producentów lub dystrybutorów europejskich. Jeśli chodzi o produkcję to poza Lily Lolo i rodzimym Pixie chyba żadna niedrogeryjna marka nie cieszy się u nas popularnością, a może warto byłoby się rozejrzeć.
Co do wiarygodności amerykańskich firemek - zgadzam się w calej rozciągłości (zaraz idę szukać maila o EGM). Natomiast była tu mowa o dystrybuowaniu w Polsce kosmetyków mineralnych (i innych także) bez tych badań... Więc bywa, że to, co jest dystrybuowane w Polsce nie zostało im poddane i też różnie może być z wiarygodnością...

Nie mam tu na myśli wspomnianych Pixie i Lily Lolo.
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 08:32   #499
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

W takim razie jaką markę drogeryjną polecacie? Przede wszystkim myślę o pudrze przeznaczonym do wykończenia makijażu...
No i jeszcze jedno pytanie - co myślicie o pudrach Caron?
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 17:13   #500
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Natomiast była tu mowa o dystrybuowaniu w Polsce kosmetyków mineralnych (i innych także) bez tych badań... Więc bywa, że to, co jest dystrybuowane w Polsce nie zostało im poddane i też różnie może być z wiarygodnością...
No to mam już pierwszy przykład: Lumiere (vide mój poprzedni post).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-08-23 o 16:07
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:47   #501
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Zwątpienie minerałowe

A czy warto inwestować w Meow? W temacie minerałów dopiero się rozglądam, widziałam że mają dużo odcieni, ale moja wiedza na temat składników chemicznych jest żadna. Nie chciałabym sobie zaszkodzić
GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 23:18   #502
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Na stronie sklepu jest deklaracja, że ich kosmetyki nie zawierają nanocząstek:
Meow Cosmetics does not used nano particles or micronized minerals
.


Ciekawą odpowiedź otrzymałam z niemieckiego sklepu Alienor. Ich podkłady rzeczywiście zawierają więcej TiO2 niż 25%, ale - jak mnie zapewniono - jest to dopuszczalne, ponieważ pełni on w ich kosmetykach rolę pigmentów, a nie filtrów UV.

Sięgnęłam do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczącego produktów kosmetycznych i faktycznie dwutlenek tytanu figuruje tam na dwóch odrębnych wykazach: jako substancja promieniochronna z ograniczeniem stężenia do 25% (załącznik VI, nr 27) i jako barwnik do stosowania bez ograniczeń (załącznik IV, nr 143). Tlenek cynku w ogóle nie jest traktowany jako filtr UV, znajduje się tylko na liście barwników i w tym wypadku również nie ma ograniczeń (informacja na temat ograniczenia do 25% pojawia się w starszych dokumentach unijnych). Wygląda na to, że w UE twórcy kosmetyków mineralnych mają wolną rękę jeśli chodzi o stężenia tlenków. A w każdym razie będą mieć od 11 lipca 2013 roku, od kiedy zacznie obowiązywać rozporządzenie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-09-01 o 15:51
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 06:55   #503
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Ja zdecydowałam się wreszcie na puder składający się tylko z jednego składnika - krzemionki. Jest to
Make Up For Ever, High Definition Powder.
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 07:39   #504
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez IgaDesign Pokaż wiadomość
Ja zdecydowałam się wreszcie na puder składający się tylko z jednego składnika - krzemionki. Jest to
Make Up For Ever, High Definition Powder.
Zajrzyj choćby na kolorówka.com i zobacz, ile kosztuje 10 g krzemionki:
http://www.kolorowka.com/79,krzemionka.html
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 16:27   #505
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Lorri, dziękuję za informację . Tego jeszcze brakuje, żeby się potem okazało, że coś z nim nie tak . Ciekawe ile zajmie ta procedura...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 07:34   #506
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Lorri, zajrzałam tam zanim kupiłam puder. Jednak przeczytałam również opinię wizażanki na temat różnic jakościowych w stosowaniu jednej i drugiej. Myślę, że w przypadku pudru ważny jest stopień jego miałkości, no i zaufanie, że produkt został wykonany w odpowiednio higienicznych warunkach. Wiem też, że ten puder - choć drogi- jest bardzo wydajny i starczy mi na kilka lat. W tym wypadku wolałam zainwestować w sprawdzoną markę. Ale może kiedyś - dla porównania - kupie trochę krzemionki
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 09:06   #507
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez IgaDesign Pokaż wiadomość
Lorri, zajrzałam tam zanim kupiłam puder. Jednak przeczytałam również opinię wizażanki na temat różnic jakościowych w stosowaniu jednej i drugiej. Myślę, że w przypadku pudru ważny jest stopień jego miałkości, no i zaufanie, że produkt został wykonany w odpowiednio higienicznych warunkach. Wiem też, że ten puder - choć drogi- jest bardzo wydajny i starczy mi na kilka lat. W tym wypadku wolałam zainwestować w sprawdzoną markę. Ale może kiedyś - dla porównania - kupie trochę krzemionki
Ktoś tam również porównuje krzemionkę z cs i opinia jest taka że są identyczne. Może kolorówka ma inne źródło krzemionki. U mnie matując filtry żadne 10g nie wytrzyma do emerytury i musiałabym razem wydać zdecydowanie więcej.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2011-08-24 o 09:36
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 18:42   #508
IgaDesign
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
Dot.: Zwątpienie minerałowe

z tą emeryturą to na pewno przesada Ktoś sobie zażartował, żeby uzmysłowić jak bardzo jest ten kosmetyk wydajny. Muszę stwierdzić, że jestem bardzo oszczędna w zużywaniu kosmetyków, ale nie liczę,że znajdę taki, który przetrwa u mnie ćwierć wieku
IgaDesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 19:20   #509
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Question Dot.: Zwątpienie minerałowe

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wiec wlasnie chce szukac, jak najbardziej.. teraz chce zamowic probki z BGM [tak sie pisze?] no ale skromną wyplate dostane dopiero 11 marca, wiec czekam. Póki co smaruje sie edm a juz sie powoli koncza jasne odcienie
Tez sie skusze na Lumiere kiedys. Apropos edm, to probowalam formuly matte ale dla mnie beznadziejna.. zero totalne zero krycia.
Joppa w sloiczku wydaja sie kremowe, swietne.. a na twarzy się tępo rozprowadzają. Wiem, ze jeszcze nie czas powatpiewac w mineraly z mojej strony bo malo przetestowalam firm, ale bardzo mi smutno z tego powodu ze EDM sie popsulo na moim licu
Anecka zgadzam się, formuła matte nie spełniła moich oczekiwań Kupiłam na próbę i niestety, pierwszy raz zawiodłam się na EDM ;-) Szybko schodzi, po dwóch godzinach moja twarz była lekko czerowna (mam cerę wrażliwą, zaczerwienioną) Może powinnam jakiś korektor użyć pod podkład? sama nie wiem. W sumie to nie ma rzeczy idealnych ;-)
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 22:26   #510
KarolajnaQ19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Zwątpienie minerałowe

tragedia, mnie również uczulil EDM Intensive...a było tak pięknie, teraz mam cale czolo zaypane kaszką , myslicie że jak zmienie na Lily Lolo to nie będzie takiego uczulenia? ....
KarolajnaQ19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-21 20:30:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.