Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik? - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 09:14   #481
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
Kasiu , przepraszam że tak cię męcze pytaniami , czy przy kuracji retinem używasz pod filtr serum z wit. c?
obowiązkowo
Nieraz w łykend robię przerwę i używam serum z antyoksydantami Pauli.

Pewnie głównie chodzi Ci, czy mnie ono nie szczypie i podrażnia? W przypadku świeżej skóry po peelingu migdałowym, czy ewentaulnego podrażnienia odstawiam na parę dni i steruję jego stężeniem. Ale ostatnio już nie robię peelingów i jadę przez cały czas na serum z wit. C 15% + NAC i inne cuda.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 22:14   #482
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

no to teraz już wszystko wiem dzieki Kasiu
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 15:45   #483
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Madziorka Pokaż wiadomość
no to teraz już wszystko wiem dzieki Kasiu
Nie ma sprawy, jakby co to pytaj smialo
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 15:51   #484
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Unhappy Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Ja powoli trace cierpliwosc
Wyglądam tragicznie na buzi.
Uzywam dopiero Retinu 2 tygodnie, wiem, powinnam poczekac na efekty o wiele dłużej; jestem taka niecierpliwa.
W dodatku jestem przed 'tymi dniami' i wszystko wychodzi do wierzchu.
Wygląda to nie najlepiej
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 16:04   #485
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
Ja powoli trace cierpliwosc
Wyglądam tragicznie na buzi.
Uzywam dopiero Retinu 2 tygodnie, wiem, powinnam poczekac na efekty o wiele dłużej; jestem taka niecierpliwa.
W dodatku jestem przed 'tymi dniami' i wszystko wychodzi do wierzchu.
Wygląda to nie najlepiej
A czy wzięłaś pod uwagę fakt, iż Retin moze Cie zapychac? Moze lepiej przestawic sie na Zorac??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 16:26   #486
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A czy wzięłaś pod uwagę fakt, iż Retin moze Cie zapychac? Moze lepiej przestawic sie na Zorac??
L_V nie pomyslalam nawet o tym.



Ale powiem tak, tam gdzie mialam coś podskórnego zasamarowałam to retinem i to wyszło na wierz.
Niewiem jak mam to interpretowac? Czy to zapychanie czy oczyszczanie ?
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 21:00   #487
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

dziewczyny poradzcie mi, proszę. Dopiero zaczłęłam przygodę z kwasami i jestem na chwilę obecną zielona. Tzn przeczesałam forum i co nieco wiem, ale chcialabym ujednolicić ta wiedze. Otóż na noc używam 9% AHA od 2 tygodni. Powoli zauważam zmiany na twazy tzn rozjaśnienie i znikanie zaskórników. Na dzień mam avenkę i sobie ją chwalę. Na nia nakladam podkład Revlon delikatnie wcierając i chciałabym zmatowić twarz skrobią. Czy mogę wymieszać skrobię z pudrem Blende face Cliniqua dla lepszego koloru i co daje cynamon w polaczniu ze skrobią? Czy do kuracji nocnej moge włączyć coś na zmarszczki typu Retin A i używać go zamiennie z AHA. Czy mogę np. jedna noc uzywać AHA druga np. Retin a( można go używać pod oczy?) Jak długo mozna używac Retin , do tego dużo zmarszczek mimicznych. Jak długo używać
Retin A aby wykonac kuracje dobrze? Dodam że mam skóre mieszana, dużo zaskórników i rozszerzone pory. Może mi coś innego polecicie ze swoich doświadczeń. I co Wy używacie na wiosnę i lato. Pomocy bo sie w tym gubię
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 22:04   #488
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Racoon2 ja też czasami się w tym wszystkim gubię, bo wątki są obszerne i niekiedy już mi oczka odpadają od tego czytania. Ale odpowiedzi na Twoje pytania na pewno gdzieś się znajdują... trzeba tylko poszukać.
Mogę Ci tylko powiedzieć, że Retinu A można używać w okolicach oczu, ale bardzo delikatną warstwę - tyle pamiętem z forum o Retinie A
Ja używam Retin A dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni aplikuję na przemian Glyco A i Acne Derm, a ostatnio zaopatrzyłam się w mazidłach w kilka produktów i zamierzam zrobić tonik migdałowy 5% (podobno dobry na zaskórniki-poczytaj w wolnej chwili wpisując do przeglądarki "peeling migdałowy"). Też nie wiem czy te produkty, których używam można łączyć czy nie, ale jakoś krzywdy sobie nie zrobiłam, łuszczę się co jakiś czas mocniej, ale od tego widać efekty przynajmniej.
Pozdrowiam - Marika.
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 22:34   #489
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dzięki Marika
Napisz mi prosze co zaobserwowałaś na swojej skórze, tzn co sie polepszyło. Stosujesz w międzyczasie jakieś nawilżacze na noc. Ja obecnie choruje na serum z wit C
pozdrawiam Iwona
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 08:12   #490
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez myszeczka00 Pokaż wiadomość
L_V nie pomyslalam nawet o tym.



Ale powiem tak, tam gdzie mialam coś podskórnego zasamarowałam to retinem i to wyszło na wierz.
Niewiem jak mam to interpretowac? Czy to zapychanie czy oczyszczanie ?
Jeśli wyciąga podskórne gule na wierzch, tzn, ze oczysza. Gorzej, gdyb y w miejscy gdzie byla "czysta" skora pojawialy sie krostki - wtedy by zapychał.

Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
dziewczyny poradzcie mi, proszę. Dopiero zaczłęłam przygodę z kwasami i jestem na chwilę obecną zielona. Tzn przeczesałam forum i co nieco wiem, ale chcialabym ujednolicić ta wiedze. Otóż na noc używam 9% AHA od 2 tygodni. Powoli zauważam zmiany na twazy tzn rozjaśnienie i znikanie zaskórników. Na dzień mam avenkę i sobie ją chwalę. Na nia nakladam podkład Revlon delikatnie wcierając i chciałabym zmatowić twarz skrobią. Czy mogę wymieszać skrobię z pudrem Blende face Cliniqua dla lepszego koloru i co daje cynamon w polaczniu ze skrobią?
Możesz mieszac skrobię z czym chcesz - Avenki lubia sie ze wszystkim.
A dziewczyny odaja cynamonu do skrobii, aby usyskac taki naturalny "bronzer". Z cynamonem jest taki problem, iz niektore filtry sprzedaja grubomielony, wiec potem na twarzy pełno małych czarnych kropeczek. Trzeba trafic na dobrze zmielony i przesiany.


Cytat:
Napisane przez racoon2 Pokaż wiadomość
Czy do kuracji nocnej moge włączyć coś na zmarszczki typu Retin A i używać go zamiennie z AHA. Czy mogę np. jedna noc uzywać AHA druga np. Retin a( można go używać pod oczy?) Jak długo mozna używac Retin , do tego dużo zmarszczek mimicznych. Jak długo używać Retin A aby wykonac kuracje dobrze? Dodam że mam skóre mieszana, dużo zaskórników i rozszerzone pory. Może mi coś innego polecicie ze swoich doświadczeń. I co Wy używacie na wiosnę i lato. Pomocy bo sie w tym gubię
Bardzo dobry pomysł. Nie wime tylko czy dasz rade tak co druga noc z Retinem, bo on mocny jest Zacznij od max 2 razy w tygodniu, pod oczy tez mozesz. Wazne, abys robila przerwy na nawilzanie miedzy Retinem a kwasem. Kwasy wzmacniaja dzialanie tretinoiny, wiec mogłabys sie zbyt szybko "przypalić". Proponuej taki schemat:

noc 1 - retin
noc 2 - nawilzanie
noc 3 - kwasy
n0c 4 - nawilzanie
nic 5 - retin
itd

Potem, jak skora sie przyzwyczai, mozesz wprowadzic "system trójpolowy":
noc 1 - retin
noc2 - nawilzanie
noc 3 - kwasy

mozesz dowolnie modyfikowac kolejnosc - zobaczysz co Ci lepiej bedzie odpowiadało.

A jak polubisz Retin - to juz miłośc na całe życie. Ostawiaj tylko jak wyjezdzasz na urlop nad morze czy jezioro. Latem nei musisz rezygnowac z retinu, wystarczy tylko ograniczyc jego uzycie i solidnie sie filtrowac.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 15:33   #491
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Spektakularnych efektów jeszcze nie ma, ale już powoli skóra robi się ładniejsza - Retin A używam od stycznia, więc to zbyt krótko, żeby być zachwyconym. Przebarwienia powoli robią się jaśniejsze - może kiedyś złuszczy je totalnie, ale nie wiem... nie nastawiam się na zbyt wiele, bo tak było jak szłam na zabieg TCA. Lekarz obiecywał, że po 2-3 zabiegach będzie już suuuper, ale nic takiego się nie stało. A potem dopiero się dowiedziałam, że 2-3 zabiegi to jedna seria, którą trzeba za jakiś czas powtórzyć (wtedy może byłyby jakieś efekty). Nie mam narazie możliwości na tak ostre zabiegi (praca i te sprawy), choć nie powiem - zabieg godny polecenia jeśli ma się na to pieniądze. Dlatego wybrałam lżejszy sposób na swoją buźkę - właśnie Retin A w połączeniu z wcześniej wymienionymi produktami. Ja nie używam żadnych nawilżaczy, bo mam tłustą cerę i się fatalnie czuję jak coś lepkiego kładę na twarz, nawet jeśli robię to tylko na noc. I dlatego mam też problemy z dobraniem kremu ochronnego Wszystko się strasznie na mnie świeci OKROPNOŚĆ ! ! !
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 20:50   #492
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
[...]
dlatego mam też problemy z dobraniem kremu ochronnego Wszystko się strasznie na mnie świeci OKROPNOŚĆ ! ! !
Marika, filtr musi się świecić. Ten kosmetyk jest tak wymyłśony, aby zostawiał na twarzy warstewkę - film, chroniący Twoją skore przed promieniowaniem. Gdyby wchłonął sie całkowicie, do matu, nic nie chroniłoby Twojej skóry. Filtr po prostu musi się świecic, taka jego "uroda".
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 22:10   #493
racoon2
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 31
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dzięki L V
Problem w tym ze ja mieszkam nad morzem i do tego w lato spędzam dużo czasu na powietrzu, ahhh. Już sie tego boję. Nie wyobrażam sobie reaplikacji filtra latem ( używam podkladu)
Dziewczyny jesteście kochane. Dzięki za pomoc.
Zakupiłam dziś w sklepie mazidłowym wspaniałe specyfiki ( akurat byłam służbowo w Poznaniu więc odebrałam je osobiście). Czekam teraz na efekty
A i jescze jedno. Moja skóra bardzo dobrze toleruje filtr Avenki, mam cere mieszaną i spodziewałam sie niesamowitego świecenia a tu tylko nawilżenie i takie tam male świeconko- nawet mi sie to podoba. Zawsze mialam taki mat na twarzy że hej!.
racoon2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 08:42   #494
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez racoon2;3802158 [..
Moja skóra bardzo dobrze toleruje filtr Avenki, mam cere mieszaną i spodziewałam sie niesamowitego świecenia a tu tylko nawilżenie i takie tam male świeconko- nawet mi sie to podoba. Zawsze mialam taki mat na twarzy że hej!.
MOja takze - w zasadzie nei ma roznicy miedzy filtrem a zwykłym kremem. A zobaczysz, przy Retinie i kwasach to wchłanianie jeszcze się poprawi!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 09:55   #495
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
ja ostatnio wybrałam się na zakupy do apteki.. i u mnie zarówno Atrederm jak i Retin A są bez recepty.. sprzedali mi je bez pytania.

Retin a mam zamiar stosować pod oczy i na policzki ( boje się o naczynka) a atrederm poleci na czoło nos i brodę...
Hmm..ciekawe czy w moijej aptece tez bez recepty to wykupie.

Nikita,powiedz czyzby nie mozna było Retinu stosowac na cere naczyńkową?ja miedzy innymy dlatego teraz czytam wszystko i planuje zakup Retinu podobno poprzez pogrubienie naskórka tez nieco sie wzmacniają naczyńka,czy sie myle i zle doczytałam?
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 10:03   #496
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Marika, filtr musi się świecić. Ten kosmetyk jest tak wymyłśony, aby zostawiał na twarzy warstewkę - film, chroniący Twoją skore przed promieniowaniem. Gdyby wchłonął sie całkowicie, do matu, nic nie chroniłoby Twojej skóry. Filtr po prostu musi się świecic, taka jego "uroda".
zależy, który. posiadam filtr, który się absolutnie nie świeci i nawet nie można go nazwać tłustym. za to posiada inne wady (m.in. konsystencja pasty do zębów i niemożliwość nałożenia go w przepisowej ilości - chyba, że na bal maskowy w charakterze wampira) i nie jest dostępny w Polsce.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 12:47   #497
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez mimi44 Pokaż wiadomość
Hmm..ciekawe czy w moijej aptece tez bez recepty to wykupie.

Nikita,powiedz czyzby nie mozna było Retinu stosowac na cere naczyńkową?ja miedzy innymy dlatego teraz czytam wszystko i planuje zakup Retinu podobno poprzez pogrubienie naskórka tez nieco sie wzmacniają naczyńka,czy sie myle i zle doczytałam?
mozna Retin A stosować na cere naczynkową.. dobrze zrozumiałaś ze Retin pogrubia skóre a przez to naczynka mogą byc mniej widoczne
Chciałam napisać.. ze na policzki włąsnie ze wzgledu na naczynka bede stosować Retin A.\( jako łagodniejszy) a na reszte twarz atrederm.. ktory mógłby podraznic naczynka ze względu na zawartosć alkoholu
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 14:16   #498
mimi44
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: pod100liczne okolice;P
Wiadomości: 794
GG do mimi44
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
mozna Retin A stosować na cere naczynkową.. dobrze zrozumiałaś ze Retin pogrubia skóre a przez to naczynka mogą byc mniej widoczne
Chciałam napisać.. ze na policzki włąsnie ze wzgledu na naczynka bede stosować Retin A.\( jako łagodniejszy) a na reszte twarz atrederm.. ktory mógłby podraznic naczynka ze względu na zawartosć alkoholu
Aha,to chyba zle zrozumiałam twój post
ok,to czytam dalej
mimi44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 18:46   #499
zora
Raczkowanie
 
Avatar zora
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 91
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Dziewczyny czy można Retin A kupć bez recepty gdzieś w internecie?
zora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 18:57   #500
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez zora Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można Retin A kupć bez recepty gdzieś w internecie?
nie w polskich sklepach internetowych
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 18:56   #501
muchacha22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

drogie Panie!
Stwierdzono u mnie okoloustne zapalenie skory.... oznacza to,ze mam 'brzydka ' cere w oklicach ust(wagry,krosty ... podskorne wykwity,ktorych nie mozna wycisnac) . poza ta partia nie moge narzekac na stan skory.
prawdobodobnie zwiazane jest to z choroba tarczycy ( wole obojetne).
problemy pojawily sie w pazdzierniku.. wtedy lekarka zapisala mi tetralysal + akcemycin po kuracji stan skory sie poprawil i przez 2-3 miesiace bylo niezle...mimo,ze nadal pod skora wystepowaly 'kuleczki' jak to nazwam,,jednak nie rosly one ,nie tworzyly sie z nich krosty... jednak ostatnio znow zaczely sie 'budowac' krosty ... lekarska zapisala mi tym razem LOCACID krem z grupy tretinoinowych... a do tego znow tetralysal(1x dziennie przez 16 dn)
.LOCACID zamierzam zastosowac po raz pierwszy dzis lub jutro,., i w zwiazku z tym,ze jeszcze nigdy nie stosowalam specyfikow tego typu mam pewne watpliwosci:

1) czy stosowanie tego locacidu bedzie mialo JAKIKOLWIEK wplyw na pozostale partie twarzy??? czy ich stan moze sie przez to pogorszyc?? bardzo bym tego nie chciala (jak juz wspomnialam jestem zadowolona z ich wygladu).

2) czy okres wiosenny to dobry czas na rozpoczcie kuracji?
3)jak rozumiec zakaz opalania??oznacza to,ze kazde 'wystawienie ' sie na slonce niesie ze soba jakies zagrozenie? czy musze uzywac kremu z filtrem? jesli tak to tylko na twarz,czy na CALE cialo??? (ohhh alez ja nieswiadoma )
4) czy ten lek uzaleznia skore?? czy po odstawieniu go.. np.na poczatku lipca
stan skory znow sie POGORSZY???

bardzo zalezy mi na odpowiedziach! jako,ze czesto wiecej mozna dowiedziec sie od osob,ktore na wlasnej skorze (doslownie) przetestowaly taka kuracje!

aha...czy Ktorakolwiek z Pan ma podony problem?? tzn tradzik tylko w okolicy ust?????????

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi!
muchacha22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 13:53   #502
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

[quote=zora;4101335]Dziewczyny czy można Retin A kupć bez recepty gdzieś w internecie?[
/quote]
Nadal można zamawiać telefonicznie u Pni Basi (0602132273)-krem jest z Czech.Rozmawiałam podobno p. Basie czeka na więcej zamówień. Koszt z przesyłką taki ja cena w aptece.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 22:19   #503
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Musze się skusić
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 17:35   #504
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Trzy dni z rzędu użyłam Retinu i zaczełam łuszczyć się, tak jak nawet po peelengu migdałowym nie udało się, wyskoczyły mi trzy gule na twarzy i dlatego mam pytanie bo to jeszcze nie jest dla mnie jasne. Czy Retin dobrze na mnie działa ? Czyli oczyszcza, złuszcza i bedę śliczna ??
Czy Retin mnie podrażnia ??
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 08:24   #505
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Mam nadzieje, ze moje pyt zawiera sie w temacie watku, a mianowicie.

Czy ktos tu stosowal juz: LOCACID producent Pierre Fabre-Francja
jest to krem z tretinoina 0,05g/100g, czyli 0,05%

w wyszukiwarce znalazlam niewiele informacji.

Pytam, gdyz wczoraj proszac dermatologa o recepte na Retin, badz Zorac, zaproponowano mi wlasnie ten preparat, ktory ponoc jest nowszym, lepszym odpowiedznikiem Retinu.

Ale sklady tych obu kremow, jak dla mnie, znacznie sie roznia.
Wiec nie wiem czy stosowac, czy nie ?
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 19:53   #506
From
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

nie wiecie ile kosztuje ten retin A u tej P.Basi ? bo tak sie zastanawiam czy nie moglybysmy sie zebrac wszystkie i zamowic wieksze zamowienie u P.Basi. ?
From jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 22:38   #507
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Cytat:
Napisane przez From Pokaż wiadomość
nie wiecie ile kosztuje ten retin A u tej P.Basi ? bo tak sie zastanawiam czy nie moglybysmy sie zebrac wszystkie i zamowic wieksze zamowienie u P.Basi. ?
Jak ostatnio pytałam to mówiła 30 zeta plus przesyłka 9 razem 39. Mnie ostatnio w aptece powiedzieli 38 złotych ale koniecznie z receptą ( której nie mam bo mi się nie chce iść do przychodni i stać pół dnia w kolejce)). A wracając do p. Basi- chciałam właśnie u niej zamówić, ale powiedziała, że nie ma wcale zamówień a po jedną tubke dla mnie to jej się nie opłaci jechać do Czech.No i że muszę poczekać , jak będzie więcej zamówień.
Ja u niej kupowałam już 2 razy- wszystko było ok, ale wiem, że na LU- było trochę skarg- że miała wysłać, nie wysłała. Z tym ,że tu akurat płacisz przy odbiorze wysyłki, więc w razie gdyby paczka nie dotarła- to nic nie tracisz.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 11:32   #508
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

cynada - może uda nam się zgromadzić kilka Wizażanek chętnych na wspólne zamówienie? ja się zgłaszam - 1 tubka

EDIT - rozmawiałam z Panią Basią!!

w tym tygodniu jedzie po Retin 0,05% - a "na stanie" ma 0,025 !!!! HURA !!!
cena- 30 zł za opakowanie + koszty przesyłki


teraz musze ostro pogłówkować - który wybrać...

zamówiłam dwa- 0,025 i 0,05
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 13:55   #509
cynada
Raczkowanie
 
Avatar cynada
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 209
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

No to SUPER ! Ciesze się, że będzie Retin, bo czekam na niego jak... ( kurcze nie jestem przecież uzależniona?). Co do wspólnego zamówienia- jeśli wynikają z tego korzyści dla wspólnie zamawiających to warto poprzeć taką inicjatywę. Tylko, że to ma sens dla osób z jednego regionu, bo inaczej znowu trzeba to porozsyłać za określone koszty ( no i popakować?). Jeśli o mnie chodzi to ja juz dawno złożyłam to zamówienie u p. Basi i czekam tylko na to kiedy ona zdecyduje się na przywiezienie drogocennego kremu.
__________________
Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane
cynada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-08, 19:42   #510
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Skąd bierzecie Retin-A, czy jest jakiś zamiennik?

Masz rację - wspólne zamówienie nie ma jednak sensu - bo Retin jest
Pani Basia powiedziała, że pierwsze Retiny wyśle jeszcze w piątek !!!!
aaa- Pani Basia ma nowy numer telefonu ( stary ma nadal - ale dzwoniła z nowego i na ten prosiłą oddzwaniać ) - nie wiem, czy moge go tu umieszczać... jeśli ktoś jest chętny - piszcie na PW
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-06 08:04:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.