Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-23, 22:35   #571
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus
o a ja właśnie nad nim myślałam ! A w nim nie ma ciekłej parafiny (parafinum liquidum) albo mineral oil? bo jestem w 100 % pewna, że moja skóra tego nie znosi.
Cytat:
Napisane przez o000agus
chodzi Ci o wejscję nawilżającą, tak?
Tu jej skład:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=12400
Parafiny brak W ogóle ma bardzo przyjazny skład, zresztą dziewczyny już o nim dyskutowały.
*jej = Calmy nawilżającej oczywiście
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-23, 23:41   #572
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dzięki super - no to już wiem co mam kupić jaśli któryś z w.w. się nie sprawdzi
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 12:49   #573
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ja używam teraz kremik Dove w okrągłym płaskim pudełeczku, stylizowany na Nivea. Nie ma trójglicerydów, dobrze nawilża. Małe pudełeczko w Rossmanie kosztuje 1,99
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:09   #574
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez naila
Ja używam teraz kremik Dove w okrągłym płaskim pudełeczku, stylizowany na Nivea. Nie ma trójglicerydów, dobrze nawilża. Małe pudełeczko w Rossmanie kosztuje 1,99
masz link do KWC? przyjrzę się chętnie składowi
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:38   #575
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus
masz link do KWC? przyjrzę się chętnie składowi
Pewnie to ten
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10833
Ja bym się nie skusiła, parafina zaraz na samym początku, na dodatek nie widać w nim składników typowo nawilżających (tylko gliceryna, która też czasem zapycha, jak jest wysoko w składzie), raczej natłuszczacze - no i wysoko Parfum, co pewnie oznacza silny zapach charakterystyczny dla Dove, a ja tego zapachu nie znoszę nawet w najniższym stężeniu. Ale jeśli komuś służy, to dobrze
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 18:55   #576
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne
Pewnie to ten
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10833
Ja bym się nie skusiła, parafina zaraz na samym początku, na dodatek nie widać w nim składników typowo nawilżających (tylko gliceryna, która też czasem zapycha, jak jest wysoko w składzie), raczej natłuszczacze - no i wysoko Parfum, co pewnie oznacza silny zapach charakterystyczny dla Dove, a ja tego zapachu nie znoszę nawet w najniższym stężeniu. Ale jeśli komuś służy, to dobrze
faktycznie - tego właśnie się obawiałam - a parafina jest moim podstawowym zapychaczem - więc odpada
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 21:20   #577
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

o000agus, po dzisiejszej lekturze KWC przypomniał mi się jeszcze ten krem:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334
Jest bez parafiny, której wiem, że nie lubisz; wydaje się być bezpieczny, jeśli chodzi ogólnie o zapychacze. Widziałam w innym wątku, że kupiłaś półtłusty Dermosan - myślę, że będziesz zadowolona, przejrzałam jego skład i faktycznie nie zawiera składników ogólnie uznanych za komedogenne.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-24, 21:43   #578
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne
o000agus, po dzisiejszej lekturze KWC przypomniał mi się jeszcze ten krem:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334
Jest bez parafiny, której wiem, że nie lubisz; wydaje się być bezpieczny, jeśli chodzi ogólnie o zapychacze. Widziałam w innym wątku, że kupiłaś półtłusty Dermosan - myślę, że będziesz zadowolona, przejrzałam jego skład i faktycznie nie zawiera składników ogólnie uznanych za komedogenne.
dziękuję jesteś kochana
tylko gdzie można kupić kremik? (ten z KWC) zdarza się z sklepach i aptekach czy wyłącznie zamówienie internetowe?
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 21:48   #579
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez o000agus
dziękuję jesteś kochana
tylko gdzie można kupić kremik? (ten z KWC) zdarza się z sklepach i aptekach czy wyłącznie zamówienie internetowe?
W aptekach na pewno, ja inny krem tej firmy kupowałam bezpośrednio w Aptecusie (tzn. osobiście, nie internetowo). Pytaj o produkty Orion Pharma Do wyboru masz dwie pojemności, co zresztą widać na KWC - moim zdaniem można najpierw kupić tę mniejszą i przetestować sobie spokojnie, a potem - jeśli będzie pasował - nabyć większą tubkę, co przy pojemności 100 ml za ok. 20 zł jest raczej atrakcyjną ceną.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 07:14   #580
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne
o000agus, po dzisiejszej lekturze KWC przypomniał mi się jeszcze ten krem:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=10334
Jest bez parafiny, której wiem, że nie lubisz; wydaje się być bezpieczny, jeśli chodzi ogólnie o zapychacze.
Zobaczcie na komentarze, tam jedna osoba SomeBlue (w tej chwili druga od góry) napisała, że "skład chemiczny mówi co innego - krem zawiera całą baterię składników potencjalnie komedogennych" Gdzie są te składniki, bo nie widzę

Co zaś dotyczy Dove, to ten, którego link podałyście. Cieszę się, że mnie nie zapycha parafina i gliceryna
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 09:08   #581
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dziewczyny, a widzicie jakies zapychacze tutaj? Sa trojglicerydy na samym koncu w skladzie, czy wtedy tez zapychaja??

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben

Edytowane przez madulka
Czas edycji: 2006-08-25 o 10:03
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-25, 19:29   #582
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez naila
Zobaczcie na komentarze, tam jedna osoba SomeBlue (w tej chwili druga od góry) napisała, że "skład chemiczny mówi co innego - krem zawiera całą baterię składników potencjalnie komedogennych" Gdzie są te składniki, bo nie widzę

Co zaś dotyczy Dove, to ten, którego link podałyście. Cieszę się, że mnie nie zapycha parafina i gliceryna
W Humektanie z zapychaczy można ewentualnie "wyróżnić" Decyl Oleate, który wg tabelki na zerozits.com ma zapychalność na poziomie 3/5. Ale nie jest to jakiś powszechnie unikany zapychacz, co nie znaczy, że nie należy obserwować reakcji skóry po nim - zawsze można się czegoś nowego o niej dowiedzieć. Ogólnie jednak, krem wygląda naprawdę przyjaźnie.
A skoro Dove Ci służy, to tak jak już pisałam - tylko się cieszyć Mnie parafina też nie przeszkadza, najgorsze są dla mnie trójglicerydy, izopropyle i myristiany.

Cytat:
Napisane przez madulka
Dziewczyny, a widzicie jakies zapychacze tutaj? Sa trojglicerydy na samym koncu w skladzie, czy wtedy tez zapychaja??

Skład: water (aqua), dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, alcohol denat., cyclomethicone, dimethiconol behenate, glycerin, potassium cetyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, hydrogenated vegetable oil, glycyrrhetinic acid, ginkgo biloba extract, glycine soya (soybean) germ extract, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminariaochroleuca extract, propylene glycol, decyl glucoside, ammonium acryloyldimethyltaurate/vp copolymer, xanthan gum, iron oxides (ci 77492), titanium dioxide (ci 77891), disodium edta, trilinolein, bht, iron oxides (ci77491), iron oxides (ci 77499), citric acid, trilinolenin, triolein, tripalmitin, caprylic/capric trigyceride, tristearin, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben. ethylparaben
Niech zgadnę, Bioderma Photoderm AR 50+?
Co do trójglicerydów, są faktycznie na samym końcu składu, zaraz przed konserwantami, więc nie martwiłabym się nimi, bo wątpię, że jest to stężenie będące w stanie zapchać cokolwiek Wysoko w składzie masz glicerynę, ale nie wiem, czy jesteś na nią wrażliwa? Jeśli Cię nie zapycha, to można ominąć; cyclomethicone - silikon, może zapychać, zależy jak reagujesz, bo niektórym wręcz dusi skórę, ale znów masa osób reaguje na niego pozytywnie; hydrogenated vegetable oil - teoretycznie też ma zapychalność 3/5, ale sama nigdy nie zauważyłam, by mnie zapychał; potem już raczej czysto no i trójglicerydy na końcu.
Pamiętaj również, że mimo że ten filtr jest przeznaczony do cery naczynkowej, zawiera alkohol, więc jeśli Twoje naczynka są nadreaktywne i nie przepadają za alkoholem, to trzeba najpierw ostrożnie wypróbować
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 20:11   #583
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dzięki dziewczyny za odpowiedzi na temat kremu prodermy po tym, co napisalyscie rezygnuje z poszukiwań! chyba zamiast niego zakupie sobie calma HLC, choc nigdy nie przypuszczałabym, zeby krem do cery suchej, mógł słuzyc cerze mieszanej, problemowej takiej jak moja kupie, przetestuje i za pare tygodni sie przekonamy. a tak w ogóle, to bardzo przydatny jest ten wątek, ciesze sie, ze na niego trafilam
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 20:24   #584
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Rayne
Niech zgadnę, Bioderma Photoderm AR 50+?
Tak

Cytat:
Napisane przez Rayne
Co do trójglicerydów, są faktycznie na samym końcu składu, zaraz przed konserwantami, więc nie martwiłabym się nimi, bo wątpię, że jest to stężenie będące w stanie zapchać cokolwiek
Tez mi sie tak wydaje.

Cytat:
Napisane przez Rayne
Wysoko w składzie masz glicerynę, ale nie wiem, czy jesteś na nią wrażliwa? Jeśli Cię nie zapycha, to można ominąć;
Nie zauwazylam, zeby mnie zapychala, wiec OK.

Cytat:
Napisane przez Rayne
cyclomethicone - silikon, może zapychać, zależy jak reagujesz, bo niektórym wręcz dusi skórę, ale znów masa osób reaguje na niego pozytywnie; hydrogenated vegetable oil - teoretycznie też ma zapychalność 3/5, ale sama nigdy nie zauważyłam, by mnie zapychał; potem już raczej czysto no i trójglicerydy na końcu.
No i coz, przekonam sie tylko testujac

Cytat:
Napisane przez Rayne
Pamiętaj również, że mimo że ten filtr jest przeznaczony do cery naczynkowej, zawiera alkohol, więc jeśli Twoje naczynka są nadreaktywne i nie przepadają za alkoholem, to trzeba najpierw ostrożnie wypróbować
Nie mam popekanych naczynek, ale moja skora lubi sie czerwienic :/ Ten alkohol tez dowalili bez sensu zupelnie.

Kupowalam wczoraj plyn miceralny Sensibio i dostalam mase mianiaturek i probek Miedzy innymi ten filtr i tak mnie kusi i kusi... Ale ja boje sie smarowac czymkolwiek nowym, bo mnie czesto wysypuje przy takich eksperymentach
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 23:13   #585
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

No dobra, a ten krem Lierac na naczynka? Jestem zdesperowana i wydam kazda sume na cos bez zapychaczy Tylko czy ja cos takiego znajde

Skład: aqua, cyclomethicone, dimethicone copolyol, macadamia ternifolia (huile de macadamia), steareth-2, tilia vulgaris (opc de tilieul), steareth-21, arnica montana (extrait d'arnica), helichrysum italicum (extrait de helichryse), oryzanol (extrait de son de riz), escin (extrait de marron d'inde), glycerrhetinic acid (extrait de reglisse), ranunculus ficaria (saponines de ficaire), glycerin, hydrolized sweet almond protein (extrait d'amande douce), sodium pca, urea, sodium lactate, carbomer, tromethamlne, sodium hyaluronate, propylene glycol, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, mica, ci 77891, ci 42090, ci 14700

Sorry, ze tak wam glowe zawracam, ale nie znam sie na tym, a w tabelach i slownikach nie ma wszystkiego
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 09:07   #586
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

na samym początku składu ma silikony, niektórych one zapychają.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 10:07   #587
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez madulka
No dobra, a ten krem Lierac na naczynka? Jestem zdesperowana i wydam kazda sume na cos bez zapychaczy Tylko czy ja cos takiego znajde

Skład: aqua, cyclomethicone, dimethicone copolyol, macadamia ternifolia (huile de macadamia), steareth-2, tilia vulgaris (opc de tilieul), steareth-21, arnica montana (extrait d'arnica), helichrysum italicum (extrait de helichryse), oryzanol (extrait de son de riz), escin (extrait de marron d'inde), glycerrhetinic acid (extrait de reglisse), ranunculus ficaria (saponines de ficaire), glycerin, hydrolized sweet almond protein (extrait d'amande douce), sodium pca, urea, sodium lactate, carbomer, tromethamlne, sodium hyaluronate, propylene glycol, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, mica, ci 77891, ci 42090, ci 14700

Sorry, ze tak wam glowe zawracam, ale nie znam sie na tym, a w tabelach i slownikach nie ma wszystkiego
z tego co widze jest duzo naturalnych skladników jeśłi nie zapychają cię silikony to będzi ok
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 22:58   #588
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

a co dziewczyny sądzicie o tym?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3402
oprócz gliceryny i parafiny ... bo musze jutro cos zakupic bo mnie nawet po iwostinie nawilzającym wysypalo

a wlasnie: znalazlam w necie produkty forever living product (jakies aloesowe) ceny koszmarne ale składy ciekawe - może ktoś używał i się wypowie.
z góry dziekuje i pozdrawiam
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 23:07   #589
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Mirabilka
a co dziewczyny sądzicie o tym?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3402
oprócz gliceryny i parafiny ... bo musze jutro cos zakupic bo mnie nawet po iwostinie nawilzającym wysypalo

a wlasnie: znalazlam w necie produkty forever living product (jakies aloesowe) ceny koszmarne ale składy ciekawe - może ktoś używał i się wypowie.
z góry dziekuje i pozdrawiam
Używałam w okresie po zaleczeniu kontaktowego zapalenia skóry i niestety mnie zapychał, chociaż używany rzadziej (co parę dni) sprawdza się ładnie - łagodzi, nie podrażnia i nawet w miarę nawilża. Te inne składniki mają z reguły niską zapychalność (do 2 w skali od 0 do 5), a sam krem dobrze się wchłania i nie dusi skóry, no ale niestety mnie coś w nim podetkało raczej parafina albo ew. dimethicone, bo glicerynę znoszę dobrze.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-28, 08:29   #590
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Mirabilka
a co dziewczyny sądzicie o tym?
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=3402
oprócz gliceryny i parafiny ... bo musze jutro cos zakupic bo mnie nawet po iwostinie nawilzającym wysypalo

a wlasnie: znalazlam w necie produkty forever living product (jakies aloesowe) ceny koszmarne ale składy ciekawe - może ktoś używał i się wypowie.
z góry dziekuje i pozdrawiam
niektórych zapycha aloes więc uważaj (wyczytałam na stronie dr. Różańskiego)- ja smarowałam się kiedyś żelem aloesowym w którym nie było niczego inego co by mogło zapchać więc jestem pewna że zapchał aloes.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:39   #591
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

dziękuje Wam dziewczyny za odpowiedzi

jeszcze sprawdzam dzis składy kremów z oceanic np oligo itd

miłego dnia
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:49   #592
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mirabilko, jakby co, zawsze możesz spojrzeć na półtłusty Dermosan, który - choć ciężko uwierzyć - nie ma w składzie ani jednego klasycznego zapychacza typu parafina, trójglicerydy etc.
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 11:14   #593
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

już chciałam kupić ziaję calma HLC biolipidową (bo chciałam kremik porządnie regenerujący na noc) a tu - zonk - triglicerydy więc kupiłam nawilzającą i mam kremik na dzień i właśnie testuję...
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 16:15   #594
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A wiecie może, czy mazidłowy olej , położony na twarz solo, bądz jako dodatek do kremu będzie zapychał? Bo dodałam go kiedys do balsamu i nigdy nie miałam tak pieknie nawilzonej, gładkiej skóry.
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 17:26   #595
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80
A wiecie może, czy mazidłowy olej , położony na twarz solo, bądz jako dodatek do kremu będzie zapychał? Bo dodałam go kiedys do balsamu i nigdy nie miałam tak pieknie nawilzonej, gładkiej skóry.
a co ma w składzie? co to za olej? jeśli oliwę z oliwek to może zapychać
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:17   #596
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

No w składzie ma właśnie ten olej
http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 23:22   #597
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

z wizażowego spisu olejów wynika że nie powinien Cię zapchać. sama bym się na niego skusiła

Dzika róża (INCI: Rosa Mosqueta) - olej z dzikiej róży
Pochodzenie rośliny: Chile
Opis: rzadki olej o barwie ciemnożółtej do lekko brązowawej
Skład: zawiera 40% kwasu linolowego, 40% kwasu alfa-linolenowego, witaminę A.
Kategoria: olej schnący
Ważność: po otworzeniu tylko 8-10 tygodni
Udział % w gotowym produkcie: 10-60%
Wytrzymałość na temperatury: nie ogrzewać
Zastosowanie i działanie: stosowany przy każdym typie skóry, ale szczególnie polecany wrażliwej, uszkodzonej skórze (także przez nadmierne opalanie), przy couperose (cerze ze skłonnością do pękających, rozszerzonych naczynek). Olej ten wspomaga łuszczącą się skórę, hamuje proces starzenia, równie dobry dla skóry tłustej ze skłonnością do trądziku. Używany w preparatach do pielęgnacji zniszczonych włosów (wzmacnia elastyczność). Wykazuje działanie ochronne, przeciwzapalne, rozjaśnia, uelastycznia i ożywia zmęczoną skórę, wygładza zmarszczki.
Uwagi: olej z dzikiej róży zaliczany jest do drogich olejów. Może być mieszany z innym olejem roślinnym, co doda mu stabilności i przedłuży jego ważność.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:38   #598
agaton22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czesc dziewczyny ,ja tutaj jestem pierwszy raz i mam takie pytanie w kwestii zapychaczy .Mianowicie mam strasznie wysuszona skore po róznych preparatach na tradzik i potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza ktory by jednoczesnie nie zapychal .Myslalam o physiogel -stiefel ale on bo on ma bardzo dobre recenzje i ma malo skladnikowm ale jest tam jeden skladnik ktorego nie znam -penthylen glycol ktory nie wiem zcy czasami nie zapycha jest tam rowniez capric trigliceryde ale on mnie nie zapycha.prosze o pomoc bo naparawde nie wiem co mam zrobic .Słyszlam o jakiejs tabelce z takimi skladnikami zapychajacymi ktora podobno krazyla tutaj po forum .Bardzo bym prosilła o linka .z gory wielkie dzieki
agaton22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:03   #599
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agaton22
czesc dziewczyny ,ja tutaj jestem pierwszy raz i mam takie pytanie w kwestii zapychaczy .Mianowicie mam strasznie wysuszona skore po róznych preparatach na tradzik i potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza ktory by jednoczesnie nie zapychal .Myslalam o physiogel -stiefel ale on bo on ma bardzo dobre recenzje i ma malo skladnikowm ale jest tam jeden skladnik ktorego nie znam -penthylen glycol ktory nie wiem zcy czasami nie zapycha jest tam rowniez capric trigliceryde ale on mnie nie zapycha.prosze o pomoc bo naparawde nie wiem co mam zrobic .Słyszlam o jakiejs tabelce z takimi skladnikami zapychajacymi ktora podobno krazyla tutaj po forum .Bardzo bym prosilła o linka .z gory wielkie dzieki
Ano krążyła i nadal krąży
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm jeśli oczywiście o tę tabelkę chodzi.
Pamiętaj tylko, że na takie dane zawsze trzeba wziąć pewną poprawkę, bo każda skóra jest inna.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 17:14   #600
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez agaton22
czesc dziewczyny ,ja tutaj jestem pierwszy raz i mam takie pytanie w kwestii zapychaczy .Mianowicie mam strasznie wysuszona skore po róznych preparatach na tradzik i potrzebuje jakiegos dobrego nawilzacza ktory by jednoczesnie nie zapychal .Myslalam o physiogel -stiefel ale on bo on ma bardzo dobre recenzje i ma malo skladnikowm ale jest tam jeden skladnik ktorego nie znam -penthylen glycol ktory nie wiem zcy czasami nie zapycha jest tam rowniez capric trigliceryde ale on mnie nie zapycha.prosze o pomoc bo naparawde nie wiem co mam zrobic .Słyszlam o jakiejs tabelce z takimi skladnikami zapychajacymi ktora podobno krazyla tutaj po forum .Bardzo bym prosilła o linka .z gory wielkie dzieki
ja polecam calma HLC ziaji zawilżającą
zreszta byla juz o niej rozmowa również ma dobre recenzje - zapychaczy brak
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.