jakie studia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-09, 17:44   #1
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54

jakie studia?


Kobitki, doradźcie
Do matury mam jeszcze ponad rok, wiem, że zdawać będę chemię i biologię na poziomie rozszerzonym. O ile biologię mam szansę napisać bardzo dobrze, o tyle chemia jest moim utrapieniem i spędza mi sen z powiek, więc studia medyczne, marzenie moich rodziców(niekoniecznie moje), są raczej poza moim zasięgiem, chociaż próbować będę. Tak sobie przeglądam strony uniwersytetów, akademii medycznych szukając jakiś alternatyw z 'moją' maturą i mam poważny problem. W Polsce niewiele chyba inwestuje się w ośrodki naukowe i badawcze...? Myślalam o inzynierii biomedycznej, ale to raczej kierunek dla mat'fizów i biologiczno-chemiczni mogą mieć problem; kosmetologii- praca przyjemna i na pewno by mi odpowiadała [] ale chyba bardziej opłaca zrobić kilkumiesięczny kurs niż poświęcić na naukę kilka lat i w sumie robić to samo co kosmetyczka; rehabilitacji, fizjoterapii- kompletnie się w tym nie widzę. Na chwilę obecną skłaniam się ku studiowaniu samej biologii, potem zrobieniu specjalizacji z mikrobiologii np. Niestety kompletnie nie wiem, jakie w tych dziedzinach są perspektywy pracy: jaka? gdzie? jakie zarobki? Zdania są bardzo podzielone, sporo osób twierdzi, że w tym zawodzie w naszym kraju ciężko o coś satysfakcjonującego i godnego...? Na lekarski do Lwowa chyba nie opłaca się iść? Może któraś z Was studiuje/pracuje i może mi coś doradzić? Z góry dziękuję
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 18:28   #2
hoppipolla
Zakorzenienie
 
Avatar hoppipolla
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: (Ísland)
Wiadomości: 6 689
Dot.: jakie studia?

znam kilka osób, które studiują Inżynierię Biomedyczną - w LO chodzili do klas o profilu bio-chem i dobrze sobie radzą. Więc jeśli Cię to interesuje, to próbuj, myślę, że bez problemu sobie poradzisz.
hoppipolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 20:40   #3
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: jakie studia?

wydaje mi się, że sama biologia teraz to nic dobrego. tak samo jak studiowanie samej histori\chemii czy fizyki. za dużego pola popisu nie masz.
więc też jestem raczej zdania, że jeśli się uprzesz i będziesz systematyczna to masz szansę dać sobie radę na inżynierii.
a może farmacja? lub aby pracować w laboratorium. nie pamiętam teraz kierunku, ale też jest na medycznym.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:26   #4
nanga parbat
Raczkowanie
 
Avatar nanga parbat
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: jakie studia?

Na farmacji jest dużo chemii, więc jeśli autorka jej nie lubi to będzie się męczyć. Jeśli lekarski nie jest wyborem Twoim, tylko rodziców to też nie ma sensu iść - najpierw zmęczą się studia, potem praca. Podobnie rehabilitacja itp. Co do Lwowa, słyszałam złe opinie (ale nie z pierwszej ręki).

O ile biologię mam szansę napisać bardzo dobrze - masz szansę napisać bardzo dobrze czy ją lubisz? to jest pewna różnica. A może powinnaś odejść od schematu, że po klasie biol-chem idziesz na studia biol-chem? może coś innego Cię interesuje?

O ile dobrze zrozumiałam to jesteś w 2 klasie liceum (bo "matura za rok" można rozumieć dwojako) - może przemyśl co naprawdę chciałabyś robić w życiu (bez ograniczania się przedmiotami na maturze na wstępie), co Cię interesuje - dopiero potem wybierz kierunek i przedmioty

(niestety, mnóstwo osób robi na odwrót - najpierw przedmioty na maturze, a potem pytania w stylu "co mogę studiować z maturą z chemii, wosu i francuskiego?" - nie bierz tego do siebie autorko - to dobrze, że myślisz o tym teraz a nie po wynikach z matury )
nanga parbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 09:23   #5
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: jakie studia?

Mam szansę napisać bardzo dobrze- chodzę na dodatkowe zajęcia z biologii, dzięki którym nie tylko zrozumiałam, ale i polubiłam biologię Mnóstwo dodatkowej nauki, pracy, fantastyczny nauczyciel- procentuje już teraz Plywok, pewnie masz na myśli analitykę medyczną Mam świadomosć, że po samej biologii na pewno będę miała maaaaaasę możliwosci, ale bardzo bardzo kusi mnie właśnie mikrobiologia bądź neurobiologia... Nie orientujecie się może jak to jest z pracą za granicą? Sprawy typu język (ten' naukowy' , nostryfikacja... Nie myślę koniecznie o przeszklonych superinstytutach naukowych niewiadomo gdzie, ale na zachodzie inwestuje się w naukę nieco bardziej niż u nas, więc moze coś...?
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 13:47   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: jakie studia?

a może dietetyka lub technologia żywności? to kierunki powiązane są z przedmiotami, które będziesz zdawać na maturze
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 17:24   #7
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: jakie studia?

Biotechnologia albo weterynaria może?

Ale jednak będziesz musiała zmierzyć się z chemią. U mnie jest tak samo, to moja zmora od trzech lat
Ale postanowiłam, że się z nią zmierzę i przystąpię do matury. Biologii również.
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 20:24   #8
szwarcenegerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: jakie studia?

przed chemią nie uciekniemy, niestety trzeba wierzyć, że nam się uda
szwarcenegerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 08:39   #9
wampir
Zakorzenienie
 
Avatar wampir
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: gdzie diabeł zamiata ogonem
Wiadomości: 18 638
Dot.: jakie studia?

Cytat:
Napisane przez szwarcenegerka Pokaż wiadomość
przed chemią nie uciekniemy, niestety trzeba wierzyć, że nam się uda
Tak i duuuuużo czasu jej poświęcić. Ja już zapisałam się na korepetycje, żeby ktoś mnie kontrolował
__________________
Nie podoba mi się świat,
gdzie "właściwe" zdarza się tak rzadko,
że uważamy je za "uprzejmość".

-J.C

31
/365
wampir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 09:57   #10
Takao
Raczkowanie
 
Avatar Takao
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 72
Dot.: jakie studia?

analityka medyczna, biotechnologia, noo a studia medyczne to fajna sprawa tylko musiałabys sie teraz wziac ostro do roboty... ja sie nie wzielam i teraz troszke zaluje.
__________________
Geology
Szukam odpowiedniej drogi.

Odważni nie żyją wiecznie, ale tchórze nie żyją wcale.
Takao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 17:25   #11
MaRcIuLkA
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: szukam swojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 887
Dot.: jakie studia?

zrezygnuj z samej biologii, znam kilka osób po tym kierunku i nie mają pracy no chyba że twoim marzeniem jest praca w szkole
MaRcIuLkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-15, 18:17   #12
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 452
Dot.: jakie studia?

analityka medyczna i biotechnologia
__________________
ćwiczę od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min pośladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osiągnięty z 42 na 36/34

: )
avava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 18:40   #13
Dyplomatka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: .
Wiadomości: 508
Dot.: jakie studia?

medycyna DD a jak nie to może położnictwo? na farmacji to sama chemia, na analityce też jest jej sporo
ale masz jeszcze trochę czasu,a gdyby tak się wziąć za chemię? wg mnie jest ona łatwiejsza na maturze od biologii, a i tak w końcu się na nią napotkasz, na pewno na wyższym poziomie
Dyplomatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.