Jaki profil wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-01, 22:35   #1
outyou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: dalekoo
Wiadomości: 2

Jaki profil wybrać?


Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Do tej pory moim głównym faworytem był biol-chem-fiz, gdyż chemia to mój ulubiony przedmiot, biologia mniej, ale mam 5 i jestem w stanie uczyć się sporej części materiału naraz z tego przedmiotu, z fizyki też mam 5, ale nie czuję się silna z tego przedmiotu. Myślałam też nad profilem językowym. Lubię angielski, niemiecki raczej nie, ale gdybym musiała to raczej udałoby mi się nadrobić zaległości. Ostatecznie zrezygnowałam bo jedynymi przyszłościowymi studiami związanymi z językami jest chyba filologia (żadna politologia, ani socjologia mnie nie interesuje), natomiast po biol-chem-fizie jest więcej możliwości. Jednak ostatnio w szkole, do której się wybieram otworzono nowy profil jakim jest matematyczno językowy, a rozszerzona matura z matematyki i angielskiego daje już większe pole wyboru. Na dodatek dzisiaj na godzinie wychowawczej wychowawczyni(nauczycielk a matematyki) stwierdziła, że jestem na tyle dobra z matematyki i fizyki, że powinnam się wybrać na mat-fiz. Teraz mam kompletny mętlik w głowie i nie wiem co zrobić. Rzeczywiście matematyka i fizyka idzie mi dobrze, ale nie jestem typowym „ścisłowcem”, których na mat-fizach pełno(moja siostra chodziła na ten profil, więc wiem jak mniej więcej wygląda). Który profil mam wybrać?(przypominam, że w grę wchodzą biol-cham-fiz, matematyczno językowy i mat-fiz) Chodzi mi głównie o to, który z nich ma najlepsze perspektywy na przyszłość. Tylko nie piszcie mi, że to jaki profil wybiorę nie ma wpływu na to z czego będę zdawać maturę i gdzie pójdę na studia. Ja to wiem, ale mimo wszystko chcę wiedzieć jaki postąpić w chwili obecnej. Z góry dziękuję za pomoc.
outyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 22:56   #2
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez outyou Pokaż wiadomość
Chodzę do trzeciej klasy gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Do tej pory moim głównym faworytem był biol-chem-fiz, gdyż chemia to mój ulubiony przedmiot, biologia mniej, ale mam 5 i jestem w stanie uczyć się sporej części materiału naraz z tego przedmiotu, z fizyki też mam 5, ale nie czuję się silna z tego przedmiotu. Myślałam też nad profilem językowym. Lubię angielski, niemiecki raczej nie, ale gdybym musiała to raczej udałoby mi się nadrobić zaległości. Ostatecznie zrezygnowałam bo jedynymi przyszłościowymi studiami związanymi z językami jest chyba filologia (żadna politologia, ani socjologia mnie nie interesuje), natomiast po biol-chem-fizie jest więcej możliwości. Jednak ostatnio w szkole, do której się wybieram otworzono nowy profil jakim jest matematyczno językowy, a rozszerzona matura z matematyki i angielskiego daje już większe pole wyboru. Na dodatek dzisiaj na godzinie wychowawczej wychowawczyni(nauczycielk a matematyki) stwierdziła, że jestem na tyle dobra z matematyki i fizyki, że powinnam się wybrać na mat-fiz. Teraz mam kompletny mętlik w głowie i nie wiem co zrobić. Rzeczywiście matematyka i fizyka idzie mi dobrze, ale nie jestem typowym „ścisłowcem”, których na mat-fizach pełno(moja siostra chodziła na ten profil, więc wiem jak mniej więcej wygląda). Który profil mam wybrać?(przypominam, że w grę wchodzą biol-cham-fiz, matematyczno językowy i mat-fiz) Chodzi mi głównie o to, który z nich ma najlepsze perspektywy na przyszłość. Tylko nie piszcie mi, że to jaki profil wybiorę nie ma wpływu na to z czego będę zdawać maturę i gdzie pójdę na studia. Ja to wiem, ale mimo wszystko chcę wiedzieć jaki postąpić w chwili obecnej. Z góry dziękuję za pomoc.
powiem Ci tak - duzo zalezy od szkoly, ale generalnie rzecz biorac takie dziwne profile typu mat-geo, mat-hist czy wlasnie mat-ang nie zdaja egzaminu
matematyka jest tak lepsza niz np w humanach, ale gorsza niz w klasach typowo scislych.
Takze nie polecam

jesli lubisz chemie to moze mat-chem? sama skonczylam taki profil i ogolnie jestem zadowolona, majca daje wstep na naprawde wiele kierunkow, chemia tez na sporo (ja akurat nie bede jej zdawac, ale polowa klasy zdaje)

klasa biologiczna wiaze sie z bardzo duza partia materialu do wykucia, jesli nie wiazesz przyszlosci z keirunkami typowo medycznymi czy np biotechnologia to po prostu szkoda czasu
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 23:45   #3
newmoongirl
Wtajemniczenie
 
Avatar newmoongirl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 451
Dot.: Jaki profil wybrać?

Gdybym była na twoim miejscu, to raczej nie porywałabym się na ten świeżo utworzony matematyczno-językowy, z tego względu, że po prostu w niektórych szkołach nowe opcje nie zawsze się sprawdzają. Przykładowo w mojej szkole tegoroczni maturzyści z "eksperymentalnego" profilu mat- geo, mają nieciekawe rokowania. Poziom nauczania przedmiotów rozszerzonych był tak jak już napisał(a) starlit kiepski. Mat-chem, wydaje mi się, jest bardziej elastyczny niż mat-fiz i chyba daje więcej możliwości.
__________________
"- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."

newmoongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 00:16   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jaki profil wybrać?

bio-chem-fiz daje ogromne możliwości.
Biologia z chemią nie są tylko na medycynie czy technologiach - farmacja, dietetyka, fizjoterapia, żywienie. Generalne ogromnie szeroka gama studiów po maturze z tych przedmiotów jest.
Human to jest pomyłka - wiem po sobie
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 08:16   #5
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Human to jest pomyłka - wiem po sobie
Powiedz coś więcej..
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 08:21   #6
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Jaki profil wybrać?

to jeszcze zależy w czym widzisz siebie w przyszłości...
czy bardziej coś z medycyna -biol-chem-fiz
czy bardziej jakieś inżyniernie - mat-fiz
czy coś językowego - mat-jez

pomyśl najpierw o tym, a później decyduj się na profil
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 08:41   #7
inspiR
Raczkowanie
 
Avatar inspiR
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 199
Dot.: Jaki profil wybrać?

jeżeli mówisz że chemia to Twój ulubiony przedmiot to JA bym kombinowała coś w tym kierunku sama jestem w trzeciej klasie i też mam problem.
__________________


inspiR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 09:10   #8
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Jaki profil wybrać?

Ja w gimnazjum miałam 5 z chemii, fizyki i biologii i kochałam te przedmioty, więc poszłam na biol-chem-fiz. Teraz chemia i fizyka to dla mnie i mojej klasy jakiś kosmos, głównie ze względu na nauczycieli, którzy nie potrafią nam przekazać wiedzy (mimo, iż sami posiadają ogromną). Z biologii mam bez problemu 5, a z chemii i fizy jadę na trójach.

Dlatego raczej nie powinnaś się sugerować swoimi ocenami z gimnazjum, bo to, co teraz idzie Ci dobrze, na rozszerzeniu może okazać się trudne i nie do ogarnięcia, a przedmiot, którego teraz nie lubisz, może Cię zafascynować (ze względu na ciekawy program, nauczyciela itp.).

Na Twoim miejscu przemyślałabym to, w jakim zawodzie chcialabyś pracować, jakie masz hobby. Zawsze byłam dobra z przedmiotów humanistycznych, dobrze umiem języki, ale nie chcę z nimi wiązać przyszłości i nie interesuję się nimi, więc nie poszłam na humana. Moim zdaniem powinnaś zacząć od wyznaczenia sobie celu (np. chcę być lekarzem) i zacząć do niego dążyć.

Pozdrawiam
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 09:11   #9
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Human to jest pomyłka - wiem po sobie
pomyłka bo? może po prostu Twój wybór profilu (albo szkoły) był pomyłką.

na miejscu autorki wybrałabym chyba profil biologiczno - chemiczny. zresztą zawsze możesz się przenieść na inny jeśli okaże się, że to nie to.
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 09:25   #10
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
takie dziwne profile typu mat-geo
co miałaś na mysli pisząc o tym? chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o wymaganiach na studia....

Chodziłam do klasy matematyczno-geograficznej, miałam te oba przedmioty na poziomie rozszerzony i angielski także. Nie jest to profil bezsensowny, potem można bez problemu zdawać maturę z rozszerzonej geografii i matematyki, a to otwiera drogę na wiele uczelni, przede wszystkim technicznych, więc nie rozumiem zbulwersowania i tekstu, że profil jest dziwny i nie zda egzaminu

Weź się dziewczyno zastanów zanim cokolwiek napiszesz, bo widać że nie piszesz z własnego doświadczenia tylko coś wymyślasz, a niestety nie masz racji.

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-05-02 o 09:28
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 09:45   #11
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Jaki profil wybrać?

Ja chodziłam na profil biol - chem i jest on idealny dla osób,które zamierzają w przyszłości się kształcić na kierunkach medycznych, przyrodniczych.

Chociaż czasami miałam wrażenie, że poszłam na mat - fiz bo fizyki mieliśmy tygodniowo 3 godziny i to przez bite 4 lata, a ja niestety nie za bardzo lubiłam ten przedmiot, dopiero w ostatnim roku troszkę się zmieniło, gdyż program obejmował fizykę jądrową, te wszystkie rozpady, promieniowanie, itd... a to mi z kolei przypominało chemię, która uwielbiałam.

Zgadzam się z dziewczynami bardzo wiele zależy od wykładowców. ja niestety miałam beznadziejną nauczycielkę z chemii i w domu poświęcałam wiele czasu na to aby zrozumieć to co nam tłumaczyła(co w rezultacie było łatwe) ale robiła to w mega pokrętny sposób.

Tak więc decyzja należy do ciebie i powodzenia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 09:55   #12
ag_1589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 164
Dot.: Jaki profil wybrać?

ja jestem w klasie medycznej ;p (bio-chem-fiz) i nie powiem,że jest łatwo. bo trzeba się mocno napinać,żeby na wszystko się nauczyć. ogólnie to bio-chem-fiz daje Ci ogromne pole do wyboru. Bo i medycyna, biotechnologia, psychologia, nauki przyrodnicze, naprawdę jest tego sporo do wyboru i na pewno znajdziesz coś dla siebie. Co do mat-fiz to jak uważasz. Fizykę masz też na profilu biologicznym, maturę z matematyki i tak zdajesz obowiązkowo ;p więc musisz sama się zastanowić co będzie dla Ciebie lepsze
__________________
"Uwierz mi na słowo: najgłupsza kobieta potrafi kierować mądrym mężczyzną, ale trzeba bardzo mądrej kobiety by kierować głupcem."

Rudyart KIpiling

______________________
-będę lepsza
-schudnę
56kg->50kg
-uwierzę w siebie
[I]
[B][COLOR=Red]
ag_1589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:37   #13
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: Jaki profil wybrać?

Ja chodzilam do humana i teraz wyladowalam na Polibudzie

Ja bym wybrala bio-chem
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:40   #14
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Human to jest pomyłka - wiem po sobie
Ja także.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:52   #15
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jaki profil wybrać?

odpowiadając na pytanie, czemu dla mnie human to pomyłka powiem tylko, że po nim ciekawych studiów nie ma. Wszystkie są albo nieciekawe, albo bardzo ciężko się dostać. A następnie praca po nich to też jedna wielka zagadka.
Co więcej masz macie racje - klasa do której trafiłam ma nauczycieli, którzy absolutnie do matury na R nie potrafią mnie przygotować. Dlatego będę zdawać biologię na poziomie rozszerzonym przygotowując się od drugiej klasy w pałacu młodzieży w mojej szkole.. Kto wie - może i o chemię się pokuszę. Wybieram się na dietetykę lub na fizjoterapię. A na nich wszystkich właśnie bio-chem króluje. A jak mamy mat-fiz otwarte są wszystkie studia na politechnice. Mając mat-geo w sumie politechnika też wita, ale tylko na kierunkach które pod uwagę biorątylko matmę. Razem z geografią to ja widzę jedynie geodezję lub hotelarstwo i turystykę.

Tak więc humana nie polecam ze względu właśnie na studia. Swoją drogą do tej klasy idą Ci, którzy nie wiedzą, co w życiu chcą robić. W 90 % ludzie są tam tak leniwi, że nic im się nie chce robić, do matury się nie przygotowują regularnie, bo zwyczajnie nie wiedzą co chcą zdawać.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 10:52   #16
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jaki profil wybrać?

a co palnujesz robic po liceum ?

ja wiem - niby masz 16 lat i nie w głowie ci studia, późniejsza praca ale niestety wybór liceum to właściwie najlepszy moment na określenie tego co chcesz potem studiować
jak teraz określi grupę interesujących Cię kierunków to będziesz miała całe 3 lata żeby skupiać się a przedmiotach które na wymarzony kierunek pozwolą ci się dostać a uwierz o wiele łatwiej jest napisać maturę jak przez 3 lata się na czymś skupiasz niż jak przy wypełnianiu deklaracji decyzujesz i często musisz nadrabiać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 11:07   #17
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Mając mat-geo w sumie politechnika też wita, ale tylko na kierunkach które pod uwagę biorątylko matmę. Razem z geografią to ja widzę jedynie geodezję lub hotelarstwo i turystykę.
następna... to, że TY widzisz, nie znaczy jeszcze że jest tak jak Ci się wydaje
Zdając rozszerzoną geografię oraz matematykę można bez problemu dostać się na taki kierunki jak
geodezja i kartografia, gospodarka przestrzenna i planowanie, geologia, geofizyka, zarządzanie i inżynieria produkcji, wiertnictwo nafty i gazu, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, turystyka i rekreacja, samorząd terytorialny, geoekologia, po prostu geografia i jeszcze wiele wiele innych.... a ze względu na to, że te kierunki cieszą się różną popularnością i nie wszystkie są jakoś wyjątkowo oblegane to pracę w zawodzie można łatwiej znaleźć

Poza tym na politechnikach także bierze się pod uwagę geografię, zależy od kierunku :P

Cytat:
Tak więc humana nie polecam ze względu właśnie na studia. Swoją drogą do tej klasy idą Ci, którzy nie wiedzą, co w życiu chcą robić. W 90 % ludzie są tam tak leniwi, że nic im się nie chce robić, do matury się nie przygotowują regularnie, bo zwyczajnie nie wiedzą co chcą zdawać.
następne "mądre" stwierdzenie
dziewczyno co Ty wypisujesz w ogóle, ile Ty masz lat hahaha

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-05-02 o 11:08
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 11:27   #18
irmusiek
Rozeznanie
 
Avatar irmusiek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 748
GG do irmusiek
Dot.: Jaki profil wybrać?

ja trafiłam pare lat temu do klasy humanistycznej (polski-historia-wos) i szczerze mówiąc nie żałuje swojej decyzji. w sumie studiuje całkowicie co innego, niz mój profil z liceum wskazywałby (filologia angielska) ; )

jeśli chodzi o klasy mat-geo czy mat-ang uważam, że to dość ciekawe połączenie i bez przesady, nie są takie złe. mam znajomych, którzy pokończyli klasy mat-ang i są np. na ekonomii czy filologii angielskiej. ogólnie byli bardzo zadowoleni, bo przynajmniej rozumieli matematykę, a zarazem szlifowali język obcy.

jeśli mam byc szczera to prędzej twory typu polski-historia-geografia są dziwne, aniżeli mat-geo czy mat-ang ; ) chociaz i tak na pewno znajda sie osoby, które stwierdzą, że historia i geografia to miłe połączenie.

Cytat:
Tak więc humana nie polecam ze względu właśnie na studia. Swoją drogą do tej klasy idą Ci, którzy nie wiedzą, co w życiu chcą robić. W 90 % ludzie są tam tak leniwi, że nic im się nie chce robić, do matury się nie przygotowują regularnie, bo zwyczajnie nie wiedzą co chcą zdawać.
owszem, zdarzają się owieczki, które nie wiedzą, co będą robić w przyszłości, ale w każdej klasie tacy są. a stwierdzenie typu "nie przygotowują się do matury regularnie" to chyba nie widziałaś, jak wyglądają przygotowania do matury rozszerzonej z historii ...
irmusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 11:28   #19
girl99
Zakorzenienie
 
Avatar girl99
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 030
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Tak więc humana nie polecam ze względu właśnie na studia. Swoją drogą do tej klasy idą Ci, którzy nie wiedzą, co w życiu chcą robić. W 90 % ludzie są tam tak leniwi, że nic im się nie chce robić, do matury się nie przygotowują regularnie, bo zwyczajnie nie wiedzą co chcą zdawać.

No to Cie zdziwie. Bylam w humanie i nie uwazam sie za leniwa
__________________
W walce zjednoczeni!!!


Vamos España
girl99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 11:44   #20
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
co miałaś na mysli pisząc o tym? chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o wymaganiach na studia....

Chodziłam do klasy matematyczno-geograficznej, miałam te oba przedmioty na poziomie rozszerzony i angielski także. Nie jest to profil bezsensowny, potem można bez problemu zdawać maturę z rozszerzonej geografii i matematyki, a to otwiera drogę na wiele uczelni, przede wszystkim technicznych, więc nie rozumiem zbulwersowania i tekstu, że profil jest dziwny i nie zda egzaminu

Weź się dziewczyno zastanów zanim cokolwiek napiszesz, bo widać że nie piszesz z własnego doświadczenia tylko coś wymyślasz, a niestety nie masz racji.
owszem mam pojecie o wymaganiach na studia, bo sama pisze w tym roku mature i przegladalam je wiele razy

nie chodzilo mi o to, ze zdana matura z mat i geo ogranicza wybor kierunku, bo to nieprawda
wydawalo mi sie, ze wyraznie napisalam o co mi chodzi - nie tyle o dobór przedmiotow w takich klasach, co o to, ze takie klasy - nie do konca scisle, ale tez na pewno nie humanistyczne maja zwykle gorszy poziom nauczania matematyki niz te typowo scisle.
Moze akurat w Twoim LO tak nie bylo.

i nie wiem gdzie doszukalas sie zbulwersowania.
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 11:50   #21
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Jaki profil wybrać?

no cóż, gdybym stała drugi raz przed wyborem profilu w LO, to wybrałabym coś z matematyką, albo technikum miałabym łatwiej na moich studiach. A tak, to wybrałam profil human z tego względu, że tak naprawdę nie wiedziałam co chcę w przyszłości studiować, z polskim nigdy problemów nie miałam i nie musiałam zbyt dużego wysiłku wkładać w naukę do maturki, a zdałam ją dobrze. Jednak wybór studiów był zupełnie inny niż wskazywałby na to profil. Na szczęście odmieniło mi się w klasie maturalnej i zrezygnowałam z pójścia na dziennikarstwo, politologię, socjologię i inne tego typu twory, a wybrałam studia inżynierskie. Jak dla mnie są ciekawsze i perspektywy pracy o wiele bardziej obiecujące. Ale co kto lubi tak więc decyzja należy do Ciebie
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:31   #22
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jaki profil wybrać?

No to Was zdziwię, bo 90 % osób w mojej klasie, jak i w drugim humanie nie wie, co chce robić.
A gdy się pyta kogokolwiek, z czego zdaje maturę słyszy się odpowiedź 'nie wiem'....
Co do studiów z geografią - nie wiedziałam, teraz wiem

Poza tym nie wiem jak jest u Was w innych miastach, innych szkołach. Przedstawiam sytuację u mnie.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:39   #23
s4bin4
Rozeznanie
 
Avatar s4bin4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 704
Dot.: Jaki profil wybrać?

Ja moge sie wypowiedziec jako absowlentka kierunku biol-chem-fiz z rozszerzonym ang..otoz wydawalo mi sie ze lubie chemie..i mialam racje wydawalo mi sie juz nie lubie ale powiem Ci tak akurat moje doswiadczenie z tym profilem jest malo przyjemne dlatego ze ja nienawidze matematyki a mysle ze jak jestes dobra z matmy to poradziasz sobie na tym profilu
__________________
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200703083237.png

Maturzystka 2010

Jestem Kierowcą! od 3.09.09



Konsultantka Oriflame 6%
s4bin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:43   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez starlit Pokaż wiadomość
owszem mam pojecie o wymaganiach na studia, bo sama pisze w tym roku mature i przegladalam je wiele razy

nie chodzilo mi o to, ze zdana matura z mat i geo ogranicza wybor kierunku, bo to nieprawda
wydawalo mi sie, ze wyraznie napisalam o co mi chodzi - nie tyle o dobór przedmiotow w takich klasach, co o to, ze takie klasy - nie do konca scisle, ale tez na pewno nie humanistyczne maja zwykle gorszy poziom nauczania matematyki niz te typowo scisle.
Moze akurat w Twoim LO tak nie bylo.

i nie wiem gdzie doszukalas sie zbulwersowania.
a uważasz, że geografia to przedmiot humanistyczny? I jakim cudem to, że klasa ma rozszerzoną matematykę i geografię ma świadczyć o tym, że matematyka będzie na gorszym poziomie nauczania niż w klasie matematyczno-fizycznej albo matematyczno-informatycznej?

Wiem, że piszecie na podstawie tego jak jest w waszych szkołach, ale proszę bez uogólnień...

Co do humanistycznych klas - u mnie znajomi poszli na taki profil, bo chcieli studiować prawo, politologie albo filologię (niekoniecznie polską). Może 1% tych osób nie wiedział co ze sobą zrobić. Tak więc różnie to bywa...

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-05-02 o 12:45
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:50   #25
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
a uważasz, że geografia to przedmiot humanistyczny? I jakim cudem to, że klasa ma rozszerzoną matematykę i geografię ma świadczyć o tym, że matematyka będzie na gorszym poziomie nauczania niż w klasie matematyczno-fizycznej albo matematyczno-informatycznej?

Wiem, że piszecie na podstawie tego jak jest w waszych szkołach, ale proszę bez uogólnień...
nie, ale nie jest tez scisly wg mnie
No nic, w kazdym razie Autorko, zanim wybierzesz mat-geo / mat-ang dopytaj sie w szkole odnosnie poziomu nauczania matematyki i liczby godzin w tygodniu.

w ogole najlepiej sie dopytywac aktualnych uczniow o konkretne profile, bo wszystko zalezy od szkoly
nawet na nk mozesz do kogos napisac

vision, ja nie atakuje mat-geo, bo sam w sobie profil jest ciekawy, ale po prostu widze po szkolach jak to czasem wyglada. Czasem ten profil bywa traktowany po macoszemu przez nauczycieli matematyki, u mnie np tzw 'ekonom' czyli mat-geo-wos nigdy nie dostaje tych najbardziej cenionych w szkole nauczycieli majcy, a rozszerzenie tych trzech przedmiotow jest jakby niepelne, mniej godzin majcy niz w mat-fizie/mat-chemie i mniej wosu niz w humanie
tyle ode mnie
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:50   #26
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Jaki profil wybrać?

Nie idź na mat-jez, to taka dziwna mieszanka, ani ścisła ani human, wg mnie kiepski pomysł. Poza tym języka zwykle nie nauczysz sie dobrze w szkole, jak masz czas i pieniądze to idź na kurs poza szkołą, daje lepsze efekty, a klase wybierz mat-fiz albo biol-chem-fiz Podejrzewam, że w tej drugiej matematyka i tak będzie na niezłym poziomie, bo potrzebna jest żeby sobie radzić z fizyką. Ja jestem na mat-fiz i jest ok, ale poblem w tym, że mam kiepskiego nauczyciela z fizyki więc tak naprawdę na rozszerzenie uczę się tylko matematyki, więc potrójine rozszerzony profil w takim wypadku daje Ci lepsze możliwości, gdybyś z jakiegoś powodu nie chciała zdawać na maturze jednego z przedmiotów.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:13   #27
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Jaki profil wybrać?

W takim razie wszystko zależy od szkoły, u mnie nikt po macoszemu nie traktował matematyki w klasie mat-geo.
A geografia to przedmiot przyrodniczy, jednak więcej ma wspólnego z naukami ścisłymi
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:23   #28
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Jaki profil wybrać?

zastanawiam się nad dwoma profilami:
1. polski, angielski, wos
2. polski, historia, filozofia

Myślałam coś o turystyce (najchętniej awf o ile zaliczę testy sportowe) jednak będzie potrzebna geografia a nie mam odpowedniego dla siebie profilu z geografią. W drugim profilu strasznie boję się historii;/
Może jest ktoś po lub w trakcie jednego z wyżej wymienionych profili? Za bardzo nie wiem co chciałabym w przyszłości robić - może podacie jakieś przykładowe kierunki?
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:32   #29
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Jaki profil wybrać?

to filozofia jest przedmiotem normalnie nauczanym w szkołach? ;o
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:34   #30
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Jaki profil wybrać?

Cytat:
Napisane przez zetakpowiem Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad dwoma profilami:
1. polski, angielski, wos
2. polski, historia, filozofia

Myślałam coś o turystyce (najchętniej awf o ile zaliczę testy sportowe) jednak będzie potrzebna geografia a nie mam odpowedniego dla siebie profilu z geografią. W drugim profilu strasznie boję się historii;/
Może jest ktoś po lub w trakcie jednego z wyżej wymienionych profili? Za bardzo nie wiem co chciałabym w przyszłości robić - może podacie jakieś przykładowe kierunki?
Nie radzę Ci iść na profil z rozsz. historią, jeśli chcesz zdawać geografię. Nauka historii zajmuje bardzo dużo czasu, a jeśli ktoś jej nie lubi to już w ogóle.
Ja byłam na profilu ang-pol-hist-wos. Poszłam na niego ze względu na rozsz. ang. i polski. Historii u mnie było spooro, w 2 klasie aż 4 historie tygodniowo ale zdają ją tylko osoby, dla których to jest w pewnym sensie pasja, czyli jakieś 5 osób na 30 pare.

Po moim kierunku sporo osób chce iść na prawo, dzięki angielskiemu jadą studiować za granicę, myslą też o naprawdę różnych kierunkach - najwięcej chyba o fil. ang. Ale też socjologia, politologia, historia, pedagogika. Chociaż np. medycyna i fizjoterapia też się zdarzy

Ja kieruję się raczej na filologie.
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.