nadwaga typu brzusznego, ocet, herbata i inne takie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-08, 14:54   #1
Bob Budowniczy
Przyczajenie
 
Avatar Bob Budowniczy
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 22
GG do Bob Budowniczy

nadwaga typu brzusznego, ocet, herbata i inne takie


Kochane! Właśnie zmierzyłam się w talii i jest tego sporo, bo 80 centymetrów. Ogólnie rzecz biorąc to nogi mam szczupłe a wszystko odkłąda się w okolicach brzuszka. Od jakiegoś czasu codziennie szybkim marszem co najmniej pół godzinki spaceruję, w domu tańczę i gimnastykuję się a od niedawna wzięłam się za aerobiczną 6 Weidera. Słodyczy jem niedużo, czekolady w ogóle nie lubię. Za to uwielbiam chleb, ale jem tylko pełnoziarnisty, graham, pompernikle, razowce itd. Od niedawna też stosuję olejek geranium i nacieram się nim, połączonym z kremem z algami, i owijam w folię spożywczą. Oczywiście pod prysznicem masuję szorstką gąbką brzusio, stopsuję kawowy peeling i chłodne natryski.
Od niedawna także piję ocet jabłkowy. Wymyśliłam na niego sposób tak, żeby mi smakował. Zaparzam sobie jedną kostkę czerwonej herbaty razem z saszetką herbatki owocowej (najczęściej żurawina z maliną) na pół litra wody (czasem trochę więcej) i pijam przed posiłkami z dodatkiem łyżki octu na szklankę. Takie połączenie naprawdę mi smakuje tylko czy czerwona herbat i ocet jabłkowy to odbre połączenie, czy może jakoś tam się gryzą? I jak to się ma (ocet...) na ewentualne powstawanie wrzodów?
Co jeszcze mogę zrobić żeby zmniejszyć obwód w pasie?
__________________
Od smaku i zapachu czeremchy nad rzekami
Idzie świadomość gąszczem laurów, hibiskusów
Zbierając w zieloną puszkę okazy Ziemi
Bob Budowniczy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-08, 15:18   #2
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: nadwaga typu brzusznego, ocet, herbata i inne takie

ja się spotkałam z samymi niepochlebnymi opiniami na temat octu. I radziłabym zrezygnować, widzę że masz bardzo ładnie wyważoną dietkę, ćwiczysz....to po co jeszcze sobie organizm octem niszczyć.
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:47.