Firma - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 09:37   #1
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Lightbulb

Firma


Cześć dziewczyny, wiem że zapewne już taki wątek był, jest albo będzie. Chodzi mi o pomysł na firmę i nie chodzi tu o to że macie mi podać złoty środek żebym stała się w minute milionerką. Tylko może w trakcie tej "burzy mózgów" znajdę coś dla siebie.
Na początku myślałam o biurze rachunkowym ale jak wyczytałam w internecie trzeba albo mieć skończone odpowiednie albo pracować w tym kierunku co najmniej 2 lat. Później myślałam o firmie kurierskiej ale mój narzeczony powiedział że na dzień dobry będzie tyle pozwów że się nie pozbieramy. Myślałam też o sklepie obuwniczym ale na sprzedaż nie chcą dawać dotacji. a ten sklep by mi najbardziej pasowasł
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 10:27   #2
bradley
Przyczajenie
 
Avatar bradley
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Firma

Hej
Do założenia własnego biura rachunkowego niestety konieczny jest certyfikat MF na usługowe prowadzenie ksiąg, a co za tym idzie minimum dwu letnia udokumentowana praktyka i ukończone studia mgr o kierunku rachunkowość (tutaj mogę się mylić). Za jakiś czas ma nastąpić deregulacja zawodu księgowego, więc może nie wszystko stracone.
Odnośnie firmy kurierskiej to naprawdę szczerze odradzam. Nie wiem czy myśląc o firmie kurierskiej pisałaś o prowadzeniu DG polegającej na rozwozach i odbiorach paczek czy też otwarcie własnego punktu. Ale zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, firmy kurierskie żądają podpisywania weksli, zobowiązań i stosy innych papierków, które w późniejszym czasie mogą pogrążyć człowieka w długach.
Ja na Twoim miejscu porozglądał bym się dajmy na to w promieniu 10- 30 km, jaki profil mają firmy w Twoim otoczeniu. Jeżeli zauważysz jakąś niszę na rynku i byś czuła jakiś związek emocjonalny z tą niszą, mogła byś coś działać w tym kierunku.
bradley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 19:10   #3
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Firma

Na początek dobra analiza rynku w okolicy. No bo przecież ładujesz w to kasę i musisz się przyłożyć. Po drugie Twoja oferta musi się wyróżniać czymś szczególnym (liczę na Twoją pomysłowość) bo przecież nawet jeśli jest 2-3 fryzjerów w okolicy to klienci przyjdą do Ciebie jeśli zaproponujesz im coś ekstra.
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 12:40   #4
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Firma

Własnie najbardziej to bym chciała ten sklep obuwniczy, tylko nie z cyklu Ray CCC czy jakieś inne sieciówki. Ja myślę o własnym małym sklepiku już znalazłam nawet hurtownie. Tylko problem w tym, że nie chcą dawać dotacji na sprzedaż tylko na firmy usługowe.
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:04   #5
zieloneoliwki
Raczkowanie
 
Avatar zieloneoliwki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 250
Dot.: Firma

a to dziwne. moja znajoma jakieś półtora roku temu dostała dotację na sklep ze zdrową żywnością, druga natomiast ma siostrę która dzięki dotacji otworzyła sklep z odzieżą używaną
__________________
69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56

od 25.12.2013 Szczęśliwa Narzeczona!
zieloneoliwki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 20:53   #6
olenaP
Przyczajenie
 
Avatar olenaP
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Firma

Ja z mężem prowadzimy firmę handlową np. głównie są to produkty spożywcze, które dostarczamy do restauracji, szkół , przedszkoli itp. uruchomiliśmy też sklep internetowy.Sklep z obuwiem o ile nie będzie gdzieś w fajnym miejscu to może być porażka no a w towar raczej trzeba zainwestować niemało ,ale może na początek zainteresujesz się jakąś firmą typu MLM . My ostatnio znaleźliśmy fajny projekt i coraz bardziej zastanawiamy się nad całkowitym poświęceniem czasu dla tej działalności kosztem własnej firmy zwłaszcza jeżeli dochód dodatkowy robi się wyższy niż dochód podstawowy.
olenaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 06:49   #7
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez olenaP Pokaż wiadomość
Ja z mężem prowadzimy firmę handlową np. głównie są to produkty spożywcze, które dostarczamy do restauracji, szkół , przedszkoli itp. uruchomiliśmy też sklep internetowy.Sklep z obuwiem o ile nie będzie gdzieś w fajnym miejscu to może być porażka no a w towar raczej trzeba zainwestować niemało ,ale może na początek zainteresujesz się jakąś firmą typu MLM . My ostatnio znaleźliśmy fajny projekt i coraz bardziej zastanawiamy się nad całkowitym poświęceniem czasu dla tej działalności kosztem własnej firmy zwłaszcza jeżeli dochód dodatkowy robi się wyższy niż dochód podstawowy.
Co to znaczy MLM?
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 15:28   #8
olenaP
Przyczajenie
 
Avatar olenaP
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 5
Dot.: Firma

Multi-level marketing inaczej mówiąc marketing sieciowy gdzie będziesz mogła wykazać się swoim zaangażowaniem i zarabiać adekwatnie do poświęconego czasu. Tylko rozejrzyj się w necie i nie łap pierwszego lepszego, poszperaj trochę .
olenaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 18:28   #9
bradley
Przyczajenie
 
Avatar bradley
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 13
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez olenaP Pokaż wiadomość
Multi-level marketing inaczej mówiąc marketing sieciowy gdzie będziesz mogła wykazać się swoim zaangażowaniem i zarabiać adekwatnie do poświęconego czasu. Tylko rozejrzyj się w necie i nie łap pierwszego lepszego, poszperaj trochę .
Przestań wciskać kit kobiecie ładnie brzmiącymi angielskimi wyrazami, mlm to nic innego jak łażenie z domu do domu i oferowanie jakiegoś towaru, albo jak kto woli akwizycja. Strasznie niewdzięczna robota.
bradley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 07:57   #10
nadzieja182
Raczkowanie
 
Avatar nadzieja182
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 32
Dot.: Firma

Teraz mam mieszane uczucia czyli lepiej się w to nie mieszać?? Bo ja nie jestem z tych osób co lubią dzwonić do kogoś i namawiać do kupowania różnicach rzeczy czy innych badziewi
nadzieja182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 09:15   #11
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Firma

No to lepiej się w to nie pchaj.. "olenaP" już miała jeden temat na tym forum gdzie szukała "wspólników" i został dość szybko zamknięty.
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 06:57   #12
Olico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 41
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez nadzieja182 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wiem że zapewne już taki wątek był, jest albo będzie. Chodzi mi o pomysł na firmę i nie chodzi tu o to że macie mi podać złoty środek żebym stała się w minute milionerką. Tylko może w trakcie tej "burzy mózgów" znajdę coś dla siebie.
Na początku myślałam o biurze rachunkowym ale jak wyczytałam w internecie trzeba albo mieć skończone odpowiednie albo pracować w tym kierunku co najmniej 2 lat. Później myślałam o firmie kurierskiej ale mój narzeczony powiedział że na dzień dobry będzie tyle pozwów że się nie pozbieramy. Myślałam też o sklepie obuwniczym ale na sprzedaż nie chcą dawać dotacji. a ten sklep by mi najbardziej pasowasł

Musisz podać trochę konkretów. Czym się zajmujesz na czym się znasz gdzie pracowałaś.

Dopiero wtedy można coś osiągnąć.
TZN na komisji o dotację jeśli o to chodzi, bardzo cenią sobie to czy wiesz coś na ten temat, czy żyjesz danym tematem.

Totalnie jednak nie zgodzę się że nie dostaniesz dotacji na sprzedaż - oczywiście że dostaniesz - nie dostaniesz jednak kasy na towar to już musi być Twój wkład.
Skąd wiem że dają na sprzedaż?

Bo tydzień temu dostałam właśnie pieniądze z urzędu pracy na sklep internetowy z profesjonalnymi kosmetykami do makijażu - i właśnie czekam na już zamówiony sklep internetowy, laptopa i inne niezbędne rzeczy do prowadzenia tego biznesu.
ALE! Skończyłam kosmetologię, zrobiłam kurs fryzjerski, od lat interesuje się trendami w makijażu, mam sporo wytestowanych kosmetyków - dobre badanie rynku za pomocą takich narzędzi jak - Narzędzia planowania słów kluczowych od google pozwala sprawdzić jakie zainteresowanie jest w internecie danymi usługami czy produktami.

TY musisz wpaść na pomysł co Cię interesuje i pasjonuje a potem przekuć to w biznes - to może być fotografia, fotografia lotnicza (i zakup quadrocoptera), rękodzieło i np szycie torebek filcowych na zamówienie, firma sprzątająca (i wyspecjalizować się np w biurowcach), czy w końcu udostępniania internetu radiowego.

Wszystko jest możliwe.
Zapraszam na priv jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o tym googlowskim narzędziu.


Cytat:
Napisane przez olenaP Pokaż wiadomość
Multi-level marketing inaczej mówiąc marketing sieciowy gdzie będziesz mogła wykazać się swoim zaangażowaniem i zarabiać adekwatnie do poświęconego czasu. Tylko rozejrzyj się w necie i nie łap pierwszego lepszego, poszperaj trochę .

MLM to przede wszystkim marketing bezpośredni. Sama działam w kilku strukturach. ale internet to złe miejsce - zniknij. Na pewno jednak nie działa to adekwatnie do poświęconego czasu - raczej robisz coś za free przez kilka lat żeby przez następne kilka ponosić umiarkowane zyski. No chyba że jest się desperatem szukającym ludzi w internecie- wtedy to nie zadziała... Poza tym większość standardowych struktur jest już obsadzona i trudno zrobić tutaj karierę. A z nowymi projektami ciężko się przebić - w polsce rynek jest specyficzny i trudny - nie mieszkamy w azji gdzie rozchodzi się to wirusowo - rynek robi się przesycony

Edytowane przez Olico
Czas edycji: 2013-09-08 o 07:01
Olico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 20:12   #13
ta_to
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez nadzieja182 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, wiem że zapewne już taki wątek był, jest albo będzie. Chodzi mi o pomysł na firmę i nie chodzi tu o to że macie mi podać złoty środek żebym stała się w minute milionerką. Tylko może w trakcie tej "burzy mózgów" znajdę coś dla siebie.
Na początku myślałam o biurze rachunkowym ale jak wyczytałam w internecie trzeba albo mieć skończone odpowiednie albo pracować w tym kierunku co najmniej 2 lat. Później myślałam o firmie kurierskiej ale mój narzeczony powiedział że na dzień dobry będzie tyle pozwów że się nie pozbieramy. Myślałam też o sklepie obuwniczym ale na sprzedaż nie chcą dawać dotacji. a ten sklep by mi najbardziej pasowasł
Jeżeli nie biuro rachunkowe to może outsourcing kadrowo płacowy? jeżeli myślałaś o biurze rachunkowym to jakieś podstawy pewnie masz, a do prowadzenia takiej działalności nie potrzeba certyfikatów z MF. Są szkolenia , ja co prawda mam duże i wieloletnie doświadczenie w tej branży, ale kiedyś trzeba je zdobyć i od czegoś zacząć. Po przepracowaniu 14 lat w różnych firmach założyłam własną działalność i obsługuję w tej chwili kadry i płace w 12 firmach.mam stronę internetową http://www.credo-outsourcing.pl
ta_to jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:41   #14
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Firma

Ja też myślę o swojej firmie - mam zamiar kupić "boks" w hali targowej i sprzedawać fajną odzież damską/młodzieżową - nic made in china

ALE! Wczoraj tak się zdołowałam, że szok. Na dotacje czy to z UP czy z UE jest tyle załatwiania, jakieś szkolenia, sraty pierdaty że aż się odechciewa... A ja nie mogę czekać kilku m-cy aż mi albo dadzą pieniądze czy nie. Biurokracja psia mać...
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 15:33   #15
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: Firma

Bo to Polska właśnie...
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 16:34   #16
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez ta_to Pokaż wiadomość
jeżeli myślałaś o biurze rachunkowym to jakieś podstawy pewnie masz, a do prowadzenia takiej działalności nie potrzeba certyfikatów z MF. Są szkolenia , ja co prawda mam duże i wieloletnie doświadczenie w tej branży, ale kiedyś trzeba je zdobyć i od czegoś zacząć.
Na dzień dzisiejszy do prowadzenia ksiąg rachunkowych trzeba mieć certyfikat z MF, ustawa o uwolnieniu zawodów jeszcze nie przeszła. Jedynie możesz być właścicielem biura rachunkowego i zatrudnić osobę z certyfikatem, ale to ona, a nie Ty podpisuje wszystkie dokumenty.
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 11:59   #17
ta_to
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez line_87 Pokaż wiadomość
Na dzień dzisiejszy do prowadzenia ksiąg rachunkowych trzeba mieć certyfikat z MF, ustawa o uwolnieniu zawodów jeszcze nie przeszła. Jedynie możesz być właścicielem biura rachunkowego i zatrudnić osobę z certyfikatem, ale to ona, a nie Ty podpisuje wszystkie dokumenty.
Pisząc: "a do prowadzenia takiej działalności nie potrzeba certyfikatów z MF" - miałam na myśli obsługę kadr i płac
ta_to jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 14:24   #18
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez Garderobianka Pokaż wiadomość
Bo to Polska właśnie...
Otóż to. Ciągle pod górke
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 20:19   #19
klova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez Garderobianka Pokaż wiadomość
Bo to Polska właśnie...
A gdzie dają na "bo ja chcę"?
klova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-16, 08:50   #20
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Firma

Cytat:
Napisane przez klova Pokaż wiadomość
A gdzie dają na "bo ja chcę"?
Nie chodzi o to, że jak powiem "chce pieniądze" to mi od razu wypłacą. Chodzi o to że to wszystko strasznie długo trwa, mnóstwo załatwiana a i tak możesz zostać na lodzie bo Ci nie wypłacą "bo nie"
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 11:32   #21
dzoanna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Czego potrzeba do założenia firmy?

Hejka,
Wiecie może jakie są formalności do założenia własnej działalności gospodarczej?
dzoanna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 11:11   #22
dzoanna87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Czego potrzeba do założenia firmy?

Co nieco już się dowiedziałam, jednak póki co szukam księgowości w okolicach Wrocławia. Coś ktoś?
dzoanna87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-23 12:11:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.