Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-03, 11:04   #3061
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Ale mam teraz mętlik w głowie
Jedna dziewczyna na youtube (której filmiki oglądam od dawna i z tego co zaobserwowałam ma cerę bardzo podobną do mojej - mieszaną/tłustą z różnymi niespodziankami ) najbardziej poleca właśnie Capital Soleil... A stosowała też wiele innych filtrów.
Zastanawiam się czy naprawdę potrzebuję filtru 50 czy 30... Tak jak pisałam - nie opalam się, a na słońcu bywam okazjonalnie. Nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale czy przypadkiem używanie tak wysokich filtrów nie jest "strzelaniem z armaty do wróbla"? Czy to naprawdę jest potrzebne? Sama odczuwam potrzebę zastosowania czegoś więcej (właśnie filtra) niż zwykłego kremu, bo czuję, że taka pielęgnacja (żadnych filtrów, zwykły krem nawilżający) jest już niewystarczająca. Nie mam już 17 lat

No nic, będę myśleć dalej co z tym zrobić. Dziękuję za rozmowę i liczę na więcej
Żaden filtr nie chroni w 100% przed UV.
Jeśli komuś zależy na braku opalenizny, stosuje kurację kwasami, które uwrażliwiają skórę, ma skórę podatną na oparzenia - szuka wysokiego SPF i stabilnych filtrów.
Jeśli ktoś stosuje filtry jako kurację przeciwstarzeniową lub ma skórę bardzo podatną np na przebarwienia, to szuka przy wysokim SPF także wysokiego PPD i filtruje się tak samo latem jak i zimą. To nie jest armata na wróbla, bo UVA jest takie samo cały rok, a to ono częściowo jest przyczyną starzenia się skóry - tak się obecnie uważa.

Sama musisz zdecydować, po co chcesz te filtry właściwe stosować. Ja też się nie opalam i unikam słońca, ale stosuję kwasy, w związku z czym używam SPF50, PPD filtra interesuje mnie już mniej, tym bardziej że filtrów z wysokim PPD jest mało, a te które znam czyli Antheliosy z moją cerą nie współpracują.


Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja również mam cerę mieszaną i u mnie, tak samo jak u chimay, Vichy matujący kompletnie się nie sprawdził. Na mieszanej cerze naprawdę da się odczuć, że jest to filtr matujący, w zasadzie używanie pudru matującego to było moje widzi mi się i często wychodziłam z domu bez jego użycia. Jednak u mnie filtr ten okropnie zjeżdżał z twarzy, robił się białe plamy, wchodził w załamania skóry. Robiłam do niego kilka podejść, w zimie, w lecie, po kwasach i bez - efekt ten sam. Wiele osób bardzo sobie go chwali, tak jak ultralekki fluid LRP, które mojej skórze w ogóle nie pasują. Niestety co skóra to inna reakcja/efekt, nawet mając ten sam typ skóry - musisz po prostu testować na sobie
U mnie też to zjawisko występowało, do tego dochodziło jeszcze bielenie, a raczej nierówny rozkład barwnika na twarzy. Miałam plamy, wyglądałam jakbym była chora, zresztą raz mnie w pracy własnie o to zapytano i to był ostatni raz, kiedy próbowałam się z tym filtrem jakoś dogadać. To samo mam z Antheliosami oraz z nowością Avene do cery mieszanej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 11:32   #3062
xxxyyzz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny A co myślicie o takim kremie z filtrem na dzień? Chodzi mi o ochronę przed przedwczesnym starzeniem, chciałabym stosować ten krem jesień - wiosna, kiedy na słońcu jestem bardzo krótko do pół godziny, na dłuższe wypady wzięłabym coś mocniejszego. Szukam czegoś co by jeszcze nie miało wad dobrych filtrów (bielenie się, klejenie, świecenie), a już zapewniało jako taką ochronę przeciwstarzeniową.

Ecolab - Krem-serum Rozjaśniający Zmniejszający piegi i przebarwienia SPF15
Składniki (INCI): Aqua, Organic Vaccinium Oxycoccus Seed Extract, Persea Americana Oil, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Shea Butter Ethyl Esters, Sophora Japonica Extract, Achillea Millefolium Extraxt, Titanium Dioxide, Organic Uva-Ursi Extract, Organic Calluna Vulgaris Extract, Glycyrrihza Glaba Extract, Scutellaria Biacalensis Extract, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate (and) Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Rosmarinus Oil, Perfume, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol
xxxyyzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 12:01   #3063
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez xxxyyzz Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny A co myślicie o takim kremie z filtrem na dzień? Chodzi mi o ochronę przed przedwczesnym starzeniem, chciałabym stosować ten krem jesień - wiosna, kiedy na słońcu jestem bardzo krótko do pół godziny, na dłuższe wypady wzięłabym coś mocniejszego. Szukam czegoś co by jeszcze nie miało wad dobrych filtrów (bielenie się, klejenie, świecenie), a już zapewniało jako taką ochronę przeciwstarzeniową.

Ecolab - Krem-serum Rozjaśniający Zmniejszający piegi i przebarwienia SPF15
Składniki (INCI): Aqua, Organic Vaccinium Oxycoccus Seed Extract, Persea Americana Oil, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Shea Butter Ethyl Esters, Sophora Japonica Extract, Achillea Millefolium Extraxt, Titanium Dioxide, Organic Uva-Ursi Extract, Organic Calluna Vulgaris Extract, Glycyrrihza Glaba Extract, Scutellaria Biacalensis Extract, Glycerin, Hydroxyethyl Acrylate (and) Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, Rosmarinus Oil, Perfume, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol

Ochrona przed starzeniem znikoma, filtry mineralne dają słabszą ochronę przed UVA niż chemiczne. Żeby spełniały swoje zadanie, trzeba ich nałożyć dużo, a ile nałożysz tego kremu? Przypuszczam, że na pewno mniej niż filtra, więc nawet to 15 SPF (ochrona przed UVB) będzie mniejsze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 12:30   #3064
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Żaden filtr nie chroni w 100% przed UV.
Jeśli komuś zależy na braku opalenizny, stosuje kurację kwasami, które uwrażliwiają skórę, ma skórę podatną na oparzenia - szuka wysokiego SPF i stabilnych filtrów.
Jeśli ktoś stosuje filtry jako kurację przeciwstarzeniową lub ma skórę bardzo podatną np na przebarwienia, to szuka przy wysokim SPF także wysokiego PPD i filtruje się tak samo latem jak i zimą. To nie jest armata na wróbla, bo UVA jest takie samo cały rok, a to ono częściowo jest przyczyną starzenia się skóry - tak się obecnie uważa.

Sama musisz zdecydować, po co chcesz te filtry właściwe stosować. Ja też się nie opalam i unikam słońca, ale stosuję kwasy, w związku z czym używam SPF50, PPD filtra interesuje mnie już mniej, tym bardziej że filtrów z wysokim PPD jest mało, a te które znam czyli Antheliosy z moją cerą nie współpracują.
Powoli zaczynam rozumieć
A gdzie znaleźć informacje o tym PPD? Czytam informacje o różnych kremach z filtrem i nic takiego nie widzę
http://www.eco-cosmetics.pl/emulsja-spf-30-neutral/
Aaa ok, widzę tutaj
http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx PPD 42.

Czyli "na chłopski rozum":
1) jeżeli użyję kremu z wysokim spf (np. ten Eco Cosmetics 30) to: nie opalę się, ale moja skóra nie będzie chroniona przed starzeniem
2) jeżeli użyję kremu z wysokim spf i ppd (czyli czegoś takiego: http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx) to nie opalę się i do tego moja skóra będzie chroniona przed starzeniem?
Dobrze rozumiem?
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 12:51   #3065
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Powoli zaczynam rozumieć
A gdzie znaleźć informacje o tym PPD? Czytam informacje o różnych kremach z filtrem i nic takiego nie widzę
http://www.eco-cosmetics.pl/emulsja-spf-30-neutral/
Aaa ok, widzę tutaj
http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx PPD 42.

Czyli "na chłopski rozum":
1) jeżeli użyję kremu z wysokim spf (np. ten Eco Cosmetics 30) to: nie opalę się, ale moja skóra nie będzie chroniona przed starzeniem
2) jeżeli użyję kremu z wysokim spf i ppd (czyli czegoś takiego: http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4164.aspx) to nie opalę się i do tego moja skóra będzie chroniona przed starzeniem?
Dobrze rozumiem?
Dobrze


W świetle przepisów UE PPD musi wynosić minimum 1/3 wartości SPF. Czyli jeśli producent nie podaje, to przyjmujemy, że jest to 1/3, czyli dla SPF 50 będzie to około 17.
Za minimalne przyzwoite PPD uchodzi 15 - poprawcie mnie, jeśli się mylę.

W filtrach drogeryjnych raczej nie znajdzie się wysokiego PPD, a nawet wśród aptecznych nie każda marka je podaje. Linkowany przez Ciebie Anthelios ma najwyższe na rynku.

Problem może się pojawić, kiedy filtry z wysokim PPD nijak nie chcą akurat na naszej skórze dobrze wyglądać. Dlatego trzeba testować i sępić próbki. Mnie w tym roku Antheliosy wciskano nawet bez prośby (jako dodatek do zakupów).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 13:12   #3066
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobrze

W świetle przepisów UE PPD musi wynosić minimum 1/3 wartości SPF. Czyli jeśli producent nie podaje, to przyjmujemy, że jest to 1/3, czyli dla SPF 50 będzie to około 17.
Za minimalne przyzwoite PPD uchodzi 15 - poprawcie mnie, jeśli się mylę.

W filtrach drogeryjnych raczej nie znajdzie się wysokiego PPD, a nawet wśród aptecznych nie każda marka je podaje. Linkowany przez Ciebie Anthelios ma najwyższe na rynku.

Problem może się pojawić, kiedy filtry z wysokim PPD nijak nie chcą akurat na naszej skórze dobrze wyglądać. Dlatego trzeba testować i sępić próbki. Mnie w tym roku Antheliosy wciskano nawet bez prośby (jako dodatek do zakupów).

Czyli "na chłopski rozum": jeżeli chcę ochrony przed starzeniem to nie ma w ogóle sensu kupować filtru z spf mniejszym niż 50?
Bo w spf 50 ppd będzie wynosić co najmniej 16,6.
A w spf 20 może w ogóle nie być PPD czyli moja skóra w ogóle nie będzie chroniona przed starzeniem

Jak dobrze, że istnieje wizaż i wizażanki, które chętnie dzielą się wiedzą
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 13:21   #3067
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość

Czyli "na chłopski rozum": jeżeli chcę ochrony przed starzeniem to nie ma w ogóle sensu kupować filtru z spf mniejszym niż 50?
Bo w spf 50 ppd będzie wynosić co najmniej 16,6.
A w spf 20 może w ogóle nie być PPD czyli moja skóra w ogóle nie będzie chroniona przed starzeniem

Jak dobrze, że istnieje wizaż i wizażanki, które chętnie dzielą się wiedzą
No właściwie tak.
Sporo daje także skład INCI, który pokazuje jak na dłoni, z jakimi konkretnie filtrami mamy w danym produkcie do czynienia. Niektóre chronią tylko przed UVB, niektóre tylko przed UVA, niektóre przed tym i tym. Jeśli masz ten przykładowy kosmetyk z SPF 20 i po zajrzeniu tdo składu widzisz, że nie ma on żadnego filtra anty-UVA, to wiadomo od razu, że PPD ma zerowe.
Listy konkretnych filtrów są powszechnie dostępne w necie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 13:22   #3068
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Linkowany przez Ciebie Anthelios ma najwyższe na rynku.
Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze Niektóre filtry Biodermy też mają PPD 42, np. Photoderm Max Creme czy Max Lait. Mają też całkiem sporo produktów z PPD > 30
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 14:15   #3069
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jeszcze się upewnię: czyli PPD to to samo co ochrona przed UVA?

Z jakimi podkładami filtry lepiej współpracują? Z mineralnymi (np. Lily lolo) czy raczej normalnymi, płynnymi?
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 18:13   #3070
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jestem na kuracji Izotekiem i kupiłam sobie balsam lipidowy z Pharmaceris spf.50.Niestety strasznie podraznia mi oczy,choc nakładam go z dala od nich.
Czy ktos ma porównanie tego balsamu do kremu z tej serii?
Zaryzykowałabym kupno ale boję sie,że maja podobne składniki i krem również zaszkodzi moim oczom.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 18:45   #3071
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
No jednak nie
A na moim z Bielendy dla cery mieszanej są oba napisane
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-03, 20:24   #3072
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Jeszcze się upewnię: czyli PPD to to samo co ochrona przed UVA?
PPD - faktor ochrony przed UVA
SPF - ochrona przed UVB

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Z jakimi podkładami filtry lepiej współpracują? Z mineralnymi (np. Lily lolo) czy raczej normalnymi, płynnymi?
Dużo zależy od cery. Na mojej z niczym poza różem i lekkim pudrem matującym i to też jedynie z jednym jedynym odcieniem różu jednej marki.
Silikonowych podkładów nie używam i nawet sobie nie wyobrażam, jak można to połączyć z filtrem


Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
A na moim z Bielendy dla cery mieszanej są oba napisane
Tylko w jaki sposób miałoby z tego wynikać, że UVB i UVA to to samo?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 20:34   #3073
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Jestem na kuracji Izotekiem i kupiłam sobie balsam lipidowy z Pharmaceris spf.50.Niestety strasznie podraznia mi oczy,choc nakładam go z dala od nich.
Czy ktos ma porównanie tego balsamu do kremu z tej serii?
Zaryzykowałabym kupno ale boję sie,że maja podobne składniki i krem również zaszkodzi moim oczom.
Mnie krem lekko podrażnia, (ale mniej niż Ziaja Med) nałożony solo, gdy nałożę na to BB to da się wytrzymac. Starsza wersja (sprzed 2 lat) podrażniała bardziej.
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-03, 22:19   #3074
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
PPD - faktor ochrony przed UVA
SPF - ochrona przed UVB

Dużo zależy od cery. Na mojej z niczym poza różem i lekkim pudrem matującym i to też jedynie z jednym jedynym odcieniem różu jednej marki.
Silikonowych podkładów nie używam i nawet sobie nie wyobrażam, jak można to połączyć z filtrem
Dziękuję
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 11:30   #3075
inemaya
Raczkowanie
 
Avatar inemaya
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 41
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, słyszałyście może o tym balsamie z filtrami? Cena dość przystępna, tylko ciekawe jak z ochroną przeciwsłoneczną

Pulanna Eco Suncare, balsam do opalania, SPF30, 125 ml,
skład: Aqua, Caprylic/Capric, Triglyceride, Titanium Dioxide, Glycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Isoamyl Cocoate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Lauryl Laurate, Cocos Nucifera Oil, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Butyrospermum Parkii Butter Exract, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Magnesium Sulfate, Polyhydroxystearic Acid, Stearic Acid, Alumina, Parfum, Citronellol Geraniol Limonene Linalool
__________________
Wymieniam się na fincie (też kosmetykami):
http://www.finta.pl/ref/Shino


MINIMALIZUJĘ; DENKUJĘ!


Edytowane przez inemaya
Czas edycji: 2015-05-04 o 11:35
inemaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 12:43   #3076
LOVimmortality
Raczkowanie
 
Avatar LOVimmortality
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Jestem na kuracji Izotekiem i kupiłam sobie balsam lipidowy z Pharmaceris spf.50.Niestety strasznie podraznia mi oczy,choc nakładam go z dala od nich.
Czy ktos ma porównanie tego balsamu do kremu z tej serii?
Zaryzykowałabym kupno ale boję sie,że maja podobne składniki i krem również zaszkodzi moim oczom.
Mam ten krem i podrażnia mi szczególnie okolice oczu. Wręcz pieką okrutnie czasami Stosuję Atrederm od 3 miesięcy i jak jestem dzień dwa po posmarowaniu się nim to piecze cała twarz łącznie z okolicami oczu..
LOVimmortality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 14:15   #3077
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inemaya Pokaż wiadomość
Hej, słyszałyście może o tym balsamie z filtrami? Cena dość przystępna, tylko ciekawe jak z ochroną przeciwsłoneczną

Pulanna Eco Suncare, balsam do opalania, SPF30, 125 ml,
skład: Aqua, Caprylic/Capric, Triglyceride, Titanium Dioxide, Glycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Isoamyl Cocoate, Diisostearoyl Polyglyceryl-3 Dimer Dilinoleate, Lauryl Laurate, Cocos Nucifera Oil, Morinda Citrifolia Fruit Extract, Butyrospermum Parkii Butter Exract, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Magnesium Sulfate, Polyhydroxystearic Acid, Stearic Acid, Alumina, Parfum, Citronellol Geraniol Limonene Linalool
Jako filtr dwutlenek tytanu, czyli raczej słaba ochrona, głównie przed UVB.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:12   #3078
inemaya
Raczkowanie
 
Avatar inemaya
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 41
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jako filtr dwutlenek tytanu, czyli raczej słaba ochrona, głównie przed UVB.
No to słabo.. Ale dziękuję za pomoc
Jeszcze jedno pytanko - czy istnieje jakiś filtr niechemiczny, który chroni przed UVA?
__________________
Wymieniam się na fincie (też kosmetykami):
http://www.finta.pl/ref/Shino


MINIMALIZUJĘ; DENKUJĘ!

inemaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:34   #3079
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Znacie jakiś tani, godny polecenia filtr spf50? Zależy mi na tym, żeby nie był jakiś meega tłusty
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-04, 15:46   #3080
inemaya
Raczkowanie
 
Avatar inemaya
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Wiadomości: 41
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Znacie jakiś tani, godny polecenia filtr spf50? Zależy mi na tym, żeby nie był jakiś meega tłusty
Polecam gorąco Ziaję Sopot z witaminą C, ja dałam jakieś 15 zł za 50 ml. Mojej cery w ogóle nie tłuści, a mam wymagającą pod tym względem
__________________
Wymieniam się na fincie (też kosmetykami):
http://www.finta.pl/ref/Shino


MINIMALIZUJĘ; DENKUJĘ!

inemaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 15:54   #3081
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez inemaya Pokaż wiadomość
No to słabo.. Ale dziękuję za pomoc
Jeszcze jedno pytanko - czy istnieje jakiś filtr niechemiczny, który chroni przed UVA?
W kosmetyce są stosowane dwa filtry mineralne, tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Oba chronią przed UVA, ale słabiej od filtrów chemicznych. Przy parametrze typu SPF 15 ochrona przed UVA będzie też znikoma, zwłaszcza jesli chodzi o produkt typu zwykły krem czy puder/podkład. Przy filtrach mineralnych trzeba ich nałożyć dużo, żeby chroniły.
Typowe filtry, które mają ochronę tylko mineralną, bez filtrów chemicznych, mogą mieć w miarę wysokie PPD np SVR Ecran Mineral Teinte ma PPD 20.
http://www.idaliablog.com/2013/05/mo...yli-filtr.html

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Znacie jakiś tani, godny polecenia filtr spf50? Zależy mi na tym, żeby nie był jakiś meega tłusty
Lirene emulsja, pomarańczowa duża tuba. Skład prawie ten sam, co Pharmaceris hydrolipidowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:10   #3082
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

czesc Dziewczyny, moze ktoras z Was bedzie mogla mi pomoc. U mojego taty zdiagnozowano czerniaka zlosliwego, teraz juz jest wszystko ok, tylko jak same wiecie, robi sie coraz cieplej - ja od pewnego czasu chowam sie przed sloncem i stosuje kremy z filtrem, ale nie wiem jaki bylby najlepszy dla niego? Nie chcialabym pakowac w skore jakis chemicznych i rakotworczych kremow...Polecicie cos?
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:13   #3083
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

chimay, mogłabym prosić o link do KWC?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:20   #3084
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
chimay, mogłabym prosić o link do KWC?
Proszę
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-ochrona.html
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 16:51   #3085
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Obecnie stosuję ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...at-spf-50.html krem, myślicie, że to był dobry wybór?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:15   #3086
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W kosmetyce są stosowane dwa filtry mineralne, tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Oba chronią przed UVA, ale słabiej od filtrów chemicznych. Przy parametrze typu SPF 15 ochrona przed UVA będzie też znikoma, zwłaszcza jesli chodzi o produkt typu zwykły krem czy puder/podkład. Przy filtrach mineralnych trzeba ich nałożyć dużo, żeby chroniły.
Typowe filtry, które mają ochronę tylko mineralną, bez filtrów chemicznych, mogą mieć w miarę wysokie PPD np SVR Ecran Mineral Teinte ma PPD 20.
http://www.idaliablog.com/2013/05/mo...yli-filtr.html
Ooo to mi się podoba

Czy dobrze rozumiem, że filtry mineralne są zdrowsze dla skóry niż filtry chemiczne? Pewnie wszystko zależy od skóry

I ostatnie pytanie: Dlaczego polecany przez Ciebie wcześniej Pharmaceris hydrolipidowy jest lepszy () (Twoim zdaniem) od filtrów mineralnych, dlaczego wybierasz filtry chemiczne, a nie mineralne? Przepraszam, że tak bezpośrednio do Ciebie się zwracam, ale widzę, że masz dużą wiedzę w temacie filtrów, więc chętnie się czegoś nauczę
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:15   #3087
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Obecnie stosuję ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...at-spf-50.html krem, myślicie, że to był dobry wybór?
Nie ma składu, więc trudno powiedzieć. Coś kojarzę, że jakaś Bielenda miała kiepskie opinie odnośnie skuteczności zawartych w niej filtrów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:19   #3088
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ten SVR Ecran Mineral Teinte 50 SPF bardzo mnie zainteresował. Wydaje mi się, że dla mojej skóry (przyzwyczajonej do kosmetyków naturalnych) będzie lepszy niż filtry typu Vichy czy La Roche Posay
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 17:35   #3089
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Oto skład:
Aqua (Water), Etylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Caprylic / Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Xantan Gum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate.
Uff. Dałam radę to przepisać
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-04, 18:11   #3090
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Ten SVR Ecran Mineral Teinte 50 SPF bardzo mnie zainteresował. Wydaje mi się, że dla mojej skóry (przyzwyczajonej do kosmetyków naturalnych) będzie lepszy niż filtry typu Vichy czy La Roche Posay
Jedyny problem z tymi filtrami jest taki, że bielą i przy zalecanej ilości potrafią robić maskę.

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Oto skład:
Aqua (Water), Etylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Caprylic / Capric Triglyceride, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Xantan Gum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate.
Uff. Dałam radę to przepisać
Etylhexyl Methoxycinnamate - filtr UVB
Octocrylene - filtr UVB/UVA
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano) - Tinosorb M - filtr UVA
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.