Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-27, 10:28   #901
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Myślę, że dochodzimy do jednego wniosku, o którym napisałam w pierwszym poście. Wydaje mi się, że ta odżywka nie nadaje się do częstego stosowania i przyczyną może być amodimethicone, który wymieniłam (bo wg. mnie w tym przypadku jest bardziej prawdopodobny) lub proteiny, o których piszesz.

Co do olejów, naprawdę dobrze się spłukują ciepłą wodą, w moim przypadku jedynie musiałam uważać z ilością i częstotliwością, a włos nie był po nich zniszczony, jak po silikonach.

Ja pozostaję przy swoim zdaniu, że ewentualnym problemem mogą być proteiny. Ale nie muszą.

Silikony są jedyną grupą składników, które moim włosom nigdy nie zaszkodziły, a za to umożliwiły mi zapuszczenie ich prawie do pasa, co w erze przed powszechnie dostępnymi serami silikonowymi nigdy mi się nie udało, bo końcówki nie miały wystarczającej ochrony przed urazami mechanicznymi.
Zaszkodziły mi za to proteiny, szkodziły mi swego czasu nawilżacze (a niech ktoś spróbuje znaleźć na rynku odżywkę bez nich, mogę policzyć na palcach jednej ręki, ile znalazłam w ciągu roku). Szkodziły mi też oleje i całkowicie z nich zrezygnowałam. Nie spłukiwała ich ani ciepła woda, ani szampony z SLES, bo się nadbudowywały.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Serum biosilk występuje w dwóch wersjach, chyba wersja Chi jest bez alko (lub była kiedyś), ale i innych firm silikonowe eliksiry po prostu szkodzą.
Biosilk i CHI to dwie różne marki należące do tego samego producenta, Farouk.
Biosilk ma denaturat i proteiny jedwabiu, CHI ma proteiny jedwabiu. I to te składniki są powodem sianowacenia i wysuszania się końcówek u niektórych osób i one mogą szkodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 10:33   #902
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Korah, dziękuję za Twoją opinię. Ten pierwszy to Skin79 purple, drugi Holika Petit Moisture (niebieska wersja, nawilżająca). Kupiłam ten pierrwszy, mam nadzieję, że się sprawdzi na siarczystą zimę jako ochrona..

Cytat:
Napisane przez _Leukonoe Pokaż wiadomość
Niestety- obydwa mają sporą ilość silikonów. Jeśli chcesz uniknąć "zapchania" porów- unikaj jak ognia wszelakich ....siloxane
https://www.ecco-verde.pl/alva/sensitiv-krem-bb
może spróbuj tego
Kochana, dzięki! Jednak skusiłam się na tego pierwszego BB - to SKin79 fioletowy. Wiem przynajmniej jaki kolor ma, a to ważne mam karnację żółtą i ciemniejszą (to można zobaczyć pod linkiem w podpisie) - nie ukrywam, że ważnym wyznacznikiem była cena, a ten BB kupiłam za 60 zł na ebayu, polecany przez Ciebie Alva ma piękny skład to prawda, ale cena dwukrotnie wyższa
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 11:34   #903
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja pozostaję przy swoim zdaniu, że ewentualnym problemem mogą być proteiny. Ale nie muszą.

Silikony są jedyną grupą składników, które moim włosom nigdy nie zaszkodziły, a za to umożliwiły mi zapuszczenie ich prawie do pasa, co w erze przed powszechnie dostępnymi serami silikonowymi nigdy mi się nie udało, bo końcówki nie miały wystarczającej ochrony przed urazami mechanicznymi.
Zaszkodziły mi za to proteiny, szkodziły mi swego czasu nawilżacze (a niech ktoś spróbuje znaleźć na rynku odżywkę bez nich, mogę policzyć na palcach jednej ręki, ile znalazłam w ciągu roku). Szkodziły mi też oleje i całkowicie z nich zrezygnowałam. Nie spłukiwała ich ani ciepła woda, ani szampony z SLES, bo się nadbudowywały.



Biosilk i CHI to dwie różne marki należące do tego samego producenta, Farouk.
Biosilk ma denaturat i proteiny jedwabiu, CHI ma proteiny jedwabiu. I to te składniki są powodem sianowacenia i wysuszania się końcówek u niektórych osób i one mogą szkodzić.
Każdy włos jest inny, ja np. od lat nie mogę przez dłuższy czas stosować do włosów żadnego kosmetyku, bo zaraz okazują "zmęczenie" w różnoraki sposób. Zawsze mam pootwierane 2-3 szampony, odżywki i jakiś olej i wtedy całkiem nieźle trzymam włosy w ryzach.

Tak, chodziło mi oczywiście o Farouk

Nie opieram swojej opinii o silikonach tylko na podstawie Farouk, przetestowałam wiele różnych tego typu specyfików i uwierz mi, zawsze kończy się tak samo. Nawet raz poszłam na strzyżenie z zasylikonowanymi jakąś odżywką włosami, wszystko przebiegało super do czasu, aż na koniec fryzjerka zaaplikowała mi jakieś cudo b/s z silikonami, takiego puchu i siana chyba sama jeszcze nigdy nie widziała, włosy mi stanęły dęba dosłownie w oczach, a jej wyraz twarzy mówił wszystko. Mogły to byc proteiny, jednakże, odkąd nie używam silikonów, nie mam aż takich problemów, a proteiny lubię, choć nie często.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję za Twoją opinię. Ten pierwszy to Skin79 purple, drugi Holika Petit Moisture (niebieska wersja, nawilżająca). Kupiłam ten pierrwszy, mam nadzieję, że się sprawdzi na siarczystą zimę jako ochrona.
To życzę, żeby się sprawdził
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-09-27 o 11:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 11:50   #904
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Tonik p/łupieżowy Yves Roche
Czy faktycznie ma dobry skład, który zadziała?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 20:41   #905
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam,

Nie chce rozpoczynać nowego wątku, ale proszę o pomoc osoby znające się na składach. Jakiś czas temu po zażyciu kremu pod oczy Auriga, Cernor XO wylądowałam w szpitalu z powodu reakcji alergicznej, oczy napuchnięte, całe czerwone. Jeszcze wcześniej podobna sytuacja i tę reakcję skojarzyłam również z kremem, tyle, że do twarzy Pharmaceris N, Nutri - Capilaril. Składy są podobne, ale który składnik mają wspólny, który mógłby mnie aż tak uczulić, any idea? :-/
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 22:29   #906
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez *Sylvia* Pokaż wiadomość
Witam,

Nie chce rozpoczynać nowego wątku, ale proszę o pomoc osoby znające się na składach. Jakiś czas temu po zażyciu kremu pod oczy Auriga, Cernor XO wylądowałam w szpitalu z powodu reakcji alergicznej, oczy napuchnięte, całe czerwone. Jeszcze wcześniej podobna sytuacja i tę reakcję skojarzyłam również z kremem, tyle, że do twarzy Pharmaceris N, Nutri - Capilaril. Składy są podobne, ale który składnik mają wspólny, który mógłby mnie aż tak uczulić, any idea? :-/
W przyszłości proszę wrzucać składy produktów, o które pytasz Tym razem wyjątkowo zrobiłam to za Ciebie, ale znalazłam tylko Aurigę, ponieważ wersji Pharmacerisa z tej linii jest kilka i choćbym chciała, to nie wywróżę

Auriga Cernor XO
Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Tonik p/łupieżowy Yves Roche
Czy faktycznie ma dobry skład, który zadziała?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Trudno powiedzieć, działanie będzie uzależnione od rodzaju skóry głowy, na pewno bym ostrzegła, jeśli jest nadwrażliwa, sucha, alergiczna. Same składniki aktywne powinny jednak nieco wzmocnić i pobudzić cebulki włosów, działanie przeciwłupieżowe nie wiem, czy będzie, ale może pomóc w eliminacji już istniejącego łupieżu. Trzeba na sobie spróbować, jeśli skóra nie jest wrażliwa na alkohol i piroctone olamine, to może się sprawdzić ten produkt.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-10-10 o 22:35
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 11:41   #907
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witaj,

Rzeczywiscie, moglam wrzucic sklad sorry Tutaj podaje sklad pharmaceris:
Aqua, Pentyleneglycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Petrolatum, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Decyl Oleate, Dicaprylyl Et-her, Pentaerythrityl Distearate, Sorbeth 30, Lanolin, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Lonicera Caprifolium(Honeysuckle) Flower Extract, Disodium EDTA, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Silybum Marianum Fruit Extract, Atelocollagen, Diosmine, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopherol, Parfum

i teraz pytanie, ktory glowny skladnik jak wspolny i mogl mnie uczulic? wspolnych maja sporo,ale ktory jest odpowiedzialny, za redukcje peknietych naczynek, bo zgaduj, ze to wlasnie to cos....
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 12:45   #908
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Auriga Cernor XO
Skład: Aqua, Alcohol, C12-C15 Alkyl benzoate, Caprylic capric triglycerides, Parafinum liquidum,Cyclomethicone, Glycerine, Lecithin, Sodium PCA, Mica, Phospholipids, Barium sulfate, Phytonadione oxide, Titanium dioxide, Polysorbate 20, Acrylate copolymer, Phenoxyethanol, Acrylate C10-C30 alkyl acrylate crosspolymer, Triethanolamine, Carbomer, Disodium EDTA, Propyl paraben, Methyl paraben, BHT, BHA

Pharmaceris:
Aqua, Pentyleneglycol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Petrolatum, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Decyl Oleate, Dicaprylyl Et-her, Pentaerythrityl Distearate, Sorbeth 30, Lanolin, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Propylene Glycol, Lonicera Caprifolium(Honeysuckle) Flower Extract, Disodium EDTA, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Silybum Marianum Fruit Extract, Atelocollagen, Diosmine, Sodium Chondroitin Sulfate, Tocopherol, Parfum


Niewiele jest tych wspólnych składników, składy zupełnie różne, a ten Pharmaceris wygląda całkiem przyzwoicie. Z zaznaczonych na czerwono (czyli uznanych za drażniące dla oczu lub uczulające) powtarza się tylko Disodium EDTA, ale w Auridze pozostałe składniki nie są wcale lepsze, np. substancja czynna Tlenek fitonadionu (Phytonadione oxide), jest to forma wit. K, w przeszłości stwierdzano wstrząsy anafilaktyczne i silne reakcje alergiczne u noworodków po podaniu fitonadionu dożylnie (standardowo podaje się wit. K tuż po urodzeniu).

Moim zdaniem skład tej Aurigi jest tragiczny, sama chemia, kto to w ogóle dopuścił do sprzedaży Jeszcze w dodatku produkt apteczny, a ma same szkodliwe substancje Niech ktoś wreszcie zrobi porządek z tym bezprawiem!!!
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-10-11 o 13:17
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 14:02   #909
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

dziekuje....kurcze, chyba nigdy się nie dowiem czego musze unikac jak ognia :/ wizyte u dermatologa mam dopiero w styczniu, no coz.Pamietam tez, ze kupilam caly zestaw Pharmaceris na naczynka, wiec rownie dobrze mogl to byc inny krem, bo widze, ze jest kilka rodzajow. obilo mi sie o uszy, ze i pharmaceris i auriga maja wspolny skladnik,ktory dziala obkurczowo na naczynka i zapewne to on mnie uczulil. dziekuje wielkie za poswiecony czas !
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 08:27   #910
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Call Me Later

Regenerująco-odżywczy krem do twarzy z masłem shea

Ingredients: Aqua (Water), Propylheptyl Caprylate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetyl Alcohol, Glycerin, Decyl Oleate, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Phenoxyethanol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Alkohol, Parfum (Fragrance).

ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 11:41   #911
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

poodbno najlepsze odzywki na wizazu?

Intensywna Pielęgnacja Włosów, Odżywka `Intensywne wygładzanie jedwab' - bez splukiwania

Aqua,

Cetearyl Alcohol,
Cetrimonium Chloride,

Dimethicone,
Isopropyl Myristate,
Helianthus Annuus Seed Oil,
Polyquaternium -10,

Hydrolyzed Silk,
Panthenol,

Cyamopsis Tetragonolobus Gum,
Sodium Benzoate,

Parfum,

Linalool,
Citronellol,

Hexyl Cinnamal,
Butylphenyl Methylpropional,

Limonene,
Eugenol,

Citric Acid


Aussie, Damage Control, Conditioner Repair Miracle, Odżywka do włosów zniszczonych

Aqua,

Cetyl Alcohol,
Stearamidopropyl Dimethylamine,
Stearyl Alcohol,

Quaternium-18,

Parfum,
Benzyl Alcohol,

Cetearyl Alcohol,
Hydroxypropyl Guar,
Bis-Aminopropyl Dimethicone,
Glyceryl Stearate,

Polysorbate 60,
Citric Acid,

EDTA,

Limonene,
Benzyl Salicylate,

Hexyl Cinnamal,

Linalool,
Coumarin,

Oleyl Alcohol,
Magnesium Nitrate,
Simmondsia Chinensis Oil,
Persea Gratissima Oil,
Macadamia Ternifolia Seed Oil,
Methylchloroisothiazolino ne,
Magnesium Chloride,

CI 19140,
Methylisothiazolinone,

CI 17200

Yves Rocher, Reparation [Repair], Nutri - Repair Conditioner (Odżywka odbudowująca do włosów bardzo suchych i kręconych)

Aqua,

Cetylalcohol,

Stearyl Alcohol,
Behentrimonium Chloride,
Simmondsia Chinensis Oil,
Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
Isopropylalcohol,

Sodium Benzoate,

Parfum,
guar hydroxypro pyltrimonium chloride,
Citric Acid,

Panthenol
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-22, 14:58   #912
ancymonowa
Przyczajenie
 
Avatar ancymonowa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: łódka
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć,
czy te kremy mają dobry skład? nie zapchają i pomogą w walce ze zmarszczkami, nawilżą?
Bioline, żel pod oczy, anti aging

Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*,Aloe barbadensis, Leaf Juice Powder*,Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil,Cucurbita pepo (Pumpkin) Seed, Oil*,Cocos nucifera (Coconut) Oil*, Daucus carota sativa (Carrot) Seed Oil,Citrus aurantium amara (Neroli) Flower, Oil,Pogostemon cablin (Patchouli) Oil, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexyglycerin,Glycery l Caprylate,Linalool+,Limon ene+,

Bioline, serum-krem, anti aging

AquaTriticum Vulgare (Wheatgerm) Oil,Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*,Glyceryl, Stearate Glycerin, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil,Olea Europaea (Olive) Leaf, Extract*,Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil, Aloe, Barbadensis (Aloe) Leaf Juice Powder*,Citrus Aurantium Amara (Neroli) Oil, Daucus Carota, (Carrot) Seed Oil*,Citrus Nobilis (Mandarin) Oil*,Coco Glucoside Coconut Alcohol, Sucrose, Stearate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid, Limonene+, Linalool+
ancymonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 18:25   #913
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Który z tych płynów na wypadanie włosów jest lepszy? Pierwszy ma dobre opinie na wizażu, drugi to nowość, przyciąga mnie słowo "forte" ale ten skład jakiś podejrzanie długi, zwłaszcza w porównaniu z pierwszym.

Bioxsine, ziołowa formuła przeciw wypadaniu włosów

Aqua, Biocomplex B11-Herbal Extract, Mel/Honey, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Citric Acid.


Bioxsine DermaGen Forte, spray przeciw wypadaniu włosów

Aqua, Biocomplex B11 (URTICA Urens & Dioica Extr. (Nettle), Chamomilla Recutita Extr. (Chamomile), Achillea Millefolium Extr. (Common Yarrow), Ceratonia Siliqua Extr. (Carob), Equisetum Arvense Extr. (Horsetail)), Butylene Glycol, Panthenol, Mel, PEG-35 Castor Oil, Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium PCA, Propylene Glycol, Alcohol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Sodium Lactate, Niacinamide, Pyridoxine HCL, Menthol, Arginine, Magnesium PCA, PPG-26-Buteth-26, Polysorbate 20, Tocopherol, Aspartic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PCA, Zinc PCA, Glycine, Alanine, Retinyl Palmitate, Inositol, Calciumpantothenate, Linoleic Acid, Cyanocobalamin, Vitis Vinifera Seed Extract, Serine, Valine, Manganese PCA, Proline, Threonine, Isoleucine, Biotin, Histidine, Phenylalanine, Apigenin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Oleanolic Acid, Biotinoyl Tripeptide-1
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 00:08   #914
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć,
pewnie ciężko tak ogólnie coś powiedzieć, ale jakie macie zdaniem o kosmetykach (składach) firmy Norel?

Niestety nie tak łatwo znaleźć ich składy, pościągałam z blogów, mam nadzieję, że są prawidłowe.

I tak, interesuje mnie np.:
PEELING ENZYMATYCZNY


ROZŚWIETLAJĄCY TONIK WITAMINOWY


SERUM DLA CERY NACZYNKOWEJ


Jak to wygląda?
Nadadzą się do cery mieszanej, trądzikowej, a zarazem naczynkowej?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2016-11-02 o 00:10
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 19:13   #915
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Pomożecie?

Zainteresował mnie jeszcze taki krem. Wart (wysokiej) ceny?

STEM CELL HELIX ASPERSA MULLER

Innowacyjny krem zawierający ekstrakt ze śluzu ślimaka (Helix Aspersa Muller) oraz roślinne komórki macierzyste (Vitis Vinifera Callus Culture Stem Cell) dzięki czemu wzmacnia naturalną bariere ochronną skóry i zabezpiecza przed niebezpiecznym wpływem środowiska zewnętrznego. Został zaprojektowany przez dermatologów i lekarzy do stosowania w profesjonalnych sklepach kosmetycznych oraz gabinetach kosmetycznych. Posiada wielofunkcyjne działanie o wysokiej skuteczności.

Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Snail Secretion Filtrate, Rosa Centifolia Flower Water, Glycereth-26, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Butylen Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cetearyl Olivate, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Hydrolyzed Extensin, C13-14 Isoparaffin, Sorbitan Olivate, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Allantoin, Punica Granatum Extract, Ficus Carica (Fig)Fruit/Cell Culture Extract, Codonopsis Lanceolata Root Extract, Methylparaben, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Ethylparaben, Propylparaben, Dipotassium Glycyrrhizate, Bisabolol, Sodium Polyacrylate, Butylparaben, Disodium EDTA, Isobutylparaben, Laureth-7, Sodium hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 07:14   #916
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć.Szukam czegoś nawilżającego do tłustej i alergicznej skóry i znalazłem coś takiego http://www.rossmann.pl/Produkt/Isana...ml,114841,6036

Proszę o analizę składu.Czy nie wysypie po tym?

Skład:

Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Hydrogenated Vegetable, Glycerides, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Phenoxyethanol, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Lactate, Sodium PCA, Parfum, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Bisabolol, Disodium EDTA, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Sodium Hydroxide, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Pantolactone, Glyceryl Stearate, Copper Gluconate, Sodium Benzoate, Fructose, Glycine, Inositol, Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Zingiber Officinale Root Extract.
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 08:53   #917
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Call Me Later

Regenerująco-odżywczy krem do twarzy z masłem shea

Ingredients: Aqua (Water), Propylheptyl Caprylate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetyl Alcohol, Glycerin, Decyl Oleate, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Phenoxyethanol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil Unsaponifiables, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Alkohol, Parfum (Fragrance).

Wydaje się być dobry do wrażliwej skóry, ale tłuściutki.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
poodbno najlepsze odzywki na wizazu?

Intensywna Pielęgnacja Włosów, Odżywka `Intensywne wygładzanie jedwab' - bez splukiwania

Aqua,

Cetearyl Alcohol,
Cetrimonium Chloride,

Dimethicone,
Isopropyl Myristate,
Helianthus Annuus Seed Oil,
Polyquaternium -10,

Hydrolyzed Silk,
Panthenol,

Cyamopsis Tetragonolobus Gum,
Sodium Benzoate,

Parfum,

Linalool,
Citronellol,

Hexyl Cinnamal,
Butylphenyl Methylpropional,

Limonene,
Eugenol,

Citric Acid


Aussie, Damage Control, Conditioner Repair Miracle, Odżywka do włosów zniszczonych

Aqua,

Cetyl Alcohol,
Stearamidopropyl Dimethylamine,
Stearyl Alcohol,

Quaternium-18,

Parfum,
Benzyl Alcohol,

Cetearyl Alcohol,
Hydroxypropyl Guar,
Bis-Aminopropyl Dimethicone,
Glyceryl Stearate,

Polysorbate 60,
Citric Acid,

EDTA,

Limonene,
Benzyl Salicylate,

Hexyl Cinnamal,

Linalool,
Coumarin,

Oleyl Alcohol,
Magnesium Nitrate,
Simmondsia Chinensis Oil,
Persea Gratissima Oil,
Macadamia Ternifolia Seed Oil,
Methylchloroisothiazolino ne,
Magnesium Chloride,

CI 19140,
Methylisothiazolinone,

CI 17200

Yves Rocher, Reparation [Repair], Nutri - Repair Conditioner (Odżywka odbudowująca do włosów bardzo suchych i kręconych)

Aqua,

Cetylalcohol,

Stearyl Alcohol,
Behentrimonium Chloride,
Simmondsia Chinensis Oil,
Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
Isopropylalcohol,

Sodium Benzoate,

Parfum,
guar hydroxypro pyltrimonium chloride,
Citric Acid,

Panthenol
Na wizażu może i najlepsze, ale na pewno nie na świecie. Aussie po tylu kampaniach reklamowych, akcjach darmowego testowania ma niestety takie, a nie inne opinie oraz niekoniecznie zasłużoną sławę. Składy nie są złe, ale jakieś super innowacyjne też nie, tanie i proste. Na pewno nie warte wydawania dużych kwot.

Cytat:
Napisane przez ancymonowa Pokaż wiadomość
Cześć,
czy te kremy mają dobry skład? nie zapchają i pomogą w walce ze zmarszczkami, nawilżą?
Bioline, żel pod oczy, anti aging

Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*,Aloe barbadensis, Leaf Juice Powder*,Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil,Cucurbita pepo (Pumpkin) Seed, Oil*,Cocos nucifera (Coconut) Oil*, Daucus carota sativa (Carrot) Seed Oil,Citrus aurantium amara (Neroli) Flower, Oil,Pogostemon cablin (Patchouli) Oil, Triethanolamine, Carbomer, Phenoxyethanol, Ethylhexyglycerin,Glycery l Caprylate,Linalool+,Limon ene+,

Bioline, serum-krem, anti aging

AquaTriticum Vulgare (Wheatgerm) Oil,Rosa Canina (Rosehip) Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Oil*,Glyceryl, Stearate Glycerin, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil,Olea Europaea (Olive) Leaf, Extract*,Borago Officinalis (Borage) Seed Oil, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil, Aloe, Barbadensis (Aloe) Leaf Juice Powder*,Citrus Aurantium Amara (Neroli) Oil, Daucus Carota, (Carrot) Seed Oil*,Citrus Nobilis (Mandarin) Oil*,Coco Glucoside Coconut Alcohol, Sucrose, Stearate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid, Limonene+, Linalool+
Żel wygląda fajnie, ale może być za lekki, jeśli jest bardzo sucha skóra, raczej nie na zimę, ale intrygujący.
Serum-krem, to mieszanka na olejach, tłusta i może zapychać, ale skład ładny, wartościowy.

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Który z tych płynów na wypadanie włosów jest lepszy? Pierwszy ma dobre opinie na wizażu, drugi to nowość, przyciąga mnie słowo "forte" ale ten skład jakiś podejrzanie długi, zwłaszcza w porównaniu z pierwszym.

Bioxsine, ziołowa formuła przeciw wypadaniu włosów

Aqua, Biocomplex B11-Herbal Extract, Mel/Honey, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-diol, Citric Acid.


Bioxsine DermaGen Forte, spray przeciw wypadaniu włosów

Aqua, Biocomplex B11 (URTICA Urens & Dioica Extr. (Nettle), Chamomilla Recutita Extr. (Chamomile), Achillea Millefolium Extr. (Common Yarrow), Ceratonia Siliqua Extr. (Carob), Equisetum Arvense Extr. (Horsetail)), Butylene Glycol, Panthenol, Mel, PEG-35 Castor Oil, Alcohol, Benzyl Alcohol, Sodium PCA, Propylene Glycol, Alcohol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Sodium Lactate, Niacinamide, Pyridoxine HCL, Menthol, Arginine, Magnesium PCA, PPG-26-Buteth-26, Polysorbate 20, Tocopherol, Aspartic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PCA, Zinc PCA, Glycine, Alanine, Retinyl Palmitate, Inositol, Calciumpantothenate, Linoleic Acid, Cyanocobalamin, Vitis Vinifera Seed Extract, Serine, Valine, Manganese PCA, Proline, Threonine, Isoleucine, Biotin, Histidine, Phenylalanine, Apigenin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Oleanolic Acid, Biotinoyl Tripeptide-1
Trudno powiedzieć, obydwa produkty mają ten sam kompleks składników, ta nowość dodatkowo trochę naszpikowana, ale całkiem skutecznymi składnikami, jeśli skóra nie jest alergiczna, wrażliwa, to może warto.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Cześć,
pewnie ciężko tak ogólnie coś powiedzieć, ale jakie macie zdaniem o kosmetykach (składach) firmy Norel?

Niestety nie tak łatwo znaleźć ich składy, pościągałam z blogów, mam nadzieję, że są prawidłowe.

Jak to wygląda?
Nadadzą się do cery mieszanej, trądzikowej, a zarazem naczynkowej?
Peeling raczej bym odradziła, skład wygląda na typowy dla skóry wrażliwej i suchej, nie trądzikowej. Może obciążać cerę mieszaną.
Tonik ma ciekawy skład, ale jak kupować, to w promocji.
Serum wygląda na leciutkie i bardzo dobre do skóry trądzikowej i naczynkowej.

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Pomożecie?

Zainteresował mnie jeszcze taki krem. Wart (wysokiej) ceny?

STEM CELL HELIX ASPERSA MULLER

Innowacyjny krem zawierający ekstrakt ze śluzu ślimaka (Helix Aspersa Muller) oraz roślinne komórki macierzyste (Vitis Vinifera Callus Culture Stem Cell) dzięki czemu wzmacnia naturalną bariere ochronną skóry i zabezpiecza przed niebezpiecznym wpływem środowiska zewnętrznego. Został zaprojektowany przez dermatologów i lekarzy do stosowania w profesjonalnych sklepach kosmetycznych oraz gabinetach kosmetycznych. Posiada wielofunkcyjne działanie o wysokiej skuteczności.

Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Snail Secretion Filtrate, Rosa Centifolia Flower Water, Glycereth-26, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter, Cetearyl Alcohol, Butylen Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Cetearyl Olivate, Squalane, Glyceryl Stearate SE, Hydrolyzed Extensin, C13-14 Isoparaffin, Sorbitan Olivate, Dimethicone, Panthenol, Phenoxyethanol, Allantoin, Punica Granatum Extract, Ficus Carica (Fig)Fruit/Cell Culture Extract, Codonopsis Lanceolata Root Extract, Methylparaben, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Ethylparaben, Propylparaben, Dipotassium Glycyrrhizate, Bisabolol, Sodium Polyacrylate, Butylparaben, Disodium EDTA, Isobutylparaben, Laureth-7, Sodium hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine
Czy ja wiem, niezbyt mi się ten skład podoba. Bez rewelacji, wskazane próbki.

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Cześć.Szukam czegoś nawilżającego do tłustej i alergicznej skóry i znalazłem coś takiego http://www.rossmann.pl/Produkt/Isana...ml,114841,6036

Proszę o analizę składu.Czy nie wysypie po tym?

Skład:

Aqua, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Hydrogenated Vegetable, Glycerides, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Panthenol, Phenoxyethanol, Butyrospermum Parkii Butter, Dimethicone, Xanthan Gum, Carbomer, Sodium Lactate, Sodium PCA, Parfum, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Bisabolol, Disodium EDTA, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Sodium Hydroxide, Lecithin, Ascorbyl Palmitate, Pantolactone, Glyceryl Stearate, Copper Gluconate, Sodium Benzoate, Fructose, Glycine, Inositol, Lactic Acid, Niacinamide, Urea, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Zingiber Officinale Root Extract.
Może wysypać!
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 12:28   #918
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy można prosić o analizę tego żelu? Jak wcześniej skóra tłusta,alergiczna.

http://aamen.pl/pobudzenie-zel-do-twarzy-kofeina/

AQUA, GLYCERIN, ISODECYL NEOPENTANOATE, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, BEHENYL ALCOHOL, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, GLYCERYL STEARATE, PENTAPEPTIDE-18, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PANTHENOL, SILYBUM MARIANUM SEED OIL, CETYL ALCOHOL, LECITHIN, MYRISTYL ALCOHOL, 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, LAURYL ALCOHOL, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCERYL BEHENATE, HYDROGENATED PALM OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, ALLANTOIN, CHOLESTEROL, CERAMIDE NP, CAPRYLYL GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, MENTHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM.
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:13   #919
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Czy można prosić o analizę tego żelu? Jak wcześniej skóra tłusta,alergiczna.

http://aamen.pl/pobudzenie-zel-do-twarzy-kofeina/

AQUA, GLYCERIN, ISODECYL NEOPENTANOATE, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, BETAINE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, BEHENYL ALCOHOL, ACETYL HEXAPEPTIDE-8, GLYCERYL STEARATE, PENTAPEPTIDE-18, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PANTHENOL, SILYBUM MARIANUM SEED OIL, CETYL ALCOHOL, LECITHIN, MYRISTYL ALCOHOL, 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, LAURYL ALCOHOL, SQUALANE, TOCOPHERYL ACETATE, GLYCERYL BEHENATE, HYDROGENATED PALM OIL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL, ALLANTOIN, CHOLESTEROL, CERAMIDE NP, CAPRYLYL GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, PHENOXYETHANOL, MENTHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM.
Zdecydowanie odradzam do takiej skóry. To już tamta Isana była lepsza. Do takiej skóry zdecydowanie należy szukać składów krótszych, specjalistycznych, aptecznych lub gabinetowych i pozabiegowych. W drogerii nie znajdziesz wiele.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-20, 16:50   #920
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam,
proszę o analizę nowego filtra skin79 mineralnego non-chemical sun block. Jestem w ciąży i szukam czegoś naturalnego do ochrony

WATER, CYCLOPENTASILOXANE, ZINC OXIDE, PROPANEDIOL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), PEG-10 DIMETHICONE, DIMETHICONE, CYCLOMETHICONE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, PENTYLENE GLYCOL, MAGNESIUM SULFATE, SALVIA HISPANICA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, ALUMINIUM HYDROXIDE, HYDROGEN DIMETHICONE, STEARIC ACID, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SORBITAN SESQUIOLEATE, PHENYL TRIMETHICONE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, SACCHARIDE HYDROLYSATE, PULLULAN, WATER, 1,2-HEXANEDIOL - ETHYLHEXYLGLYCERIN, OCTYLDODECANOL, BUTYLENE GLYCOL, ECHIUM, PLANTAGINEUM SEED OIL, HELLIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERIN, MALTODEXTRIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER,ECHINACEA PURPUREA EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TAMARINDUS INDICA SEED POLYSACCHARIDE, POTASSIUM HYDROXIDE, HYDROGENATED LECITHIN, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER OIL, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, HYDROXYACETOPHENONE, GLYCOLIPIDS, CRITHUM MARITIMUM CALLUS CULTURE FILTRATE, PISTACIA LENTISCUS (MASTIC) GUM, CARDIOSPERMUM HALICACABUM GLOWER/LEAF/VINE EXTRACT, TOCOPHEROL, MORGINA OLEIFERA SEED OIL, PHYTOSPHINGOSINE, PHOSPHOLIPIDS, CERAMIDE NP, SWERTIA CHIRATA EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-23, 21:25   #921
RobertaPardo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 88
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć! Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu preparatu rozjaśniającego podkład The Body Shop Shade Adjusting Drops. Niby jest napisane, do czego słuzy każdy składnik i niby nie ma się czego bac, ale mam dziwne wrażenie, że od czasu, gdy go używam moja cera wygląda trochę gorzej. Nie chciałabym z niego rezygnować, bo rozjaśniacz rewelacyjny.
Oto jego skład:










All Ingredients
Aqua (Solvent), Diheptyl Succinate (Skin Conditioning Agent - Emollient), Cyclohexasiloxane (Conditioning Agent), Octocrylene (Ultraviolet Light Absorber), PEG-30 Dipolyhydroxystearate (Emulsifying Agent), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Ultraviolet Light Absorber), Silica (Absorbent), Cetyl Dimethicone (Emollient), Titanium Dioxide (Ultraviolet Light Absorber), Hydrogenated Polydecene (Skin Conditioning Agent), Magnesium Sulfate (Absorbent/Bulking Agent), Alcohol Denat. (Solvent), Glycerin (Humectant), Disteardimonium Hectorite (Stabiliser), Sclerocarya Birrea Seed Oil (Skin Conditioning Agent - Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent), Ammonium C6-16 Perfluoroalkylethyl Phosphate (Surfactant - Emulsifying Agent), Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer (Film Former), Ethylhexylglycerin (Skin Conditioning Agent), Caprylhydroxamic Acid (Chelating Agent), Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (Skin Conditioning Agent - Humectant), p-Anisic Acid (pH Adjuster), Parfum (Fragrance Ingredient), Disodium EDTA (Chelating Agent), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Propylene Glycol (Humectant), Sodium Hyaluronate (Humectant), Rosa Alba Flower Extract (Skin Conditioning Agent - Emollient), BHT (Antioxidant), Sodium Benzoate (Preservative), Sorbic Acid (Preservative). [+/- CI 77891 (Colorant), CI 77499 (Colour), CI 77492 (Colorant), CI 77491 (Colorant)].
RobertaPardo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 09:57   #922
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Serum na koncowki,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15301306_1149562851757577_44962301_n.jpg (116,1 KB, 11 załadowań)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 10:50   #923
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam. Czy ktoś może pomóc czy składnik dokładnie ''PVP'', szkodzi skórze skórze tłustej alergicznej?

Na wikipedii jest napisane cyt ''Dzięki działaniu ochronnemu na nabłonek rogówki i na spojówkę stosowany w okulistyce, we wszelkich stanach chorobowych przejawiających się nadmierną suchością rogówki (na przykład w zespole suchego oka). Poza przypadkami nadwrażliwości nie wywiera poważniejszych działań ubocznych''
Jest stosowany jako składnik do środków farmaceutycznych (głównie tabletek), jako substancja wypełniająca lub substancja wiążąca (PVP jako substancja polarna dobrze wiąże się z innymi związkami polarnymi) oraz w środkach kosmetycznych i higienicznych: dodawany jest do szamponów, pianek, odżywek do włosów, past do zębów i proszków do prania tkanin kolorowych. Jest oznaczany jako E1201.
Używany również w inżynierii genetycznej jako bloker błony cząsteczkowej podczas procesu hybrydyzacji''

Jeszcze poproszę o rozszyfrowanie 2 składników- PEG-115M, BHT

Z góry dzięki
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 15:02   #924
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez meredith85 Pokaż wiadomość
witam,
proszę o analizę nowego filtra skin79 mineralnego non-chemical sun block. Jestem w ciąży i szukam czegoś naturalnego do ochrony

WATER, CYCLOPENTASILOXANE, ZINC OXIDE, PROPANEDIOL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), PEG-10 DIMETHICONE, DIMETHICONE, CYCLOMETHICONE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, PENTYLENE GLYCOL, MAGNESIUM SULFATE, SALVIA HISPANICA SEED EXTRACT, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, ALUMINIUM HYDROXIDE, HYDROGEN DIMETHICONE, STEARIC ACID, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SORBITAN SESQUIOLEATE, PHENYL TRIMETHICONE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, SACCHARIDE HYDROLYSATE, PULLULAN, WATER, 1,2-HEXANEDIOL - ETHYLHEXYLGLYCERIN, OCTYLDODECANOL, BUTYLENE GLYCOL, ECHIUM, PLANTAGINEUM SEED OIL, HELLIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, GLYCERIN, MALTODEXTRIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER,ECHINACEA PURPUREA EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TAMARINDUS INDICA SEED POLYSACCHARIDE, POTASSIUM HYDROXIDE, HYDROGENATED LECITHIN, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER OIL, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, HYDROXYACETOPHENONE, GLYCOLIPIDS, CRITHUM MARITIMUM CALLUS CULTURE FILTRATE, PISTACIA LENTISCUS (MASTIC) GUM, CARDIOSPERMUM HALICACABUM GLOWER/LEAF/VINE EXTRACT, TOCOPHEROL, MORGINA OLEIFERA SEED OIL, PHYTOSPHINGOSINE, PHOSPHOLIPIDS, CERAMIDE NP, SWERTIA CHIRATA EXTRACT, PHENETHYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, FRAGRANCE
Skład jest dość bezpieczny, jednak używanie go przez kobiety w ciąży wg. mnie dyskwalifikuje obecność Phenoxyethanol i PEG. Wolałabym nie używać niczego, bo lepszy skład trudno będzie znaleźć, no chyba, że wśród jakichś ekologicznych firm, gdzie niestety nie ma miejsca na komfort stosowania.

Cytat:
Napisane przez RobertaPardo Pokaż wiadomość
Cześć! Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu preparatu rozjaśniającego podkład The Body Shop Shade Adjusting Drops. Niby jest napisane, do czego słuzy każdy składnik i niby nie ma się czego bac, ale mam dziwne wrażenie, że od czasu, gdy go używam moja cera wygląda trochę gorzej. Nie chciałabym z niego rezygnować, bo rozjaśniacz rewelacyjny.
Oto jego skład:

All Ingredients
Aqua (Solvent), Diheptyl Succinate (Skin Conditioning Agent - Emollient), Cyclohexasiloxane (Conditioning Agent), Octocrylene (Ultraviolet Light Absorber), PEG-30 Dipolyhydroxystearate (Emulsifying Agent), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Ultraviolet Light Absorber), Silica (Absorbent), Cetyl Dimethicone (Emollient), Titanium Dioxide (Ultraviolet Light Absorber), Hydrogenated Polydecene (Skin Conditioning Agent), Magnesium Sulfate (Absorbent/Bulking Agent), Alcohol Denat. (Solvent), Glycerin (Humectant), Disteardimonium Hectorite (Stabiliser), Sclerocarya Birrea Seed Oil (Skin Conditioning Agent - Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent), Ammonium C6-16 Perfluoroalkylethyl Phosphate (Surfactant - Emulsifying Agent), Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer (Film Former), Ethylhexylglycerin (Skin Conditioning Agent), Caprylhydroxamic Acid (Chelating Agent), Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (Skin Conditioning Agent - Humectant), p-Anisic Acid (pH Adjuster), Parfum (Fragrance Ingredient), Disodium EDTA (Chelating Agent), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Propylene Glycol (Humectant), Sodium Hyaluronate (Humectant), Rosa Alba Flower Extract (Skin Conditioning Agent - Emollient), BHT (Antioxidant), Sodium Benzoate (Preservative), Sorbic Acid (Preservative). [+/- CI 77891 (Colorant), CI 77499 (Colour), CI 77492 (Colorant), CI 77491 (Colorant)].
Jest na emolientowej bazie i silikonach, może pogarszać stan skóry tłustej, trądzikowej i skłonnej do powstawania wyprysków. Ponadto skład długi i bardzo chemiczny, nie dla wrażliwej skóry.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Serum na koncowki,
Same silikony. Na pewno nie wart więcej jak kilka/kilkanaście zł.

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Witam. Czy ktoś może pomóc czy składnik dokładnie ''PVP'', szkodzi skórze skórze tłustej alergicznej?

Na wikipedii jest napisane cyt ''Dzięki działaniu ochronnemu na nabłonek rogówki i na spojówkę stosowany w okulistyce, we wszelkich stanach chorobowych przejawiających się nadmierną suchością rogówki (na przykład w zespole suchego oka). Poza przypadkami nadwrażliwości nie wywiera poważniejszych działań ubocznych''
Jest stosowany jako składnik do środków farmaceutycznych (głównie tabletek), jako substancja wypełniająca lub substancja wiążąca (PVP jako substancja polarna dobrze wiąże się z innymi związkami polarnymi) oraz w środkach kosmetycznych i higienicznych: dodawany jest do szamponów, pianek, odżywek do włosów, past do zębów i proszków do prania tkanin kolorowych. Jest oznaczany jako E1201.
Używany również w inżynierii genetycznej jako bloker błony cząsteczkowej podczas procesu hybrydyzacji''

Jeszcze poproszę o rozszyfrowanie 2 składników- PEG-115M, BHT

Z góry dzięki
BHT

PEG-115M- polimer powstały z tlenku etylenu (glikol polietylenowy). Może być szkodliwy i toksyczny. Pełni funkcję stabilizatora, reguluje lepkość kosmetyków itp.

PVP jest substancją powłokotwórczą, może zatykać pory skóry. Bardziej nadaje się w produkcji żeli do włosów, lakierów do paznokci i np. golarek, niż do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 16:27   #925
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym Sodium Lauryl Sarcosinate - czytałam trochę o nim ale są dwie sprzeczne informację.
Konkretnie chodzi mi o jego działanie w płynie do higieny intymnej ale używanego jako szampon do codziennego mycia. Używać czy się wstrzymać?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 17:45   #926
harehare
Raczkowanie
 
Avatar harehare
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 110
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

cześć dziewczyny,

moje pytanie może wydać się dziwne, ale kupiłam ostatnio tonik nawilżający lirene z kwasem hialuronowym i za żadne skarby nie potrafię się tego kwasu w składzie dopatrzyć.

poniżej wkleję kompletną listę składników. być może mam po prostu braki w wiedzy, ale hmm, starałam się w miarę rzetelnie każdy składnik sobie wyjaśnić.

Aqua (Water), Glycerin, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Gluconate, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ethoxydiglycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Propylene Glycol, Tilia Cordata Flower Extract, Butylene Glycol, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone.
__________________

harehare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-17, 18:28   #927
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym Sodium Lauryl Sarcosinate - czytałam trochę o nim ale są dwie sprzeczne informację.
Konkretnie chodzi mi o jego działanie w płynie do higieny intymnej ale używanego jako szampon do codziennego mycia. Używać czy się wstrzymać?
Klik
Wstrzymać, jeśli włosy są farbowane lub traktowane inną chemią, np lakierami do włosów

Cytat:
Napisane przez harehare Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,

moje pytanie może wydać się dziwne, ale kupiłam ostatnio tonik nawilżający lirene z kwasem hialuronowym i za żadne skarby nie potrafię się tego kwasu w składzie dopatrzyć.

poniżej wkleję kompletną listę składników. być może mam po prostu braki w wiedzy, ale hmm, starałam się w miarę rzetelnie każdy składnik sobie wyjaśnić.

Aqua (Water), Glycerin, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Calcium Gluconate, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Ethoxydiglycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Propylene Glycol, Tilia Cordata Flower Extract, Butylene Glycol, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone.
Kwas hialuronowy występuje w przyrodzie, np. w organizmach roślinnych, więc może producent miał na myśli któryś z dodanych ekstraktów. Jednym słowem kolejne "pranie mózgu".
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 14:59   #928
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Klik
Wstrzymać, jeśli włosy są farbowane lub traktowane inną chemią, np lakierami do włosów
Nie powinien być używany w środkach do higieny intymnej a w tym o którym mówię jest
Włosy mam naturalne, lakieru nie używam - ale jakoś mimo wszytsko chyba postawię na coś innego...
Dziękuję!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 15:06   #929
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Nie powinien być używany w środkach do higieny intymnej a w tym o którym mówię jest
Włosy mam naturalne, lakieru nie używam - ale jakoś mimo wszytsko chyba postawię na coś innego...
Dziękuję!
Chyba nie przeczytałaś ze zrozumieniem.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 22:12   #930
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Chyba nie przeczytałaś ze zrozumieniem.
Tzn? Na stronie jest informacja w ostrzeżeniach o używaniu w środkach do h.o., a co do włosów to lepiej się wstrzymać używać codziennie jeśli ma się farbowane?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.