Henna brwi i rzęs, samodzielnie i u kosmetyczki- pytania, wrażenia, problemy.ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-10, 14:49   #31
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Jak to z tą henną jest ?

Czym najlepiej nałożyć hennę, a ppotem czym zcierać ?
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-10, 15:16   #32
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Jak to z tą henną jest ?

Jak juz pisałam, najlepiej mi się nakłada patyczkiem od szaszłyka, można też wykałaczką, a zcieram wacikiem kosmetycznym. Z tą konstystencją ciasta to chyba trochę przesadzili, bo jak dodać do tego jeszcze proszek, to wyjdzie konsystencja twardniejącego betonu!
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 21:46   #33
monkey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
GG do monkey
Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

chcialabym dowiedziec sie na czym polega henna brwi?barwi ona tylko wloski czy tez skore??ile sie utrzymuje??
monkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 22:13   #34
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: henna

hej ! henna brwi polega na zabarwieniu na czarno bądz brązowo ( zależnie od koloru włosów ) włosków utrzymuje się od 2 tyg do miesiąca - zalezy od jakości henny. Hennę można wykonać samemu ( henna do kupienia w drogeriach ) ale tez w gabinetach kosmetycznych, cena usługi do 15 zł
Trzeba też uważać bo może powodować uczulenie. No to chyba wszystko pozdrawiam !
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 22:52   #35
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: henna

Trzeba jednak uprzedzić, że henna na początku barwi troszkę również skórę, więc nie warto jej robić np. dzień przed wielkim wyjsciem. Domywa się to po dwóch - trzech myciach I z doświadczenia powiem aby iść do kosmetyczki z polecenia lub doświadczonej - bo nie każda ma do tego rękę Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 22:02   #36
monkey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 5
GG do monkey
Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

za ile mozna w salonach kosmetycznych w Warszawie zrobic henne brwi?
monkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 09:54   #37
olga.cytrynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
GG do olga.cytrynka
Re: henna

cze! u mnie w salonie np henna kosztuje 16 zl brwi i rzesy plus regulacja , henna za rzesy 7 zl na brwi tez 7 zl plus regulacja oczywiscie. ale ceny sa rozne i zalezy to od salonu ale tak mniej wiecej w tych cenach.Pozdrawaiam
olga.cytrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-27, 19:06   #38
nissia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 29
Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

Co zrobić gdy przez przypadek henna wyjdzie za ciemna? Są na to jakieś sposoby? Wydaje się,że podobny wątek już był ale mam strasznie wolne łącze dzisiaj i nie mogę nic znależć. Jeśli wiecie co pomoga na nieudaną /za ciemną hennę to proszę o odpis.
nissia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 20:22   #39
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: Nieudana henna-jak możnają rozjaśnić?

Spróbuj przetrzeć spirytusem, albo nałóż na brewki krem Wars..to podobno pomaga

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 21:10   #40
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Nieudana henna-jak możnają rozjaśnić?

możesz posmarować brwi tłustym kremem/wazeliną
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-27, 22:09   #41
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: Nieudana henna-jak możnają rozjaśnić?

spróbuj potrzeć zmoczonym w spirytusie patyczkiem kosmetycznym a potem posmaruj kremikiem,mnie zawsze skutkuje.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-27, 22:58   #42
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Nieudana henna-jak możnają rozjaśnić?

grubsza warstwa bardzo tłustego kremu lub wazeliny, potrzymaj to trochę na brwiach ,zetrzyj wacikiem i dodatkowo możesz jeszcze wymywać hennę wacikiem z mydłem.Spirytus odradzam gdyż przesusza skórę i brwi
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 14:33   #43
Monika:)
Raczkowanie
 
Avatar Monika:)
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 191
Re: Nieudana henna-jak możnają rozjaśnić?

Witam ja natomiast odradzam Ci smarowania kremem bądź wazeliną brwi na których wyszła za ciemna henna poniważ z reguły krem bardziej utrwala tą hennę,spróbuj przecierać wodą z mydłem bądź mleczkiem kosmetycznym,a moze masz blisko do kosmetyczki gdzie wykonują hennę więc mają różne płyny które minimalnie rozjaśnią za ciemną hennę,ja robię co miesiąc hennę zawsze trzymam ją króciutko bo jestm blondynką i zbyt ciemna mi nie pasuje lecz niestety 3 dni temu pokusiło mnie zrobić hennę i potrzymać ja dłuzej niż zwykle i myślałam że sie załamię próbowałam wszystkiego co można zrobić w domu i nic,więc poszłam do kosmetyczki ona bez problemu minimalnie je rozjaśniła,miała jakiś niemiecki plyn służący właśnie do tego mówiła jeszcze że za ciemną hennę rozjaśniają popiołem z papierosów lub plynem do trwałej ale tej metody bym nie polecała ale sie ropisałam heheh powodzonka
__________________
"Mówią, że, kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza i rozpada się na dwie połowy... Jedna z nich trafia do kobiety druga do mężczyzny...
Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej połowy... połowy swojej własnej duszy... połowy samego siebie..."
Monika:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 17:28   #44
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Henna brwi- wątek zbiorczy- wszystko o hennie brwi- pytania, wrażenia, problemy

jestem blondynką o jasnej karnacji i ostatnio wpadlam na pomysł, aby przyciemnic sobie brwi ( mam bardzo jasne)- zawsze brwi podkreślam brazową kredka. Zastanawiam sie czy warto?? Czy to moze uczulic i czy nie wyglada sztucznie?? I chcialabym wiedziec ile taki "zabieg" kosztuje???
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 22:52   #45
darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
Re: henna brwi-------warto?????

Jeśli jesteś jasną blondynką,to można u Ciebie zastosować henne w kolorze brązu własnie.U osób z jasną karnacją nie uzywa sie samej czerni,bo wtedy własnie efekt byłby bardzo sztuczny.
Henna na brwiach to dobry pomysł,np. na wakacje lub wtedy,kiedy nie masz ochoty na ciągłe stosowanie kredki.
Efekt utrzymuje się ok.2,5tyg i koszt wraz z henną na rzęsy oraz regulacją,to średnio 20zł(w zależnosci od lokalizacji salonu)
darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 00:17   #46
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: henna brwi-------warto?????

dziekuje Daria
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 10:00   #47
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Re: henna brwi-------warto?????

Henna moze uczulić, więc jeśli będziesz miała wykonywany pierwszy taki "zabieg", to powinnas mieć zrobioną próbę uczuleniową.
Jeśli jesteś blondynka to jak najbardziej brązowa henna; nie musisz robić super mocnej, na początek mozesz zrobic lekką, żeby się przyzwyczaić do efektu.
Moim zdaniem henna i tak naturalniej wyglada niż sama kredka
Ile kosztuje henna w gabinecie? Ceny sa rózne w różnych salonach kosmetycznych

Pozdrawiam
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 12:24   #48
Natalia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
GG do Natalia^
Re: henna brwi-------warto?????

Hej zabieg henny kosztuuje okolo 4-6 zl, jesli wczensiej nie mialas robionej henny kosmetyczka powinna wczesnie j wykonac test czy nie jestes uczulona na henne, jesli masz jasne wlosy mysle ze najlepiej bylaby to henna brazowa, pozatym henna odzywia rzesy, brwi i podkresla oprawe oczu
Natalia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 13:08   #49
darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
Re: henna brwi-------warto?????

no niestety ale nie zgodzę się,ze henna odzywia rzęsy.
Preparat do rozcieńczania henny jest na bazie wody utlenionej.
Tym nie mniej prawidłowo wykonana henna nie osłabi mocno rzęs.
darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-03-05, 13:54   #50
Natalia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
GG do Natalia^
Re: henna brwi-------warto?????

Wiem, ze henna jest wykonna na bazie wody utlenionej ale jest to woda utleniona specjalna do henny a takze henne mozna wykonac na zwyklej wodzie wtedy efekt nie jest tak intensywny jak po hennie na wodzie utlenionej i utrzymuje sie krocej, jesli chodzi o odzywianie wyczytalam tak na wizaz.pl ale niestety niemoge znalezsc tego artykulu teraz Pozdrawiam
Natalia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 15:10   #51
darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
Re: henna brwi-------warto?????

Niestety woda utleniona to woda utleniona
Co do rozcieńczania henny wodą,to pomylilaś chyba hennę z chną-ziołowym barwnikiem do włosów,który faktycznie,rozprowadza się wodą.Barwnik ten rzeczywiście ma właściwosci odżywcze ale nie stosuje się go do farbowania brwi oraz rzęs.Uśmeszek i buziak dla Ciebie
darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 19:46   #52
Natalia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
GG do Natalia^
Re: henna brwi-------warto?????

Hyhy, nie niepomylilam henny zwyklej z henna ziolowa, mozna wykonac henne ( brwi i rzes) na bazie zwyklej wody wtedy efekt jest podobny tylko lzejszy, nie lapie henna wlosow tak mocno jak na bazie wody utlenionej i krocej sie utrzymuje, wiec mozna polecic osobom ktore decyduja sie 1-wszy raz na henne a nie sa do konca przekonane jak beda sie z tym czuly poniewaz henna szybciej sie zmyje Pozdrawiam
Natalia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 20:36   #53
darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
Re: henna brwi-------warto?????

hmmm..z tego co wiem to henna musi połaczyć się z wodą utl.aby zaszła reakcja chem.-podobnie jak w farbach do włosów.Woda utl.w tym przypadku to aktywator.
Ale może jeszcze o czymś nie wiem.
darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 20:50   #54
Natalia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 8
GG do Natalia^
Re: henna brwi-------warto?????

Jestem uczennica szkoly kosmetycznej co prawda teraz caly czas wykonujemy henne na wodzie utlenionej ale na poczatku jak sie uczylysmy zeby zbyt mocna nie wyszla albo w razie nie zbyt ladnego wyrysowania brwi robilysmy to na wodzie zwyklej wtedy szybciej sie zmywala henna Pozdrawiam
Natalia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-05, 23:10   #55
darianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 9
Re: henna brwi-------warto?????

całe życie człowiek się uczy
darianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-06, 22:08   #56
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: henna brwi-------warto?????

ja pare razy robiłam henne ale tylko w gabinecie. tez jestem blondynką i u mnie najlepiej wygląda zmieszana czarna z brązową zastanwiam się czy nie spróbowac zrobić samej w domciu. tylko gdzie ja moge kupić dobrą hennę-w rossmannie coś tam widziałam ale jakoś nie wzbudziła ona mojej sympatii. podobno jest jakas henna w żelu?? może jakies porady z cyklu "zrób to sam" ??pzdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-07, 18:15   #57
Kitty13
Raczkowanie
 
Avatar Kitty13
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 96
Re: henna brwi-------warto?????

myslalam wlasnie o hennie w kolorze brazowym ,zeby naturalnie to wygladało i tylko brwi, bo rzes nie chce dodatkowo osłabiac--zerszta i tak zawsze je maluje. Dziekuje bardzo i pozdrawiam wszystkich!
__________________
"...Cause dancing`s what I love..."
Kitty13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 00:10   #58
goonia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2
Re: henna brwi-------warto?????

Hej Ja robię sobie henne sama, co prawda jestem w tym przeszkolona bo uczę sie w szkole kosmetycznej ale to naprawdę nic trudnego.Używam henny w postaci kremowej(żelowej), którą można kupić w sklepach, hurtowniach dla kosmetyczek lub fryzjerek, być może i w drogeriach ale nie sprawdzałam .W ulotce jest wszystko wyjaśnione odnośnie jej stosowania i rozrabiania(spokojnie można rozrabiać ją z wodą utlenioną a nie tylko z płynem który zalecają, a wymieszać można na spodeczku lub w koreczku od butelki;zmywać wilgotnym wacikiem zanurzonym w wodzie).Przy pierwszym farbowaniu proponuję trzymać krócej ok 5 min(osobą robiącym pierwszy raz henne zalecam dzień wcześniej wykonać sobie mały test alergiczny gdzieś na ręku aby potem nie mieć niepotrzebnych problemów)
Jeśli chodzi o nakładanie henny (nie mając specjalnego pędzelka)to można to zrobic patyczkiem dołączonym do opakowania(może to być nawet zapałka), a nadmiar usunąć wacikiem lub patyczkiem kosmetycznym.
Tak dla wprawy proponuje poćwiczyć sobie nakładanie henny na kakale rozrobionym z odrobiną wody(konsystencja musi być taka aby nie spływalo nam nic z brwi, ale też nie zbyt gęsta, bez obaw kakao nie farbuje) i dopiero po paru namalowaniach kreski zabrać się za henne.
Henna w kremie(żelu) jest mniej intensywna niż ta w proszku, może sie troche szybciej zmywać, ale dla samodzielnego nakładania polecam
Co do koloru henny to blądynki robią sobie również grafit ale wszystko zależy oczywiście od danej osoby i jej typu urody. Pozdr.
goonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 16:15   #59
czarodziejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 28
GG do czarodziejka
Brwi!! Pomocy!!

Witajcie,
Przepraszam, że zaśmiecam forum, ale szukałam w archiwum odpowiedzie i znalazłam, ale żadna z nich nie pomogła na mój "problem". A tym problemem są brwi.
Dzisiaj poszłam do kosmetyczki żeby je przyciemnić(henną), poprosiłam o brąz ponieważ jestem szatynką i wolałam mieć brwi jasniejsze niż ciemniejsze :/ no i oczywiście wyszło, że mam czarne brwi! Wyglądam strasznie! Nie przesadzam, bo gdybym wyglądała ok. to przecież bym się tak nie denerwowała!
Do tej kosmetyczki już nie mam zamiaru iść, chodźby się paliło i waliło!(kosmetyczka u mnie w mieście jest tylko jedna - ONA)
A brwi... Kształt ładny, ale kruczoczarne... W niedzielę mam bierzmowanie i wolałabym miec brwi brązowe. Może da się jakoś rozjaśnić ten wstrętny czarny kolor??
Próbowałam cytryny, mydła, kremów,mleczka do demakijażu, pokusiłam się nawet o spirytus i nic!
(to kosmetyczce trzeba przyznać: henna się trzyma!)
Jast na to jakiś sposób? Bardzo proszę o pomoc!!
Wiem, że Jesteście ZDOLNE i MĄDRE!
Proszę, pomocy !!
Smutna Czarodziejka
Ps: To mama mnie namówiła na brązowe brwi, bo naturalne miałam do połowy brązowe, a od połowy bardzo jasne. Nie wiem dlaczego Proszę, pomocy...
czarodziejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 16:56   #60
Hepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 133
Re: Brwi!! Pomocy!!

Posmaruj je grubo najzwyklejszym kremem nivea i zostaw na kilka godzin . Powinno pomoć
Hepi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-26 21:21:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.