POMOCY!! problem z cerą, dziwna rekcja- tricki makijażowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-02, 19:53   #1
DenseRain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2

POMOCY!! problem z cerą, dziwna rekcja- tricki makijażowe


Hej Wam, Drogie Wizażystki

Złożyłam wątek, bo chciałabym się poradzić. Chodzi o to, że jestem nastolatką i nie chce przeszadzać z makijażem, ale chciałabym poprawić wygląd mojej cery. Mam trądzik podskórny, który często kończy się okropnymi ranami z obrzękami.. Leczę się dermatologicznie i wyskakujących "niespodzianek" jest już zdecydowanie mniej, ale mimo to mam jakieś przebarwienia, bliznenki itp no i malutkie pryszczyki, które czasem jednak wyjdą. Trochę mija zanim znikną 3-4 dni, a przebarwienia czy inne takie raczej już mi zostaną lub znikną za bardzo długo. I tu się pojawia geneza problemu, nie używam podkładu jedynie korektor pod oczy i na te "nieszczęsne miejsca" (czasem dosłownie ociupinka podkładu) mimo to za jakieś 2 godziny nie dość, że wszystko już prześwituje to skóra staje się czerwona. Nie wygląda to dobrze... mam cere wrażliwą, naczynkową i nie występuję tu reakcja alergiczna, bo miałam niedawno robione testy alergiczne, więc to wykluczam od razu. Jak mam to zakrywać ? Lub skutecznie zwalczyć? Jakieś tricki urodowe albo takie by wyglądać dobrze bez makijażu? Poza ujednoliceniem cery (nieudolnym ) uzywam jedynie ceni do brwi, tuszu i czasem jakiejś szminki. Czy problem może leżeć w sposobie nakładania? Jestem totalnym likiem jeśli chodzi o to, filmiki na yt nie pomagają ;/ Dodam jeszcze, że miejsce występowania tego paskudztwa jest głównie na nosku i brodzie, a więc bardzo widoczne.
Proszę pomóżcie mi! Czuje sie bardzo niekomfortowo nacodzień- chciałbym to w końcu zmienić (
DenseRain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 12:23   #2
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: POMOCY!! problem z cerą, dziwna rekcja- tricki makijażowe

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 13:47   #3
DenseRain
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 2
Dot.: POMOCY!! problem z cerą, dziwna rekcja- tricki makijażowe

U dermatologa byłam, Pani leczyła mnie kilkoma maściami, które były głównie na trądzik. Stwierdziła, że moja skóra jest w doskonałym stanie jak na taki wiek, więc nie ma tu potrzeby nakładania niepotrzebnie innych produktów, które mogłby po jakimś czasie "męczyć" skórę. Co do alergii to miałam większość testów począwszy od pokarmowych, grzybów, roztoczy, pyłków kończąc na metalach zawartych w rurach hydraulicznych XD problem się wlecze i wlecze kilka lat więc to mogę spokojnie wykluczyć. Poza tym to nie wygląda jak reakcja alergiczna.. Wina cery naczynkowej? Kolezanki które nie mają takiej skóry mają jednolity koloryt cery bez czerwonych obszarów... ja nawet gdy wstaje rano to zauwazam takie COŚ. A na noc to tylko kremik. Czy to problem zwyczajnie zwiazany z blada cera+ naczynkami?
DenseRain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 18:06   #4
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: POMOCY!! problem z cerą, dziwna rekcja- tricki makijażowe

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-09 18:06:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.