Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-12-01, 18:19   #4801
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: bolące pryszcze

Niestety nie ma żadnego FAQ jeśli chodzi o trądzik, bo każdy ma go z innego powodu, w innym stopniu nasilenia plus każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk. Jako osoba, która z problemami z cerą użerała się 15 lat, powiem tylko tyle - każdy musi sobie wypracować własne sposoby pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki jak najbardziej naturalne czy np. mycie twarzy olejem.

Jeśli chodzi o dermatologa to ja zawsze każdemu polecam. Ale nie pierwszego lepszego, warto poczytać opinie i znaleźć lekarza, który jest polecany. Przedstawić mu problem, pytać o wszystko. Nie dać sobie wcisnąć antybiotyków bez zrobienia wymazu i potwierdzenia czy na pewno przyczyną są bakterie i jeśli tak, to jakie. Zewnętrznie najlepsze i chyba najskuteczniejsze są maści z pochodnymi witaminy A, ale tutaj też każdemu będzie pasować co innego.

No i najważniejsza rzecz, trądzik to choroba, a na efekty się czeka. Często leczenie u dermatologa początkowo powoduje pogorszenie i dopiero po 2-3 miesiącach skóra się uspokaja.
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-01, 18:36   #4802
jaksy
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Niestety nie ma żadnego FAQ jeśli chodzi o trądzik, bo każdy ma go z innego powodu, w innym stopniu nasilenia plus każdy inaczej reaguje na dany kosmetyk. Jako osoba, która z problemami z cerą użerała się 15 lat, powiem tylko tyle - każdy musi sobie wypracować własne sposoby pielęgnacji. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki jak najbardziej naturalne czy np. mycie twarzy olejem.

Jeśli chodzi o dermatologa to ja zawsze każdemu polecam. Ale nie pierwszego lepszego, warto poczytać opinie i znaleźć lekarza, który jest polecany. Przedstawić mu problem, pytać o wszystko. Nie dać sobie wcisnąć antybiotyków bez zrobienia wymazu i potwierdzenia czy na pewno przyczyną są bakterie i jeśli tak, to jakie. Zewnętrznie najlepsze i chyba najskuteczniejsze są maści z pochodnymi witaminy A, ale tutaj też każdemu będzie pasować co innego.

No i najważniejsza rzecz, trądzik to choroba, a na efekty się czeka. Często leczenie u dermatologa początkowo powoduje pogorszenie i dopiero po 2-3 miesiącach skóra się uspokaja.
Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę, że na efekty się czeka i na początku jest pogorszenie. Miałam tak zresztą zaraz po odstawieniu tabletek, teraz skóra wygląda trochę lepiej, ale ciągle niezbyt dobrze.
Tak jak pisałam, dopiero uczę się nowej pielęgnacji, bo przez 9 lat nie miałam trądziku, a skóra wręcz miała skłonności do przesuszania, więc zmiana jest dla mnie ogromna. Nie wiem szczerze mówiąc co jeszcze mogę wypróbować, dlatego właśnie pytałam o FAQ - nie jako zbiór gotowców, ale podpowiedź co warto przetestować na sobie.
Olejów do mycia używałam kilka miesięcy, teraz testuję czarne mydło, bo czytałam o nim dużo dobrego. Maści z witaminą A są na receptę? To nie jest chyba ta najtańsza, tłusta maść z witaminą A? Mam taką w domu
Poprzeglądam w takim razie opinie o dermatologach, chociaż w najbliższych dwóch miesiącach będzie mi bardzo ciężko znaleźć czas na wizytę
Stary 2017-12-01, 18:45   #4803
visionAM
Zakorzenienie

Nie nie, chodzi o pochodne Witaminy A, czyli retinoidy, to tylko i wyłącznie na receptę. U Ciebie duże znaczenie może mieć po prostu zahwianie w hormonach i często w takim przypadku trzeba po prostu przeczekać, ale wizyta u dermatologa tak czy siak jest wskazana.

Napiszę co mi pomagało z takich ogólnodostępnych rzeczy, może coś Cię zainspiruje albo będziesz chciała przetestować na sobie:
- hydrolat oczarowy, do kupienia w sklepach online z półproduktami, ale pewnie i stacjonarnie da się znaleźć
- maść Acnederm, jest bez recepty i potrafi zdziałać cuda, ale na początku może być wysyp
- do mycia twarzy Avene Clearance, taki żel w zielonej butelce, do dostania w Super Pharm
- do nawilżania właśnie wspomniana Mixa albo kremy z Sylveco, które mają naturalne składy i raczej nie zapychają

Co do tej pielęgnacji olejkami to szczerze mówiąc nie stosowałam tego, gdy miałam trądzik. Ale wiem od kilku osób, że efekty są super. Warto więc zagłębić się w ten temat i sprawdzić jakie oleje są dedykowane do cer trądzikowych.

Obecnie jestem po prawie rocznej kuracji retinoidami wewnętrznymi, żałuję że tak późno się za to wzięłam. W Twoim przypadku nie ma na to wskazań, piszę to bardziej informacyjnie
Stary 2017-12-01, 18:53   #4804
jaksy
Zakorzenienie

Cytat:
Nie nie, chodzi o pochodne Witaminy A, czyli retinoidy, to tylko i wyłącznie na receptę. U Ciebie duże znaczenie może mieć po prostu zahwianie w hormonach i często w takim przypadku trzeba po prostu przeczekać, ale wizyta u dermatologa tak czy siak jest wskazana.

Napiszę co mi pomagało z takich ogólnodostępnych rzeczy, może coś Cię zainspiruje albo będziesz chciała przetestować na sobie:
- hydrolat oczarowy, do kupienia w sklepach online z półproduktami, ale pewnie i stacjonarnie da się znaleźć
- maść Acnederm, jest bez recepty i potrafi zdziałać cuda, ale na początku może być wysyp
- do mycia twarzy Avene Clearance, taki żel w zielonej butelce, do dostania w Super Pharm
- do nawilżania właśnie wspomniana Mixa albo kremy z Sylveco, które mają naturalne składy i raczej nie zapychają

Co do tej pielęgnacji olejkami to szczerze mówiąc nie stosowałam tego, gdy miałam trądzik. Ale wiem od kilku osób, że efekty są super. Warto więc zagłębić się w ten temat i sprawdzić jakie oleje są dedykowane do cer trądzikowych.

Obecnie jestem po prawie rocznej kuracji retinoidami wewnętrznymi, żałuję że tak późno się za to wzięłam. W Twoim przypadku nie ma na to wskazań, piszę to bardziej informacyjnie
Bardzo Ci dziękuję. Miałam dawno temu ten Acnederm, kupię go znowu, bo nawet już nie pamiętam jak działał. Poczytam też o reszcie i będę próbować. Dzięki raz jeszcze.
Stary 2017-12-01, 19:54   #4805
emimor
Przyczajenie

Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

@jaksy, jeśli chodzi o olejki, to gorąco polecam olejek herbaciany. Stosowałam jako osobny produkt, teraz próbuję jako składnik maseczki magnezowej marki Magvita (https://magvita.pl/, możesz poczytać więcej o składzie) i jestem zachwycona. Skóra jest przyjemna w dotyku i bez podrażnień, a przy tym ładnie pachnie. Od zawsze miałam skórę trądzikową ze skłonnością do przetłuszczania. Musiałam sprawdzać się co 5 minut w lustrze. Teraz odzyskuję balans. Na pewno przyczynił się do tego olejek herbaciany.
emimor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 16:00   #4806
Disnejova
Zadomowienie

Witajcie już sił nie mam stosowałam Effaclar duo olejek herbaciany mydło węglowe i nic.. mam całą twarz w malutkich krostkach niedoskonałości ;/ twarz czoło bardzo się przetłuszcza no i coraz więcej wysypuje pryszczy , chciałabym udać się na zabieg do kosmetologa . Czy coś jest wiarygodnego ? godnego polecenia ,

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 16:17   #4807
Maciekfox
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie już sił nie mam stosowałam Effaclar duo olejek herbaciany mydło węglowe i nic.. mam całą twarz w malutkich krostkach niedoskonałości ;/ twarz czoło bardzo się przetłuszcza no i coraz więcej wysypuje pryszczy , chciałabym udać się na zabieg do kosmetologa . Czy coś jest wiarygodnego ? godnego polecenia ,
Tak, polecam Ci laser chirurgiczny, miałem taki zabieg i to działa, zarówno na naczynka, jak i na trądzik aktywny.
Maciekfox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 17:15   #4808
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Trądzikiem zajmują się dermatolodzy, a nie kosmetolodzy
Stary 2017-12-04, 20:41   #4809
Disnejova
Zadomowienie

Tak mam zapłacic 180 zł na wizyte 10 min i dostać maść na odczepnego tak leczą lekarze w moim mieście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Stary 2017-12-04, 22:24   #4810
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Tak mam zapłacic 180 zł na wizyte 10 min i dostać maść na odczepnego tak leczą lekarze w moim mieście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jedz do innego miasta. Trądzik to choroba. Myślisz, że kosmetyczka Ci pomoże? Zrobi Ci zabieg za wspomniane 150zl, każe wrócić za 2-3 tygodnie i będzie z Ciebie ciągnąć kasę, a niekoniecznie będą efekty.
Stary 2017-12-05, 14:03   #4811
Versace_89
Raczkowanie

Niestety dermatologia jest u nas w powijakach, nie każdy może wydać 180 zł prywatnie i usłyszeć, że inni pacjenci mają gorszy stan skóry.
Versace_89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 16:01   #4812
Disnejova
Zadomowienie

Cytat:
To jedz do innego miasta. Trądzik to choroba. Myślisz, że kosmetyczka Ci pomoże? Zrobi Ci zabieg za wspomniane 150zl, każe wrócić za 2-3 tygodnie i będzie z Ciebie ciągnąć kasę, a niekoniecznie będą efekty.
BYŁAM WCZESNIEJ u dermatologa nie sa to zwykłe pryszcze tylko głebokie zaskórniki nawet ciezko mi okreslić dał radę chodzić na zabiegi maści z antybiotykami nie wiele pomogły dlatego pytam co mam robić ze skórą,

Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2017-12-07 o 16:04
Stary 2017-12-09, 10:37   #4813
Glodomorek
Zakorzenienie

A jakie badania robicie na trądzik?
Glodomorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 09:51   #4814
Fuxia83
Zadomowienie

ja tez mam juz dosc tradziku, po wyeliminowaniu wszystkich przyczyn ktore kiedys powodowaly u mnie tradzik - walcze z nim juz przez 23 LATA, wiele razy udalo mi sie wygrac na jakich czas - stwierdzilam ze moj obecny tradzik to wina TABLETEK ANTYKONCEPCYJNYCH!!!!

Myslalam ze to przez ogromny stres w pracy, potem stres przez redukcje zatrudnien, potem nowa praca wiec znowu stres, potem myslalam ze silikony w podkladzie (zawsze mnie po tym wysypuje) potem ze dieta, potem ze przez rozdrapywanie krostek (niegdy tego nie robilam wczesniej dopiero po tych tebletkach).

I doszlo do mnie ze to te tabletki sa winne ... jutro wizyta u ginekologa, jak mi nie da nic innego to za miesiac przestaje brac to swinstwo.

Niestety z uwagi na Swiateczny okres w pracy mam zamieszanie i nie chce przestawac teraz. Jak ostatnio mialam krotka przerwe to dostalam takiego dola ze myslalam ze nie wyjde nigdy z lozka.

Takze ciesze sie ze to juz prawie koniec tego zmagania.

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 11:17   #4815
visionAM
Zakorzenienie

Od ilu lat bierzesz tabletki antykoncepcyjne? I skąd w ogóle pomysł, że to one powodują trądzik? Może masz po prostu źle dobrane hormony i wystarczy zmiana na inne tabletki?
Stary Wczoraj, 18:19   #4816
Fuxia83
Zadomowienie

Cytat:
Od ilu lat bierzesz tabletki antykoncepcyjne? I skąd w ogóle pomysł, że to one powodują trądzik? Może masz po prostu źle dobrane hormony i wystarczy zmiana na inne tabletki?
Od 4 lat juz, ale za kazdym razem jak ide dostaje inne, mieszkam w UK gdzie tabletki sa za darmo, ale minus jest taki ze zawsze szukaja tanszych zamiennikow. Te ktore mam obecnie, Zaletta mam od stycznia, tradzik mam mniej wiecej od poczatku marca wiec wszystko by sie zgadzalo.

Tradzik po tabletkach juz mialam jak jeszcze mieszkalam w Polsce, lekarz przepisal mi Harmonet i wysypalo mnie tak strasznie ze nie moglam dotknac twarzy ... wtedy lekarz zmienil mi na plastry Evry i wszystko po 2 miesiacach wrocilo do normy. Ale tutaj nie chca mi przepisac Evry bo moze spowodowac zatory w moim przypadku.

poczytaj sobie w internecie o przypadkach innych dziewczyn - tabletki antykoncepcyjne powoduja pogorszenie tradziku a nawet jego wywolanie ... zwlaszcza te jednoskladnikowe. Wiem cos o tym juz raz sie o tym przekonalam.

Mam tradzik odkad skonczylam 11 lat wiec juz 23 lata i wiem co mowie, znam tez moja skore wiem co jej pomaga. Wiec probowalam wszystkiego co do tej pory mi pomagalo i nic nie zadzialalo wtedy stwierdzilam ze to musi byc od tabletek, zaczelam czytac i nie jestem jedyna ktora ma tradzik po tych wlasnie tabletkach.

Takze jutro wizyta i mam nadzieje ze cos mi zmienia, jak nie to przestaje je brac.

Cytologia - raz w roku

Stary Wczoraj, 18:44   #4817
visionAM
Zakorzenienie

To odezwij się za jakiś czas jak już przestaniesz brać tabletki, ciekawe czy to rzeczywiście pomoże U mnie było wręcz odwrotnie, wyregulowanie hormonów tabletkami poprawiło stan cery
Stary Wczoraj, 18:50   #4818
Fuxia83
Zadomowienie

Cytat:
To odezwij się za jakiś czas jak już przestaniesz brać tabletki, ciekawe czy to rzeczywiście pomoże U mnie było wręcz odwrotnie, wyregulowanie hormonów tabletkami poprawiło stan cery
Tez tak mialam jak zaczelam brac Evre ... ale tutaj w UK powiedzieli mi ze dwuskladnikowych tabletek nie dostane (Evra ma dwa hormony) bo mialam po niej skurcze w nogach a to moze oznaczac ze moglabym miec zakrzepy. I niestety na dwuskladnikowe nie mam co liczyc a podobno to one poprawiaja stan cery. Takze sie zastanawiam czy w ogole nie zakonczyc mojej przygody z hormonami.

Odezwe sie za jakis czas i mam nadzieje ze bede miala dobre wiadomosci. Aczkolwiek poprawa stanu cery po zle dobranych tabletkach to moze byc nawet 2 miesiace

Cytologia - raz w roku

Odpowiedz

Tagi
#pryszcze #trądzik, blizny, brevoxyl, cera, cera sucha, cera trądzikowa, cysty, czoło, dermatolg, dermatolog, dermatologia, dieta, differin, dni niepłodne, epiduo, grudki, ichthraletten, izotek, jesień, kremy, krostki, krosty, kuracja, kwasy, leczenie, liście manuka, lublin, makijaż, maści, maść ichtiolowa, mężczyzna, mycie twarzy, nagły trądzik, nawilżanie, oczyszczanie cery, olej arganowy, peeling, pielęgnacja, pielęgnacja cery, plaster, podrażnienie, pomoc, pomocy, porady, problem, problemy, problemy skórne, pryszcze, przebarwienia, przebrawienia, skóra, skóra sucha, solarium, strefa t, sucha skóra, swedzace pryszcze, syfy, syndi35, ślady, tabletki antykocepcyjne, tłusta cera, tłusta skóra, tradzik, trądzik, trądzik a wstyd, uczulenie, uporczywy, uroda, wągry, wypryski, wysypka, zaczerwienienie, zaskórniki, zielona herbata, złuszczanie

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości