Nie-złe ziólka?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-04, 12:03   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Nie-złe ziólka??


Cześć!Ja tu pierwszy raz, ale z konkretnym pytaniem:Mam tłustą cerkę no i skłonną do pojawiania sie na niej z nienacka paskudnych pryszczy (może dodam tylko, że mam 22 latka i myslałam, że "burzę hormonów" juz przeszłam-hmmm....). Chciałabym prosić o pomoc - chcę sobie robić parówki z ziół, ale nie wiem jakie ziółka się nadają dla mojej buźki.Ponadto coś mi kiedyś przemknęło na temat maseczek - ale jak tu wybrać najodpowiedniejszą, skoro jest ich tyle na naszym rynku!? Proszę o pomoc!!!!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 12:05   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

Oj, raczej nie rób sobie parówek. Ani ziołowych, ani żadnych innych. Przynoszą więcej szkody niż pożytku. Wysoka temperatura bobudza gruczoły łojowe i szkodzi na naczynka.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 12:16   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

Do robienia parówek dla ciebie takie ziółka się nadają:
1) ziele fiołka trójbarwnego
2) skrzyp polny
3) rumianek
4) szałwia
5) tymianek

Możesz też robić sobie maseczki białkowe (z dodatkiem soku wyciśniętego z cytryny albo bez), ogórkowe (z tych surowych), drożdżowowe, z glinki zielonej, z kiszonej kapusty, z siemienia lnianego (może być z dodatkiem mleka zamiast wody).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 12:23   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

Justy, można ale niezabardzo gorące. Zamiast parówek można robić z tych ziół takie napary i używać co wieczór do mycia twarzy. Należy też zaparzać te zioła i pić. Więc wskazane jest stosowanie tych ziół zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. A co do parówek- można robić ale niezagorące (ukropy w żadnym wypadku!!!!) i niezadługie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 20:24   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

XXX, ja nie mam nic przeciwko samym ziołom, wręcz przeciwnie. Nie podoba mi się jedynie idea parówki. Przecież klasyczna parówka to pochylanie się nad garkiem/miską z parującym wrzątkiem z ręcznikiem na głowie i tak przez 10-25min. Dla mnie parówka i niska temperatura się wykluczają.
Natomiast zgadzam się, że przemywanie skóry naparami ziołowymi oraz picie niektórych ziół może być korzystne dla cery.
Do listy ziół, które podałaś dodałabym jeszcze łopian i pokrzywę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-04, 20:25   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

XXX, ja nie mam nic przeciwko samym ziołom, wręcz przeciwnie. Nie podoba mi się jedynie idea parówki. Przecież klasyczna parówka to pochylanie się nad garkiem/miską z parującym wrzątkiem z ręcznikiem na głowie i tak przez 10-25min. Dla mnie parówka i niska temperatura się wykluczają.
Natomiast zgadzam się, że przemywanie skóry naparami ziołowymi oraz picie niektórych ziół może być korzystne dla cery.
Do listy ziół, które podałaś dodałabym jeszcze łopian i pokrzywę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-09, 11:22   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Nie-złe ziólka??

Bardzo dziękuję za te cenne dla mnie porady!!! Napewno przydadzą się nie tylko mi (bo mieszkam jeszcze z trzema babkami i każda ma coś "na sumieniu" (hi!hi!). Dziękuję jeszcze raz i wielka buźka dla zaangażowanych w problem!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.