Patenty na bycie NAJ - cz. II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 14:03   #1951
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość

Co na rzesy? Miałam ładne, gęste...zniszczyłam je tuszem Olejek rycynowy, może jakaś odzywka? W akcie desperacji zakupiłam dzisiaj My Secret.
rycyna! bez dwu zdań
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 15:54   #1952
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Na usta polecam tisane i carmex



dziś pogrzebałam trochę przy twarzy :/ wydusiłam trochę wągrów z policzków i nosa. eehhh nie cierpię tego :/ mam nadzieję, że nie rozniosłam więcej bakterii po twarzy
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 17:19   #1953
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Sluchajcie dziewczyny. Czy ktoras z Was moze miala stycznosc z kremem ziemniaczanym? Szukam jego skladu ale nigdzie nie moge znalezc dokladnego skladu. Szukam jakiegos kremu bez zapychaczy(oj trudne to bradzo )
bede wdzieczna za info
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 08:24   #1954
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
tak
okej to musze skoczyć do apteki

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Na usta polecam tisane i carmex
dziękuje kochanie na pewno wypróbuje !
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 08:47   #1955
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość


dziękuje kochanie na pewno wypróbuje !
Napewno pomoże



Ale się załatwiłam wczoraj tym wyciskaniem :/ mam cały nos czerwony
dziś siędzę w domu i zakuwam, mam nadzieję, że do jutra przejdzie
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 12:10   #1956
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Ag4 Pokaż wiadomość
Ale się załatwiłam wczoraj tym wyciskaniem :/ mam cały nos czerwony
dziś siędzę w domu i zakuwam, mam nadzieję, że do jutra przejdzie
ja za to mam cały nas czerwony od kataru i do tego oczka straciły błysk i są takie smutne a to wszystko przez to głupie przeziębienie
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 23:36   #1957
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
ja za to mam cały nas czerwony od kataru i do tego oczka straciły błysk i są takie smutne a to wszystko przez to głupie przeziębienie
na katar najlepsze sa krople zoladkowe sposob mojego taty. Na lyzke do zupy wlac trochekropli, podpalic i poczekac az plomien zgasnie(lepiej robic to nad zlewem jak komus sie rece trzesa) i pozniej gleboko wdychac raz jedna raz druga dziurka(druga zatykac palcem drugiej reki). bardzo pomaga jak akutat nie ma sie kropelek
The light jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 09:18   #1958
anntab
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tam, gdzie rosną poziomki...
Wiadomości: 3 788
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Dziewczyny, czy używacie samoopalaczy, a jeśli tak, to jakich? Ja latem kupowałam sun ozon z rossmana, ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...amoopalacz.htm, ale wczoraj się dowiedziałam, że został wycofany
Na KWC dobre opinie ma też ten w sprayu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...owa-wersja.htm, ale nigdy go nie widziałam w żadnym rossmanie.
Jestem strasznym bladziochem, na solarium nie chcę chodzić, a balsamy brązujące dają chyba trochę za słaby efekt
anntab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 13:58   #1959
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Nie używam samoopalaczy, tylko się wybielam. Stosuję peelingi chemiczne i mechaniczne, mleko, cynamon. Już jestem taka ładnie biała, ahhh... No i filtry min. SPF 30 to podstawa.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 14:10   #1960
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cynamon?

A jeszcze mam do Ciebie pytanie, bo bardzo zachwalasz kwasy i mnie do nich zachęciłaś Czy mogłabyć opisać swoją cerę sprzed kwaszenia i teraz?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 14:25   #1961
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cynamon ma działanie rozgrzewające, w większej ilości powoduje zaczerwienienie, jakieś podrażnienie, ale przez to też wygładza i wybiela, bo naskórek zostaje usnięty, coś a la peeling. Znana jest też maseczka do twarzy woda+cynamon, ja narazie stosuje tylko do ciała w peelingu. : )

Co do kwasów:
Przed kwasami, miałam przesuszoną skórę środkami typu benzacne, brevoxylem, acne-dermem, Garnierem, wszystkim, na co teraz patrzeć nie mogę. Skóra była sucha, zaczerwieniona, pryszcze, zaskórniki, ślady etc.
Zaczełam nawilżać ją, najpierw zaczęłam używać w ogóle kremu nietrądzikowego, potem był Humektan + mocznik, a po jakimś czasie zdecydowałam się na kwasy, choć już wtedy cera była o niebo lepsza. Wzięłam salicylowy. Mieszałam najpierw 10% ze spirtysuem, poza szczypaniem nic się nie działo. Potem coraz większe dawki, skóra się łuszczyła, podczas łuszczenia myślałam sobie -nigdy więcej, ani tego ukryć ani nic z tym zrobić. Ale z każdym płatem skóry, który odpadłm, lub odszedł za sprową moich rąk () byłam szczęśliwsza. Peeling robiłam potem w środę, łuszczenie przypadało u mnie na sobotę, niedzielę, poniedziałek, więc nie najgorzej. Po całkowitym złuszczeniu jednorazowego peelingu -był efekt w postaci nie powstawania pryszczy. W ogóle już się nie pojawiają, chyba, że coś rozdrapie, zjem czekoladę, albo rozdrapie zaskórnika, który po peelingu zamienia się w coś, co łatwo "oderwać". Chodzi o te zamknięte. Obecnie mam nawilżoną twarz, pory są węższe, nie pojawiają się pryszcze, zostały zaskórniki otwarte, choć na pewno jest ich mniej, te z czoła całkowicie zniknęły, ale były płytkie. Zamawiam dziś albo jutro PEG i teraz peeling będę robiła zamiast na spirytusie to na PEG-u, jest delikatniejszy, skóra się tak nie łuszczy, albo wcale a podobno działa bardzo dobrze i pory są oczyszczone. Może wtedy nie będe już dotykać łusczącej się skóry i zadziała jak należy
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 14:28   #1962
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ja właśnie też bym chciała zacząć od salipegu I przy okazji zamówienia wezmę mocznik, dużo mocznika Będę się kwasić razem z koleżanką
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 15:58   #1963
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Mnie też kwasy interesują powoli Ale boję się, że jestem za młoda na takie silne rzeczy...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:03   #1964
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Salipeg podobno jest właśnie bardzo delikatny, ale działa

Dzisiaj poeksperymentuję z miodem solo na twarz i włosy
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:07   #1965
Eais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 182
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość

Co do kwasów:
Przed kwasami, miałam przesuszoną skórę środkami typu benzacne, brevoxylem, acne-dermem, Garnierem, wszystkim, na co teraz patrzeć nie mogę. Skóra była sucha, zaczerwieniona, pryszcze, zaskórniki, ślady etc.
Zaczełam nawilżać ją, najpierw zaczęłam używać w ogóle kremu nietrądzikowego, potem był Humektan + mocznik, a po jakimś czasie zdecydowałam się na kwasy, choć już wtedy cera była o niebo lepsza. Wzięłam salicylowy. Mieszałam najpierw 10% ze spirtysuem, poza szczypaniem nic się nie działo. Potem coraz większe dawki, skóra się łuszczyła, podczas łuszczenia myślałam sobie -nigdy więcej, ani tego ukryć ani nic z tym zrobić. Ale z każdym płatem skóry, który odpadłm, lub odszedł za sprową moich rąk () byłam szczęśliwsza. Peeling robiłam potem w środę, łuszczenie przypadało u mnie na sobotę, niedzielę, poniedziałek, więc nie najgorzej. Po całkowitym złuszczeniu jednorazowego peelingu -był efekt w postaci nie powstawania pryszczy. W ogóle już się nie pojawiają, chyba, że coś rozdrapie, zjem czekoladę, albo rozdrapie zaskórnika, który po peelingu zamienia się w coś, co łatwo "oderwać". Chodzi o te zamknięte. Obecnie mam nawilżoną twarz, pory są węższe, nie pojawiają się pryszcze, zostały zaskórniki otwarte, choć na pewno jest ich mniej, te z czoła całkowicie zniknęły, ale były płytkie. Zamawiam dziś albo jutro PEG i teraz peeling będę robiła zamiast na spirytusie to na PEG-u, jest delikatniejszy, skóra się tak nie łuszczy, albo wcale a podobno działa bardzo dobrze i pory są oczyszczone. Może wtedy nie będe już dotykać łusczącej się skóry i zadziała jak należy

nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: miałaś takie czarne zaskórniki i się ich pozbyłaś ? ile kosztuje taki peeling?
Eais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 17:15   #1966
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

pozbyłam się tych zakmniętych, które są białe. z czarnymi jest gorzej, pozbyłam się narazie tylko tych na czole.

kwas salicylowy miałam z mazideł za 6,20, robiłam już wiele peelingów, również na ciało, a jeszcze go jest, a jest...
do tego spirytus, 10 zł za małą butelkę
no to tyle i jeszcze trzeba mieć miarkę, ja miałam akurat w domu zestaw małych miarek, a jedną dokupiłam z mazideł taką 0,5 ml za ok. złotówkę.
17,20 -za wiele, wiele, wieleeee peelingów..

A właśnie zamówiłam na naturalisie PEG, już się nie mogę doczekać jak przyjdzie i kwas salicylowy, za 2,93, dużo taniej niż na mazidłach.

Charlotte95 ja jestem 1993 i wg. mnie wiekiem nie powinnaś się przejmować : )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 17:19   #1967
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Ale się nakręciłam

Znalazłam też w Internecie mleczko z filtrem mineralnym 50+ Avene, cenowo wychodzi przyzwoicie, bo 100 ml kosztuje ok. 55 zł, do tego jest jeszcze woda termalna.
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 19:41   #1968
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

hmmm spróbuję najpierw z salicylowym spirolem taki peeling a potem z pegiem chwilow też używam kwasów ale domowych typu apiryna, cytryna a i acne derm z tym, że po żadnym tym wynalazku nawet trochę się nie łuszczę
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 23:42   #1969
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

ja na przyszłą zimę chcę zakupić kwasy PHA
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 13:19   #1970
Eais
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 182
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
pozbyłam się tych zakmniętych, które są białe. z czarnymi jest gorzej, pozbyłam się narazie tylko tych na czole.

kwas salicylowy miałam z mazideł za 6,20, robiłam już wiele peelingów, również na ciało, a jeszcze go jest, a jest...
do tego spirytus, 10 zł za małą butelkę
no to tyle i jeszcze trzeba mieć miarkę, ja miałam akurat w domu zestaw małych miarek, a jedną dokupiłam z mazideł taką 0,5 ml za ok. złotówkę.
17,20 -za wiele, wiele, wieleeee peelingów..
dzięki, opłaca się
Eais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 15:48   #1971
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

illegale, wspomniałaś o mleku.. jak działa?
mieszasz te kwasy ze spirytusem salicylowym?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:04   #1972
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

czytam wypowiedzi illegale i szczerze mowiac tez sie skusze na ten kwas z PEGiem. Znalazlam tez przypadkiem na innym forum, ze uzywaja zelu saliderm(dostepny w aptece)wlasnie z alkoholem(nawet z wodka). Czy ktoras probowala?
znalazlam na forum ktore podala confused_girl w temacie Biochemiczne kompendium: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365235
link na forum:http://www.laboratoriumurody.pl/foru...-acid,t20.html
Sprawdzalam w aptekach, saliderm mozna kupic za ok 7zl
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:10   #1973
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

przeglądam właśnie nowy katalog z Avonu i są nowości : produkty z serii clearskin z kwasem salicylowym (2% i 0,5%) - oczywiście opis działania świetny, ale nie wspominają, że należy użyć filtru... z tego co tu pisałyście, wnioskuję, że przy kwasach zawsze powinno się używać filtrów ;> ?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:30   #1974
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Niestety, poniewaz istnieje ryzyko podraznienia(i tak bardzo wrazliwej skory) plus ryzyko przebarwień(a tego nikt nie chce).
Cytujac PAnia Basie:" Nalezy unikac slonca, wysoka ochrona UV jest konieczna + kapelusz i okulary, choc w pierwszych dwoch dniach wszelkie produkty z filtrami moga podrazniac skore, dlatego czasem trzeba zostac w domu by unikac slonca, odradzam tez wykonywanie takiego zabiegu latem, gdy wiemy, iz nie chronimy sie przed sloncem jak nalezy. "
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:36   #1975
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

mleko zawiera kwas mlekowy, który podobno dobrze działa na skóre, ja po prostu lubię mleko, jest takie białe, delikatne i sprawia mi to przyjemność ale jest o nim cały wątek, niektórym pomógł pozbyć się pryszczy

kwas salicylowy mieszam ze spirytusem
ale np. migdałowy rozpuszcza się w wodzie : )

Już idzie do mnie przesyłka z naturalis
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:41   #1976
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

A ja chyba narozrabiałam i zastanawiam się czy nie za sprawą mocznika...

Zawsze miałam cerę tłustą, ostatnio już tak zaleczoną, że nie pojawiały się żadne krostki, jedynym problemem były rozszerzone pory i wągry. Wcześniej używałam kremu nawilżającego L'oreal, ale pomyślałam że szkoda truć cerę chemią i kupię mocznik.
Moja pielęgnacja wyglądała tak: rano mycie wodą i żelem Tin Tin Ziaji (nie zawiera SLS-ów), następnie tonik ogórkowy Ziaji (bez alkoholu, wcześniej toniku nie używałam) i do tego dołożyłam hydrolat oczarowy + mocznik (ponad łyżeczkę hydrolatu, na czubku łyżeczki odrobina mocznika). I najpierw było świetnie. Ale teraz pojawił się problem. Skóra na twarzy jest tak przesuszona, że jak się uśmiechnę, to się łuszczy. Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam, przecież moja skóra zawsze była tłusta. Nie wiem, czy powodem tego są branie od niedawna tabletki antykoncepcyjne (2 opakowanie), czy zła pielęgnacja?

Gdzie robię błąd? Czy mocznik, który tyle osób chwali, naprawdę sobie nie radzi z tym przesuszeniem? Czy powinnam przestać kłaść w ogóle wodę na twarz i myć ją tylko płynem micelarnym? I czym mogę w takim razie nawilżyć twarz, bo to jakiś koszmar... dodam, że wiele rzeczy mnie zapycha, spróbowałam zwykłego kremu ogórkowego Ziaji i co z tego, że na krótko nawilżył, skoro po trzech dniach widzę mnóstwo małych krostek.
Postanowiłam, że zacznę od kupienia filtra, bo już dawno to planowałam, ale nie mam pomysłu, co zrobić dalej. Boję się, że jeszcze pogorszę sytuację.

Pomocy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 07:55   #1977
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
A ja chyba narozrabiałam i zastanawiam się czy nie za sprawą mocznika...

Zawsze miałam cerę tłustą, ostatnio już tak zaleczoną, że nie pojawiały się żadne krostki, jedynym problemem były rozszerzone pory i wągry. Wcześniej używałam kremu nawilżającego L'oreal, ale pomyślałam że szkoda truć cerę chemią i kupię mocznik.
Moja pielęgnacja wyglądała tak: rano mycie wodą i żelem Tin Tin Ziaji (nie zawiera SLS-ów), następnie tonik ogórkowy Ziaji (bez alkoholu, wcześniej toniku nie używałam) i do tego dołożyłam hydrolat oczarowy + mocznik (ponad łyżeczkę hydrolatu, na czubku łyżeczki odrobina mocznika). I najpierw było świetnie. Ale teraz pojawił się problem. Skóra na twarzy jest tak przesuszona, że jak się uśmiechnę, to się łuszczy. Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam, przecież moja skóra zawsze była tłusta. Nie wiem, czy powodem tego są branie od niedawna tabletki antykoncepcyjne (2 opakowanie), czy zła pielęgnacja?

Gdzie robię błąd? Czy mocznik, który tyle osób chwali, naprawdę sobie nie radzi z tym przesuszeniem? Czy powinnam przestać kłaść w ogóle wodę na twarz i myć ją tylko płynem micelarnym? I czym mogę w takim razie nawilżyć twarz, bo to jakiś koszmar... dodam, że wiele rzeczy mnie zapycha, spróbowałam zwykłego kremu ogórkowego Ziaji i co z tego, że na krótko nawilżył, skoro po trzech dniach widzę mnóstwo małych krostek.
Postanowiłam, że zacznę od kupienia filtra, bo już dawno to planowałam, ale nie mam pomysłu, co zrobić dalej. Boję się, że jeszcze pogorszę sytuację.

Pomocy
Mocznik w stężeniu powyżej 5% działa złuszczająco. Może przesadziłaś z ilością, tzn. za dużo Ci się sypnęło
Rozumiem, że Twoja pielęgnacja to tylko żel i hydrolat? Nie stosujesz żadnych kremów?
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 10:34   #1978
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Mocznik w stężeniu powyżej 5% działa złuszczająco. Może przesadziłaś z ilością, tzn. za dużo Ci się sypnęło
Rozumiem, że Twoja pielęgnacja to tylko żel i hydrolat? Nie stosujesz żadnych kremów?
Stosowałam krem przeciw przetłuszczaniu się skóry L'oreal, ale miał słabe działanie nawilżające i trochę zapychał. Kiedy go skończyłam spróbowałam ogórkowego Ziaji i to był niewypał, po 3 dniach twarz w małych czerwonych krostkach. Musiałam nawilżyć twarz i wtedy dowiedziałam się o moczniku i chciałam go używać zamiast kremu, żeby nic mnie nie zapchało. Nie wiem czy to był dobry pomysł.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 10:41   #1979
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Uzywam teraz nafty, seboradinu i kuracji rzepy,
ale mam antenki na głowie Nic nie moge z nimi zrobić
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 11:01   #1980
neheszta
Zakorzenienie
 
Avatar neheszta
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 633
Dot.: Patenty na bycie NAJ - cz. II

Można się dołączyć?
neheszta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.