Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 12:08   #4261
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie chcę rudego chyba ze po zmieszaniu z ciemnym brązem albo czarnym nie będzie go widać

A czy nie dałoby się zrobić takiego podstawowego kompendium żeby takie osobniki jak ja nie zawracały głowy podstawowymi pytaniami?
Sama wiem jak się odpowiada po raz tysięczny na to samo pytanie
Rudego nie widać, jak najpierw nałożysz sobie tą naturalną a później dowolną z palety farb Khadi, albo Czarną albo z palety brązów. Ja właśnie w zeszłym tygodniu, tak farbowałam i żadnej rudości nie mam.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 12:20   #4262
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Rudego nie widać, jak najpierw nałożysz sobie tą naturalną a później dowolną z palety farb Khadi, albo Czarną albo z palety brązów. Ja właśnie w zeszłym tygodniu, tak farbowałam i żadnej rudości nie mam.
To mam osobno kłaść? nie pomieszać? myślałam ze to łatwiejsze będzie
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 12:26   #4263
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Niestety, żeby chwyciło siwki trzeba dwuetapowo farbować. Najpierw kładziesz tą hennę naturalną, po 2-3 godzinach zmywasz wodą i na wilgotne włosy nakładasz tą czarną lub brąz ciemny, orzechowy, jasny jaki tam sobie życzysz. Trzymasz znowu ze 2 godziny, zmywasz samą wodą i przez minimum 48 godzin nie myjesz włosów szamponem i nie używasz odżywek. Jest z tym trochę roboty, więc najlepiej sobie farbowanie odłożyć na wolne dni.
W tych farbach Khadi ciemny brąz, orzechowy, czarnej itd jest już henna i inne zioła, m.in. indygo który daje barwnik ciemnej czerni (granat), ale także amla i inne w zależności od odcienia.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia

Edytowane przez hooliganka184
Czas edycji: 2012-03-27 o 12:28
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 12:34   #4264
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Niestety, żeby chwyciło siwki trzeba dwuetapowo farbować. Najpierw kładziesz tą hennę naturalną, po 2-3 godzinach zmywasz wodą i na wilgotne włosy nakładasz tą czarną lub brąz ciemny, orzechowy, jasny jaki tam sobie życzysz. Trzymasz znowu ze 2 godziny, zmywasz samą wodą i przez minimum 48 godzin nie myjesz włosów szamponem i nie używasz odżywek. Jest z tym trochę roboty, więc najlepiej sobie farbowanie odłożyć na wolne dni.

Pięknie , łopatologicznie wytłumaczone, czyli tak jak mi trzeba było

Pięknie dziękuję Tobie i DMkAni za cenne rady
__________________



Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2012-03-27 o 12:43
SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 12:48   #4265
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Pięknie , łopatologicznie wytłumaczone, czyli tak jak mi trzeba było

Pięknie dziękuję Tobie i DMkAni za cenne rady
Nie ma za co. Aha dodam jeszcze, że hennę naturalną trzeba rozrobić z sokiem z cytryny lub pół na pół cytrynę z wodą o temp. pokojowej, w miseczcę koniecznie ceramicznej lub szklanej, owinąć folią spożywczą i najlepiej odstawić na około 12 godzin. Z ta henną czarną lub brązową nie ma już tyle roboty, bo nakładamy odrazu po rozmieszaniu (woda temp. około 50stopni, czyli po włożeniu palca nie parzy ale jest mocno ciepła). Jakby co pytaj
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 13:00   #4266
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Pięknie , łopatologicznie wytłumaczone, czyli tak jak mi trzeba było

Pięknie dziękuję Tobie i DMkAni za cenne rady
Jak zwykle za późno sobie przypomniałam, że piguła to przecież jest trzeba ją podpiąć w pierwszym poście...
Tu jest chyba wszystko:

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 18:16   #4267
miracle37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kochane jak myslicie. Dam rade zafarbować blond włoski henną, tak żeby nie miały ciepłego odcienia ?? Czy jest to wogle możliwe ?
miracle37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 18:33   #4268
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez miracle37 Pokaż wiadomość
Kochane jak myslicie. Dam rade zafarbować blond włoski henną, tak żeby nie miały ciepłego odcienia ?? Czy jest to wogle możliwe ?
Nie. Henną w ogóle nie da się farbować na blond.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 18:50   #4269
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzisiaj pierwszy raz w życiu nakładałam na włosy tylko indygo. To jest dopiero tragiczna konsystencja Żadna henna się nie umywa.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 23:03   #4270
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Heja dziewczyny, ja z kolei mam takie pytanie - czy henna zostawia po sobie jakiś trwały ślad na włosach? Czy po tym miesiącu, kiedy już zejdzie, wróci mój kropka w kropkę stary odcień?
Po prostu mnie zastanawia czy jeśli trzasnę swoje włosy [miodowy blond] na czarne, to czy to na jakiś dłuższy czas przyciemni mi włosy ( z tego co wiem tak jest przy zwyczajnych farbach, nawet tych do iluśtam myć, chociaż specjalistką nie jestem..) czy henna spokojnie sie zmyje, i mój stary kolor wróci, dokładnie taki jaki był?
Mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli ^^"""""
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-27, 23:11   #4271
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Heja dziewczyny, ja z kolei mam takie pytanie - czy henna zostawia po sobie jakiś trwały ślad na włosach? Czy po tym miesiącu, kiedy już zejdzie, wróci mój kropka w kropkę stary odcień?
Po prostu mnie zastanawia czy jeśli trzasnę swoje włosy [miodowy blond] na czarne, to czy to na jakiś dłuższy czas przyciemni mi włosy ( z tego co wiem tak jest przy zwyczajnych farbach, nawet tych do iluśtam myć, chociaż specjalistką nie jestem..) czy henna spokojnie sie zmyje, i mój stary kolor wróci, dokładnie taki jaki był?
Mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli ^^"""""
Czytaj wątek. Spokojnie znalazłabyś to za pomocą wyszukiwarki.

Skoro już piszę to mogę odpowiedzieć: henna barwni na stałe. Jeśli pofarbujesz mieszanką pod nazwą "czarny", to farbujesz bardziej indygo niż henną i to ci pewnie zblaknie, ale nie wiadomo w jakim stopniu. Ogólnie farbowanie henną i mieszankami z nią, to nie coś jak szamponetki, tylko trwałe farbowanie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 10:52   #4272
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

mnie indygo zmywa sie z odrostów do mojego naturalnego koloru, nie mam żadnych niespodzianek kolorystycznych
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 13:31   #4273
anias2
Zadomowienie
 
Avatar anias2
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

czesc,

Dziewczyny mam pytanie, czy jest wsrod Was jakas blondynka ktora robila sobie cassia, czyli bez zmiany koloru wlosów? Mam chec ja wyprobowac ale boje sie ze mi wysuszy albo nie daj Boze zazieleni :/
anias2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 15:15   #4274
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziewczyny ja chyba stestuje tą henne natur, ale chciałabym to zrobić dwuetapowo. z tej serii cassia jest z henną(indygo w sumie też), czy moge jej użyć do pierwszego farbowania, a potem na to czarny? ma to sens?
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 15:20   #4275
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez hooliganka184 Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Aha dodam jeszcze, że hennę naturalną trzeba rozrobić z sokiem z cytryny lub pół na pół cytrynę z wodą o temp. pokojowej, w miseczcę koniecznie ceramicznej lub szklanej, owinąć folią spożywczą i najlepiej odstawić na około 12 godzin. Z ta henną czarną lub brązową nie ma już tyle roboty, bo nakładamy odrazu po rozmieszaniu (woda temp. około 50stopni, czyli po włożeniu palca nie parzy ale jest mocno ciepła). Jakby co pytaj
Bardzo, bardzo dziękuję skopiuję sobie te cenne rady

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Jak zwykle za późno sobie przypomniałam, że piguła to przecież jest trzeba ją podpiąć w pierwszym poście...
Tu jest chyba wszystko:

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf
może będzie przez to mniej głupich pytań typu moje
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 15:24   #4276
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chyba stestuje tą henne natur, ale chciałabym to zrobić dwuetapowo. z tej serii cassia jest z henną(indygo w sumie też), czy moge jej użyć do pierwszego farbowania, a potem na to czarny? ma to sens?
tylko czysta lawsonia może byc użyta do dwuetapowego farbowania jako pierwszy etap, wszak ona łączy sie z keratyną włosa i pomaga dłużej utrzymać indygo, które sie szybciej wypłukuje- cassia takich zdolności nie ma
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 16:19   #4277
martapolska
Raczkowanie
 
Avatar martapolska
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 60
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

chce pofarbować henną VENITA, na ciemny brąz jakiś, teraz mam marchewkowy rudy. Jak myślicie ile mi sie utrzyma ten kolor ? szybko się spierze? teraz chce wrócić do moich naturalnych włosów, do mojego koloru, i musze farbować farbować póki moje nie odrosną
martapolska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 16:43   #4278
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej dziewczyny. W weekend czeka mnie pierwsze w zyciu hennowanie. Zakupiłam taki oto specyfik: http://allegro.pl/henna-i-cassia-do-...226637940.html i nie rozumiem jednej rzeczy - piszą, aby bezpośrednio po zmyciu umyć włosy szamponem, a do tej pory czytając o hennie spotykałam się z informacjami, aby po zmyciu nie myć włosów przez dwa dni, bo henna na nich dojrzewa... Więc jak będzie lepiej? W ogóle mało informacji o tym produkcie w internecie znalazłam

I jeszcze chciałabym się dowiedzieć na ile odstawić produkt aby dojrzał po rozrobieniu

Edytowane przez Merkuria
Czas edycji: 2012-03-28 o 17:03
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 19:02   #4279
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja chyba stestuje tą henne natur, ale chciałabym to zrobić dwuetapowo. z tej serii cassia jest z henną(indygo w sumie też), czy moge jej użyć do pierwszego farbowania, a potem na to czarny? ma to sens?
Ja będę jutro testować hennę natur, ale ja akurat mam kasztanowy brąz więc nie wiem czy to Ci pomoże.

Cytat:
Napisane przez martapolska Pokaż wiadomość
chce pofarbować henną VENITA, na ciemny brąz jakiś, teraz mam marchewkowy rudy. Jak myślicie ile mi sie utrzyma ten kolor ? szybko się spierze? teraz chce wrócić do moich naturalnych włosów, do mojego koloru, i musze farbować farbować póki moje nie odrosną
To nie jest henna. Ja obstawiam tydzień.

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. W weekend czeka mnie pierwsze w zyciu hennowanie. Zakupiłam taki oto specyfik: http://allegro.pl/henna-i-cassia-do-...226637940.html i nie rozumiem jednej rzeczy - piszą, aby bezpośrednio po zmyciu umyć włosy szamponem, a do tej pory czytając o hennie spotykałam się z informacjami, aby po zmyciu nie myć włosów przez dwa dni, bo henna na nich dojrzewa... Więc jak będzie lepiej? W ogóle mało informacji o tym produkcie w internecie znalazłam
Właśnie ja mam henne natur ale brązową i tez szczerze to nic o niej nie mogę znaleźć. W necie jest bardzo mało informacji, na wizażu też.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 21:55   #4280
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nieważne co piszą, po farbowaniu ziółkami nie myje się włosów szamponem.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-28, 23:23   #4281
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez anias2 Pokaż wiadomość
czesc,

Dziewczyny mam pytanie, czy jest wsrod Was jakas blondynka ktora robila sobie cassia, czyli bez zmiany koloru wlosów? Mam chec ja wyprobowac ale boje sie ze mi wysuszy albo nie daj Boze zazieleni :/
Bardzo jasnych włosów blond to nie mam, miałam farbowanie odcieniem złoto-popielatym farbami L'oreala majirel 9.31, farbowałam jedynie końcowki. Efekty sprawdzisz na tej stronie http://www.khadi.pl/cassia-przyklady-wlosy
przykład 3-y od góry na stronie 1.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Merkuria Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. W weekend czeka mnie pierwsze w zyciu hennowanie. Zakupiłam taki oto specyfik: http://allegro.pl/henna-i-cassia-do-...226637940.html i nie rozumiem jednej rzeczy - piszą, aby bezpośrednio po zmyciu umyć włosy szamponem, a do tej pory czytając o hennie spotykałam się z informacjami, aby po zmyciu nie myć włosów przez dwa dni, bo henna na nich dojrzewa... Więc jak będzie lepiej? W ogóle mało informacji o tym produkcie w internecie znalazłam

I jeszcze chciałabym się dowiedzieć na ile odstawić produkt aby dojrzał po rozrobieniu
Cześć,
ja swoją cassię Khadi odstawiłam na 12 godzin i zakwaszałam cytryną. Możesz ją trzymać długo na włosach, nic się nie stanie, umyłam po nocy trzymania cassi (trzymałam jak maskę, pod czepkiem i zawinięte w ręcznik) szamponem ajurwedyjskim oczyszczającym z amlą, potem następnego dnia też już włoski umyłam bo były cięzkie. Na swojej instrukcji miałam aby je po zabiego naolejować amlą, więc też tak zrobiłam, ze względu na zapach musiałam je jeszcze raz umyć(zapach po olejku z amli). Zrób koniecznie zdjęcia i się pochwal na stronie ).
Jesli ktoś własnie zauważył jak jest z tym myciem po hennowaniu to dajcie znać, również jestem zainteresowana, aby kolor się za szybko nie wypłukiwał.
Czy Szampon Oczyszczający z Amlą, Arithą i Shikakai może powodować szybsze wypłukiwanie henny, skoro jest oczyszczający?
link- http://www.helfy.pl/zdrowe-dlugie-wl...jacy#prod_tabs

Edytowane przez patryszia6
Czas edycji: 2012-03-28 o 23:37
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 07:18   #4282
Merkuria
Raczkowanie
 
Avatar Merkuria
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 140
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki za odpowiedzi Oczywiście wstawię fotki przed i po. Zastanawiam się jeszcze czy dać sam sok z cytryny, czy sok z wodą pół na pół, na mój rozum sok z cytryny sam byłby lepszy, bo w końcu też ma właściwości rozjaśniające, ale wolę zapytać się bardziej rozeznanych w temacie
Merkuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 10:07   #4283
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kochane będę Was znów prosiła o radę

Miesiąc temu farbowałam Khadi Henna z Amlą. Trzymałam na włosach 1,5godz., do miszanki nie dodałam niczego. Kolor wyszedł piękny, intensywny. Farba nie wypłukała się jakoś tragicznie, przyciemnienie pozostało, intensywność rudości wypłukała się. Chciałabym zatem odświeżyć kolor. Problem polega na tym, że nie chcę bardziej przyciemnić włosów. Chciałabym nadać im rudości i pogłębić kolor.

Czy zatem użyć tylko Khadi Henna z Amlą, czy dodać do niej Cassię? Czy do Henny z Amlą dodaje się jeszcze soku z cytryny? A może przygotowac Gloss? Bardzo proszę o rady
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 17:43   #4284
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Mam ważne pytanie. Zrobiłam trochę henny natur, tam pisze żeby dodać ciepłą wodę. Dodałam, pomieszałam i ciągle czuję grudki.. Nie wiem czy tak ma być czy nie I jeszcze jedno pytanie: to ma być gęsta paćka czy nie?
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 17:44   #4285
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie. Zrobiłam trochę henny natur, tam pisze żeby dodać ciepłą wodę. Dodałam, pomieszałam i ciągle czuję grudki.. Nie wiem czy tak ma być czy nie I jeszcze jedno pytanie: to ma być gęsta paćka czy nie?
Lepiej gęsta, by nie spływała
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 18:53   #4286
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dobra, nałożyłam.

Moja henna baaardzo szybko 'zastygła' na włosach. Porobiły się grudki, włosy ważą tone (to akurat wiem że normalne) a jak przeczesałabym je ręką to spadałoby pełno henny z włosów. Tak się dzieje normalnie?

następnym razem wezmę hennę khadi bo większość Was jej używa więc w tym i poprzednim wątku znajdę wszystkie informacje.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 18:55   #4287
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Dobra, nałożyłam.

Moja henna baaardzo szybko 'zastygła' na włosach. Porobiły się grudki, włosy ważą tone (to akurat wiem że normalne) a jak przeczesałabym je ręką to spadałoby pełno henny z włosów. Tak się dzieje normalnie?

następnym razem wezmę hennę khadi bo większość Was jej używa więc w tym i poprzednim wątku znajdę wszystkie informacje.
nałóż folię na to i ręcznik, normalne że spada
nie zniechęcaj się, ja też używam innej henny, niż khadi nakładanie tonie☠☠☠ajka
ale daję radę, też dasz

ciekawe czemu mi wynożyczkowało słowo to nie je bajka
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 19:54   #4288
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Dobra, nałożyłam.

Moja henna baaardzo szybko 'zastygła' na włosach. Porobiły się grudki, włosy ważą tone (to akurat wiem że normalne) a jak przeczesałabym je ręką to spadałoby pełno henny z włosów. Tak się dzieje normalnie?

następnym razem wezmę hennę khadi bo większość Was jej używa więc w tym i poprzednim wątku znajdę wszystkie informacje.
Hennę trzeba szczelnie zawinąć folią spożywczą. Żeby nie wysychała, nie spadała, nie kapała i miała ciepło.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 08:09   #4289
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez patryszia6 Pokaż wiadomość
Bardzo jasnych włosów blond to nie mam, miałam farbowanie odcieniem złoto-popielatym farbami L'oreala majirel 9.31, farbowałam jedynie końcowki. Efekty sprawdzisz na tej stronie http://www.khadi.pl/cassia-przyklady-wlosy
przykład 3-y od góry na stronie 1.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------


Cześć,
ja swoją cassię Khadi odstawiłam na 12 godzin i zakwaszałam cytryną. Możesz ją trzymać długo na włosach, nic się nie stanie, umyłam po nocy trzymania cassi (trzymałam jak maskę, pod czepkiem i zawinięte w ręcznik) szamponem ajurwedyjskim oczyszczającym z amlą, potem następnego dnia też już włoski umyłam bo były cięzkie. Na swojej instrukcji miałam aby je po zabiego naolejować amlą, więc też tak zrobiłam, ze względu na zapach musiałam je jeszcze raz umyć(zapach po olejku z amli). Zrób koniecznie zdjęcia i się pochwal na stronie ).
Jesli ktoś własnie zauważył jak jest z tym myciem po hennowaniu to dajcie znać, również jestem zainteresowana, aby kolor się za szybko nie wypłukiwał.
Czy Szampon Oczyszczający z Amlą, Arithą i Shikakai może powodować szybsze wypłukiwanie henny, skoro jest oczyszczający?
link- http://www.helfy.pl/zdrowe-dlugie-wl...jacy#prod_tabs
Ja uzywam tego szamponu po hennowaniu i nie zmywa koloru.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 09:46   #4290
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Miałam ostatnio przygodę z henną, dość krótką niestety.
Zrobiłam sobie pasemko henną kupioną na mazidła.com. Chcialam zobaczyć jaki kolor wyjdzie na moim średnim brązie więc wzięłam na szczęście tylko próbkę. Dodałam samego soku z cytryny, zostawiłam na 12 godzin, nałożyłam na pasemko, potrzymałam prawie 6 godzin, a jest to max jaki zalecają na tamtej stronie. Po spłukaniu kolor był rudy, na drugi dzień kolor byl dalej rudy, na trzeci dzień kolor zniknął, czwartego dnia umyłam włosy i nic juz nie było widać.
Włosy miałam nie farbowane nigdy jakieś 12 cm, albo i więcej od góry więc tam powinno się trzymać, ale też się całkowicie spłukało.
Wiecie dlaczego tak mogło wyjść, a raczej nie wyjść?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.