DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-22, 20:32   #4741
372d59fed9b62a3930a415ae6aa9396fe088eaab_610c6d7220e81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Powrót z rudych włosów do naturalnego..

Cześć dziewczyny! Parę dni temu naszła mnie ochota na zmianę koloru włosów. Mój naturalny to ciemny blond, ale odcień najjaśniejszy z ciemnych blondów U fryzjera poprosiłam o jaśniejszy kolor niż moj naturalny ale wpadających w lekko rudy kolor. Niestety efekt nie bardzo mi się podoba. Włosy są więcej niż lekko rude, a w słońcu to jeszcze błyszczą się co potęguje ten kolor Czy jest jakiś sposób (najlepiej nie u fryzjera, a do zrobienia samodzielnie) na to, żeby kolor zbledł, zszedł, zmienił się, powrócił przyanjmniej troszkę do mojego naturalnego cokolwiek? Może któraś z Was ma większe doświadczenie w takich zabiegach i jest w stanie polecić coś?
372d59fed9b62a3930a415ae6aa9396fe088eaab_610c6d7220e81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 13:24   #4742
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Dekoloryzacja i farba o ton jaśniejsza od koloru docelowego, czyli ciemnego blondu lub też kąpiel rozjaśniajaca i farba bliska Twojemu naturalnemu kolorowi.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 13:52   #4743
grande2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Niedopasowanie z kolorem~~

Witajcie. Niedawno poświęciłam swoje swietne naturalne włosy. bo stierdzilam ze chce miec ciemnejszy braz o jeden czy 2 tony. I jak się okazało przesadzilam są teraz czarne. Z loreal ciemny intensywny chlodny brąz. to był błąd. teraz tracę głowę jak choć trochę przywrócić im normalny wygląd. myślałam by może jakoś to rozjaśnić szamponem przeciwlupiezowym. mam delikatne wlosy wiec nie chce ich niszczyc. macie może jakieś rady ?
grande2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 16:00   #4744
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: Niedopasowanie z kolorem~~

Cytat:
Napisane przez grande2222 Pokaż wiadomość
Witajcie. Niedawno poświęciłam swoje swietne naturalne włosy. bo stierdzilam ze chce miec ciemnejszy braz o jeden czy 2 tony. I jak się okazało przesadzilam są teraz czarne. Z loreal ciemny intensywny chlodny brąz. to był błąd. teraz tracę głowę jak choć trochę przywrócić im normalny wygląd. myślałam by może jakoś to rozjaśnić szamponem przeciwlupiezowym. mam delikatne wlosy wiec nie chce ich niszczyc. macie może jakieś rady ?
Spróbuj z tym szaponem, inne naturalne metody typu rumianek i cytryna się raczej nie sprawdzą. To, co mogłoby pomóc to kąpiel rozjaśniająca i nałożenie na nie jasnej farby, ale to już nie jest zabieg bezinwazyjny.
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 19:13   #4745
372d59fed9b62a3930a415ae6aa9396fe088eaab_610c6d7220e81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Dziękuję bardzo
372d59fed9b62a3930a415ae6aa9396fe088eaab_610c6d7220e81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:44   #4746
majoka
Raczkowanie
 
Avatar majoka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 146
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Witam. Wczoraj zaczelam droge do powrotu do jasnego blondu. Zrobilam kapiel i mimo ze staralam sie ominac 1cm odrost to podczas spieniania odrosty sie rozjasnily. Pozniej polozylam loreal stockholm 10.21. Kolor lekko sie rozjasnil ale nie o to mi chodzilo. kupilam w hurtowni loreal majirel 10.21 i teraz pytanie czy na cala dlugosc wlosow oprocz odrostow bo sa juz wystarczajaco jasne polozyc farbe na wodzie 9% czy 6%. Pani w hurtowni powiedziala ze na 6 ale nie jestem pewna czy wlosy mi sie wystarczajaco rozjasnia. Co prawda nie sa ciemne ale lekko rudawo-zlote.
Na zdjeciu moje wlosy po kapieli i loreal stockholm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (51,3 KB, 49 załadowań)
majoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 17:45   #4747
majoka
Raczkowanie
 
Avatar majoka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 146
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Tu wlosy z jakich startowalam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (130,9 KB, 31 załadowań)
majoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-27, 19:19   #4748
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majoka Pokaż wiadomość
Witam. Wczoraj zaczelam droge do powrotu do jasnego blondu. Zrobilam kapiel i mimo ze staralam sie ominac 1cm odrost to podczas spieniania odrosty sie rozjasnily. Pozniej polozylam loreal stockholm 10.21. Kolor lekko sie rozjasnil ale nie o to mi chodzilo. kupilam w hurtowni loreal majirel 10.21 i teraz pytanie czy na cala dlugosc wlosow oprocz odrostow bo sa juz wystarczajaco jasne polozyc farbe na wodzie 9% czy 6%. Pani w hurtowni powiedziala ze na 6 ale nie jestem pewna czy wlosy mi sie wystarczajaco rozjasnia. Co prawda nie sa ciemne ale lekko rudawo-zlote.
Na zdjeciu moje wlosy po kapieli i loreal stockholm
To mają się lekko rozjaśnić czy nie? 10.21 to nie jest farba rozjaśniająca, farby farbą nie rozjaśnisz. Jeśli chcesz stonować kolor - woda 3%. Jeśli rozjaśnić i stonować - 11.21 na 9.
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 19:56   #4749
majoka
Raczkowanie
 
Avatar majoka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 146
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wutkje Pokaż wiadomość
To mają się lekko rozjaśnić czy nie? 10.21 to nie jest farba rozjaśniająca, farby farbą nie rozjaśnisz. Jeśli chcesz stonować kolor - woda 3%. Jeśli rozjaśnić i stonować - 11.21 na 9.
Zle sie wyrazilam. Oczywiscie chcialam jasniejszy odcien ale efekt po stockholmie mnie nie zadowolil. W takim razie musze zasuwac znowu do hurtowni po ta 11.21
majoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-31, 22:22   #4750
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez majoka Pokaż wiadomość
Zle sie wyrazilam. Oczywiscie chcialam jasniejszy odcien ale efekt po stockholmie mnie nie zadowolil. W takim razie musze zasuwac znowu do hurtowni po ta 11.21
Ja ochłodziłabym kolor fioletową płukanką i odczekała "przepisowy miesiąc" do kolejnego farbowania bardzo intensywnie odżywiając włosy. Po kolejnym pod rząd utlenianiu kondycja może okazać się niezbyt dobra.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 18:22   #4751
Borsuszi
Raczkowanie
 
Avatar Borsuszi
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 42
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny, przychodzę z prośbą o poradę
Włosy farbuję ok. 9 lat na czarno, farby różne, zawsze zwykły czarny lub granatowa czerń. Chciałam wrócić do brązu, poczytałam wątek, internety itd., zamówiłam Loreal Eclair i wykonałam dekoloryzacje.
1. Włosy przed deko - dwa pierwsze zdjęcia (bez flesza i z fleszem).
2. Włosy po deko - trzecie i czwarte zdjęcie (bez flesza i z fleszem).
3. Ostatnie dwie fotki to mój kolor naturalny, wiem, że wyglądają trochę różnie od siebie, ale widocznie może jakoś mi od słońca jaśniały czy coś.

Włosy mam raczej zdrowe, mocne i grube. Końcówki widać na fotkach, że przesuszone, miałam je podcinać po farbowaniu.

Nie mam konkretu do jakiego brązu chcę dążyć - a raczej jest mi to obojętnie, może być nawet ciemny brąz, ale żeby to był jakiś brąz a nie czarny

No i teraz pytanie czy kupić jeszcze jedno opakowanie Eclair? Czy lepiej teraz spróbować innego dekoloryzatora? Czy w ogóle już odpuścić temat, bo to za duża misja i lepiej zapuszczać własne?

W domu mam kupioną też Loreal Excellence Creme kolor 7 blond, miałam zamiar położyć ją po deko, ale z tego co się zdążyłam zorientować to by mi to nie wyszło dlatego odpuściłam.

Proszę mądrzejsze głowy o poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przed1.jpg (71,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przed2.jpg (95,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po1.jpg (57,8 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po2.jpg (115,9 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg natural1.jpg (96,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg natural2.jpg (51,7 KB, 14 załadowań)
Borsuszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 19:03   #4752
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Możesz spróbować jeszcze jednej deko. Chantal Colorpeel również jest niezły. Ok. 30 zł. 7.0 to niezbyt dobry pomysł. Pamiętaj też, by wybrać kolor o ton jaśniejszy od docelowego. Obejrzyj sobie paletę Igory albo Majirel cool cover- mają świetne, chłodne brązy (bardzo naturalne). Celowałabym w poziom 6, patrząc na fotkę naturalek.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 12:28   #4753
Borsuszi
Raczkowanie
 
Avatar Borsuszi
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 42
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź Będę chyba w takim razie próbować z Colorpeelem (chyba kupię dwa opakowania, bo Eclaira ledwo mi wystarczyło...). Martwi mnie tylko, że producent sam pisze, żeby stosować go po max 1-2 farbowaniach, a ja farbuję prawie 10 lat No ale po opiniach w internetach widzę, że u takich osób jak ja też często się sprawdzał. Będę relacjonować na bieżąco
Borsuszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 13:14   #4754
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Trzymam kciuki za powodzenie misji ;-)

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 19:20   #4755
Borsuszi
Raczkowanie
 
Avatar Borsuszi
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 42
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Jeszcze jedno pytanko Będę zamawiać te dwa Colorpeel'e, standardowo przeglądam przedmioty sprzedającego i znalazłam takie rzeczy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rbowanych.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...arbowaniu.html

poprzednią deko zmywałam babydream'em wg rad z wątku, ale pamiętam, że jeszcze często było wspominane, żeby potem zakwasić włosy jakąś płukanką z octem czy cytryną. Taki szampon miałby szanse w większym stopniu uchronić przed ciemnieniem włosów? Warto coś takiego kupić?
Borsuszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 12:30   #4756
agam35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dziewczyny jestem tutaj nowa i potrzebuję pomocy. Chcę się pozbyć czarnego koloru z włosów. Farbuję je na czarno bardzo, bardzo długo. Mam włosy długie, gęste, grube moim zdaniem w dobrej kondycji. Przeczytałam wątek o dekoloryzacji i o kąpielach rozjaśniających. Mam na pewno mocno w żarty kolor we włosy. I w sumie nie wiem co robić. Czy dekoloryzację i czy mogę robić jedna po drugiej i ile maksymalnie, bo jedna na pewno nie wystarczy. Jaki dekoloryzator użyć? Chciałam uber, ale czytałam różne opinie o nim, a do tanich nie należy. Czy jednak pomyśleć o kąpielach rozjaśniających, tu też wchodzi w grę kilka podejść. Czy zmieszać dwie techniki? Kiedy najlepiej po zabiegu ufarbować włosy? Jakiego koloru najlepiej użyć, bo jeśli cokolwiek ściągnie czerń to będą rude? Chciałabym mieć brązowe. Nie każcie mi czytać jeszcze raz od początku postów. Czytając w pewnym momencie się zgubiłam. Nie wiem już co po prostu może się u mnie sprawdzić.
agam35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 15:51   #4757
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Borsuszi Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanko Będę zamawiać te dwa Colorpeel'e, standardowo przeglądam przedmioty sprzedającego i znalazłam takie rzeczy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rbowanych.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...arbowaniu.html

poprzednią deko zmywałam babydream'em wg rad z wątku, ale pamiętam, że jeszcze często było wspominane, żeby potem zakwasić włosy jakąś płukanką z octem czy cytryną. Taki szampon miałby szanse w większym stopniu uchronić przed ciemnieniem włosów? Warto coś takiego kupić?
Jak masz dobrą cenę- dlaczego nie.
Ostatnio za najbardziej skuteczne uważam położenie po zmyciu deko oxydantu 3% na włosy, żeby zobaczyć czy przypadkiem nie ciemnieją. Potem myję i zakwaszam octem.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez agam35 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jestem tutaj nowa i potrzebuję pomocy. Chcę się pozbyć czarnego koloru z włosów. Farbuję je na czarno bardzo, bardzo długo. Mam włosy długie, gęste, grube moim zdaniem w dobrej kondycji. Przeczytałam wątek o dekoloryzacji i o kąpielach rozjaśniających. Mam na pewno mocno w żarty kolor we włosy. I w sumie nie wiem co robić. Czy dekoloryzację i czy mogę robić jedna po drugiej i ile maksymalnie, bo jedna na pewno nie wystarczy. Jaki dekoloryzator użyć? Chciałam uber, ale czytałam różne opinie o nim, a do tanich nie należy. Czy jednak pomyśleć o kąpielach rozjaśniających, tu też wchodzi w grę kilka podejść. Czy zmieszać dwie techniki? Kiedy najlepiej po zabiegu ufarbować włosy? Jakiego koloru najlepiej użyć, bo jeśli cokolwiek ściągnie czerń to będą rude? Chciałabym mieć brązowe. Nie każcie mi czytać jeszcze raz od początku postów. Czytając w pewnym momencie się zgubiłam. Nie wiem już co po prostu może się u mnie sprawdzić.
Na początek zaczęłabym oczywiście od dekoloryzacji, żeby jak najwięcej ciemnego pigmentu wypłukać. Zrobiłabym co najmniej 3, ewentualnie 4 (potem to już nie ma co i trzeba ewentualnie próbować kąpieli rozjaśniających), oczywiście nie tego samego dnia. Jak zobaczysz że kolejna, np. 3 deko Ci koloru nie rusza, nie warto robić kolejnej. Wtedy już kąpiele rozjaśniające- myślę że u Ciebie rozjaśniacz+oxydant 6%+trochę lekkiego szamponu. No i na koniec oczywiście stonowanie farbą. Myślę jednak, że u Ciebie po dekoloryzacjach nie będzie trzeba kąpieli (chyba, że na fragmenty), bo nie chcesz iść w kierunku blondu a brązu. Na 3 się pewnie skończy. Włosy po deko najpewniej będą rude, więc dla stonowania Twój brąz powinien być popielaty. Pamiętaj też, by wybrać odcień ton jaśniejszy od oczekiwanego- po deko kolory lubią wychodzić ciemniej.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 19:20   #4758
Natalerka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Czerwone wlosy

Witam. Bardzo prosze o porady. Przez jakis rok farbowalam wlosy na czerwień, strasznie szybko kolor sie zmywal do rudego, wczesniej farbowalam wlosy na wszelkiego rodzaju kolory (braz, czerń, itd.) Chcialab teraz zejsc do jasnego blondu, niedawno uzylam preparatu hair color remover do sciagania farby z wlosow, mialam taki ciemny blond, podobny do mojego naturalnego, niestety po kazdym myciu wlosy zaczely sie znowu robic rude. Pofarbowalam na ciemny blond, wyszzedl mi jasny braz(gdzie niegdzie byly zielone wlosy) teraz znowu mam rude. Chcialam zapytac czy fryzjer za pierwszym razem zrobi jakikolwiek blondzik? Czy jest w ogole jakas szansa na to?
Natalerka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:35   #4759
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Pewnie, że jest. Myślę że teraz to już warto byłoby zrobić po prostu kąpiel rozjaśniajaca i stonowac farbą. Dobry fryzjer sobie poradzi.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 12:37   #4760
agam35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Zgodnie ze wskazówkami zrobiłam dekoloryzację 3 razy moich czarnych włosów. Wyszedł ładny ciemny brąz. Nie miałam siły już kłaść farby od razu było już bardzo późno. Rano wstałam i niestety były z powrotem czarne. Zrobiłam kąpiel rozjaśniającą i nic. Wściekłam się pojechałam i kupiłam rozjaśniacz. Położyłam go i to dopiero ruszyło kolor. Kolor nie jest jednolity. Wyszło ombre ciemno rude z pasemkami. Bardzo ciekawy efekt, że nawet postanowiłam na razie nic z tym nie robić. Chociaż dalej chcę ściągnąć kolor, bo już nie chcę mieć ciemnych włosów. Trochę w niektórych miejscach ucierpiały. Co prawda nie kruszą się ani nie wypadają. Są trochę wysuszone i się puszą. Na dzień dzisiejszy kładę oleje i maski aby je trochę odbudować. Nie wiem co dalej robić. Czy mogę stosować już teraz tylko kąpiele rozjaśniające? Jeśli tak to jaki rozjaśniacz kupić najlepiej aby nie pogorszyć już włosów? Za jaki czas podjąć ponowną próbę pozbywania się niechcianego koloru?
agam35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 17:21   #4761
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

A położyłas po deko oxydant 3%, żeby zobaczyć jak się włosy zachowują i je przyblokować? Wtedy rano nie byłyby czarne. Szkoda. No cóż, teraz skoro już rozjaśnilas, rób kąpiele. Wella Blondor to fajny, delikatny rozjaśniacz. Działaj na 6%, nie więcej. Co do tego kiedy- może daj im z miesiąc, porządnie Odżywiaj etc? Musisz sama zobaczyć w jakim stanie są i realnie ocenić.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:06   #4762
Borsuszi
Raczkowanie
 
Avatar Borsuszi
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 42
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Dorzucam swoją aktualizację włosową tak informacyjnie może komuś się przyda opis moich doświadczeń.
Po dekoloryzacji Eclair'em wykonałam jeszcze drugą i trzecią - obywie Colorpeel'em. Zdjęcie 1 i 2 to efekt drugiej deko bez i z fleszem, kolejne dwa to kolejna deko.
Na koniec walnęłam tego loreala color excellence w kolorze 7 blond i wyszedł spoko efekt (ostatnie dwa zdjęcia).
Ideał to nie jest, ale przynajmniej zamiast czarnego jest ciemny brąz lub czarny z brązowymi przebłyskami . W ogóle utworzyły mi się jakoś takie śmieszne pasemka czarno brązowe, na żywo wygląda to jednak dość naturalnie i mi się podoba widać na ostatnim zdjęciu.
Polecam Colorpeela bo dość porządnie ściąga kolor i w ogóle mi nie zniszczył włosów, dodatkowo nie śmierdzi aż tak strasznie jak niektórzy piszą (chociaż to pewnie kwestia indywidualna) ale jak dla mnie to gorzej walił Eclair, taką chamską mocną duszącą chemią, a Colorpeel to takie zwykłe śmierdzące jajeczko

Dekoloryzacje i farbowanie robiłam dzień po dniu, żeby dać włosom odetchnąć i obserwować, czy nie ciemnieją.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3a.jpg (72,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3b.jpg (111,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4a.jpg (69,7 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4b.jpg (116,1 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5a.jpg (64,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5b.jpg (83,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P9150020.jpg (102,2 KB, 16 załadowań)
Borsuszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 02:20   #4763
Katria83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Unhappy Dekoloryzacja!!

Hej dziewczyny! Mam problem dotyczący dekoloryzacji włosów, a więc do rzeczy ową dekoloryzacje zrobiłam w domu, zabieg ten powtórzyłam dwukrotnie i za każdym razem rozjaśniał się mój naturalny odrost, a końce były ciemne, po drugim podejściu efekt wyszedł fajny, bo pojawił się kolor czerwony brązowy rudy takie poszczególne pasma wyglądało to naprawdę fajnie, gdyby nie ten cholerny odrost który wyszedł żółty, kaczy myślałam ze zwariuje, ale pomyślałam że zafarbuje tylko ten odrost na podobny odcień który mam na dole, także postawiłam na coś z wiśni i zrobiłam totalny błąd nie trafiony odcień i mam odrost czerwony, ścieżka na czubku czerwona, rzucającą się z kilometra eh... teraz nie wiem co zrobić, bo pragnę mieć czerwone włosy, równomierny kolor na całych włosach. Nie chcę ich dodatkowo rozjaśniać bo się zniszczą za mocno, a teraz czerwień nie chwyci bo są ciemne, pasma czerni jeszcze się trzymają nie dużo ale jednak są Pomóżcie kochane co zrobić z tym odrostem aby ten kolor wyrównać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150918_165509_1.jpg (140,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20150923_023144_1.jpg (77,3 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez Katria83
Czas edycji: 2015-09-23 o 02:31
Katria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 09:13   #4764
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dekoloryzacja!!

Cytat:
Napisane przez Katria83 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Mam problem dotyczący dekoloryzacji włosów, a więc do rzeczy ową dekoloryzacje zrobiłam w domu, zabieg ten powtórzyłam dwukrotnie i za każdym razem rozjaśniał się mój naturalny odrost, a końce były ciemne, po drugim podejściu efekt wyszedł fajny, bo pojawił się kolor czerwony brązowy rudy takie poszczególne pasma wyglądało to naprawdę fajnie, gdyby nie ten cholerny odrost który wyszedł żółty, kaczy myślałam ze zwariuje, ale pomyślałam że zafarbuje tylko ten odrost na podobny odcień który mam na dole, także postawiłam na coś z wiśni i zrobiłam totalny błąd nie trafiony odcień i mam odrost czerwony, ścieżka na czubku czerwona, rzucającą się z kilometra eh... teraz nie wiem co zrobić, bo pragnę mieć czerwone włosy, równomierny kolor na całych włosach. Nie chcę ich dodatkowo rozjaśniać bo się zniszczą za mocno, a teraz czerwień nie chwyci bo są ciemne, pasma czerni jeszcze się trzymają nie dużo ale jednak są Pomóżcie kochane co zrobić z tym odrostem aby ten kolor wyrównać
Czym robiłaś dekoloryzację?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 16:17   #4765
Katria83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Tak robiłam dwa razy
Katria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 20:43   #4766
Katria83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dekoloryzacja!

Hej dziewczyny! Mam problem dotyczący dekoloryzacji włosów, a więc do rzeczy ową dekoloryzacje zrobiłam w domu, zabieg ten powtórzyłam dwukrotnie i za każdym razem rozjaśniał się mój naturalny odrost, a końce były ciemne, Nie po drugim podejściu efekt wyszedł fajny, bo pojawił się kolor czerwony brązowy rudy takie poszczególne pasma wyglądało to naprawdę fajnie, gdyby nie ten cholerny odrost który wyszedł żółty, kaczy myślałam ze zwariuje, ale pomyślałam że zafarbuje tylko ten odrost na podobny odcień który mam na dole, także postawiłam na coś z wiśni :Jezyk: i zrobiłam totalny błąd nie trafiony odcień i mam odrost czerwony, ścieżka na czubku czerwona, rzucającą się z kilometra eh... teraz nie wiem co zrobić, bo pragnę mieć czerwone włosy, równomierny kolor na całych włosach. Nie chcę ich dodatkowo rozjaśniać bo się zniszczą za mocno, a teraz czerwień nie chwyci bo są ciemne, pasma czerni jeszcze się trzymają nie dużo ale jednak są :Nie: Pomóżcie kochane co zrobić z tym odrostem aby ten kolor wyrównać :Confused:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zcamera-20150923_022618.jpg (91,9 KB, 17 załadowań)
Katria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 21:06   #4767
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Dekoloryzacja!

Skoro odrost się rozjaśnił- nie robiłaś dekoloryzacji, tylko rozjasniałaś. Dekoloryzator wymywa pigment tylko z farbowanych włosów, na naturalne nie działa. Są specjalne proszki, które rozjaśniają na czerwono. Odrost musiałabyś przyciemnić. Nie lepiej byłoby pójść do fryzjera?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 21:15   #4768
Katria83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4
Dot.: DEKOLORYZACJA włosów ( i WIELE innych ) - część III - wątek zbiorczy

Robiłam dwa razy dekoloryzacje dekooryzatorem z L'oreal eclair i ruszył mi moje naturalne odrosty do blondu niestety,chciałam przyciemnic odrost ale wyszedł za czerwony. Mogłam iść do fryzjera, ale Polak mądry po szkodzie... teraz muszę coś zrobić sama, bo brak funduszy.
Katria83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 22:45   #4769
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Nie lubię tego produktu, dużo lepszy jest chociażby colorpeel. Może jakaś ciemniejsza czerwień? Na odrost ton ciemniejsza niż na resztę.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 10:51   #4770
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: farbowanie i dekoloryzacja.

Ja nawet nie slyszalam o tym produkcie Loreal... ale co ja tam wiem, skoro tylko chanatalem robilam dekoloryzacje - w zasadzie kapiel rozjasniajaca

ehhh i mam ochote ponownie na rozjasnienie.... bo znowu henna za mocno przyciemnila moja rudosc.....
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-16 14:21:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.