Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-26, 21:07   #31
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

http://aptekajakmarzenie.pl/prostenal-kaps-p-4121.html

Czy to dokładnie te kapsułki? Chyba też się nad nimi zastanowię, bo mam problem podobny tzn. robia mi się zakola, na czubku głowy mam mało włosów już dlatego zaczesuję do tyłu żeby nie było tego widać Nie jestem do końca pewna czy to jest właśnie to łysienie androgenowe, ale myslę, że dużej szkody ten Prostenal nie zrobi, bo zawiera większośc ziół
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 21:15   #32
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Sylwia_9009 Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam farbować włosy nie mogę się uporać z ich wypadaniem zastanawiam się czy dermatolog może doradzić w tej kwestii, co o tym myślicie? Chętnie wykorzystałabym metodę koleżanki z tymi tabletkami na prostatę ale nie mam objawów łysienia przy czubku głowy więc jeśli ma mi nie pomóc to nie chce łykać bez sensu.
Jeżeli nie masz takich objawów to nie warto eksperymentować i łykać niepotrzebnie tabletek. Dermatolog może doradzić jak najbardziej. Jeżeli podejrzewasz że farbowanie jest powodem wypadania to najlepiej przestań farbować. Może jakiś składnik chemiczny podrażnia skórę włosów i źle działa na cebulki. U mnie po farbowaniu też wypadało mnóstwo włosów dlatego nie robię tego od ponad roku. Zapraszam na wątek ogólny o wypadaniu tam znajdziesz więcej informacji.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 21:19   #33
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

A gdzie mogę zrobić badania na poziom DHT i testosteronu i ile to kosztuje jeśli ktos się orientuje, bo wolałabym w sumie upewnic się najpierw

I Czy moge poprosić dermatologa o skierowanie na badania poziomu testosteronu, DHT i np. tarczycy i czy te badania będą wtedy bezpłatne?

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-09-26 o 21:39
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 21:58   #34
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
A gdzie mogę zrobić badania na poziom DHT i testosteronu i ile to kosztuje jeśli ktos się orientuje, bo wolałabym w sumie upewnic się najpierw

I Czy moge poprosić dermatologa o skierowanie na badania poziomu testosteronu, DHT i np. tarczycy i czy te badania będą wtedy bezpłatne?
Badanie możesz zrobić w każdej przychodni w której wykonują badania (mają laboratorium). Testosteron kosztuje ok 15-25zł, ale doliczają jeszcze ok 2-5zł za pobranie i za coś jeszcze (chyba analizę/wydruk) też coś do 5zł. Oczywiście to orientacyjnie bo ceny zależą od ośrodka ale to nie będzie tanie niestety.

Możesz iść do dermatologa ale nie licz że da ci skierowanie na badania tak po prostu. Nie chcą dawać bo mają jakieś tam limity i jak to moja lekarka rodzinna stwierdziła: nie może rozdawać skierowań na prawo i lewo bo mam takie widzimisię (chociaż byłam pierwszy raz po jakieś badania).
Byłam u 2 dermatologów i żaden mi badań nie zlecił. Jedna sprawdzała włosy (ciągnęła za pojedyncze i sprawdzała czy łatwo wypadają), zapisała cynk i jakąś wcierkę robioną w aptece ale nie mogłam rozczytać co to takiego. Stwierdziła że mogłam mieć sporo stresów. Natomiast druga nic nie sprawdzała tylko od razu wypisała mi recepte na Alpicort E- lek na łysienie androgenowe za ok 90zł nie wykupiłam go bo nie wiedziałam że to takie drogie a pani w aptece zabrała recepte (bo kupowałam coś jeszcze innego).
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 22:11   #35
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

abercrombie&fitch dzieki, oj szkoda to widzę, że będę musiała zrobić na własną rękę, choć to będę musiała jeszcze poczekać bo jestem bez kaski w w trakcie szukania pracy a szczerze mówiąc chciałabym coś zrobić jak najszybciej bo dzis podczas mysia dosłownie całe pasemka mi zostawały w ręce Jestem załamana i chyba kupię sobie ten Prostenal, bo to taniej wyjdzie niż te badania, a zyskam na czasie też
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 07:27   #36
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
abercrombie&fitch dzieki, oj szkoda to widzę, że będę musiała zrobić na własną rękę, choć to będę musiała jeszcze poczekać bo jestem bez kaski w w trakcie szukania pracy a szczerze mówiąc chciałabym coś zrobić jak najszybciej bo dzis podczas mysia dosłownie całe pasemka mi zostawały w ręce Jestem załamana i chyba kupię sobie ten Prostenal, bo to taniej wyjdzie niż te badania, a zyskam na czasie też
Zapytam jeszcze czy brałaś kiedyś tabletki hormonalne? Jeśli tak i zauważyłaś że wtedy mniej wypadają, a po odstawieniu wypadają bardziej to wtedy można by eksperymentować z tym prostenalem. Ale ja bym nie brała tego specifku jako cudu bez skutków ubocznych Dobrarada podsunęła pomysł do wypróbowania ale wiadomo że lekarzem nie jest i nie do końca można przewidzieć jakieś skutki uboczne więc jeśli nie masz podejrzeń że to wypadanie powiązane z DHT to odradzam takie eksperymenty. A do dermatologa idź. Może się okazać że trafisz na fajnego. Na pewno przeprowadzi z tobą wywiad i jakieś przyczyny wyeliminuje a inne mogą być bardziej prawdopodobne.

Chyba poświęcę dzisiaj trochę czasu i napiszę coś o przyczynach wypadania bo większość z nas tak błądzi w ciemno stosując nie wiadomo jakie cuda.


Dodam jeszcze że można zamówić u thanatosa saw palmetto, pokrzywę, kofeinę i np piperyną które działają typowo na łysienie androgenowe i samemu wcierkę zrobić lub podkręcić taką której używamy. To zapewne mniej inwazyjna metoda niż tabletki prostenal. Taka ciekawostka dla ostrożniejszych

Edytowane przez abercrombie&fitch
Czas edycji: 2010-09-27 o 07:31
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 08:03   #37
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Dokładnie, jak tylko zobaczyłam ten wątek i poczytałam pierwsze odpowiedzi, to się przeraziłam. Fajnie, że się kobiecie udało wygrać walkę z łysieniem, to niesamowita frajda i satysfakcja, walczyć i się doczekać! Super, że chciała natchnąć i pomóc innym. Jednak właśnie przeraziło mnie to, że znajdzie się wiele takich eksperymentatorek, co niekoniecznie potwierdzone badaniami własne problemy wrzucą do tego worka i ślepo podążą za tą metodą. Kurcze, ziołowy lek, ale przeznaczony dla mężczyzn, nie bądźcie dla siebie samych szczurami doświadczalnymi - zioła w odpowiednim zestawieniu też nie są bezpieczne i mogą szkodzić. Lepiej wydać kilka zł na badania, jeśli się już ma podejrzenia, że to może być nasz przypadek, niż ryzykować jakieś eksperymenty na sobie. Takie jest moje zdanie i częsty wniosek po czytaniu o tym, jak ślepo pragniemy pięknych włosów, jeszcze piękniejszych i bezkrytycznie przyjmujemy wszystkie dobre rady, bo może akurat i nam pomogą. Bo może jednak zaszkodzą... nie dziś to jutro. Pomyślcie kobietki.
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 08:19   #38
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

w zyciu bym tego nie kupila i nie faszerowala sie sie tym liczac na cud w postaci bujnej czupryny skoro to taki cud to czemu ci ktorzy go wynalezli zaznaczyli ze tylko leczy prostate u facetow a czemu nie dziala na porost wlosow u kobiet
kazdy organizm jest inny i jednym pomoze a innym zaszkodzi
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 09:12   #39
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
w zyciu bym tego nie kupila i nie faszerowala sie sie tym liczac na cud w postaci bujnej czupryny skoro to taki cud to czemu ci ktorzy go wynalezli zaznaczyli ze tylko leczy prostate u facetow a czemu nie dziala na porost wlosow u kobiet
kazdy organizm jest inny i jednym pomoze a innym zaszkodzi
Nie zaznaczyli tego, bo nikt tego nie badał i byłyby większe koszta wprowadzenia leku do produkcji. Tu nie chodzi o sam porost włosów, ale o naturalne (ziołowe) stymulowanie organizmu, żeby doprowadził się do równowagi hormonalnej, porost włosów jest raczej takim "miłym dodatkiem". Prostata u mężczyzn ma taki sam powód jak łysienie androgenowe u kobiet, za dużo DHT, z którym organizm sobie nie radzi. Ja się nie boję Prostamolu, sama piję od niedawna wierzbownicę, a na opakowaniu też jest tylko informacja o prostacie, lepsze na pewno to niż Diane-35, które brałam przez prawie 2 lata. Ale prawda jest taka, że jak ktoś nie ma łysienia androgenowego (a najlepiej innych objawów świadczących o wzroście DHT też), to niech nie rusza nawet takich ziołowych specyfików! Autorka wątku wyraźnie to zaznacza.

Dobrarada, jestem ci bardzo wdzięczna za założenie wątku. Tchnęłaś we mnie nadzieję, że naturalne specyfiki też działają, bo powoli zaczęłam powątpiewać, że uda mi się coś jeszcze zdziałać (mam hirsutyzm i inne mało fajne rzeczy, właśnie z powodu testosteronu i DHT ) Dziękuję za optymizm i chęć podzielenia się swoim zwycięstwem, teraz mam dowód, że można.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 10:40   #40
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Zapytam jeszcze czy brałaś kiedyś tabletki hormonalne? Jeśli tak i zauważyłaś że wtedy mniej wypadają, a po odstawieniu wypadają bardziej to wtedy można by eksperymentować z tym prostenalem. Ale ja bym nie brała tego specifku jako cudu bez skutków ubocznych Dobrarada podsunęła pomysł do wypróbowania ale wiadomo że lekarzem nie jest i nie do końca można przewidzieć jakieś skutki uboczne więc jeśli nie masz podejrzeń że to wypadanie powiązane z DHT to odradzam takie eksperymenty. A do dermatologa idź. Może się okazać że trafisz na fajnego. Na pewno przeprowadzi z tobą wywiad i jakieś przyczyny wyeliminuje a inne mogą być bardziej prawdopodobne.

Chyba poświęcę dzisiaj trochę czasu i napiszę coś o przyczynach wypadania bo większość z nas tak błądzi w ciemno stosując nie wiadomo jakie cuda.


Dodam jeszcze że można zamówić u thanatosa saw palmetto, pokrzywę, kofeinę i np piperyną które działają typowo na łysienie androgenowe i samemu wcierkę zrobić lub podkręcić taką której używamy. To zapewne mniej inwazyjna metoda niż tabletki prostenal. Taka ciekawostka dla ostrożniejszych
Brałam kiedyś tabletki antykoncepcyjne, ale to 6 miesięcy tylko, kilka lat temu, wtedy raczej nie miałam problemów z wypadanie przed ani po. Mój problem zaczął się jakoś ponad rok temu i trwa do teraz. Stosowałam już różne wcierki, szampony, toniki, witaminy, ampułki (np. radical) suplementy i nic. Również z kofeiną (np. słynny Alpecin C1). Nie niszczę włosów jakoś specjalnie - raz na parę miesięcy pofarbuję, rzadko prostuję (raz czy 2 w tygodniu, a czasem nawet i tydzien w ogole nie prostuję), ogólnie dbam o nie, stosuje oleje, maski, szampon tylko babydream bez silikonów i sls, odżywki i maski bez silikonów więc nie wiem co jest

Doradź jakie badania powinnam zrobić - na pewno testosteron i DHT, tarczycę, jakieś jeszcze? Nie wiem nawet kiedy je zrobię, bo po prostu nie mam na razie pieniędzy ;(

EDIT: o tych przyczynach wczoraj czytałam na pewnym forum (pisała to farmaceutka) i większośc u siebie wykluczyłam - oprócz tych co do których musiałabym zrobić specjalistyczne badania.
Kiedys gdy byłam młodsza prostowałam dzien w dzien, farbowałam co miesiac a nawet częściej, zniszczylam sobie wlosy tylko, ale nie wypadały tylko łamały się na całej długości, a teraz...eh ja już nic nie rozumiem

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2010-09-27 o 10:43
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 10:47   #41
Niunia56
Przyczajenie
 
Avatar Niunia56
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: warmia i mazury
Wiadomości: 26
GG do Niunia56
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

dobrarada bardzo zaciekawił mnie ten wątek. łysienia jako takiego nie zauważyłam ale włosy wypadają na potęgę za to mam większe problemy z nadmiernym owłosieniem. pojawił się niewielki wąsik oraz inne objawy jakie opisałaś. chciałabym tylko wiedzieć czy ten środek który opisałaś można zastąpić czymś innym-chodzi nie o tabletki tylko same zioła. jeśli mam zacząć kurację na własną rękę to chcę rozpocząć od czegoś mniej inwazyjnego. gdzie mogę kupić takie ziołowe mieszanki i za ile? pytam tu na forum-u mnie nie warto iść do dermatologa ponieważ nie trafiłam na żadnego konkretnego, który naprawdę by mi pomógł
__________________
"Baby, I'm perfect for you..."
Niunia56 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 11:17   #42
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
dobrarada bardzo zaciekawił mnie ten wątek. łysienia jako takiego nie zauważyłam ale włosy wypadają na potęgę za to mam większe problemy z nadmiernym owłosieniem. pojawił się niewielki wąsik oraz inne objawy jakie opisałaś. chciałabym tylko wiedzieć czy ten środek który opisałaś można zastąpić czymś innym-chodzi nie o tabletki tylko same zioła. jeśli mam zacząć kurację na własną rękę to chcę rozpocząć od czegoś mniej inwazyjnego. gdzie mogę kupić takie ziołowe mieszanki i za ile? pytam tu na forum-u mnie nie warto iść do dermatologa ponieważ nie trafiłam na żadnego konkretnego, który naprawdę by mi pomógł
No własnie ja też zauważyłam wąsik (nawet depiluję go czasem woskiem), na piersiach włosy i na brodzie takie dłuższe Mam na szczęście jasne i nie widać ich tak, ale są... Nie wiem czy wczesniej ich nie zauważałam czy ich nie było...
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 12:16   #43
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Jeżeli chcecie rozpocząć kurację "na własną rękę", to koniecznie zróbcie najpierw badania...
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 13:14   #44
natigt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

jestem pod ogromnym wrażeniem tego wątku!!!!!!!!
ja chyba mam ten problem......mam za dużo włosów tam gdzie nie powinno ich być a za mało na głowie :/
ale zaczełam brać tab. anty......
jak myslisz czy mogę ten prostamol łykać razem z tabsami anty??????
natigt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 13:22   #45
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
dobrarada bardzo zaciekawił mnie ten wątek. łysienia jako takiego nie zauważyłam ale włosy wypadają na potęgę za to mam większe problemy z nadmiernym owłosieniem. pojawił się niewielki wąsik oraz inne objawy jakie opisałaś. chciałabym tylko wiedzieć czy ten środek który opisałaś można zastąpić czymś innym-chodzi nie o tabletki tylko same zioła. jeśli mam zacząć kurację na własną rękę to chcę rozpocząć od czegoś mniej inwazyjnego. gdzie mogę kupić takie ziołowe mieszanki i za ile? pytam tu na forum-u mnie nie warto iść do dermatologa ponieważ nie trafiłam na żadnego konkretnego, który naprawdę by mi pomógł
Mam nadzieję, że dobrarada nie będzie mieć mi tego za złe, ale chciałabym podzielić się moimi zdobyczami Nie bierzcie wszystkiego na wiarę, bo w internecie też zdarzają się przekłamania, traktujcie to raczej jako punkt zaczepienia do dalszych poszukiwań. Oto co znalazłam w sieci (informacje szczątkowe, ale zawsze to coś):

Najpierw trochę o beta-sitosterolach.
W dużym uproszczeniu, interesuje nas to, że są to substancje, które blokują enzym 5-alfa-reduktazę katalizujący przemianę testosteronu w DHT. Aby beta-sitosterole miały właściwości antyandrogenne należy ich przyjmować 6mg na kilogram masy ciała na dobę, czyli np. osoba o wadze 55 kg powinna przyjąć 330 mg beta-sitosteroli dziennie. Beta-sitosterole obniżają też poziom cholesterolu we krwi.

Naturalnymi blokerami DHT są (kolejność dość przypadkowa):
  • wymieniana już palma sabałowa (inaczej saw palmetto, palma karłowata, bocznia piłkowana, serenoa repens), jest to dość silny inhibitor 5-alfa-reduktazy
  • wyciąg ze śliwy afrykańskiej
  • ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, robi się z niej herbatki, ja piję 2x dziennie po 1 łyżeczce suszu (1g) na szklankę. Do kupienia w aptece, np. na doz paczka 50g kosztuje 2,08 zł. Najlepiej przestać pić na kilka dni przed i po miesiączce, bo może nasilać krwawienia, ale ja tego po sobie nie zauważyłam. Działa dość silnie antyandrogennie.
  • korzeń pokrzywy
  • pestki dyni (zawierają 100mg beta-sitosterolu / 100g)
  • znamiona kukurydzy (zawierają fitosterole: beta-sitosterol i stigmasterol)
  • cynk
  • zielona herbata, zawiera beta-sitosterole (gdzieś w internecie znalazłam, że już 5 szklanek zielonej herbaty dziennie dawało widoczny efekt w leczeniu przerostu prostaty u mężczyzn)
  • korzeń lukrecji (na tym ja bym specjalnie nie polegała, dobre jest, ale nie można tego długo przyjmować)
  • herbata miętowa (ale musi to być mięta kłosówka, nie zwykła mięta z supermarketu)
  • koniczyna czerwona (inaczej koniczyna łąkowa, trifolium pratense)
  • orzechy pistacjowe (zawierają 200mg beta-sitosterolu / 100g)
  • orzeszki ziemne (zawierają 250mg beta-sitosterolu / 100g)
  • migdały (100mg beta-sitosterolu / 100g)
  • pestki słonecznika
  • olej z wiesiołka
  • siemię lniane
  • korzeń piwonii chińskiej (inaczej biała piwonia, peonia lactiflora), podnosi poziom aromatazy, czyli enzymu który katalizuje konwersję androgenów w estrogeny, podobno świetnym połączeniem jest herbatka piwonia + lukrecja, ale jak wyżej, nie można tego stosować długo, najlepiej zamiennie z innymi środkami
  • awokado (podobno zawiera dużo beta-sitosteroli, ale nie wiem ile, 4x więcej niż w pomarańczach)
  • pomarańcze
  • produkty sojowe (zawierają około 90mg beta-sitosterolu / 100g)
  • wheat germ (zarodki pszenne?)
  • olej sojowy (zawiera stigmasterol)

Z leków homeopatycznych podobno Dagomed 10 działał antyandrogennie, ale chyba go już nie produkują.

Uff...

I jeszcze gdyby się komuś miało przydać: trochę o fitohormonach ze strony crossdressing [klik]

Nie krzyczcie, że dużo, musiałam się wygadać Mam nadzieję, że się przyda. Ręka w górę, kto dotrwał do końca.
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6


Edytowane przez etha
Czas edycji: 2010-09-27 o 13:25
etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 14:57   #46
Bejjka
Zakorzenienie
 
Avatar Bejjka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 444
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ciekawe czy rzeczywiście tabletki na prostatę mogą pomóc w zahamowaniu wypadania włosów dziś miałam robione badania krwi min testosteron, więc po wynikach może się skuszę

ech, te włosy dobrarada zazdroszczę antenek
Bejjka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 18:04   #47
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Na jakiejś kafeterii wyczytałam, że dermatolog polecał to dziewczynom, które maja problemy z trądzikiem ale też na tle androgennym.
Ja dziś kupiłam i spróbuję, tez się brzytwy trzymam
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 18:56   #48
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
ja jakos nie jestem do niego przekonana w sensie tym ze jest to lek na prostate dla facetow czy oby on nie uposledza kobiecych organow
ale jak nie jesteś przekonana to absolutnie nie zażywaj
mnie tam nic nie uposledziło póki co
chociaz jest zmiana
dostalam dzisiaj okres po idealnie 30 dniach - wczesniej miałam dosyć nieregularnie (35-38 dni).

nie wiem jakie organy miałoby nam uposledzać?
jajniki?
z tego co czytałam stymuluje produkcję prolaktyny u osób z niedoborami prolaktyny, więc chyba tylko same plusy.

---------- Dopisano o 19:40 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Glam Rock Pokaż wiadomość
Mam dopiero [albo już! ] 20 lat, ale od 5 lat regularnie rozjaśniam włosy. Chcę z tym przestać, bo to co jest na linii przedziałka to jest szok ! Łykam Silicę, Belisse, wcieram różne odżywki maski, ale to niewiele daje. Prześwity jak były tak są. Aż moja mama pewnego dnia niefajnie zażartowała 'glaca Ci się świeci'

dobrarada czy mogę używać tego Prostenalu skoro mam takie przezrzedzone włosy właśnie w taki sposób jak na obrazku który wkleiłaś we wcześniejszym poście?
Po jakim czasie pojawiają się efekty, że włosy rosną? Pewnie z miesiąc, dwa?

Jestem w stanie znieść wszystko, byleby tylko zaczęły rosnąć nowe, bo kiedyś miałam takie piękne, zdrowe, gęste, lśniące włosy... głupotą rozjaśniania zrobiłam swoje =]
pisałam jak długo zażywam - ale jeszcze raz napiszę: niecałe dwa miesiące łykam te tabletki. włosy jakie są widac na fotkach: 1-2 cm.

rozjaśnianie niszczy przede wszystkim włosy te które już wyrosły, uszkadza je mechanicznie, ale jak ktoś ma mocne włosy to po rozjasnianiu conajwyżej mu się spalą ale za chwilę i tak odrosną. Nie ma to większego znaczenia dla łysienia androgenowego. Kiedyś rozjasniałam i wypadały, potem nie rozjasniałam i też wypadały. Będą wypadac bez względu na traktowanie.

Zabiegi pielęgnacyjne nic nie dadzą oprócz znaczącego poprawienia kondycji włosów i wyglądu - ale tylko tych które juz są na głowie. Ale nie spowodują szybszego wzrostu i zatrzymania się łysienia.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Sylwia_9009 Pokaż wiadomość
Odkąd zaczęłam farbować włosy nie mogę się uporać z ich wypadaniem zastanawiam się czy dermatolog może doradzić w tej kwestii, co o tym myślicie? Chętnie wykorzystałabym metodę koleżanki z tymi tabletkami na prostatę ale nie mam objawów łysienia przy czubku głowy więc jeśli ma mi nie pomóc to nie chce łykać bez sensu.
pisałam już i jeszcze raz napiszę:
taka metoda działa tylko na ten rodzaj łysienia który jest przedstawiony na obrazku.
jak wypadają Ci włosy na całej głowie - idź do dermatologa, bo nie jest to ten sam typ łysienia o którym piszę. nie tędy droga.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
http://aptekajakmarzenie.pl/prostenal-kaps-p-4121.html

Czy to dokładnie te kapsułki? Chyba też się nad nimi zastanowię, bo mam problem podobny tzn. robia mi się zakola, na czubku głowy mam mało włosów już dlatego zaczesuję do tyłu żeby nie było tego widać Nie jestem do końca pewna czy to jest właśnie to łysienie androgenowe, ale myslę, że dużej szkody ten Prostenal nie zrobi, bo zawiera większośc ziół
tak to te kapsułki.
nie zawierają "większości" ziół
tylko 100% ziół.
tam są tylko ziołowe składniki.
i jak wszystkie zioła: stosowane z umiarem i własciwie dobrane - nie zaszkodzą nikomu.

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Niunia56 Pokaż wiadomość
dobrarada bardzo zaciekawił mnie ten wątek. łysienia jako takiego nie zauważyłam ale włosy wypadają na potęgę za to mam większe problemy z nadmiernym owłosieniem. pojawił się niewielki wąsik oraz inne objawy jakie opisałaś. chciałabym tylko wiedzieć czy ten środek który opisałaś można zastąpić czymś innym-chodzi nie o tabletki tylko same zioła. jeśli mam zacząć kurację na własną rękę to chcę rozpocząć od czegoś mniej inwazyjnego. gdzie mogę kupić takie ziołowe mieszanki i za ile? pytam tu na forum-u mnie nie warto iść do dermatologa ponieważ nie trafiłam na żadnego konkretnego, który naprawdę by mi pomógł
nie bardzo rozumiem jaka jest różnica między kapsułką z olejkiem Saw Palmetto a olejkiem luzem. Forma nie ma znaczenia - to 100% ziolowy preparat w formie kapsułek z olejkiem w środku. Jakie znaczenie ma dla Ciebie różnica: ekstrakt z pokrzywy w formie naparu czy też zawarty w kaspułce?
jak dla mnie - żadne.

to że zioła są w formie tabletek ani nie ma znaczenia na ich moc ani skuteczność działania. po prostu dla wygody są w kapsułkach. ale jak ktoś lubi zbierać pokrzywę, suszyć, mielić i zaparzac i wypijać - nie ma sprawy. ja nie mam ani czasu ani chęci do takich zabaw
pokrzywa jest w kapsułce, łykam i gotowe

co do wcierek - nie sądzę aby to miało większy sens. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na nasze mieszki włosowe tak aby się stały niewrażliwe na DHT, dlatego wcierki nie pomogą.
Z leków które mają sens przy stosowaniu miejscowym to jedynie LOXON5% (minoxidol), on działa miejscowo
bo zazywany doustnie powoduje: obniżanie ciśnienia (takie było pierwotne jego przeznaczenie - niestety pojawiły się skutki uboczne, pacjenci zaczęli obrastać włosami
dlatego działa się miejscowo - tylko na skórę głowy i tylko w miejscach gdzie włosy wypadają, nie więcej niż 5 psiknięc naraz. Bo większa dawka przeniknie do organizmu i może wpłynąć na wzmocnienie mieszków włosów na całym ciele. Loxon zapobiega miniaturyzacji mieszków.
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 19:00   #49
natigt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 10
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

ponawiam pytanie......
czy mogę brać te tabletki gdy łykam tabsy antykon.?????
bo podejrzewam że na załączonej ulotce nie ma takich inf.
natigt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 19:27   #50
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

kurcze no to z tego co piszesz to istny cud wynalazek wszechczasow ja jakos nie jestem przekonana do eksperymentowania ze swoim cialem ale chetnie poczytam co dalej...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 21:08   #51
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Nie łatwo to sfotografować, ale wygląda to tak.....to jest tak, że włosy wypadają i nie rosną nowe, jakby zanikały cebulki....włosy wypadają wszystkim, ale jeśli odrastaja nowe to jest ok, a jak wypadają i nie rosną tylko robią się prześwity i nic nie pomaga...to dziś wzięłam 1 kapsułkę
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 21:15   #52
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Podobny skład ma Prostanill Forte 60 kaps ok 27zł a Prostenal Perfect ok 79 zl za 60 kaps - w sumie różnica w składzie jest jedynie taka , ze Prostenal Perfect zawiera dodatkowo likopen jako antyutleniacz ale reszta składników z tego co widze jest taka sama chyba to warty uwagi zamiennik Ja kupiłam narazie Prostenal Perfect ale po złużyciu opak pomysle o tanszym zamienniku
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 22:40   #53
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Rozumiem, że osoby z podwyższoną prolaktyną i co za tym idzie niskim progesteronem niekoniecznie mogą pisać się na Saw Palmetto?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 07:42   #54
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Pokaż wiadomość
Nie łatwo to sfotografować, ale wygląda to tak.....to jest tak, że włosy wypadają i nie rosną nowe, jakby zanikały cebulki....włosy wypadają wszystkim, ale jeśli odrastaja nowe to jest ok, a jak wypadają i nie rosną tylko robią się prześwity i nic nie pomaga...to dziś wzięłam 1 kapsułkę
O właśnie! Wydaje mi się że to jest dobry przykład. Włosy wypadają na czubku i nie chcą odrastać. Tzn cebulki tam jeszcze są ale włosy mimo to nie rosną. Czytałam że jeżeli podejmie się jakąś kuracja do ok 5 lat od wypadnięcia włosów to jest szansa że odrosną. W innym wypadku skóra może się zabliźnić.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 08:33   #55
ann1831
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków/Jarosław
Wiadomości: 235
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Zapytam jeszcze czy brałaś kiedyś tabletki hormonalne? Jeśli tak i zauważyłaś że wtedy mniej wypadają, a po odstawieniu wypadają bardziej to wtedy można by eksperymentować z tym prostenalem.


Dodam jeszcze że można zamówić u thanatosa saw palmetto, pokrzywę, kofeinę i np piperyną które działają typowo na łysienie androgenowe i samemu wcierkę zrobić lub podkręcić taką której używamy. To zapewne mniej inwazyjna metoda niż tabletki prostenal. Taka ciekawostka dla ostrożniejszych
Ja tak miałam po hormonach Dzieki za rady i wiadomosc
__________________
Zapuszczalska
40 cm-43 cm-50 cm
11.11-długość:43 cm
Stosuję
8.11.10-Vitapil
11.11.10-Nisim
11.11.10-kubas pokrzywy
15.11.10-woda brzozowa

Rośnijcie szybciutko

ann1831 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 10:47   #56
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

No tak...ale jeśli ktoś długo przyjmuje hormony i potem odstawi to wiadomo że też mogą wypadać bo przecież organizm tak z dnia na dzień nie zacznie produkować tych hormonów w wystarczającej ilości. Mniejsza ilość żeńskich hormonów wpływa na zwiększone wypadanie. To nie powinien być główny wyznacznik ale podpowiedź.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 12:16   #57
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Wysłałam po Prostenal mamę do apteki.
Kupiła Prostamol
Zawiera wyciąg z owocu boczni piłkowanej zamiast saw palmetto.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 12:39   #58
Domzdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 29
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Czy nie myślałyście o tym, aby wybrać się do ginekologa-endokrynologa i zrobić badania? Takie nadmierne owłosienie, a dodatkowo wypadnie włosów może świadczyć o jakiś zaburzeniach hormonalnych.
Domzdrowia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 13:03   #59
etha
Raczkowanie
 
Avatar etha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 137
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
Wysłałam po Prostenal mamę do apteki.
Kupiła Prostamol
Zawiera wyciąg z owocu boczni piłkowanej zamiast saw palmetto.
Bocznia piłkowana to po prostu inna nazwa saw palmetto Twoja mama dobrze kupiła.
Wiedziałam, że nikt nie przeczyta mojego posta
__________________
| | | || |


Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia, to nie pisz w wątku, bo tylko przeszkadzasz osobom, które kiedyś będą przeglądały temat w poszukiwaniu konkretnych informacji. Moje motto.

5w6

etha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 15:13   #60
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: północ
Wiadomości: 831
Dot.: Znalazłam skuteczny sposób na wypadanie włosów :)

Jeszcze gdyby można było sie dostać to gin-en..... zwłaszcza jak sie mieszka na zadupiu

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

do G12acka proszę napisz jak farbujesz włosy henną lub załóż taki temat lub wskaż gdzie mozna o tym poczytać

Edytowane przez MM-1968
Czas edycji: 2010-09-28 o 15:10
MM-1968 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.