Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-27, 12:02   #4951
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja również mam pytanie do doświadczonych: w jakim czasie od zakończenia kuracji można pozwolić sobie na większą dawkę alkoholu?
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 12:25   #4952
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest z tym opalaniem? Rozumiem i jest to dla mnie oczywiste, że skórę twarzy należy przed słońcem chronić, ale co z resztą ciała? Czy, nawet przy zapewnieniu dobrego nawilżania skórze, trzeba unikać opalania się? Weekend majowy zapowiada się taki słoneczny, z chęcią bym trochę zarumieniła blade po zimie ręce
Ja jak brałam retinoidy to słońca unikałam, albo stosowałam wysoki filtr, bałam się że pojawią mi się jakieś plamy. Zresztą skóra i tak była lekko podrażniona więc wolałam się przemęczyć.

JA pytam o to opalanie bo nie mam już żadnej ulotki, eh sprawdzę sobie w necie.

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez spika Pokaż wiadomość
Ja również mam pytanie do doświadczonych: w jakim czasie od zakończenia kuracji można pozwolić sobie na większą dawkę alkoholu?
W trakcie brania Acne piłam alkohol, muszę się przyznać że zdarzyło mi się nawet wypić więcej i nic mi nie było, a brałam dużą dawkę leku. Także to nie ma reguły, musisz sama wiedzieć jak Twoja wątroba reaguje na alkohol.
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 20:33   #4953
Ekscelencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 614
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny jaki filtr 50 na buzię polecacie?
Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 20:39   #4954
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ekscelencja Pokaż wiadomość
Dziewczyny jaki filtr 50 na buzię polecacie?
Ja mam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 22:04   #4955
piwn00ka
Rozeznanie
 
Avatar piwn00ka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 564
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też piłam alko w czasie terapii, następnego dnia większe przesuszenie i tyle. A po zakończeniu terapii to chyba nie trzeba jakos znacznie dlugo czekac.
__________________
You back to her and I go back to black.


piwn00ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 08:21   #4956
spika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 218
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziękuję za odpowiedzi na temat alkoholu. W środę wzięłam ostatnią pigułkę Izoteku, a dzisiaj zamierzam troszkę wypić. Podczas kuracji raz tylko zdarzyło mi się wypić jedną butelkę piwa.
spika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 14:57   #4957
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jaki faktor używacie na twarz? do tej pory stosowalam 50+ ale zastanawiam się, czy 30 nie wystarczy?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-28, 15:17   #4958
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Jaki faktor używacie na twarz? do tej pory stosowalam 50+ ale zastanawiam się, czy 30 nie wystarczy?
Ja wolę 50+ W razie jak coś się wytrze i ochrona spadnie to zawsze nie do kilku spf, nie wiem czy mam rację - tak to sobie tłumaczę :P
Wiem że trzeba przyjmować retinoidy z tłustym posiłkiem ale jak to się ma w rzeczywistości? Bo ja np nie jem zbyt tłusto, ale przyjmuję np z obiadem gdzie mam jakiegoś smażonego kotleta, albo rano z jajecznicą i kromką grubo posmarowaną masłem, nie wiem czy to wystarczy zeby lek się wchłonął?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 21:40   #4959
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny czy któraś z was miała problem z czerwoną wysypka na udach?
Męczy mnie to od początku kuracji i nie chce zejść... do tego wielkie wagry mi sie porobiły na udach i też o wyprowadzce nie myślą...
lecieć z tym do dermy?

Visez gdzie kupiłaś swój filtr SVR? szukam go i szukam i nigdzie nie mają a avene tak mnie wysusza że aż strach nakładać...
tyle tłuszczu wystarczy ja sobie jeszcze do tego dowalam łyżeczkę oliwy w czasie połykania
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 21:49   #4960
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość

Visez gdzie kupiłaś swój filtr SVR? szukam go i szukam i nigdzie nie mają a avene tak mnie wysusza że aż strach nakładać...
tyle tłuszczu wystarczy ja sobie jeszcze do tego dowalam łyżeczkę oliwy w czasie połykania
Przez allegro Wysypki na udach nie mam ale jak się kładę spać to zaczyna się koszmar... wszystko zaczyna mnie swędzieć i nie mogę przestać się drapać, zwariować można:/ Na rękach miałam takie jakby poparzone suche plamy ale w tej chwili nie mam zeszły ale pewnie jeszcze mnie nawiedzą Najważniejsze że wysyp mnie ominął :P

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

A tabletki czasem popijam mlekiem 3,2% Raz rano się spieszyłam i połknęłam tabletkę z miską płatków cheerios z mlekiem:P Mam nadzieję że się wchłonęło jak trzeba
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 14:58   #4961
Kala_88
Rozeznanie
 
Avatar Kala_88
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 637
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dopiero przy tej kuracji staram się brać je z czymś zawierającym tłuszcz... jak brałam 1. raz akenormin dermatolog nawet mi nie powiedział o tym, więc zwykle brałam rano na pusty żółądek. Ale efekty były może mniejsze niż mogły.
__________________
www.pustamiska.pl - tylko kliknięcie i pomagasz
Kala_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 19:39   #4962
kiq_
Raczkowanie
 
Avatar kiq_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Przez allegro Wysypki na udach nie mam ale jak się kładę spać to zaczyna się koszmar... wszystko zaczyna mnie swędzieć i nie mogę przestać się drapać, zwariować można:/ Na rękach miałam takie jakby poparzone suche plamy ale w tej chwili nie mam zeszły ale pewnie jeszcze mnie nawiedzą Najważniejsze że wysyp mnie ominął :P[COLOR="Silver"]
Miałam takie plamy wszędzie, polecam sudokrem, nakładałam na noc grubą warstwę. Po ok. tygodniu zaczęły już blednąć.
__________________
Na tym pieskim świecie to się właśnie liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy. Ja idę na 14
kiq_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 21:38   #4963
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam ponownie Nie było mnie tu jakiś czas. Jestem aktualnie 2 miesiące na Aknenorminie. Nie miałam wysypu, nie mam teraz żadnych krostek, pory mi się oczyściły (a ten okres oczyszczania uważam za najgorszy). Jedynie moja skóra jest bardzo wrażliwa. Czasami dostaje krostek uczuleniowych na buzi, trochę swędzą i jak rozdrapie to mam duże zaczerwienienie. I na ustach pojawiają mi się małe bąbelki po zjedzeniu np. pomidorów. Na te uczuleniowe krostki dostałam ostatnio od dermatolożki krem La Roche-Posay Toleriane Ultra. Znacie jeszcze jakieś kremy łagodzące alergię/uczulenie? No i dodatkowo pytałam się o filtr jaki trzeba stosować - najlepiej 50 zarówno UVA i UVB.
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 10:00   #4964
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie dziś mijają dwa tygodnie z izo Wysyp mnie nie ominął, wychodzą różne paskudztwa skóra się łuszczy, nie świeci się!! nawet po użyciu kremu z filtrem.. tylko usta mam bardzo przesuszone i kąciki pękają

Nie wiem czy próbowałyście ale polecam Wam pomadkę z Alterry, jest genialna
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 11:29   #4965
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja mimo wszystko, jeśli chodzi o usta, to zostanę przy carmexie ;D podobno tisane też daje radę ale tego już osobiście potwierdzić nie mogę (;
xniji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 11:58   #4966
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Tisane kupowałam sobie zazwyczaj na zimę i starczał mi na bardzo długo, a od 2 tygodni biorę axotret i przez ten czas zużyłam prawie całego tisana (:O) jednak usta mimo to mam popękane, więc na mnie nie działa spektakularnie. Następnym razem kupię chyba też carmexa.
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:06   #4967
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja używam neutrogeny, starcza mi na 2 tyg A na noc smaruję maścią alantan i rano są gladziutkie a zajady znikają
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:38   #4968
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Słyszałam, że na zajady dobry jest sudocrem też, ale sama nie próbowałam jeszcze.
A czy pryszcze, które Wam wyskakują czymś smarujecie? Mi derma powiedziała, że mam odstawić smarowidła, ale może Wy polecicie coś fajnego do stosowania miejscowego?
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:41   #4969
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Mi derma powiedziała, że mam odstawić smarowidła, ale może Wy polecicie coś fajnego do stosowania miejscowego?
Olejek z drzewa herbacianego
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 12:56   #4970
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
Ja mimo wszystko, jeśli chodzi o usta, to zostanę przy carmexie ;D podobno tisane też daje radę ale tego już osobiście potwierdzić nie mogę (;
Carmex jest super! tez polecam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 12:46   #4971
magda_lena92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej
Ja leczę sie Aknenorminem juz prawie 4miesiące.. Niby jest dużo lepiej ale nadal mnie to nie satysfakcjonuje:| ehh.. Może bedzie lepiej..

No ale.. Mam pytanie- czy biorąc aknenormin mogę brać ocet jabłkowy w tabletkach? Idzie lato, chciałabym bez wstydu wskoczyc w stroj kąpielowy.. A rok temu sporo mi te tabletki dały.. Tylko teraz nie wiem jak to bedzie w połączeniu z akne.. Może jakieś rady, doświadczenie w tej kwestii?
magda_lena92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 21:13   #4972
Ul eva
Raczkowanie
 
Avatar Ul eva
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Im bliżej końca tym coraz gorzej z moją psychiką. 17 maja jestem umówiona z dermatologiem, który będzie działał w sprawie usunięcia moich blizn, ponieważ minęło już 6 miesięcy od kuracji. Wiem, że zabrzmi to trochę narcystycznie, ale czasem staję sobie przed lustrem i myślę "gdyby nie ten trądzik, te blizny byłabym taka ładna". Mam już powoli tego dość i mogę pokusić się o stwierdzenie, że trądzik zepsuł mi młodość. Moja twarz jest szara i zmęczona.. wiecznie odczuwam dyskomfort, jak tu się nie załamać?
Ul eva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 12:10   #4973
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez magda_lena92 Pokaż wiadomość
Hej
Ja leczę sie Aknenorminem juz prawie 4miesiące.. Niby jest dużo lepiej ale nadal mnie to nie satysfakcjonuje:| ehh.. Może bedzie lepiej..

No ale.. Mam pytanie- czy biorąc aknenormin mogę brać ocet jabłkowy w tabletkach? Idzie lato, chciałabym bez wstydu wskoczyc w stroj kąpielowy.. A rok temu sporo mi te tabletki dały.. Tylko teraz nie wiem jak to bedzie w połączeniu z akne.. Może jakieś rady, doświadczenie w tej kwestii?
A jaką dawkę przyjmujesz? Masz bardzo przesuszoną twarz, oczy i usta? Odczuwasz jakieś skutki uboczne?

Też zażywam Aknenormin, ale dopiero od 4 dni i mam najniższą dawkę. We wrześniu biorę ślub i boję się jak będzie wtedy wyglądać moja twarz. Czy nie będzie za bardzo przesuszona i czy dam radę wykonać makijaż. Bardzo proszę dziewczyny, które są już przy końcu kuracji o odpowiedzi.

Co do Twojego pytania, niestety nie znam odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez Ul eva Pokaż wiadomość
Im bliżej końca tym coraz gorzej z moją psychiką. 17 maja jestem umówiona z dermatologiem, który będzie działał w sprawie usunięcia moich blizn, ponieważ minęło już 6 miesięcy od kuracji. Wiem, że zabrzmi to trochę narcystycznie, ale czasem staję sobie przed lustrem i myślę "gdyby nie ten trądzik, te blizny byłabym taka ładna". Mam już powoli tego dość i mogę pokusić się o stwierdzenie, że trądzik zepsuł mi młodość. Moja twarz jest szara i zmęczona.. wiecznie odczuwam dyskomfort, jak tu się nie załamać?
Mam nadzieję, że zły stan psychiki, nie jest skutkiem ubocznym zażywania leku i wszystko wróci do normy.
Jesteś już po kuracji, to najważniejsze. Jeśli efekty Cię satysfakcjonują to bliznami się nie przejmuj. Poradziłaś sobie z pryszczami to z bliznami też dasz radę.

Edytowane przez stagnacja21
Czas edycji: 2012-05-02 o 12:13
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 14:35   #4974
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej dziewczyny Melduję się po 7 miesiącach od zakończenia kuracji. Nawrotu nie ma i nie zapowiada się Szkoda tylko, że przetłuszczanie wróciło. Próbowałam stosować tonik z kwasem migdałowym, niestety w tej postaci średnio się sprawdza. Lepiej sobie radzi stosowany w peelingu raz na dwa tygodnie. Powoli znikają blizny i plamy, mimo, że jeszcze nie jest idealnie. Mam też przebarwienia w okolicach oczu, przy płatkach nosa i przy ustach. Niestety na zdjęciach tego nie widać za bardzo. Jak widać na obrazkach można się wyleczyć z trądziku, mimo, że nie uważam, aby kuracja retinoidami doustnymi była łatwa i przyjemna. Trzymam za Was wszystkie kciuki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Policzek lewy.jpg (11,9 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Policzek prawy.jpg (10,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lewy policzek.jpg (52,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Prawy policzek.jpg (45,8 KB, 84 załadowań)
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 14:42   #4975
magda_lena92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez stagnacja21 Pokaż wiadomość
A jaką dawkę przyjmujesz? Masz bardzo przesuszoną twarz, oczy i usta? Odczuwasz jakieś skutki uboczne?

Też zażywam Aknenormin, ale dopiero od 4 dni i mam najniższą dawkę. We wrześniu biorę ślub i boję się jak będzie wtedy wyglądać moja twarz. Czy nie będzie za bardzo przesuszona i czy dam radę wykonać makijaż. Bardzo proszę dziewczyny, które są już przy końcu kuracji o odpowiedzi.

Co do Twojego pytania, niestety nie znam odpowiedzi.

Na najniższej dawce, w moim przypadku w lazdym razie, skóra była przesuszona ale z dobrym kremem nawilżającym dało się to przetrwać. Niestety z dwiema tabletkami dziennie jest gorzej.. Zwłaszcza przy slońcu:|


Mam nadzieję, że zły stan psychiki, nie jest skutkiem ubocznym zażywania leku i wszystko wróci do normy.
Jesteś już po kuracji, to najważniejsze. Jeśli efekty Cię satysfakcjonują to bliznami się nie przejmuj. Poradziłaś sobie z pryszczami to z bliznami też dasz radę.
w ulotce niby jest coś napisane o niepożadanym działaniu na psychikę.. Ale sądzę, że to juz indywidualnie od kazdego zalezy. Ja np mimo, ze nie skonczylam jeszcze kuracji to jednak czuję sie juz dużo lepiej ze swoim trądzikiem- pomimo tego, że nadal do konca go nie wyleczylam i wkurza mnie ta przesuszona skóra to nabrałam już więcej pewności siebie.
magda_lena92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 15:26   #4976
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Marzena17 super wyglądasz, gratulacje Jak długo trwała Twoja kuracja?
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 16:23   #4977
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
Marzena17 super wyglądasz, gratulacje Jak długo trwała Twoja kuracja?
Dzięki ale jeszcze długa droga przede mną, żeby skóra wyglądała idealnie, nie wiem nawet, czy kiedykolwiek uda mi się to osiągnąć.
A kuracja trwała dokładnie pół roku. Dawka na początku przez krótki okres to 30 mg dziennie, a potem codziennie 40 mg. W sumie wybrałam około 120mg/kg masy ciała.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 21:43   #4978
alex_92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej dziewczyny, czy możecie polecić mi jakiś pokład do twarzy? miałam już rimmela stay mate i lasting finish no i mam teraz toleriant teint z la roche possay (przepraszam za błędy w pisowni). Chodzi mi o to żeby nie podkreślał suchych skórek i miał filtr. no i oczywiscie dosc dlugo sie trzymał a to z tego powodu że większość dnia spędzam na uczelni i nie chciałabym żeby po jakimś czasie już go nie było.
alex_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 11:39   #4979
anielska diablica
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 615
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Melduję się po 7 miesiącach od zakończenia kuracji. Nawrotu nie ma i nie zapowiada się Szkoda tylko, że przetłuszczanie wróciło. Próbowałam stosować tonik z kwasem migdałowym, niestety w tej postaci średnio się sprawdza. Lepiej sobie radzi stosowany w peelingu raz na dwa tygodnie. Powoli znikają blizny i plamy, mimo, że jeszcze nie jest idealnie. Mam też przebarwienia w okolicach oczu, przy płatkach nosa i przy ustach. Niestety na zdjęciach tego nie widać za bardzo. Jak widać na obrazkach można się wyleczyć z trądziku, mimo, że nie uważam, aby kuracja retinoidami doustnymi była łatwa i przyjemna. Trzymam za Was wszystkie kciuki

Ślicznie wyglądasz, ależ ci zazdroszczę takiej gładkiej i jednolitej buźki , ja za równe 3 tygodnie kończę kurację i o ile krosty i wulkany już mnie omijają, choć czasem jakieś pojedyncze podskórne zaskórniki mnie zaatakują, to twarz mam całą w przebarwieniach i co gorsze w dziurach. Stosowałaś coś, żeby się pozbyć przebarwień i nierówności ? ( czy ten problem cię ominął ? )
anielska diablica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 11:47   #4980
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez anielska diablica Pokaż wiadomość
Ślicznie wyglądasz, ależ ci zazdroszczę takiej gładkiej i jednolitej buźki , ja za równe 3 tygodnie kończę kurację i o ile krosty i wulkany już mnie omijają, choć czasem jakieś pojedyncze podskórne zaskórniki mnie zaatakują, to twarz mam całą w przebarwieniach i co gorsze w dziurach. Stosowałaś coś, żeby się pozbyć przebarwień i nierówności ? ( czy ten problem cię ominął ? )
Ja też za 3 tygodnie kończę kurację Jak na razie odpukać od kilku miesięcy nic nowego się nie pojawia, ale mam ten sam problem, dziurki powysypowe i mnóstwo przebarwień tak że bez korektora się nie pokazuję I też z chęcią dowiem się co stosujecie na przebarwienia i dziurki (przebarwienia zbladną ale czy dziurek da się pozbyć )
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.