Podkład jeśniejszy od dermacolu 211 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-03, 11:39   #1
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55

Podkład jeśniejszy od dermacolu 211


Właśnie kończy mi się dermacol nr 211 i mam problem. Zazwyczaj mieszałam go z kremem Dove lub Nivea, by go nieco rozjaśnic i rozrzedzic. Niestety po jakimś czasie zaczeła mi się bardzo mocno swiecic twarz. Mam cerę tłustą i wrazliwą o bardzo jasnym odcieniu lekko beżowym. Pomózcie mi w poszukiwaniu dobrze kryjacego podkładu do. 40 zł. A może wina polega na tym, iż powinnam z czymś innym mieszac dermacol?
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 11:59   #2
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład jeśniejszy od dermacolu 211

Ja też używam Dermacolu 211 i wydaje mi się, że nieco jaśniejszy od niego jest odcień Porcelain 11 podkładu X-Ceptional Wear Gosha. Dobrze kryje, ale kosztuje nieco ponad 40 zł, bodajże 45 lub 48 zł, nie pamiętam dokładnie. Nie znam tańszych i b. jasnych podkładów. Bardzo jasne odcienie dostępne są raczej dopiero od 40-50 zł wzwyż (np. Revlon, Gosh, True Match L'Oreala). Niska półka ma raczej ciemniejsze odcienie.
Co do Dermacolu, to on sam w sobie jest dość tłusty, więc nic dziwnego, że skóra po nim się świeci. Może za dużo naraz go używasz? I jeszcze jedno: czy używasz pudru po jego nałożeniu?
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 12:18   #3
Ironlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Podkład jeśniejszy od dermacolu 211

Jedynie trochę skrobi, ale to nie pomaga na dłuższą metę. A z tych droższych ponad 40 to co mogłabyś mi poleic ? Może po prostu raz wydam trochę więcej, by później nie żałować. A X-Ceptional Wear Gosh to jaki ma najjaśniejszy odcień wpada w róż czy żółty?
Ironlady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 12:21   #4
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Podkład jeśniejszy od dermacolu 211

Cytat:
Napisane przez Ironlady Pokaż wiadomość
Właśnie kończy mi się dermacol nr 211 i mam problem. Zazwyczaj mieszałam go z kremem Dove lub Nivea, by go nieco rozjaśnic i rozrzedzic. Niestety po jakimś czasie zaczeła mi się bardzo mocno swiecic twarz. Mam cerę tłustą i wrazliwą o bardzo jasnym odcieniu lekko beżowym. Pomózcie mi w poszukiwaniu dobrze kryjacego podkładu do. 40 zł. A może wina polega na tym, iż powinnam z czymś innym mieszac dermacol?

Moim zdaniem nie powinnaś go mieszać z takimi kremami jak Nivea czy Dove,gdy masz cerę tłustą.Ta Twoja mieszanka sama w sobie wychodzi bardzo tłusta,więc nie ma się co dziwić,że Twoja cera się świeci,już pomijając fakt,że taki podkład jest strasznie ciężki,co może powodować szybsze świecenie,więcej wytwarzania łoju itd.Jeśli potrzebujesz mieszać Dermacol z jakimś kremem,myślę,że powinien to być krem przede wszystkim lekki,nawilżający,nie zapychający porów (tamte dwa są ciężkie i natłuszczające),cera powinna się poprawić .
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 12:33   #5
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Podkład jeśniejszy od dermacolu 211

fajnie kryjący jest lasting performance, na allegro mozna go kupic taniej, kolor fair jest jasny, duzo jasniejszy od dermacolu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 12:34   #6
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Podkład jeśniejszy od dermacolu 211

Cytat:
Napisane przez Ironlady Pokaż wiadomość
Jedynie trochę skrobi, ale to nie pomaga na dłuższą metę. A z tych droższych ponad 40 to co mogłabyś mi poleic ? Może po prostu raz wydam trochę więcej, by później nie żałować. A X-Ceptional Wear Gosh to jaki ma najjaśniejszy odcień wpada w róż czy żółty?
Z podkładów mogę polecić właśnie te, które wymieniłam poprzednio: Gosha, Colorstaya (Revlon) i True Match (L'Oreal). Jeśli chodzi o ich odcienie dla bladolicych, to są to odpowiednio Porcelain 11, Ivory 110 i Rose Ivory C1. Najjaśniejszy odcień Gosha jest moim zdaniem neutralny, nie wpada wyraźnie ani w róż, ani w żółć. Gosh jest dostępny w drogeriach Natura, więc najlepiej będzie, jak weźmiesz próbkę tego odcienia i sama go przetestujesz.
Edit: Truskawowawiosna, zauważyłam, że Fair LP ciemnieje w ciągu dnia, więc jedynie na początku jest b. jasny.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:43.