Cieńkie łamliwe włosy-desperacja! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 17:07   #61
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Włosy się łamią i wpadają od pyłu tytoniowego dodawanego do ogólnodostępnych farb, szamponów i odżywek. Jeśli kupujemy produkty typu "jeden gratis" możemy być pewne, że znajduje się w nich pył tytoniowy. W ogóle nie powinno go tam być, ale w ten sposób odpad jest utylizowany, a że jest rakotwórczy i toksyczny przy dłuższym stosowaniu niszczy włosy. Rekordzistą w zawartości pyłu są produkty firmy Schwarzkopff.
Panie wspominają, że kiedyś myło się włosy bylejakim szamponem i było super, jest tak dlatego, że kilkanaście lat temu nikt nie wpadł jeszcze na pomysł, żeby utylizować pył tytoniowy w taki sposób. Najlepiej zrezygnować z chemicznych mazideł do włosów.
Pyłu tytoniowego nie zawiera: szampon Hipp, Bambino, szampony Mrs. Potter's.
Jako maski polecam amlę, hennę, olejek rycynowy, płynny jedwab.

Edytowane przez kokuryu
Czas edycji: 2007-05-12 o 02:23
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 18:56   #62
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Włosy się łamią i wpadają od pyłu tytoniowego dodawanego do ogólnodostępnych farb, szamponów i odżywek. Jeśli kupujemy produkty typu "jeden gratis" możem być pewne, że znajduje się w nich pył tytoniowy. W ogole nie powinno go tam być, ale w ten sposób odpad jest utylizowany, a że jest rakotwórczy i toksyczny przy dłuższym stosowaniu niszczy włosy. Rekordzistą w zawartości pyłu są produkty firmy Schwarzkopff.
Panie wspominają, że kiedyś myło się włosy bylejakim szamponem i było super, jest tak dlatego, że kilkanaście lat temu nikt nie wpadł jeszcze na pomysł, żeby utylizować pył tytoniowy w taki sposób. Najlepiej zrezygnować z chemicznych mazideł do włosów.
Pyłu tytoniowego nie zawiera: szampon Hipp, Bambino, szampony Mrs. Potter's.
Jako maski polecam amlę, hennę, olejek rycynowy, płynny jedwab.
pierwsze słyszę!
chyba sobie w końcu kupię szampon dla dzieci
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 14:47   #63
wichura
Raczkowanie
 
Avatar wichura
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Wiadomości: 112
GG do wichura
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Jak znaleść pył tytoniowy w składzie chemicznym? Chodzi mi o nazwę używaną w spisie.
wichura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 10:09   #64
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez wichura Pokaż wiadomość
Jak znaleść pył tytoniowy w składzie chemicznym? Chodzi mi o nazwę używaną w spisie.
Nie można, bo pyłu tytoniowego nie wolno dodawać do produktów, a więc nie umieszczają go w składzie. Konsument ma się o tym nie dowiedzieć.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 10:56   #65
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Nie można, bo pyłu tytoniowego nie wolno dodawać do produktów, a więc nie umieszczają go w składzie. Konsument ma się o tym nie dowiedzieć.
Skąd w takim razie wiesz o takich rzeczach, to jest pewna informacja?
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 11:09   #66
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
Skąd w takim razie wiesz o takich rzeczach, to jest pewna informacja?
Pewna, mój brat jest chemikiem i to on mnie o tym poinformował. Najgorsze jest to zwykły człowiek nie ma o takich rzeczach pojęcia i producenci mogą mu wciskać co tylko chcą.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 11:17   #67
Maybebaby
Raczkowanie
 
Avatar Maybebaby
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 379
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Hm, szamponu Hipp już od dłuższego czasu używam, ale co byś powiedziała na odżywki typu sunsilk i ziaja(bez spłukiwania)....one też moga zawierać ten pył?

I drugie pytanie, dlaczego jedni mają zdrowe i mocne włosy, pomimo że używaja szamponów drogeryjnych a inni nie?

Kosmetyki profesionalne też moga zawierać ten pył tytoniowy, czy w takim wypadku już firma bardziej dba o klienta?
Maybebaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-15, 12:04   #68
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Maybebaby Pokaż wiadomość
Hm, szamponu Hipp już od dłuższego czasu używam, ale co byś powiedziała na odżywki typu sunsilk i ziaja(bez spłukiwania)....one też moga zawierać ten pył?

I drugie pytanie, dlaczego jedni mają zdrowe i mocne włosy, pomimo że używaja szamponów drogeryjnych a inni nie?

Kosmetyki profesionalne też moga zawierać ten pył tytoniowy, czy w takim wypadku już firma bardziej dba o klienta?
Nie znam dokładnej odpowiedzi na te wszystkie pytania, wiem jedynie, że większość produktów ogólnodostępnych zawiera ten pył. Wiadomo, że nie będzie go w produktach badanych przez jednostki niezależne jak np. instytuty czy firmy farmaceutyczne, czyli głównie chodzi tu o szampony dla dzieci (co nie sprawdza się w przypadku Johnson's baby, który okazuje się być bardzo zanieczyszczony i przekraczający wszelkie normy).

Zapewne ludzie różnie na niego reaguję, jeśli nie niszczy włosów to powoduje inne schorzenia.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 09:51   #69
jogusia
Rozeznanie
 
Avatar jogusia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 520
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

a ten pył z czego się bierze w jaki sposób jest 'produkowany" jako odpad i jakim cudem trafia do kosmetyków???
__________________
jogusia
jogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 09:46   #70
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Kokuryu załamałaś mnie ta informacją W dzisiejszych czasach to jest koszmar, co to się wyrabia
A jakiego szamponu/ odżywki/ maski Ty używasz?
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 10:58   #71
Ala...
Raczkowanie
 
Avatar Ala...
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Threecity
Wiadomości: 209
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Kattarina napisałaś - Staram sie unikac kosmetykow testowanych na zwierzetach, wiec juz w przedbiegach odpadaja u mnie kosmetyli profesjonalne L'Oreala i Schwarzkopfa.

Skąd wiesz, że te kosmetyki są testowane na zwierzetach??
Ala... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 11:54   #72
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez jogusia Pokaż wiadomość
a ten pył z czego się bierze w jaki sposób jest 'produkowany" jako odpad i jakim cudem trafia do kosmetyków???
Przemysł tytoniowy produkuje tyle pyłu, że nie ma co z nim zrobić. Firmy kosmetyczne, za grubą kasę, dodają pyłu do swoich kosmetyków, aby go zutylizować. Głównie znajduje się w produktach gratisowych.

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Kokuryu załamałaś mnie ta informacją W dzisiejszych czasach to jest koszmar, co to się wyrabia
A jakiego szamponu/ odżywki/ maski Ty używasz?
Używam szamponu Bambino, ale zwykle kupuję szampony czysto ziołowe na w http://www.biolander.com/ . Nie stosuję sztucznych odżywek ani maseczek, a jedynie płukanki ziołowe, olejek rycynowy, czasami również płynny jedwab. Teraz mam zamiar kupić w Biolanderze Amlę i odżywki owocowo-ziołowe.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 12:51   #73
jogusia
Rozeznanie
 
Avatar jogusia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 520
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Ja mimo wszystko będe używać szampony i odżywki ze zwykłych sklepów jakoś ciężko mi uwierzyć w ten pył, a nawet jeśli to i tak niestety w tych czasach wszystko nam szkodzi mniej lub bardziej ale jednak.
__________________
jogusia
jogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:24   #74
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez jogusia Pokaż wiadomość
Ja mimo wszystko będe używać szampony i odżywki ze zwykłych sklepów jakoś ciężko mi uwierzyć w ten pył, a nawet jeśli to i tak niestety w tych czasach wszystko nam szkodzi mniej lub bardziej ale jednak.
Nikt tu nie nakłania to zmiany kosmetyków. I oczywiście masz rację, że wszystko co zawiera chemię szkodzi człowiekowi, a tu właśnie dzielimy się spostrzeżeniami i wiedzą, które pomagają unikać tych najbardziej szkodliwych substancji.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 13:32   #75
jvlka900
Zakorzenienie
 
Avatar jvlka900
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 686
GG do jvlka900
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Mogę Ci oddać troche moich włosów. Ja chce sie ich troszku pozbyć
jvlka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:25   #76
tajka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 272
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez Ala... Pokaż wiadomość
Kattarina napisałaś - Staram sie unikac kosmetykow testowanych na zwierzetach, wiec juz w przedbiegach odpadaja u mnie kosmetyli profesjonalne L'Oreala i Schwarzkopfa.

Skąd wiesz, że te kosmetyki są testowane na zwierzetach??


Wszędzie o tym pełno informacji . . . Wystarczy, że wejdziesz na jakąkolwiek listę kosmetyków "zakazanych" . . . Albo na stronę wegetarian itp.
__________________
Moje ubrania itd. na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=259712
Moje życzenia:
Panterka, czarna ołówkowa, torby
tajka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:29   #77
jogusia
Rozeznanie
 
Avatar jogusia
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 520
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

A wiesz może w jakich kosmetykach, jakich firm jest tego pyłu najwięcej?
Pozdrowionka
__________________
jogusia
jogusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:40   #78
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez jogusia Pokaż wiadomość
A wiesz może w jakich kosmetykach, jakich firm jest tego pyłu najwięcej?
Pozdrowionka
Najwięcej pyłu zawierają produkty GRATISOWE, a jeśli chodzi o firmę to Schwarzkopff. Ta firma bardzo często dodaje szampon, odżywkę czy farbę gratis.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 14:56   #79
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Mi też ciężko uwierzyć w ten pył tytoniowy. Tzn. niby wierzę, ale cieżko mi się będzie przestawić na szampon dla dzieci np. bambino bo mam wrażenie, ze te szampony oprócz mycia nic nie dają dla włosów.

Tak wogóle, to skoro wiadomo o tym, że do jakiejś firmy dodaje się takie coś i że firma dostaje za to kupe kasy, to czemu ta sprawa nie jest nagłośniona ??? Przecież to karalne powinno byc!
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-18, 15:09   #80
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Mi też ciężko uwierzyć w ten pył tytoniowy. Tzn. niby wierzę, ale cieżko mi się będzie przestawić na szampon dla dzieci np. bambino bo mam wrażenie, ze te szampony oprócz mycia nic nie dają dla włosów.

Tak wogóle, to skoro wiadomo o tym, że do jakiejś firmy dodaje się takie coś i że firma dostaje za to kupe kasy, to czemu ta sprawa nie jest nagłośniona ??? Przecież to karalne powinno byc!
Taki już świat jest, o wszystkim stanowią pieniądze. To tak samo jak dodawanie chemicznych polepszaczy, bądź konserwantów do produktów spożywczych. Każdy wie, że są toksyczne i odpowiedzialne za większość chorób nowotworowych, a ciągle są stosowane i nikt nic z tym nie robi.
Podobnie jest z gipsem w pieczywie i trocinami w płatkach kukurydzianych.
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 15:38   #81
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez kokuryu Pokaż wiadomość
Taki już świat jest, o wszystkim stanowią pieniądze. To tak samo jak dodawanie chemicznych polepszaczy, bądź konserwantów do produktów spożywczych. Każdy wie, że są toksyczne i odpowiedzialne za większość chorób nowotworowych, a ciągle są stosowane i nikt nic z tym nie robi.
Podobnie jest z gipsem w pieczywie i trocinami w płatkach kukurydzianych.
Masz racje, z tym że na takich produktach spożywczych, które zawierają chemie, nie ma informacji że produkt ten jest zdrowy, lub pomaga jakos organizmowi. A na szamponach i odzywkach są same "achy" i "ochy", że regeneruje, że pomaga, że chroni itd.

I jeszcze ten gips i trociny Boze czego ja się tutaj dowiaduję! Chyba lepiej mi sie żyło w niewiedzy
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 16:02   #82
kokuryu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 828
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Masz racje, z tym że na takich produktach spożywczych, które zawierają chemie, nie ma informacji że produkt ten jest zdrowy, lub pomaga jakos organizmowi. A na szamponach i odzywkach są same "achy" i "ochy", że regeneruje, że pomaga, że chroni itd.

I jeszcze ten gips i trociny Boze czego ja się tutaj dowiaduję! Chyba lepiej mi sie żyło w niewiedzy
Oczywiście, że na produktach spożywczych też są ACHY i OCHY np.: na jogurtach, chociaż zawierają często niezbyt zdrową żelatynę wieprzową, na paróweczkach dla dzieci, które zwierają glutaminian i benzoesan sodu, na wielu konserwowanych serkach, gotowych sosach, ketchupach. Wszyscy producenci zachwalają.
A z kosmetykami zwykle jest tak, że zawierają zioła, minerały, wygładzacze, odżywiacze itd., ale wszystko to znajduje się na szarym końcu listy składników, a więc nie ma większego wpływu.

Tak to jest jak się na brata chemika, zawsze jakąś nowość do domu przyniesie .
kokuryu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 16:41   #83
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

O matko, ja bym z takim bratem zwariowała :pantene: Albo każdą interesującą mnie rzecz, dawałabym mu do sprawdzenia
magrest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 18:11   #84
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: Cieńkie łamliwe włosy-desperacja!

Ja mam ich bardzo dużo ale są cieńkie i powstaje efekt SIANA
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.