Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-06, 21:48   #421
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

O mamo ale boski wątek!! Subskrybuję, bo sama jestem zagorzałą hennowiczką Henna w połączeniu z indygo i amlą - daje na moich włosach takie efekty kolorystyczne, których mogłam tylko pomarzyć przy farbowaniu chemicznym, a o kondycji włosów wogóle już nie wspomnę - piękne, błyszczące, grube i dobrze odżywione. W życiu nie miałam takich włosów jak mam od roku po hennowaniu.

Za poradą jednej z wizażanek - kupilam olej musztardowy, który ponoć hinduski stosują do przedłużenia trwałości i przyciemniania henny - jeszcze nie stosowałam, ale dam znać przy następnym hennowaniu.

Poniżej podrzucam fotki, które robiłam dla dziewczyn z innego forum - na zachętę dla bojących się henny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg slajd1ka3.jpg (103,9 KB, 344 załadowań)
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:52   #422
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Łaaaaał super włoski!Ja mam podobny kolor ,tylko mniej włosów A o oleju musztardowym jeszcze nie słyszałam...Ach, jeszcze tyle ekperymentów przede mną!
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:56   #423
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Ja farbuję włosy tak - "henna" (w moim wypadku Venita brąz) do miseczki. Do tego dwie łyżeczki proszku Amla (mozna kupic w Mazidlach, Helfy lub Biolanderze) ,dwie łyżeczki naturalnej henny (kupic j.w) ,dwie łyżeczki basmy irańskiej (skład :naturalna basma irańska ,cokolwiek to znaczy),uwaga śmierdzi!Ale bez tej basmy tez wychodzi ładny kolorek.
Zalewam gorącą wodą,czekam chwilę i dodaje dwie łyżki waxu ,mieszam i sruu na łepetynę.Trzymam różnie ,koło 1,5 godziny średnio.Potem zmywam wodą ,nakładam na 5 minut odżywkę Latte ( tak ,Kallosa) i znowu zmywam.Po trzech dniach myję głowę i rozrabiam w misce cztery lyzki SHikakai (kupiłam w Helfy ,ale ostatnio zamówiłam sobie na Amazonie ,tańsza jest ) tu masz linka do tej substancji http://www.helfy.pl/shikakai-puder-odzywka-do-wlosow .Nakladam na łepetynę i postepuję tak samo jak w wypadku henny - siedzę z nią pod folią i ręcznikiem koło 0,5 h.Mam wrażenie ,że Shikakai wydobywa z moich włosow właściwy kolorek czekoladki.
Moje włosy ostatnimi latami męczone szamponami koloryzującymi 24 (farb nie używałam) mają jeszcze odcień bordo (gdyż właśnie różne odcienie czerwieni im fundowałam).
Chcąc jednak jak najmniej im szkodzić przerzuciłam się na hennę z venity. Używam od jakiegoś czasu brązu, jednak nie udaje mi się zniwelować rudawo-czerwonych przebłysków.
Czy któraś z Twoich mikstur dałaby radę 'wyczarować' na włosach chłodny brąz? Albo choć pozbyć się tych czerwonych efektów..
Niby najprościej byłoby zafarbować włosy jakąś farbą, która dałaby chłodny brąz.. Ale nie chcę ich męczyć w ten sposób ..
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 21:56   #424
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dzięki za miłe słowo ja wbrew pozorom też nie mam ich za dużo tylko jakoś mi się naprawde poprawiły odkąd odstawiłam chemiczne szampony, odżywki, farby. Teraz głównie bazuje na naturalnych kosmetykach - a do włosów cud miód malina jest masło karite, szampony nie naszpikowane chemią i właśne henna i amla.

Olej musztardowy kupilam w wawie w sklepie z orientalnym jedzeniem za 8 zeta - tanio więc stwierdziłam, że co mi szkodzi
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:09   #425
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
.
Czy któraś z Twoich mikstur dałaby radę 'wyczarować' na włosach chłodny brąz? Albo choć pozbyć się tych czerwonych efektów..
Niby najprościej byłoby zafarbować włosy jakąś farbą, która dałaby chłodny brąz.. Ale nie chcę ich męczyć w ten sposób ..
Wiesz co ,wydaje mi się ,że decydujący wpływ na uzyskanie koloru chłodnego brązu ma amla.Poczytaj tu http://www.helfy.pl/amla-puder-piling-do-wlosow Mogę Ci podesłac jedna torebkę Basmy irańskiej - kupiłam na allegro kilka ,więc wytarczy mi na długo .Może jak sobie wymieszasz ,wyjdzie Ci piękny kolor chłodnego brązu?Ale zastanów się nad tą amlą ,na Mazidłach jest tańsza.
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:11   #426
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
.

Olej musztardowy kupilam w wawie w sklepie z orientalnym jedzeniem za 8 zeta - tanio więc stwierdziłam, że co mi szkodzi
Hehe ,uwaga sklepy z orientalnym żarciem - nadchodzę!!! Mam nadzieję ,że mi skalp nie odpadnie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:12   #427
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

gosiala ma zdecydowanie rację - amla + przewaga indygo nad henną w proporcjach powinna załatwić sprawę chłodnego brązu.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 22:12   #428
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Hehe ,uwaga sklepy z orientalnym żarciem - nadchodzę!!! Mam nadzieję ,że mi skalp nie odpadnie
Możesz poczekać na mnie - jak mi odpadnie to na pewno się pochwalę
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:23   #429
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Możesz poczekać na mnie - jak mi odpadnie to na pewno się pochwalę
Daj znać ,jak Ci idzie ,jak dostanę go u siebie , bedę pisać o efektach.
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:32   #430
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Wiesz co ,wydaje mi się ,że decydujący wpływ na uzyskanie koloru chłodnego brązu ma amla.Poczytaj tu http://www.helfy.pl/amla-puder-piling-do-wlosow Mogę Ci podesłac jedna torebkę Basmy irańskiej - kupiłam na allegro kilka ,więc wytarczy mi na długo .Może jak sobie wymieszasz ,wyjdzie Ci piękny kolor chłodnego brązu?Ale zastanów się nad tą amlą ,na Mazidłach jest tańsza.
o ja, ale się ciesze, że mam szanse osiągnąć chłodny odcień nie męcząc włosów. Tam pisze, żeby wymieszać AMLE, HENNE, INDYGO i do tego jeszcze venitę brąz i możliwe, że wtedy uzyskam ten wymarzony brąz?
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:36   #431
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
i do tego jeszcze venitę brąz i możliwe, że wtedy uzyskam ten wymarzony brąz?
nie wiem co venita ma w składzie, ale jakmasz już amle, henne i indygo to venita ci jest zbędna IMHO. Tak na marginesie kiedys, pare lat temu kupiłam venitę BRAZ w tubce - bo pisało że henna - no i głupia składów czytac nie umiałam i kupiłam. Jakie wielkie było moje zdziwienie gdy po wysuszeniu włosów okazały się one ....FIOLETOWE Taki ciemny soczysty fiolet. W sumie nawet fajnie to wyglądało, ale fakt pozostaje faktem
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 22:36   #432
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mi wyszło ,więc trzymam kciuki za Ciebie!
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-06, 22:39   #433
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziękuje wam bardzo za rady
widzę, że czeka mnie zabawa z tym, ale mam nadzieję, że będzie warto.
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 00:20   #434
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
O mamo ale boski wątek!! Subskrybuję, bo sama jestem zagorzałą hennowiczką Henna w połączeniu z indygo i amlą - daje na moich włosach takie efekty kolorystyczne, których mogłam tylko pomarzyć przy farbowaniu chemicznym, a o kondycji włosów wogóle już nie wspomnę - piękne, błyszczące, grube i dobrze odżywione. W życiu nie miałam takich włosów jak mam od roku po hennowaniu.

Za poradą jednej z wizażanek - kupilam olej musztardowy, który ponoć hinduski stosują do przedłużenia trwałości i przyciemniania henny - jeszcze nie stosowałam, ale dam znać przy następnym hennowaniu.

Poniżej podrzucam fotki, które robiłam dla dziewczyn z innego forum - na zachętę dla bojących się henny
Serce roście na widok tylu nowych entuzjastek henny .

Chooomiku, piękny kolor, mam bardzo podobny, tyle że...naturalny. I to mnie właśnie boli , bo mimo tego, że gorąco zakochałam się lawsonii, narazie nie zdecyduję się na pełną aplikację - za bardzo go lubię. A że trudno mi całkowicie zrezygnować z cudownych właściwości tego zielska raz na jakiś czas nakładam tzw. henna gloss, czyli hennę zalaną sokiem z cytryny i wymieszaną ze sporą ilością odżywki. Dzięki temu włosy błyszczą, są gładziutkie i trochę napompowane , natomiast rudawe refleksy są bardzo delikatne. W ten sposób można też odświeżyć kolor pomiędzy kolejnymi farbowaniami. Czytałam również, że ludność
stosuje indygo gloss i myślę, że ta metoda może być przydatna w utrzymaniu chłodnego koloru włosów potraktowanych mieszanką henny i indygo, jako że to drugie ma tendencję do stopniowego wypłukiwania się.

Za to używam sobie na członkach rodziny i koleżankach . Ostatnio przeprowadzałam farbowanie dwustopniowe przy pomocy irańskiej henny i indygo zakupionych na Allegro. Uwielbiam takie pacianie.

Co do oleju musztardowego, to podobno ma nieziemski zapach . Planowałam jego zakup ze względu na problemy z wypadaniem włosów, a tu okazuje się, że przyciemnia hennę. Miła to nowina .

Dziewczyny, czy próbowałyście jakoś wzbogacać wasze mieszanki? Chodzi mi o olejki eteryczne (które przecież stosuje się do mehendi celem uzyskania ciemniejszego koloru) i różniaste dodatki zmieniające delikatnie odcień.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 10:46   #435
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

creatura - dziękować Faktycznie jakbym miała takie włosy jak mam po hennie (w sensie koloru) to też bym ich chyba nie ruszała. A powiedz jeśli nie chcesz zmieniać koloru - próbowałaś Cassi? Czytałam twoje posty w tym temacie i widać, że masz ogromną wiedzę o hennowaniu - szacuneczek

jeśli chodzi o dodatki - probowalam kiedys dodawać mocnej esencji z kawy, z hibiskusa i wina czerwonego - ale szczerze powiedziawszy to nie zauważyłam, żeby to coś zmieniło. Do dwóch ostatnich hennowań dodałam olejku eterycznego - pomarańczowego ,ze względu na zapach, bo niemiałam pojęcia ze przyciemniają kolor. Wiesz może które konkretnie przyciemniają? Cytrusowe jak mi się zdaje rozjaśniają. Więc ja się ogólnie hennuję bez dodatków - tylko miód czasem dodaje, żeby się lepiej trzymało. A wizażanka która poleciła mi olej musztardowy (muszę sprawdzić jej nicka), pisała że hinduski dodają mocną esencję z czarnej herbaty do przyciemnienia henny.

Jak przygotowujesz henna gloss? Tzn. chodzi mi konkretnie o przygotowanie henny - zostawiasz ja na noc z sokiem z cytryny i dopiero potem dodajesz odżywkę? czy odrazy po dodaniu soku nakładasz na głowę?

U mnie najintensywniejsze kolory wychodzą jesli własnie henna postoi przez noc i naciagnie, ale wiem że są różne szkoły.

pozdrawiam
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 15:15   #436
Marrrtaa
Raczkowanie
 
Avatar Marrrtaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 41
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mam pytanie do doświadczonych w hennowaniu ;D
Jak najlepiej z brązowych włosów zrobić miedziane ?
I co jeżeli mam rozjaśniane pasemka ?
Marrrtaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 15:27   #437
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pasemka wyjdą mocniejsze i intensywniejsze w kolorze - to na pewno. A miedziane - czyli - rude? za pomocą henny możesz uzyskać rudość, ale będzie ona w takiej tonacji jak twoje naturalne włosy - tzn. henna nie rozjaśni ci włosów, tylko zabarwi na rudo - miedziano w tonacji takiej jaką masz.

EDIT: Właśnie siedze z hennowo -amlowym glossem na głowie. Coś mega dziwnego wymyśliłam mam nadzieję, że przeżyje ten eksperyment. Rozrobiłam henne z cytryną, a amle dodałam do rozgrzanego masła karite i avokado - wymieszałam i nałożyłam na głowe. hm...zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Ale poszła tropem, że wszystkie te składniki osobno bardzo służom moim włosom - może wymieszane tez posłuża.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 19:18   #438
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
creatura - dziękować Faktycznie jakbym miała takie włosy jak mam po hennie (w sensie koloru) to też bym ich chyba nie ruszała. A powiedz jeśli nie chcesz zmieniać koloru - próbowałaś Cassi? Czytałam twoje posty w tym temacie i widać, że masz ogromną wiedzę o hennowaniu - szacuneczek

jeśli chodzi o dodatki - probowalam kiedys dodawać mocnej esencji z kawy, z hibiskusa i wina czerwonego - ale szczerze powiedziawszy to nie zauważyłam, żeby to coś zmieniło. Do dwóch ostatnich hennowań dodałam olejku eterycznego - pomarańczowego ,ze względu na zapach, bo niemiałam pojęcia ze przyciemniają kolor. Wiesz może które konkretnie przyciemniają? Cytrusowe jak mi się zdaje rozjaśniają. Więc ja się ogólnie hennuję bez dodatków - tylko miód czasem dodaje, żeby się lepiej trzymało. A wizażanka która poleciła mi olej musztardowy (muszę sprawdzić jej nicka), pisała że hinduski dodają mocną esencję z czarnej herbaty do przyciemnienia henny.

Jak przygotowujesz henna gloss? Tzn. chodzi mi konkretnie o przygotowanie henny - zostawiasz ja na noc z sokiem z cytryny i dopiero potem dodajesz odżywkę? czy odrazy po dodaniu soku nakładasz na głowę?

U mnie najintensywniejsze kolory wychodzą jesli własnie henna postoi przez noc i naciagnie, ale wiem że są różne szkoły.

pozdrawiam
Choomiku, cassi jeszcze nie próbowałam, ale mam w planach. Myślę, że na pierwszy ogień pójdzie Sipa Złoty Blond, bo tania, a w dużej mierze oparta na tej właśnie roślinie. Przy okazji może podkreśliłaby złote refleksy. Na Allegro widziałam też 2 produkty Sipy, które ponoć nie dają efektu koloryzacyjnego (Neutre i Quinquina). Jak znam życie może być w to zamieszana cassia, ale 100% pewności nie mam, jako że jeszcze nie miałam ich w łapach .

Jeśli chodzi o olejki, to muszą to być takie z wysoką zawartością alkoholi monoterpenowych, których to obecność wpływa na szybsze i bardziej szczodre uwalnianie się lawsonu. Najczęściej stosuje się olejek z drzewa herbacianego, eukaliptusowy (Eucalyptus Globulus, inne odmiany ponoć się nie nadają), kajeput, ravensara i lawendowy. Nie wiem jednak, jak to się sprawdzi na włosach. Czy aby nie zaskutkuje bardziej płomiennym kolorem ? W każdym razie poddaję tę myśl ku rozważeniu .

Z herbatą jeszcze nie próbowałam, ale znajoma Hinduska poleciła mi żeby dodać kawy. Wydaje mi się jednak, że zarówno te dodatki mogą wysuszać włosy. Jednak nie mówię nie i dziś wieczorem zaleję sobie hennę earl greyem. A to wszystko przyprawię cynamonem .

A hennę do glossu przygotowuję tak samo jak do normalnej aplikacji. Zalewam sokiem z cytryny albo wodą (częściej, bo nie chcę wysuszenia, a nie zależy mi tak bardzo na kolorze) i odstawiam na minumum kilka godzin.
Jeszcze a propos odżywki - powinna być prosta w składzie, bez silkonów i innych takich. Można też ponoć użyć jogurtu naturalnego, ale ja nie próbowałam.

Cytat:
Napisane przez Marrrtaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych w hennowaniu ;D
Jak najlepiej z brązowych włosów zrobić miedziane ?
I co jeżeli mam rozjaśniane pasemka ?
Tak jak pisze choomik. Jeśli nie jesteś blondynką, to czystej miedzi nie uzyskasz. W jakim kolorze masz te pasemka? Na jasnym blondzie rezultat może być bardzo intensywny. Może na początek spróbujesz hennowego glossu ?

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
EDIT: Właśnie siedze z hennowo -amlowym glossem na głowie. Coś mega dziwnego wymyśliłam mam nadzieję, że przeżyje ten eksperyment. Rozrobiłam henne z cytryną, a amle dodałam do rozgrzanego masła karite i avokado - wymieszałam i nałożyłam na głowe. hm...zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Ale poszła tropem, że wszystkie te składniki osobno bardzo służom moim włosom - może wymieszane tez posłuża.
Ja też mam nadzieję, że przeżyjesz i pochwalisz się tutaj rezultatami . Obawiam się jednak, że efekt kolorystyczny będzie nikły. Ale... pożyjemy, zobaczymy .
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."

Edytowane przez una creatura bella
Czas edycji: 2007-11-07 o 21:18
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-07, 21:48   #439
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

creatura - zgadłaś bez pudła - efekt kolorystyczny jest nikły, po prostu stary kolor został podkręcony. Ale za to efekt odżywienia...ah - fantastiko!!!
Przeżyłam dzis chwilę grozy - nałożyłam ten gloss, posiedziałam z nim godzinę i zmyłam wodą. W tym momencie przypomniałam sobie, że przecież mam jeszcze olej musztardowy! Więc radośnie pomknęłam po olej, nałożyłam (jedzie musztardą, ale niezbyt intensywnie), posiedziałam 20 min i zmywam....nałożyłam szampon.....masuje.....a tu kurde soczyście ZIELONA PIANA LECI!! No w morde...

Na szczęście tylko piana była zielona - włosy koloru normalnego. Nie wiem co się stało i co ze sobą tak zareagowało...?

W każdym razie jestem bardzo zadowolona z efektu - tak raz na tydzień będę robić taki myk i chyba zacznę zapuszczać włosy Apropos odżywki - mam świetną i bardzo ją polecam - skład prościutki bez silikonów - Alverde z Melisą cytrynową.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 22:10   #440
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A ja w sobote chyba sobie zaaplikuje mieszanke z Hesh'a - Heenara ruda i czarna ,trochę amli i "smierdziela" z Iranu ,zobaczę czy wyjdzie pastwisko czy może jakiś ciekawy kolorek
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 22:35   #441
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A oto kolor moich włosów po aplikacji całego tego ustrojstwa.Poszłam za radą una_creatura_bella i dodałam trochę olejku lawendowego ,dzięki czemu nie śmierdzę jak potwór z bagien.Bałam się ,że nie bedzie widać żadnego efektu kolorystycznego bez henny Venity ,ale jestem mile zaskoczona.Włosy są grubsze niż po poprzednich farbowaniach ,więc wniosek jest jeden - trzeba słuchać ekspertów .Na zdjęciu może tego nie widać ,ale mam kolor ciemno brązowy .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (34,8 KB, 310 załadowań)
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 22:39   #442
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

kobieto!! cudny kolor! Pisz natychmiast co dokładnie z czym wymieszałaś i w jakich proporcjach i ile trzymałaś.

p.s. Ja od siebie dodam, że nie powinno się myć włosów szamponem do 3 dni od hennowania - jak ktoś musi to samą odżywką
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 22:47   #443
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Powaznie Ci sie podoba? Dzięki! Mi też...
Na początku miałam mocne postanowienie ,że zaleję wieczorem henne a farbować będę dopiero rano ,ale zaczęłam sobie dosypywać coraz to czego innego i w końcu zwątpiłam ,czy to może tak długo stać ,bo gdzieś czytałam ,że indygo przestaje działać po jakimś czasie od zalania wodą.
Najpierw nasypałam Heenary rudej ,gdzieś 2 łyżki ,potem Amli 2 łyzki ,potem basmy też 2 łyżki ,potem Henny naturalnej łyżkę. Popatrzyłam na to co wyszło i dodałam troszkę basmy. Kapnęłam 5 kropel olejku lawendowego ,zalałam gorącą wodą i odstawiłam .Po pól godzinie stwierdziłam ,że chyba basma nie może się tak długo moczyć ,więc dodałam 2 łyzeczki waxu i rozpoczęłam operację PASTWISKO. Po 2 godzinach zmyłam wodą i koniec.
Ps.Ja nigdy nie myję przez 3 dni od farbowania ,gdzieś to wyczytałam
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 23:09   #444
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

o ja, jaki śliczny brąz gosiala!
jaki jest Twój naturalny kolor włosów? farbujesz je od zawsze henną?
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 23:23   #445
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

marzy mi się przejście do henny.. ale póki co mam na głowie chemię to pewnie odczekam sporo
ale jedno mnie zastanawia.. z wszystkich wątków które przeglądałam o farbowaniu henną basmą etc powstało we mnie wrażenie, że tym nie da się ufarbować odrostów, bo przy skórze - włosy mniej zniszczone i ciepło od głowy - słabo łapie.
czy to prawda?
pozdrawiam i piękny ten brąz tam wyżej..
wiem że na pewno było to w tym wątku alet eraz już nie przejrzę bo usypiam, na pewno jutro.. ale czy te wszystkie składniki [henna amla basma indygo] to tylko w necie można dostać?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-11, 23:47   #446
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
jaki jest Twój naturalny kolor włosów? farbujesz je od zawsze henną?
Mój naturalny kolor włosów? Hmm ,pewnie jakiś brąz ,ale raczej taki sprany ,taki ogólnie nijaki.Tak szczerze to nie wiem ,bo nie widziałam go już z 15 lat ,ciągle miałam włosy farbowane albo na blond,albo na rudo ,albo na czarno ,albo pasemka .Henną zaczęłam farbować pół roku temu.
Cytat:
Napisane przez black-sun
marzy mi się przejście do henny.. ale póki co mam na głowie chemię to pewnie odczekam sporo
ale jedno mnie zastanawia.. z wszystkich wątków które przeglądałam o farbowaniu henną basmą etc powstało we mnie wrażenie, że tym nie da się ufarbować odrostów, bo przy skórze - włosy mniej zniszczone i ciepło od głowy - słabo łapie.
czy to prawda?
pozdrawiam i piękny ten brąz tam wyżej..
wiem że na pewno było to w tym wątku alet eraz już nie przejrzę bo usypiam, na pewno jutro.. ale czy te wszystkie składniki [henna amla basma indygo] to tylko w necie można dostać?
Powiem szczerze ,że ja miałam odrosty ,jak zaczęłam farbować henną.Poprostu tam gdzie włosy były pofarbowane lub miały pasemka henna słabiej złapała.Po jakimś czasie podcięłam włosy ,żeby się pozbyć tej sieczki i teraz mam już na głowie włosy bez farby + henna z ulepszaczami.
Ja niestety zaopatruję się na necie ,a na Amazonie to już takie cuda można dostać ,że mózg staje! Tylko nie zawsze chcą przysłać do Polski...
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 07:52   #447
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Powaznie Ci sie podoba? Dzięki! Mi też...

(...)bo gdzieś czytałam ,że indygo przestaje działać po jakimś czasie od zalania wodą. (...)

(...)rozpoczęłam operację PASTWISKO (...)
Poważnie!! kolor super ci wyszedł - dzieki za przepis



A indygo faktycznie chyba po ok 90 min przestaje działać, więc przy ciemniejszych kolorach nie powinno się trzymac dłużej, bo henna będzie górą.

Operacja PASTWISKO


Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Powiem szczerze ,że ja miałam odrosty ,jak zaczęłam farbować henną.Poprostu tam gdzie włosy były pofarbowane lub miały pasemka henna słabiej złapała.Po jakimś czasie podcięłam włosy ,żeby się pozbyć tej sieczki i teraz mam już na głowie włosy bez farby + henna z ulepszaczami.
U mnie odrosty łapią przyzwoicie - ale słabiej niż reszta włosów, to fakt - bo zasada jest taka, że im częściej się hennuje tym henna mocniej łapie, więć odrost farbowany po raz pierwszy jest słabszy niz restsza włosa farbowana 10 raz.
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 07:58   #448
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewcyzny a farbowała ktoras was henna ale blond ? bo ja mam blond wlosy i zastanwiam sie nad ta henna bo widze ze efekty super tylko nie wiem czy ona "rozjasnia" wlosy tak jak chemiczna farba czy racczej powinna go stosowac osoba ktora z natury jest blondi ?
__________________

24,07 - nasza data ;]
Szczęśliwa mama dwóch szkrabów

Nataniel urodzony 26.05,09 z masa ciała 1980 i długoscia 45 cm
Iga urodzona 12.02,2012 w 35 tygodniu ciąży masą ciała 3530 i długoscia 52 cm

udało sie -moj wykres
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 08:16   #449
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
dziewcyzny a farbowała ktoras was henna ale blond ? bo ja mam blond wlosy i zastanwiam sie nad ta henna bo widze ze efekty super tylko nie wiem czy ona "rozjasnia" wlosy tak jak chemiczna farba czy racczej powinna go stosowac osoba ktora z natury jest blondi ?
Nie istnieje takie cudo w przyrodzie jak BLOND HENNA....
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-12, 12:03   #450
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
creatura - zgadłaś bez pudła - efekt kolorystyczny jest nikły, po prostu stary kolor został podkręcony. Ale za to efekt odżywienia...ah - fantastiko!!!
Przeżyłam dzis chwilę grozy - nałożyłam ten gloss, posiedziałam z nim godzinę i zmyłam wodą. W tym momencie przypomniałam sobie, że przecież mam jeszcze olej musztardowy! Więc radośnie pomknęłam po olej, nałożyłam (jedzie musztardą, ale niezbyt intensywnie), posiedziałam 20 min i zmywam....nałożyłam szampon.....masuje.....a tu kurde soczyście ZIELONA PIANA LECI!! No w morde...

Na szczęście tylko piana była zielona - włosy koloru normalnego. Nie wiem co się stało i co ze sobą tak zareagowało...?

W każdym razie jestem bardzo zadowolona z efektu - tak raz na tydzień będę robić taki myk i chyba zacznę zapuszczać włosy Apropos odżywki - mam świetną i bardzo ją polecam - skład prościutki bez silikonów - Alverde z Melisą cytrynową.
No to teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak podzielić się dokładną recepturą .

Jak się sprawdził olej musztardowy pod względem przyciemniania?

A po Alverde chyba się będę musiała do Czech przejechać, bo do glossowania potrzebuję hurtowych ilości .

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
A oto kolor moich włosów po aplikacji całego tego ustrojstwa.Poszłam za radą una_creatura_bella i dodałam trochę olejku lawendowego ,dzięki czemu nie śmierdzę jak potwór z bagien.Bałam się ,że nie bedzie widać żadnego efektu kolorystycznego bez henny Venity ,ale jestem mile zaskoczona.Włosy są grubsze niż po poprzednich farbowaniach ,więc wniosek jest jeden - trzeba słuchać ekspertów .Na zdjęciu może tego nie widać ,ale mam kolor ciemno brązowy .
Śliczne

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
marzy mi się przejście do henny.. ale póki co mam na głowie chemię to pewnie odczekam sporo
ale jedno mnie zastanawia.. z wszystkich wątków które przeglądałam o farbowaniu henną basmą etc powstało we mnie wrażenie, że tym nie da się ufarbować odrostów, bo przy skórze - włosy mniej zniszczone i ciepło od głowy - słabo łapie.
czy to prawda?
pozdrawiam i piękny ten brąz tam wyżej..
wiem że na pewno było to w tym wątku alet eraz już nie przejrzę bo usypiam, na pewno jutro.. ale czy te wszystkie składniki [henna amla basma indygo] to tylko w necie można dostać?
Black_sun, na farbowane chemicznie włosy chemicznie włosy można spokojnie nakładać hennę (czystą!!!). Niektórzy stosują też Venitę i żyją , ale lepiej nie ryzykować. Poza tym stosowanie takich pseudonaturalnych specyfików mija się wg mnie z ideą hennowania jako nieszkodliwej alternatywy środków chemicznych.

Masz rację, że włosy porowate i zniszczone łatwiej przyjmują hennę. Natomiast ciepło wmaga uwalnianie się barwnika i tym samym efekt farbowania jest bardziej intensywny.
Odrosty da się ufarbować bez problemu - robi się to tak samo, jak z tradycyjną farbą.

Co do Twojego ostatniego pytania - jeśli nie chcesz kupować w necie, pytaj w sklepach indyjskich i arabskich (np. Little India, Namaste, Samira - wszystkie w Warszawie).


Cytat:
Napisane przez Gizmiatko Pokaż wiadomość
dziewcyzny a farbowała ktoras was henna ale blond ? bo ja mam blond wlosy i zastanwiam sie nad ta henna bo widze ze efekty super tylko nie wiem czy ona "rozjasnia" wlosy tak jak chemiczna farba czy racczej powinna go stosowac osoba ktora z natury jest blondi ?
Gizmiatko, tak jak pisze Chooomik - henna zawsze zawiera czerwonopomarańczowy barwnik. Łatwo więc domyślić się efektu, jaki może dać na włosach blond.

To co czasami widuje się pod nazwą henna blond lub henna neutralna, to w rzeczywistości zupełnie inna roślina - cassia, czasami jeszcze z domieszką korzenia rabarbaru, rumianku... i innych . Ponieważ cassia zawiera związki o żółtym zabarwieniu może nadać bardzo jasnym włosom odcień złocisty, ale na pewno ich nie rozjaśni bo działa zupełnie na innej zasadzie niż chemiczna farba.

Btw, słyszałaś o rozjaśnianiu miodem?
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.