Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-11, 13:25   #1
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954

Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki


Dziewczyny,
no tak zbieralam sie do tego zamowienia mazidlowego jakies dobre 2 miesiace. Teraz mam kryzys, uzbieralam kase, wybralam produkty....no ale jak np w serum z zen-szeniem odmierzyc 1,52 ml oleju z nasion z bawelny? przeciez to jakas paranoja.

Na pierwszy raz zamawiam:
- bromelaine do pilignu
- lekkie serum nawilzajaco-zmiekczajace z olejem z bawelny, NMF i zen-szeniem
- serum z witamina C+E oraz kwasem alfa-liponowym
- tonik 2% BHA+ 8% kwas l-mlekowy (zastanawiam sie czy nie lepsza bylaby wersja z kwasami owocowymi...)
- zastanawiam sie nad tonikiem migdalowym z hydromanilem.

oczywiscie na poczatku lista byla o wiele dluzsza:P ale z powodu ograniczen finansowych obecnie wlasnie tak wyglada.
Moim glownym problemem obecnie sa resztki zaskornikow na twarzy, troche zmeczona i poszarzala cera (papierosy), cienie pod oczami. Chcialabym troche rozjasnic i ozywic jej koloryt, wzmacniajac przy tym naczynka, dodac blasku:P poza tym na twarzy nie zdarzaja mi sie juz wcale wieksze niespodzianki, nie mam blizn czy czegos takiego. Problem dotyczy jedynie skory na plecach i ramionach, jest szorsta i i pelna malenkich grudek.
Czy macie jakies uwagi co do mojego zamowienia? czy musze wprowadzic jakies zmiany w przepisach z mazidel o ktorych nie wiem, a ktore Wy znacie bo macie pewnie doswiadczenie w robieniu tych produktow?

Mam takze pytanie odnosnie przechowywania tych polproduktow - tak sie akurat zlozy ze paczka przyjdzie do domu kiedy mnie nie bedzie. Czy moge powiedziec rodzince zeby na czas mojej nieobecnosci cale zamowienie zostalo umieszczona w lodowce? czy moze lepiej np w spizarni, gdzie jest chlodno, ale nie zimno zarazem? bede wdzieczna za wszelkie wskazowki
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 13:31   #2
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
Mam takze pytanie odnosnie przechowywania tych polproduktow - tak sie akurat zlozy ze paczka przyjdzie do domu kiedy mnie nie bedzie. Czy moge powiedziec rodzince zeby na czas mojej nieobecnosci cale zamowienie zostalo umieszczona w lodowce? czy moze lepiej np w spizarni, gdzie jest chlodno, ale nie zimno zarazem? bede wdzieczna za wszelkie wskazowki
Kasiu nie ma konieczności trzymania zamówienia w lodówce, dopiero ukręcone przez Ciebie produkty i to nie wszystkie jak np. tonik BHA.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 13:58   #3
firletka
Zadomowienie
 
Avatar firletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

Cytat:
Napisane przez kasia5558 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
no tak zbieralam sie do tego zamowienia mazidlowego jakies dobre 2 miesiace. Teraz mam kryzys, uzbieralam kase, wybralam produkty....no ale jak np w serum z zen-szeniem odmierzyc 1,52 ml oleju z nasion z bawelny? przeciez to jakas paranoja.
Kasiu, wystarczy kupić odpowiednią pipetę Wbrew pozorom wcale nie jest to jakiś szalony wydatek, a jeśli w planach masz kręcenie własnych kosmetyków na dłuższą metę, to taki "sprzęt" na pewno Ci się przyda.
firletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 14:13   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

Cytat:
Napisane przez firletka Pokaż wiadomość
Kasiu, wystarczy kupić odpowiednią pipetę Wbrew pozorom wcale nie jest to jakiś szalony wydatek, a jeśli w planach masz kręcenie własnych kosmetyków na dłuższą metę, to taki "sprzęt" na pewno Ci się przyda.
Albo kupić zestaw strzykawek za jakieś 10-20 groszy sztuka Np. 5 ml strzykawka ma co 0,5 ml podziałkę
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 14:18   #5
firletka
Zadomowienie
 
Avatar firletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 707
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Albo kupić zestaw strzykawek za jakieś 10-20 groszy sztuka Np. 5 ml strzykawka ma co 0,5 ml podziałkę
Też bardzo dobry pomysł Zwłaszcza, że pipeta może sie potłuc
firletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 14:20   #6
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

Albo zaokrąglic wszystkie cyferki Dla mnie troche smieszne,jest bawienie sie w takie rzeczy.Twarzy napewno Ci nie wypali ani nic zlego sie nie stanie,jak czegos tam dasz 0,5 ml wiecej czy mniej Z czasem oko Ci wyrobi i nie bedziesz potrzebowac ani wagi ani miarki
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-11, 19:36   #7
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Pierwsze zamowienie na mazidlach...poprosze o wskazowki

oooo no to mnie uspokoiliscie
w takim razie biore sie za zakupy i krece ze strzykawkami "na oko". chyba ze uda mi sie dorwac kogos z waga :P dziekuje!
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.