Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-19, 14:58   #4081
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Witam, czy ja również mogę ustawić się w kolejce z prośbą o pomoc?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Raczej ciężko, najpierw na czerwono, muszę się "spalić", żebym nabrała normalnego koloru. Najszybciej łapie nos i policzki. Odcień szaro-beżowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Ciemniejsza obwódka szaro-zielona. Dalej jest jaśniejsza zieleń (ale wciąż nie czysta- z domieszką szarości. Potem piwny pierścień i tuż obok źrenicy znów cieniutki paseczek jaśniejszej zieleni . Są plamki. Oprawa zdecydowana.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Występują cały rok, ale w lecie się nasilają. Tylko na twarzy (nie całej), na ciele pojedyncze. Kolor złotawy ciepły.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Rumienię się bardzo łatwo, na czerwono. Z tego też powodu cera bardzo często przybiera różowy odcień, ale normalnie jest jasna, coś jak w 1 załączniku (teraz widzę, że zdj trochę przekłamuje, cera jest troszeczkę cieplejsza od tego koloru)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Wstawiłam do załącznika, pierwsze w pełnym słońcu, drugie w budynku.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne, różowawe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Tego nie jestem pewna i właśnie chciałabym się nauczyć. Nie potrafię obiektywnie ocenić, poza tym zwykle nie noszę wielu kolorów i przez to nigdy nie sprawdzałam różnych opcji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (5,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (23,0 KB, 23 załadowań)
__________________

So where is the passion, when we need it the most?

Edytowane przez Niecodzienna
Czas edycji: 2011-05-19 o 15:01
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 17:35   #4082
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

up!
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 18:04   #4083
wredziuch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Martemcja! Dziękuję ogromnie! Poszłam za radą Twoją oraz Wizażanki z "metamorfoz" i zrobiłam sobie na głowie coś w barwie ciemnej miedzi, jestem bardzo zadowolona
Ogólnie, to eyelinery używam zarówno brązowe, jak i czarne - w zajeżności od potrzeby. Chociaż zazwyczaj brązowy króluje w miesiącach ciepłych .
Dzięki ogromne za wszelkie rady - dużo mi to naprostowało i ułatwiło co nieco postaram się wrzuci jakieś zdjecie z aktualnym kolorem. Za jakiś czas
wredziuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 08:47   #4084
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

blagam!!! pomozcie mi!!! #4067
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 17:22   #4085
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Blondynka_1990 Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę prosić o radę ?

1. Jak się opalasz? Niestety mam uczulenie słoneczne, więc nie mogę się opalać
2. Kolor oczu Od źrenicy mam kolor piwny, obwódka oka jest brązowa,lecz w jednym oku jest więcej zielonego pigmentu, drugie jest typowo piwne. Brwi brązowe, rzęsy również
3. Piegi Na twarzy zazwyczaj pojawiają się latem są złocisto brązowe. Na ciele pojedyncze brązowe.
4. Cera Jestem bladziochem, używam jasnych podkładów w odcieniach beżu,aczkolwiek tylko tych jasnych,ziemistych, czasem się rumienię najczęściej na różowo. Mam też naturalne sińce pod oczami, gdzieniegdzie widać małe delikatne fioletowe naczynka
5. Kolor włosów Ciemny blond z naturalnymi jasnymi refleksami
6. Kolor ust Jasny róż
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Zdecydownie wolę jasne, pastelowe kolory typu jasny, pudrowy róż, jasna zieleń, turkus, szary,także koralowy, bardzo dobrze czuję się we fiolecie, lubię także żółcie,granaty. Absolutnie źle czuję się w czerniach, czystych bielach,pomarańczowym, morelowym,ciemnych brązach, bordowych odcieniach.
Ktoś mi kiedyś powiedział że jestem jesienią - jesień zazwyczaj nie może się opalać a ktoś inny że latem ze względu na odcień włosów i pasujące do mnie jasne kolory... Prosiłabym też poradę o odcień włosów, czy powinnam dobierać złotawe odcienie czy chłodne?
myślę, że możesz być soft summer, czyli wykazywać tendencję do jesieni. co to oznacza, ze właśnie gorzej się opalasz, że oczy masz jakie masz. ogólnie pasowałabyś mi do jesieni, ale mówisz, że brązy, pomarańcze nie są dla Ciebie. jakby były, pokusiłabym się o soft autumn. pomóż troszkę - cera jasna, ale wpada w ciepłe czy zimne odcienie? I co do włosów, co w nich widzisz, złoto/rudy połysk czy może coś z popieli?
Twoje kolory, czyli pastele, sugerują lato.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
Witam, czy ja również mogę ustawić się w kolejce z prośbą o pomoc?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Raczej ciężko, najpierw na czerwono, muszę się "spalić", żebym nabrała normalnego koloru. Najszybciej łapie nos i policzki. Odcień szaro-beżowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Ciemniejsza obwódka szaro-zielona. Dalej jest jaśniejsza zieleń (ale wciąż nie czysta- z domieszką szarości. Potem piwny pierścień i tuż obok źrenicy znów cieniutki paseczek jaśniejszej zieleni . Są plamki. Oprawa zdecydowana.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Występują cały rok, ale w lecie się nasilają. Tylko na twarzy (nie całej), na ciele pojedyncze. Kolor złotawy ciepły.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Rumienię się bardzo łatwo, na czerwono. Z tego też powodu cera bardzo często przybiera różowy odcień, ale normalnie jest jasna, coś jak w 1 załączniku (teraz widzę, że zdj trochę przekłamuje, cera jest troszeczkę cieplejsza od tego koloru)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Wstawiłam do załącznika, pierwsze w pełnym słońcu, drugie w budynku.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasne, różowawe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Tego nie jestem pewna i właśnie chciałabym się nauczyć. Nie potrafię obiektywnie ocenić, poza tym zwykle nie noszę wielu kolorów i przez to nigdy nie sprawdzałam różnych opcji.
Tą opalenizną bym się nie kierowała, bo skoro masz ciężkie przeprawy z opalaniem, nie jest to miarodajne. Włoski masz ciepły blond, cery niestety nei widzę na zdjęciach, oczy mogę sobie wyobrazić, ale że wyobraźnia to mało to pokuszę się albo o Warm autumn, czyli wykazujesz podobieństwo do wiosny, albo po prostu wiosną, której skóra nie lubi słońca. Tak czy siak Twoje kolory są ciepłe, pogodne, na pograniczu wiosny i jesieni, czyli zółcie (ale nie cytryna kanarek), beże, karmele, ciepłe szarości, łososiowe, koralowe, czerwień aka pomidor malinowy, zielenie poza zielenią morską i zielenią butelki np Lecha niebieski niczym bezchmurne niebo, chabrowy..... wydaje mi się, ze w tych kolorach powinnaś szukać, przymierzaj w sklepach ile się da i znajdziesz swoje kolory. czarny natomiast Cię przytłoczy. czysta czerwień tak samo.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Pinkmimie Pokaż wiadomość
w zieleniach i złotym czuję się źle. wszyscy mówią ,że to nie kolory dla mnie. najładniej mi jest w czerwieni, niebieskim, bieli, ecru, czarnym, szarym, jasnoróżowym, jasnoniebieskim ) reszta to zarezerwowane dla kogoś innego
ładnie byłoby mi w rudych włosach? pasowałyby do mnie? do mojego typu urody?
obecnie trochę się opaliłam )
obawiam się, że niestety, ale nie Rudości i odcienie miedzi wymagają ciepłego tła, nawet bladego, ale zawsze ciepłego. Zielenie i złote odcienie mówisz, że odpadają, a właśnie rudość je przyciąga. Twoje kolory wskazują na chłodny typ i w takim szukaj kolorku na głowie, a na pewno będzie Ci pięknie.
Myślałam, że jesteś ciepłym typem, bo oczy mnie nieco zmyliły, ale wychodzi na to, że jesteś najpewniej soft summer.


---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Cytat:
Napisane przez whiskey Pokaż wiadomość
jak przyłożyłam do cery kawałek materiału to wydawało mi się, że lepiej złoty mi pasuje (ale ja jestem cienka w dobieraniu kolorów)
nie wiem jak określić odcień cery
rumieniec jest różowy
włosy farbuje i na odroscie nie sprawdzę...
wyślę ci zdjęcia na PW

odp

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-05-21 o 17:24
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 17:35   #4086
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery, bo próbuje i próbuje i dojść nie mogę :/

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

ja wiem..średnio szybko a jak już zlapie to najpierw na rozowo a pozniej raczej cieplejszy brazowy ale taki lekki braz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

ciemno zielono-szare z ciemniejszymi zielonymi obwódkami. wokol zrenicy lekko jasno brązowe. rzęsy i brwi w kolorze cos jak popielaty blond.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Wystepuja tylko przy sloncu (wiosna-lato) w bardzo malej ilosci pod dolnymi powiekami tylko, takie blade ale w zlotawym odcieniu. Za to bardzo duzo mam pieprzykow na calym ciele ( takze na twarzy, w odcieniu ciemno-brazowym)


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

ciężko określić. jasny, trochę zółtawy, jednak na policzkach bardziej brzoskwiniowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

naturalny to popielaty blond (kiedys), teraz raczej popielaty blond wpadajacy w braz (przez farbowanie)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

brzoskwinia wpadajaca w róż, raczej jasne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bardzo lubie fuksje, odcienie rozu, fiolety, turkusy (mam obecnie rude wlosy, co bardzo fajnie podkresla ich kolor i zieloną tęczówkę oka), brazy..unikam chlodnych bezow i bieli (wydaje sie w nich blada jak sciana)
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 18:50   #4087
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zmienniczka Pokaż wiadomość
Byłabym wdzięczna za pomoc w określeniu mojej cery, bo próbuje i próbuje i dojść nie mogę :/

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

ja wiem..średnio szybko a jak już zlapie to najpierw na rozowo a pozniej raczej cieplejszy brazowy ale taki lekki braz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

ciemno zielono-szare z ciemniejszymi zielonymi obwódkami. wokol zrenicy lekko jasno brązowe. rzęsy i brwi w kolorze cos jak popielaty blond.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Wystepuja tylko przy sloncu (wiosna-lato) w bardzo malej ilosci pod dolnymi powiekami tylko, takie blade ale w zlotawym odcieniu. Za to bardzo duzo mam pieprzykow na calym ciele ( takze na twarzy, w odcieniu ciemno-brazowym)


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

ciężko określić. jasny, trochę zółtawy, jednak na policzkach bardziej brzoskwiniowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

naturalny to popielaty blond (kiedys), teraz raczej popielaty blond wpadajacy w braz (przez farbowanie)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

brzoskwinia wpadajaca w róż, raczej jasne


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
bardzo lubie fuksje, odcienie rozu, fiolety, turkusy (mam obecnie rude wlosy, co bardzo fajnie podkresla ich kolor i zieloną tęczówkę oka), brazy..unikam chlodnych bezow i bieli (wydaje sie w nich blada jak sciana)

myślę, że soft summer, czyli lecisz do jesieni. Oczy - pasują. opalenizna, piegi - ich odcień, cera wskazują na ciepłe, ale popiel we włosach i oprawie oczu ewidentnie przynależy do chłodnych typów. nie do końca natomiast do tych typów pasuje mi fuksja, turkus. dodasz zdjęcie?
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 19:34   #4088
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam wszystkich!
Może ktoś pokusi się o doradzenie mi, jakie kolory cieni do oczu byłyby dla mnie najlepsze?

1. Jak się opalasz - szybko i na brązowo

2. Kolor oczu - niebiesko-szare, na jednym brązowa plamka; brwi i rzęsy bardzo czarne i bardzo widoczne

3. Piegi - nigdy

4. Cera - kiedyś myślałam, że jestem porcelanową panią zimą ale potem odkryłam, że raczej jasna oliwka, odcień żółtawo-szary, nie rumienię się, ale jak się zgrzeję to chyba na ciemny róż; mam mnóstwo czerownawych blizn potrądzikowych; żyły zielone

5. Naturalny kolor włosów - z tego co pamiętam to ciemny popielaty blond. Od wielu lat farba chłodno brązowa.

6. Kolor ust - różowy, od średniego do ciemnego (zależy od pogody itp.)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię - zdecydowane i chłodne kolory, np. fuksję i wszystkie róże, niebieskie odcienie, zielone (zwłaszcza butelka i groszek), fiolet, czarny i biały, szary, chłodne czerwienie
Nie noszę nigdy - brązów, khaki, żółtego, kremowego itp. w których wyglądam jakbym chorowała na coś poważnego...

Na zdjęciu jestem bez makijażu i bez trądziku
Na ogół maluję się minimalistycznie - kreska i jakiś neutralny cień. Ale lubię też niebieskie i szare smoky. Szukam jakiś ciekawych kolorów cieni, ale wydaje mi się, że do moich oczu mało co pasuje - głównie róże i czernie...Brązy odpadają...
Będę bardzo wdzięczna za pomysły i rady!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sleek.jpg (39,3 KB, 21 załadowań)
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 19:43   #4089
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez celofyz Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!
Może ktoś pokusi się o doradzenie mi, jakie kolory cieni do oczu byłyby dla mnie najlepsze?

1. Jak się opalasz - szybko i na brązowo

2. Kolor oczu - niebiesko-szare, na jednym brązowa plamka; brwi i rzęsy bardzo czarne i bardzo widoczne

3. Piegi - nigdy

4. Cera - kiedyś myślałam, że jestem porcelanową panią zimą ale potem odkryłam, że raczej jasna oliwka, odcień żółtawo-szary, nie rumienię się, ale jak się zgrzeję to chyba na ciemny róż; mam mnóstwo czerownawych blizn potrądzikowych; żyły zielone

5. Naturalny kolor włosów - z tego co pamiętam to ciemny popielaty blond. Od wielu lat farba chłodno brązowa.

6. Kolor ust - różowy, od średniego do ciemnego (zależy od pogody itp.)

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię - zdecydowane i chłodne kolory, np. fuksję i wszystkie róże, niebieskie odcienie, zielone (zwłaszcza butelka i groszek), fiolet, czarny i biały, szary, chłodne czerwienie
Nie noszę nigdy - brązów, khaki, żółtego, kremowego itp. w których wyglądam jakbym chorowała na coś poważnego...

Na zdjęciu jestem bez makijażu i bez trądziku
Na ogół maluję się minimalistycznie - kreska i jakiś neutralny cień. Ale lubię też niebieskie i szare smoky. Szukam jakiś ciekawych kolorów cieni, ale wydaje mi się, że do moich oczu mało co pasuje - głównie róże i czernie...Brązy odpadają...
Będę bardzo wdzięczna za pomysły i rady!
szaroniebieski, oberżyna, śliwka, chłodne szarości, róż (chłodny, mogą być mocniejsze, bardziej wyraziste odcienie), grafit. Sądzę, że brąz byś nawet znalazła dla siebie, ale tylko w maksymalnie chłodnej tonacji (tak, taka istnieje, bo już nie raz nie dwa spotkałam się z opinią, że brąz to zawsze ciepły kolor), po prostu nakładałabyś go jedynie na zew.kąciki. Oczami wyobraźni widzę, jak genialnie wyglądasz w metalicznym niebieskoszarym w wersji smoky czarny cień.... to jest zawsze ryzyko, bo choć z ciemnymi włosami jesteś klasyczną zimą, to jednak sądzę, że czerń Cię 'zmatowi', chyba że będzie dodatkiem do chłodnego różu - róż na całej powiece, a na zew kąciku i na lini załamania powieki ruchomej roztarty czarny cień za pomocą specjalnej gumki. Do tego chłodny odcień szminki i sądzę, że było by nieźle. Myślę, że w Twoim wypadku minimalistyczny makijaż w wersji maxi (czyli podkład, tusz, kreska, ale bardzo bardzo widoczne, nieco wręcz przerysowane) nie będzie złym pomysłem.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 19:53   #4090
celofyz
Raczkowanie
 
Avatar celofyz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 47
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
szaroniebieski, oberżyna, śliwka, chłodne szarości, róż (chłodny, mogą być mocniejsze, bardziej wyraziste odcienie), grafit. Sądzę, że brąz byś nawet znalazła dla siebie, ale tylko w maksymalnie chłodnej tonacji (tak, taka istnieje, bo już nie raz nie dwa spotkałam się z opinią, że brąz to zawsze ciepły kolor), po prostu nakładałabyś go jedynie na zew.kąciki. Oczami wyobraźni widzę, jak genialnie wyglądasz w metalicznym niebieskoszarym w wersji smoky czarny cień.... to jest zawsze ryzyko, bo choć z ciemnymi włosami jesteś klasyczną zimą, to jednak sądzę, że czerń Cię 'zmatowi', chyba że będzie dodatkiem do chłodnego różu - róż na całej powiece, a na zew kąciku i na lini załamania powieki ruchomej roztarty czarny cień za pomocą specjalnej gumki. Do tego chłodny odcień szminki i sądzę, że było by nieźle. Myślę, że w Twoim wypadku minimalistyczny makijaż w wersji maxi (czyli podkład, tusz, kreska, ale bardzo bardzo widoczne, nieco wręcz przerysowane) nie będzie złym pomysłem.
Wow, Martencja, dziękuję Ci bardzo!
Chyba potwierdziłaś moje intuicyjne przypuszczenia
Wiesz może gdzie taki chodny brąz można znaleźć? Przydałby mi się do pracy, jako coś niekrzykliwego. Kiedyś szukałam nawet takiego odcienia, ale w tym wypadku wszystkie warianty perłowe odpadają, bo chyba za bardzo w złoto wchodzą...
Muszę się nauczyć obsługiwać tę gumkę, o której piszesz! Mam ją nawet od jakiegoś czasu, ale ciężko mi chodzi na mojej bazie... Używam, niestety, bazy Joko Virtual, niesamowicie tępej, ale jedynej która daje radę moim powiekom... Nawet po rozrzedzeniu jest tępa na potęgę!
A metaliczny niebieskoszary smoky muszę koniecznie wypróbować!!!
Dzięki jeszcze raz!
celofyz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 20:02   #4091
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Dziewczyny ponawiam moją prośbę

Cytat:
Napisane przez coffee_time Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny ) bardzo proszę o pomoc w określeniu mojego typu

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Bardzo szybko, odcień jest złoto-brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy są w odcieniu oliwkowej zieleni, mają dużo ciemniejszą obwódkę. Oprawa oczu jest raczej normalna... ani jasna ani zbyt ciemna, ale jeśli miałabym wybrać między jasną a zdecydowaną, to wybrałabym drugą odpowiedź


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
raczej złotawo ciepłe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
dokładnie to nie wiem... nie rumienię się nigdy
i ciężko mi dobrać podkład - wszystkie są zbyt różowe - ale znowu nie jest tak, że moja cera jest całkiem żółta, bo zdarza mi się że podkłady bywają też zbyt żółte

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
chyba orzechowy brąz... ciężko powiedzieć bo od dłuższego czasu farbowałam włosy
pamiętam, że mając naturalny kolor parę lat temu robiły mi się złotobrązowe refleksy od słońca, jednak teraz patrząc na odrosty wydaje mi się że ich odcień jest zimny ...

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona
czerwień, brzoskwinia czy koral?

powiedziałabym że jest to taki koralowo-łososiowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
to dla mnie najtrudniejsze pytanie

okropnie czuję się w turkusowym, butelkowej zieleni, groszkowym, bordowym, błękitnym, oliwkowym, buraczkowym

dobrze czuję się np. w granatowym, czarnym, musztardowym, ciepłych i zimnych odcieniach różu, czerwonym, beżowym, chabrowym, szarościach, białym, łososiowym, czerwonopomarańczowym
Ale to, że się dobrze w nich czuję nie musi znaczyć, że dobrze wyglądam(chociaż mi się wydaję że tak jest, ale przecież mogę się mylić )
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 23:47   #4092
Niecodzienna
Zadomowienie
 
Avatar Niecodzienna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: duszą na Śląsku, ciałem w Krakowie
Wiadomości: 1 341
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Martencjo, jestem niezmiernie wdzięczna!
Przypuszczałam wiosnę, ale wciąż miałam wątpliwości. Teraz przynajmniej znam drogę do poszukiwania swoich kolorów. Zdziwiłam się i nie ukrywam, że trochę zasmuciłam czernią, bo ją uwielbiam, ale może jakieś małe dodatki mi wystarczą. Dziękuję!
__________________

So where is the passion, when we need it the most?
Niecodzienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 00:06   #4093
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez coffee_time Pokaż wiadomość
Dziewczyny ponawiam moją prośbę
myślę, że jesteś jesiennym typem, a dokładniej.... kolory wybierasz zdecydowane, więc raczej solidna jesień, ale ten odrost... jakiej jest długości? Bo technicznie u nasady włosy są najciemniejsze i mogą się tylko wydawać chłodne.

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Niecodzienna Pokaż wiadomość
Martencjo, jestem niezmiernie wdzięczna!
Przypuszczałam wiosnę, ale wciąż miałam wątpliwości. Teraz przynajmniej znam drogę do poszukiwania swoich kolorów. Zdziwiłam się i nie ukrywam, że trochę zasmuciłam czernią, bo ją uwielbiam, ale może jakieś małe dodatki mi wystarczą. Dziękuję!

dodatki jak najbardziej, byle nie przy samej twarzy, bo nie zniesie ona czerni i ten kolor ją po prostu zgasi.... jakaś bluzka z czarnymi wstawkami nie powinna krzywdy zrobić. ogólnie czerń wymaga mocnego zdecydowanego makijażu, a sądzę, że Ciebie taki by jedynie nieco skrzywdził.
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:52   #4094
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

wow, jestem Latem jestem nieco zdziwiona, szczerze mówiąc
opaliłam się dzisiaj ze 3 h na słońńcu, lekko, choć złoto już widać
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 17:19   #4095
softnells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 32
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

CZEŚC ; )
I może mi pomożecie ; )

1.Jak się opalasz - bardzo szybko , jestem troszke gdzieniegdzie czerwona ale 30 minut po opalaniu zaczerwienienie znika
2. Kolor oczu - niebieski raczej ciemny
3. Piegi - brak
4. Cera - i tu jest problem
5. Naturalny kolor włosów- to co na zdjęicu, na zdjęciu wyszedł dość ciemny . mam raczej jasny brąz
6. Kolor ust - dość ciemny pomarańcozwo rózowy- nie umiem określic
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
okropnie czuje sie w pomarańoczwym fioletowym ( bo mam cienei pod oczami) i żółtym . lubie nosic czerń szary róz
no i to wszystko xd dodam zdjecie. jest troche dziwne ale to jest wycinek gdzie najlepiej widać moj kolor skóry oczu ust itd.

chciałabym abyscie pomogły mi określic jakim typem jestem oraz stwierdziły jaki mam kolor cery niektórzy mówią że oliwkowa niektórzy ze brzoskwiniowa, ja sama nie mam pojęcia . po opaleniu sie mój kolor opalenizny wydajesie "brudnawy".
czekam na wasze odpowiedzi i z góry dziekuje ; )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (17,0 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez softnells
Czas edycji: 2011-05-22 o 17:25
softnells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 17:51   #4096
softnells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 32
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

nikt nie pomoze? ; (
softnells jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 18:09   #4097
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
myślę, że jesteś jesiennym typem, a dokładniej.... kolory wybierasz zdecydowane, więc raczej solidna jesień, ale ten odrost... jakiej jest długości? Bo technicznie u nasady włosy są najciemniejsze i mogą się tylko wydawać chłodne.
odrost ma 3-4cm
myślałam, że jesień ciężko się opala?
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 21:18   #4098
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez coffee_time Pokaż wiadomość
odrost ma 3-4cm
myślałam, że jesień ciężko się opala?
typowa czysta jesień tak, blada ze sporą ilością piegów, włosami w odcieniach rudości reaguje dość kiepsko na słońce. http://sycblog.com/2010/03/02/autumn/ znajdujesz się gdzieś?

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-05-22 o 21:21
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 08:38   #4099
coffee_time
Raczkowanie
 
Avatar coffee_time
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 208
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

Tak, najbardziej pasuje 'ciepła jesień'

Dziękuję Ci bardzo za pomoc
coffee_time jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-23, 19:01   #4100
Pinkmimie
Raczkowanie
 
Avatar Pinkmimie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 82
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.


Martencja:

" obawiam się, że niestety, ale nie Rudości i odcienie miedzi wymagają ciepłego tła, nawet bladego, ale zawsze ciepłego. Zielenie i złote odcienie mówisz, że odpadają, a właśnie rudość je przyciąga. Twoje kolory wskazują na chłodny typ i w takim szukaj kolorku na głowie, a na pewno będzie Ci pięknie.
Myślałam, że jesteś ciepłym typem, bo oczy mnie nieco zmyliły, ale wychodzi na to, że jesteś najpewniej soft summer. "

Moje włosy w dzieciństwie były jasne, choć moja mama mówi ,że urodziłam się z czarnymi ) wszystko się zgadza tylko mam dylemat co do tych czarnych włosów po urodzeniu i to mnie zwodzi..
__________________
Grzywka:
40- 45 - 50 - 55 - 60 cm
Włosy:
54 - 58 - 62 - 66 - 70 cm
Talia
61- 60 - 59 - 58 - 57 cm

www.lettre.fbl.pl
www.instagram.com/oh_joana
Pinkmimie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 21:13   #4101
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
myślę, że soft summer, czyli lecisz do jesieni. Oczy - pasują. opalenizna, piegi - ich odcień, cera wskazują na ciepłe, ale popiel we włosach i oprawie oczu ewidentnie przynależy do chłodnych typów. nie do końca natomiast do tych typów pasuje mi fuksja, turkus. dodasz zdjęcie?
dodaję zdjęcia

moj naturalny kolor wlosow jest zblizony do 1 i 3 zdjecia, taki popielaty blond wpadajacy w braz (po procesach farbowania)

na kolejnych zdjeciach ( od 4 zdjecia) stare ujecia by porownac jak wygladam opalona najwierniejsze jest to 4 zdjecie, zdjecia5-7 sa juz robione w ciemniejszym pomieszczeniu z lampa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1bdf27315.jpg (10,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg user561617_pic78740_1287059000.jpg (9,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6412.jpg (14,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 08_0214.jpg (43,2 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 225.jpg (51,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 226.jpg (34,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 232.jpg (35,2 KB, 12 załadowań)
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>

Edytowane przez zmienniczka
Czas edycji: 2011-05-23 o 21:28
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 07:18   #4102
Martencja24
Raczkowanie
 
Avatar Martencja24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 138
GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Pinkmimie Pokaż wiadomość

Martencja:

" obawiam się, że niestety, ale nie Rudości i odcienie miedzi wymagają ciepłego tła, nawet bladego, ale zawsze ciepłego. Zielenie i złote odcienie mówisz, że odpadają, a właśnie rudość je przyciąga. Twoje kolory wskazują na chłodny typ i w takim szukaj kolorku na głowie, a na pewno będzie Ci pięknie.
Myślałam, że jesteś ciepłym typem, bo oczy mnie nieco zmyliły, ale wychodzi na to, że jesteś najpewniej soft summer. "

Moje włosy w dzieciństwie były jasne, choć moja mama mówi ,że urodziłam się z czarnymi ) wszystko się zgadza tylko mam dylemat co do tych czarnych włosów po urodzeniu i to mnie zwodzi..

moja siostra bliźniaczka miała ciemną czuprynkę, jak patrzę na zdjęcia, to wpadały w bardzo ciemny brąz poziomu 3 (o ile u niemowlaka i dziecka można to tak określać ), a teraz ma ciemny blond, na oko poziom 6-7... to się zmienia.

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zmienniczka Pokaż wiadomość
dodaję zdjęcia

moj naturalny kolor wlosow jest zblizony do 1 i 3 zdjecia, taki popielaty blond wpadajacy w braz (po procesach farbowania)

na kolejnych zdjeciach ( od 4 zdjecia) stare ujecia by porownac jak wygladam opalona najwierniejsze jest to 4 zdjecie, zdjecia5-7 sa juz robione w ciemniejszym pomieszczeniu z lampa

wiesz co, jak patrzę na Twoje zdjęcia w ciemniejszych włosach zastanawiam się, czemu farbujesz. Oczywiście, bardzo ładnie Ci w blondzie, ale Twój naturalny (lub do niego zbliżony) kolor są przepiękne i tak bardzo Ci pasują. Nie widzę tego popielu w oprawie oczu, ale to może zdjęcia. Opalasz się ładnie. Myślę, że jak wspomniałam, s summer. włosy naturalnie masz z domieszką popielu, ale cery nie masz czysto zimnej ani czysto ciepłej... włosy blond szczerze mówiąc robią z Ciebie albo wiosenkę, albo lato, muszę się przyjrzeć ponownie.

Przyjrzałam się. :P jeśli zdjęcie nr 4 nie kłamie, to na nim jesteś wiosną z relatywnie ciepłym (choć nie ma absolutnie czystych złotych tonów) kolorem włosów i ładną opalenizną. ale na zdjęciach w ciemniejszych włosach kojarzysz mi się z s.summer. zobacz: http://sycblog.com/2010/01/19/summer/ i jeśli chodzi o Ciebie w wersji naturalnej, widzisz gdzieś siebie?

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-05-24 o 07:23
Martencja24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 09:41   #4103
zmienniczka
Zadomowienie
 
Avatar zmienniczka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 177
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

dziekuje Ci Kochana

bardzo mi pomoglas. jak juz wspomnialam we wczesniejszym, poscie te blondy to stare zdjecia sprzed kilku lat mama caly czas mi wmawiala ze mi w nich dobrze..ehh juz nigdy jej nie poslucham teraz mam na glowie eksperymentalnie rudy i o dziwo jest mi w nim dobrze
__________________
OM 23-12-12
TP wg OM 29-09-13
wg USG 25-09-13

http://babystrology.com/tickers/baby..."180"></embed>
zmienniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-24, 11:53   #4104
Blondynka_1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 17
GG do Blondynka_1990
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Martencja24:

"myślę, że możesz być soft summer, czyli wykazywać tendencję do jesieni. co to oznacza, ze właśnie gorzej się opalasz, że oczy masz jakie masz. ogólnie pasowałabyś mi do jesieni, ale mówisz, że brązy, pomarańcze nie są dla Ciebie. jakby były, pokusiłabym się o soft autumn. pomóż troszkę - cera jasna, ale wpada w ciepłe czy zimne odcienie? I co do włosów, co w nich widzisz, złoto/rudy połysk czy może coś z popieli?
Twoje kolory, czyli pastele, sugerują lato."

Jeśli chodzi o brązy to tak jak napisałam, nie lubię tylko bardzo ciemnych brązów, jeśli chodzi o jasne to owszem. Natomiast, fakt, pomarańcz absolutnie nie, żaden odcień.

Jeśli chodzi o cerę... i tu mam problem. Wydaje mi się że chyba bardziej w zimny odcień wpada, aczkolwiek nie wiem czy dobrze myślę. W załączniku dodałam odcień podkładu którym się maluję, czy jest on w zimnej tonacji? W porównaniu chociażby do tych innych odcieni w tle, które moim zdaniem są ciepłe.

W dzieciństwie miałam raczej jasne włosy z refleksami, później trochę ściemniały,te refleksy bardziej wpadały w taki złotawy.W tej chwili mam farbowane włosy więc nie wiem jakby teraz wyglądały, lecz fryzjerka na podstawie odrostu stwierdziła że są na poziomie 7, czyli ciemny blond. Zastanawiam się w jakich odcieniach korzystniej wyglądam czy złotawych, czy popielatych, w obecnej chwili jest to jasny blond wpadający trochę w złoty, lecz kiedyś miałam nawet popielaty(nie był to mocny odcień,raczej delikatny) i on też mi pasował.. Podobno bardziej pasowałyby mi złotawe odcienie, ale ja się zastanawiam czy nie powinnam się skupić jednak chyba na popielatych, chociaż oczywiście mogę się mylić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2ff5a79f4349ac85med.jpg (41,9 KB, 7 załadowań)
Blondynka_1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 14:07   #4105
martuska9207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mały zakątek ziemii
Wiadomości: 15
Dot.: Prośba o pomoc w określeniu typu urody

poproszę o pomoc.... bo tak. Ciepła, szbka opalenizna, brzoskwiniowa cera charakteryzują ciepłą urodę, podobnie zielonkawe oczy, czy jak piszesz niebieskie ale nie czyste. Czarne włosy zaś raczej są zimowe, różowy rumieniec też, choć i wyjątki sa od tej reguły. Napisz więc proszę nieco bardziej szczegółowo. Są czarne-czarne czy to co fryzjer nazwie ciemnym brązem, mają jakiś połysk? to raz, a dwa: róż ust - jaki. typowo różany, czyli zimny, czy róż-brzoskiwnia, koral, ciemne, jasne, czerwonawy róż?
Kolory - nie cieni. ale jakie nosisz, w jakich uważasz, że wyglądasz korzystnie, jakie uwypuklają Twoją naturalną urodę.[COLOR="Silver"]

kolor włosów i ust mam w załączniku, moze to pomoże. myslę, że dobrze mi w białym, ciemniejszym niebieskim, odcieniach fioletu, czarnym, żółtym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (51,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg usta.jpg (4,5 KB, 5 załadowań)
martuska9207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 14:47   #4106
waterbaloon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

waterbaloon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-01, 12:23   #4107
Muff69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czesc,
ja też chciałabym się dowiedzieć jakim typem jestem, bo przeglądam opisy i nie mogę się jakoś wytypować.
Opalam się dość szybko, na złocisty brąz. Piegi u mnie nie występują. Kolor mojej cery jest raczej jasny, może morelowy ( nie umiem tego określić ), oczy mam kolorowe, w zależności, raz są zielone a raz brązowe, w oprawie jasnego brązu. Usta różowe jasne. Naturalne włosy mam złocisty blond.
Muff69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 19:24   #4108
coconut87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 127
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Jeśli jakaś wizażanka podzieli się swoją wiedzą to będę bardzo wdzięczna..

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Bardzo szybko się opalam, wystarczy godzina w ostrym słońcu i już widać, opalenizna dziwna bo w niektórych partiach złota a w innych przybrudzona jakby..

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

oczy nieiesko szare z wyraźniejszą obwódką i jaśniejszymi refleksami. Oprawa oczu dość jasna ale nie "biała" - muszę jednak podkreślać brwi bo inaczej źle wyglądam

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Tu mam problem, z dostępnych opcji to chyba złotawy najbardziej odpowiada

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalny jakby mysi, choć jako dziecko miałam bardziej jasny blond. Teraz przy skroniach rosną jaśniutkie włoski o słomianym odcieniu

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Mam bardzo wyraziste usta, niektórzy myślą, że to makijaż permanentny - kolor to przybrudzony róż - raczej ciemne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

najlepiej czuję się w pastelowym różu, źle w żółci i żywej zieleni. Ogólnie podobno o wiele lepiej wyglądam w jasnych ubraniach niż w ciemnych.


I mam zagadkę, wykluczam jesień i zimę, więc wg mnie wiosna lub lato. Co Wy na to?
coconut87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:00   #4109
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Jaki mam typ urody? :)

Hej.
Jestem troszkę zdezorientowana jak o nich - typach urody - czytam. Wydaje mi się, że mój typ to lato lub zima, ale trudno mi dokładnie określić.
Napiszę parę słów o tym jak wyglądam i może któraś z Was mi pomoże.

- mój naturalny kolor włosów to taki średni, mysi brąz
- mam oczy brązowe i ciemną ich oprawę (brwi i rzęsy mam znacznie ciemniejsze od włosów)
- mam bardzo jasną karnację, której odcienia za nic nie umiem określić. Wydaje mi się, że dość dobrze wyglądam w podkładach nieco żółtawych (ale bez przesady), na pewno nie beżowych.
- opalam się w miarę dobrze dobrze, na jakiś brąz, ale więcej nie powiem, bo mimo wszystko unikam opalania

- farbuję włosy na czarno (czasem taki bardzo, bardzo ciemny brąz, czasem prawie czarne z fioletowym połyskiem, czasem wpadające w niebieski) i jest mi w tych włosach bardzo dobrze, jeśli akurat noszę dość brązowy odcień "czarnego", niektórzy się mnie pytają czy to moje naturalne włosy (chociaż mnie to zawsze zastanawia, przecież gołym okiem widać, że to farba! ).
- wiele lat ubierałam się też na czarno, do teraz z tego nie zrezygnowałam do końca, bo świetnie się czuję w tym kolorze i też podobno mi pasuje. Poza czarnymi ubraniami lubię te fioletowe, granatowe, czerwone, szare, białe też się zdarzają, jasnoniebieskie również

Jak pomaluję usta na czerwono to przypominam królewnę śnieżkę (no ale to z tymi farbowanymi włosami, więc nie wiem czy to przydatna informacja).

Szczerze mówiąc myślałam ostatnio o zmianie koloru włosów i nie wiem co do końca mi pasuje, a nie chcę wracać do podobnego koloru jak mój naturalny - wolę bardziej wyraziste.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2011-06-06 o 10:04
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-06, 10:23   #4110
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: Jaki mam typ urody? :)

Najlepiej by było gdybyś wstawiła swoje zdjecie, byloby najprosciej
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.