Żelowanie naturalnych paznokci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-24, 20:50   #31
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Hejka, ja tam już miałam tipsy dwa razy i nie chcę więcej. Za to żel wydaje mi się fajną sprawą, tylko nie wiem czy można sobie to zrobić samemu w domu czy trzeba koniecznie iść do stylistki? Skoro w ten sposób nie przedłuża się paznokcia to to chyba nie jest takie trudne?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 21:38   #32
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez ossirisa Pokaż wiadomość
A jak jest z twałością lakieru na żelach?Faktycznie trzyma się "aż do znudzenia"? Jestem fanką ciemnych kolorów na paznokciach ale strasznie mnie wkurza malowanie co 2 dni z powodu odprysków...
Lakier na żelach trzyma się naprawdę super. Ja i tak nie wytrzymuję z jednym wzorkiem dłużej niż 5 dni więc nie wiele mogę powiedzieć na ten temat. Ale moja koleżanka ma pracę, gdzie często moczy pazurki w wodzie i na naturalnych lakier wytrzymywał jej góra 2 dni a na żelkach wytrzymuje ponad 2 tygodnie.

Cytat:
Napisane przez lorraine Pokaż wiadomość
Mam jedno pytanko: czy zabrudzenia na paznokciu powstałe w wyniku rozmazania tuszu z długopisu będę mogła zetrzeć zwykłym zmywaczem do paznokci? Nie uszkodzi to żelu? A może lepszy byłby zmywacz bezacetonowy?
Zalecane są zmywacze bezacetonowe ale jak delikatnie (bez większego moczenia) prztrzesz paznokcie zwykłym nic złego nie powinno się stać.
Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
a jak dokładnie nazywa się taki zabieg? Moze mozecie polecic kogos kto potrafi to dobrze zrobic?
i jeszcze jedno: jak juz zaczyna schoodzic ten zel to trzeba isc do manikiurzystki i ona go ściągnie? Samemu nie mozna? Czy po tym mozna wrocic normalnie do swoich paznokci?
Nazywa się to po prostu utwardzenie naturalnych paznokci.
A z kąd jesteś? to łatwiej będzie nam znaleźć.
Kiedy chcesz zrezygnować z żelu to najlepiej udać się do stylistki. Ona zdejmie go fachowo i nie uszkodzi paznokci. Ściąganie samemu w większoći przypadków kończy się zniszczeniem paznokci więc nie polecam. Można też delikatnie spiłować żel, pozostawiając tylko cieniutką, niewidocznę warstewkę i czekać aż zrośnie.

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
...żel wydaje mi się fajną sprawą, tylko nie wiem czy można sobie to zrobić samemu w domu czy trzeba koniecznie iść do stylistki? Skoro w ten sposób nie przedłuża się paznokcia to to chyba nie jest takie trudne?
Wbrew pozorom to jest trudniejsze niż przedłużenie. Na tipsach żel trzyma się super a na naturalnych paznokciech, kiedy będzie źle nałożony nie wytrzyma dłużej niż kilka dni. Żelowanie naturalnych paznokci naprawdę nie jest łatwe, nawet niektóre stylistki mają z tym problemy. Żeby wszystko było ok trzeba znaleźć naprawdę dobrą stylistkę. A po za tym zestawik do żelu kosztuje kilkaset zł, więc nie wiem czy się opłaca robić to w domu?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 23:04   #33
happy-end
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 27
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post i od razu proszę o pomoc.

Jestem krótko po kursie - tipsy i żele. Z tipsami nawet, nawet sobie radzę (tak mi się przynajmniej wydaje). Natomiast problem wystąpił z żelem na naturalne paznokcie.

Zrobiłam koleżance french na naturalnych paznokciach. Paznokcie zmatowiłam, potem nałożyłam french białym żelem, na to żel przezroczysty specjalny do paznokci naturalnych, na to żel nabłyszczający.

Niestety już po 2 dniach żel zaczął odpryskiwać. Odpryskiwał od strony białego żelu. Jak zdejmowałam żel aby jej to poprawić, to zauważyłam, że biały żel jakby nie był utwardzony do końca, był taki jakiś miękki. Skojarzyło mi się to z lakierem do paznokci - jeśli się nałoży kilka warstw, to robi się taki właśnie, chyba wiecie o co chodzi.

Pracuję na produktach marki La Femme. Pani prowadząca kurs (właścicielka popularnego salonu) twierdzi, ze pracuje na nich już kilka lat i jest bardzo zadowolona.

Uważam, że dobrze przygotowałam paznokcie, starannie wyczyściłam i zmatowiłam.

Słyszałam, że żel biały jest mniej trwały. Czy to prawda?

Kładłam biały żel bezpośrednio na paznokieć. Może powinnam położyć warstwę przezroczystego żelu na spód?

Proszę o rady i pomoc. Pozdrawiam.
__________________
happy-end
happy-end jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 12:31   #34
gosiek1500
Rozeznanie
 
Avatar gosiek1500
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 913
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Czy możecie mi troche rozjaśnić temat, bo też zastanawiam się nad utwardzeniem naturalnych paznokci. Mam dość ładne, ale czasem pęka mi któryś z boku tak nisko, że musze obcinac wszystkie do zera, a czasem nawet powiedziałabym do minus 1
Moje pytania sa takie:
1. Czy jak się nałoży ten żel i zatopi w nim ozdoby, to żeby potem zmienić wzorek to trzeba ściągać do zera i od nowa kłaść żel? Płaci się wtedy jak za uzupełnienie, czy jak za nakładanie od nowa?
2. Paznokcie maluje się na żelu? I potem na uzupełnianiu zmywa się tylko malowanie, uzupełnia żel i maluje się znowu?
3. Czy można zrobić żelem frencha, a ewentualnie domalowywać coś do tego na wierzchu i tylko to zmieniać?
4. Czy taki pożelowany paznokiec nie ma szans się złamać?
5. Czy sama mogłabym sobie zmyć wzorek pomalowany na wierzchu i pomalować coś innego, jak mi się poprzedni znudzi, a do terminu uzupełniania jeszcze daleko?

No dobra, to chyba tyle
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
__________________
moje dzieciaczki:
PATRYCJA ur.30.06.2006
PIOTRUŚ ur.31.07.2009
gosiek1500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 12:47   #35
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

ja jestem z Warszawy, więc interesuje mnie ktoś kto to robi w tym terenie
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 17:12   #36
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez happy-end Pokaż wiadomość
Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post i od razu proszę o pomoc.

Jestem krótko po kursie - tipsy i żele. Z tipsami nawet, nawet sobie radzę (tak mi się przynajmniej wydaje). Natomiast problem wystąpił z żelem na naturalne paznokcie.

Zrobiłam koleżance french na naturalnych paznokciach. Paznokcie zmatowiłam, potem nałożyłam french białym żelem, na to żel przezroczysty specjalny do paznokci naturalnych, na to żel nabłyszczający.

Niestety już po 2 dniach żel zaczął odpryskiwać. Odpryskiwał od strony białego żelu. Jak zdejmowałam żel aby jej to poprawić, to zauważyłam, że biały żel jakby nie był utwardzony do końca, był taki jakiś miękki. Skojarzyło mi się to z lakierem do paznokci - jeśli się nałoży kilka warstw, to robi się taki właśnie, chyba wiecie o co chodzi.

Pracuję na produktach marki La Femme. Pani prowadząca kurs (właścicielka popularnego salonu) twierdzi, ze pracuje na nich już kilka lat i jest bardzo zadowolona.

Uważam, że dobrze przygotowałam paznokcie, starannie wyczyściłam i zmatowiłam.

Słyszałam, że żel biały jest mniej trwały. Czy to prawda?

Kładłam biały żel bezpośrednio na paznokieć. Może powinnam położyć warstwę przezroczystego żelu na spód?

Proszę o rady i pomoc. Pozdrawiam.
Witamy!
I to jest właśnie dowód na to, że utwardzenie naturalnych paznokci jest o wiele trudniejsze niż przedłużanie . Nic się nie przejmuj prawie każda początkująca stylistka ma z tym problemy, ja też miałam.
Z żelami La Femme osobiście doczynienia nie miałam ale z tego co słyszałam, to nie cieszą się one dobrymi opiniami. Podobno właśnie są mało trwałe i mają tendencję do zapowietrzania. Wejdź na podforum "przedłużanie paznocki" i wpisz w wyszukiwarkę "La Femme" a znajdziesz mnóstwo informacji na ich temat.
Jednak nie sądzę aby to odpryskiwanie żelu po 2 dniach było zupełną winą żelu. Wydaje mi się, że zawiniła tu technika. Prawie na 100% jestem pewna, że źle zalałaś wolny brzeg paznokcia i to tego skutek. Najlepsze, co mogę Ci doradzić, to udanie się do swojej instruktorki z prośbą o pomoc. Skoro jesteś świeżo po kursie i zapłaciłaś za niego, to masz do tego prawo. Opowiedz o swoim problemie instruktorce a ona ma obowiązek wszystko Ci wytłumaczyć. Ja po swoim kursie też byłam aż 3 razy u swojej instruktorki i bardzo mi te wizyty pomogły.

Cytat:
Napisane przez gosiek1500 Pokaż wiadomość
Czy możecie mi troche rozjaśnić temat, bo też zastanawiam się nad utwardzeniem naturalnych paznokci. Mam dość ładne, ale czasem pęka mi któryś z boku tak nisko, że musze obcinac wszystkie do zera, a czasem nawet powiedziałabym do minus 1
Moje pytania sa takie:
1. Czy jak się nałoży ten żel i zatopi w nim ozdoby, to żeby potem zmienić wzorek to trzeba ściągać do zera i od nowa kłaść żel? Płaci się wtedy jak za uzupełnienie, czy jak za nakładanie od nowa?
2. Paznokcie maluje się na żelu? I potem na uzupełnianiu zmywa się tylko malowanie, uzupełnia żel i maluje się znowu?
3. Czy można zrobić żelem frencha, a ewentualnie domalowywać coś do tego na wierzchu i tylko to zmieniać?
4. Czy taki pożelowany paznokiec nie ma szans się złamać?
5. Czy sama mogłabym sobie zmyć wzorek pomalowany na wierzchu i pomalować coś innego, jak mi się poprzedni znudzi, a do terminu uzupełniania jeszcze daleko?

No dobra, to chyba tyle
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
1. Przy zmianie ozdób nie zdejmuje się żelu do zera. Masa spiłowywana jest tylko do mementu zniknięcia odób a reszta zostaje. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się za to płaci ale wydaje mi się, że raczej troszeczkę taniej jak za całość.
2. Paznokcie na żelu malujesz tak samo jak naturalne. Możesz to robić sama i zmywasz je najnormalniej w świecie zmywaczem do paznokci (tyle że bezacetonowym). Możesz zmieniać lakier nawet codziennie a paznokciom nic na pewno się nie stanie. Przy uzupełnianiu jest tak jak piszesz.
3. jak najbardziej tak
4 nie powinien ale przy naprawdę mocnym uderzeniu gwarancji nie ma. Dużo zależy od długości paznokci.
5. to już opisałam w 2 punkcie

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
ja jestem z Warszawy, więc interesuje mnie ktoś kto to robi w tym terenie
Albertyna! Jest nie tylko stylistką ale i instruktorką. Na pewno zrobi to świetnie. Często bywa na forum - wiele jej wypowiedzi znajdziesz na podforum "przedłużania paznokci"
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:07   #37
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

a może jakaś Białostoczanka dobrze utwardza zelem?
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 20:25   #38
Indian Summer
Raczkowanie
 
Avatar Indian Summer
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci



To moje stopy i dłonie. Zażelowane żelem Sun Flower do naturalnych paznokci. Żel jest świetny. Super sie trzyma.
Ja za taka usługe biorę 50zł (bez zdobień)
60zł ze zdobieniami
uzupełnianie 40zł-bez zdobień
uzupełnianie ze zdobieniami 50zł

U mnie na osiedlu ceny sa bardzo podobne.
__________________
sierpień 2008-80,40 kg
listopad 2008-67,50kg
...........
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65


kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:33   #39
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

a w krakowie? u kogo/ gdzie warto to zrobic?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:40   #40
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

a tu na zd zel masz tylko na koncowkach czy na calych paznokciach? Bo wyglada jakby tylko na koncowkach
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 20:42   #41
Indian Summer
Raczkowanie
 
Avatar Indian Summer
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 245
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Na całych

Lampa tak odbiła-hehe
__________________
sierpień 2008-80,40 kg
listopad 2008-67,50kg
...........
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65


kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 20:53   #42
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
a w krakowie? u kogo/ gdzie warto to zrobic?
U mistrzyni Pauli ;-)
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=214806
Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
a tu na zd zel masz tylko na koncowkach czy na calych paznokciach? Bo wyglada jakby tylko na koncowkach
Nie da się nałożyć żelu na same końcówki. Ozdoby można tak nałożyć ale żel musi być na całości.

Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
a może jakaś Białostoczanka dobrze utwardza zelem?
Yyyyy nie za bardzo wiem jak tam jest w Białymstoku. Ale w wątku dotyczącym szkoleń znalazłam kilka adresów Białostockich http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=bia%B3ystok. Skoro robią dobre szkolenia, to i paznockie pewnie też. Zajrzyj tam może coś Ci się rzuci w oczy, później popytaj znajomych o te miejsca i może tym sposobem znajdziesz coś dobrego.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 21:57   #43
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

bardzo ładne te żelki na paznokciach. Ja też żeluję, bo mam z natury łamliwe, a dzięki żelowi mogę mieć solidne, wzmocnione pazurki.
No i są zupełnie pancerne, może dlatego, że mam krótkie. Na pewno jest to wygodne, mój skromny french wygląda naturalnie, więc chyba już zostanę przy tej metodzie.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:31   #44
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość

dzięki bardzo . a wiesz moze gdzie dokładnie ma gabinet?
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 21:03   #45
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
kaileight
dzięki bardzo . a wiesz moze gdzie dokładnie ma gabinet?


Nie mam pojęcia. Wiem, że pracuje w salonie i przyjmuje u siebie w domu. Zadzwoń lub zapytaj jej na gg.
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 23:48   #46
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość

Nie mam pojęcia. Wiem, że pracuje w salonie i przyjmuje u siebie w domu. Zadzwoń lub zapytaj jej na gg.
juz napisałam. dzieki
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 18:10   #47
happy-end
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Belfast
Wiadomości: 27
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Dziękuję za odpowiedź Angel@ . Możliwe, że masz rację i to rzeczywiście moja wina.
Pozdrawiam wszystkich!
__________________
happy-end
happy-end jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 10:22   #48
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Angel@
dziekuje
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-28, 13:16   #49
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

O ile podziękowań mi się zabrało . Nie ma za co dziewczynki, polecam się na przyszłość
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-29, 19:31   #50
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Zastanawiam się nad zażelowaniem moich naturalnych paznokci, ale przezroczystym żelem bez żadnego frencza, ozdób itp.
Nie będzie to wyglądało sztucznie? I czy spod tej warstwy żelu będzie 'przebijała' ta biała końcówka mojego naturalnego paznokcia?
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-29, 19:39   #51
pani_sylwia
Raczkowanie
 
Avatar pani_sylwia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

przede wszystkim twoje paznokcie też muszą być zmatowione ,żeby "chwyciły"żel.Koncówk a nie jest już tak widoczna ,no i uzupełniać trzeba co jakiś czas.Dla mnie żel był o tyle dobry że mam łamliwe paznokcie ,a przede wszystkim mam na kilku bruzdę która jest przez całą długość paznokcia i łamie mi go na pół ,to sprawiało że nigdy nie mogłam mieć długich paznokci ,a teraz mając żel mogę mieć taką długośc jaką chcę.generalnie dla mnie żel na paznokciach jest super ,mam mocne paznokcie i wcale nie widać jak są pomalowane że to żel. kolejny plus to lakier który nie odpryskuje i trzyma się bardzo długo
pani_sylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 15:20   #52
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

znajoma byl u kosmetyczki i pani ja odwiodla od bialej koncówki w zalelowanych paznokciach, podobna szybko on odpryskuje, i powiedziala ze jak sie pierwszy raz zaklada zel to lepiej bez frencha, bo trzeba sprawdzic czy paznokcie lapia zel...................... ..???
to prawda?
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 13:21   #53
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

mam utwardzone zelem i pomalowane lakieram (pomalowane kolor naturany +buala koncówka) kawalek mi odpadlo jak mam poznac czy to odpadl laier czy zel???
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 13:51   #54
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zażelowaniem moich naturalnych paznokci, ale przezroczystym żelem bez żadnego frencza, ozdób itp.
Nie będzie to wyglądało sztucznie? I czy spod tej warstwy żelu będzie 'przebijała' ta biała końcówka mojego naturalnego paznokcia?
Jeśli nałożysz żel clear będzie wyglądało naturalnie. Mam gdzieś fotkę takich pazurków tylko w tej chwili nie mogę znaleźć. Jak znajdę to wkleję.

Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
znajoma byl u kosmetyczki i pani ja odwiodla od bialej koncówki w zalelowanych paznokciach, podobna szybko on odpryskuje, i powiedziala ze jak sie pierwszy raz zaklada zel to lepiej bez frencha, bo trzeba sprawdzic czy paznokcie lapia zel...................... ..???
to prawda?
Ja nakładam to zawsze w ten sposób, że najpierw cienka warstwa bezbarwnego żelu, później biała końcówka a na to jeszcze raz bezbarwny żel. Brzegi zalewam bezbarwnym i ten biały siedzi sobie w środeczku. Pazurki trzymają się tak samo jak i te bez frencza.
Rzeczywiście zdarzają się przypadki, gdzie żel może się w ogóle nie trzymać na paznokciach. Bardzo niewielki procent ludzi tak ma więc mało prawdopodobne ale jednak...
Wklejam zdjątko mojego frenczyka, który obecnie noszę
Cytat:
Napisane przez oaza Pokaż wiadomość
mam utwardzone zelem i pomalowane lakieram (pomalowane kolor naturany +buala koncówka) kawalek mi odpadlo jak mam poznac czy to odpadl laier czy zel???
Coś mi tu nie pasuje. Lakier z żelu odpaść nie powinien (chyba że jakoś wyjątkowo grubo został nałożony i jest to kiepski lakier). Obawiam się, że to może być żel ale to też nie powiino się zdarzyć.
Jeśli to lakier, to paznokieć w tym miejscu powinien być gładki. Jeżeli to żel, to z pewnością jest tam nierówność i widać naturalny paznokieć. (żel raczej nie mógł się rozwarstwić tylko odpadł w całości tzn. aż do naturalnego paznokcia)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ((114)).JPG (51,1 KB, 1443 załadowań)
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 14:03   #55
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Angel@

to cyba odprysnal mi zel, zamalowalam to odżywką i udaje sama przed soba ze tego nie ma, boje sie zmyc tego lakiero ze mi wszystko poodpada.

Ale Ty pieknie robisz paznokcie jak tu trafić to takiej specjalistki jak Ty....
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 16:54   #56
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Ale cudeńka
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 17:08   #57
fizjo83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 669
GG do fizjo83
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

A ja z racji mojego zawodu nie moge miec dlugich paznokci.Jestem fizjoterapeutka.czy to jest dobre rozwiazanie dla paznokci ktore nawet nie sa dluzsze niz opuszek palca??Zastanawiam sie nad utwardzeniem bo moczenie kilkadziesiat razy dziennie rak w wodzie+oliwka i odkazacze bardzo oslabily moje paznokcie.A zawsze podobaly mi sie pazury mojej siostry...dlugie z frenchem
fizjo83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 15:36   #58
magdziah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 19
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Mi po żelu paznokcie się zniszczyły. Nie wiem czy to wina manikiurzystki czy moich paznokci, ale żel odpadał jednocześnie z pierwszą warstwą paznokcia. Brrr.
magdziah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 17:20   #59
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

A ja sobie chwale bardzo Trzymią się lepiej niż na tipsie.
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:50   #60
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

Cytat:
Napisane przez magdziah Pokaż wiadomość
Mi po żelu paznokcie się zniszczyły. Nie wiem czy to wina manikiurzystki czy moich paznokci, ale żel odpadał jednocześnie z pierwszą warstwą paznokcia. Brrr.
no wlasnie jak to jest z niszczeniem sie naturalnych paznokci..?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 14:56:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.