Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-11, 15:35   #1
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673

Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???


Wiem ze np w biochemii urody maja fajne olejki do mycia ale ja potrzebuje na teraz, nie moge czekac na przesylke no i tak-mam rossmanowskie mleczko a tam ta nieszczesna parafina, mam żel Olay a tam ta nieszczesna gliceryna i potem sie dziwie ze mam tyle zaskórników. Czy w ogóle w sklepach można dostac cos bez tych składników???
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 16:07   #2
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Ale bez gliceryny czy bez palmitynianu glicerylu? Bo w poście piszesz co innego niż w tytule. Skąd wiesz, że to nie krem tylko żel? Stosujesz krem bez parafiny i bez gliceryny? to chyba rzadkość.
Na szybko mogę Ci doradzić rossmanowski żel z pompką, jak nie przypasuje do buzi, to możesz go zużyć do ciała:
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutita, Bisabolol, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 16:10   #3
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

pisałam o żelu, nie kremie i oczywiscie piszac o glicerynie mialam na mysli gliceryl palmate
dzieki, poszukam tego z pompka wr ossmanie, a moze jeszcze ktos cos poleci?
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 16:14   #4
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

A jesteś pewna, że to preparat do mycia Cię wysypuje, a nie krem, który zapewne potem nakładasz? Nie tak łatwo ustalić komedogenny składnik.
Piszesz o zaskórnikach, czyli z wypryskami nie masz problemu? To możesz przecierać twarz i spirytusem zamiast ją myć, czarnych kropek nie tak łatwo się pozbyć, to poniekąd kwestia osobnicza - w zasadzie jedynie preparaty salicylowe lub retinoidy są je w stanie ruszyć.

Jeśli gliceryl palmate, to nie wiem, czy żel rossmanowy będzie dobry - tam są inne gliceryle
Żadnych gliceryli ani parafiny nie zawiera Cleanance avene: zawiera wprawdzie glicerynę, ale skoro tę wykluczasz, to mogę go z czystym sumieniem polecić. Jest łagodny dla skóry, ale porządnie zmywa. Jest drogi, ale wydajny i można go upolować w postaci miniproduktu z np wodą termalną.

Edytowane przez Adora Belle
Czas edycji: 2008-10-11 o 16:18 Powód: dopisek
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 16:22   #5
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

jesli chodzi o krem to uzywam potem nivea soft no a ten tez ma w skladzie paraffinum liquidum...mam tylko te zaskorniki, pryszczy nie. Wiesz ja nie jestem na bank pewna, ja tak po prostu podejrzewam. No w kazdym razie jeszcze raz Ci dziekuje za pomoc.

a moze to?
Eris, Pharmaceris A, Łagodzący żel myjący:
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Hydroxyethylcellulose, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Linden (Tilia Cordata) Extract, Arnica(Arnica Montana) Extract, Citric Acid, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile
Cena: 16,80 zł / 200 ml
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 17:14   #6
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Też wygląda nieźle.
Szczęściara z Ciebie, że nie masz wyprysków Przy skłonności do zaskórników odradzam mleczko, dodatkowo zatyka pory. Na zaskórniki naprawdę warto znaleźć jakiś preparat z kwasem salicylowym. Najlepszy będzie chyba płyn Pauli Begoun, jeśli masz możliwość zrobić zakupy w jej europejskim sklepie internetowym (w Polsce nie są dostępne) - nie zawierają alkoholu, a jest bardzo skuteczny. Łagodny żel myjący, tonik salicylowy i na to krem
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 17:24   #7
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

no nie wiem, może to ta nivea soft powoduje zaskórniki? u mnie to ona była kiedyś winowajcą
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-11, 17:49   #8
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

co do mleczek-racja! odstawiam je całkowicie bo zauważyłam że po nich jest jeszcze gorzej! nivea soft... bardzo lubie!! co zamiast niego polecacie?
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:36   #9
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

to czym wtedy zmywac makijaz? ja strasznych zaskorikow nie mam, chyba nawet sa u mnie rzadkoscia, ale za to mam problem z wypryskami. mleczko stosuje tylko gdy zmywam podklad i tusz, ale skoro mowisz ze zatyka pory to czym w takim razie?
micely odpadaja bo chyba za mloda na nie jestem..
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:54   #10
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Wszystkie te środki do mycia, które nie wymagają wody, zawierają albo jakieś emulgatory (lub nawet detergenty) albo tłuste substancje zmywające silikony i inne środki zapewniające makijażowi trwałość. Coś tam zawsze zostaje na skórze, dlatego polecane jest to osobom o naprawdę suchej cerze. Niby należy to zmyć tonikiem, ale one też potrafią zostawiać lepką warstwę na skórze. Przy skłonności do zaskórników i/lub wyprysków znacznie lepszy jest łagodny żel. Bez żadnych dodatków typu wyciągi z czegoś tam, bo ma to kontakt ze skórą tylko przez chwilę i zaraz zostaje zmyte - ma być łagodny dla skóry, nie ściągać jej, ale czyścić tak, że wacik z tonikiem będzie czysty.
Np ja używam olejku myjącego z odpowiednio dobranymi dla siebie proporcjami oleju i emulgatora, a co mniej więcej dwa dni lub przy mocniejszym makijażu (typu baza, podkład, róż, puder, rozświetlacz) używam polecanego tu już przeze mnie Avenowego Cleanance. Stosowany na co dzień za bardzo by wysuszał, zresztą przy duecie filtr + puder olejek oraz hydrolat w zupełności mi wystarczają.
Środek myjący niby nie jest ważny, bo ma kontakt ze skórą przez chwilę, ale zbyt mocny i drazniący może wzmóc łojotok, bo skóra będzie się bronić przed zdzieraniem z niej sebum, a z kolei zbyt słaby, ciężki może powodować zapychanie niedokładnie oczyszczonej cery. Ale jak pisałam, w walce z zaskórnikami i wypryskami podstawowe są kwasy (szczególnie salicylowy) oraz retinoidy.
Aha, często spotykaną opcją przy mocnym makijażu, zwł. przy trwałych podkładach, jest zmycie tapety mleczkiem, a potem już umycie buzi wodą i łagodnym żelem, który sam z makijażem nie dałby sobie rady.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:56   #11
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Pewnie masz racje;] Dziekujemy za przydatne info;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-11, 21:06   #12
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

ja jeszcze do tego nivea soft. Ma on paraffinum liquidum na początku. Więc może zapchać. Kremu Ci nie doradzę, bo nie mam jakiegoś rozeznania w kremowym rynku Ja używam hydreane legere z LRP, ale gdybym go nie wygrała, to bym go nie kupiła, bo za drogi jest dla mnie.
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM


martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:44   #13
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

chyba zastąpie nivea soft żelem hialuronowym co sadzicie? to na noc, bo na dzien kupiłam teraz bioderme spf 40 matującą, ciekawe jak będzie po niej
no i chyba sie skusze jednak na olejki myjące z BU
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:17   #14
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Ta bioderma nie jest na alkoholu? Sprawdź ją najpierw, może podrażniać.
Żel hialuronowy stosowany samodzielnie nie jest najlepszy - jak każdy humektant przyciąga cząsteczki wody i jeśli nie nałożysz warstwy okluzyjnej (czyli kremu lub oleju), to wyciągnie wilgoć ze skóry, Krótko mówiąc będzie ściągać buzię. Skarży się na to wiele osób, sądząc, że kwas hialuronowy to taki super nawilżacz, który dokona cudów. Owszem, może to zrobić, ale stosowany w parze z czymś, co lekką warstewką zatrzyma tę wilgoć w skórze.
Polecam kwas hialuronowy oraz jakiś olej z dodatkiem olejków eterycznych - każdorazowo na dłoń daje się obu produktów tyle ile trzeba, można zmieniać proporcje w zależności od potrzeb. Świetnie się na tym trzyma makijaż.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:22   #15
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Ja bedac w Pl kupilam kilka produktow Ziaja.
Na pierwszy ogien poszedl zel Tin Tin i musze stwierdzic ze moje zaskorniki sa mniejsze, zeby nie powiedziec bardzo male. Czarne kropki wyblakly na nosie i jest ich zdecydowanie mniej. Mam naczynkowa cere mieszana z tendencja do wysuszania gdy zbliza sie zima. Zel ten zawiera wyciag z lukrecji przez co dziala lagodzaco i wyciag z tymianku ktory reguluje cere. Sam zel jest bez SLS i o dziwo dla mnie jest lagodny. Dobrze zmywa tapete i filtry, a uzywam mocno kryjacych korektorow czy podkladow.
Uzywam go juz pk miesiac i widze roznice, a cena tego zelu jest smiesznie niska.

Jesli uzywasz mleczka to zawsze splukuj je woda, ja tak robie i nie mam problemow. Mozesz tez po mleczku dodatkowo uzyc zelu.

Jesli chodzi o Nivea Soft to on moze zapychac zawiera chyba tez mirystyniany i inne zapychacze. sama kiedys go uzywalam i chodz lubilam to zaskorniki na nosie mialy sie wtedy bardzo dobrze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 21:32   #16
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

własnie! o żelu tin tin też czytalam i chyba to bedzie strzał w 10! i dziekuje za info o kwasie h. ja też uważałam do tej pory że to taki super nawilżacz a tu wychodzi na to, że nie można go stosować samodzielnie....
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 21:48   #17
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

No, są cery, którym, zwłaszcza latem, wystarcza np sam tonik z kwasem mlekowym i hialuronowym. Ale większość jednak potrzebuje warstwy okluzyjnej, choćby kropelki oleju. Naprawdę fajne jest to, że można regulować sobie proporcje w zależności od stanu cery, temperatury, czy pory dnia - rano mniej olejku, na noc więcej.
Sam kwas hialuronowy jest dobry pod filtry, nie świecą się tak bardzo.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 08:36   #18
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

jestescie naprawde super, pomoglyscie mi bardzo
mam zamiar dokupic do tego hialuronowego olejek rozany
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 13:50   #19
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

różany to mój ulubieniec Wybierz sobie może jeszcze jakiś olejek eteryczny do oleju i hydrolat w roli toniku - pomijając te mało wytworne opakowania poczujesz się jak w luksusowym spa
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-13, 16:20   #20
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

ooo i znowu sie czegos nowego dowiaduje, zawsze myślałam że te eteryczne raczej sie nadaja do wąchani a nie smarowania twarzy
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:48   #21
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Te czyste olejki eteryczne z dobrych źródeł jak najbardziej się nadają (Mazidła, Primavera, Pollena czyli Dr Beta) - nie dość, że nadają ładny zapach, to działają na skórę, np rumianek (o ile ktoś nie jest uczulony) doskonale łagodzi podrażnienia i uspokaja naczynka.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 22:09   #22
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Cytat:
A.T.W. Acne Blocker – antybakteryjny głęboko oczyszczający żel do mycia twarzy z aktywnym srebrem

Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Lauryl Glucoside,Herb Extracts:Rosmarinus Officinalis,Aesculus Hippocastanum; Propylene Glycol,PEG-7 Glyceryl Cocoate,Cocamide DEA,Polyquaternium-7,Lactic Acid,Triclosan,DMDM Hydantoin,Silver,Parfum,Hydroxycitronellal
faktycznie cudo - SLS i składnik zachwalany na szarym końcu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 23:27   #23
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Cytat:
Napisane przez badylandia Pokaż wiadomość
Podobno są SLS i SLS te lepsze i te gorsze a ten ostatni składnik to składnik substancji zapachowej, to naprawdę dobry produkt, więc może bez przesady, gdzie znajdziesz preparaty zmywające bez SLS.
jednak jest to możliwe:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497.
I tak, są SLS gorsze i lepsze - ten "lepszy" to SLES, różnica niestety jest marginalna.

Ilonie nie chodziło o ostatni składnik, tylko o to, że aktywne srebro jest na szarym końcu.

Jeśli pracujesz w ATW, to możesz podszepnąć technologom, żeby zamiast cudów niewidów w preparacie mającym chwilowy kontakt ze skórą zastosowali raczej delikatną bazę myjącą
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 16:20   #24
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

o, Adore mnie już wyręczyła
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 13:24   #25
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Wiecie na Wizazu jest wileki bum na myjadla bez SLS, aja widze po sobie ze mnie SLS nie szkodzi.
Mam zel do cery naczynkoej Flos Leku i zel owlikowy Ziaja , oba zawieraja SLS i jest dobrze.
Wrocilam do szamponow z SLS i wkoncu nie mam siana na glowie i nic mnie nie swedzi. Swiad spowodowany byl tym ze uzywalam lakieru do wlosow.

Dziewczyny jesli ktoras z was zle reaguje na myjadla z SLS to wiadomo, ze trzeba unikac, ale dla wielu z nas SLS jest neutralny, wiec nie ma sensu zaraz narzekac.
fakt jest ze to srebro jest na szarym koncu, ale wyzej jest ekstrakt z rosmarynu i to on bedzie tutaj dzialal regulujaco i m oze tez bakteriobujczo. Jets tez wyciag z kasztanowca ktry wzmacnia naczynka i dziala lagodzaco. Nie zdziwilabym sie gdyby znalazly sie osoby ktorym produkty pasuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 17:17   #26
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Wiesz ja tez kiedys bylam klienta i nie tylko. Sprzedawalam je. Wierzylam w to co nam mowili, ze niezawieraja one konserwantow, a jedyny konserwant to wyciag z borowki.
Od kiedy podszkolilam sie w czytaniu skladow to widze ze nie taka ta naturta piekna jak mi kiedys wmawiono.
Ten zel napewno nie jest kosmetykiem naturalnym. Zawiera brzydki konserwant pod postacia formaldehydu. Poza tym PEG i drazniaca substancje zapachowa, fakt ze to ostatni skladnik na liscie, ale osoby bardzo wrazliwe moze podraznic.
ATW to napewno nie kosmetyki naturalne. ja juz sie nabrac nie dam. Ale staram sie tez nie panikowac , mam wrazliwa naczynkowa cere i jesli cos mi sluzy a ma jakis brzydki skladnik w skladzie to juz nie spisuje tego na straty, jak robilam kiedys.
Podejscie dziewczyn, ze jak cos z SLS i ten zachwalany skladnik, w tym przypadku srebro ,jest na szarym koncu w skladzie, to jest to beee tez nie oznaczy zaraz niewiadomo czego.
Sa tutaj inne skladniki wyzej w skladzie ,ktore moge okazac sie zbawienne dla naszej cery. Jedynie osoby ktore odnajda skladnik ktory je podraznia musze unikac tego produktu.
Firmy juz tak maja ze zeby sie przebic to wymysla sie jakis super skladnik, a ze moze byc ciut drogawy to wklada sie go do formuly na szary koniec, gdzie pewnie nie zadzaial jak trzeba, ale za to umieszcza sie cos innego co jest wyzej w skladzie i moze zadzialac. No ale jak by nie bylo na co pokwiapia sie klinetki, ktore nie maja pojecia o skladach? Na zwykly rozmaryn czy na tajemniczo brzmiace srebro, ktore nie jest wtym wypadku bizuteria?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:45   #27
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

szczerze mowiac kosmetykow ATW jeszcze w zyciu nie uzywalam,poki co zaopatrzylam sie oprocz kwasu hialuronowego i olejki w serum z tamanu na BU, ma pomoc przy zaskornikach.A nivea soft oddałam mamie
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 08:17   #28
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

no ja tez sie jeszcze w tym strasznie gubie
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 18:17   #29
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Prosze pomóżcie! co do mycia twarzy bez paraffinum liquidum/gliceryl palmate???

Czytanie skladow nie jest latwe, to ciezka nauka.
Kazdy kij ma dwa konce. Gliceryna moze byc pochodzenia chemicznego, roslinnego i zwierzecego i to prawda przy nieodpowiedniej wilgotonosci powietrza gliceryna moze powodowac wysuszanie skory.

ATW napewno nie jest kosmetykim naturalnym, bo zaiwera chemiczne konserwanty jak parabeny i formaldehyd. W kosmetyki naturalne nie wklada sie takich konserwantow. W KN konserwantami jest alkohol, wit. E, niekotre oleje np jojoba czy olej kokosowy. Sa to oleje o dlugiej dacie waznosci, wiec czesto miesza sie je z innimi skladnikami przedluzajac ich date waznosci. Poza tym olejki eteryczne, niekotre tez maja zdolnosci konserwujace. Na rynku jest wiele takich kosmetykow i wierz mi, nie trzeba wkladac konserwantow do kremu.
W KN nie uzywa sie PEG, ani olejow mineralnych, niekotre firmy szczyca sie tym ze nie uzywaja skladnikow pochodzenia zwierzecego ( wosk pszczeli i lanolina), wiec jak ATW mowi ze sa naturalni to ja sie smieje, bo ja wiem jak wyglada sklad KN.
Wiele firm uzywa wyciagow ziolowych i to ich nie czyni KN.
Nie mniej jak zel ci sluzy to uzywaj. Nie ma co siac paniki.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.