Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 21:18   #1051
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
ale Ci dobrze ja biore juz ponad 80 dni i do poprawy to mi jeszcze daleko
spokojnie cierpliwosci, u ciebie tez bedzie dobrze
Cytat:
Napisane przez martaj145 Pokaż wiadomość
wow 2 miesiące super wyglądasz! naprawde myślałam, że już kończysz i własnie jestes kolejna osobą dzięki, której wierze, że retinoidy mogą naprawde pomóc, super gratuluje efektów



hehe mnie tez to nie pociesza, ale niestety ja tez wyrywam więc znam ten 'ból'
wlasnie to co napisalas tez wiem, że anty tez sie nie lubia ze słońcem więc dlatego też biore pod uwage opcje całkowitego zrezygnowania z tych tabl tylko tu się pojawiają tak jak pisałam moje kolejne watpliwości czy tylko po 2 opakowaniach, które wzięłam nie będzie jakiś skutków ubocznych po odstawieniu, no ale tego nigdy nie wiadomo
dziekuje bardzo,ale swoje tez przeszlam bo mialam wysyp i wtedy to dopiero wygladalam pieknie, a do tego luszczaca sie skora, miodzio

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Właśnie mam pytanie do osób, które zdecydowały się odstawić tabletki w trakcie kuracji retinoidami. Jak to u was było? Skąd decyzja? Informowałyście o tym swojego dermatologa?
Moja sytuacja jest taka, że mam niecałe 18 lat. Nie współżyję, nie zamierzam i póki co nie mam obok siebie odopowiedniej osoby do tego. Znalezienie jej to też długotrwałe, wiec pewnie w trakcie kuracji nie będę współżyła w ogóle.
Tabletki to duże obciążenie, szczególnie skok wagi dzięki któremu nabawiłam się rozstępów na udach.[jak znacie na nie sposoby, to błagam!] plus bóle głowy..itp. Plus wydatek około 50zł. Więc plus retinoidy to dużo, naprawdę.
Nie wiem jak to zrobić. Odstawić najlepiej po konsultacji z ginekologiem, prawda?
A czy macie jakieś info o tym, czy anykoncepcja wpływa na poziom cholesterolu itd? Czy po odstawieniu miałyście jakieś ogromne wysypy?
To poważna decyzja. Wiem, że dermatolog nigdy by mi na to nie pozwolił, 0 zaufania.
odstawilam tabletki po kilku dniach brania retinoidow, moj dermatlog nie mial nic przeciwko, ginekolog sam mi tyle tych opakowan przepisal, czyli 5 i potem powiedzial ze moge przestac, no chyba ze potrzebuje dobrego srodka antykoncepcyjnego, no ale na razie nie potrzebuje mimo ze mam chlopaka ale nie wspolzyjemy ze soba ze wzgledu na to ze biore ten lek. Tabletki ktore bralam to harmonet, bardzo lagodne, zadnych skutkow ubocznych nie mialam, no ale wiadomo to zalezy od organizmu... Ja bralam na wyrownanie cyklu, ale nic to chyba nie dalo bo nadal mi sie miesiaczka spoznia, cos mi ginekolog mowil zebym sie tym bardzo nie przejmowala bo tak moze byc przez kilka miesiecy ale ze potem organizm sie uspokoi... Szczerze? Jakos w to watpie... No i znowu trzeba bedzie latac po lekarzach i szukac przyczyny, cos mi sie wydaje ze to moje hormony kochane tak sie ze mna w ciuciubabke bawia.
Silwena jestem w szoku ze trafilas na takiego durnego lekarza... Matko i pomyslec ze tacy ludzie sie nami zajmuja i zamiast nam pomagac to nam tylko zycie utrudniaja!
I szczerze mowiac to jestem zdania ze te dziewczyny ktore nie maja chlopakow, nie wspolzyja tabletek brac nie musza, bo to tylko dodatkowe obciazenie dla organizmu i portfela...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 08:05   #1052
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć ,dawno tu nie zaglądałam .
U mnie 21 dzień kuracji Curacne , poprawa jest już na prawdę duża.. jeszcze kupiłam sobie wczoraj żele do mycia twarzy la roche posay ,effeclar i lipikar sydnet.
skóra wysuszona , w okolicach nosa, podbrudka .. lecz myślę ,że niedługo mi to zejdzie, kremuje się i kremuje .
Wszystkie jesteśmy na dobrej drodze no i nowej drodze życia bez tych problemów ! ; p pozdrawiam .
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 09:08   #1053
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
Silwena jestem w szoku ze trafilas na takiego durnego lekarza... Matko i pomyslec ze tacy ludzie sie nami zajmuja i zamiast nam pomagac to nam tylko zycie utrudniaja!
hehehe, przeczytałaś tylko malutki kawałeczek tego co rozwalił mi w ciele ten lekarzyna
resztę opisałam w dziale "zły ginekolog - kogo nie polecamy" - bo cała historia jest dłuższa i makabryczniejsza

na zdrowie! <Tretinex>
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 10:46   #1054
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny, a jakie krople nawilżające do oczu możecie polecić do stosowania przy aknenorminie? najlepiej takie, co można równocześnie z soczewkami stosować
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 11:37   #1055
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jakie krople nawilżające do oczu możecie polecić do stosowania przy aknenorminie? najlepiej takie, co można równocześnie z soczewkami stosować
Ja stosowalam Systane swego czasu i bylam bardzo zadowolona. Również nosze soczewki. Ale nie brałam wtedy jeszcze retinoidow, tylko spędzałam w pracy masę czasu przy komputerze. Nawilżały bardzo skutecznie i wzrok się nie męczył tak szybko.

Edytowane przez Haldinka
Czas edycji: 2010-04-21 o 11:40
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:04   #1056
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja polecam Ci kropelki VISIOCARE ok. 19 zł , mi pasują .. polecam : )
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:05   #1057
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jakie krople nawilżające do oczu możecie polecić do stosowania przy aknenorminie? najlepiej takie, co można równocześnie z soczewkami stosować
Ja przy soczewkach używam Biolan i to zanim zaczęłam brać Curacne. Są dwie wersje, typowe krople i w żelu. Zwykłe krople były ok przed leczeniem, teraz lepszy jest żel. Nawilża na długo, a sporo czasu spędzam w książkach i przed monitorem. Są w takich pojedynczych pojemniczkach, do wykorzystania na raz, w opakowaniu jest 20szt, więc mogą długo leżeć. Ja mam jeden zawsze przy sobie, w razie gdybym potrzebowała na uczelni, czy mieście.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 12:44   #1058
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
nivea taki niebieski
on jesli sie nie myle ma alkohol i co gorsze olej mineralny;/ pamietam jeszcze za czasow normalnej skory stycznosc z nim. strasznie pozapychal dekold i plecy.


18 dni do konca kuracji.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dziewczyny, a jakie krople nawilżające do oczu możecie polecić do stosowania przy aknenorminie? najlepiej takie, co można równocześnie z soczewkami stosować
*******
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:45   #1059
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzięki
a ten żel Biolan można stosować z soczewkami na oczach? wiem w sumie, że soczewki nie są raczej zalecane przy aknenorminie itd, ale jak są dzienne i nieźle nawilżają i stosowane nie przez całą dobę, to ok.
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:46   #1060
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nie wiem dlaczego ale nazwe mi ocenzurowalo


*******

poszlo? jak nie to re.fre.sh ( kropki usunac)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:51   #1061
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
dzięki
a ten żel Biolan można stosować z soczewkami na oczach? wiem w sumie, że soczewki nie są raczej zalecane przy aknenorminie itd, ale jak są dzienne i nieźle nawilżają i stosowane nie przez całą dobę, to ok.
na pewno jest przeznaczony dla osób noszących soczewki, ale chyba w ulotce jest że na wewnętrzną stronę soczewki. Ja wpuszczam normalnie, bez ściągania i efekt jest niezły
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 15:59   #1062
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziewczyny ! możliwe ,że rano miałam piękną buźkę ,a teraz zauważyłam na twarzy jakieś większe pryszcze pomimo tego ,że jadłam lekkie śniadanie , umyłam twarz żelem i wypiłam z 3 zielone herbaty ? boże , nie mogło być tak pięknie jak wcześniej ? ; (
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 16:18   #1063
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jagoda0033 Pokaż wiadomość
dziewczyny ! możliwe ,że rano miałam piękną buźkę ,a teraz zauważyłam na twarzy jakieś większe pryszcze pomimo tego ,że jadłam lekkie śniadanie , umyłam twarz żelem i wypiłam z 3 zielone herbaty ? boże , nie mogło być tak pięknie jak wcześniej ? ; (
przy izoteku wszystko jest możliwe mi pryszcze potrafią wyjść w 2 godziny , takie z białymi łebkami ale schodzą też równie szybko

u mnie chyba w końcu poprawa od tygodnia dawka zmieniona na 40 mg / 60 kg id od wczoraj żadnego nowego pryszczolka, co u mnie niestety ostatnio było zupełną rzadkością..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:18   #1064
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny mam takie pytanie: wiadomo,że przy izoteku nie mogę wyciskać syfków. A co z takimi co same wyłażą? jestem na początku kuracji(6 dzień) więc nie mam jeszcze takiej suchoty na buzi, zrobił mi się niezły obcy przy samych ustach, zbielał i rano jak brałam prysznic i wycierałam się to chyba go lekko ruszyłam, w każdym bądź razie zaczął wyłazić i musiałam tylko ze 3 razy zrobić porządny grymas i po prostu sam zaczął wychodzić, praktycznie go nie dotykałam, ale krew troszkę poleciała. W związku z tym mam pytanie: czy po takim "wypadku" jest ryzyko powstania trwałej blizny?? Bo to w sumie wyciskanie jako takie nie było, ale jednak 100% naturalnie też nie wyszedł.. ..Wam te białe znikają czy schodzą czy co bo jestem ciekawa heh
I takie pytanko: czy kremy nawilżające stosowałyście od samego początku czyli pierwszej tabletki? Bo ja jeszcze nie mam właściwie suchej skóry i szczerze mówiąc jakoś mi dziwnie z myślą,że mam na buzię nakładać jakieś inne kremy poza matującymi... ehh niełatwo tak po 10 latach się przekwalifikować hihi
I jeszcze jedno: co polecacie do mycia buzi? przeglądałam jakiś czas temu wątek, ale jakoś mi umknęło: ten cetaphil-tak chwalony zresztą - to właśnie do mycia buzi stosujecie?
W ogóle to jak mi te retinoidy nie pomogą to już nie wiem, ehh może sobie przeszczepię skórę z pośladków na twarz hehe
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:29   #1065
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja Ci polecam żel Lipikar Sydnet - La roche posay , on jest bardzo delikatny do skóry b.suchej i podrażnionej , ja właśnie kremy zaczęłam używać dopiero po tygodniu i błąd, bo skóra jest teraz niesamowicie sucha.. Polecam Ci krem effaclar H,chociaż ja teraz mam Toleriane Riche tez dobry.. ; >

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

maadziulek91 : aha ,dzięki ja mam 21 dzień kuracji Curacne tutaj jeszcze wszystko jest możliwe, " nowe niespodzanki" hehe .
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:35   #1066
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam takie pytanie: wiadomo,że przy izoteku nie mogę wyciskać syfków. A co z takimi co same wyłażą? jestem na początku kuracji(6 dzień) więc nie mam jeszcze takiej suchoty na buzi, zrobił mi się niezły obcy przy samych ustach, zbielał i rano jak brałam prysznic i wycierałam się to chyba go lekko ruszyłam, w każdym bądź razie zaczął wyłazić i musiałam tylko ze 3 razy zrobić porządny grymas i po prostu sam zaczął wychodzić, praktycznie go nie dotykałam, ale krew troszkę poleciała. W związku z tym mam pytanie: czy po takim "wypadku" jest ryzyko powstania trwałej blizny?? Bo to w sumie wyciskanie jako takie nie było, ale jednak 100% naturalnie też nie wyszedł.. ..Wam te białe znikają czy schodzą czy co bo jestem ciekawa heh
I takie pytanko: czy kremy nawilżające stosowałyście od samego początku czyli pierwszej tabletki? Bo ja jeszcze nie mam właściwie suchej skóry i szczerze mówiąc jakoś mi dziwnie z myślą,że mam na buzię nakładać jakieś inne kremy poza matującymi... ehh niełatwo tak po 10 latach się przekwalifikować hihi
I jeszcze jedno: co polecacie do mycia buzi? przeglądałam jakiś czas temu wątek, ale jakoś mi umknęło: ten cetaphil-tak chwalony zresztą - to właśnie do mycia buzi stosujecie?
W ogóle to jak mi te retinoidy nie pomogą to już nie wiem, ehh może sobie przeszczepię skórę z pośladków na twarz hehe
z tym wyciskaniem to bardziej chodzi o to, żeby nie robić tego na siłe. Moja derma powiedziała, że jeśli wyjdzie już taki osobnik całkowicie na zewnątrz to mogę go delikatnie przebić igłą i sam wyjdzie.

Kremu nawilżajćego nie stosowałam od razu. Miałam na poczatku niską dawke i wysyp pryszczy pojawił się stosunkowo szybko bo paru dniach więc używałam rano matującego kremu a na noc nawet brevoxylu czy innych mazideł które mi zostały po wcześniejszych nieudanych kuracjach. Dopiero jak zauważyłam że :
1) rano po umyciu twarzy i nałożeniu kremu matującego nie daje rady nałożyć zadnego podkladu kryjącego, to była zmora. wszystko robiło sie biale albo sie zwijało i kolor był nierównomierny.

2) po umyciu twarzy nie mogłam jej otwrzyć a każde wypowiedziane słowo sprawiało jakby mi rozrywało twarz hehehe nie mówiąc już o niemożliwości zjedzenia czegokolwiek

Czyli podsumowując krem nawilżający zaczęłam stosować po prostu jak poczułam, że moja cera tego potrzebuje.

Aha, radze zadbać wcześniej o nawilżenie włosów. Ja zawsze miałam przetłuszczające sie włosy, po rozppoczęciu kuracji mogłam myc je raz na tydzień. w końcu doprowadziłam do tego ze skóra cos podobnego do łupieżu sypała sie z głowy masakrycznie.
Zaczęłam myć włosy 2 razy w tygodniu, zakupiłam odżywkę i na noc raz w tygodniu oliwa z oliwek na łebek , zawijam w coś tam i rano myje włosy i są miękkie puszyste i nic z nich nie leci
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:17   #1067
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
on jesli sie nie myle ma alkohol i co gorsze olej mineralny;/ pamietam jeszcze za czasow normalnej skory stycznosc z nim. strasznie pozapychal dekold i plecy.
nieee to nie ten, przeciez ten nie ma filtrow hehe ale lubie go jako balsam a ten ochronny o ktorym myslalam to nivea sun jasnoniebieski
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:54   #1068
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki dziewczyny za rady w takim razie zaczynam od razu nawilżać A co do tego wysypu to na dobrą sprawę jestem teraz skroszczona ale wydaje mi się , że to chyba trochę za wcześnie i te pryszcze to chyba moje naturalne ehh
Co do włosów to tak robię- już kładę na nie maski coby uniknąć łupieżu
Ale powiedzcie białe syfki wam obsychają i złażą czy się wchłaniają czy co? przyznam, że mnie to intryguje hihi
No i ten Cetaphil bym jednak wypróbowała, ale to chodzi o emulsję do mycia? Czy jest to krem czy co??Ehh nie dość,że to leczenie pioruńsko drogie to jeszcze trzeba zupełnie nowe kosmetyki sobie pokupować. Moja lekarka nastawiła mnie na 8 miechów leczenia więc kasiory wydam,że hej ehh Ale jeśli to w końcu pomoże...
A i jeszcze jedno: czy któraś może używa z powodzeniem jako podkładu pudru mineralnego czy przy wysychającej skórze sprawdza się tylko fluid? Kończy mi się puder , mam swój ukochany,który odpowiada mi w 100% , ale tak się zaczęłam zastanawiać czy postać sypka nie będzie się za bardzo odznaczać na suchej skórze...
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 21:03   #1069
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady w takim razie zaczynam od razu nawilżać A co do tego wysypu to na dobrą sprawę jestem teraz skroszczona ale wydaje mi się , że to chyba trochę za wcześnie i te pryszcze to chyba moje naturalne ehh
Co do włosów to tak robię- już kładę na nie maski coby uniknąć łupieżu
Ale powiedzcie białe syfki wam obsychają i złażą czy się wchłaniają czy co? przyznam, że mnie to intryguje hihi
No i ten Cetaphil bym jednak wypróbowała, ale to chodzi o emulsję do mycia? Czy jest to krem czy co??Ehh nie dość,że to leczenie pioruńsko drogie to jeszcze trzeba zupełnie nowe kosmetyki sobie pokupować. Moja lekarka nastawiła mnie na 8 miechów leczenia więc kasiory wydam,że hej ehh Ale jeśli to w końcu pomoże...
A i jeszcze jedno: czy któraś może używa z powodzeniem jako podkładu pudru mineralnego czy przy wysychającej skórze sprawdza się tylko fluid? Kończy mi się puder , mam swój ukochany,który odpowiada mi w 100% , ale tak się zaczęłam zastanawiać czy postać sypka nie będzie się za bardzo odznaczać na suchej skórze...
jaką masz dawkę? jeśli wysoką to możliwe że białe syfki będą Ci wysychać i odpadać. Jeśli niską tak jak ją to wysyp może być dla Ciebie zmorą. mi nie odpadały.. musiałam coś przy nich grzebać żeby jako tako wyglądać..
większe gule raczej sie wchłaniają dość często...
Cethapilu nie używam jeśli Twoja dawka nie jest zbyt wysoka to też nie jest Ci chyba bardzo potrzebny.. to chyba zależy od rodzaju cery. natłuszczaj i nawlżaj ręce.
Ja to zaniedbałam i od dłoni aż po prawie ramiona mam krostki czerwone plami i strupki po nocnym drapaniu...
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 23:07   #1070
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
możliwe że białe syfki będą Ci wysychać i odpadać. Jeśli niską tak jak ją to wysyp może być dla Ciebie zmorą. mi nie odpadały.. musiałam coś przy nich grzebać żeby jako tako wyglądać..
większe gule raczej sie wchłaniają dość często...
nigdy sie nad tym nie zastanawiałam.
to jest różnica czy one odpadają czy się wchłaniają itp.?

zawsze ciesze sie z tego ze sa, a pozniej znikaj, ale nie zastanawialam sie bardziej nad nimi.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 01:23   #1071
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
I takie pytanko: czy kremy nawilżające stosowałyście od samego początku czyli pierwszej tabletki? Bo ja jeszcze nie mam właściwie suchej skóry i szczerze mówiąc jakoś mi dziwnie z myślą,że mam na buzię nakładać jakieś inne kremy poza matującymi... ehh niełatwo tak po 10 latach się przekwalifikować hihi
I jeszcze jedno: co polecacie do mycia buzi? przeglądałam jakiś czas temu wątek, ale jakoś mi umknęło: ten cetaphil-tak chwalony zresztą - to właśnie do mycia buzi stosujecie?
W ogóle to jak mi te retinoidy nie pomogą to już nie wiem, ehh może sobie przeszczepię skórę z pośladków na twarz hehe
Stosowałam nawilżacze od początku kuracji Humektan, Atoperal, Ziaja Med, Cetaphil MD - do wyboru, do koloru
Jeśli chodzi o coś do mycia buzi - polecam Dermoklar Jest super mega wspaniale wydajny (a sama piszesz, że leczenie będzie dłuższe, więc rozumiem, że liczy się każda złotówka ), kupiłam go na samym początku sierpnia i skończył mi się dopiero przed Wielkanocą, czyli pod koniec marca, co dało mi 8 miesięcy użytkowania A buzię myję dwa razy dziennie, czasem trzy
Teraz mam emulsję AA Help i nie jestem tak zadowolona Emulsja co prawda nie podrażnia mnie, nie wysusza itp, ale zupełnie się nie pieni i przez to mam wrażenie, że słabo oczyszcza, a jedynie rozmazuje zanieczyszczenia i makijaż po całej buzi
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 09:18   #1072
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
nigdy sie nad tym nie zastanawiałam.
to jest różnica czy one odpadają czy się wchłaniają itp.?

zawsze ciesze sie z tego ze sa, a pozniej znikaj, ale nie zastanawialam sie bardziej nad nimi.
jest różnica
jak wyrabia się gula, wyrabia... i nagle w tył zwrot (wchłania się, wchłania...) - to jestem szczęśliwa
ale jak wyrabia się gula, wyrabia.. aż do białego łba, a później odstaje od skóry taki pół centymetrowy wentyl (FAKING DZIZAS CHRAJST) i jeszcze swędzi i przez parę dni nic więcej nie robi - to zwykle sama mu łeb ukręcam bo się nie da inaczej, choć najczęściej przy myciu buzi, wycieraniu albo ubieraniu się odpada zruszony

jest różnica, bo zasychajaca gule łatwo zakryć korektorem, a taką wyrobioną i sterczącą na pół centymetra już nie


gossaa24
z powodzeniem możesz używać minerałów
po prostu nawilżaj buźkę by była zawsze miękka i nieprzesuszona
a jak profil cery Ci się zmieni na normalną/suchą, to pod minerały też nakładaj nawilżacz, a po nałożeniu pudru spryskaj się mgiełką wody i wsio się wtopi


ja nie stosowałam od poczatku nawilżaczy, a i teraz używam raz na dzien, raz na dwa dni
(no ale ja miałam taki łojotok, że zanim on zmaleje to pewnie minie trochę obecnie nadal mam ninimalny, ale jest i włosy myję co 1-1,5 dnia)


aktogimka
zazdroszczę emulsji z AA, ja kocham ta do mycia ciała (jako zmywacz buźki), uzywam z rok, może wiecej już, ale obecnie nigdzie jej nie moge kupić

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-22 o 09:20
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 10:08   #1073
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja nawilżaczy używam tylko pod makijarz bo inaczej po prostu nie dam rady nałożyć żadnego podkładu
jeśli siedze w domu to tylko umyje twarz i tyle. jest napięta i troche zaczerwieniona ale chyba przy izoteku troche takie przesuszenie jest wskazane..

trzeci dzień bez żadnego nowego osobnika z białą główką
jak jutro sie obudze i tez tak bedzie to chyba z radosci wkleje zdjecie hahah.
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:05   #1074
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Madziulek91- dawkę mam 40mg/62 kg to chyba taka przeciętna z tego co widzę Ale ręce ok- będę nawilżać. Zresztą ja mam taką psikuśną skórę, że na twarzy mam mieszano-tłustą(jeszcze), ale resztę ciała zawsze miałam przesuszoną więc nawilżanie ciała mam niejako we krwi
Silwena- mówisz,że minerały bez przypału mogę stosować, to ok bo jakoś nie mogę się przekonać do fluidów, czuję się jak w masce w nich i już wolę nawet gorzej wyglądać niż nakładać je. A w ogóle to marzy mi się nic nie nakładać i wyglądać jakoś...mmm
Aktogimka- chyba faktycznie spróbuję tego Dermoklaru skoro mówisz, że jest tak wydajny
Jagoda0033- dzięki za radę , ale jakoś do La Roche Posay jestem zrażona:/wiele razy się zawiodłam na tej marce, a ich produkty wcale nie są tanie, choć może faktycznie wileu dziewczynom i służą
W ogóle ostatnio nabieram przekonania,że firmy, które są bardzo znane, polecane, etc , produkują towary wcale nie odbiegające jakością od tych tańszych, ale to moje zdanie pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ja tak uważam
Dziękuję dziewczyny za wszystkie porady i w ogóle dobrze,że żyjemy w XXI wieku i są takie rzeczy jak fora
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:20   #1075
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Madziulek91- dawkę mam 40mg/62 kg to chyba taka przeciętna z tego co widzę Ale ręce ok- będę nawilżać. Zresztą ja mam taką psikuśną skórę, że na twarzy mam mieszano-tłustą(jeszcze), ale resztę ciała zawsze miałam przesuszoną więc nawilżanie ciała mam niejako we krwi
Silwena- mówisz,że minerały bez przypału mogę stosować, to ok bo jakoś nie mogę się przekonać do fluidów, czuję się jak w masce w nich i już wolę nawet gorzej wyglądać niż nakładać je. A w ogóle to marzy mi się nic nie nakładać i wyglądać jakoś...mmm
Aktogimka- chyba faktycznie spróbuję tego Dermoklaru skoro mówisz, że jest tak wydajny
Jagoda0033- dzięki za radę , ale jakoś do La Roche Posay jestem zrażona:/wiele razy się zawiodłam na tej marce, a ich produkty wcale nie są tanie, choć może faktycznie wileu dziewczynom i służą
W ogóle ostatnio nabieram przekonania,że firmy, które są bardzo znane, polecane, etc , produkują towary wcale nie odbiegające jakością od tych tańszych, ale to moje zdanie pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ja tak uważam
Dziękuję dziewczyny za wszystkie porady i w ogóle dobrze,że żyjemy w XXI wieku i są takie rzeczy jak fora
masz identyczną dawke jak ja
tylko ze moja waga waha sie od 57 do 62 kg hahah.

Troche zbieżne opinie na kwc ma ten dermoklar, ale chętnie go też chyba wypróbuję.

Co do drogich firm to jestem tego samego zdania, tańsze kosmetyki wcale nie odbiegają jakością od tych droższych.
Ja np. jestem miłośniczką Ziaji
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:52   #1076
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
masz identyczną dawke jak ja
tylko ze moja waga waha sie od 57 do 62 kg hahah.

Troche zbieżne opinie na kwc ma ten dermoklar, ale chętnie go też chyba wypróbuję.

Co do drogich firm to jestem tego samego zdania, tańsze kosmetyki wcale nie odbiegają jakością od tych droższych.
Ja np. jestem miłośniczką Ziaji
Jeśli chodzi o Ziaję to moim nr 1 ostatnio stało się mydło po prysznic blubel na liliowo jagoda porzeczka. Uważam, że nawilża lepiej niż niejeden nawilżający żel pod prysznic. Pachnie obłędnie i skóra mi po nim pachnie mmm Bałam się, że nazwa MYDŁO- to będzie wysuszało, ale ono jest boskie naprawdę. Zapłaciłam coś ok 6 zł w drogerii za 500 ml. Są też inne zapachy ale ten jest dla mnie najlepszy Jakby Ci się kończył żel pod prysznic to wypróbuj sobie
Aaa i ja mam skórę alergiczną a mydło mimo,że jest pachnące w życiu mnie nie uczuliło

Edytowane przez gossaa24
Czas edycji: 2010-04-22 o 11:54
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 12:59   #1077
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zaczęłam się zastanawiać czy moja zredukowana dawka 20 mg na dzień nie jest za mała. Tzn. w ulotce jest napisane,że powinno być przynajmniej 0,5 mg na kg masy ciała na dobę. W moim przypadku na dobę przy 53 kg wynosi niecałe 0,27. Wiem,że liczy się całkowita dawka przyjęta, a ta dzienna jest równie ważna? do tej pory brałam 40 mg/ dzień a teraz przez te skutki uboczne uprosiłam zmniejszenie dawki zamiast przerwania. No i zastanawiam się czy to i tak prawidłowo zadziała z tą za małą dzienną dawką...
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 14:22   #1078
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Zaczęłam się zastanawiać czy moja zredukowana dawka 20 mg na dzień nie jest za mała. Tzn. w ulotce jest napisane,że powinno być przynajmniej 0,5 mg na kg masy ciała na dobę. W moim przypadku na dobę przy 53 kg wynosi niecałe 0,27. Wiem,że liczy się całkowita dawka przyjęta, a ta dzienna jest równie ważna? do tej pory brałam 40 mg/ dzień a teraz przez te skutki uboczne uprosiłam zmniejszenie dawki zamiast przerwania. No i zastanawiam się czy to i tak prawidłowo zadziała z tą za małą dzienną dawką...
Wiesz co? Mi się wydaje, że zadziała tylko może Ci po prostu rozciągnąć trochę w czasie kurację...Albo może poproś o dawkę 30mg - to będziesz mieć to minimum osiągnięte, a zawsze to będzie trochę mniej Ale ja myślę,że powinno być ok. Brat mojego znajomego cały czas bierze jakąś takę dawkę 20czy 30mg i jest skuteczna u niego, ale no dłużej to trwa
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 15:07   #1079
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Zaczęłam się zastanawiać czy moja zredukowana dawka 20 mg na dzień nie jest za mała. Tzn. w ulotce jest napisane,że powinno być przynajmniej 0,5 mg na kg masy ciała na dobę. W moim przypadku na dobę przy 53 kg wynosi niecałe 0,27. Wiem,że liczy się całkowita dawka przyjęta, a ta dzienna jest równie ważna? do tej pory brałam 40 mg/ dzień a teraz przez te skutki uboczne uprosiłam zmniejszenie dawki zamiast przerwania. No i zastanawiam się czy to i tak prawidłowo zadziała z tą za małą dzienną dawką...

podobno, podkreslam PODOBNO, bardziej skuteczne sa dawki powyzej 0,5mg do 1mg bo wyzej to juz niebezpieczne oczywiscie... Ale duzo osob nie bierze takch dawke i daja rade, tylko ze efekty widza pozniej i leczenie dluzej trwa, takze ja na twoim miejscu bym sie nie przejmowala i brala dalej bo w twoim przypadku zdrowie jest wazniejsze niz jakas tam dzienna dawka
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 15:11   #1080
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Co do dawek, to ja mam nieprzerwanie od pierwszej tabsy - 40mg (ważę 55-56 kg)

jak się dobrze znosi uboczne skutki, albo nie odnotowuje się ich wcale, to ja bym, Haldinka poprosiła o wyższą

zauważ jak tu dziewczyny narzekały na brak poprawy, podwyższyły dawkę i od razu kuracja zaczęła przynosic efekty
po coś jednak ta dawka 0,5 -1 mg/kg m.c jest ustalona, warto się trzymać,a obniżać dawkę dzienną tylko wtedy gdy skutki uboczne sa nie do przejścia, albo ma się złe wyniki badań

ps. nadal Tretinexu nie ma w aptekach, eh
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.