Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-09, 20:50   #1261
pianistka007
Raczkowanie
 
Avatar pianistka007
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 110
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
tak,ta
jest lekki silikon,ale zmywalny za pomocą wody,więc nie ma problemu
efekt jest przede wszystkim taki,że nie mam aż tak sztywnych włosów jak po samej hennie.no i kolor jest bardziej pomarańczowy,samą henną wychodził mi ciemniejszy.

*Insane a jaką henną farbowałaś?
mi leci kolorowa woda przez jakieś 2-3 dni po farbowaniu,ręczników nie barwi nigdy.
co do odżywek to ja używam Seboradinów głównie(Niger,ostatnio regenerujący),czasem Mrs Potters,i raz-dwa razy w tygodniu maski Nano Effect(Inter-Fragrances,ten sam producent co Seboradinu).
Super, dzieki za informacje.
pianistka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-10, 19:56   #1262
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witajcie! Potrzebuję szybkiej pomocy - jadę no urlop i chce przed wyjazdem ufarbować włosy - mam henne i almę w proszku - w ilości 2 opakowania henny-jeden amli- jakiego koloru w przyblizeniu mogę się spodziewać - włosy mam chyba jasny szatyn. nie moge teraz przejrzeć całego wątku, wszędzie czytam o połączeniu henny i indygo lub henny, amli i indygo, a co jak nie mam indygo? Proszę o odpowiedź. pozdrawiam!
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 09:33   #1263
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kajolka Pokaż wiadomość
tak,ta
jest lekki silikon,ale zmywalny za pomocą wody,więc nie ma problemu
efekt jest przede wszystkim taki,że nie mam aż tak sztywnych włosów jak po samej hennie.no i kolor jest bardziej pomarańczowy,samą henną wychodził mi ciemniejszy.

*Insane a jaką henną farbowałaś?
mi leci kolorowa woda przez jakieś 2-3 dni po farbowaniu,ręczników nie barwi nigdy.
co do odżywek to ja używam Seboradinów głównie(Niger,ostatnio regenerujący),czasem Mrs Potters,i raz-dwa razy w tygodniu maski Nano Effect(Inter-Fragrances,ten sam producent co Seboradinu).
Używałam henny Jamila - Mazidłowej

Będę musiała poszukać Seboradinów.... To w aptece, prawda?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-11, 13:34   #1264
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

dziewczeta mam pytanie odnosnie henny a mianowicie czy po zastosowaniu jej jest możliwośc wrócenia do farbowania chemicznego czy nie chwyci koloru ? i potem jak raz sie sprobuje to juz skazanym bedzie sie na henne
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:25   #1265
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie
 
Avatar Kociaczekbestyjki
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 125
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata178 Pokaż wiadomość
Witajcie! Potrzebuję szybkiej pomocy - jadę no urlop i chce przed wyjazdem ufarbować włosy - mam henne i almę w proszku - w ilości 2 opakowania henny-jeden amli- jakiego koloru w przybliżeniu mogę się spodziewać - włosy mam chyba jasny szatyn. nie moge teraz przejrzeć całego wątku, wszędzie czytam o połączeniu henny i indygo lub henny, amli i indygo, a co jak nie mam indygo? Proszę o odpowiedź. pozdrawiam!
Powinnaś się spodziewać koloru w odcieniu ciepłego brązu.
Jak dasz 2 henny na 1 amlę, to będzie bardziej rudy, jak 1:1 to wyjdzie ciemniejszy złoty brąz. Mimo to wszystko zależy od koloru wyjściowego. Powodzenia
__________________
Life is what happens, while you're busy making your excuses...

My make-up: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037

Edytowane przez Kociaczekbestyjki
Czas edycji: 2009-08-13 o 12:26 Powód: literówka
Kociaczekbestyjki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:07   #1266
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam

Od jakiegoś czasu podczytuję wątek, ale fragmentami i prosiłabym o wyjaśnienie/sprostowanie kilku kwestii jakąś znawczynię

Aby uzyskać jak najbardziej intensywną i jasną pomarańczkę (biorąc pod uwagę naturalny kolor włosów) należy nałożyć przygotowaną w kwaśnym środowisku chnę i trzymać... długo? krótko?

Aby uzyskać czerń z kolei podobno trzeba nałożyć najpierw chnę, a potem przygotowaną w słonym środowisku basmę. To znaczy jak? Najpierw nałożyć chnę i spłukać, a potem basmę? A może bez spłukiwania? I jak długo trzymać poszczególne "kolory" ?
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 20:41   #1267
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam serdecznie wszystkie entuzjastki henny,
Farbowałam włosy do niedawna Venitą brąz, wychodził mi śliczny ciemny chłodny brąz (naturalny kolor moich włosów to ciemny blond). Po przeczytaniu wątku zrezygnowałam z Venity, nie wiedziałam, że to sama chemia + henna Kupiłam ostatnio na helfy.pl hennę Khadi - Orzechowy Brąz. Trzymałam na włosach 3 godziny, niestety, spodziewałam się bardziej chłodnego odcienia - wyszedł kasztanowo-rudy brąz. Następnym razem zdecyduję się na Khadi Jasny Brąz lub Brąz.
Mam pytanko - jakich szamponów używacie do włosów farbowanych henną? Zastanawiam się nad Shikakai Puder Do Włosów - myje i odżywia. Czy któraś z Was może używała tego specyfiku? Co mi polecacie?
pozdrowionka
Aga
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-17, 01:15   #1268
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam zwolenniczki naturalnej koloryzacji!

Ja jestem w którejś tam fazie eksperymentów na swojej głowie.
efekt- na razie paseczki ( niestety nie podłużne tylko, jakby to określic - prostopadłe)

Henna + amla + indygo-
po paru dniach dojrzała w kasztanowaty brąz, była kładziona na naturalne włosy i resztki farby sprzed paru miesięcy- efekt dosyć ładny, ale za jasny ( z tej mieszanki powinien wyjść b. ciemny brąz o zimnym odcieniu) i stanowczo za ciepły.

Ale , że byłam zdeterminowana bardzo, po jakimś czasie położyłam samo indygo - kolor się oziębił - stał sie fioletowy, taka powiedzmy śliwka czy oberżyna.
Zaczeła się spłukiwać ( i niebezpiecznie zbliżac się w stronę różowego) , położyłam znów indygo - na poprzednich "warstwach" znów fiolet,
za to na niczym wcześniej nie farbowanych odrostach, w miejscach gdzie część włosów mam siwych ( a u brunetki to strasznie daje po oczach), kolor jest niebieski (!)
no nie-bie-ściu-tki szczególnie to widać w pełnym słońcu.

Będę dalej próbować, w końcu może dojdę do zaplanowanego zimnego czarno-brązowego koloru.


Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Nie widziałam nigdzie na rynku dziesięcioletniej henny
A ja znalazłam taką- u siebie w szafie
Pamiętałam , że nie jest szkodliwa tylko nie daje koloru i rzeczywiście- zastosowałam i włosy były bardziej błyszczące , o wyrazistszym kolorze.

Dało mi to do myślenia, bo po zastosowaniu henny (Jamila z mazideł) zmieszanej z sokiem z cytryny miałam włosy naprawde okropne, jakby "nadtrawione", szorstkie, plączące się i matowe
Troche byłam przerażona, ale spróbuję jeszcze mieszać hennę z wodą i najwyżej paroma kroplami cytryny.

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
cassia barwi włosy na złoty blond
A gdzie to można kupić, tzn. chodzi mi o jakieś pewne źródło, bardzo potrzebuję czegoś naturalnego dla koleżanki blondynki.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 01:19   #1269
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnb Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie entuzjastki henny,
Farbowałam włosy do niedawna Venitą brąz, wychodził mi śliczny ciemny chłodny brąz (naturalny kolor moich włosów to ciemny blond). Po przeczytaniu wątku zrezygnowałam z Venity, nie wiedziałam, że to sama chemia + henna Kupiłam ostatnio na helfy.pl hennę Khadi - Orzechowy Brąz. Trzymałam na włosach 3 godziny, niestety, spodziewałam się bardziej chłodnego odcienia - wyszedł kasztanowo-rudy brąz. Następnym razem zdecyduję się na Khadi Jasny Brąz lub Brąz.
Mam pytanko - jakich szamponów używacie do włosów farbowanych henną? Zastanawiam się nad Shikakai Puder Do Włosów - myje i odżywia. Czy któraś z Was może używała tego specyfiku? Co mi polecacie?
pozdrowionka
Aga
Jezeli chcesz zmienic nieco barwe wlosow polecam mieszanke Nupur + Kalpi tone. Nupur jest to czysta henna naprawde doskonalej jakosci z domieszka innych ziol min innymi amli, w sklad wchodzi rowniez aloes, hibiscus, shikakai itp, uzywam i jestem bardzo zadowolona, swietnie wzmacnia wlosy i dziala na porost, zeby nadac ciemniejszy odcien mieszam ja z Kalpi Tone albo uzywam kazdego produktu z osobna. Wychodzi piekny kolorek brazu z mixem refleksow ja kocham czerwienie wiec dosypuje duzo czerwonej papryki w proszku, co wazne to ta mieszanka wspaniale trzyma sie na wlosach i nie scieka ci pozniej po twarzy. Wlosy farbowane henna z ziolami pielegnuje szamponem z henny i rozmarynu i odzywka z henny Vatika hot oil druga podobna uzywam na porost i wzmocnienie wlosow. Shikakai w pudrze tez uzywam, ma super zapach konfitur sliwkowych. Najlepszy jest jednak po olejowaniu wloskow.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:15 ----------

[QUOTE=beata11;13764955]Witam zwolenniczki naturalnej koloryzacji!

Ja jestem w którejś tam fazie eksperymentów na swojej głowie.
efekt- na razie paseczki ( niestety nie podłużne tylko, jakby to określic - prostopadłe)

Henna + amla + indygo-
po paru dniach dojrzała w kasztanowaty brąz, była kładziona na naturalne włosy i resztki farby sprzed paru miesięcy- efekt dosyć ładny, ale za jasny ( z tej mieszanki powinien wyjść b. ciemny brąz o zimnym odcieniu) i stanowczo za ciepły.

Ale , że byłam zdeterminowana bardzo, po jakimś czasie położyłam samo indygo - kolor się oziębił - stał sie fioletowy, taka powiedzmy śliwka czy oberżyna.
Zaczeła się spłukiwać ( i niebezpiecznie zbliżac się w stronę różowego) , położyłam znów indygo - na poprzednich "warstwach" znów fiolet,
za to na niczym wcześniej nie farbowanych odrostach, w miejscach gdzie część włosów mam siwych ( a u brunetki to strasznie daje po oczach), kolor jest niebieski (!)
no nie-bie-ściu-tki szczególnie to widać w pełnym słońcu.

Będę dalej próbować, w końcu może dojdę do zaplanowanego zimnego czarno-brązowego koloru.

Ale ci zazdroszcze tego niebieskiego odcienia, ja tak marze o czarnych wlosach z granatowym polyskiem! Gdzie kupilas indygo? Bo ja wciaz szukam oryginalnego indygo i ciezko z tym tyle razy sie nacielam na jakies drogie badziewia.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-17 o 01:24
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:31   #1270
beata178
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Kociaczekbestyjki Pokaż wiadomość
Powinnaś się spodziewać koloru w odcieniu ciepłego brązu.
Jak dasz 2 henny na 1 amlę, to będzie bardziej rudy, jak 1:1 to wyjdzie ciemniejszy złoty brąz. Mimo to wszystko zależy od koloru wyjściowego. Powodzenia
Bardzo dziękuję za odpowiedź - zobaczymy co wyjdzie - dam znać!jak będzie bardzo rudy, to chyba w krótkim czasie mozna zmienić kolor? Nie mogę sie doczekac, ale chce spróbować dzień przed urlopem - gdyby kolor był nie do przyjęcia. Pozdrawiam!
beata178 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 17:59   #1271
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy



Ale ci zazdroszcze tego niebieskiego odcienia, ja tak marze o czarnych wlosach z granatowym polyskiem! Gdzie kupilas indygo? Bo ja wciaz szukam oryginalnego indygo i ciezko z tym tyle razy sie nacielam na jakies drogie badziewia.

Indygo mam z Mazideł
Niebieskiego koloru to aż sama sobie zazdroszczę . Uwielbiam niebieski .

Tylko zwróć uwagę, Madzieńko, że u mnie to nie jest czarny z niebieskim odcieniem, tylko niebieski.
Myślę, że końcowy efekt zależy od wyjściowego koloru włosów, jeśli są jaśniejsze pewnie trzeba kilka razy powtórzyć.
Autentycznie na skroniach mam włosy w chabrowym kolorze.
Odcień niebieskiego taki jaki lubię najbardziej.
Nie wiem tylko czy pani w moim wieku wypada chodzić z takimi włosami, ale szczerze mówiąc to się tym nie przejmuję
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 18:32   #1272
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość

Ale ci zazdroszcze tego niebieskiego odcienia, ja tak marze o czarnych wlosach z granatowym polyskiem! Gdzie kupilas indygo? Bo ja wciaz szukam oryginalnego indygo i ciezko z tym tyle razy sie nacielam na jakies drogie badziewia.

Indygo mam z Mazideł
Niebieskiego koloru to aż sama sobie zazdroszczę . Uwielbiam niebieski .

Tylko zwróć uwagę, Madzieńko, że u mnie to nie jest czarny z niebieskim odcieniem, tylko niebieski.
Myślę, że końcowy efekt zależy od wyjściowego koloru włosów, jeśli są jaśniejsze pewnie trzeba kilka razy powtórzyć.
Autentycznie na skroniach mam włosy w chabrowym kolorze.
Odcień niebieskiego taki jaki lubię najbardziej.
Nie wiem tylko czy pani w moim wieku wypada chodzić z takimi włosami, ale szczerze mówiąc to się tym nie przejmuję
Kichac na wiek wazne, ze jest niebieski kolor. Moj obecny kolor to braz oczywiscie uzyskany henna z ziolami ale wciaz marze o niebieskim, stosowalam juz indygo ale to byla chyba jakas podroba bo efektu zadnego nie bylo a wczesniej wlosy farbowalam henna. Trudno mi jest dostac oryginalne indygo a na necie z 300 g kosztuje kilkadziesiat funtow z kosztami przesylki ale i to nie wiem czy te indygo bedzie swieze i oryginalne. Dlatego wciaz bede zazdroscic.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 07:58   #1273
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
(...) po zastosowaniu henny (Jamila z mazideł) zmieszanej z sokiem z cytryny miałam włosy naprawde okropne, jakby "nadtrawione", szorstkie, plączące się i matowe
Troche byłam przerażona, ale spróbuję jeszcze mieszać hennę z wodą i najwyżej paroma kroplami cytryny.
Myślisz, że to przez tą cytrynę? Ja mieszam ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, ale po "odstaniu" dolewam jeszcze trochę wody. Czasem trochę szczypie podczas farbowania, ale nie jest źle. Włosy są o wiele gładsze, wyglądają na grubsze i zdrowsze, nie plączą się po myciu. Zastanawiałam się właśnie nad zamówieniem henny z Mazideł, ale im więcej o niej czytam, tym większe mam wątpliwości.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 11:18   #1274
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Kichac na wiek wazne, ze jest niebieski kolor. Moj obecny kolor to braz oczywiscie uzyskany henna z ziolami ale wciaz marze o niebieskim, stosowalam juz indygo ale to byla chyba jakas podroba bo efektu zadnego nie bylo a wczesniej wlosy farbowalam henna. Trudno mi jest dostac oryginalne indygo a na necie z 300 g kosztuje kilkadziesiat funtow z kosztami przesylki ale i to nie wiem czy te indygo bedzie swieze i oryginalne. Dlatego wciaz bede zazdroscic.
Po samej hennie i później kładzionym indygo powinien wyjść czarny.
Po hennie + amla ( nie wiem jak z innymi ziołami) i później indygo powinien wyjść fiolet, burgund ( to się zgadza, tak mi wyszło tam, gdzie miałam wcześniej h.+ a. ).
Niebieski wyszedł mi tam gdzie był odrost bez henny.

Fakt, że wszędzie piszą, że samo indygo źle się wiąże z włosami ( dlatego ta henna wcześniej - większość ludzi chce jednak czarne, a nie niebieskie włosy)

Generalnie trzeba próbować, więc mam w związku z tym propozycję; jeśli chcesz daj adresik na PW , wrzucę łychę indygo do koperty ( w woreczku oczywiście) i spróbujesz na pasemku czy Ci to indygo z Mazideł podejdzie i jaki kolor wyjdzie.
Jeśli by było ok to służę pomocą w wysyłce.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 11:40   #1275
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
Po samej hennie i później kładzionym indygo powinien wyjść czarny.
Po hennie + amla ( nie wiem jak z innymi ziołami) i później indygo powinien wyjść fiolet, burgund ( to się zgadza, tak mi wyszło tam, gdzie miałam wcześniej h.+ a. ).
Niebieski wyszedł mi tam gdzie był odrost bez henny.

Fakt, że wszędzie piszą, że samo indygo źle się wiąże z włosami ( dlatego ta henna wcześniej - większość ludzi chce jednak czarne, a nie niebieskie włosy)

Generalnie trzeba próbować, więc mam w związku z tym propozycję; jeśli chcesz daj adresik na PW , wrzucę łychę indygo do koperty ( w woreczku oczywiście) i spróbujesz na pasemku czy Ci to indygo z Mazideł podejdzie i jaki kolor wyjdzie.
Jeśli by było ok to służę pomocą w wysyłce.
Jestes kochana tyle, ze ja mieszkam w Lonynie City wiec i i nawet nie zamowilabym tej henny z mazidel. Ja swoje indygo tez stosowalam na wlosy wczesniej pofarbowane henna i za pierwszym razem nie chwycilo tak jak chcialam wiadomo, ze czasami trzeba farbowanie powtarzac. Za drugim razem kupilam czarna henne firmy Henne Color i tragedia produkt w ogole nie trzymal sie na wlosach i nie dalo sie go nalozyc, pisalam o tym na tutejszym watku, napisalam do dystrybutora maila z zapytaniem dlaczego tak moglo sie stac bo wczesniej nie bylo z tym problemu to niestety odpowiedzi sie nie doczekalam chociaz juz z miesiac dobry minal.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 12:02   #1276
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Myślisz, że to przez tą cytrynę?
Ja już parokrotnie pisałam, że na moich włosach sok z cytryny czyni masakrę.
Rozrabiam hennę naparem z herbaty lub wodą, dodając jedynie parę kropel soku z cytryny. Jako ostatni składnik przy płukaniu, dla zakwaszenia - stosuję płukankę octową.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 12:25   #1277
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Madzieńko, lokalizację zauważyłam,
domyślam się , że w Pl mogłabyś po prostu zamówić próbkę z Mazideł.
Jak napisałam w razie czego służę pomocą w wysyłce (sama kupuję na Mazidłach więc nie byłby to jakiś problem).


Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Myślisz, że to przez tą cytrynę? Ja mieszam ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny, ale po "odstaniu" dolewam jeszcze trochę wody. Czasem trochę szczypie podczas farbowania, ale nie jest źle. Włosy są o wiele gładsze, wyglądają na grubsze i zdrowsze, nie plączą się po myciu. Zastanawiałam się właśnie nad zamówieniem henny z Mazideł, ale im więcej o niej czytam, tym większe mam wątpliwości.
A jakiej henny używasz? Tzn skąd?
Ja z indygo z M. jestem zadowolona, ale hennę chciałabym wypróbować też inną, właśnie na pielęgnacyjnych właściwościach mi zależy, bo i tak później kładę indygo.
Zostało mi trochę, więc spróbuję z mniej stężonym sokiem z cytryny, ale też mi się to nie podoba, bo zawsze nawet jeśli mi nie wyszedł kolor to po hennie włosy byly wyraźnie odżywione i błyszczące (tyle, że zawsze mieszałam tylko z wodą, więc to jeszcze sprawdzę)
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 19:57   #1278
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Beatko mnie to interesowaloby odrazu pol kilo tylko przesylka troche kosztuje plus cena produktu.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 22:58   #1279
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Beatko mnie to interesowaloby odrazu pol kilo tylko przesylka troche kosztuje plus cena produktu.
To może najpierw tą próbkę Ci jednak poślę
Jeśli byłaby dobra, to i tak zdaje się na Mazidłach opłacałoby się kupić i nawet wysłać.

A tę stronkę widziałaś?
http://www.renaissancehenna.com/rena...ge=productlist

ja za 200g indygo zapłaciłam jakieś 35 zł, więc różnica jest duża.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 23:09   #1280
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez beata11 Pokaż wiadomość
To może najpierw tą próbkę Ci jednak poślę
Jeśli byłaby dobra, to i tak zdaje się na Mazidłach opłacałoby się kupić i nawet wysłać.

A tę stronkę widziałaś?
http://www.renaissancehenna.com/rena...ge=productlist

ja za 200g indygo zapłaciłam jakieś 35 zł, więc różnica jest duża.
Ceny zniewalajace, Beatko ja na swoje wlosy potrzebuje conajmniej 300g probka sie nie zadowole bo serce mnie rozboli, ze tak malo, ale ci marudze ale dziekuje kochana za zaproponowanie pomocy. Narazie jestem ograniczona finansowo. .
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 11:23   #1281
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Ceny zniewalajace, Beatko ja na swoje wlosy potrzebuje conajmniej 300g probka sie nie zadowole bo serce mnie rozboli, ze tak malo, ale ci marudze ale dziekuje kochana za zaproponowanie pomocy. Narazie jestem ograniczona finansowo. .
ok
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 12:12   #1282
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jesli mam brazowe wlosy, teraz w lato, dzieki sloncu prawie ciemny blond, to jaki mi wyjdzie kolor po basmie? ;>
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 12:29   #1283
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Od znajomej Arabki otrzymalam podpowiedzi do henny -

do 1 porcji brazowej henny - dodajemy:

- 1 jajko
- zaparzonej,mocnej esencji z czarnej, lisciastej herbaty - dodajemy tyle, zeby konsystencja papki byla porownywalna do konsystencji jogurtu albo smietany
-odrobinę octu - winnego, balsamicznego
-1 łyzke oliwy z oliwek
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:12   #1284
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Jezeli chcesz zmienic nieco barwe wlosow polecam mieszanke Nupur + Kalpi tone. Nupur jest to czysta henna naprawde doskonalej jakosci z domieszka innych ziol min innymi amli, w sklad wchodzi rowniez aloes, hibiscus, shikakai itp, uzywam i jestem bardzo zadowolona, swietnie wzmacnia wlosy i dziala na porost, zeby nadac ciemniejszy odcien mieszam ja z Kalpi Tone albo uzywam kazdego produktu z osobna. Wychodzi piekny kolorek brazu z mixem refleksow ja kocham czerwienie wiec dosypuje duzo czerwonej papryki w proszku, co wazne to ta mieszanka wspaniale trzyma sie na wlosach i nie scieka ci pozniej po twarzy. Wlosy farbowane henna z ziolami pielegnuje szamponem z henny i rozmarynu i odzywka z henny Vatika hot oil druga podobna uzywam na porost i wzmocnienie wlosow. Shikakai w pudrze tez uzywam, ma super zapach konfitur sliwkowych. Najlepszy jest jednak po olejowaniu wloskow.


Dzięki za pomoc Kupiłam Ton Kalpi, będę próbować, mam nadzieję, że mi czarny nie wyjdzie Na stronce Helfy.pl pisze, żeby trzymać godzinę, czy to nie za długo? Używałam już olejku Sesa, jest świetny, zobaczę po dłuższym stosowaniu. Tylko ten zapach - ładny, ale bardzo intensywny.

Edytowane przez agnb
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:15
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 20:25   #1285
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnb Pokaż wiadomość
Dzięki za pomoc Kupiłam Ton Kalpi, będę próbować, mam nadzieję, że mi czarny nie wyjdzie Na stronce Helfy.pl pisze, żeby trzymać godzinę, czy to nie za długo? Używałam już olejku Sesa, jest świetny, zobaczę po dłuższym stosowaniu. Tylko ten zapach - ładny, ale bardzo intensywny.
Kalpi Tone jedynie moze ci lekko nadac ciemniejszy ton na wloskach, bez obawy bo i tak po jakims czasie kolor sie wyrowna, czarnego raczej nie uzyskasz. Producent zaleca by trzymac ponad godzine na wloskach. Ja ci doradzam uzyc oleju np kokosowego, latwiej rozprowadzisz mieszanke na wlosach i wloski beda sie ladnie blyszczec.
Olejek Sesa bardzo mnie ciekawi a dokladnie jego dzialanie, chociaz sklad ma taki podobny jak moje mieszanki na porost wlosow. Czy nazwa Sesa nie pochodzi od olejku sezamowego? Jestem juz w domu.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-21 o 20:27
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 21:53   #1286
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Od znajomej Arabki otrzymalam podpowiedzi do henny -

do 1 porcji brazowej henny - dodajemy:

- 1 jajko
- zaparzonej,mocnej esencji z czarnej, lisciastej herbaty - dodajemy tyle, zeby konsystencja papki byla porownywalna do konsystencji jogurtu albo smietany
-odrobinę octu - winnego, balsamicznego
-1 łyzke oliwy z oliwek
O takim przepisie jeszcze nie słyszałam a jakie ma właściwości ?

Jak długo utrzymuje się henna na włosach?

Chciałabym jeszcze dowiedzieć się czy tuż przed nakładaniem henny na włosy dodajecie do tej papki herbatę lub sok z cytryny itp... Bo mnie się wydaje, że gdy postoi przez te 12 godzin to będzie sucha
Nakrywacie czymś miseczkę z henną ?

Ja właśnie rozrobiłam hennę ale tylko troszeczkę, bo chcę sprawdzić jaki kolor wyjdzie
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 09:56   #1287
agnb
Przyczajenie
 
Avatar agnb
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Kalpi Tone jedynie moze ci lekko nadac ciemniejszy ton na wloskach, bez obawy bo i tak po jakims czasie kolor sie wyrowna, czarnego raczej nie uzyskasz. Producent zaleca by trzymac ponad godzine na wloskach. Ja ci doradzam uzyc oleju np kokosowego, latwiej rozprowadzisz mieszanke na wlosach i wloski beda sie ladnie blyszczec.
Olejek Sesa bardzo mnie ciekawi a dokladnie jego dzialanie, chociaz sklad ma taki podobny jak moje mieszanki na porost wlosow. Czy nazwa Sesa nie pochodzi od olejku sezamowego? Jestem juz w domu.
Nazwa Sesa rzeczywiście pochodzi od olejku sezamowego W składzie jest "Til Oil (Sesamum indicum) 25% (olejek sezamowy)". Na razie użyłam go tylko raz, więc ciężko mi ocenić działanie. Zauważyłam tylko, że po nałożeniu go na całą noc na skórę i końcówki miałam rano delikatniejsze włosy - nawet po dwukrotnym myciu włosów szamponem ziołowym nie były wysuszone. Działa głównie na cebulki, powstrzymuje wypadanie włosów, odżywia zniszczone końcówki. Pewnie już widziałaś ten opis, ale na wszelki wypadek podam linka do sklepu, gdzie go kupiłam, są tam opinie i dokładny skład. http://www.helfy.pl/sesa-olejek-wypa...pecia-lysienie
Dzięki za pomoc - Kalpi Tone nałożę na włosy bez obaw
agnb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 14:00   #1288
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jesli mam brazowe wlosy, teraz w lato, dzieki sloncu prawie ciemny blond, to jaki mi wyjdzie kolor po basmie? ;>
Ponawiam
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 15:29   #1289
Kasia93b
Raczkowanie
 
Avatar Kasia93b
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 227
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Jesli mam brazowe wlosy, teraz w lato, dzieki sloncu prawie ciemny blond, to jaki mi wyjdzie kolor po basmie? ;>
Ponawiam
Po kilku farbowaniach bedziesz miała mniej więcej taki kolor bo także mam brązowe włosy

W tubce henna(farbowalam Eld-basma) jest o wiele wygodniejsza ale włosy po niej sa tylko chwilowo odzywione. Inaczej bylo jak przygotowywalam z saszetek henne tej samej firmy.Włosy były wyraźnie gęstsze Fajnie,bo henna 'sklejała' moje rozdwojone końcówki.

Postanowiłam jednak że z henną kończę póki co. Kolor mimo wszelkich starań zmywa się szybko, a najlepiej wyglada zaraz po farbowaniu (2 dni)
Dlatego mam pytanie, jak zmyć tą henne ?Farbowałam rowne 2 miesiące co jakieś 2,3 tygodnie. Czy trzeba czekać az włosy odrosna?
Czytałam gdzieś że ziołowe szampony dobrze zmywaja, co jeszcze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (59,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (75,8 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (121,2 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg as.jpg (145,4 KB, 47 załadowań)

Edytowane przez Kasia93b
Czas edycji: 2009-08-22 o 15:31
Kasia93b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 20:32   #1290
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Kalpi Tone jedynie moze ci lekko nadac ciemniejszy ton na wloskach, bez obawy bo i tak po jakims czasie kolor sie wyrowna, czarnego raczej nie uzyskasz. Producent zaleca by trzymac ponad godzine na wloskach. Ja ci doradzam uzyc oleju np kokosowego, latwiej rozprowadzisz mieszanke na wlosach i wloski beda sie ladnie blyszczec.
Olejek Sesa bardzo mnie ciekawi a dokladnie jego dzialanie, chociaz sklad ma taki podobny jak moje mieszanki na porost wlosow. Czy nazwa Sesa nie pochodzi od olejku sezamowego? Jestem juz w domu.

Madzieńka! Mam do Ciebie pytanie. Chcę uzyskać niezbyt ciemny brązik, taki jasny kasztan z lekka czerwonawo-rudawy albo druga wersja niezbyt ciemny brąz, nie czarny. W jakiej proporcji zmieszac heenarę i kalpi tone? Czy da się to zrobić? Boję się intensywnej czerwieni, rudości i czerni. Mam jasną oprawę oczu.
Próbowałaś może produktów eld?

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasia93b Pokaż wiadomość
Po kilku farbowaniach bedziesz miała mniej więcej taki kolor bo także mam brązowe włosy

W tubce henna(farbowalam Eld-basma) jest o wiele wygodniejsza ale włosy po niej sa tylko chwilowo odzywione. Inaczej bylo jak przygotowywalam z saszetek henne tej samej firmy.Włosy były wyraźnie gęstsze Fajnie,bo henna 'sklejała' moje rozdwojone końcówki.

Postanowiłam jednak że z henną kończę póki co. Kolor mimo wszelkich starań zmywa się szybko, a najlepiej wyglada zaraz po farbowaniu (2 dni)
Dlatego mam pytanie, jak zmyć tą henne ?Farbowałam rowne 2 miesiące co jakieś 2,3 tygodnie. Czy trzeba czekać az włosy odrosna?
Czytałam gdzieś że ziołowe szampony dobrze zmywaja, co jeszcze?

Czy na 1 zdjęciu to Twoje nturalne włoski? Określiłabym je raczej jako blond a nie brąz.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Proponuje zestaw henna+indygo+amla, wtedy wyjdzie chłodny brąz

A w jakich proporcjach?
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.