Jasny podkład - zbiorczy - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 20:48   #901
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Mam bardzo jasną karnację, ale kupiłam podkład który był za jasny! Strasznie się zdziwiłam, kupiłam ciemniejszy odcień i był ok, a zawsze musiałam kupować najjaśniejszy z palety. Ten bardzo jasny podkład to PURE MAKEUP MAYBELLINE odcień cameo, całkiem przyzwoity i niedrogi, polecam.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 20:51   #902
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Tajemnicza667 Pokaż wiadomość
Mam bardzo jasną karnację, ale kupiłam podkład który był za jasny! Strasznie się zdziwiłam, kupiłam ciemniejszy odcień i był ok, a zawsze musiałam kupować najjaśniejszy z palety. Ten bardzo jasny podkład to PURE MAKEUP MAYBELLINE odcień cameo, całkiem przyzwoity i niedrogi, polecam.
tak, mialam go, uzywalam jak jeszcze nie mialam filtra i chwycilo mnie slonce
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 21:17   #903
kajka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 218
szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

no własnie duzo jasnych podkładów, które określacie jako dobre mnie zapycha....mam wypryski albo wrazenie ,,goracej cery,,
o tej pory miałam takie objawy po
- revlon colorstay tej wersji soft flex nie próbowałam wystarczył mi odstraszajacy zapach alkoholu (miałam kolor Buff)
- gosh x-wear (koloru nie pamietam)
- nowy maybelline ten podwójny :-( a szkoda bo był super (ivory najjasniejszy a jednak chyba ciutek przyciemny)

Co mi innego poradzicie?? od lat uzywam Maxa Factora lasting performance (102 pastelle) i ma u mnie wade ze ściera sie troche na policzkach i nie przykrywa na długo naczyń krwionosnych. Dlatego stosuje sztyft kryolana mocno kryjący.

Zastanawiałam sie czy dla mnie sa podkłady La roche posay Unifiance albo vichy zwłaszcza z serii dermablend albo moze deborah??

aha nie dodałam ze mam cere mieszana i w kilku miejscach potrzebuje wiekszego krycia
kajka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 21:37   #904
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

Najlepszy lekki podkład jaki znam to PURE MAKEUP MAYBELLINE, w palecie są też jasne odcienie.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 21:50   #905
martuskaa2
Raczkowanie
 
Avatar martuskaa2
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 112
GG do martuskaa2
Dot.: szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

Popieram koleżankę wyżej. Używam już drugiego opakowania i nie zapowiada się abym miała je porzucić Ładnie kryje, nie zapycha. Cudo.
Mam odcień 20 ponieważ na zimę jestem zazwyczaj blada, na lato miałam 25. To już zależy od Ciebie jaki kolor wybierzesz.
__________________


W życiu zdarzają się chwile gdy jedynym wyjściem jest stracić kontrolę.





martuskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 22:01   #906
jagabrz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 6 305
Podkład średniojasny, ale w zółtawym odcieniu

Szukam jasnego (ale nie bardzo jasnego) podkładu w kolorze beżu, ale z domieszką zółtego, opalonego. Niestety - większość jasnych podkładów ma tenedencje do wpadania w róż. Ja w takich podkładach wyglądam jak zmęczona i kolor twarzy wyraźnie odbiega od szyi czy reszty ciała.

Najlepiej gdyby to był podkład dosyć kryjący, ale bez efektu maski, tylko nadający świeży wygląd.

Co byście poleciły?
__________________
MOJE KOSMETYKI + CIUCHY + KSIĄŻKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1264212


SZUKAM:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103376
jagabrz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-13, 22:03   #907
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

AA Oceanic jest niezapychający(przynajmni ej u mnie).Nieźle kryje,porównywalnie do Max Factora oraz Soraya Antybakteryjny,ale kryje średnio i jest mniej trwały.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 22:04   #908
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Podkład średniojasny, ale w zółtawym odcieniu

wyszukiwarkę kolejny watek o podkładach ...
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 00:08   #909
kajka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 218
Dot.: szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

Oceanic, Soraya- jakos nie mam przekonania do podkladów polskich producentów
jak się pojawił pierwszy wpis na temat pure makeup Maybelline to stwierdziłam, ze mam już dosc podkładów tej firmy, ale druga odpowiedź polecajaca ten produkt już mnie zastanowiła- chyba jutro zerkne na ten podkład
kajka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 07:44   #910
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Podkład średniojasny, ale w zółtawym odcieniu

łączę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 07:48   #911
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: szukam podkład jasny NIEZAPYCHAJĄCY

Zerknij zerknij - tez go mam rzadko go uzywam ale same mi o nim przypomnialyscie
mam kolor 25, chyba najwyzsza pora kupic 20 bo bladzioch ze mnie coraz wiekszy
Po nim twarzyczka szybciej mi sie blyszczy, ale zapychac - nie zapycha
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 12:47   #912
Delilah*
Raczkowanie
 
Avatar Delilah*
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 242
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Hey, mam pytanie tzw.porownawcze
Otoz zastanawiam sie nad zakupem ktoregos z tych dwoch podkladow
-bourjois 10 hours sleep effect 71
- isa dora hydralight 59
szukam baardzo jasnego podkladu (obecnie uzywam gosha x-eptional wear 11), ale wpadajacego bardziej w żołc lub bez (bo gosh jakos za rozowo mi ostatnio wyglada).
I pytanie do posiadaczek(moze gosik s. sie wypowie ) obu z ww. prodkutow --- ktory z nich bardziej kryje i trzyma sie dluzej (niestety mam troche do ukrycia na twarzyczce ??
z gory dziekuje
Delilah* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 14:49   #913
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Podkład średniojasny, ale w zółtawym odcieniu

Cytat:
Napisane przez jagabrz Pokaż wiadomość
Szukam jasnego (ale nie bardzo jasnego) podkładu w kolorze beżu, ale z domieszką zółtego, opalonego. Niestety - większość jasnych podkładów ma tenedencje do wpadania w róż. Ja w takich podkładach wyglądam jak zmęczona i kolor twarzy wyraźnie odbiega od szyi czy reszty ciała.

Najlepiej gdyby to był podkład dosyć kryjący, ale bez efektu maski, tylko nadający świeży wygląd.

Co byście poleciły?
W takim arzie polecam płynny podkład matujący z Avonu odcień nude. Nie odpowiada mi on właśnie z tego względu, że wpada w żółć, ale skoro takiego szukasz, to ten będzie odpowiedni.
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 15:02   #914
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Poszperałam na stronie Bourjois
http://www.bourjois.co.uk/face/foundation/104
tam 71 wygląda zółto, przynajmniej na moim monitorze
72 jakby wpadała w róż
i tu mam zagwozdkę, a do Douglass 50km

Najczęsciej kupuję podkład pierwszy w palecie, i bliżej mi do różowości, żółci unikam.
Piszecie że nie ma w nich żółci, a czy 71, i 72 któryś ma więcej pigmentu różowego? 72 pół tonu z tego co wyczytałam ciemniejszy więc do 71 bym się skłaniała.

Ciekawe jakby podkład się sprawował do mieszania go z innym, bardziej kryjącym.
Jak na moje oko, to 71 jest idealnie neutralnym beżem i nie wpada w żółty. Ale jeśli zawsze wybierasz odcienie bliżej różowości, to nie będzie dla Ciebie najstosowniejszy. Różu też w nim nie ma ani odrobiny, co doskonale zauważyłam, robiąc sobie na ręce dwa kleksy Burżujem i Goshem. Gosh solo wygląda dość neutralnie, przy 71 B nagle zrobił się różowy.

Cytat:
Napisane przez keira24 Pokaż wiadomość
Gosik.s dziękuję za odpowiedź . A czy akurat wg Twojej opinii dobrze on matowi ??
Przykro mi, ale nie pomogę Akurat Revlona nigdy jeszcze nie miałam, testowałam tylko odcienie w drogerii. Bo kolorystycznie Ivory dla mnie nie pasuje, a Buff jest już ciut za ciemny.

Cytat:
Napisane przez Delilah* Pokaż wiadomość
Hey, mam pytanie tzw.porownawcze
Otoz zastanawiam sie nad zakupem ktoregos z tych dwoch podkladow
-bourjois 10 hours sleep effect 71
- isa dora hydralight 59
szukam baardzo jasnego podkladu (obecnie uzywam gosha x-eptional wear 11), ale wpadajacego bardziej w żołc lub bez (bo gosh jakos za rozowo mi ostatnio wyglada).
I pytanie do posiadaczek(moze gosik s. sie wypowie ) obu z ww. prodkutow --- ktory z nich bardziej kryje i trzyma sie dluzej (niestety mam troche do ukrycia na twarzyczce ??
z gory dziekuje
Bardzo proszę
Na pewno obydwa kryją znacznie słabiej niż Gosh. Stosunkowo bardziej kryje IsaDora, aczkolwiek jakieś mocne krycie to to też nie jest, bo to nie ten typ podkładu. Trwałość jest mniej więcej taka sama u obydwu, nie zauważyłam jakichś dostrzegalnych różnic.
Kolorystycznie obydwa będą dla Ciebie dobre, bo ja miałam tak samo z Goshem 11, a te dwa jak na razie najidealniej mi pasują
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:00   #915
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Jesli ktos szuka jasnego i jednoczesnie taniego (chociaz nie wiem czy ktos taki sie znajdzie) korektora to polecam te z bella Cena ok.7zł a kolory sa naprawde jasne. Ten ktory ja mam jest nawet w niektorych miejscach za jasny a wiem ze sa jeszcze jasniejsze
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:12   #916
KasiaS84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Red face Kolor podkladu

Ja mam cere mieszana, a do tego naczynkowa i wrazliwa. Ciagle mam problem ze znalezieniem odpowiedniego podklady. Slyszalam, ze te z Revlon sa rewelacyjne, ale nie wiem, jaki kolor wybrac. Mam cere bardzo jasna z odcieniem zoltawym (po soczkach marchewkowych). Moze polecicie cos?
KasiaS84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 16:30   #917
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Kolor podkladu

Cytat:
Napisane przez KasiaS84 Pokaż wiadomość
Ja mam cere mieszana, a do tego naczynkowa i wrazliwa. Ciagle mam problem ze znalezieniem odpowiedniego podklady. Slyszalam, ze te z Revlon sa rewelacyjne, ale nie wiem, jaki kolor wybrac. Mam cere bardzo jasna z odcieniem zoltawym (po soczkach marchewkowych). Moze polecicie cos?
Kasiu, nie wiem, czy Revlon (myślisz konkretnie o Color Stay?) to najlepszy wybór dla wrażliwca-naczynkowca (ten alkohol...) aczkolwiek jak wyżej wspomniałam, sama go nie używałam z uwagi na brak odpowiedniego koloru.
Co do samego koloru - jeśli jesteś bardzo blada, to Buff będzie za ciemny. Natomiast pierwszy w palecie Ivory ma odcień bardziej w kierunku różu, niż żółci. Ale może nie jesteś bladzioszkiem ekstremalnym, wówczas kolorystycznie powinien pasować.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 17:39   #918
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Kolor podkladu

Poprosiłam dziś o próbkę tego burżujka 10 hours sleep effect nr 71 i okazuje się że jest dla mnie za jasny
Porównałam go z Colorstayem buff: efekt na fotce poniżej. Buff jest bardziej żółtawy, burżujek neutralny, ale generalnie żaden nie jest ani ciemniejszy ani jaśniejszy. Buff jest też dla mnie za jasny tak o pół tonu, ale pewnie nastepny w kolejce byłby już za ciemny, tak więc używam tego.
Jeśli chodzi o bużujka to mnie nie zachwycił, a to dlatego że nie lubię podkładów aż tak transparentnych. Nałożyłam go na buzie i nic. Owszem rozświetla i ożywia, ale nic poza tym. Dla mojej tłustej cery na pewno się nie nadaje. Dużo lepiej wygląda w nim moja mama, której również go zaaplikowałam na próbę
I nienawidze zapachu podkładów Bourjois, odpychaja mnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podkłady.JPG (36,4 KB, 172 załadowań)
Reese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-14, 18:13   #919
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Kolor podkladu

Reese, bardzo ciekawa plansza poglądowa

Dzięki niej doszłam do wniosku, że Buff Revlona musiał wyglądać na mnie źle nie dlatego, że był za ciemny, tylko dlatego, że był zbyt żółty. Anyway zanadto było go widać na twarzy. Może to i niezbyt cenne odkrycie, bo tak czy siak go nie kupię, ale zawsze jakaś nowa wiedza jest
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-14, 19:55   #920
jamajka1987
Raczkowanie
 
Avatar jamajka1987
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 42
Dot.: Kolor podkladu

Cezsc dziewczyny mam pytabie-moze troszke mija sie z tematem ale nie chcialam nowego watku zakladac,ostatnio wyczytalam ze pod tresciwy kremnie mozna nakladac podkladom typu oil-free ,dlaczego?co sie wtedy dzieje?co te podklady maja na celu?z gory bardzo dziekuje
jamajka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 08:13   #921
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A ja wczoraj zakupilam podkład Bell - "Anti Age" pod wpływem pozytywnych recenzji na kwc: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12764

Byłam zaskoczona - bo musiałam kupić ocień nr 2 "Jasny naturalny" (i idealnie pasuje do mojej bladej cery), natomiast 1 "porcelanowy" był za jasny! Zarowno 1 jak i 2 są beżowe.
Podkład jest dobry dla cery suchej i mieszanej - super sie rozprowadza (nie kryje za bardzo ale tego akurat mi nie trzeba) i pozostawia laki lekko matowy wygląd...
Naprwde dobry kosmetyk

Acha! zapomniałam jeszcze dodać że podkład ma bardzo fajny skład :formuła silnie nawilżającego kremu z dodatkiem ekstraktu z żeń-szenia, kasztanowca, lipy, morskiego glikogeny, protein zbożowych oraz witamin (A, C i E).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thumb.php.jpg (3,5 KB, 29 załadowań)
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 12:35   #922
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Jula, a czy możesz porównać jego stopień jasności z jakimś innym podkładem, powszechnie uznanym tu za jasny? Typu: MF LP 100, Gosh 11, Revlon CS Ivory lub Buff, IsaDora 59, Bourjois 10 Hours 71 itp.?

W ogóle to wczorajsza fotka wklejona przez Reese podsunęła mi pewien pomysł. Myślę, że byłoby bardzo przydatną pomocą naukową, gdyby każda z Bywalczyń tego wątku zamieściła podobną, ze wszystkimi swoimi jasnymi podkładami obok siebie. I z opisem, tak jak zrobiła to Reese. Można byłoby wtedy znacznie łatwiej się orientować wśród tych odcieni, których jeszcze same nie miałyśmy okazji testować. Poprzez porównania właśnie.
Co Wy na to?
Ja w każdym razie wkleję swoje.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 12:55   #923
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Jula, a czy możesz porównać jego stopień jasności z jakimś innym podkładem, powszechnie uznanym tu za jasny? Typu: MF LP 100, Gosh 11, Revlon CS Ivory lub Buff, IsaDora 59, Bourjois 10 Hours 71 itp.?

W ogóle to wczorajsza fotka wklejona przez Reese podsunęła mi pewien pomysł. Myślę, że byłoby bardzo przydatną pomocą naukową, gdyby każda z Bywalczyń tego wątku zamieściła podobną, ze wszystkimi swoimi jasnymi podkładami obok siebie. I z opisem, tak jak zrobiła to Reese. Można byłoby wtedy znacznie łatwiej się orientować wśród tych odcieni, których jeszcze same nie miałyśmy okazji testować. Poprzez porównania właśnie.
Co Wy na to?
Ja w każdym razie wkleję swoje.
takie porównania można znaleźć w wątku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...30#post5790930
m.in. Kattrina zamieściła tam porównania wielu jasnych podkładów, za co jestem jej szczególnie wdzięczna
dla przykładu
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1671
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 13:04   #924
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Gosik ja uważam że to jest bardzo dobry pomysł! I sama już o tym kiedyś myślałam. Mogłybyśmy też od razu pisać do jakiej nadaje sie skóry, czy jest kryjący itd...
Jezeli chodzi o podkład Bell to mój odcień czyli 2 "jasny naturalny" mogę porównać do 72 Bourjois"10 hours", która tez idealnie do mojej cery pasuje.
71 Bourjois była dla mnie za jasna tak samo jak za jasna jest 1 "porcelana" tego podkładu Bell.
Zamieszczam orientacyjna paletke kolorów tego podkładu ze strony Bell
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fluidy.k.jpg (7,2 KB, 101 załadowań)
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 13:09   #925
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
takie porównania można znaleźć w wątku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...30#post5790930
m.in. Kattrina zamieściła tam porównania wielu jasnych podkładów, za co jestem jej szczególnie wdzięczna
dla przykładu
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1671
Super!
No to nie widzę przeszkód, żeby tę bazę wiedzy na bieżąco rozbudowywać. Na pewno znajdzie się jeszcze parę Wizażanek, które zdjęć nie wklejały, a na stanie mają coś, czego nie posiada Kattarina (lub inne osoby, które porównania już wklejały). Tym bardziej, że stale pojawiają się jakieś nowości (Chanel, Armani...).


Jula, dzięki za próbnik i porównanie, najjaśniejszy Bell rzeczywiście wygląda mile dla oka bledziocha Wielki plus dla Bell, niewielu polskich producentów ośmiela się wypuszczać na rynek podkłady dla nie-Mulatek
I good idea z tymi charakterystykami poszczególnych podkladów
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 13:20   #926
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja bym bardzo chciała żeby się ktoś wypowiedział odnośnie podkładu Armaniego - Luminous Silk Foundation (Jedwabisty podkład rozświetlający). Podobno jest świetny, ma szeroką gamę kolorystyczną ( w tym dla bladziochów) ale można go w PL dostać tylko w W-wie w Złotych tarasach.
Kupiłabym go nawet w ciemno, ale gdyby ktoś go porównał z innymi jasnymi podkładami...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 14:20   #927
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Ja bym bardzo chciała żeby się ktoś wypowiedział odnośnie podkładu Armaniego - Luminous Silk Foundation (Jedwabisty podkład rozświetlający). Podobno jest świetny, ma szeroką gamę kolorystyczną ( w tym dla bladziochów) ale można go w PL dostać tylko w W-wie w Złotych tarasach.
Kupiłabym go nawet w ciemno, ale gdyby ktoś go porównał z innymi jasnymi podkładami...

Na pewno miała go Tymena, ale nie była zadowolona - opinia

Kolorystyki tych podkładów również jestem bardzo ciekawa.
Na tym zdjęciu pierwszy wygląda jak kość słoniowa
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 04:55   #928
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość

Na pewno miała go Tymena, ale nie była zadowolona - opinia

Kolorystyki tych podkładów również jestem bardzo ciekawa.
Na tym zdjęciu pierwszy wygląda jak kość słoniowa
Ciekawa jestem tego Armaniego, koloru 0 który był na stronie Armaniego, teraz widzę zniknął, a pojawiła się 2.

Z wklejonego linku z sąsiedniego wątku z porównaniem podkładów najbardziej spodobał mi się Lumene odcień 0 doczytałam, ze niestety definitywnie wycofany

A odnośnie wklejania zdjęć z porównaniem podkładów też jestem ciekawa.
Może uda mi się poprosić sąsiada o pożyczenie aparatu, lepiej na kartce nakładać te podkłady czy na ręce do zdjęć?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 07:41   #929
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Bluegirl wydaje mi sie ze na białej kartce byłoby lepiej... jednak zawsze ten kontrast bedzie bardziej widoczny...
Dziewczyny mogłybyśmy też ogólnie (jak czasem ktoś nie moze zrobic zdjecia) pisac jakie podkłady są dla jej jasnej twarzy dobre...czasem sie beda niektore odcienie pokrywały z tym czego któraś z nas używa i bedziemy wiedzialy ktore odcienie innych podkładów rownocześnie by nam odpowiadały...

Ugh...nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 09:29   #930
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Jeśli chodzi o zdjęcia podkładów, myślę że lepszym rozwiązaniem byłyby odcienie na kartce. Po pierwsze lepiej widać kolor, po drugie odcień skóry, na której ewentualnie byłaby prezentacja może dawać mylne wrażenie o odcieniu podkładu. A kartka kartce równa odcieniem.
Natomiast dobrze byłoby też, aby fotki były robione w podobnym świetle. Wiadomo, że w sztucznym, czy wieczorem mogą wyjść zakłamane kolory. Także najlepiej w dzień koło okna
Agul jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.