Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-04, 06:52   #181
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość

- korektor do zakrycia niespodzianek np. wyprysków. musi być trochę jaśniejszy od pudru. Polecam również korektor w kolorze zielonym, który zniweluje Ci czerwone krostki.
Zielony korektor nie jest taki łatwy w obsłudze i w sumie potrzebny byłby potem cielisty lub podkład, żeby to zakryć bo puder tego nie zakryje.

Moim zdaniem błyszczyk i tusz, ewentualnie róż w kremie i wystarczy.

A blada cera nie jest brzydka - poczytaj sobie wątek jak podkreślić jasną cerę.
Piegi - cóż, kobiety bez piegów są jak niebo bez gwiazd

Spójrz na zdjęcie i powiedz, że jasna cera jest brzydka :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gallery-100020920-500x500.jpg (57,3 KB, 95 załadowań)
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 07:43   #182
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez Carmel123 Pokaż wiadomość
No to tak, są wakacje, a ja już nie wiem czy się wg. malować czy nie. Mam brzydką cerę, tak mi się wydaje. Jest trochę blada. No i mam trochę piegów, mało widoczne ale są. Nie wiem czym mam się malować. Tusz do rzęs? Cień? Puder? I czy wg. mam to robić. W sumie 14 lat. dużo osób pisze że to już wiek w którym dziewczyny się malują i wg. A inni zaś piszą że jeszcze mamy czas i wg. Oczywiście wiadomo że nie chce nakładac na siebie kilo tapety! To ma być delikatne jak na 14 letnią dziewczyne. Więc co mam robić? :conf used:


Brzydka cera?Na czym polega jej brzydkość?Bladość i piegi to nie jest brzydka cera.

Na Twoim miejscu jak już koniecznie chcesz się malować kupiłabym:

-tusz do rzęs.Łatwy w obsłudze a genialnie "robi" oko.Jak masz jasną oprawę oczu to może zamiast czarnego-brązowy?

-błyszczyk albo jakąś pomadkę nadającą lekki połysk

-puder rozświetlająco-brązujący.Nie ciemny matowy bronzer tylko raczej lekko migotliwy puder o złotym zabarwieniu.Nałożony na policzki fajnie ożywi twarz, możesz go także zastosować na dekolt, nogi, ręce i użyć jako cienia do powiek.

Jeśli sie bardzo świecisz możesz tez zainwestować w lekki puder transparentny.
Ogólnie unikaj mocno kolorowych kosmetyków typu rażąco niebieskie cienie, czerwone szminki czy róże w kolorze truskawki.Twoim atutem jest młodość i świeżość a ona nie potrzebuje aż tylu kolorów.

Odradzam kupowanie podkładu bo jest upał wszystko Ci spłynie.Poza tym jeśli nie masz naprawdę poważnych problemów z cerą w tym wieku jest on zbędny.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 08:36   #183
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Zielony korektor nie jest taki łatwy w obsłudze i w sumie potrzebny byłby potem cielisty lub podkład, żeby to zakryć bo puder tego nie zakryje.
no to wiadomo, że trzeb a go zakryć ale niekoniecznie fluidem - cielisty korektor w płynie w zupełności wystarczy, jeśli na pryszcza to przecież ilość minimalna.
A dobry, drobno zmielony puder, zwłaszcza z jakiejś serii antybakteryjnej dla nastolatek, raczej niczego nie zapcha.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 09:00   #184
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Porada prosta - nie malować się.

Przede wszystkim - wyjedź z internetu.
Wejdź do realnego świata.
Następnie poproś mamę, aby pokazała Ci jak się delikatnie malować.
Jeśli mama nie potrafi, udaj się do jakieś kosmetyczki - jeśli trafisz jakąś fajną studentkę kosmetologii powie Ci jak delikatnie używać cieni, czy kredki.

W tym wieku malowanie powinno odbywać się na kartce papieru.


Ew - pomaluj sobie ładnie paznokcie.
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 11:40   #185
Carmel123
Przyczajenie
 
Avatar Carmel123
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

No to tak, o fluidzie nawet nie mam zamiaru myśleć. Nie potrzebny mi. Tusz to już coś innego. Zamierzam kupić sobie jakiś lepszy. Puder mam od czasu do czasu. Ale zrezygnuje z codziennego malowania a na jakaś okazje czy aby gdzieś wyjść to coś tam maznę. Korektor dobra rzecz. Dzieki
__________________
- W dzisiejszym świecie być zawsze szczęśliwym jest niebezpieczne.
- Dlaczego?
- Bo mogą pomyśleć że zwariowałeś.
- To za takie coś się idzie do psychiatryka?
- Tak, nienormalne jest tu bycie szczęśliwym na zawsze. Można nim być tylko na chwile....
Carmel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 12:17   #186
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Jeżeli autorka ma problemy z cerą, to polecam dermatologa a nie makijaż. Ale jezeli chodzi o podkreslenie urody, to moim zdaniem krem tonujący, tusz podkręcający i delikatny błyszczyk w naturalnym odcieniu są jak najbardziej ok.
Cuda typu kamuflaż, czarne cienie i bordowa szminka przydadza się troszkę póżniej Ja co prawda w wieku 14 lat się nie malowałam, ale jestem w stanie zrozumiec, że ktoś chce ładnie wyglądać i pobawić się makijażem
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 14:25   #187
themaggies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 311
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

zaden, blyszczyk wystarczy
themaggies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-04, 15:22   #188
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Ja zaczęłam "malować" się w wieku 13 lat. Napisałam to w cudzysłowie, ponieważ tego co robiłam makijażem nazwać nie można... Rysowałam jedynie kreskę na dolnej powiece i linii wodnej. Tak, tak czarną kredką co nie wyglądało najlepiej. Bardzo żałuję, że np. mama nie wprowadziła mnie w świat kolorowych kosmetyków, cobym sobie krzywdy nie robiła.

Ale do rzeczy... Nie wiem jakimi zasobami finansowymi dysponujesz, ale przedstawię kilka moich propozycji na co dzień. Na początek kupiłabym jakiś matowy, beżowy cień (droższy- Inglot, tańszy Mysecret) plus do tego dobry pędzelek, który kosztuje mniej więcej na internecie ok. 15zł. Jeśli nie masz aż tylu pieniążków na początek wystarczy zwykła pacynka do cieni z rossmanna. Fajnym gadżetem jest także baza do cieni, dzięki której nie będą się one rolować i pozostaną dużej na powiece. Do tego tusz do rzęs- brązowy lub czarny, uważaj tylko żeby nie dawał efektu sztucznych rzęs. Do szkoły wystarczy jedna warstwa. Moim zdaniem taki makijaż oczu w zupełności wystarczy. Ewentualnie jeśli masz jasne brwi to może jakiś zestaw do brwi np. Catrice. Na usta jakaś pomadka ochronna lub błyszczyk. Możesz także zaopatrzyć się w korektor, który ukryje niedoskonałości. Musisz jednak pamiętać żeby naprawdę dobrze dobrać odcień.

Na Twoim miejscu zrezygnowałabym jeszcze na razie z różu do policzków, bronzera, pudru, podkładu, kredki do oczu, ciemnych i kolorowych cieni. Na to przyjdzie jeszcze czas.

A tak btw. dziewczyny co sądzicie o kremach bb i tonujacych (z ziaji, nivei czy tych polski bb) dla dziewczyn właśnie w wieku autorki tematu?
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 15:29   #189
BeautyCandy
Raczkowanie
 
Avatar BeautyCandy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 389
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

azjatyckie BB kremy bardzo lubie i wedlug mnie nie ma czegos takiego jak "polski krem BB" to sa po prostu kremy tonujace, ktorych nie lubię, bo mnie zawsze zapychaja ale moze dla mlodych cer takie kremy beda ok
__________________

4.1o - Dior Nude Shimmer Instant Illuminating Powder
BeautyCandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 16:15   #190
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez BeautyCandy Pokaż wiadomość
azjatyckie BB kremy bardzo lubie i wedlug mnie nie ma czegos takiego jak "polski krem BB" to sa po prostu kremy tonujace, ktorych nie lubię, bo mnie zawsze zapychaja ale moze dla mlodych cer takie kremy beda ok
Dlatego wyróżniłam je w mojej wypowiedzi osobno, pisząc o nich "polski bb krem", bo nijak mają się one do prawdziwych bb. Ale może dla młodej cery ten z Maybelline, Garniera lub Eveline będzie ok...
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-04, 23:54   #191
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez Carmel123 Pokaż wiadomość
No to tak, są wakacje, a ja już nie wiem czy się wg. malować czy nie. Mam brzydką cerę, tak mi się wydaje. Jest trochę blada. No i mam trochę piegów, mało widoczne ale są. Nie wiem czym mam się malować. Tusz do rzęs? Cień? Puder? I czy wg. mam to robić. W sumie 14 lat. dużo osób pisze że to już wiek w którym dziewczyny się malują i wg. A inni zaś piszą że jeszcze mamy czas i wg. Oczywiście wiadomo że nie chce nakładac na siebie kilo tapety! To ma być delikatne jak na 14 letnią dziewczyne. Więc co mam robić? :conf used:
Jeśli masz naprawdę brzydką cerę (dużo pryszczy, zaczerwienień), to możesz zacząć używać podkładu. Do zmiany odcienia skóry podkład się nie nadaje, będzie to wyglądać brzydko i nienaturalnie, jeśli użyjesz koloru ciemniejszego od twojej karnacji. Piegom lepiej zapobiegać niż zamalowywać.

Na lato raczej polecam ci krem z filtrem, szczególnie jesli masz problemy z cerą no i dobrze robi na piegi. Jeśli zależy ci na przyciemnieniu cery, może jakiś krem brązujący albo puder brązujący.


Ogólnie masz rację, w tym wieku lepiej mniej, niż więcej, nikt po tobie nie oczekuje dorosłego wyglądu, a wręcz z możesz się narazić na negatywne reakcje ze strony starszych. Albo rówieśników. Do dziś pamiętam jak śmiesznie wyglądała moja koleżanka z klasy, która namiętnie używała pomarańczowego podkładu, myśląc, że w ten sposób wygląda na opaloną. Nie dała sobie tego wyperswadować, a strasznie ja pobrzydzało.


Rześy, jeśli ci szczególnie zależy, możesz zacząć malować, ale też trochę niepotrzebne utrudnienie. Jeśłi masz bardzo jasną oprawę oczu, a chciałabyś ciemniejszą, lepsza byłaby szara henna u kosmetyczki albo zrobiona przez kogoś doświadczonego. Efekt jest wyraźny, ale naturalny i nic nie będzie ci się rozmazywac, okruszać itp. Możesz się ćwiczyć w używaniu tuszu stosujac go na specjalne okazje, jakieś imprezy itp. Praktyka się przydaje. Ale jeśli nie masz ochoty na eksperymenty to po prostu zostaw sobie naukę makijażu na później.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-05, 10:21   #192
lovetohate
Przyczajenie
 
Avatar lovetohate
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Ja mam aktualnie 15 lat Maluje sie od dobrych 4 lat i na zle mi to nie wyszło pod żadnym względem, początkowo był to makijaż beznadziejny no ale człowiek uczy się na błędach

więc moja droga, na lato moge ci polecić abyś używała jeśli potrzebujesz korektora punktowo np. pod oczy, na krostki itp. w niewielkiej ilosci. nastepnie bronzer, jesli masz jasna karnacje dobierz sobie odpowiedni do jasnej cery <3 dużym pędzelkiem nałóż na całą buzie , szyje i delot, ramiona aby dodac kolorytu i wakacyjnego "blasku". następnie jeśli dobrze wyglądasz w czarnej kredce to delikatnie podkreśl nią kontur oka ale tez bez przesady ;D i oczywiście wy tuszuj sobie ładnie rzęsy to wystarczy i doda ci totalnie uroku jeśli oczywiście lubisz błyszczyki to tez mozesz musnac sobie jakims ulubionym usta ;D
ogółem podkładu na wakacje nie polecam, bo on tak czy siak ci spłynie gdy będzie ciepło

jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad na temat makijażu. Pisz do mnie, na pewno z chęcią pomogę i źle na tym nie wyjdziesz
lovetohate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:38   #193
Katsumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Smile Pierwszy makijaż

Witam,

Mam 16 lat i problemy z cerą tzn. na nosie masę wągrów, na czole trochę zaskórników, delikatnie rozszerzone pory na policzkach oraz zwykle kilka wyprysków (tak od 1-4) pojawiających się w sumie w losowych miejscach na twarzy. A i cerę mam mieszaną, dosyć jasną.

Domyślam się, że pewnie wiele osób stwierdzi iż w moim wieku makijaż jest zbędny i powinno sie postawić nacisk raczej na pielęgnację twarzy, ale ja do tego również przykładam dużą wagę - oczyszczam twarz i dbam o nią oraz chodzę do kosmetyczki, więc chodzi mi nie o maskowanie efektów zaniedbania, tylko tego z czym nie jestem w stanie sobie poradzić.

Do tej pory stosowałam tylko korektor oraz czasami tusz do rzęs, ale chciałabym zacząć stosować normalny, bardzo delikatny i raczej mało
widoczny makijaż, w dodatku taki, który nie pogorszyłby stanu cery.

Wiem, że na forum było już wiele takich wątków, ale mi chodzi raczej oprócz ogólnych rad dot. malowania się i doboru kosmetyków, o podanie ich konkretnych marek (w miarę możliwości również orientacyjnej ceny) oraz sklepów w których mogłabym je zakupić. Mieszkam w Warszawie, więc z dostępem do sklepów nie powinnam mieć problemu. Jeśli chodzi o cenę, to nie musi być ona najniższa, choć oczywiście miło jest na czymś zaoszczędzić.

Z góry dziękuję za pomoc
Katsumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:49   #194
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy makijaż

może inaczej: jakim budżetem dysponujesz?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 19:59   #195
Katsumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy makijaż

Nie wiem jakim powinnam dysponować - biorąc pod uwagę to, że mam już dość dobry tusz do rzęs wolałabym nie przekraczać 150zł ewentualnie 200.
Katsumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:13   #196
zapalniczka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Pierwszy makijaż

Poszukaj na wizażu o kosmetykach mineralnych. Są polecane osobom z problemami trądzikowymi. Cera się polepsza i skład jest dobry.
zapalniczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:22   #197
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy makijaż

no to tak:

- do zatuszowania czerwonych wyprysków zielony korektor. Mam i cenię sobie z Oriflame, można dostać spokojnie (w zależności od katalogu) za kilkanaście zł. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html Daje się go bardzo niewiele i jeśli nie używa fluidu (tak jak ja), można zatuszować dodatkowo korektorem, najlepiej w płynie. A ten podobno masz

- podkład, który jak wiadomo jest kolejną zapychającą warstwą, odradzam. Niech Ci skóra oddycha. Ale od delikatnego pudru chyba nic złego się nie stanie. Ciężko jest dobrać odpowiedni odcień bez doświadczenia i prób, więc polecam puder matujący w kompakcie Sally Hansen "no color", praktycznie nie dający koloru. Do dostania na allegro również za kilkanaście złotych https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ral-matte.html

- kredki do oczu: na linię wodną, aby oko powiększyć, poszukaj białej; na górną powiekę można (delikatnie! i nie na całym oku tylko tak do mniej więcej 2/3) przejechać cieniutko czarną. Są chyba nawet dwustronne, czarno białe z Rimmela za kilkanaście zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...a-do-oczu.html Możesz sobie też kupić kolorową kredkę na górną powiekę na kreskę zamiast cienia

- jeśli cienie to może paletka Sleek'a? Na necie chodzą poniżej 30 zł za 12 kolorów a rodzajów paletek jest masa. Celuj na początek w cieliste i delikatne, raczej maty niż skrzące się https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...r-palette.html

- pod cienie baza. genialny wynalazek utrwalający cienie i podbijający ich kolor. Genialna i bardzo wydajna jest z Artdeco za ok 30-parę zł https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...adow-base.html Jeśli uważasz, że to dużo, to są tańsze polskich firm, np. Joko tylko ona jest ciężka w użyciu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...adow-base.html - ok 8 zł

- na usta pewnie jakiś błyszczyk, ja za nimi nie przepadam ale pamiętam, że miałam kiedyś taniutkie olejki do ust firmy Wibo, chyba po 5 zł w takich fikuśnych opakowaniach. Super były i chyba nadal są https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ek-do-ust.html

- jeżeli tusz do rzęs, polecam Max Factor 2000 cal https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...atic-look.html niecałe 30 zł

Możesz pomyśleć też o pędzlach do makijażu /do cieni, do nakładania pudru/
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 20:50   #198
Katsumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy makijaż

Dzięki Salix
-korektor mam porządny, dobrze kryjący -od vichy, ale może spróbuję ten zielony o którym mówisz, jak mi się zacznie kończyć
-skoro polecasz ten puder Sally Hansen to pewnie spróbuję, chociaż jestem zwolennikiem chodzenia do różnych sklepów i drogerii i tam kontemplowania nad produktem niż zamawiania przez internet, ale co tam
a co do podkładów - może żeby nie zatykać porów dobry byłby krem tonujący czy coś takiego?
- co do cieni - nie jestem zwolennikiem krzykliwego makijażu, więc kolorowe odpadają, ale w zw. z tym że nie mam wprawy w malowaniu i korzystałabym zapewnie tylko z beży, szarości i róży nie wiem czy jest sens kupować całą paletę.
- kredkę do oczu zakupię skoro polecasz^^
- miło, że bazę Joko mam akurat w domu, bo moja rodzicielka używa, więc jak zacznę korzystać z cieni to nie muszę kupować, bo się nie obrazi jak też zacznę używać
- tusz mam tak samo jak błyszczyk mam więc ominie mnie na szczęście przyjemność kupowania

Edytowane przez Katsumi_
Czas edycji: 2012-08-06 o 20:52
Katsumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:03   #199
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy makijaż

Cytat:
Napisane przez Katsumi_ Pokaż wiadomość
może żeby nie zatykać porów dobry byłby krem tonujący czy coś takiego?
- co do cieni - nie jestem zwolennikiem krzykliwego makijażu, więc kolorowe odpadają, ale w zw. z tym że nie mam wprawy w malowaniu i korzystałabym zapewnie tylko z beży, szarości i róży nie wiem czy jest sens kupować całą paletę.
krem tonujący to dobry pomysł. Co do paletek, są przeróżne, ładnie skomponowane, w tonacjach beżowych również, musisz sobie poprzeglądać allegro bardzo fajne cienie ma też polska firma Kobo ale te są już droższe, po kilkanaście zł za sztukę wychodzi. Są w naturze, obczaj jak będziesz miała okazję
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-06, 21:09   #200
Katsumi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy makijaż

Do Natury zajdę , a co do kremów tonujących - jesteś w stanie coś polecić lub przestrzec przed jakąś firmą?, bo np. natknęłam sie na forum na taki z ziaji i za tą cene zastanawiam sie czy by nie wypróbować.

Edytowane przez Katsumi_
Czas edycji: 2012-08-06 o 21:11
Katsumi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 21:20   #201
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Pierwszy makijaż

Cytat:
Napisane przez Katsumi_ Pokaż wiadomość
Do Natury zajdę , a co do kremów tonujących - jesteś w stanie coś polecić lub przestrzec przed jakąś firmą?, bo np. natknęłam sie na forum na taki z ziaji i za tą cene zastanawiam sie czy by nie wypróbować.
niestety nie - nie używam ani kremów tonujących ani fluidów bo nie lubię mieć wielu kosmetyków na twarzy a pozwolić sobie z moją ładną cerą na to mogę modne są ostatnio kremy BB, jest tu o nich gdzieś cały wątek, może tam poszukaj
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:19   #202
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: Pierwszy makijaż

polecam mineralne (nie zapchają Cię) a nawet 'podleczą' bo mają cynk
ja używam Annabelle Minerals - korektor świetnie kryje, podobnie jak podkład kryjący
róże też mają, w pięknych odcieniach
bardzo je polubiłam i malując się wiem że nie szkodzę mojej cerze
http://kolorowoipachnaco.blogspot.co...korektory.html

te ok 150zł spokojnie wystarczyłoby na w/w

z cieni polecam palety Sleek

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2012-08-07 o 10:20
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:05   #203
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

hm...zaskakujące jak zmieniają się czasy ja zaczynałam się malować w wieki 21 lat i też mi to na złe nie wyszło, bo wszelkie kosmetyczki oceniają moją cerę na stan bdb w obecnym wieku ( super stara nie jestem, mam 30 lat) i nie wymagającą póki co odmładzania.
Co więcej nawet teraz nie używam ton makijażu...i szczerze mówiąc młodym dziewczynom też to polecam. Przecież wy macie piękną cerę, pewnie żadnych przebarwień ( co najwyżej urocze piegi), gładka, napięta skóra...po co to zamalowywać? Jeśli już tak bardzo czegoś Wam trzeba to faktycznie niech to będą kremy tonujące i tusz do rzęs
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:21   #204
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez lovetohate Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie 15 lat Maluje sie od dobrych 4 lat i na zle mi to nie wyszło pod żadnym względem, początkowo był to makijaż beznadziejny no ale człowiek uczy się na błędach

więc moja droga, na lato moge ci polecić abyś używała jeśli potrzebujesz korektora punktowo np. pod oczy, na krostki itp. w niewielkiej ilosci. nastepnie bronzer, jesli masz jasna karnacje dobierz sobie odpowiedni do jasnej cery <3 dużym pędzelkiem nałóż na całą buzie , szyje i delot, ramiona aby dodac kolorytu i wakacyjnego "blasku". następnie jeśli dobrze wyglądasz w czarnej kredce to delikatnie podkreśl nią kontur oka ale tez bez przesady ;D i oczywiście wy tuszuj sobie ładnie rzęsy to wystarczy i doda ci totalnie uroku jeśli oczywiście lubisz błyszczyki to tez mozesz musnac sobie jakims ulubionym usta ;D
ogółem podkładu na wakacje nie polecam, bo on tak czy siak ci spłynie gdy będzie ciepło

jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad na temat makijażu. Pisz do mnie, na pewno z chęcią pomogę i źle na tym nie wyjdziesz
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:23   #205
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
mam to samo
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 13:31   #206
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Uf, a już myślałam, że jestem nietaktowna
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 09:18   #207
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Uf, a już myślałam, że jestem nietaktowna
Nie jestes ja tez sie zgadzam
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:55   #208
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez lovetohate Pokaż wiadomość
Ja mam aktualnie 15 lat Maluje sie od dobrych 4 lat i na zle mi to nie wyszło pod żadnym względem, początkowo był to makijaż beznadziejny no ale człowiek uczy się na błędach

więc moja droga, na lato moge ci polecić abyś używała jeśli potrzebujesz korektora punktowo np. pod oczy, na krostki itp. w niewielkiej ilosci. nastepnie bronzer, jesli masz jasna karnacje dobierz sobie odpowiedni do jasnej cery <3 dużym pędzelkiem nałóż na całą buzie , szyje i delot, ramiona aby dodac kolorytu i wakacyjnego "blasku". następnie jeśli dobrze wyglądasz w czarnej kredce to delikatnie podkreśl nią kontur oka ale tez bez przesady ;D i oczywiście wy tuszuj sobie ładnie rzęsy to wystarczy i doda ci totalnie uroku jeśli oczywiście lubisz błyszczyki to tez mozesz musnac sobie jakims ulubionym usta ;D
ogółem podkładu na wakacje nie polecam, bo on tak czy siak ci spłynie gdy będzie ciepło

jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad na temat makijażu. Pisz do mnie, na pewno z chęcią pomogę i źle na tym nie wyjdziesz
no tak makijaż od 11-go roku życia, obrysowywanie oka czarną kredką i do tego bronzer na całą twarz, szyję i dekolt raczej tylko wydaje Ci się że wyglądasz z tym za☠☠☠iście
nie żebym coś miała przeciwko makijażowi. Subtelne podkreślenie urody jak najbardziej wskazane. Ale make up w wieku 11 lat i TAKI makijaż
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:58   #209
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
no tak makijaż od 11-go roku życia, obrysowywanie oka czarną kredką i do tego bronzer na całą twarz, szyję i dekolt raczej tylko wydaje Ci się że wyglądasz z tym za☠☠☠iście
nie żebym coś miała przeciwko makijażowi. Subtelne podkreślenie urody jak najbardziej wskazane. Ale make up w wieku 11 lat i TAKI makijaż
iamsolucky, "jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad na temat makijażu" to napisz do lovetohate "a źle na tym nie wyjdziesz "
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 14:26   #210
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jaki makijaż dla 14 latki?

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
iamsolucky, "jeżeli potrzebujesz jakichkolwiek porad na temat makijażu" to napisz do lovetohate "a źle na tym nie wyjdziesz "


powiem tak, jestem w stanie zrozumieć chęć makijażu u młodziutkich(13/14) dziewczyn które mają problemy z cerą(trądzik nie piegi). Wiadomo chce się to zamaskować. Ale nakładanie tych wszystkich fluidów, pudrów, bronzerów na piekną cerę- tego nie pojmę. Sama miałam znajomą która w wieku 15/16 lat miała cerę jak bajka, autentycznie bez skazy, i co? Waliła na nią brązowy fluid nawet nie malowała oczu a zakrywała cudną zdrową cerę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.