Proszę ekspertki o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-31, 20:36   #1
Endorfin4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1

Proszę ekspertki o poradę


Witam serdecznie, zarejestrowałam się na tym forum by zaczerpnąć Waszej porady na temat kosmetyków i makijażu ponieważ sama jestem kompletnie zielona w tej dziedzinie.

Mam 24 lata, skóra wrażliwa z tendencją do wszelkiego rodzaju rewolucji. Dodatkowo o prócz odwiecznej wojny z trądzikiem walczę też ze swoją alergią.

Kosmetyków używam sporadycznie, delikatnie maluję oczy tuszem, używam też podkładu i pudru w kamieniu, nie są to jednak produkty dobrych mark i więc efekt jest taki sobie a dodatkowo wyraźnie szkodzą mojej i tak wystarczająco już cierpiącej skórze twarzy.

Postanowiłam sobie kupić kosmetyki firmy clinique, słyszałam że są rewelacyjne dla osób z takimi problemami jakie mam ja. Z tym że nie bardzo mam kogo się poradzić co, jak i gdzie.

Chciałam zamówić sobie coś na allegro ale wybór jest tak ogromny, poza tym zastanawiam się czy te kosmetyki na prawdę są oryginalne.

No i teraz moja ogromna prośba, proszę o poradę w tej kwestii.
Lepszym rozwiązaniem jest pójście do drogerii i zakupienie oryginalnych pełnowymiarowych kosmetyków w sumie to trochę w ciemno. Czy lepiej może zamówić testery na allegro albo mniejsze wersje kosmetyków.

Podkłady są bardzo drogie bo ok 150 zł kosztują nowe w sklepie, tusze ok 100 zł, do tego krem na dzień 100 zł i pielęgnacja 3 kroki ok 200.

Czy są moje jakieś inne specjalne strony gdzie można zamówić kosmetyki w niższych cenach, może znacie już jakieś sklepy internetowe albo sprzedających na allegro takich godnych zaufania.

Dla mnie wydanie 500-600 zł na kosmetyki to spora kwota, dla tego nie chciałabym aby to były pieniądze wyrzucone w błoto.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Endorfin4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:12   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

W Douglas online sa dostepne kody na 10% znizki.
W Sephorze srednio raz w miesiacu jest "-20%".
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:55   #3
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

Cytat:
Napisane przez Endorfin4 Pokaż wiadomość
No i teraz moja ogromna prośba, proszę o poradę w tej kwestii.
Lepszym rozwiązaniem jest pójście do drogerii i zakupienie oryginalnych pełnowymiarowych kosmetyków w sumie to trochę w ciemno. Czy lepiej może zamówić testery na allegro albo mniejsze wersje kosmetyków.
Ale czemu w ciemno Idź, poproś o próbki i testuj
Ja nie polecam allegro... a do tego tak jak pisze James, jest duża szansa, że trafisz na promocję -20% w Sephorze (a jak nie to warto poczekać) i zawsze już te ceny są lepsze Przy zakupach za 500 zł 100 masz w kieszeni

Poza Clinique, które ja osobiście lubię, dla Ciebie dobre by były kosmetyki mineralne... ale ja znowu za takowymi nie przepadam, ale wiesz, ile osób tyle opinii

A poza tym porządnie poprzeglądaj KWC, tam znajdziesz masę opinii i porad
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 14:46   #4
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

Trzy kroki - jak najbardziej, ale najpierw poproś o próbki. Ja uwielbiam ich żel myjący oraz kremy i żelokremy, ale np. toniki wypalają mi skórę - nigdy nie kupiłabym w ciemno całej butelki.

Tusz nie musi być z Clinique - tańsze firmy np Isa Dora też mają takie specjalne i delikatne, a dla mnie to spora różnica - zapłacić 40 a 100 pln.

A przede wszystkim jak masz spore problemy skórne na tle alergicznym i trądzik to marsz do dermatologa. Najdroższy kosmetyk drogeryjny nawet profilowo dobrany do cery może nie pomóc bez wsparcia medycznego [ rózne szczepy bakterii, problemy hormonalne etc etc ]. Plus taki drobny fakt, że robione kremy apteczne są duuużo tańsze niż dobrodziejstwa douglasa. I żeby nie było - mówię z doświadczenia, jestem osobą która najpierw walczyła z trądzikiem, a potem z liszajami niewiadomego pochodzenia i jedyne co mi pomagało to pomysły dermatologa.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:03   #5
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

Zdecydowanie odradzam allegro, ponieważ jest mnóstwo podróbek i jeśli ktoś się nie zna i nie potrafi rozróżnić podróbki od oryginału to kupi podróbkę w dosyć dużej cenie. Także tak jak dziewczyny uważam, że powinnaś przejść się do douglasa i poprosić o testery. Ostatnio jak byłam w Douglasie, Pani która mnie obsługiwała powiedziała, ze jeśli chcę przetestować jakieś kosmetyki to chętnie mnie nimi pomaluje także spróbuj w tym kierunku. Dowiesz się czy kosmetyki te odpowiadają Ci czy nie. Ponadto słyszałam że kosmetyki marki Clinique w dużym stopniu uczulają, więc tymbardziej powinnaś je wypróbować jeśli masz problem z doborem odpowiednich kosmetyków i nie kupuj na all. Kiedyś kupiłam z koleżanką tusz do rzęs i okazało się że był podróbką a uzytkownik miał same pozytywne komentarze. Od tamtej pory nie kupuję takich kosmetyków na all.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:15   #6
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

Cytat:
Napisane przez Endorfin4 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, zarejestrowałam się na tym forum by zaczerpnąć Waszej porady na temat kosmetyków i makijażu ponieważ sama jestem kompletnie zielona w tej dziedzinie.

Mam 24 lata, skóra wrażliwa z tendencją do wszelkiego rodzaju rewolucji. Dodatkowo o prócz odwiecznej wojny z trądzikiem walczę też ze swoją alergią.

Kosmetyków używam sporadycznie, delikatnie maluję oczy tuszem, używam też podkładu i pudru w kamieniu, nie są to jednak produkty dobrych mark i więc efekt jest taki sobie a dodatkowo wyraźnie szkodzą mojej i tak wystarczająco już cierpiącej skórze twarzy.

Postanowiłam sobie kupić kosmetyki firmy clinique, słyszałam że są rewelacyjne dla osób z takimi problemami jakie mam ja. Z tym że nie bardzo mam kogo się poradzić co, jak i gdzie.

Chciałam zamówić sobie coś na allegro ale wybór jest tak ogromny, poza tym zastanawiam się czy te kosmetyki na prawdę są oryginalne.

No i teraz moja ogromna prośba, proszę o poradę w tej kwestii.
Lepszym rozwiązaniem jest pójście do drogerii i zakupienie oryginalnych pełnowymiarowych kosmetyków w sumie to trochę w ciemno. Czy lepiej może zamówić testery na allegro albo mniejsze wersje kosmetyków.

Podkłady są bardzo drogie bo ok 150 zł kosztują nowe w sklepie, tusze ok 100 zł, do tego krem na dzień 100 zł i pielęgnacja 3 kroki ok 200.

Czy są moje jakieś inne specjalne strony gdzie można zamówić kosmetyki w niższych cenach, może znacie już jakieś sklepy internetowe albo sprzedających na allegro takich godnych zaufania.

Dla mnie wydanie 500-600 zł na kosmetyki to spora kwota, dla tego nie chciałabym aby to były pieniądze wyrzucone w błoto.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
Jeżeli jestes alergikiem i do tego masz trądzik to próbowałabym kombinacji kamuflaż +podkład mineralny sypki, np. Lily Lolo. Co do Clinique na All-odradzam. Nigdy nie wiesz na co trafisz.
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:50   #7
dorcia 83
Rozeznanie
 
Avatar dorcia 83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 697
GG do dorcia 83
Dot.: Proszę ekspertki o poradę

Zanim cos kupisz, popros o probke, lub kup takowa na All.
Niestety podklady (mialam 2) z Clinique mnie zapchaly :-(
Moja cera ich nie trawi.

Natomiast bardzo polecam podklad Vichy Aera Teint.
Jest delikatny, matowi cere,jednoczesnie nie tworzy maski, nie zapycha, trzyma sie caly dzien.
Dla mnie ma same plusy.
dorcia 83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.